VLC - Trans - en to mn_MN translation catalogue (1182 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
mn_MN: Энэ програм нь БАТАЛГАА өгөхгүй, цар хүрээ нь хуулиар зөвшөөрөгдсан.
    Та GNU General Public License-ын нөхцөлийн дор түгээж болно;
    дэлгэрэнгүйг COPYING нэртэй файлаас харна уу.
    VideoLAN баг бүтээв; AUTHORS файлыг харна уу.

en: VLC preferences
mn_MN: VLC тохируулгууд

en: Select "Advanced Options" to see all options.
mn_MN: "Өргөтгөсөн Сонголтууд"-г сонговол бүх сонголтыг харна.

en: Interface
mn_MN: Харагдах байдал

en: Settings for VLC's interfaces
mn_MN: VLC-ийн харагдах байдлын тохиргоо

en: Main interfaces settings
mn_MN: Ерөнхий харагдах байдлын тохиргоо

en: Main interfaces
mn_MN: Үндсэн харагдах байдал

en: Settings for the main interface
mn_MN: Үндсэн харагдах байдлын тохиргоой

en: Control interfaces
mn_MN: Удирдлагын харагдах байдал

en: Settings for VLC's control interfaces
mn_MN: Удирдлагын харагдах байдлын тохиргоо

en: Hotkeys settings
mn_MN: Халуунтовч тохируулга

en: Audio
mn_MN: Аудио

en: Audio settings
mn_MN: Дууны тохиргоо

en: General audio settings
mn_MN: Ерөнхий дууны тохиргоо

en: Filters
mn_MN: Шүүлтрүүд

en: Audio filters are used to process the audio stream.
mn_MN: Дууны шүүлтүүр нь дууны урсгалын үед хэрэглэгдэнэ.

en: Visualizations
mn_MN: Хийсвэрлэлтүүд

en: Audio visualizations
mn_MN: Дууны хийсвэрлэлт

en: Output modules
mn_MN: Гаргах модулиуд

en: General settings for audio output modules.
mn_MN: Дуу гаргах модулиудын ерөнхий тохиргоо.

en: Miscellaneous
mn_MN: Бусад зүйлс

en: Miscellaneous audio settings and modules.
mn_MN: Дууны бусад тохируулга, модулиуд.

en: Video
mn_MN: Видео

en: Video settings
mn_MN: Видео тохируулгууд

en: General video settings
mn_MN: Ерөнхий видео тохируулга

en: Video filters are used to process the video stream.
mn_MN: Видео шүүлтүүр нь видео урсгалын үед хэрэглэгдэнэ.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
mn_MN: OSD, бичвэр болон "дэд зураг"-ийн бусад тохиргоонууд.

en: Input / Codecs
mn_MN: Оролт / Кодчилол

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
mn_MN: Оролт, задлалт, кодчилол болон код тайлах тохиргоонууд.

en: Access modules
mn_MN: Хандах модулиуд

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
mn_MN: VLC -ийг ашиглан хандах олон аргуудын тохиргоо. Үндсэн тохиргоогоор HTTP прокси болон нөөцлөлтийн тохиргоог өөрчилж болно.

en: Stream filters
mn_MN: Урсгах шүүлтүүр

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
mn_MN: Хандах шүүлтүүр нь VLC-ийн оролтын хэсэг дэх дэвшмэл үйлдлийг зөвшөөрөх онцгой модуль юм. Та юу хийхээ мэдэхгүй байвал юунд ч хүрээд хэрэггүй.

en: Demuxers
mn_MN: Задлагчууд

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
mn_MN: Задлагчууд нь аудио, видео урсгалуудыг салгахад хэрэглэгдэнэ.

en: Video codecs
mn_MN: Видео кодчилол

en: Audio codecs
mn_MN: Аудио кодчилол

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
mn_MN: Зөвхөн аудионы кодчилол болон код тайлах тохиргоонууд.

en: General input settings. Use with care...
mn_MN: Ерөнхий оролтын тохиргоо. Анхааралтай хэрэглэээрэй.

en: Stream output
mn_MN: Гаргах урсгал

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
mn_MN: Гаргах урсгал нь сервэрээс татах эсвэл ирж буй урсгалыг хадгалахад VLC-д юу зөвшөөрөхийг зааварчилна.
    Урсгалууд нь эхлээд нэгтгэгдээд, дараа нь "хандах гаралт" модулиар файл руу хадгалах эсвэл урсгахад (UDP, HTTP, RTP/RTSP) илгээгдэнэ.
    Sout урсгалын модуль нь өргөтгөсөн урсгалын явцыг (хувиргалт, хувилах...) зөвшөөрнө.

en: General stream output settings
mn_MN: Ерөнхий гаргах урсгалын тохиргоонууд

en: Muxers
mn_MN: Нэгтгэгчүүд

en: Access output
mn_MN: Хандах гаралт

en: Sout stream
mn_MN: Sout урсгал

en: Playlist
mn_MN: ТоглохЖагсаалт

en: General playlist behaviour
mn_MN: Тоглох жагсаалтын ерөнхий байдал

en: Services discovery
mn_MN: Үйлчилгээний нээлт

en: Advanced
mn_MN: Өргөтгөсөн

en: Advanced settings. Use with care...
mn_MN: Өргөтгөсөн тохиргоонууд. Анхааралтай хэрэглэ.

en: Advanced settings
mn_MN: Өргөтгөсөн тохиргоонууд

en: &Open File...
mn_MN: &Файл нээх...

en: &Advanced Open...
mn_MN: &Сонголттой нээх...

en: Open D&irectory...
mn_MN: Ха&втас нээх...

en: Open &Folder...
mn_MN: Ха&втас нээх...

en: Select one or more files to open
mn_MN: Нээхийн тулд нэг ба олон файлыг сонгоно уу

en: Select Directory
mn_MN: Хавтас сонгох

en: Media &Information
mn_MN: Дамжуулгын тухай

en: &Codec Information
mn_MN: Мэдээлэл авах

en: &Messages
mn_MN: Зурвасууд

en: Jump to Specific &Time
mn_MN: Тодорхойлсон цаг руу очих...

en: &VLM Configuration
mn_MN: &VLM тохиргоо...

en: &About
mn_MN: Тухай

en: Play
mn_MN: Тоглох

en: Information...
mn_MN: Мэдээлэл

en: Stream...
mn_MN: Урсгал...

en: Save...
mn_MN: Хадгалах...

en: Repeat All
mn_MN: Бүгдийг давтах

en: Repeat One
mn_MN: Нэгийг давтах

en: Random
mn_MN: Санамсаргүй

en: Random Off
mn_MN: Дараалсан

en: Add to Playlist
mn_MN: Тоглохжагсаалтад нэмэх

en: Save Playlist to &File...
mn_MN: Тоглох жагсаалтыг &файл руу хадгалах...

en: Search
mn_MN: Хайх

en: Waves
mn_MN: Долгион

en: Audio filtering failed
mn_MN: Аудио шүүлтүүр бүтэлгүйтэв

en: Disable
mn_MN: Хаах

en: Audio filters
mn_MN: Дууны шүүлтрүүд

en: Dolby Surround
mn_MN: Долбы хүрээлсэн

en: Stereo
mn_MN: Стерео

en: Left
mn_MN: Зүүн

en: Right
mn_MN: Баруун

en: Reverse stereo
mn_MN: Эсрэг стерео

en: Automatic
mn_MN: Автомат

en: integer
mn_MN: тоо

en: float
mn_MN: бутархай

en: string
mn_MN: тэмдэгт

en: Note:
mn_MN: Тэмдэглэл:

en: Compiler: %s
mn_MN: Эмхтгэгч: %s

en: Delete
mn_MN: Устгах

en: Menu
mn_MN: Цэс

en: Pause
mn_MN: Завсарлах

en: Unset
mn_MN: Сонгохгүй

en: Volume Down
mn_MN: Дуу суллах

en: Volume Up
mn_MN: Дуу чангалах

en: Track
mn_MN: Зам

en: Program
mn_MN: Програм

en: Yes
mn_MN: Тийм

en: Subtitle
mn_MN: Дэд бичвэр

en: Type
mn_MN: Төрөл

en: Original ID
mn_MN: Жинхэнэ дугаар

en: Language
mn_MN: Хэл

en: Description
mn_MN: Тайлбар

en: Channels
mn_MN: Сувгууд

en: Resolution
mn_MN: Харьцаа

en: Display resolution
mn_MN: Дэлгэцийн харьцаа

en: Title
mn_MN: Нэр

en: Artist
mn_MN: Дуучин

en: Genre
mn_MN: Төрөл

en: Copyright
mn_MN: Зохиогч

en: Album
mn_MN: Цомог

en: Track number
mn_MN: Мөрийн тоо

en: Rating
mn_MN: Үнэлгээ

en: Date
mn_MN: Огноо

en: Setting
mn_MN: Тохиргоо

en: URL
mn_MN: Url

en: Now Playing
mn_MN: Одоо тоглож буй

en: Publisher
mn_MN: Хэвлэгч

en: Encoded by
mn_MN: Хувиргагч

en: Artwork URL
mn_MN: Урлангийн URL

en: Track ID
mn_MN: Мөрийн дугаар

en: Bookmark
mn_MN: Тэмдэглэл

en: Programs
mn_MN: Програмууд

en: Chapter
mn_MN: Сэдэв

en: Navigation
mn_MN: Жолоодлого

en: Video Track
mn_MN: Видео мөр

en: Audio Track
mn_MN: Аудио мөр

en: Next title
mn_MN: Дараагийн нэр

en: Previous title
mn_MN: Өмнөх нэр

en: Chapter %i
mn_MN: Сэдэв %i

en: Next chapter
mn_MN: Дараах сэдэв

en: Previous chapter
mn_MN: Өмнөх сэдэв

en: Media: %s
mn_MN: Дамжуулга: %s

en: Add Interface
mn_MN: Харагдах байдал нэмэх

en: Console
mn_MN: Консол

en: Debug logging
mn_MN: Гэмтэл илрүүлэх бүртгэл

en: Mouse Gestures
mn_MN: Хулганы хөдлөл

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
mn_MN: mn

en: 1:4 Quarter
mn_MN: 1:4 Дөрөвний нэг

en: 1:2 Half
mn_MN: 1:2 Хагас

en: 1:1 Original
mn_MN: 1:1 Өөрийн

en: 2:1 Double
mn_MN: 2:1 Давхар

en: Interface module
mn_MN: Харагдах байдлын модуль

en: Extra interface modules
mn_MN: Нэмэлт харагдах байдлын модуль

en: Verbosity (0,1,2)
mn_MN: Чалчаа (0,1,2)

en: Be quiet
mn_MN: Чимээгүй байх

en: Default stream
mn_MN: Анхдагч урсгал

en: Color messages
mn_MN: Өнгөт зурвасууд

en: Show advanced options
mn_MN: Бусад сонголтууд харуулах

en: Interface interaction
mn_MN: Харагдах байдлын харилцаа

en: Audio output module
mn_MN: Дуу гаргах модуль

en: Enable audio
mn_MN: Дуу нээлттэй

en: Audio output volume step
mn_MN: Дууны гаргалтын хэмжээний алхам

en: Use S/PDIF when available
mn_MN: Хэрэв боломжтой бол S/PDIF-ийг хэрэглэх

en: Force detection of Dolby Surround
mn_MN: Долбы Хүрээлэлтийг шууд илрүүлэх

en: Auto
mn_MN: Авто

en: On
mn_MN: Асаах

en: Off
mn_MN: Унтраах

en: Replay gain mode
mn_MN: Давталтын горим

en: Default replay gain
mn_MN: Анхдагч давтах эргэлт

en: Peak protection
mn_MN: Сайн хамгаалалт

en: None
mn_MN: Үгүй

en: Video output module
mn_MN: Видео гаргах модуль

en: Enable video
mn_MN: Видео идэвхтэй

en: Video width
mn_MN: Видео өргөн

en: Video height
mn_MN: Видео өндөр

en: Video X coordinate
mn_MN: Видео Х тэнхлэг

en: Video Y coordinate
mn_MN: Видео Y тэнхлэг

en: Video title
mn_MN: Видеоны гарчиг

en: Video alignment
mn_MN: Видео зэрэгцүүлэлт

en: Center
mn_MN: Төв

en: Top
mn_MN: Дээд

en: Bottom
mn_MN: Доод

en: Top-Left
mn_MN: Дээд-Зүүн

en: Top-Right
mn_MN: Дээд-Баруун

en: Bottom-Left
mn_MN: Доод-Зүүн

en: Bottom-Right
mn_MN: Доод-Баруун

en: Zoom video
mn_MN: Видео алслалт

en: Grayscale video output
mn_MN: Видео саарлаар гаргах

en: Embedded video
mn_MN: Нэгтгэгдсэн видео

en: Fullscreen video output
mn_MN: Бүтэндэлгэц видео гаргалт

en: Start video in fullscreen mode
mn_MN: Видеог бүтэн дэлгэцэнд эхлүүлэх

en: Always on top
mn_MN: Байнга наад талд

en: Enable wallpaper mode
mn_MN: Ханын цаас горим нээлттэй

en: Show media title on video
mn_MN: Видео тоглуулахад гарчгийг харуулах

en: Show video title for x milliseconds
mn_MN: Видео тоглуулахад гарчгийг харуулах x милсекунд

en: Position of video title
mn_MN: Видеоны нэрийн байрлал

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
mn_MN: Хулганы заагч болон бүтэн дэлгэцийн удирдлагыг нуух x милсекунд

en: Disable screensaver
mn_MN: Дэлгэцгамнагчийг хорих

en: Disable the screensaver during video playback.
mn_MN: Видео тоглуулах үест Дэлгэцгамнагчийг хаана.

en: Window decorations
mn_MN: Цонхны чимэглэлүүд

en: Video filter module
mn_MN: Видео шүүлтүүр модуль

en: Video snapshot directory (or filename)
mn_MN: Видеоны зургийг хадгалах зам (эсвэл файлын нэр)

en: Video snapshot file prefix
mn_MN: Видеоны зургийн файлын угтвар

en: Video snapshot format
mn_MN: Видеоны зургийн тогтнол

en: Display video snapshot preview
mn_MN: Видеоны зургийг урьдчилж харуул

en: Use sequential numbers instead of timestamps
mn_MN: Цагийн оронд дараалсан дугаарлалт хэрэглэх

en: Video snapshot width
mn_MN: Видеоны зургийн өргөн

en: Video snapshot height
mn_MN: Видеоны зургийн өндөр

en: Video cropping
mn_MN: Видео танах

en: Source aspect ratio
mn_MN: Үзүүлэх эх харьцаа

en: Video Auto Scaling
mn_MN: Видео авто хэмжээс

en: Video scaling factor
mn_MN: Видеоны үзэгдэх харьцаа

en: Custom crop ratios list
mn_MN: Тусгай таналтын харьцааны жагсаалт

en: Custom aspect ratios list
mn_MN: Тусгай үзүүлэх харьцааны жагсаалт

en: Fix HDTV height
mn_MN: HDTV-ийн өндрийг засна

en: Monitor pixel aspect ratio
mn_MN: Үзүүлэх харьцааны цэгийг хянах

en: Skip frames
mn_MN: Хүрээнүүд алгасах

en: Drop late frames
mn_MN: Сүүлийн хүрээг хаях

en: Quiet synchro
mn_MN: Чимээгүй шинэчлэл

en: Mouse events
mn_MN: Хулганы үзэгдлүүд

en: Default
mn_MN: Анхдагч

en: Enable
mn_MN: Нээлттэй

en: Audio track
mn_MN: Дууны мөр

en: Audio language
mn_MN: Дууны хэл

en: Subtitle language
mn_MN: Дэд бичвэрийн хэл

en: Audio track ID
mn_MN: Дууны мөрийн №

en: Start time
mn_MN: Эхлэх цаг

en: The stream will start at this position (in seconds).
mn_MN: Урсгал нь энэ байрлалаас эхэлнэ (секундээр).

en: Stop time
mn_MN: Дуусах цаг

en: The stream will stop at this position (in seconds).
mn_MN: Урсгал энэ байрлалд зогсох болно (секундээр).

en: Run time
mn_MN: Ажиллах цаг

en: The stream will run this duration (in seconds).
mn_MN: Урсгал нь энэ хугацааны туршид ажиллана (секундээр).

en: Input list
mn_MN: Оруулах жагсаалт

en: Record directory or filename
mn_MN: Хавтас, файлын нэр бичих

en: Force subtitle position
mn_MN: Дэдбичвэрийн байрлалыг албадах

en: Enable sub-pictures
mn_MN: Дэд-зургууд нээлттэй

en: Text rendering module
mn_MN: Бичвэр дүрслэх горим

en: Subpictures filter module
mn_MN: Дэд зургийн шүүлтүүрийн горим

en: Autodetect subtitle files
mn_MN: Дэд бичвэрийн файлыг автоматаар илрүүлэх

en: Subtitle autodetection paths
mn_MN: Дэд бичвэр илрүүлэх замууд

en: Use subtitle file
mn_MN: Хэрэглэх дэд бичвэрийн файл

en: DVD device
mn_MN: ДиВиДи төхөөрөмж

en: Access module
mn_MN: Хандах модуль

en: Stream filter module
mn_MN: Видео шүүлтүүр модуль

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
mn_MN: Видео шүүлтүүр нь видео урсгалын үед хэрэглэгдэнэ.

en: Use a plugins cache
mn_MN: Нэмэлтийн нөөцлөлт хэрэглэх

en: Log to file
mn_MN: Тэмдэглэлийг файл руу

en: Allow only one running instance
mn_MN: Зөвхөн нэг тохиолдол ажиллуулах

en: Increase the priority of the process
mn_MN: Процессийн эрхийг дээшлүүлэх

en: Automatically preparse files
mn_MN: Файлуудыг автоматаар хэлзүйн задаргаа хийх

en: Services discovery modules
mn_MN: Үйлчилгээний нээлтийн модулиуд

en: Play files randomly forever
mn_MN: Файлууд үргэлж санамсаргүй тоглоно

en: Repeat all
mn_MN: Бүгдийг давтах

en: Repeat current item
mn_MN: Тухайн зүйлийг давтах

en: Play and stop
mn_MN: Тоглох ба зогсох

en: Play and exit
mn_MN: Тоглох ба гарах

en: Auto start
mn_MN: Автомат эхлэх

en: Use media library
mn_MN: Дамжуулгын сан хэрэглэх

en: Display playlist tree
mn_MN: Тоглох жагсаалтын мод харуулах

en: Ignore
mn_MN: Алгасах

en: Volume Control
mn_MN: Дуу удирдлага

en: Position Control
mn_MN: Байрлалын удирдлага

en: Fullscreen
mn_MN: Бүтэндэлгэц

en: Play/Pause
mn_MN: Тоглох/Завсарлах

en: Pause only
mn_MN: Зөвхөн завсарлах

en: Play only
mn_MN: Зөвхөн тоглох

en: Faster
mn_MN: Хурдан

en: Slower
mn_MN: Удаан

en: Normal rate
mn_MN: Хэвийн хэмжээ

en: Faster (fine)
mn_MN: Хурдан (таатай)

en: Slower (fine)
mn_MN: Удаан (таатай)

en: Next
mn_MN: Дараах

en: Previous
mn_MN: Өмнөх

en: Stop
mn_MN: Зогс

en: Position
mn_MN: Байрлал

en: Next frame
mn_MN: Дараах хүрээ

en: Very short jump length
mn_MN: Маш богино үсрэх урт

en: Very short jump length, in seconds.
mn_MN: Маш богино үсрэх урт, секундээр.

en: Short jump length
mn_MN: Богино үсрэх урт

en: Short jump length, in seconds.
mn_MN: Богино үсрэх урт, секундээр.

en: Medium jump length
mn_MN: Дундаж үсрэх урт

en: Medium jump length, in seconds.
mn_MN: Дундаж үсрэх урт, секундээр.

en: Long jump length
mn_MN: Хол үсрэх урт

en: Long jump length, in seconds.
mn_MN: Хол үсрэх урт, секундээр.

en: Quit
mn_MN: Гарах

en: Go to the DVD menu
mn_MN: ДиВиДиний цэс рүү очих

en: Volume up
mn_MN: Чангалах

en: Volume down
mn_MN: Суллах

en: Mute
mn_MN: Чимээгүй

en: Record
mn_MN: Бичих

en: Snapshot
mn_MN: Зураг авалт

en: Window properties
mn_MN: Цонхны шинж

en: Subpictures
mn_MN: Дэдзургууд

en: Subtitles
mn_MN: Дэдбичвэрүүд

en: Track settings
mn_MN: Дагах тохируулгууд

en: Playback control
mn_MN: Тоглуулах удирдлага

en: Default devices
mn_MN: Анхдагч төхөөрөмжүүд

en: Network settings
mn_MN: Сүлжээний тохиргоо

en: Input
mn_MN: Оролт

en: Special modules
mn_MN: Онцгой модулиуд

en: Plugins
mn_MN: Нэмэлтүүд

en: Performance options
mn_MN: Гүйцэтгэлийн сонголтууд

en: Hot keys
mn_MN: Халуун товчууд

en: Jump sizes
mn_MN: Үсрэх хэмжээс

en: %ld B
mn_MN: %ld Б

en: Saving file failed
mn_MN: Файл хадгалахад бүтэлгүйтлээ

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
mn_MN: %s
    Татаж байна... %s/%s %.1f%% дууссан

en: Downloading ...
mn_MN: Татаж байна ...

en: Cancel
mn_MN: Болих

en: File could not be verified
mn_MN: Файл шалгагдсангүй

en: Invalid signature
mn_MN: Буруу гарын үсэг

en: File not verifiable
mn_MN: Шалгагдах боломжгүй файл

en: File corrupted
mn_MN: Файл эвдрэлтэй

en: Media Library
mn_MN: Дамжуулгын сан

en: Undefined
mn_MN: Тодорхойгүй

en: Arabic
mn_MN: Араб

en: Bulgarian
mn_MN: Булгар

en: Catalan
mn_MN: Катал

en: Czech
mn_MN: Чех

en: Danish
mn_MN: Дани

en: Dutch
mn_MN: Голланд

en: Finnish
mn_MN: Финлянд

en: French
mn_MN: Франц

en: Georgian
mn_MN: Гүрж

en: German
mn_MN: Герман

en: Hebrew
mn_MN: Еврей

en: Hungarian
mn_MN: Унгар

en: Indonesian
mn_MN: Индонез

en: Italian
mn_MN: Итали

en: Japanese
mn_MN: Япон

en: Korean
mn_MN: Солонгос

en: Malay
mn_MN: Малай

en: Persian
mn_MN: Перс

en: Polish
mn_MN: Польш

en: Portuguese
mn_MN: Португаль

en: Romanian
mn_MN: Румын

en: Serbian
mn_MN: Серб

en: Slovak
mn_MN: Словак

en: Spanish
mn_MN: Испани

en: Swedish
mn_MN: Швед

en: Turkish
mn_MN: Турк

en: Autoscale video
mn_MN: Авто хэмжээст видео

en: Crop
mn_MN: Танах

en: Aspect ratio
mn_MN: Үзэгдэх харьцаа

en: Audio CD - Track %02i
mn_MN: Аудио СиДи - Мөр %02i

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
mn_MN: Үзэгдэх харьцаа (4:3, 16:9). Анхдагч нь дөрвөлжин байна.

en: Cable
mn_MN: Кабель

en: Antenna
mn_MN: Антенн

en: TV
mn_MN: ТВ

en: FM radio
mn_MN: ФМ радио

en: AM radio
mn_MN: АМ радио

en: Video device name
mn_MN: Видео төхөөрөмжийн нэр

en: Audio device name
mn_MN: Дууны төхөөрөмжийн нэр

en: Video size
mn_MN: Видеоны хэмжээ

en: Device properties
mn_MN: Төхөөрөмжийн шинж чанар

en: Configure
mn_MN: Тохируулах

en: Capture failed
mn_MN: Хураалт бүтэлгүйтэв

en: 8 MHz
mn_MN: 8 МГц

en: 7 MHz
mn_MN: 7 МГц

en: 6 MHz
mn_MN: 6 МГц

en: Playback failure
mn_MN: Тоглуулалтын бүтэлгүйтэл

en: EyeTV input
mn_MN: EyeTV оролт

en: File reading failed
mn_MN: Файл уншилт бүтэлгүйтэв

en: File
mn_MN: Файл

en: Group
mn_MN: Бүлэг

en: Width
mn_MN: Өргөн

en: Height
mn_MN: Өндөр

en: Callback data
mn_MN: Буцааж дуудах өгөгдөл

en: Size
mn_MN: Хэмжээ

en: Auto connection
mn_MN: Авто холболт

en: Use RTP over RTSP (TCP)
mn_MN: RTSP (TCP)-д RTP хэрэглэх

en: MTP input
mn_MN: MTP оролт

en: OSS input
mn_MN: OSS оролт

en: Append to file
mn_MN: Файл руу нэмэх

en: Username
mn_MN: Хэрэглэгчийн нэр

en: Password
mn_MN: Нууц үг

en: Stream name
mn_MN: Урсгалын нэр

en: Genre description
mn_MN: Төрлийн тайлбар

en: Genre of the content.
mn_MN: Агуулгын төрөл

en: Subscreen width
mn_MN: Дэд дэлгэцийн өргөн

en: Subscreen height
mn_MN: Дэд дэлгэцийн өндөр

en: Follow the mouse
mn_MN: Хулганыг дага

en: Mouse pointer image
mn_MN: Хулганы заагчийн зураг

en: Screen
mn_MN: Дэлгэц

en: TCP input
mn_MN: TCP оролт

en: UDP input
mn_MN: UDP оролт

en: Standard
mn_MN: Стандарт

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
mn_MN: Видео стандарт (Анхдагч, SECAM, PAL, эсвэл NTSC)

en: Audio input
mn_MN: Аудио оролт

en: Audio mode
mn_MN: Дууны горим

en: Brightness
mn_MN: Тодрол

en: Contrast
mn_MN: Ялгарал

en: Saturation
mn_MN: Төвлөрөлт

en: Hue
mn_MN: Өнгө

en: Red balance
mn_MN: Улаан тэнцэл

en: Blue balance
mn_MN: Хөх тэнцэл

en: Gamma
mn_MN: Гамма

en: Gain
mn_MN: Өсөлт

en: All
mn_MN: Бүгд

en: Mono
mn_MN: Өрөөсөн

en: Dual mono
mn_MN: Хоёр өрөөсөн

en: Controls
mn_MN: Удирдлагууд

en: Disc
mn_MN: Диск

en: VCD Format
mn_MN: VCD тогтнол

en: Application
mn_MN: Програм

en: Vol #
mn_MN: Дууны хэмжээ #

en: Volume
mn_MN: Дууны хэмжээ

en: Tracks
mn_MN: Мөрүүд

en: Audio Channels
mn_MN: Дууны сувгууд

en: type
mn_MN: төрөл

en: play list
mn_MN: тоглох жагсаалт

en: Show extended VCD info?
mn_MN: Нэмэлт VCD мэдээлэл харах уу?

en: Headphone effect
mn_MN: Чихэвчийн эффект

en: Use downmix algorithm
mn_MN: Доош холих алгоритм хэрэглэх

en: Select channel to keep
mn_MN: Хадгалах сувгаа сонго

en: Delay
mn_MN: Саатал

en: Equalizer
mn_MN: Тэгшитгэл

en: Karaoke
mn_MN: Караоке

en: Volume normalizer
mn_MN: Дууны хэмжээ хэвийн болгох

en: Room size
mn_MN: Өрөөний хэмжээ

en: Room width
mn_MN: Өрөөний өргөн

en: Audio output failed
mn_MN: Дууны гаргалт бүтэлгүйтэв

en: Output device
mn_MN: Гаргах төхөөрөмж

en: DirectX audio output
mn_MN: DirectX дуу гаргалт

en: Output format
mn_MN: Гаргах тогтнол

en: Number of output channels
mn_MN: Гаргах сувгийн тоо

en: Add WAVE header
mn_MN: WAVE-ийн толгой нэмэх

en: Output file
mn_MN: Гаргах файл

en: File audio output
mn_MN: Файл дуу гаргалт

en: Device
mn_MN: Төхөөрөмж

en: Select Audio Device
mn_MN: Дууны төхөөрөмж сонго

en: Use float32 output
mn_MN: Бутархай32 гаргалт хэрэглэх

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
mn_MN: H.264 код тайлахад эргэх шүүлтүүрийг алгасах

en: Ratio of key frames
mn_MN: Түлхүүр хүрээний харьцаа

en: Ratio of B frames
mn_MN: B хүрээний харьцаа

en: DVB subtitles
mn_MN: DVB Дэд бичвэр

en: Shadow
mn_MN: Сүүдэр

en: Outline
mn_MN: Хүрээтэй

en: Black
mn_MN: Хар

en: Gray
mn_MN: Саарал

en: Silver
mn_MN: Мөнгөлөг

en: White
mn_MN: Цагаан

en: Maroon
mn_MN: Хүрэн

en: Red
mn_MN: Улаан

en: Fuchsia
mn_MN: Тод ягаан

en: Yellow
mn_MN: Шар

en: Olive
mn_MN: Бараандуу ногоон

en: Green
mn_MN: Ногоон

en: Teal
mn_MN: Хөх ногоон

en: Lime
mn_MN: Шар ногоон

en: Purple
mn_MN: Ягаан

en: Navy
mn_MN: Гүн хөх

en: Blue
mn_MN: Хөх

en: Aqua
mn_MN: Цэнхэр

en: Default font effect
mn_MN: Анхдагч үсгийн эффект

en: Default font description
mn_MN: Анхдагч үсгийн тайлбар

en: Default font color
mn_MN: Үсгийн өнгө

en: Default font alpha
mn_MN: Анхдагч үсгийн хувилбар

en: Default background color
mn_MN: Анхдагч дэвсгэр өнгө

en: Chroma format
mn_MN: Зургийн тогтнол

en: Prefilter
mn_MN: Өмнөх шүүлтүүр

en: Mode
mn_MN: Горим

en: Russian (KOI8-R)
mn_MN: Орос (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
mn_MN: Украйн (KOI8-U)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
mn_MN: Хялбаршуулсан хятад (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
mn_MN: Хялбаршуулсан хятад-Юникс (EUC-CN)

[ctx: GetACP]
note: xgettext: The Windows ANSI code page most commonly used for this language. VLC uses this as a guess of the subtitle files character set (if UTF-8 and UTF-16 autodetection fails). Western European languages normally use "CP1252", which is a Microsoft-variant of ISO 8859-1. That suits the Latin alphab
en: CP1252
mn_MN: CP1251

en: Statistics
mn_MN: Статистик

en: Normal
mn_MN: Хэвийн

en: VLC media player
mn_MN: VLC дамжуулга тоглуулагч

en: Global Hotkeys
mn_MN: Халуун товчууд

en: Hotkeys
mn_MN: Халуун товчууд

en: Audio Device: %s
mn_MN: Дууны төхөөрөмж: %s

en: Audio track: %s
mn_MN: Дууны мөр: %s

en: Subtitle track: %s
mn_MN: Дэд бичвэрийн мөр: %s

en: Aspect ratio: %s
mn_MN: Үзэгдэх харьцаа: %s

en: Crop: %s
mn_MN: Танах нь: %s

en: Scaled to screen
mn_MN: Дэлгэцэнд дүүргэх

en: Original Size
mn_MN: Жинхэнэ хэмжээ

en: Zoom mode: %s
mn_MN: Алслалтын горим: %s

en: Configuration options
mn_MN: Тохиргооны сонголтууд

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
mn_MN: Алдаа: `оч' хувьсагч нь тэгээс их утга шаардана.

en: Always fix
mn_MN: Засаж байх

en: Never fix
mn_MN: Хэзээ ч засахгүй

en: Frames per Second
mn_MN: Секунд дэх хүрээ

en: Country
mn_MN: Каунтры

en: Disco
mn_MN: Диско

en: Funk
mn_MN: Фанк

en: Grunge
mn_MN: Грүнж

en: Hip-Hop
mn_MN: Хип-Хоп

en: Jazz
mn_MN: Жазз

en: Metal
mn_MN: Метал

en: New Age
mn_MN: Нью Эйж

en: Oldies
mn_MN: Хуучин

en: Other
mn_MN: Бусад

en: R&B
mn_MN: АрнБи

en: Rap
mn_MN: Реп

en: Industrial
mn_MN: Үйлдвэрлэг

en: Alternative
mn_MN: Альтернатив

en: Pranks
mn_MN: Пранкс

en: Euro-Techno
mn_MN: Евро-Техно

en: Trip-Hop
mn_MN: Трип-Хоп

en: Vocal
mn_MN: Аман

en: Jazz+Funk
mn_MN: Жазз+Фанк

en: Trance
mn_MN: Транс

en: Instrumental
mn_MN: Зөвхөн хөгжим

en: House
mn_MN: Хаус

en: Game
mn_MN: Тоглоом

en: Gospel
mn_MN: Шашны

en: Noise
mn_MN: Шуугиан

en: Soul
mn_MN: Сөүл

en: Punk
mn_MN: Панк

en: Ethnic
mn_MN: Этик

en: Gothic
mn_MN: Готик

en: Electronic
mn_MN: Электроник

en: Pop-Folk
mn_MN: Поп-Ардын

en: Eurodance
mn_MN: Евродаанс

en: Comedy
mn_MN: Инээдэм

en: Gangsta
mn_MN: Гангста

en: Top 40
mn_MN: Шилдэг 40

en: Native American
mn_MN: Төрөлх америк

en: Information
mn_MN: Мэдээлэл

en: Lyrics
mn_MN: Дууны үгүүд

en: Thanks
mn_MN: Баярлах нь

en: Google Video
mn_MN: Гүүгл видео

en: Skip ads
mn_MN: Сурталчилгаа алгасах

en: M3U playlist import
mn_MN: M3U тоглох жагсаалт оруулах

en: RAM playlist import
mn_MN: RAM тоглох жагсаалт оруулах

en: PLS playlist import
mn_MN: PLS тоглох жагсаалт оруулах

en: B4S playlist import
mn_MN: B4S тоглох жагсаалт оруулах

en: DVB playlist import
mn_MN: DVB тоглох жагсаалт оруулах

en: Listeners
mn_MN: Сонсогчид

en: Audio channels
mn_MN: Дууны сувгууд

en: Teletext: additional information
mn_MN: Телебичвэр: нэмэлт мэдээлэл

en: Teletext: program schedule
mn_MN: Телебичвэр: програмын хуваарь

en: Closed captions
mn_MN: Хаагдсан гарчгууд

en: Active regions
mn_MN: Идэвхтэй цонхууд

en: Subtitles (images)
mn_MN: Дэд бичвэрүүд (зургууд)

en: About VLC media player
mn_MN: VLC дамжуулга тоглуулагчийн тухай

en: License
mn_MN: Лиценз

en: Authors
mn_MN: Зохиогчид

en: VLC media player Help
mn_MN: VLC дамжуулга тоглуулагчийн Тусламж

en: Name
mn_MN: Нэр

en: Author
mn_MN: Зохиогч

en: Skins
mn_MN: Арьсууд

en: Reset
mn_MN: Сэргээх

en: Headphone virtualization
mn_MN: Чихэвч хийсвэрлэлт

en: Volume normalization
mn_MN: Дууны хэмжээ хэвийн болгох

en: Filter
mn_MN: Шүүлтүүр

en: Audio Effects
mn_MN: Дууны эффектүүд

en: Save
mn_MN: Хадгалах

en: Remove
mn_MN: Хасах

en: Bookmarks
mn_MN: Хавчуургууд

en: Add
mn_MN: Нэмэх

en: Clear
mn_MN: Цэвэрлэх

en: Edit
mn_MN: Засах

en: Extract
mn_MN: Задлах

en: Time
mn_MN: Хугацаа

en: OK
mn_MN: ЗА

en: Untitled
mn_MN: Гарчиггүй

en: No input
mn_MN: Оролтгүй

en: Input has changed
mn_MN: Оролт солигдсон

en: Invalid selection
mn_MN: Буруу сонголт

en: No input found
mn_MN: Оролт олдсонгүй

en: Send
mn_MN: Илгээх

en: Comments
mn_MN: Сэтгэгдлүүд

en: sec.
mn_MN: сек.

en: Forward
mn_MN: Урагш

en: Browse...
mn_MN: Хөтлөх...

en: Stream
mn_MN: Урсгал

en: Audio codec
mn_MN: Аудио кодчилол

en: Keep original video track
mn_MN: Жинхэнэ дүрсийн замыг хадгал

en: Keep original audio track
mn_MN: Жинхэнэ дууны замыг хадгал

en: Address
mn_MN: Хаяг

en: Port
mn_MN: Суваг

en: Custom
mn_MN: Тусгай

en: User name
mn_MN: Хэрэглэгчийн нэр

en: Errors and Warnings
mn_MN: Алдаа ба Анхааруулга

en: Clean up
mn_MN: Цэвэрлэх

en: Random On
mn_MN: Санамсаргүй

en: Repeat Off
mn_MN: Давтахгүй

en: Remove old preferences?
mn_MN: Хуучин тохиргоонуудыг устгах уу?

en: Video device
mn_MN: Видео төхөөрөмж

en: Black screens in fullscreen
mn_MN: Бүтэн дэлгэцэд хар дэвсгэр

en: Show Fullscreen controller
mn_MN: Бүтэндэлгэцийн удирдлага харуулах

en: Lock Aspect Ratio
mn_MN: Үзэх харьцааг түгжих

en: Ask
mn_MN: Асуух

en: Duration
mn_MN: Үргэлжлэлт

en: Check for Update...
mn_MN: Шинэчлэл шалгах...

en: Preferences...
mn_MN: Тохиргоонууд...

en: Services
mn_MN: Үйлчилгээнүүд

en: Hide VLC
mn_MN: VLC-г нуух

en: Hide Others
mn_MN: Бусдыг нуух

en: Show All
mn_MN: Бүгдийг харуулах

en: Quit VLC
mn_MN: VLC-ээс гарах

en: 1:File
mn_MN: 1:Файл

en: Advanced Open File...
mn_MN: &Өргөтгөсөн файл нээх...

en: Open File...
mn_MN: Файл нээх...

en: Open Disc...
mn_MN: Диск нээх...

en: Open Network...
mn_MN: Сүлжээнээс нээх...

en: Open Capture Device...
mn_MN: Хураах төхөөрөмж нээх...

en: Open Recent
mn_MN: Саяхан нээсэн

en: Close Window
mn_MN: Цонх хаах

en: Streaming/Exporting Wizard...
mn_MN: Урсгах/Гаргах хөтөч...

en: Save Playlist...
mn_MN: ТоглохЖагсаалт хадгалах

en: Cut
mn_MN: Зөөх

en: Copy
mn_MN: Хуулах

en: Paste
mn_MN: Тавих

en: Select All
mn_MN: Бүгдийг сонгох

en: Playback
mn_MN: Тоглолт

en: Quit after Playback
mn_MN: Тоглосны дараа гарах

en: Step Forward
mn_MN: Урагшлах алхам

en: Step Backward
mn_MN: Ухрах алхам

en: Increase Volume
mn_MN: Дуу чангалах

en: Decrease Volume
mn_MN: Дуу суллах

en: Half Size
mn_MN: Хагасаар

en: Normal Size
mn_MN: Хэвийн хэмжээ

en: Double Size
mn_MN: Давхраар

en: Fit to Screen
mn_MN: Дэлгэцэнд дүүргэх

en: Fullscreen Video Device
mn_MN: Бүтэн дэлгэцийн Видео төхөөрөмж

en: Post processing
mn_MN: Боловсруулалтын дараа

en: Subtitles Track
mn_MN: Бичвэрийн мөр

en: Transparent
mn_MN: Тунгалаг

en: Window
mn_MN: Цонх

en: Bookmarks...
mn_MN: Тэмдэглэлүүд...

en: Playlist...
mn_MN: ТоглохЖагсаалт...

en: Media Information...
mn_MN: Дамжуулгын тухай...

en: Messages...
mn_MN: Зурвасууд...

en: Errors and Warnings...
mn_MN: Алдаа, Анхааруулгууд...

en: Bring All to Front
mn_MN: Бүгдийг наана авчрах

en: Help
mn_MN: Тусламж

en: VLC media player Help...
mn_MN: VLC дамжуулга тоглуулагчийн тусламж...

en: ReadMe / FAQ...
mn_MN: НамайгУнш / ТүгээмэлАсуултынХариулт...

en: Online Documentation...
mn_MN: Онлайн Баримтжуулал...

en: VideoLAN Website...
mn_MN: Вэб хуудас...

en: Make a donation...
mn_MN: Хандив өргөх...

en: Online Forum...
mn_MN: Онлайн хэлэлцүүлэг...

en: Open Source
mn_MN: Нээлттэй эх

en: Open
mn_MN: Нээх

en: Network
mn_MN: Сүлжээ

en: Capture
mn_MN: Хураах

en: Choose...
mn_MN: Сонгох...

en: IP Address
mn_MN: IP Хаяг

en: Protocol
mn_MN: Нэвтрүүлэгч

en: Current channel:
mn_MN: Тухайн суваг:

en: Previous Channel
mn_MN: Өмнөх суваг

en: Next Channel
mn_MN: Дараах суваг

en: Retrieving Channel Info...
mn_MN: Сувгийн мэдээлэл татагдаж байна...

en: Download Plugin
mn_MN: Нэмэлт татах

en: Image width
mn_MN: Зургийн өргөн

en: Image height
mn_MN: Зургийн өндөр

en: Font size
mn_MN: Үсгийн хэмжээ

en: Font Properties
mn_MN: Үсгийн шинж

en: Open File
mn_MN: Файл нээх

en: Streaming/Saving:
mn_MN: Урсгах/Хадгалах:

en: Settings...
mn_MN: Тохируулгууд...

en: Save File
mn_MN: Файл хадгалах

en: Search in Playlist
mn_MN: Тоглох жагсаалтаас хайх

en: File Format:
mn_MN: Файлын тогтнол:

en: Save Playlist
mn_MN: Тоглох жагсаалт хадгалах

en: Continue
mn_MN: Үргэлжлүүлэх

en: Media Information
mn_MN: Дамжуулгын тухай

en: Location
mn_MN: Байрлал

en: General
mn_MN: Ерөнхий

en: Lost frames
mn_MN: Алдагдсан хүрээнүүд

en: Streaming
mn_MN: Урсгаж байна

en: Sent packets
mn_MN: Илгээгдсэн багц

en: Sent bytes
mn_MN: Илгээгдсэн байт

en: Preferences
mn_MN: Тохиргоонууд

en: Reset All
mn_MN: Бүгдийг сэргээх

en: Select a directory
mn_MN: Хавтас сонгох

en: Select a file
mn_MN: Файл сонгох

en: Select
mn_MN: Сонгох

en: Interface Settings
mn_MN: Харагдах байдлын тохиргоо

en: Audio Settings
mn_MN: Дууны тохируулгууд

en: Video Settings
mn_MN: Видео тохируулгууд

en: General Audio
mn_MN: Ерөнхий дуу

en: Preferred Audio language
mn_MN: Дэвшүүлсэн дууны хэл

en: Enable Last.fm submissions
mn_MN: Last.fm -ийг идэвхжүүлэх

en: Visualization
mn_MN: Хийсвэрлэлт

en: Change
mn_MN: Солих

en: Change Hotkey
mn_MN: Халуунтовч солих

en: Action
mn_MN: Үйлдэл

en: Shortcut
mn_MN: Товч

en: Repair AVI Files
mn_MN: AVI файл засах

en: Default Caching Level
mn_MN: Анхдагч нөөцлөлийн түвшин

en: Caching
mn_MN: Нөөцлөлт

en: Codecs / Muxers
mn_MN: Кодчилол ба Холигч

en: Post-Processing Quality
mn_MN: Боловсруулалтын дараах чанар

en: Privacy / Network Interaction
mn_MN: Нууцлал / Сүлжээний харилцаа

en: Automatically check for updates
mn_MN: Шинэчлэлийг автоматаар шалгах

en: Display Settings
mn_MN: Харуулах тохируулгууд

en: Font color
mn_MN: Үсгийн өнгө

en: Font
mn_MN: Үсэг

en: Enable OSD
mn_MN: OSD идэвхтэй

en: Opacity
mn_MN: Харанхуй

en: Display
mn_MN: Дэлгэц

en: Video snapshots
mn_MN: Видео агшин авах

en: Folder
mn_MN: Хавтас

en: Format
mn_MN: Тогтнол

en: Prefix
mn_MN: Угтвар

en: Sequential numbering
mn_MN: Дараалсан дугаарлалт

en: Lowest latency
mn_MN: Бага давтамж

en: Low latency
mn_MN: Багавтар давтамж

en: High latency
mn_MN: Өндөрдүү давтамж

en: Higher latency
mn_MN: Өндөр давтамж

en: Reset Preferences
mn_MN: Тохируулгууд сэргээх

en: Choose
mn_MN: Сонгох

en: Invalid combination
mn_MN: Буруу хослол

en: Audio/Video
mn_MN: Дуу/Дүрс

en: Subtitles/Video
mn_MN: Дэдбичвэр/Видео

en: Video Effects
mn_MN: Видео эффектүүд

en: Basic
mn_MN: Үндсэн

en: Geometry
mn_MN: Геометр

en: Color
mn_MN: Өнгө

en: Sharpen
mn_MN: Ирмэг

en: Sigma
mn_MN: Сигма

en: Synchronize left and right
mn_MN: Зүүн ба баруунд давхцуулах

en: Transform
mn_MN: Хувиргах

en: Rotate by 90 degrees
mn_MN: 90 градусаар эргүүлэх

en: Rotate by 180 degrees
mn_MN: 180 градусаар эргүүлэх

en: Rotate by 270 degrees
mn_MN: 270 градусаар эргүүлэх

en: Flip horizontally
mn_MN: Хөндлөн эргүүлэх

en: Flip vertically
mn_MN: Босоо эргүүлэх

en: Magnification/Zoom
mn_MN: Томруулалт/Алслалт

en: Puzzle game
mn_MN: Оньсон тоглоом

en: Rows
mn_MN: Мөрүүд

en: Columns
mn_MN: Баганууд

en: Clone
mn_MN: Хуулбар

en: Number of clones
mn_MN: Хуулбарын тоо

en: Wall
mn_MN: Хана

en: Color threshold
mn_MN: Өнгөний босго

en: Similarity
mn_MN: Адилтгал

en: Gradient
mn_MN: Уусгалт

en: Edge
mn_MN: Ирмэг

en: Hough
mn_MN: Шөрмөс

en: Color extraction
mn_MN: Өнгө задлалт

en: Invert colors
mn_MN: Өнгийг солих

en: Motion blur
mn_MN: Хөдөлгөөний балартуулалт

en: Factor
mn_MN: Нөлөөлөл

en: Water effect
mn_MN: Усан эффект

en: Add text
mn_MN: Бичвэр нэмэх

en: Text
mn_MN: Бичвэр

en: Add logo
mn_MN: Тэмдэг нэмэх

en: Logo
mn_MN: Тэмдэг

en: Transparency
mn_MN: Тунгалаг

en: Back
mn_MN: Буцах

en: Stream to network
mn_MN: Сүлжээ рүү урстгах

en: Select a stream
mn_MN: Урсгал сонгох

en: Destination
mn_MN: Зорилт

en: Summary
mn_MN: Дүгнэлт

en: Save file to
mn_MN: Хадгалах файл

en: Include subtitles
mn_MN: Дэдбичвэр агуулах

en: No folder selected
mn_MN: Сонгогдсон хавтас алга

en: No file selected
mn_MN: Сонгогдсон файл алга

en: Finish
mn_MN: Дуусга

en: yes
mn_MN: тийм

en: no
mn_MN: үгүй

en: [Display]
mn_MN: [Дэлгэц]

en: [Global]
mn_MN: [Ерөнхий]

en: [Playlist]
mn_MN: [Тоглох жагсаалт]

en: [Filebrowser]
mn_MN: [Файлын хөтөч]

en: [Player]
mn_MN: [Тоглогч]

en: [Random]
mn_MN: [Санамсаргүй]

en: Previous Chapter/Title
mn_MN: Өмнөх сэдэв/Гарчиг

en: Next Chapter/Title
mn_MN: Дараах сэдэв/Гарчиг

en: Toggle Transparency
mn_MN: Гэрэлтүүлэлт солих

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
mn_MN: Тоглуулах
    Хэрэв тоглох жагсаалт хоосон бол, дамжуулга нээнэ

en: De-Fullscreen
mn_MN: Бүтэн дэлгэц болих

en: Extended panel
mn_MN: Өргөтгөсөн самбарууд

en: A->B Loop
mn_MN: А->Б Эргэх

en: Frame By Frame
mn_MN: Хүрээ, хүрээгээр

en: Trickplay Reverse
mn_MN: Эсрэгээр тоглох

en: Step backward
mn_MN: Ухрах

en: Step forward
mn_MN: Урагшлах

en: Stop playback
mn_MN: Тоглолтыг зогсоох

en: Open a medium
mn_MN: Дамжуулга &нээх

en: Toggle the video in fullscreen
mn_MN: Видео бүтэн дэлгэц шилжүүлэх

en: Toggle the video out fullscreen
mn_MN: Видеоны бүтэн дэлгэцийг солих

en: Show extended settings
mn_MN: Өргөтгөсөн тохиргоох харуул

en: Take a snapshot
mn_MN: Зураг авах

en: Frame by frame
mn_MN: Хүрээ, хүрээгээр

en: Reverse
mn_MN: Эсрэгээр

en: Previous media in the playlist
mn_MN: Тоглох жагсаалт дахь өмнөх дамжуулга

en: Next media in the playlist
mn_MN: Тоглох жагсаалт дахь дараагийн дамжуулга

en: Pause the playback
mn_MN: Тогуулалтыг завсарлах

en: Image mask
mn_MN: Зургийн баг

en: Current visualization
mn_MN: Тухайн хийсвэрлэлт

en: Download cover art
mn_MN: Хавтсын урланг татах

en: Select one or multiple files
mn_MN: Нэг ба олон файл сонго

en: File names:
mn_MN: Файлын нэрс:

en: Filter:
mn_MN: Шүүлтүүр:

en: Eject the disc
mn_MN: Дискийг гаргах

en: Channels:
mn_MN: Сувгууд:

en: Selected ports:
mn_MN: Сонгогдсон сувгууд:

en: Bandwidth
mn_MN: Зурвасын өргөн

en: Device name
mn_MN: Төхөөрөмжийн нэр

en: Advanced Options
mn_MN: Өргөтгөсөн сонголтууд

en: Select File
mn_MN: Файл сонгох

en: Hotkey
mn_MN: Халуун товч

en: Global
mn_MN: Ерөнхий

en: Key:
mn_MN: Түлхүүр:

en: Input & Codecs Settings
mn_MN: Оролт ба Кодчилолын тохиргоонууд

en: Configure Hotkeys
mn_MN: Халуунтовчуудыг тохируулах

en: Device:
mn_MN: Төхөөрөмж:

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
mn_MN: Энэ бол VLC-ийн өөрчлөгддөг харагдах байдал.  Таны арьсуудыг татаж авах хаяг

en: Audio Files
mn_MN: Аудионы файлууд

en: Video Files
mn_MN: Видеоны файлууд

en: Playlist Files
mn_MN: Тоглохжагсаалтын файлууд

en: &Apply
mn_MN: Х&эрэгжүүлэх

en: &Cancel
mn_MN: &Болих

en: Profile
mn_MN: Шинж

en: Edit selected profile
mn_MN: Сонгосон төрхийг засах

en: Delete selected profile
mn_MN: Сонгосон төрхийг устгах

en: Create a new profile
mn_MN: Шинэ төрх үүсгэх

en: Create
mn_MN: Үүсгэх

en:  Profile Name Missing
mn_MN:  Төрхийн нэрийг орхисон байна

en: You must set a name for the profile.
mn_MN: Та төрийн нэрийг сонгох шаардлагатай.

en: File/Directory
mn_MN: Файл/Хавтас

en: Source
mn_MN: Эх

en: Source:
mn_MN: Эх:

en: Type:
mn_MN: Төрөл:

en: Filename
mn_MN: Файлын нэр

en: Save file...
mn_MN: Файл хадгалах...

en: Path
mn_MN: Зам

en: Login:pass
mn_MN: Нэвтрэгч:нууц үг

en: Edit Bookmarks
mn_MN: Тэмдэглэл засах

en: Create a new bookmark
mn_MN: Шинэ тэмдэглэл үүсгэх

en: Delete the selected item
mn_MN: Сонгогдсон зүйлсийг устгах

en: Delete all the bookmarks
mn_MN: Бүх тэмдэглэлийг устгах

en: &Close
mn_MN: &Хаах

en: Bytes
mn_MN: Байтууд

en: Convert
mn_MN: Хөрвүүлэх

en: Destination file:
mn_MN: Зорилтот файл:

en: Browse
mn_MN: Хөтлөх

en: Settings
mn_MN: Тохируулгууд

en: Display the output
mn_MN: Гаргалтыг харуулах

en: &Start
mn_MN: &Эхлэх

en: Errors
mn_MN: Алдаанууд

en: Adjustments and Effects
mn_MN: Журамлалт ба Эффектүүд

en: Synchronization
mn_MN: Давхцуулалт

en: Go to Time
mn_MN: Очих цаг

en: &Go
mn_MN: О&ч

en: Go to time
mn_MN: Очих цаг

en: About
mn_MN: Тухай

en: &Yes
mn_MN: &Тийм

en: VLC media player updates
mn_MN: VLC дамжуулга тоглуулагчийн шинэчлэлүүд

en: You have the latest version of VLC media player.
mn_MN: Та VLC дамжуулга тоглуулагчийн сүүлийн хувилбартай байна.

en: An error occurred while checking for updates...
mn_MN: Шинэчлэлийг шалгахад алдаа гарлаа...

en: &General
mn_MN: &Ерөнхий

en: Location:
mn_MN: Байрлал:

en: Messages
mn_MN: Зурвасууд

en: Save log file as...
mn_MN: Тэмдэглэлийг &Өөрөөр хадгалах...

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
mn_MN: Бичвэрүүд / Тэмдэглэлүүд (*.log *.txt);;Бүгд (*.*)

en: Open Media
mn_MN: Дамжуулга нээх

en: &File
mn_MN: &Файл

en: &Disc
mn_MN: &Диск

en: &Network
mn_MN: &Сүлжээ

en: Capture &Device
mn_MN: Татах төхөөрөмж

en: &Select
mn_MN: С&онгох

en: &Enqueue
mn_MN: &Дараалалд оруулах

en: &Play
mn_MN: &Тоглох

en: &Stream
mn_MN: &Урсгал

en: Open URL
mn_MN: URL Нээх

en: Plugins and extensions
mn_MN: Нэмэлт ба өргөтгөл

en: Score
mn_MN: Оноо

en: &Search:
mn_MN: &Хайх:

en: Files
mn_MN: Файлууд

en: Deletes the selected item
mn_MN: Сонгогдсон зүйлсийг устгах

en: Show settings
mn_MN: Тохиргоо харуулах

en: Simple
mn_MN: Цомхон

en: Switch to simple preferences view
mn_MN: Энгийн тохиргоо руу шилжих

en: Switch to full preferences view
mn_MN: Бүтэн тохиргоо руу шилжих

en: &Save
mn_MN: &Хадгалах

en: Save and close the dialog
mn_MN: Хадгалах, хаах цонх

en: &Reset Preferences
mn_MN: &Тохируулгуудыг сэргээх

en: Open Directory
mn_MN: Хавтас нээх

en: Open playlist...
mn_MN: Тоглох жагсаалт нээх...

en: Save playlist as...
mn_MN: Тоглох жагсаалт өөрөөр хадгалах...

en: Open subtitles...
mn_MN: Дэд бичвэр нээх...

en: Media Files
mn_MN: Дамжуулгын файлууд

en: All Files
mn_MN: Бүх файлууд

en: Stream Output
mn_MN: Гаргах урсгал

en: Toolbars Editor
mn_MN: Хэрэгслийн мөр засварлагч

en: Toolbar Elements
mn_MN: Хэрэгслийн мөрийн зүйлс

en: Flat Button
mn_MN: Хавтгай товч

en: Big Button
mn_MN: Том товч

en: Native Slider
mn_MN: Төрөлх заагч

en: Main Toolbar
mn_MN: Үндсэн хэрэгслийн мөр

en: Above the Video
mn_MN: Дүрсний дээр

en: Toolbar position:
mn_MN: Хэрэгслийн мөрийн байрлал:

en: Time Toolbar
mn_MN: Хэрэгслийн мөрийн цаг

en: Fullscreen Controller
mn_MN: Бүтэндэлгэцийн удирдлага

en: Delete the current profile
mn_MN: Тухайн төрхийг устгах

en: Select profile:
mn_MN: Төрх сонгох:

en: Cl&ose
mn_MN: Х&аах

en: Profile Name
mn_MN: Төрхийн нэр

en: Please enter the new profile name.
mn_MN: Шинэ төрхийн нэр оруулна уу.

en: Spacer
mn_MN: Зай авалт

en: Expanding Spacer
mn_MN: Өргөн зай авалт

en: Splitter
mn_MN: Зааглагч

en: Time Slider
mn_MN: Цаг заагч

en: Small Volume
mn_MN: Жижиг дууны хэмжээ

en: DVD menus
mn_MN: DVD цэс

en: Advanced Buttons
mn_MN: Өргөтгөсөн товчууд

en: Schedule
mn_MN: Хуваарь

en: Day / Month / Year:
mn_MN: Өдөр / Сар / Жил:

en: Repeat:
mn_MN: Давтах:

en:  days
mn_MN:  өдрүүд

en: I&mport
mn_MN: О&руулах

en: E&xport
mn_MN: Г&аргах

en: Save VLM configuration as...
mn_MN: VLM тохиргоог хадгалах нь...

en: Open VLM configuration...
mn_MN: VLM тохиргоо нээх...

en: Schedule:
mn_MN: Хуваарь:

en: Control menu for the player
mn_MN: Тоглуулагчийн удирдах цэс

en: Paused
mn_MN: Завсарлагдсан

en: &Media
mn_MN: &Дамжуулга

en: P&layback
mn_MN: &Тоглуулалт

en: &Audio
mn_MN: &Аудио

en: &Video
mn_MN: &Видео

en: V&iew
mn_MN: Ха&рах

en: &Help
mn_MN: Т&усламж

en: Open &Disc...
mn_MN: Диск &нээх...

en: Open &Network Stream...
mn_MN: &Сүлжээний урсгал нээх...

en: Open &Capture Device...
mn_MN: &Хураах төхөөрөмжөөс нээх...

en: Open &Location from clipboard
mn_MN: &Завсрын санах ойгоос байрлал нээх

en: Conve&rt / Save...
mn_MN: Хувиргаад, х&адгалах...

en: &Quit
mn_MN: Га&рах

en: &Effects and Filters
mn_MN: &Эффект ба Шүүлтүүр

en: &Track Synchronization
mn_MN: Давхцуулалтыг &мөрдөх

en: Plu&gins and extensions
mn_MN: &Нэмэлт ба өргөтгөл

en: Customi&ze Interface...
mn_MN: Харагдах байдлыг өөриймсгөх...

en: &Preferences
mn_MN: &Тохиргоонууд

en: Play&list
mn_MN: Тоглох&Жагсаалт

en: Ctrl+L
mn_MN: Ctrl+Ж

en: &Fullscreen Interface
mn_MN: &Бүтэн дэлгэц харагдах байдал

en: &Advanced Controls
mn_MN: Бусад &удирдлагууд

en: Visualizations selector
mn_MN: Хийсвэрлэлт сонгогч

en: Audio &Track
mn_MN: Дууны &мөр

en: Audio &Device
mn_MN: Дууны &төхөөрөмж

en: &Visualizations
mn_MN: &Хийсвэрлэлтүүд

en: Video &Track
mn_MN: Видео &мөр

en: &Fullscreen
mn_MN: &Бүтэн дэлгэц

en: &Zoom
mn_MN: &Хэмжээ

en: &Aspect Ratio
mn_MN: &Үзэгдэх харьцаа

en: &Crop
mn_MN: &Танах

en: T&itle
mn_MN: Гар&чиг

en: &Chapter
mn_MN: &Сэдэв

en: &Program
mn_MN: Програ&м

en: Check for &Updates...
mn_MN: Шинэчлэлт &шалгах

en: &Stop
mn_MN: &Зогс

en: Pre&vious
mn_MN: Өмнө&х

en: Ne&xt
mn_MN: Дараа&х

en: &Faster
mn_MN: &Хурдан

en: N&ormal Speed
mn_MN: Хэвийн хурд

en: Slo&wer
mn_MN: У&даан

en: &Jump Forward
mn_MN: &Урагш үсрэх

en: Jump Bac&kward
mn_MN: Гэдрэг &үсрэх

en: Open &Network...
mn_MN: &Сүлжээнээс нээх...

en: Leave Fullscreen
mn_MN: Бүтэн дэлгэцийг болих

en: &Playback
mn_MN: Тогл&уулалт

en: &Clear
mn_MN: &Цэвэрлэх

en: Systray icon
mn_MN: Системийн тавиурын шошго

en: Show a controller in fullscreen mode
mn_MN: Бүтэн дэлгэцний горимд удирдлага харуулах

en: Qt interface
mn_MN: Qt харагдах байдал

en: Open a skin file
mn_MN: Арьсны файл нээх

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
mn_MN: Арьсны файлууд |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Open playlist
mn_MN: Тоглох жагсаалт нээх

en: Playlist Files|
mn_MN: Тоглохжагсаалтын файлууд|

en: Save playlist
mn_MN: Тоглох жагсаалт хадгалах

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
mn_MN: XSPF тоглох жагсаалт|*.xspf|M3U файл|*.m3u|HTML жагсаалт|*.html

en: Skin to use
mn_MN: Хэрэглэх арьс

en: Path to the skin to use.
mn_MN: Хэрэглэх арьсны зам

en: Skinnable Interface
mn_MN: Арьслагдах харагдах байдал

en: Select skin
mn_MN: Арьс сонгох

en: Open skin ...
mn_MN: Арьс нээх...

en: Log format
mn_MN: Тэмдэглэлийн тогтнол

en: Logging
mn_MN: Тэмдэглэл

en: File logging
mn_MN: Файл тэмдэглэх

en: Log filename
mn_MN: Тэмдэглэлийн файлын нэр

en: Specify the log filename.
mn_MN: Тэмдэглэлийн файлын нэрийг тодорхойл.

en: Comment
mn_MN: Сэтгэгдэл

en: Now playing
mn_MN: Тоглож буй

en: Notify
mn_MN: Мэдэгдэх

en: MPEG Video
mn_MN: MPEG Видео

en: Generic
mn_MN: Ерөнхий

en: Session
mn_MN: Суулт

en: Tool
mn_MN: Хэрэгсэл

en: User
mn_MN: Хэрэглэгч

en: Autodel
mn_MN: Автоуст

en: Automatically add/delete input streams
mn_MN: Автоматаар оролтын урсгалыг нэмэх/хасах

en: Bridge
mn_MN: Гүүр

en: Bridge stream output
mn_MN: Гүүр урсгал гаралт

en: Description stream output
mn_MN: Гаргах урсгалын тайлбар

en: Enable/disable audio rendering.
mn_MN: Аудиог танилтыг нээх/хаах

en: Enable/disable video rendering.
mn_MN: Видео танилтыг нээх/хаах

en: Page
mn_MN: Хуудас

en: Output video width.
mn_MN: Гаргах дүрсийн өргөн.

en: Output video height.
mn_MN: Гаргах дүрсийн өндөр.

en: Video filter
mn_MN: Видео шүүлтүүр

en: X offset
mn_MN: X тэнхлэг

en: Y offset
mn_MN: Y тэнхлэг

en: Record stream output
mn_MN: Бичих урсгал гаралт

en: Audio port
mn_MN: Дууны суваг

en: Video port
mn_MN: Дүрсний суваг

en: Destination video codec
mn_MN: Зорилтот видео кодчилол

en: Audio filter
mn_MN: Дууны шүүлтрүүд

en: Number of threads
mn_MN: Бодлогын тоо

en: High priority
mn_MN: Өндөр эрхтэй

en: Font size in pixels
mn_MN: Цэг дэх үсгийн хэмжээ

en: Text default color
mn_MN: Бичвэрийн анхдагч өнгө

en: Relative font size
mn_MN: Хамааралтай үсэгийн хэмжээ

en: Smaller
mn_MN: Хэт жижиг

en: Small
mn_MN: Жижиг

en: Large
mn_MN: Том

en: Larger
mn_MN: Хэт том

en: Brightness threshold
mn_MN: Тодролын босго

en: Image adjust
mn_MN: Зураг журамлах

en: Transparency mask
mn_MN: Тунгалгийн баг

en: Color when paused
mn_MN: Завсарласан үеийн өнгө

en: Pause-Red
mn_MN: Завсарлага-Улаан

en: Pause-Green
mn_MN: Завсарлага-Ногоон

en: Pause-Blue
mn_MN: Засарлага-Хөх

en: White Red
mn_MN: Цагаан Улаан

en: White Green
mn_MN: Цагаан Ногоон

en: White Blue
mn_MN: Цагаан Хөх

en: No Filtering
mn_MN: Шүүлтүүргүй

en: Combined
mn_MN: Нэгтгэгдсэн

en: Percent
mn_MN: Хувь

en: disabled
mn_MN: идэвхгүй

en: Change gradients
mn_MN: Уусгалт солих

en: Base image
mn_MN: Үндсэн зураг

en: Bluescreen
mn_MN: Хөх дэлгэц

en: Color threshold filter
mn_MN: Өнгөний босгын шүүлтүүр

en: Similarity threshold
mn_MN: Адилтгалын босго

en: Pixels to crop from top
mn_MN: Дээрээс танах цэг

en: Pixels to crop from bottom
mn_MN: Доороос танах цэг

en: Pixels to crop from left
mn_MN: Зүүнээс танах цэг

en: Pixels to crop from right
mn_MN: Баруунаас танах цэг

en: Erase video filter
mn_MN: Видео шүүлтүүр арилгах

en: Erase
mn_MN: Арилгах

en: Distort mode
mn_MN: Гажуудуулах горим

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
mn_MN: Гажуудуулах горим, "уусгалт", "ирмэг" ба "шөрмөс" -ийн аль нэг.

en: Gradient image type
mn_MN: Уусгалтын зургийн төрөл

en: Gradient video filter
mn_MN: Уусгалтын видео шүүлтүүр

en: Color inversion
mn_MN: Өнгө солилт

en: Magnify
mn_MN: Томруулах

en: Timeout
mn_MN: Завсарлага

en: Refresh period in ms
mn_MN: Сэргээх милсекунд хугацаа

en: Font size, pixels
mn_MN: Үсгийн хэмжээ, цэгүүд

en: Marquee position
mn_MN: Урсах бичвэрийн байрлал

en: Marquee
mn_MN: Урсах бичвэр

en: Marquee display
mn_MN: Урсах бичвэр харуулах

en: Misc
mn_MN: Бусад

en: Top left corner X coordinate
mn_MN: Дээд зүүн өнцгийн X тэнхлэг

en: Top left corner Y coordinate
mn_MN: Зүүн дээд өнцгийн Y тэнхлэг

en: Border width
mn_MN: Хүрээний өргөн

en: Border height
mn_MN: Хүрээний өндөр

en: Mosaic alignment
mn_MN: Шигтгэмлийн зэрэгцүүлэлт

en: Positioning method
mn_MN: Байрлуулах арга

en: Number of rows
mn_MN: Мөрийн тоо

en: Number of columns
mn_MN: Баганы тоо

en: Keep aspect ratio
mn_MN: Үзэгдэх харьцааг хадгалах

en: Keep original size
mn_MN: Эх хэмжээг хадгал

en: Elements order
mn_MN: Элементийн дараалал

en: Offsets in order
mn_MN: Дараалал дахь эхлэл

en: fixed
mn_MN: тогтсон

en: Mosaic
mn_MN: Шигтгэмэлт

en: Lowest
mn_MN: Нам

en: Highest
mn_MN: Өндөр

en: Puzzle
mn_MN: Оньсого

en: VNC Port
mn_MN: VNC суваг

en: VNC Password
mn_MN: VNC нууц үг

en: VNC password.
mn_MN: VNC нууц үг

en: Key events
mn_MN: Товчны үзэгдлүүд

en: Angle in degrees
mn_MN: Өнцөг, градусаар

en: Angle in degrees (0 to 359)
mn_MN: Өнцөг, градусаар (0-ээс 359)

en: Rotate video filter
mn_MN: Эргүүлэх видео шүүлтүүр

en: Rotate
mn_MN: Эргүүлэх

en: Max length
mn_MN: ХИ урт

en: Refresh time
mn_MN: Давтах хугацаа

en: Text position
mn_MN: Бичвэрийн байрлал

en: Don't show
mn_MN: Харуулахгүй

en: Always visible
mn_MN: Ихэвчлэн харуулна

en: Image format
mn_MN: Зургийн тогтнол

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
mn_MN: Гаргах зургийн тогтнол (png, jpg, ...)

en: Recording ratio
mn_MN: Бичих харьцаа

en: Filename prefix
mn_MN: Файлын нэрийн угтвар

en: Directory path prefix
mn_MN: Хавтасны угтвар

en: Always write to the same file
mn_MN: Ихэвчлэн ижил файл руу бичих

en: Scene filter
mn_MN: Дүрслэх шүүлтүүрүүд

en: Scene video filter
mn_MN: Видео дүрслэх шүүлтүүр

en: Transform type
mn_MN: Хувиргах төрөл

en: Video transformation filter
mn_MN: Видео хувиргах шүүлтүүр

en: Transformation
mn_MN: Хувиргалт

en: Wave video filter
mn_MN: Долгион видео шүүлтүүр

en: Wave
mn_MN: Долгион

en: ASCII Art
mn_MN: ASCII урлал

en: ASCII-art video output
mn_MN: ASCII урлал видео шүүлтүүр

en: Drawable
mn_MN: Зурагдахуйц

en: GNU/Linux framebuffer video output
mn_MN: ГНУ/Линукс хүрээгээр видео гаргах

en: Use hardware YUV->RGB conversions
mn_MN: Техникийн YUV->RGB хувиргалт хэрэглэх

en: Use video buffers in system memory
mn_MN: Системийн санах ойгоос видео хэсэгт хэрэглэх

en: Name of desired display device
mn_MN: Хүссэн дэлгэцийн төхөөрөмжийн нэр

en: Wallpaper
mn_MN: Ханын цаас

en: OpenGL video output
mn_MN: OpenGL видео гаргалт

en: Pitch
mn_MN: Шидэх

en: Video memory output
mn_MN: Видео санах ой гаралт

en: Video memory
mn_MN: Видео санах ой

en: YUV output
mn_MN: YUV Гаргалт

en: YUV video output
mn_MN: YUV Видео гаргах

en: Video output modules
mn_MN: Дүрс гаргах модулиуд

en: Clone video filter
mn_MN: Хуулба видео шүүлтүүр

en: Active windows
mn_MN: Идэвхтэй цонхууд

en: Panoramix
mn_MN: Тойруулган

en: Wall video filter
mn_MN: Хана видео шүүлтүүр

en: Image wall
mn_MN: Зургийн хана

en: Goom display width
mn_MN: Goom дэлгэцийн өргөн

en: Goom display height
mn_MN: Goom дэлгэцийн өндөр

en: Goom animation speed
mn_MN: Goom хөдөлгөөний хурд

en: Effects list
mn_MN: Эффектийн жагсаалт

en: Output
mn_MN: Гаргалт

en: Loop
mn_MN: Эргэх

en: Dialog
mn_MN: Харилцах цонх

en: Form
mn_MN: Маягт

en: Preset
mn_MN: Зэхмэл

en: &Save as...
mn_MN: &Өөрөөр хадгалах...

en: Show extended options
mn_MN: Өргөтгөсөн сонголт харуулах

en: Show &more options
mn_MN: &Бусад сонголтууд харуулах

en:  ms
mn_MN: мс

en: Start Time
mn_MN: Эхлэх хугацаа

en: Edit Options
mn_MN: Сонголтууд засах

en: Extra media
mn_MN: &Нэмэлт дамжуулга

en: Select the file
mn_MN: Файл сонгох

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
mn_MN: Бусад дамжуулгыг зэрэг тоглуулах (нэмэлт дууны файл, ...)

en: Capture mode
mn_MN: Хураах горим

en: Select the capture device type
mn_MN: Хураах төхөөрөмжийн төрлийг сонгох

en: Device Selection
mn_MN: Төхөөрөмж сонголт

en: Options
mn_MN: Сонголтууд

en: Advanced options...
mn_MN: Өргөтгөсөн сонголтууд...

en: Disc Selection
mn_MN: Диск сонголт

en: Disc device
mn_MN: Дискийн төхөрөөмж

en: Starting Position
mn_MN: Эхлэх байрлал

en: Audio and Subtitles
mn_MN: Дуу болон дэд бичвэрүүд

en: Choose one or more media file to open
mn_MN: Нээхийн тулд нэг ба олон дамжуулгын файл сонгоно уу

en: File Selection
mn_MN: Файл сонголт

en: You can select local files with the following list and buttons.
mn_MN: Та дараах жагсаалт, товчуудыг ашиглан дотоод файл сонгоно.

en: Add...
mn_MN: Нэмэх...

en: Network Protocol
mn_MN: Сүлжээний нэвтрүүлэгч

en: New destination
mn_MN: Шинэ зорилт

en: Miscellaneous Options
mn_MN: Бусад сонголтууд

en: Effects
mn_MN: Эффектүүд

en: Headphone surround effect
mn_MN: Чихэвчийн хүрээлсэн эффект

en: Password:
mn_MN: Нууц үг:

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
mn_MN: Энэ бол VLC-ийн анхдагч харагдах байдал, төрөлх харагдацтайгаар

en: Resize interface to video size
mn_MN: Харагдах байдлыг дүрсийн хэмжээгээр өөрчлөх

en: Integrate video in interface
mn_MN: Видеог харагдах байдалд нэгтгэ

en: Allow only one instance
mn_MN: Зөвхөн нэг тохиолдлыг зөвшөөрнө

en: Separate words by | (without space)
mn_MN: Үгүүдийг |-ээр тусгаарлах (зай ашиглахгүй)

en: Save recently played items
mn_MN: Саяхан тоглуулсан зүйлсийг хадгалах

en: Accelerated video output (Overlay)
mn_MN: Хурдасгасан дүрс гаргалт (Дээр нь)

en: Display device
mn_MN: Дэлгэцийн төхөөрөмж

en: Force Aspect Ratio
mn_MN: Үзэгдэх харьцааг хүчлэх

en: Edit settings
mn_MN: Тохиргоо засах

en: Control
mn_MN: Удирдлага

en: Run manually
mn_MN: Гараар ажиллуулах

en: Run on schedule
mn_MN: Хуваариар ажиллуулах

en: Status
mn_MN: Төлөв

en: Prev
mn_MN: Өмнөх

en: Add Input
mn_MN: Оролт нэмэх

en: Edit Input
mn_MN: Оролт засах

en: Clear List
mn_MN: Жагсаалт цэвэрлэх

en: Angle
mn_MN: Өнцөг

en: full
mn_MN: бүтэн

en: none
mn_MN: үгүй

en: Logo erase
mn_MN: Тэмдэг арилгах

en: Mask
mn_MN: Баг

en: Motion detect
mn_MN: Хөдөлгөөн илрүүлэлт

en: VLM configurator
mn_MN: &VLM тохируулагч...

en: Media Manager Edition
mn_MN: Дамжуулга зохицуулагчийн хэвлэл

en: Name:
mn_MN: Нэр:

en: Input:
mn_MN: Оролт:

en: Select Input
mn_MN: Оролт сонгох

en: Output:
mn_MN: Гаргалт:

en: Select Output
mn_MN: Гаргалт сонгох

en: Time Control
mn_MN: Цаг удирдлага

en: Mux Control
mn_MN: Холигч удирдлага

en: Muxer:
mn_MN: Холигч:

en: Media Manager List
mn_MN: Дамжуулга зохицуулагчийн жагсаалт

en: Uncompressed RAR
mn_MN: Задалсан RAR

en: Save this Log...
mn_MN: Тэмдэглэлийг хадгалах...
