VLC - Trans - en to eu translation catalogue (5055 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
eu: Programa honek EZ DAUKA BERMERIK, legeak baimentzen duen heinean.
    GNUren Lizentzia Publiko Orokorraren baldintzak betez birbana dezakezu;
    ikus COPYING izeneko fitxategia xehetasun gehiago jakiteko.
    VideoLAN taldeak idatzia; ikus AUTHORS fitxategia.

en: VLC preferences
eu: VLC hobespenak

en: Select "Advanced Options" to see all options.
eu: Hautatu "Aukera aurreratuak" aukera guztiak ikusteko.

en: Interface
eu: Interfazea

en: Settings for VLC's interfaces
eu: VLCren interfazeetarako ezarpenak

en: Main interfaces settings
eu: Interfaze nagusien ezarpenak

en: Main interfaces
eu: Interfaze nagusiak

en: Settings for the main interface
eu: Interfaze nagusirako ezarpenak

en: Control interfaces
eu: Kontrol-interfazeak

en: Settings for VLC's control interfaces
eu: VLCren kontrol-interfazeetarako ezarpenak

en: Hotkeys settings
eu: Laster-teklen ezarpenak

en: Audio
eu: Audioa

en: Audio settings
eu: Audio-ezarpenak

en: General audio settings
eu: Audio-ezarpen orokorrak

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Audio filters are used to process the audio stream.
eu: Audio-iragazkiak audio-transmisio jarraituak prozesatzeko erabiltzen dira.

en: Visualizations
eu: Bistaratzeak

en: Audio visualizations
eu: Audio-bistaratzeak

en: Output modules
eu: Irteera-moduluak

en: General settings for audio output modules.
eu: Audio-irteeretarako moduluen ezarpen orokorrak.

en: Miscellaneous
eu: Askotarikoak

en: Miscellaneous audio settings and modules.
eu: Askotariko audio-ezarpenak eta moduluak.

en: Video
eu: Bideoa

en: Video settings
eu: Bideo-ezarpenak

en: General video settings
eu: Bideo-ezarpen orokorrak

en: Video filters are used to process the video stream.
eu: Bideo-iragazkiak bideo-transmisio jarraituak prozesatzeko erabiltzen dira.

en: Subtitles / OSD
eu: Azpitituluak / OSD

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
eu: Pantailako bistaratzeari (OSD), azpitituluei eta "azpiirudi gainjarriei" loturiko ezarpenak

en: Input / Codecs
eu: Sarrera / Kodekak

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
eu: Datuak sartzeko, demultiplexatzeko, deskodetzeko eta kodetzeko ezarpenak

en: Access modules
eu: Atzipen-moduluak

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
eu: Atzipen-metodoei loturiko ezarpenak. Agian aldatu nahiko dituzun ezarpen arrunt batzuk HTTP proxyaren edo cachearen ezarpenak dira.

en: Stream filters
eu: Transmisio jarraituaren iragazkiak

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
eu: Transmisio jarraituaren iragazkiak modulu bereziak dira, VLCren sarrera-aldean eragiketa aurreratuak egiteko aukera ematen dutenak. Kontuz erabili...

en: Demuxers
eu: Demuxerrak

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
eu: Demuxerrak edo demultiplexadoreak audio- eta bideo-transmisio jarraituak bereizteko erabiltzen dira.

en: Video codecs
eu: Bideo-kodekak

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
eu: Bideorako, irudietarako edo bideo eta audiorako deskodetzaile eta kodetzaileen ezarpenak.

en: Audio codecs
eu: Audio-kodekak

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
eu: Soilik audiorako diren deskodetzaile eta kodetzaileen ezarpenak.

en: Subtitle codecs
eu: Azpitituluen kodekak

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
eu: Azpitituluen, teletestuaren eta CC deskodetzaile eta kodetzaileen ezarpenak.

en: General input settings. Use with care...
eu: Sarrera orokorraren ezarpenak. Kontuz erabili...

en: Stream output
eu: Transmisio jarraituaren irteera

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
eu: Transmisio jarraituen zerbitzari gisa jokatzean edo sarrerako transmisio jarraituak gordetzean erabiltzen dira transmisio jarraituaren irteeraren ezarpenak.
    Transmisio jarraituak lehenengo multiplexatu egiten dira, eta "atzipen-irteerako" modulu baten bidez bidaltzen dira; modulu horrek transmisio jarraitua fitxategi batean gorde dezake, edo transmititu egin dezake (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Irteerako transmisio jarraituen moduluek aukera ematen dute transmisio jarraituen prozesatze aurreratua egiteko (transkodeketa, bikoiztea...).

en: General stream output settings
eu: Transmisio jarraituaren irteerako ezarpen orokorrak

en: Muxers
eu: Multiplexadoreak

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
eu: Multiplexadoreek oinarrizko transmisio jarraitu guztiak (bideoa, audioa...) elkartzeko erabiltzen diren kapsulatze-formatuak sortzen dituzte. Ezarpen horrek beti multiplexadore jakin bat behartzeko aukera ematen dizu. Ez da komeni hori egitea, ordea.
    Multiplexadore bakoitzarentzat parametro lehenetsiak ere ezar ditzakezu.

en: Access output
eu: Atzipen-irteera

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
eu: Atzipen-irteerako moduluek multiplexatutako transmisio jarraituak nola bidaltzen diren kontrolatzen dute. Ezarpen horrek beti atzipen-irteerako metodo jakin bat behartzeko aukera ematen dizu. Ez da komeni hori egitea, ordea.
    Atzipen-irteera bakoitzarentzat parametro lehenetsiak ere ezar ditzakezu.

en: Packetizers
eu: Paketatzaileak

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
eu: Paketatzaileak oinarrizko transmisio jarraituak multiplexatu aurretik "aurrez prozesatzeko" erabiltzen dira. Ezarpen horrek beti paketatzaile bat behartzeko aukera ematen dizu. Ez da komeni hori egitea, ordea.
    Paketatzaile bakoitzarentzat parametro lehenetsiak ere ezar ditzakezu.

en: Sout stream
eu: Irteerako transmisio jarraitua

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
eu: Irteerako transmisio jarraituaren moduluek irteerako prozesatze-kate bat eraikitzeko aukera ematen dute. Ikus transmisio jarraituei buruzko NOLA dokumentua informazio gehiago jasotzeko. Irteerako transmisio jarraituen modulu bakoitzerako aukera lehenetsiak hemen konfigura ditzakezu.

en: VLC's implementation of Video On Demand
eu: VLCren eskatu ahalako bideoaren inplementazioa

en: Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
eu: Erreprodukzio-zerrendari loturiko ezarpenak (adibidez, erreprodukzio modua) eta erreprodukzio-zerrendari automatikoki elementuak gehitzen dizkioten moduluei loturiko ezarpenak ("zerbitzu-aurkikuntza" moduluak).

en: General playlist behaviour
eu: Erreprodukzio-zerrendaren portaera orokorra

en: Services discovery
eu: Zerbitzuen aurkikuntza

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
eu: Zerbitzuen aurkikuntzako moduluak erreprodukzio-zerrendari automatikoki elementuak gehitzen dizkioten baliabideak dira.

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advanced settings. Use with care...
eu: Ezarpen aurreratuak. Kontuz erabili...

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
eu: 
    Abisua: ez badaukazu interfaze grafikorako sarbiderik, ireki komando-lerroko leiho bat, joan VLC instalatuta dagoen direktoriora eta exekutatu "vlc -I qt"

en: &Open File...
eu: &Ireki fitxategia...

en: &Advanced Open...
eu: &Ireki aurreratua...

en: Open D&irectory...
eu: Ireki d&irektorioa...

en: Open &Folder...
eu: Ireki &karpeta...

en: Select one or more files to open
eu: Hautatu ireki beharreko fitxategia edo fitxategiak

en: Select Directory
eu: Hautatu direktorioa

en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

en: Media &Information
eu: &Multimedia-informazioa

en: &Codec Information
eu: &Kodekaren informazioa

en: &Messages
eu: &Mezuak

en: Jump to Specific &Time
eu: &Jauzi egin ordu jakin batera

en: Custom &Bookmarks
eu: Laster-&marka pertsonalizatuak

en: &VLM Configuration
eu: &VLM konfigurazioa

en: &About
eu: &Honi buruz

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Remove Selected
eu: Kendu hautatutakoa

en: Information...
eu: Informazioa...

en: Create Directory...
eu: Sortu direktorioa...

en: Create Folder...
eu: Sortu karpeta...

en: Show Containing Directory...
eu: Erakutsi fitxategia daukan direktorioa...

en: Show Containing Folder...
eu: Erakutsi fitxategia daukan karpeta...

en: Stream...
eu: Transmisio jarraitua...

en: Save...
eu: Gorde...

en: Repeat All
eu: Errepikatu dena

en: Repeat One
eu: Errepikatu bat

en: Random
eu: Ausaz

en: Random Off
eu: Ausaz ez

en: Add to Playlist
eu: Gehitu erreprodukzio-zerrendari

en: Add File...
eu: Gehitu fitxategia...

en: Add Directory...
eu: Gehitu direktorioa...

en: Add Folder...
eu: Gehitu karpeta...

en: Save Playlist to &File...
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda &fitxategian...

en: Search
eu: Bilatu

en: Waves
eu: Uhinak

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
eu: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Ongi etorri VLC multimedia-erreproduzigailuaren laguntzara</h2><h3>Dokumentazioa</h3><p>VLCren dokumentazioa aurkituko duzu VideoLAN-en <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> web-orrian.</p><p>VLC multimedia-erreproduzigailua lehenengoz erabiltzen baduzu, arren irakur ezazu <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>VLC multimedia-errepdoduzigailuari buruzko sarrera</em></a>.</p><p>Erreproduzigailua erabiltzeko moduari buruzko informazioa aurkituko duzu <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Nola erreproduzitu fitxategiak VLC multimedia-erreproduzigailuarekin</em></a>" dokumentuan.</p><p>Gordetzeari, bihurtzeari, transkodeketari, kodeketari, multiplexatzeari eta modu jarraituan transmititzeari buruzko zeregin guztiei dagokienez, informazio erabilgarria aurkituko duzu <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Transmisio jarraituei buruzko dokumentazioan</a>.</p><p>Terminologia ezagutzen ez baduzu, kontsulta ezazu <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">jakintza-basea</a>.</p><p>Laster-tekla nagusiak ezagutzeko, irakurri <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">laster-teklak</a> orria.</p><h3>Laguntza</h3><p>Galdera bat egin aurretik, mesedez kontsultatu <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">Maiz egiten diren galderak</a>.</p><p>Ondoren, laguntza eskuratu (eta eskaini) ahal izango duzu <a href="http://forum.videolan.org">foroetan</a>, <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">posta-zerrendetan</a> edo gure IRC kanalean (<em>#videolan</em>, hemen: irc.freenode.net).</p><h3>Parte hartu proiektuan</h3><p>VideoLAN proiektuari zure denboraren zati bat eskain diezaiokezu komunitateari laguntzeko, azalak diseinatzeko, dokumentazioa itzultzeko, probak egiteko eta kodea sortzeko. Horrez gain, dirua eta materiala eman ditzakezu guri laguntzeko. Eta, noski, VLC multimedia-erreproduzigailuaren <b>publizitatea</b> egin dezakezu.</p></body></html>

en: Audio filtering failed
eu: Audio-iragazkiak huts egin du

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
eu: Iragazki kopuru maximora (%u) iritsi da.

en: Disable
eu: Desgaitu

en: Spectrometer
eu: Espektrometroa

en: Scope
eu: Esparrua

en: Spectrum
eu: Espektroa

en: Vu meter
eu: Vu neurgailua

en: Audio filters
eu: Audio-iragazkiak

en: Replay gain
eu: Erreprodukzio-irabazia

en: Stereo audio mode
eu: Estereo	audio modua

en: Stereo
eu: Estereoa

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Reverse stereo
eu: Estereo alderantzikatua

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: boolean
eu: boolearra

en: integer
eu: osokoa

en: float
eu: koma mugikorra

en: string
eu: katea

en: To get exhaustive help, use '-H'.
eu: Laguntza zehatza eskuratzeko, erabili '-H'.

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
eu: Erabilera: %s [aukerak] [transmisio-jarraitua] ...
    Hainbat transmisio-jarraitu zehaz ditzakezu komando-lerroan.
    Erreprodukzio-zerrendan ilaratuko dira.
    Zehaztutako lehenengo elementua erreproduzituko da lehenik.
    
    Aukera-estiloak:
      --aukera  Programaren iraupen osorako ezartzen den aukera orokorra.
       -aukera  --aukera orokorraren letra bakarreko bertsioa.
       :aukera  Aurretik dagoen korronteari eragiten dion eta aurreko ezarpenak
                gainidazten dituen aukera.
    
    Korrontearen MRL sintaxia:
      [[access][/demux]://]URL[#[titulua][:kapitulua][-[titulua][:kapitulua]]]
      [:aukera=balioa ...]
    
      --aukera orokorretako asko MRLren :aukera gisa erabil daitezke.
      Hainbat :aukera=balio pare zehaz daitezke.
    
    URL syntax:
      file:///bidea/fitxategia       Multimedia-fitxategi soila
      http://ostalaria[:ataka]/fitxategia
                                     HTTP URLa
      ftp://ostalaria[:ataka]/fitxategia
                                     FTP URLa
      mms://ostalaria[:ataka]/fitxategia
                                     MMS URLa
      screen://                      Pantailaren kaptura
      dvd://[gailua]                 DVD gailua
      vcd://[gailua]                 VCD gailua
      cdda://[gailua]                Audio CD gailua
      udp://[[<iturburu-helbidea>]@[<lotura-helbidea>][:<lotura-ataka>]]
                                     Transmisio-jarraituko zerbitzari batek bidalitako
                                     UDP transmisio-jarraitua
      vlc://pause:<segundoak>        Pausatu erreprodukzio-zerrenda denbora batez
      vlc://quit                     VLCtik irteteko elementu berezia

en:  (default enabled)
eu:  (lehenetsia gaituta)

en:  (default disabled)
eu:  (lehenetsia desgaituta)

en: Note:
eu: Oharra:

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
eu: gehitu --advanced komando-lerroari aukera aurreratuak ikusteko.

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
eu[0]: %u modulua ez da bistaratu, aukera aurreratuak bakarrik dauzkalako.
eu[1]: %u moduluak ez dira bistaratu, aukera aurreratuak bakarrik dauzkatelako.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
eu: Ez da aurkitu bat datorren modulurik. Erabili --list edo --list-verbose erabilgarri dauden moduluak zerrendatzeko.

en: VLC version %s (%s)
eu: VLCren %s (%s) bertsioa

en: Compiled by %s on %s (%s)
eu: %s(e)k konpilatua: %s (%s)

en: Compiler: %s
eu: Konpilatzailea: %s

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
eu: 
    Edukia vlc-help.txt fitxategira iraulita.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
eu: 
    Sakatu SARTU tekla jarraitzeko...

en: Backspace
eu: Atzera-tekla

en: Brightness Down
eu: Jaitsi distira

en: Brightness Up
eu: Igo distira

en: Browser Back
eu: Nabigatzailea atzera

en: Browser Favorites
eu: Nabigatzaileko laster-markak

en: Browser Forward
eu: Nabigatzailea aurrerantz

en: Browser Home
eu: Nabigatzaileko hasiera

en: Browser Refresh
eu: Nabigatzailea freskatu

en: Browser Search
eu: Nabigatzailearen bilatze lana

en: Browser Stop
eu: Nabigatzailea gelditu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Down
eu: Behera

en: End
eu: Amaiera

en: Enter
eu: Sartu

en: Esc
eu: Esk

en: Home
eu: Etxera

en: Insert
eu: Txertatu

en: Media Angle
eu: Multimediaren angelua

en: Media Audio Track
eu: Multimedia audio-pista

en: Media Forward
eu: Multimedia aurrerantz

en: Media Menu
eu: Multimedia menua

en: Media Next Frame
eu: Multimedia hurrengo markoa

en: Media Next Track
eu: Multimediaren hurrengo pista

en: Media Play Pause
eu: Multimedia erreproduzitu pausatu

en: Media Prev Frame
eu: Multimedia aurreko markoa

en: Media Prev Track
eu: Multimedia aurreko pista

en: Media Record
eu: Multimedia grabazioa

en: Media Repeat
eu: Multimedia errepikatu

en: Media Rewind
eu: Multimedia birbobinatu

en: Media Select
eu: Multimedia hautatu

en: Media Shuffle
eu: Multimedia nahasketa

en: Media Stop
eu: Multimedia gelditu

en: Media Subtitle
eu: Multimedia azpititulua

en: Media Time
eu: Multimedia denbora

en: Media View
eu: Multimedia Ikusi

en: Menu
eu: Menua

en: Mouse Wheel Down
eu: Saguaren gurpila behera

en: Mouse Wheel Left
eu: Saguaren gurpila ezkerrera

en: Mouse Wheel Right
eu: Saguaren gurpila eskuinera

en: Mouse Wheel Up
eu: Saguaren gurpila gora

en: Page Down
eu: Orria behera

en: Page Up
eu: Orria gora

en: Pause
eu: Pausarazi

en: Space
eu: Espazioa

en: Tab
eu: Tabuladorea

en: Unset
eu: Kendu ezarpena

en: Up
eu: Gora

en: Volume Down
eu: Jaitsi bolumena

en: Volume Mute
eu: Mututu bolumena

en: Volume Up
eu: Igo bolumena

en: Zoom In
eu: Gerturatu zooma

en: Zoom Out
eu: Urrundu zooma

en: Ctrl+
eu: Ktrl+

en: Shift+
eu: Maius+

en: Bookmark %i
eu: Laster-marka %i

en: packetizer
eu: paketatzailea

en: decoder
eu: deskodetzailea

en: Streaming / Transcoding failed
eu: Transmisio jarraituak / Transkodeketak huts egin du

en: VLC could not open the %s module.
eu: VLCk ezin izan du %s deskodetzailea ireki.

en: VLC could not open the decoder module.
eu: VLCk ezin izan du %s deskodetzailea ireki.

en: Track
eu: Pista

en: Program
eu: Programa

en: Scrambled
eu: Zifratuta

en: Yes
eu: Bai

en: Closed captions %u
eu: Hautazko epigrafeak %u

en: Stream %d
eu: Transmisio jarraitua %d

en: Subtitle
eu: Azpititulua

en: Type
eu: Mota

en: Original ID
eu: Jatorrizko identifikatzailea

en: Codec
eu: Kodeka

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Description
eu: Deskribapena

en: Channels
eu: Kanalak

en: Sample rate
eu: Lagin-emaria

en: Bits per sample
eu: Bit lagineko

en: Bitrate
eu: Bit-emaria

en: Track replay gain
eu: Pistaren erreprodukzio-irabazia

en: Album replay gain
eu: Albumaren erreprodukzio-irabazia

en: Resolution
eu: Bereizmena

en: Display resolution
eu: Bistaratze-bereizmena

en: Frame rate
eu: Marko-emaria

en: Decoded format
eu: Deskodetutako formatua

en: Your input can't be opened
eu: Zure sarrera ezin da ireki

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
eu: VLCk ezin du ireki '%s' MRLa. Begiratu egunkaria xehetasunak jakiteko.

en: VLC can't recognize the input's format
eu: VLCk ez du ezagutzen sarreraren formatua

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
eu: '%s'(r)en formatua ezin da detektatu. Ikusi egunkaria xehetasunak jakiteko.

en: Title
eu: Titulua

en: Artist
eu: Artista

en: Genre
eu: Generoa

en: Copyright
eu: Copyright-a

en: Album
eu: Albuma

en: Track number
eu: Pista-zenbakia

en: Rating
eu: Balorazioa

en: Date
eu: Data

en: Setting
eu: Ezarpena

en: URL
eu: URLa

en: Now Playing
eu: Erreproduzitzen

en: Publisher
eu: Argitaratzailea

en: Encoded by
eu: Honek kodetua:

en: Artwork URL
eu: Irudien URLa

en: Track ID
eu: Pista-identifikatzailea

en: Director
eu: Zuzendaria

en: Bookmark
eu: Laster-marka

en: Programs
eu: Programak

en: Chapter
eu: Kapitulua

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Video Track
eu: Bideo-pista

en: Audio Track
eu: Audio-pista

en: Subtitle Track
eu: Azpitituluen pista

en: Next title
eu: Hurrengo titulua

en: Previous title
eu: Aurreko titulua

en: Title %i%s
eu: %i%s. titulua

en: Chapter %i
eu: Kapitulua: %i

en: Next chapter
eu: Hurrengo kapitulua

en: Previous chapter
eu: Aurreko kapitulua

en: Media: %s
eu: Euskarria: %s

en: Add Interface
eu: Gehitu interfazea

en: Console
eu: Kontsola

en: Web
eu: Weba

en: Debug logging
eu: Arazketa-egunkaria

en: Mouse Gestures
eu: Sagu-mugimenduak

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
eu: vlc interfaze lehenetsiarekin exekutatzen ari da. Erabili 'cvlc' vlc interfazerik gabe erabiltzeko.

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
eu: eu

en: Zoom
eu: Zooma

en: 1:4 Quarter
eu: 1:4 Laurdena

en: 1:2 Half
eu: 1:2 Erdia

en: 1:1 Original
eu: 1:1 Jatorrizkoa

en: 2:1 Double
eu: 2:1 Bikoitza

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
eu: Aukera horiek VLCk erabiltzen dituen interfazeak konfiguratzeko aukera ematen dizute. Interfaze nagusia hauta dezakezu, interfaze-modulu osagarriak ere bai, eta haiei loturiko hainbat aukera defini ditzakezu.

en: Interface module
eu: Interfaze-modulua

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
eu: Hau da VLCk erabilitako interfaze nagusia. Erabilgarri dagoen modulu onena automatikoki aukeratzea da portaera lehenetsia.

en: Extra interface modules
eu: Interfaze-modulu gehigarriak

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
eu: VLCrako "interfaze gehigarriak" hauta ditzakezu. Atzeko planoan abiaraziko dira, interfaze lehenetsiaz gain. Erabili interfaze-moduluen bi puntuz bereizitako zerrenda bat. (ohiko balioak "rc" (urruneko kontrola), "http", "mugimenduak", etab. dira)

en: You can select control interfaces for VLC.
eu: VLCrako kontrol-interfazeak hauta ditzakezu.

en: Verbosity (0,1,2)
eu: Xehetasun-maila (0,1,2)

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
eu: Hau xehetasun-maila da (0=erroreak eta mezu estandarrak bakarrik, 1=abisuak, 2=arazketa).

en: Be quiet
eu: Egon isilik

en: Turn off all warning and information messages.
eu: Desaktibatu abisu eta informazio-mezu guztiak.

en: Default stream
eu: Transmisio jarraitu lehenetsia

en: This stream will always be opened at VLC startup.
eu: Transmisio jarraitu hau beti irekiko da VLC abiaraztean.

en: Color messages
eu: Kolorezko mezuak

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
eu: Ezarpen honek kontsolara bidaltzen diren mezuak koloreztatzeko aukera ematen du. Terminalak Linux-en kolore-euskarria behar du funtzio hau erabili ahal izateko.

en: Show advanced options
eu: Erakutsi aukera aurreratuak

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
eu: Hau gaituta dagoenean, hobespenetan eta/edo interfazeetan erabilgarri dauden aukera guztiak erakutsiko dira, baita erabiltzaile gehienek inoiz ukitu ere egin beharko ez lituzketenak ere.

en: Interface interaction
eu: Interfazearen interakzioa

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
eu: Ezarpen hau gaituta dagoenean, interfazeak elkarrizketa-koadro bat erakutsiko du erabiltzaileak daturen bat sartzea behar den bakoitzean.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
eu: Aukera hauen bidez audio-azpisistemaren portaera alda dezakezu, eta audio-iragazkiak gehitu ditzakezu prozesatu ondoren erabiltzeko edo efektu bisualak gehitzeko (espektro-analizatzailea, etab.). Gaitu iragazki horiek hemen, eta konfigura itzazu "audio-iragazkiak" moduluen atalean.

en: Audio output module
eu: Audio-irteeraren modulua

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
eu: Hau da VLCk erabiltzen duen audio-irteerako metodoa. Erabilgarri dagoen metodo onena automatikoki aukeratzea da portaera lehenetsia.

en: Enable audio
eu: Gaitu audioa

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
eu: Audio-irteera guztiz desgaitu dezakezu. Audio-deskodeketaren urratsa ez da egingo eta, ondorioz, prozesatze-ahalmen pixka bat aurreztuko da.

en: Audio gain
eu: Audio irabazia

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
eu: Irabazte lineal hau irteerako audioari aplikatuko zaio.

en: Audio output volume step
eu: Audio-irteeraren bolumenaren urratsa

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
eu: Bolumenaren aldatze-neurria doitu daiteke aukera hau erabiliz.

en: Remember the audio volume
eu: Gogoratu audioaren bolumena

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
eu: Bolumena grabatu eta automatikoki berrezar daiteke VLC erabiltzen den hurrengo aldian.

en: Audio desynchronization compensation
eu: Audio-desinkronizazioaren konpentsazioa

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
eu: Honek audio-irteera atzeratuko du. Atzerapena milisegundotan adierazi behar da. Hau erabilgarria izan daiteke bideoaren eta audioaren artean tartea dagoela igartzen baduzu.

en: Audio resampler
eu: Audio berlagingailua

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
eu: Audioa birlagintzeko erabili beharreko plugina hautatzen du.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
eu: Ezarpen honek audio-irteerako kanalen modua ezartzen du; kanal hori lehenespenez erabiliko da ahal denean (hau da, hardwareak hori eta erreproduzitzen ari den audio-transmisio jarraitua onartzen baditu).

en: Use S/PDIF when available
eu: Erabili S/PDIF erabilgarri dagoenean

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
eu: S/PDIF lehenespenez erabil daiteke hardwareak hori eta erreproduzitzen ari den audio-transmisio jarraitua onartzen baditu.

en: Force detection of Dolby Surround
eu: Dolby Surround-en detekzioa behartzea

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
eu: Erabili hau transmisio jarraitua Dolby Surround-ekin kodetuta dagoela (edo ez dagoela) dakizunean, baina horrela detektatzen ez denean. Transmisio jarraitua benetan Dolby Surround-ekin kodetuta ez badago ere, aukera hau aktibatzeak esperientzia hobea izaten lagun diezazuke, bereziki aurikularren kanal-nahastailearekin konbinatzen baduzu.

en: Auto
eu: Automatikoa

en: On
eu: Aktibatu

en: Off
eu: Desaktibatu

en: Stereo audio output mode
eu: Audioaren estereo irteera modua

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
eu: Honek audioa prozesatu ondorengo iragazkiak eransten ditu, soinu-errendatzea aldatzeko.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
eu: Honek bistaratze-moduluak gehitzen ditu (espektro-analizatzailea, etab.).

en: Replay gain mode
eu: Erreprodukzio-irabaziaren modua

en: Select the replay gain mode
eu: Hautatu erreprodukzio-irabaziko modua

en: Replay preamp
eu: Erreproduzitu aurreanp

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
eu: Honen bidez, helburuko maila lehenetsia (89 dB) aldatu ahal izango duzu erreprodukzio-irabaziaren informazioa duten transmisio jarraituetarako

en: Default replay gain
eu: Erreprodukzio-irabazi lehenetsia

en: This is the gain used for stream without replay gain information
eu: Erreprodukzio-irabaziari buruzko informaziorik ez duten transmisio jarraituetarako irabazi hau erabiltzen da

en: Peak protection
eu: Gailurren babesa

en: Protect against sound clipping
eu: Soinu-mozketen aurka babesten du

en: Enable time stretching audio
eu: Gaitu audioaren denbora-luzatzea

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
eu: Honen bidez audioa abiadura motelagoan edo azkarragoan erreproduzi dezakezu audio-hariari eragin gabe

en: None
eu: Bat ere ez

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
eu: Aukera hauen bidez bideo-irteerako azpisistemaren portaera alda dezakezu. Adibidez, bideo-iragazkiak gaitu ditzakezu (gurutzelarkatuak bereiztea, irudiak doitzea, etab.). Gaitu iragazki horiek hemen, eta konfigura itzazu "bideo-iragazkiak" moduluen atalean. Askotariko bideo-aukera ugari ere ezar ditzakezu.

en: Video output module
eu: Bideo-irteerako modulua

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
eu: Hau da VLCk erabiltzen duen bideo-irteerako metodoa. Erabilgarri dagoen metodo onena automatikoki aukeratzea da portaera lehenetsia.

en: Enable video
eu: Gaitu bideoa

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
eu: Bideo-irteera guztiz desgaitu dezakezu. Bideo-deskodeketaren urratsa ez da egingo eta, ondorioz, prozesatze-ahalmen pixka bat aurreztuko da.

en: Video width
eu: Bideoaren zabalera

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Bideo-zabalera behartu egin dezakezu. Lehenespenez (-1) VLC bideoaren ezaugarrietara egokituko da.

en: Video height
eu: Bideoaren altuera

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Bideo-altuera behartu egin dezakezu. Lehenespenez (-1) VLC bideoaren ezaugarrietara egokituko da.

en: Video X coordinate
eu: Bideoaren X koordenatua

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
eu: Bideo-leihoaren goiko ezkerreko izkinaren posizioa behartu dezakezu (X koordenatua).

en: Video Y coordinate
eu: Bideoaren Y koordenatua

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
eu: Bideo-leihoaren goiko ezkerreko izkinaren posizioa behartu dezakezu (Y koordenatua).

en: Video title
eu: Bideoaren titulua

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
eu: Bideo-leihoaren titulu pertsonalizatua (bideoa interfazean kapsulatuta ez baldin badago).

en: Video alignment
eu: Bideoaren lerrokatzea

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
eu: Bideoak bere leihoan duen lerrokatzea behartzen du. Lehenespenez (0) zentratuta egongo da (0=zentratuta, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; balio horien konbinazioak ere erabil ditzakezu, adibidez: 6=4+2 goian eskuinean adierazteko).

en: Center
eu: Erdian

en: Top
eu: Goian

en: Bottom
eu: Behean

en: Top-Left
eu: Goian ezkerrean

en: Top-Right
eu: Goian eskuinean

en: Bottom-Left
eu: Behean ezkerrean

en: Bottom-Right
eu: Behean eskuinean

en: Zoom video
eu: Egin zoom bideoan

en: You can zoom the video by the specified factor.
eu: Bideoan zehaztutako faktorez egin dezakezu zoom.

en: Grayscale video output
eu: Bideo-irteera gris-eskalan

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
eu: Bideo-irteera gris-eskalan ematen da. Kolorearen informazioa deskodetzen ez denez, honek prozesatze-ahalmen pixka bat aurreztu dezake.

en: Embedded video
eu: Kapsulatutako bideoa

en: Embed the video output in the main interface.
eu: Kapsulatu bideo-irteera interfaze nagusian.

en: Fullscreen video output
eu: Pantaila osoko bideo-irteera

en: Start video in fullscreen mode
eu: Hasi bideoa pantaila osoko moduan

en: Overlay video output
eu: Gainjarri bideo-irteera

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
eu: "Overlay" bideo-txartelaren hardware-azelerazioko gaitasuna da (bideoa zuzenean errendatzeko ahalmena). VLC hori lehenespenez erabiltzen saiatuko da.

en: Always on top
eu: Beti gainean

en: Always place the video window on top of other windows.
eu: Bideoaren leihoa beti beste leihoen gainean kokatu.

en: Enable wallpaper mode
eu: Gaitu horma-paperaren modua

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
eu: Horma-paperaren moduak bideoa mahaigaineko atzeko plano gisa bistaratzeko aukera ematen dizu.

en: Show media title on video
eu: Erakutsi multimedia-fitxategiaren titulua bideoan

en: Display the title of the video on top of the movie.
eu: Bistaratu bideoaren titulua filmaren gainean.

en: Show video title for x milliseconds
eu: Erakutsi bideoaren titulua x milisegundoz

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
eu: Erakutsi bideoaren titulua n milisegundoz; lehenespena 5000 ms da (5 seg.)

en: Position of video title
eu: Bideo-tituluaren posizioa

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
eu: Titulua bideoaren gaineko zer tokitan bistaratu nahi duzun (lehenespena behean erdian da).

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
eu: Ezkutatu kurtsorea eta pantaila osoaren kontroladorea x milisegundo igaro ondoren

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
eu: Ezkutatu saguaren kurtsorea eta pantaila osoaren kontroladorea n milisegundo igaro ondoren.

en: Deinterlace
eu: Bereizi gurutzelarkatuak

en: Deinterlace mode
eu: Gurutzelarkatuak bereizteko modua

en: Deinterlace method to use for video processing.
eu: Bideoa prozesatzeko erabili behar den gurutzelarkatuak bereizteko metodoa.

en: Discard
eu: Baztertu

en: Blend
eu: Nahasi

en: Mean
eu: Batezbestekoa

en: Linear
eu: Lineala

en: Phosphor
eu: Fosforoa

en: Film NTSC (IVTC)
eu: NTSC filma (IVTC)

en: Disable screensaver
eu: Desgaitu pantaila-babeslea

en: Disable the screensaver during video playback.
eu: Desgaitu pantaila-babeslea bideoa erreproduzitzean.

en: Inhibit the power management daemon during playback
eu: Desaktibatu energia kudeatzeko daemon-a erreproduzitzen ari den bitartean

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
eu: Energia kudeatzeko daemon-a desaktibatu egiten du erreprodukzio baten dirauen artean, ordenagailua geldirik egoteagatik eseki ez dadin.

en: Window decorations
eu: Leiho-dekorazioak

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
eu: VLCk bideoaren inguruan leiho-epigrafeak, markoak eta abar sortzea eragotz dezake, eta leiho "minimo" bat bistaratu.

en: Video splitter module
eu: Bideo-zatitzaileen modulua

en: This adds video splitters like clone or wall
eu: Bideo-zatitzaileak gehitzen ditu, adibidez klonatzea edo horma

en: Video filter module
eu: Bideo-iragazkien modulua

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
eu: Honek prozesatu ondorengo iragazkiak gehitzen ditu irudiaren kalitatea hobetzeko, adibidez, gurutzelarkatuak bereiztea edo bideoa distortsionatzea.

en: Video snapshot directory (or filename)
eu: Bideo-argazkien direktorioa (edo fitxategi-izena)

en: Directory where the video snapshots will be stored.
eu: Bideo-argazkiak gordetzen diren direktorioa.

en: Video snapshot file prefix
eu: Bideo-argazkien fitxategien aurrizkia

en: Video snapshot format
eu: Bideo-argazkien formatua

en: Image format which will be used to store the video snapshots
eu: Bideo-argazkiak gordetzeko erabiliko den irudi-formatua

en: Display video snapshot preview
eu: Bistaratu bideo-argazkiaren aurrebista

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
eu: Bistaratu argazkiaren aurrebista pantailaren goiko ezkerreko izkinan.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
eu: Erabili zenbaki sekuentzialak data-zigiluen ordez

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
eu: Erabili zenbaki sekuentzialak data-zigiluen ordez argazkiak zenbakitzeko

en: Video snapshot width
eu: Bideo-argazkiaren zabalera

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
eu: Bideo-argazkiaren zabalera behartu dezakezu Lehenespenez jatorrizko zabalera edukiko du (-1). 0 adierazten baduzu, zabalera doitu egingo da aspektu-erlazioa mantentzeko.

en: Video snapshot height
eu: Bideo-argazkiaren altuera

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
eu: Bideo-argazkiaren altuera behartu dezakezu. Lehenespenez jatorrizko altuera edukiko du (-1). 0 adierazten baduzu, altuera doitu egingo da aspektu-erlazioa mantentzeko.

en: Video cropping
eu: Bideo-mozketa

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
eu: Honek jatorrizko bideoa moztea behartzen du. Onartutako formatuak x:y (4:3, 16:9, etab.) dira, eta irudiaren aspektu orokorra adierazten dute.

en: Source aspect ratio
eu: Jatorrizko aspektu-erlazioa

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
eu: Honek jatorrizko aspektu-erlazioa behartzen du. Esate baterako, DVD batzuek 16:9 direla esaten dute, baina benetan 4:3 izaten dira. Hau kontuan hartu behar da VLCrako, film batek aspektu-erlazioaren informaziorik ez duenean. Onartutako formatuak irudiaren aspektu orokorra adierazten duten x:y (4:3, 16:9, etab.) formatuak edo pixelen karratutasuna adierazten duten koma mugikorreko balioak dira.

en: Video Auto Scaling
eu: Bideoa automatikoki doitzea

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
eu: Bideoa doitu egiten da, leiho jakin batera edo pantaila osora egokitzeko.

en: Video scaling factor
eu: Bideoaren doitze-faktorea

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
eu: Doitze automatikoa desgaituta dagoenean erabiltzen den doitze-faktorea.
    Balio lehenetsia 1.0 da (jatorrizko bideoaren tamaina).

en: Custom crop ratios list
eu: Mozte-erlazioen zerrenda pertsonalizatua

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
eu: Komaz bereizitako mozte-erlazioen zerrenda bat; interfazearen mozte-erlazioen zerrendan gehituko da.

en: Custom aspect ratios list
eu: Aspektu-erlazioen zerrenda pertsonalizatua

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
eu: Komaz bereizitako aspektu-erlazioen zerrenda bat; interfazearen aspektu-erlazioen zerrendan gehituko da.

en: Fix HDTV height
eu: Konpondu HDTV altuera

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
eu: Ezarpen honen bidez, HDTV-1080 bideo-formatua behar bezala kudeatu ahal izango duzu, baita matxuratutako kodetzaile batek altuera 1088 lerrotan gaizki ezartzen badu ere. Bideoak 1088 lerroak behar dituen eta estandarra ez den formatu bat badauka bakarrik desgaitu beharko zenuke aukera hau.

en: Monitor pixel aspect ratio
eu: Monitorearen pixelek aspektu-erlazioa

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
eu: Honek monitorearen aspektu-erlazioa behartzen du. Monitore gehienek pixel karratuak dauzkate (1:1). 16:9 pantaila bat badaukazu, baliteke horren ordez 4:3 ezarri behar izatea proportzioak gordetzeko.

en: Skip frames
eu: Saltatu markoak

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
eu: MPEG2 transmisio jarraituetan marko-bazterketa gaitzen du. Marko-bazterketa ordenagailuak behar adina ahalmen ez daukanean gertatzen da

en: Drop late frames
eu: Baztertu atzeratutako markoak

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
eu: Honen bidez, atzeratutako markoak baztertu egingo dira (bideo-irteerara bistaratze-data baino beranduago iristen direnak).

en: Quiet synchro
eu: Sinkronizazio isila

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
eu: Bideo-irteeraren sinkronizazio-mekanismoko arazketa-irteerekin mezuaren egunkaria gainezkatzea eragozten du.

en: Key press events
eu: Tekla-sakatzeen gertaerak

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
eu: Ezarpen honek (kapsulatu gabeko) VLC laster-teklak gaitzen ditu bideoaren leihoan.

en: Mouse events
eu: Saguaren gertaerak

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
eu: Bideoan sagu-klikak kudeatzeko aukera ematen du.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
eu: Aukera honen bidez, sarrera-azpisistemaren portaera alda dezakezu, adibidez, DVD edo VCD gailua, sareko interfazearen ezarpenak edo azpitituluen kanala.

en: File caching (ms)
eu: Fitxategien katxea (ms)

en: Caching value for local files, in milliseconds.
eu: Fitxategi lokalen katxea, milisegundotan.

en: Live capture caching (ms)
eu: Zuzeneko kapturaren katxea (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
eu: Kamera eta mikrofonoen katxea, milisegundotan.

en: Disc caching (ms)
eu: Diskoen katxea (ms)

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
eu: Gailu optikoen katxea, milisegundotan.

en: Network caching (ms)
eu: Sarearen katxea (ms)

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
eu: Sareko baliabideen katxea, milisegundotan.

en: Clock reference average counter
eu: Erlojuaren erreferentziako batezbestekoaren kontagailua

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
eu: PVR sarrera (edo oso iturburu irregularra) erabiltzean, ezarpen honetan 10000 ezarri beharko zenuke.

en: Clock synchronisation
eu: Erlojuaren sinkronizazioa

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
eu: Sarrerako erlojuaren sinkronizazioa desgaitu egin daiteke denbora errealeko iturburuetarako. Erabili aukera hau sareko transmisio jarraituak ondo ikusten ez badituzu.

en: Clock jitter
eu: Erlojuaren atzerapena

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
eu: Sinkronizazio-algoritmoek orekatzen saiatu behar luketen sarreraren atzerapen maximoa definitzen du (milisegundotan).

en: Network synchronisation
eu: Sareko sinkronizazioa

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
eu: Zerbitzariaren eta bezeroaren erlojuak urrunetik sinkronizatzeko aukera ematen du. Ezarpen xehatuak Aurreratua / Sareko sinkronizazioa aukeran ikus ditzakezu.

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Enable
eu: Gaitu

en: MTU of the network interface
eu: Sareko interfazearen MTU

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
eu: Hau da sarearen bide transmiti daitekeen aplikazio-geruzako paketeen gehienezko tamaina (bytetan).

en: Hop limit (TTL)
eu: Jauzi-muga (TTL)

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
eu: Hau da transmisio jarraituaren irteerak bidalitako multidifusioko paketeen jauzi-muga ("Time-To-Live" edo TTL ere deitzen zaio) (-1 = erabili sistema eragilearen balio barneratu lehenetsia).

en: Multicast output interface
eu: Multidifusioko irteeren interfazea

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
eu: Multidifusioko interfaze lehenetsia. Bideratze-taula gainidazten du.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
eu: Differentiated Services Code Point irteerako DP transmisio jarraituetarako (edo IPv4 zerbitzu mota, edo IPv6 trafiko klasea). Hau sareko zerbitzu-kalitaterako erabiltzen da.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
eu: Aukeratu hautatu beharreko programa haren zerbitzu-identifikatzailea adieraziz. Hainbat programatako transmisio jarraitua irakurri nahi baduzu bakarrik erabili beharko zenuke aukera hau (adibidez, DVB transmisio jarraituak).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
eu: Aukeratu hautatu beharreko programak zerbitzu-identifikatzaileen (SID) komaz bereizitako zerrenda bat adieraziz. Hainbat programatako transmisio jarraitu bat irakurri nahi baduzu bakarrik erabili beharko zenuke aukera hau (adibidez, DVB transmisio jarraituak).

en: Audio track
eu: Audio-pista

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
eu: Erabili beharreko audio-pistaren transmisio jarraituaren zenbakia (0 eta n artekoa).

en: Subtitle track
eu: Azpitituluen pista

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
eu: Erabili beharreko azpitituluen pistaren transmisio jarraituaren zenbakia (0 eta n artekoa).

en: Audio language
eu: Audio-hizkuntza

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
eu: Erabili nahi duzun audio-pistaren hizkuntza (komaz bereizita, bi edo hiru letrako herrialde-kodea; 'bat ere ez' adieraz dezakezu beste hizkuntza batera ez aldatzeko).

en: Subtitle language
eu: Azpitituluen hizkuntza

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
eu: Erabili nahi duzun azpititulu-pistaren hizkuntza (komaz bereizita, bi edo hiru letrako herrialde-kodea; 'edozein' adieraz dezakezu beste hizkuntza batera aldatzeko).

en: Audio track ID
eu: Audio-pistaren identifikatzailea

en: Stream ID of the audio track to use.
eu: Erabili beharreko audio-pistaren transmisio jarraituaren identifikatzailea.

en: Subtitle track ID
eu: Azpitituluen pistaren IDa

en: Stream ID of the subtitle track to use.
eu: Erabili beharreko azpitituluen pistaren transmisio jarraituaren identifikatzailea.

en: Preferred video resolution
eu: Hobetsitako bideo-bereizmena

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
eu: Hainbat bideo-formatu erabilgarri daudenean, hautatu ezarpen honi gehien gerturatzen zaion (eta hau baino handiagoa ez den) bat, lerro-kopurutan. Erabili aukera hau ez badaukazu nahikoa PUZ indarrik edo sareko banda-zabalerarik bereizmen handiagoak erreproduzitzeko.

en: Best available
eu: Dagoen onena

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
eu: Definizio Estandarra (576 edo 480 lerro)

en: Low Definition (360 lines)
eu: Definizio baxua (360 lerro)

en: Very Low Definition (240 lines)
eu: Definizio oso baxua (240 lerro)

en: Input repetitions
eu: Sarrera-errepikapenak

en: Number of time the same input will be repeated
eu: Sarrera bera zenbat aldiz errepikatuko den

en: Start time
eu: Hasiera-denbora

en: The stream will start at this position (in seconds).
eu: Transmisio jarraitua posizio honetan hasiko da (segundotan).

en: Stop time
eu: Gelditze-denbora

en: The stream will stop at this position (in seconds).
eu: Transmisio jarraitua posizio honetan geldituko da (segundotan).

en: Run time
eu: Exekuzio-denbora

en: The stream will run this duration (in seconds).
eu: Transmisio jarraituak iraupen hau izango du (segundotan).

en: Fast seek
eu: Bilaketa azkarra

en: Favor speed over precision while seeking
eu: Bilatzean, eman lehentasun handiagoa abiadurari zehaztasunari baino

en: Playback speed
eu: Erreprodukzio-abiadura

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
eu: Honek erreprodukzio-abiadura definitzen du (abiadura nominala 1.0 da).

en: Input list
eu: Sarrera-zerrenda

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
eu: Sarrera normalaren atzetik elkarrekin kateatuko diren sarreren zerrenda bat adieraz dezakezu, komaz bereizita.

en: Input slave (experimental)
eu: Sarreren morroia (esperimentala)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
eu: Honen bidez hainbat sarreretatik erreproduzi dezakezu aldi berean. Eginbide hau esperimentala da eta ez ditu formatu guztiak onartzen. Erabili '#' ikurrez bereizitako sarrera-zerrenda bat.

en: Bookmarks list for a stream
eu: Transmisio jarraitu baten laster-marken zerrenda

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
eu: Transmisio jarraitu baterako laster-marken zerrenda bat eskuz zehaztu dezakezu, forma honekin: "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"

en: Record directory or filename
eu: Grabazioen direktorioa edo fitxategi-izena

en: Directory or filename where the records will be stored
eu: Grabazioak gordeko diren direktorioa edo fitxategi-izena

en: Prefer native stream recording
eu: Hobetsi transmisio jarraituen jatorrizko grabazioa

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
eu: Posible denean, sarrerako transmisio jarraitua grabatuko da transmisio jarraituen irteerako modulua erabili beharrean

en: Timeshift directory
eu: Timeshift direktorioa

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
eu: Aldi baterako timeshift fitxategiak gordetzeko erabiltzen den direktorioa.

en: Timeshift granularity
eu: Timeshift pikortatzea

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
eu: Timeshift transmisio jarraituak gordetzeko erabiliko diren aldi baterako fitxategien gehienezko tamaina, bytetan.

en: Change title according to current media
eu: Aldatu izenburua uneko multimediaren arabera

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
eu: Aukera honek ahalbidetzen dizu erreproduzitzen ari denarekin bat datorren izenburua ezartzea<br>$a: Artista<br>$b: Bilduma<br>$c: Copyrighta<br>$t: Izenburua<br>$g: Mota<br>$n: Pista zenb.<br>$p: Orain erreproduzitzen<br>$A: Data<br>$D: Iraupena<br>$Z: "Orain erreproduzitzen" (Atzera horra: Izenburua - Artista)

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
eu: Aukera hauen bidez azpiirudien azpisistemaren portaera alda dezakezu. Adibidez, azpiirudien iturburuak gaitu ditzakezu (logoa, etab.). Gaitu iragazki horiek hemen, eta konfigura itzazu "azpi-iturburuen iragazkiak" moduluen atalean. Askotariko azpiirudi-aukera ugari ere ezar ditzakezu.

en: Force subtitle position
eu: Behartu azpitituluen posizioa

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
eu: Aukera hau erabil dezakezu azpitituluak filmaren azpian jartzeko, filmaren gainean jarri beharrean. Probatu posizio bat baino gehiago.

en: Enable sub-pictures
eu: Gaitu azpiirudiak

en: You can completely disable the sub-picture processing.
eu: Azpiirudien prozesatzea erabat desgaitu dezakezu.

en: On Screen Display
eu: Pantailako bistaratzea

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
eu: VLCk mezuak bistara ditzake bideoan. Horri OSD (On Screen Display edo pantailako bistaratzea) deitzen zaio.

en: Text rendering module
eu: Testua errendatzeko modulua

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
eu: VLCk normalean Freetype erabiltzen du errendatzeko, baina ezarpen honen bidez svg erabil dezakezu, esate baterako.

en: Subpictures source module
eu: Azpiirudien iturburu-modulua

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
eu: Honek gehitzen ditu "azpirudi iturburuak" delako horiek. Iragazki hauek irudi edo idazki batzuk gainean ezartzen dituzte bideoan (esaterako, logo bat, gogoko idazkia...).

en: Subpictures filter module
eu: Azpiirudiak iragazteko modulua

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
eu: Honek gehitzen ditu "azpirudi iragazkiak" delako horiek. Honek iragazi egiten ditu azpititulu-dekodegailuek sortutako azpirudiak edo beste azpirudi iturburuak.

en: Autodetect subtitle files
eu: Automatikoki detektatu azpitituluen fitxategiak

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
eu: Automatikoki detektatzen du azpitituluen fitxategi bat, azpitituluen fitxategi-izenik zehazten ez denean (filmaren fitxategi-izenean oinarrituz).

en: Subtitle autodetection fuzziness
eu: Azpitituluak automatikoki detektatzeko zehaztasun-maila

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
eu: Ezarpen honek adierazten du azpitituluen eta filmen fitxategi-izenak zenbateko zehaztasunez etorriko diren bat. Hauek dira aukerak:
    0 = ez da azpititulurik automatikoki detektatuko
    1 = azpitituluen edozein fitxategi
    2 = filmaren izena daukan azpitituluen edozein fitxategi
    3 = filmaren izenarekin eta karaktere osagarriekin bat datorren azpitituluen fitxategia
    4 = zehatz-mehatz filmaren izenarekin bat datorren azpitituluen fitxategia

en: Subtitle autodetection paths
eu: Azpitituluak automatikoki detektatzeko bide-izenak

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
eu: Bilatu azpitituluen fitxategi bat bide-izen horietan ere, nahi duzun azpitituluen fitxategia ez bada uneko direktorioan aurkitu.

en: Use subtitle file
eu: Erabili azpitituluen fitxategia

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
eu: Kargatu azpitituluen fitxategi hau. Detekzio automatikoak azpitituluen fitxategia detektatu ezin duenean erabiltzeko.

en: DVD device
eu: DVD gailua

en: VCD device
eu: VCD gailua

en: Audio CD device
eu: Audio CD gailua

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
eu: Erabili beharreko DVD unitate (edo fitxategi) lehenetsia da hau. Ez ahaztu bi puntuak unitatearen letraren ondoren (adib. D:)

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
eu: Erabili beharreko VCD unitate (edo fitxategi) lehenetsia da hau. Ez ahaztu bi puntuak unitatearen letraren ondoren (adib. D:)

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
eu: Erabili beharreko CD unitate (edo fitxategi) lehenetsia da hau. Ez ahaztu bi puntuak unitatearen letraren ondoren (adib. D:)

en: This is the default DVD device to use.
eu: Erabili beharreko DVD gailu lehenetsia.

en: This is the default VCD device to use.
eu: Erabili beharreko VCD gailu lehenetsia.

en: This is the default Audio CD device to use.
eu: Erabili beharreko Audio CD gailu lehenetsia.

en: TCP connection timeout
eu: TCP konexioaren denbora-muga

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
eu: TCP konexioetarako denbora-muga lehenetsia (milisegundotan).

en: HTTP server address
eu: HTTP zerbitzariaren helbidea

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
eu: Lehenespenez, zerbitzariak edozein IP helbide lokaletan entzungo du. Zehaztu IP helbidea (adib. ::1 edo 127.0.0.1) edo ostalari-izena (adib. localhost) sareko interfaze zehatzetara mugatzeko.

en: RTSP server address
eu: RTSP zerbitzariaren helbidea

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
eu: Honek definitzen du zein RTSP 'Real-Time Signal Processor' zerbitzariari entzungo zaion, RTSP VOD 'Video on Demand' multimediaren laster-marka oinarriarekin batera. Sintaxia hauxe izango da: helbidea/laster-bidea. Lehenetsitakoa: zerbitzariak edozein IP lokali entzungo dio. Zehaztu IP helbide bat (adib. :1 edo 127.0.0.1) edo ostalari izen bat (adib. bertoko_ostalaria) mugatzeko zehaztutako sare interfaze batera.

en: HTTP server port
eu: HTTP zerbitzariaren ataka

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
eu: HTTP zerbitzariak TCP 'Transmission Control Protocol' ataka honetan adituko du. HTTP atakaren zenbaki estandarra 80 da. Hala ere, 1025 ataka zenbakitik beherako izendapenak sistema eragileak eragotzi ohi ditu.

en: HTTPS server port
eu: HTTPS zerbitzariaren ataka

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
eu: HTTPS zerbitzariak TCP 'Transmission Control Protocol' ataka honi adituko dio. HTTPS ataka zenbaki estandarra 443 da. Hala ere, 1025 ataka zenbakitik beherako izendapenak sistema eragileak eragotzi ohi ditu.

en: RTSP server port
eu: RTSP zerbitzariaren ataka

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
eu: RTSP 'Real-Time Signal Processor' zerbitzariak TCP 'Transmission Control Protocol' ataka honi adituko dio. RTSP ataka zenbaki estandarra 554 da. Hala ere, 1025 ataka zenbakitik beherako izendapenak sistema eragileak eragotzi ohi ditu.

en: HTTP/TLS server certificate
eu: HTTP/TLS zerbitzariaren ziurtagiria

en: HTTP/TLS server private key
eu: HTTP/TLS zerbitzariaren gako pribatua

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
eu: Gako pribatuko fitxategi hau (PEM formatua) zerbitzariko TLSrako erabiltzen da.

en: HTTP/TLS Certificate Authority
eu: HTTP/TLS ziurtagiri-autoritatea

en: This X.509 certificate file (PEM format) can optionally be used to authenticate remote clients in TLS sessions.
eu: X.509 ziurtagiri-fitxategi hau (PEM formatua) TLS saioetako urruneko bezeroak autentifikatzeko erabil daiteke aukeran.

en: HTTP/TLS Certificate Revocation List
eu: HTTP/TLS ziurtagirien errebokatze-zerrenda

en: This file contains an optional CRL to prevent remote clients from using revoked certificates in TLS sessions.
eu: Fitxategi honek aukerazko CRLa dauka urruneko bezeroek TLS saioetan errebokatutako ziurtagiriak erabiltzea saihesteko.

en: SOCKS server
eu: SOCKS zerbitzaria

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
eu: Erabili beharreko SOCKS proxy-zerbitzaria. Forma hau eduki behar du: helbidea:ataka. TCP konexio guztietarako erabiliko da

en: SOCKS user name
eu: SOCKS erabiltzaile-izena

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
eu: SOCKS proxyarekin konektatzeko erabiliko den erabiltzaile-izena.

en: SOCKS password
eu: SOCKS pasahitza

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
eu: SOCKS proxyarekin konektatzeko erabiliko den pasahitza.

en: Title metadata
eu: Tituluaren metadatuak

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "titulua" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: Author metadata
eu: Egilearen metadatuak

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "egilea" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: Artist metadata
eu: Artistaren metadatuak

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "artista" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: Genre metadata
eu: Generoaren metadatuak

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "generoa" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: Copyright metadata
eu: Copyright-aren metadatuak

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "copyright" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: Description metadata
eu: Azalpenaren metadatuak

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "azalpena" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: Date metadata
eu: Dataren metadatuak

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "data" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: URL metadata
eu: URLaren metadatuak

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "url" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
eu: VLCk bere kodekak hautatzen dituen modua aldatzeko erabil dezakezu aukera hau (deskonpresio-metodoak). Erabiltzaile aurreratuek bakarrik aldatu beharko lukete aukera hau, transmisio jarraitu guztien erreprodukzioa eten dezakeelako.

en: Preferred decoders list
eu: Deskodetzaile hobetsien zerrenda

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
eu: VLCk lehentasunez erabiliko dituen kodeken zerrenda. Adibidez, 'dummy,a52' ezarpenarekin, dummy eta a52 kodekak probatuko dira besteak baino lehenago. Erabiltzaile aurreratuek bakarrik aldatu beharko lukete aukera hau, transmisio jarraitu guztien erreprodukzioa eten dezakeelako.

en: Preferred encoders list
eu: Kodetzaile hobetsien zerrenda

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
eu: VLCk lehentasunez erabiliko dituen kodetzaileen zerrenda bat hautatzeko aukera ematen dizu.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
eu: Aukera hauen bidez, transmisio jarraituko irteeren azpisistemarako aukera orokor lehenetsiak ezar ditzakezu.

en: Default stream output chain
eu: Transmisio jarraituen irteerako katea

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
eu: Transmisio jarraituen irteerako kate lehenetsi bat sar dezakezu hemen. Kontsultatu dokumentazioa horrelako kateak nola eraiki ditzakezun jakiteko. Abisua: kate hori transmisio jarraitu guztietarako gaituko da.

en: Enable streaming of all ES
eu: Gaitu oinarrizko transmisio jarraitu guztiak modu jarraituan transmititzea

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
eu: Oinarrizko transmisio jarraitu guztiak modu jarraituan transmititu (bideoa, audioa eta azpitituluak)

en: Display while streaming
eu: Bistaratu modu jarraituan transmititzean

en: Play locally the stream while streaming it.
eu: Erreproduzitu lokalki transmisio jarraitua modu jarraituan transmititzen den bitartean.

en: Enable video stream output
eu: Gaitu bideoaren transmisio jarraituaren irteera

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
eu: Aukeratu bideoaren transmisio jarraitua transmisio jarraituen irteerako gailura birbideratu behar den azken hori gaituta dagoenean.

en: Enable audio stream output
eu: Gaitu audioaren transmisio jarraituaren irteera

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
eu: Aukeratu audioaren transmisio jarraitua transmisio jarraituen irteerako gailura birbideratu behar den azken hori gaituta dagoenean.

en: Enable SPU stream output
eu: Gaitu SPU transmisio jarraituaren irteera

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
eu: Aukeratu SPU transmisio jarraituak transmisio jarraituen irteerako gailura birbideratu behar diren edo ez, azken hori gaituta dagoenean.

en: Keep stream output open
eu: Eduki transmisio jarraituaren irteera irekita

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
eu: Aukera honen bidez, transmisio jarraituaren irteeraren instantzia bakar bat eduki dezakezu erreprodukzio-zerrendako hainbat elementutan (hau zehazten ez baduzu, automatikoki transmisio jarraituaren irteera bateratua txertatzen da)

en: Stream output muxer caching (ms)
eu: Transmisio jarraituaren irteeraren demultiplexadorea cachean gordetzea (ms)

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
eu: Honen bidez, transmisio jarraituaren irteeraren demultiplexadorearentzako hasierako cachea konfigura dezakezu. Balio hori milisegundotan zehaztu behar da.

en: Preferred packetizer list
eu: Paketatzaile hobetsien zerrenda

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
eu: Ezarpen honen bidez VLCk bere paketatzaileak zer ordenatan aukeratuko dituen hauta dezakezu.

en: Mux module
eu: Multiplexadoreen modulua

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
eu: Hau aurreko bertsioetako sarrera bat da, eta multiplexadoreen moduluak konfiguratzeko aukera ematen dizu

en: Access output module
eu: Atzipen-irteerako modulua

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
eu: Hau aurreko bertsioetako sarrera bat da, eta atzipen-irteerako moduluak konfiguratzeko aukera ematen dizu

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
eu: Aukera hau gaituta badago, SAP multidifusioko helbideko fluxua kontrolatu egingo da. Hau beharrezkoa da MBone-n iragarpenak egin nahi badituzu.

en: SAP announcement interval
eu: SAP iragarpenen arteko tartea

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
eu: SAP fluxu-kontrola desgaituta dagoenean, ezarpen honek SAP iragarpenen artean finkatutako tartea ezartzeko aukera ematen dizu.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
eu: Aukera horiek modulu lehenetsiak hautatzeko aukera ematen dizute. Ez ukitu aukera horiek benetan zertan ari zaren ez badakizu.

en: Access module
eu: Atzipen-modulua

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
eu: Honen bidez, atzipen-modulu bat behartu dezakezu. Atzipen egokia automatikoki hautatzen ez bada, ezarpen hau erabil dezakezu. Ez zenuke ezarpen hau aukera orokor gisa konfiguratu beharko benetan zer egiten ari zaren ez badakizu.

en: Stream filter module
eu: Transmisio jarraituak iragazteko modulua

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
eu: Transmisio jarraituen iragazkiak irakurtzen ari den transmisio jarraitua aldatzeko erabiltzen dira.

en: Demux module
eu: Demultiplexadoreen modulua

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
eu: Demultiplexadoreak "oinarrizko" transmisio jarraituak bereizteko erabiltzen dira (adibidez, audioko eta bideoko transmisio jarraituak). Demultiplexadore egokia automatikoki hautatzen ez bada, ezarpen hau erabil dezakezu. Ez zenuke ezarpen hau aukera orokor gisa konfiguratu beharko benetan zer egiten ari zaren ez badakizu.

en: VoD server module
eu: VoD zerbitzariaren modulua

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to `vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
eu: Zein VoD zerbitzari-modulu erabili nahi duzun hauta dezakezu. Ezarri hau `vod_rtsp' baliora modulu zaharrera itzultzeko.

en: Allow real-time priority
eu: Onartu denbora errealeko lehentasuna

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
eu: VLC denbora errealeko lehentasunarekin exekutatzen baduzu, askoz zehaztasun handiagoarekin programatu ahal izango duzu eta emaitza hobeak lortuko dituzu, batez ere, edukia modu jarraituan transmititzean. Dena den, makina osoa blokeatu ere egin dezake, edo oso mantso funtziona dezan eragin. Benetan zer egiten duzun baldin badakizu bakarrik aktibatu beharko zenuke aukera hau.

en: Adjust VLC priority
eu: Doitu VLCren lehentasuna

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
eu: Aukera honek desplazamendu bat (positiboa edo negatiboa) gehitzen die VLCren lehentasun lehenetsiei. VLCren lehentasuna beste programa batzuekiko edo VLCren beste instantzia batzuekiko doitzeko erabil dezakezu.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
eu: Aukera hau erabilgarria izan daiteke transmisio jarraitu bat irakurtzean latentzia-maila jaitsi nahi baduzu

en: VLM configuration file
eu: VLMren konfigurazio-fitxategia

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
eu: Irakurri VLMren konfigurazio-fitxategi bat VLM abiarazi bezain laster.

en: Use a plugins cache
eu: Erabili pluginen cachea

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
eu: Pluginen cache bat erabiltzen baduzu, VLCk askoz denbora gutxiago beharko du abiarazteko.

en: Locally collect statistics
eu: Bildu estatistika lokalak

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
eu: Bildu erreprodukzio-euskarriei buruzko askotariko estatistika lokalak.

en: Run as daemon process
eu: Exekutatu daemon prozesu gisa

en: Runs VLC as a background daemon process.
eu: VLC atzeko planoko daemon prozesu gisa exekutatzen du.

en: Write process id to file
eu: Idatzi prozesu-identifikatzailea fitxategian

en: Writes process id into specified file.
eu: Prozesu-identifikatzailea zehaztutako fitxategian idazten du.

en: Log to file
eu: Erregistratu fitxategian

en: Log all VLC messages to a text file.
eu: Erregistratu VLC mezu guztiak testu-fitxategi batean.

en: Log to syslog
eu: Erregistratu syslog-en

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
eu: Erregistratu VLC mezu guztiak syslog-en (UNIX sistemetan).

en: Allow only one running instance
eu: Instantzia bakarra exekutatzea onartu

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
eu: VLCren instantzia bakarra exekutatzea onartzea batzuetan erabilgarria izaten da, adibidez, VLC euskarri mota batzuekin asoziatu baduzu, eta ez baduzu nahi VLCren beste instantzia bat irekitzea fitxategi-arakatzailean fitxategi bat irekitzen duzun bakoitzean. Aukera honen bidez fitxategia lehendik exekutatzen ari den instantziarekin erreproduzitu edo ilaran jarri ahal izango duzu.

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it. This option requires the D-Bus session daemon to be active and the running instance of VLC to use D-Bus control interface.
eu: VLCren instantzia bakarra exekutatzea onartzea batzuetan erabilgarria izaten da, adibidez, VLC euskarri mota batzuekin asoziatu baduzu, eta ez baduzu nahi VLCren beste instantzia bat irekitzea fitxategi-kudeatzaileko fitxategi bat irekitzen duzun bakoitzean. Aukera honen bidez fitxategia lehendik exekutatzen ari den instantziarekin erreproduzitu edo ilaran jarri ahal izango duzu. Aukera honek D-Bus saioaren daemon-a aktibo egotea eskatzen du, bai eta VLCren exekutatzen ari den instantziak D-Bus kontroleko interfazea erabiltzea ere.

en: VLC is started from file association
eu: VLC fitxategi-asoziaziotik abiarazi da

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
eu: Esan VLCri sistema eragileko fitxategi-asoziazio baten ondorioz abiarazten ari dela

en: Increase the priority of the process
eu: Handitu prozesuaren lehentasuna

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
eu: Prozesuaren lehentasuna handitzen baduzu, ziurrenik gehiago gozatuko duzu erreprodukzioaz, prozesadore-denbora gehiegi beharko luketen beste aplikazio batzuek VLCri traba egitea eragozten baitu. Dena den, kontuan izan zenbait egoeratan (erroreak daudenean) VLCk prozesadore-denbora guztia beregana dezakeela, sistema guztiak erantzuteari utz diezaiokeela eta, ondorioz, agian makina berrabiarazi beharko duzula.

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
eu: Jarri elementuak erreprodukzio-zerrendaren ilaran instantzia bakarreko moduan

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
eu: Instantzia bakarreko aukera erabiltzen ari zarenean, jarri elementuak erreprodukzio-zerrendaren ilaran eta jarraitu uneko elementua erreproduzitzen.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
eu: Aukera horiek erreprodukzio-zerrendaren portaera definitzen dute. Baliteke horietako batzuk indargabetuta geratzea erreprodukzio-zerrendaren elkarrizketa-koadroan.

en: Automatically preparse files
eu: Automatikoki aurrez analizatu fitxategiak

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
eu: Automatikoki aurrez analizatu erreprodukzio-zerrendan gehitutako fitxategiak (metadatu batzuk eskuratzeko).

en: Services discovery modules
eu: Zerbitzu-aurkikuntzako moduluak

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
eu: Aurrekargatzeko zerbitzuen aurkikuntza-moduluak zehazten ditu, bi puntuz bereiziak. Ohiko balioa "sap" da.

en: Play files randomly forever
eu: Erreproduzitu fitxategiak ausaz gelditu gabe

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
eu: VLCk erreprodukzio-zerrendako fitxategiak ausaz erreproduzituko ditu, eten arte.

en: Repeat all
eu: Errepikatu dena

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
eu: VLCk erreprodukzio-zerrenda mugarik gabe erreproduzitzen jarraituko du.

en: Repeat current item
eu: Errepikatu uneko elementua

en: VLC will keep playing the current playlist item.
eu: VLCk erreprodukzio-zerrendako uneko elementua erreproduzitzen jarraituko du.

en: Play and stop
eu: Erreproduzitu eta gelditu

en: Stop the playlist after each played playlist item.
eu: Gelditu erreprodukzio-zerrenda erreproduzitutako elementu bakoitzaren ondoren.

en: Play and exit
eu: Erreproduzitu eta irten

en: Exit if there are no more items in the playlist.
eu: Irten erreprodukzio-zerrendan elementu gehiago ez badaude.

en: Play and pause
eu: Erreproduzitu eta pausarazi

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
eu: Pausarazi erreprodukzio-zerrendako elementu bakoitza azken markoan.

en: Auto start
eu: Hasi automatikoki

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
eu: Automatikoki hasten da erreprodukzio-zerrendaren edukia erreproduzitzen, kargatu ondoren.

en: Pause on audio communication
eu: Pausatu audio komunikazioan

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
eu: Audio komunikazioren bat itxaroten dagoela atzematen bada, atzerakako erreprodukzioa automatikoki etenaldian geratuko da.

en: Use media library
eu: Erabili multimedia-fitxategien liburutegia

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
eu: Multimedia-fitxategien liburutegia automatikoki gordetzen eta kargatzen da VLC abiarazten duzun bakoitzean.

en: Display playlist tree
eu: Bistaratu erreprodukzio-zerrendaren zuhaitza

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
eu: Erreprodukzio-zerrendak zuhaitz bat erabil dezake elementu batzuk kategorizatzeko, adibidez, direktorio baten edukia.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
eu: Ezarpen horiek VLC tekla-asoziazio orokorrak dira, "laster-tekla" deiturikoak.

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Volume Control
eu: Bolumenaren kontrola

en: Position Control
eu: Kokalekuaren kontrola

en: MouseWheel up-down axis Control
eu: Sagu-gurpilaren gorabeherantzako ardatzaren kontrola

en: The MouseWheel up-down (vertical) axis can control volume, position or mousewheel event can be ignored
eu: Sagu-gurpilaren gorabeherako ardatzak, ardatz bertikalak, bolumena, kokapena kontrola ditzake edo sagu-gurpilaren gertakariari ez ikusiarena egin dakioke.

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
eu: Hautatu pantaila osora aldatzeko erabiliko den laster-tekla.

en: Exit fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
eu: Hautatu pantaila osotik irteteko erabiliko den laster-tekla.

en: Play/Pause
eu: Erreproduzitu/Pausarazi

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
eu: Hautatu pausarazitako egoerara aldatzeko erabiliko den laster-tekla.

en: Pause only
eu: Pausarazi bakarrik

en: Select the hotkey to use to pause.
eu: Hautatu pausarazteko erabiliko den laster-tekla.

en: Play only
eu: Erreproduzitu bakarrik

en: Select the hotkey to use to play.
eu: Hautatu erreproduzitzeko erabiliko den laster-tekla.

en: Faster
eu: Bizkorrago

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
eu: Hautatu fitxategia bizkor erreproduzitzeko erabiliko den laster-tekla.

en: Slower
eu: Mantsoago

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
eu: Hautatu fitxategia mantso erreproduzitzeko erabiliko den laster-tekla.

en: Normal rate
eu: Emari normala

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
eu: Hautatu erreprodukzio-emaria normala berrezartzeko laster-tekla.

en: Faster (fine)
eu: Bizkorrago (zehatz)

en: Slower (fine)
eu: Mantsoago (zehatz)

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
eu: Hautatu erreprodukzio-zerrendako hurrengo elementura joateko laster-tekla.

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
eu: Hautatu erreprodukzio-zerrendako aurreko elementura joateko laster-tekla.

en: Stop
eu: Gelditu

en: Select the hotkey to stop playback.
eu: Hautatu erreproduzitzeari uzteko laster-tekla.

en: Position
eu: Kokalekua

en: Select the hotkey to display the position.
eu: Hautatu kokalekua bistaratzeko laster-tekla.

en: Very short backwards jump
eu: Atzeranzko oso jauzi laburra

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
eu: Hautatu atzeranzko oso jauzi laburra egiteko laster-tekla.

en: Short backwards jump
eu: Atzeranzko jauzi laburra

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
eu: Hautatu atzeranzko jauzi laburra egiteko laster-tekla.

en: Medium backwards jump
eu: Atzeranzko jauzi ertaina

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
eu: Hautatu atzeranzko jauzi ertaina egiteko laster-tekla.

en: Long backwards jump
eu: Atzeranzko jauzi luzea

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
eu: Hautatu atzeranzko jauzi luzea egiteko laster-tekla.

en: Very short forward jump
eu: Aurreranzko oso jauzi laburra

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
eu: Hautatu aurreranzko oso jauzi laburra egiteko laster-tekla.

en: Short forward jump
eu: Aurreranzko jauzi laburra

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
eu: Hautatu aurreranzko jauzi laburra egiteko laster-tekla.

en: Medium forward jump
eu: Aurreranzko jauzi ertaina

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
eu: Hautatu aurreranzko jauzi ertaina egiteko laster-tekla.

en: Long forward jump
eu: Aurreranzko jauzi luzea

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
eu: Hautatu aurreranzko jauzi luzea egiteko laster-tekla.

en: Next frame
eu: Hurrengo markoa

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
eu: Hautatu hurrengo bideo-markora joateko laster-tekla.

en: Very short jump length
eu: Oso jauzi laburraren luzera

en: Very short jump length, in seconds.
eu: Oso jauzi laburraren luzera, segundotan.

en: Short jump length
eu: Jauzi laburraren luzera

en: Short jump length, in seconds.
eu: Jauzi laburraren luzera, segundotan.

en: Medium jump length
eu: Jauzi ertainaren luzera

en: Medium jump length, in seconds.
eu: Jauzi ertainaren luzera, segundotan.

en: Long jump length
eu: Jauzi luzearen luzera

en: Long jump length, in seconds.
eu: Jauzi luzearen luzera, segundotan.

en: Quit
eu: Irten

en: Select the hotkey to quit the application.
eu: Hautatu aplikaziotik irteteko laster-tekla.

en: Navigate up
eu: Joan gora

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
eu: Hautatu DVDen menuetan hautatzailea gora eramateko tekla.

en: Navigate down
eu: Joan behera

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
eu: Hautatu DVDen menuetan hautatzailea behera eramateko tekla.

en: Navigate left
eu: Joan ezkerrera

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
eu: Hautatu DVDen menuetan hautatzailea ezkerrera eramateko tekla.

en: Navigate right
eu: Joan eskuinera

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
eu: Hautatu DVDen menuetan hautatzailea eskuinera eramateko tekla.

en: Activate
eu: Aktibatu

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
eu: Hautatu DVDen menuetan hautatutako elementua aktibatzeko tekla.

en: Go to the DVD menu
eu: Joan DVDaren menura

en: Select the key to take you to the DVD menu
eu: Hautatu DVDaren menura joateko tekla

en: Select previous DVD title
eu: Hautatu DVDaren aurreko titulua

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
eu: Hautatu DVDko aurreko titulua aukeratzeko tekla

en: Select next DVD title
eu: Hautatu DVDaren hurrengo titulua

en: Select the key to choose the next title from the DVD
eu: Hautatu DVDko hurrengo titulua aukeratzeko tekla

en: Select prev DVD chapter
eu: Hautatu DVDaren aurreko kapitulua

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
eu: Hautatu DVDko aurreko kapitulua aukeratzeko tekla

en: Select next DVD chapter
eu: Hautatu DVDaren hurrengo kapitulua

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
eu: Hautatu DVDko hurrengo kapitulua aukeratzeko tekla

en: Volume up
eu: Igo bolumena

en: Select the key to increase audio volume.
eu: Hautatu audio-bolumena igotzeko tekla.

en: Volume down
eu: Jaitsi bolumena

en: Select the key to decrease audio volume.
eu: Hautatu audio-bolumena jaisteko tekla.

en: Mute
eu: Mututu

en: Select the key to mute audio.
eu: Hautatu audio-bolumena mututzeko tekla.

en: Subtitle delay up
eu: Handitu azpitituluen atzerapena

en: Select the key to increase the subtitle delay.
eu: Hautatu azpitituluen atzerapena handitzeko tekla.

en: Subtitle delay down
eu: Txikitu azpitituluen atzerapena

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
eu: Hautatu azpitituluen atzerapena txikitzeko tekla.

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
eu: Azpitituluen sinkr. / audio laster-marken denbora-zigilua

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
eu: Hautatu giltza audioaren denbora-zigilua laster-markatzeko azpitituluak sinkronizatzerakoan.

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
eu: Azpitituluen sinkr. / audio azpitituluen denbora-zigilua

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
eu: Hautatu giltza azpitituluen denbora-zigilua laster-markartzeko, azpitituluak sinkronizatzerakoan.

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
eu: Sinkronizatu azpitituluak / sinkronizatu audioen & azpitituluen denbora-zigiluak

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
eu: Hautatu giltza sinkronizatzeko laster-markaturiko audio & azpitituluen denbora-zigiluak.

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
eu: Azpitituluen sinkronizazioa / berrezarri audio & azpitituluen sinkronizazioa

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
eu: Hautatu giltza berrezartzeko audio & azpitituluen denbora-zigiluen sinkronizazioa.

en: Subtitle position up
eu: Azpitituluak gorago

en: Select the key to move subtitles higher.
eu: Hautatu azpitituluak gorago eramateko tekla.

en: Subtitle position down
eu: Azpitituluak beherago

en: Select the key to move subtitles lower.
eu: Hautatu azpitituluak beherago eramateko tekla.

en: Audio delay up
eu: Handitu audio-atzerapena

en: Select the key to increase the audio delay.
eu: Hautatu audioaren atzerapena handitzeko tekla.

en: Audio delay down
eu: Txikitu audio-atzerapena

en: Select the key to decrease the audio delay.
eu: Hautatu audioaren atzerapena txikitzeko tekla.

en: Play playlist bookmark 1
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 1. laster-marka

en: Play playlist bookmark 2
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 2. laster-marka

en: Play playlist bookmark 3
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 3. laster-marka

en: Play playlist bookmark 4
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 4. laster-marka

en: Play playlist bookmark 5
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 5. laster-marka

en: Play playlist bookmark 6
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 6. laster-marka

en: Play playlist bookmark 7
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 7. laster-marka

en: Play playlist bookmark 8
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 8. laster-marka

en: Play playlist bookmark 9
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 9. laster-marka

en: Play playlist bookmark 10
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 10. laster-marka

en: Select the key to play this bookmark.
eu: Hautatu laster-marka hau erreproduzitzeko tekla.

en: Set playlist bookmark 1
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 1. laster-marka

en: Set playlist bookmark 2
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 2. laster-marka

en: Set playlist bookmark 3
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 3. laster-marka

en: Set playlist bookmark 4
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 4. laster-marka

en: Set playlist bookmark 5
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 5. laster-marka

en: Set playlist bookmark 6
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 6. laster-marka

en: Set playlist bookmark 7
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 7. laster-marka

en: Set playlist bookmark 8
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 8. laster-marka

en: Set playlist bookmark 9
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 9. laster-marka

en: Set playlist bookmark 10
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 10. laster-marka

en: Select the key to set this playlist bookmark.
eu: Hautatu laster-marka hau ezartzeko tekla.

en: Clear the playlist
eu: Garbitu erreprodukzio-zerrenda

en: Select the key to clear the current playlist.
eu: Hautatu giltza garbitzeko oraingo erreprodukzio-zerrenda.

en: Playlist bookmark 1
eu: Erreprodukzio-zerrendako 1. laster-marka

en: Playlist bookmark 2
eu: Erreprodukzio-zerrendako 2. laster-marka

en: Playlist bookmark 3
eu: Erreprodukzio-zerrendako 3. laster-marka

en: Playlist bookmark 4
eu: Erreprodukzio-zerrendako 4. laster-marka

en: Playlist bookmark 5
eu: Erreprodukzio-zerrendako 5. laster-marka

en: Playlist bookmark 6
eu: Erreprodukzio-zerrendako 6. laster-marka

en: Playlist bookmark 7
eu: Erreprodukzio-zerrendako 7. laster-marka

en: Playlist bookmark 8
eu: Erreprodukzio-zerrendako 8. laster-marka

en: Playlist bookmark 9
eu: Erreprodukzio-zerrendako 9. laster-marka

en: Playlist bookmark 10
eu: Erreprodukzio-zerrendako 10. laster-marka

en: This allows you to define playlist bookmarks.
eu: Ezarpen honek erreprodukzio-zerrendako laster-markak zehazteko aukera ematen dizu.

en: Cycle audio track
eu: Zikloka aldatu audio-pista

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
eu: Zikloka aldatu erabilgarri dauden audio-pistak (hizkuntzak).

en: Cycle subtitle track
eu: Zikloka aldatu azpitituluen pista

en: Cycle through the available subtitle tracks.
eu: Zikloka aldatu erabilgarri dauden azpitituluen pistak.

en: Cycle next program Service ID
eu: Zikloka aldatu hurrengo programaren zerbitzuaren IDa

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
eu: Zikloka aldatu eskuragarri dauden hurrengo programa zerbitzuen IDen, (Service ID horien), artean.

en: Cycle previous program Service ID
eu: Zikloka aldatu aurreko programaren zerbitzuaren IDa

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
eu: Zikloka aldatu eskuragarri dauden aurreko programa zerbitzuen IDen, (Service ID horien), artean.

en: Cycle source aspect ratio
eu: Zikloka aldatu iturburuaren aspektu-erlazioa

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
eu: Zikloka aldatu iturburuen aspektu-erlazioen aurrez definitutako zerrenda bateko elementuak.

en: Cycle video crop
eu: Zikloka aldatu bideo-mozketa

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
eu: Zikloka aldatu mozte-formatuen aurrez definituriko zerrenda bateko elementuak.

en: Toggle autoscaling
eu: Txandakatu tamainaren doitze automatikoa

en: Activate or deactivate autoscaling.
eu: Aktibatu edo desaktibatu tamainaren doitze automatikoa.

en: Increase scale factor
eu: Handitu doitze-faktorea

en: Decrease scale factor
eu: Txikitu doitze-faktorea

en: Toggle deinterlacing
eu: Txandakatu gurutzelarkatzea

en: Activate or deactivate deinterlacing.
eu: Aktibatu edo desaktibatu gurutzelarkatzea.

en: Cycle deinterlace modes
eu: Zikloka aldatu gurutzelarkatuak bereizteko moduak

en: Cycle through available deinterlace modes.
eu: Zikloka aldatu gurutzelarkatuak bereizteko modu erabilgarriak.

en: Show controller in fullscreen
eu: Erakutsi kontroladorea pantaila osoan

en: Boss key
eu: Boss tekla

en: Hide the interface and pause playback.
eu: Ezkutatu interfazea eta pausatu erreprodukzioa.

en: Context menu
eu: Testuinguru-menua

en: Show the contextual popup menu.
eu: Erakutsi testuinguruko laster-menua.

en: Take video snapshot
eu: Atera bideoaren argazkia

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
eu: Bideoaren argazkia ateratzen du eta diskoan idazten du.

en: Record
eu: Grabatu

en: Record access filter start/stop.
eu: Hasi/Gelditu grabazioaren atzipen-iragazkia.

en: Normal/Loop/Repeat
eu: Normala/Begizta/Errepikatu

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
eu: Txandakatu normala/begizta/errepikatu erreprodukzio-zerrendaren moduak

en: Toggle random playlist playback
eu: Txandakatu erreprodukzio-zerrenda ausaz erreproduzitzea

en: Un-Zoom
eu: Kendu zooma

en: Crop one pixel from the top of the video
eu: Moztu pixel bat bideoaren goiko aldetik

en: Uncrop one pixel from the top of the video
eu: Desegin bideoaren goiko aldetik pixel bat moztea

en: Crop one pixel from the left of the video
eu: Moztu pixel bat bideoaren ezkerreko aldetik

en: Uncrop one pixel from the left of the video
eu: Desegin bideoaren ezkerreko aldetik pixel bat moztea

en: Crop one pixel from the bottom of the video
eu: Moztu pixel bat bideoaren beheko aldetik

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
eu: Desegin bideoaren beheko aldetik pixel bat moztea

en: Crop one pixel from the right of the video
eu: Moztu pixel bat bideoaren eskuineko aldetik

en: Uncrop one pixel from the right of the video
eu: Desegin bideoaren eskuineko aldetik pixel bat moztea

en: Toggle wallpaper mode in video output
eu: Txandakatu horma-paperaren modua bideo-irteeran

en: Toggle wallpaper mode in video output.
eu: Txandakatu horma-paperaren modua bideo-irteeran.

en: Cycle through audio devices
eu: Zikloka aldatu audio-gailuak

en: Cycle through available audio devices
eu: Zikloka aldatu erabilgarri dauden audio-gailuak

en: Snapshot
eu: Argazkia

en: Window properties
eu: Leihoaren propietateak

en: Subpictures
eu: Azpiirudiak

en: Subtitles
eu: Azpitituluak

en: Overlays
eu: Gainjartzeak

en: Track settings
eu: Pista-ezarpenak

en: Playback control
eu: Erreprodukzioaren kontrola

en: Default devices
eu: Gailu lehenetsiak

en: Network settings
eu: Sareko ezarpenak

en: Socks proxy
eu: Socks proxya

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Decoders
eu: Deskodetzaileak

en: Input
eu: Sarrera

en: Special modules
eu: Modulu bereziak

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Performance options
eu: Errendimendu-aukerak

en: Clock source
eu: Erloju iturburua

en: Hot keys
eu: Laster-teklak

en: Jump sizes
eu: Jauzien tamainak

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
eu: inprimatu VLCren laguntza (hauekin konbina daiteke: --advanced eta --help-verbose)

en: Exhaustive help for VLC and its modules
eu: VLCren eta haren moduluen laguntza zehatza

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
eu: inprimatu VLCren eta haren moduluen laguntza (hauekin konbina daiteke: --advanced eta --help-verbose)

en: ask for extra verbosity when displaying help
eu: eskatu xehetasun-maila handiagoa laguntza bistaratzean

en: print a list of available modules
eu: inprimatu erabilgarri dauden moduluen zerrenda bat

en: print a list of available modules with extra detail
eu: inprimatu erabilgarri dauden moduluen zerrenda bat xehetasun-maila handiagoaz

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
eu: inprimatu modulu jakin bati buruzko laguntza (hauekin konbina daiteke: --advanced eta --help-verbose) Bilaketa zehatza egiteko, jarri = moduluaren izenaren aurretik.

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
eu: ez da konfigurazioko aukerarik kargatuko, ezta config fitxategian gordeko ere

en: reset the current config to the default values
eu: berrezarri balio lehenetsiak uneko config fitxategian

en: use alternate config file
eu: erabili beste config fitxategi bat

en: resets the current plugins cache
eu: uneko pluginen cachea berrezartzen du

en: print version information
eu: inprimatu bertsioari buruzko informazioa

en: Saving file failed
eu: Huts egin du fitxategia gordetzean

en: Failed to open "%s" for writing
eu: Huts egin du "%s" idazteko irekitzean

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
eu: %s
    Deskargatzen... %s/%s %% %.1f egina

en: Downloading ...
eu: Deskargatzen...

en: Cancel
eu: Utzi

en: %s
    Downloading... %s/%s - %.1f%% done
eu: %s
    Deskargatzen... %s/%s - %% %.1f egina

en: File could not be verified
eu: Ezin izan da fitxategia egiaztatu

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
eu: Ezin izan da deskargatutako "%s" fitxategirako sinadura kriptografiko bat deskargatu. Beraz, ezabatu egin da.

en: Invalid signature
eu: Sinadura baliogabea

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
eu: Deskargatutako "%s" fitxategiaren sinadura kriptografikoa ez zen baliozkoa eta ezin izan da fitxategia segurtasunez egiaztatzeko erabili. Beraz, fitxategia ezabatu egin da.

en: File not verifiable
eu: Fitxategia ezin da egiaztatu

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
eu: Ezin izan da deskargatutako "%s" fitxategia segurtasunez egiaztatu. Beraz, ezabatu egin da.

en: File corrupted
eu: Fitxategia hondatuta

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
eu: Deskargatutako "%s" fitxategia hondatuta zegoen. Beraz, ezabatu egin da.

en: Update VLC media player
eu: Eguneratu VLC multimedia-erreproduzigailua

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
eu: Bertsio berria ondo deskargatu da. VLC itxi eta orain instalatu nahi duzu?

en: Install
eu: Instalatu

en: Media Library
eu: Multimedia liburutegia

en: Undefined
eu: Zehaztu gabea

en: Abkhazian
eu: Abkhaziera

en: Afrikaans
eu: Afrikaansa

en: Albanian
eu: Albaniera

en: Amharic
eu: Amharera

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Assamese
eu: Assamera

en: Avestan
eu: Avestera

en: Aymara
eu: Aimara

en: Azerbaijani
eu: Azerbaijanera

en: Basque
eu: Euskara

en: Belarusian
eu: Bielorrusiera

en: Bengali
eu: Bengalera

en: Bosnian
eu: Bosniera

en: Breton
eu: Bretoiera

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Burmese
eu: Birmaniera

en: Catalan
eu: Katalana

en: Chechen
eu: Txetxeniera

en: Chinese
eu: Txinera

en: Church Slavic
eu: Elizako eslaviera

en: Chuvash
eu: Chuvashera

en: Cornish
eu: Korniera

en: Corsican
eu: Korsikera

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: Dzongkha
eu: Bhutanera

en: English
eu: Ingelesa

en: Esperanto
eu: Esperantoa

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Faroese
eu: Faroera

en: Fijian
eu: Fijiera

en: Finnish
eu: Finlandiera

en: French
eu: Frantsesa

en: Frisian
eu: Frisiera

en: Georgian
eu: Georgiera

en: German
eu: Alemana

en: Gaelic (Scots)
eu: Gaelikoa (Eskoziakoa)

en: Irish
eu: Irlandera

en: Gallegan
eu: Galiziera

en: Manx
eu: Manxera

en: Greek, Modern
eu: Grekoa, Modernoa

en: Guarani
eu: Guaraniera

en: Gujarati
eu: Gujeratera

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Herero
eu: Hererera

en: Hindi
eu: Hindia

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Inuktitut
eu: Inuktituta

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: Inupiaq
eu: Inupiak

en: Italian
eu: Italiera

en: Javanese
eu: Javanera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Greenlandic, Kalaallisut
eu: Groenlandiera

en: Kannada
eu: Kannadera

en: Kashmiri
eu: Kaxmirera

en: Kazakh
eu: Kazakhera

en: Khmer
eu: Khmerera

en: Kikuyu
eu: Kikuyuera

en: Kinyarwanda
eu: Kinyaruanda

en: Kirghiz
eu: Kirgizera

en: Komi
eu: Komiera

en: Korean
eu: Koreera

en: Kuanyama
eu: Kuanyamera

en: Kurdish
eu: Kurduera

en: Lao
eu: Laosera

en: Latin
eu: Latina

en: Latvian
eu: Letoniera

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Letzeburgesch
eu: Luxenburgera

en: Macedonian
eu: Mazedoniera

en: Marshall
eu: Marshallera

en: Malayalam
eu: Malayalamera

en: Maori
eu: Maoriera

en: Marathi
eu: Marathera

en: Malay
eu: Malaysiera

en: Malagasy
eu: Malgaxera

en: Maltese
eu: Maltera

en: Moldavian
eu: Moldaviera

en: Mongolian
eu: Mongoliera

en: Nauru
eu: Nauruera

en: Navajo
eu: Navajoa

en: Ndebele, South
eu: Ndebelera, Hegoaldea

en: Ndebele, North
eu: Ndebelera, Iparraldea

en: Nepali
eu: Nepalera

en: Norwegian
eu: Norvegiera

en: Norwegian Nynorsk
eu: Norvegiera (Nynorsk)

en: Norwegian Bokmaal
eu: Norvegiera (Bokmaal)

en: Occitan; Provençal
eu: Okzitaniera; Proventzera

en: Ossetian; Ossetic
eu: Ossetiera

en: Panjabi
eu: Panjabiera

en: Persian
eu: Pertsiera

en: Polish
eu: Poloniera

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Pushto
eu: Pashto

en: Quechua
eu: Kitxua

en: Original audio
eu: Jatorrizko audioa

en: Raeto-Romance
eu: Erretorromaniera

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Rundi
eu: Rundiera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Sango
eu: Sangera

en: Sanskrit
eu: Sanskritoa

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Sinhalese
eu: Sinhalera

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Northern Sami
eu: Iparraldeko suomiera

en: Samoan
eu: Samoera

en: Sindhi
eu: Sindiera

en: Somali
eu: Somaliera

en: Sotho, Southern
eu: Sothoera, Hegoaldekoa

en: Spanish
eu: Gaztelania

en: Sardinian
eu: Sardiniera

en: Swati
eu: Swatiera

en: Sundanese
eu: Sundanera

en: Swahili
eu: Swahilia

en: Swedish
eu: Suediera

en: Tahitian
eu: Tahitiera

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Tatar
eu: Tatarera

en: Telugu
eu: Teluguera

en: Tajik
eu: Tadjikera

en: Tagalog
eu: Tagaloa

en: Thai
eu: Thailandiera

en: Tibetan
eu: Tibetera

en: Tigrinya
eu: Tigrera

en: Tonga (Tonga Islands)
eu: Tongera (Tonga uharteak)

en: Tswana
eu: Tswanera

en: Tsonga
eu: Tsongera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Turkmen
eu: Turkmeniera

en: Twi
eu: Twiera

en: Uighur
eu: Uigurrera

en: Ukrainian
eu: Ukrainiera

en: Urdu
eu: Urduera

en: Uzbek
eu: Uzbekera

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: Welsh
eu: Galesera

en: Yiddish
eu: Jidisha

en: Zulu
eu: Zuluera

en: Autoscale video
eu: Doitu automatikoki bideoaren tamaina

en: Scale factor
eu: Doitze-faktorea

en: Crop
eu: Moztu

en: Aspect ratio
eu: Aspektu-erlazioa

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
eu: Igaro alsa:// zabaltzeko lehenetsitako ALSA kapturatze-gailua edo alsa://SOURCE irekitzeko SOURCE 'ITURRIA' izeneko gailu berezia.

en: ALSA audio capture
eu: ALSA audio-kaptura

en: Attachment
eu: Eranskina

en: Attachment input
eu: Eranskinaren sarrera

en: Blu-ray Disc Input
eu: Blu-ray disko-sarrera

en: Blu-ray menus
eu: Blu-ray menuak

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
eu: Erabili Blu-ray menuak. Desgaituta badago, filma zuzenean hasiko da

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
eu: Blu-ray diskoen euskarria (libbluray)

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
eu: Blu-ray disko honek liburutegi bat behar du AACS deskodeketarako eta zure sistemak ez dauka.

en: Blu-ray Disc is corrupted.
eu: Blu-ray diskoa hondatuta dago.

en: Missing AACS configuration file!
eu: AACS konfigurazio-fitxategia falta da!

en: No valid processing key found in AACS config file.
eu: Ez da baliozko prozesatze-gakorik aurkitu AACS konfigurazio-fitxategian.

en: No valid host certificate found in AACS config file.
eu: Ez da baliozko ostalari-ziurtagiririk aurkitu AACS konfigurazio-fitxategian.

en: AACS Host certificate revoked.
eu: AACS ostalari-ziurtagiria errebokatuta.

en: AACS MMC failed.
eu: Huts egin du AACS MMCak.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
eu: Blu-ray disko honek liburutegi bat behar du BD+ deskodeketarako eta zure sistemak ez dauka.

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
eu: Zure sistemako BD+ deskodeketarako liburutegia ez dabil. Konfigurazioa falta da?

en: Blu-ray error
eu: Blu-ray errorea

en: Audio CD
eu: Audio CDa

en: Audio CD input
eu: Audio CDaren sarrera

en: [cdda:][device][@[track]]
eu: [cdda:][gailua][@[pista]]

en: CDDB Server
eu: CDDB zerbitzaria

en: Address of the CDDB server to use.
eu: Erabili beharreko CDDB zerbitzariaren helbidea.

en: CDDB port
eu: CDDB ataka

en: CDDB Server port to use.
eu: Erabili beharreko CDDB zerbitzariaren ataka.

en: Audio CD - Track %02i
eu: Audio CDa - %02i pista

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
eu: IIDC kamera digitalaren (FireWire) sarrera

en: Input card to use
eu: Erabili beharreko sarrera-txartela

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
eu: Erabili beharreko DeckLink kaptura-txartela, hainbat baleude. Txartel-zenbakiak 0tik hasten dira.

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
eu: DeckLink kapturentzat nahi duzun bideo-sarrera modua. Balio honek FOURCC kodea izan behar du itxura testualean, adib. "ntsc".

en: Audio connection
eu: Audio-konexioa

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
eu: DeckLink kapturentzat erabili beharreko audio-konexioa. Baliozko aukerak: embedded, analog. Utzi hutsik txartelaren lehenespenerako.

en: Audio samplerate (Hz)
eu: Audioaren lagin-emaria (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
eu: Audio laginketa ratioa (hertzioetan) DeckLink kapturetarako. 0 zenbakiak audio-sarrera ezgaituko du.

en: Number of audio channels
eu: Audio-kanal kopurua

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
eu: DeckLink kapturen sarrerako audio kanalen kopurua. Izan behar da 2, 8 edo 16. 0ak audio sarrera ezgaitzen du.

en: Video connection
eu: Bideo-konexioa

en: Optical SDI
eu: SDI optikoa

en: Component
eu: Osagaia

en: Composite
eu: Konposatua

en: Embedded
eu: Kapsulatua

en: Analog
eu: Analogikoa

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
eu: Aspektu-erlazioa (4:3, 16:9). Lehenespenez pixel karratuak hartzen dira.

en: Blackmagic DeckLink SDI input
eu: Blackmagic DeckLink SDI sarrera

en: 10 bits
eu: 10 bit

en: Closed captions 1
eu: Itxitako epigrafeak 1

en: Cable
eu: Kablea

en: Antenna
eu: Antena

en: TV
eu: TB

en: FM radio
eu: FM irratia

en: AM radio
eu: AM irratia

en: Video device name
eu: Bideo-gailuaren izena

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
eu: DirectShow pluginak erabiliko duen bideo-gailuaren izena. Ezer zehazten ez baduzu, gailu lehenetsia erabiliko da.

en: Audio device name
eu: Audio-gailuaren izena

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
eu: DirectShow pluginak erabiliko duen audio-gailuaren izena. Ezer zehazten ez baduzu, gailu lehenetsia erabiliko da.

en: Video size
eu: Bideoaren tamaina

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
eu: DirectShow pluginak erabiliko duen bideoaren tamaina. Ezer zehazten ez baduzu, gailuaren tamaina lehenetsia erabiliko da. Tamaina estandarra (cif, d1, ...) edo <zabalera>x<altuera> zehaztu dezakezu.

en: Picture aspect-ratio n:m
eu: Irudiaren aspektu-erlazioa n:m

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
eu: Zehaztu sarrerako irudiaren zer aspektu-erlazio erabili behar den. Lehenetsia 4:3 da

en: Video input chroma format
eu: Bideo-sarreraren krominantzia-formatua

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
eu: Behartu DirectShow bideo-sarrerak krominantzia-formatu jakin bat erabiltzea (adibidez, I420 (lehenetsia), RV24, etab.)

en: Video input frame rate
eu: Bideo-sarreraren marko-emaria

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
eu: Behartu DirectShow bideo-sarrerak marko-emaria jakin bat erabiltzea (adibidez, 0 lehenetsia da, 25, 29.97, 50, 59.94, etab.)

en: Device properties
eu: Gailuaren propietateak

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
eu: Erakutsi hautatutako gailuaren elkarrizketa-koadroaren propietateak transmisio jarraituarekin hasi aurretik.

en: Tuner properties
eu: Sintonizadorearen propietateak

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
eu: Erakutsi sintonizadorearen propietateen [kanal-hautapeneko] orria.

en: Tuner TV Channel
eu: Sintonizadorearen TB kanala

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
eu: Konfiguratu sintonizadorea zer TB kanaletan ezarriko den (0 lehenetsia da).

en: Tuner Frequency
eu: Sintonizadorearen maiztasuna

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
eu: Honek kanala gainidazten du. Hz-etan neurtua.

en: Video standard
eu: Bideo-estandarra

en: Tuner country code
eu: Sintonizadorearen herrialde-kodea

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
eu: Ezarri uneko kanalaren eta maiztasunaren arteko mapatzea ezartzen duen sintonizadorearen herrialde-kodea (0 lehenetsia da).

en: Tuner input type
eu: Sintonizadorearen sarrera mota

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
eu: Hautatu sintonizadorearen sarrera mota (kablea/antena).

en: Video input pin
eu: Bideo-sarreraren PINa

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
eu: Hautatu bideo-sarreraren iturburua, adibidez, konposatua, s-video edo sintonizadorea. Ezarpen hauek hardwarearen araberakoak direnez, ezarpen egokiak aurkitu behar dituzu "Gailuaren konfigurazioa" arean, eta zenbaki horiek hemen erabili. -1 adierazten baduzu, ezarpenak ez dira aldatuko.

en: Audio input pin
eu: Audio-sarreraren PINa

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
eu: Hautatu audio-sarreraren iturburua. Ikus "bideo-sarrera" aukera.

en: Video output pin
eu: Bideo-irteeraren PINa

en: Select the video output type. See the "video input" option.
eu: Hautatu bideo-irteera mota. Ikus "bideo-sarrera" aukera.

en: Audio output pin
eu: Audio-irteeraren PINa

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
eu: Hautatu audio-irteera mota. Ikus "bideo-sarrera" aukera.

en: AM Tuner mode
eu: AM sintonizadorearen modua

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1),AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
eu: AM sintonizadorearen modua. Hauetako bat izan daiteke: Lehenetsia (0), TB (1),AM irratia (2), FM irratia (3) edo DSS (4).

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
eu: Hautatu adierazitako audio-kanal kopurua duen audio-sarreraren formatua (0 ez bada)

en: Audio sample rate
eu: Audioaren lagin-emaria

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
eu: Hautatu adierazitako lagin-emaria duen audio-sarreraren formatua (0 ez bada)

en: Audio bits per sample
eu: Audio-bit lagineko

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
eu: Hautatu adierazitako bit/lagin erlazioa duen audio-sarreraren formatua (0 ez bada)

en: DirectShow input
eu: DirectShow sarrera

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Capture failed
eu: Kapturak huts egin du

en: No video or audio device selected.
eu: Ez da bideo- edo audio-gailurik hautatu.

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
eu: VLCk ezin du kaptura-gailu BAT ERE ireki. Ikus erroreen egunkaria xehetasunak jakiteko.

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
eu: Hautatu duzun gailua ezin da erabili, gailu mota hori onartzen ez delako.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
eu: "%s" kaptura-gailuak ez ditu behar diren parametroak onartzen.

en: DVB adapter
eu: DVB moldagailua

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
eu: Difusiorako egokigailu bat baino gehiago baldin badago, egokigailu kopurua hautatu beharko da. Zenbakiketa 0tik hasiko da.

en: DVB device
eu: DVB gailua

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
eu: Egokigailuak hainbat sintonizazio gailu independente eskaintzen baditu, gailu kopurua hautatu beharko. Zenbaketa zerotik hasten da.

en: Do not demultiplex
eu: Ez demultiplexatu

en: Network name
eu: Sarearen izena

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
eu: Sare-izen esklusiboa System Tuning Spaces-en

en: Network name to create
eu: Sortu beharreko sarearen izena

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
eu: Sortu sare-izen esklusiboa System Tuning Spaces-en

en: Frequency (Hz)
eu: Maiztasuna (Hz)

en: Modulation / Constellation
eu: Modulazioa / Konstelazioa

en: Layer A modulation
eu: A geruzaren modulazioa

en: Layer B modulation
eu: B geruzaren modulazioa

en: Layer C modulation
eu: C geruzaren modulazioa

en: Symbol rate (bauds)
eu: Ikur-tasa (baudioak)

en: Spectrum inversion
eu: Espektroaren ifrentzua

en: FEC code rate
eu: FEC kode-tasa

en: High-priority code rate
eu: Lehentasun altuko kode-tasa

en: Low-priority code rate
eu: Lehentasun baxuko kode-tasa

en: Layer A code rate
eu: A geruzaren kode-tasa

en: Layer B code rate
eu: B geruzaren kode-tasa

en: Layer C code rate
eu: C geruzaren kode-tasa

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
eu: Forward Error Correction-entzako kode-tasa zehaztu daiteke.

en: Transmission mode
eu: Transmititzeko modua

en: Bandwidth (MHz)
eu: Banda-zabalera (MHz)

en: Guard interval
eu: Zaintza aldia

en: Hierarchy mode
eu: Hierarkia modua

en: DVB-T2 Physical Layer Pipe
eu: Bideo-difusio digital lurrekoa, bigarren belaunaldikoa, PLP, Physical Layer Pipe, konprimitua

en: Layer A segments count
eu: A geruzaren segmentu kopurua

en: Layer B segments count
eu: B geruzaren segmentu kopurua

en: Layer C segments count
eu: C geruzaren segmentu kopurua

en: Layer A time interleaving
eu: A geruzaren denbora-tartekatzea

en: Layer B time interleaving
eu: B geruzaren denbora-tartekatzea

en: Layer C time interleaving
eu: C geruzaren denbora-tartekatzea

en: Pilot
eu: Pilotua

en: Roll-off factor
eu: <i>Roll-off factor</i>; kosinu altxatuaren iragazkia

en: 0.35 (same as DVB-S)
eu: 0.35 (DVB-S-ren berdina)

en: Transport stream ID
eu: Garraio korrontearen IDa

en: Polarization (Voltage)
eu: Polarizazioa (tentsioa)

en: Unspecified (0V)
eu: Zehaztugabea (0V)

en: Vertical (13V)
eu: Bertikala (13V)

en: Horizontal (18V)
eu: Horizontala (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
eu: Eskuin esku biribildua (13V)

en: Circular Left Hand (18V)
eu: Ezker esku biribildua (18V)

en: High LNB voltage
eu: LNB tentsio handia

en: Local oscillator low frequency (kHz)
eu: Tokiko osziladoreak maiztasun baxua (kHz)

en: Local oscillator high frequency (kHz)
eu: Frekuentzia altuko osziladore lokala (kHz)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
eu: Universal LNB seinalearen, universal low-noise block seinalearen, kommutatze maiztasuna (kHz)

en: Continuous 22kHz tone
eu: 22 kHz tonu jarraia

en: DiSEqC LNB number
eu: DiSEqC LNB zenbakia

en: Unspecified
eu: Zehaztu gabea

en: Network identifier
eu: Sareko identifikatzailea

en: Satellite azimuth
eu: Satelitearen azimuta

en: Satellite azimuth in tenths of degree
eu: Satelitearen azimuta gradu hamarrenetan

en: Satellite elevation
eu: Satelitearen igoera

en: Satellite elevation in tenths of degree
eu: Satelitearen igoera gradu hamarrenetan

en: Satellite longitude
eu: Satelitearen longitudea

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
eu: Satelitearen longitudea gradu hamarrenetan. Mendebaldea negatiboa da.

en: Satellite range code
eu: Satelitearen irismen kodea

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
eu: Satelitearen irismen kodea ekoizleak zehaztua da, adib. DISEqC aldagailu kodea

en: Major channel
eu: Kanal nagusia

en: ATSC minor channel
eu: ATSC 'Advanced Television Systems Committee' kanal txikia

en: Physical channel
eu: Kanal fisikoa

en: Digital Television and Radio
eu: Telebista digitala eta irratia

en: Terrestrial reception parameters
eu: Lurreko seinaleko hartze parametroak

en: DVB-T reception parameters
eu: DVB-T 'Digital Video Broadcasting — Terrestrial' seinalearen hartze parametroak

en: ISDB-T reception parameters
eu: ISDB-T  'Integrated Services Digital Broadcasting - Terrestial' seinalearen hartze parametroak

en: Cable and satellite reception parameters
eu: Kable eta satelite seinalearen hartze parametroak

en: DVB-S2 parameters
eu: DVB-S2 parametroak

en: ISDB-S parameters
eu: ISDB-S parametroak

en: Satellite equipment control
eu: Satelitearen tresneriaren kontrola

en: ATSC reception parameters
eu: ATSC 'Advanced Television Systems Committee' seinalearen hartze parametroak

en: Digital broadcasting
eu: Seinale-difusio digitala

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
eu: Bideo digitalaren (Firewire/ieee1394) sarrera

en: DVD angle
eu: DVD angelua

en: Default DVD angle.
eu: DVD angelu lehenetsia.

en: Start directly in menu
eu: Hasi zuzenean menuan

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
eu: Hasi DVDa zuzenean menu nagusian. Sarrerako alferrikako abisu guztiak saltatzen ahaleginduko da.

en: DVD with menus
eu: DVDa menuekin

en: DVDnav Input
eu: DVDnav sarrera

en: Playback failure
eu: Erreprodukzioak huts egin du

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
eu: VLCk ezin du DVDaren titulua ezarri. Baliteke disko osoa ezin desenkriptatu izatea.

en: DVD without menus
eu: DVDa menurik gabe

en: DVDRead Input (no menu support)
eu: DVDRead sarrera (ez du menurik onartzen)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
eu: DVDRead-ek ezin izan du "%s" diskoa ireki.

en: DVDRead could not read block %d.
eu: DVDRead-ek ezin izan du %d blokea irakurri.

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
eu: DVDRead-ek ezin izan ditu %d/%d bloke irakurri hemen: 0x%02x.

en: Channel number
eu: Kanal-zenbakia

en: EyeTV program number, or use 0 for last channel, -1 for S-Video input, -2 for Composite input
eu: EyeTV programa-zenbakia, edo erabili 0 azken kanalerako, -1 S-Video sarrerarako, -2 sarrera konposaturako

en: EyeTV input
eu: EyeTV sarrera

en: File reading failed
eu: Huts egin du fitxategia irakurtzean

en: Subdirectory behavior
eu: Azpidirektorioaren portaera

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
eu: Hautatu azpidirektorioak hedatu behar diren edo ez.
    bat ere ez: azpidirektorioak ez dira erreprodukzio-zerrendan agertzen.
    tolestu: azpidirektorioak agertzen dira, baina lehen erreprodukzioan hedatu egiten dira.
    hedatu: azpidirektorio guztiak hedatuta daude.

en: Collapse
eu: Tolestu

en: Expand
eu: Zabaldu

en: Ignored extensions
eu: Ez ikusi egindako luzapenak

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
eu: Luzapen hauek dituzten fitxategiak ez zaizkio erreprodukzio-zerrenda bati gehituko direktorio bat irekitzean.
    Hau erabilgarria da, adibidez, erreprodukzio-zerrendak dauzkaten direktorioak gehitzen badituzu. Erabili komaz bereizitako luzapenen zerrenda bat.

en: Sort alphabetically according to the current language's collation rules.
eu: Ordenatu alfabetikoki uneko hizkuntzaren ordenatze-arauen arabera.

en: Do not sort the items.
eu: Ez ordenatu elementuak.

en: Directory sort order
eu: Direktorioaren ordena

en: Define the sort algorithm used when adding items from a directory.
eu: Definitu elementuak direktorio batetik gehitzean erabiliko den ordenatze-algoritmoa.

en: File input
eu: Fitxategi-sarrera

en: File
eu: Fitxategia

en: Directory
eu: Direktorioa

en: FTP user name
eu: FTP erabiltzaile-izena

en: User name that will be used for the connection.
eu: Konexiorako erabiliko den erabiltzaile-izena.

en: FTP password
eu: FTP pasahitza

en: Password that will be used for the connection.
eu: Konexiorako erabiliko den pasahitza.

en: FTP account
eu: FTP kontua

en: Account that will be used for the connection.
eu: Konexiorako erabiliko den kontua.

en: FTP input
eu: FTP sarrera

en: FTP upload output
eu: FTP kargatze-irteera

en: Network interaction failed
eu: Sareko interakzioak huts egin du

en: VLC could not connect with the given server.
eu: VLC ezin izan da konektatu adierazitako zerbitzariarekin.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
eu: VLCren adierazitako zerbitzariarekiko konexioa baztertu egin da.

en: Your account was rejected.
eu: Zure kontua baztertu egin da.

en: Your password was rejected.
eu: Zure pasahitza baztertu egin da.

en: Your connection attempt to the server was rejected.
eu: Zerbitzariarekin konektatzeko ahalegina baztertu egin da.

en: GnomeVFS input
eu: GnomeVFS sarrera

en: HTTP proxy
eu: HTTP proxya

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
eu: Erabili beharreko HTTP proxyak forma hau eduki behar du: http://[erabiltzailea[:pasahitza]@]nireproxya.niredomeinua:nireataka/; hutsik badago, http_proxy ingurune-aldagaiarekin saiatuko da.

en: HTTP proxy password
eu: HTTP proxyaren pasahitza

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
eu: Zure HTTP proxyak pasahitza eskatzen badu, ezar ezazu hemen.

en: Auto re-connect
eu: Konektatu berriro automatikoki

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
eu: Automatikoki saiatu transmisio jarraituarekin berriro konektatzen, bat-batean deskonektatzen bada.

en: Continuous stream
eu: Etengabeko transmisio jarraitua

en: Read a file that is being constantly updated (for example, a JPG file on a server). You should not globally enable this option as it will break all other types of HTTP streams.
eu: Irakurri etengabe eguneratzen den fitxategi bat (adibidez, zerbitzari bateko JPG fitxategi bat). Ez zenuke aukera hau modu orokorrean gaitu beharko, beste mota batzuetako HTTP transmisio jarraituak etengo dituelako.

en: Forward Cookies
eu: Birbidali cookie-ak

en: Forward Cookies across http redirections.
eu: Birbidali cookie-ak http birbideratzeetara.

en: HTTP referer value
eu: HTTP igorlearen balioa

en: Customize the HTTP referer, simulating a previous document
eu: Pertsonalizatu HTTP igorlea, aurreko dokumentua simulatuz

en: User Agent
eu: Erabiltzaile-agentea

en: HTTP input
eu: HTTP sarrera

en: HTTP authentication
eu: HTTP autentifikazioa

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
eu: Sartu baliozko saio-hasierako izena eta pasahitza %s domeinurako.

en: Dummy
eu: Adibidea

en: Dummy input
eu: Probako sarrera

en: ID
eu: IDa

en: Set the ID of the elementary stream
eu: Ezarri oinarrizko transmisio jarraituaren identifikatzailea

en: Group
eu: Taldekatu

en: Set the group of the elementary stream
eu: Ezarri oinarrizko transmisio jarraituaren taldea

en: Category
eu: Kategoria

en: Set the category of the elementary stream
eu: Ezarri oinarrizko transmisio jarraituaren kategoria

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Data
eu: Datuak

en: Set the codec of the elementary stream
eu: Ezarri oinarrizko transmisio jarraituaren kodeka

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
eu: Oinarrizko transmisio jarraituaren hizkuntza ISO639-ren arabera

en: Sample rate of an audio elementary stream
eu: Audioaren oinarrizko transmisio jarraituaren lagin-emaria

en: Channels count
eu: Kanal kopurua

en: Channels count of an audio elementary stream
eu: Audioaren oinarrizko transmisio jarraituaren kanal kopurua

en: Width
eu: Zabalera

en: Width of video or subtitle elementary streams
eu: Bideoaren edo azpitituluen oinarrizko transmisio jarraituen zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Height of video or subtitle elementary streams
eu: Bideoaren edo azpitituluen oinarrizko transmisio jarraituen altuera

en: Display aspect ratio
eu: Bistaratzeko aspektu-erlazioa

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
eu: Bideoaren oinarrizko transmisio jarraitu baten bistaratzeko aspektu-erlazioa

en: Frame rate of a video elementary stream
eu: Bideoaren oinarrizko transmisio jarraitu baten marko-emaria

en: Callback cookie string
eu: Atzeradeiaren cookie katea

en: Text identifier for the callback functions
eu: Atzeradeiaren funtzioetarako testu-identifikatzailea

en: Callback data
eu: Atzeradeien datuak

en: Data for the get and release functions
eu: Eskuratu eta askatzeko funtzioetarako datuak

en: Get function
eu: Eskuratu funtzioa

en: Address of the get callback function
eu: Eskuratu atzeradeia funtzioaren helbidea

en: Release function
eu: Askatu funtzioa

en: Address of the release callback function
eu: Askatu atzeradeia funtzioaren helbidea

en: Size
eu: Tamaina

en: Size of stream in bytes
eu: Transmisio jarraituaren tamaina bytetan

en: Memory input
eu: Memoria-sarrera

en: Pace
eu: Abiadura

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
eu: Irakurri audioaren transmisio jarraitua VLCren abiaduran, JACKen abiaduran irakurri beharrean.

en: Auto connection
eu: Konexio automatikoa

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
eu: Automatikoki konektatu VLCren sarrera-atakak erabilgarri dauden irteera-ataketara.

en: JACK audio input
eu: JACK audio-sarrera

en: JACK Input
eu: JACK sarrera

en: Link #
eu: Esteka #

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
eu: Ahalbidetzen dizu taulako nahi duzun esteka kapturatzeko prestatzea (0tik hasita)

en: Video ID
eu: Bideoaren IDa

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
eu: Baimentzen dizu bideoaren itxura ratioa behartzen

en: Audio configuration
eu: Audio-konfigurazioa

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
eu: Audio-konfigurazioa ezartzea baimentzen dizu (id=taldea,parea:id=taldea,parea...).

en: HD-SDI Input
eu: HD-SDI sarrera

en: Teletext configuration
eu: Teletestuaren konfigurazioa

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
eu: Teletestuaren konfigurazioa ezartzea baimentzen dizu (id=lerro1-lerroN bi eremuekin).

en: Teletext language
eu: Teletestuaren hizkuntza

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
eu: Teletestuaren hizkuntza ezartzea baimentzen dizu (orria=hizkuntza/mota,...).

en: SDI Input
eu: SDI sarrera

en: SDI Demux
eu: SDI demultiplexadorea

en: Kasenna RTSP dialect
eu: Kasenna-ren RTSPren dialektoa

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
eu: Kasenna zerbitzariek RTSPren dialekto zahar eta ez-estandarra erabiltzen dute. Parametro horrekin VLCk dialekto hori probatuko du, baina ezingo du RTSP zerbitzari normaletara konektatu.

en: WMServer RTSP dialect
eu: WMServer-en RTSPren dialektoa

en: RTSP user name
eu: RTSP erabiltzaile-izena

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
eu: Konexiorako erabiltzaile-izena zehazten du, URLan erabiltzaile-izenik edo pasahitzik ezarrita ez badago.

en: RTSP password
eu: RTSP pasahitza

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
eu: Konexiorako pasahitza zehazten du, URLan erabiltzaile-izenik edo pasahitzik ezarrita ez badago.

en: RTSP frame buffer size
eu: RTSP fotograma buffer neurria

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
eu: Real Time Streaming Protocol-aren, RTSPren, bideo-pistaren hasierako fotograma buffer tamaina, handitu egin daiteke irudi hautsiak baldin badaude buffer txikiegiaren ondorioz.

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
eu: RTP/RTSP/SDP demultiplexadorea (Live555 erabiltzea)

en: RTSP/RTP access and demux
eu: RTSP/RTP atzipena eta demultiplexadorea

en: Use RTP over RTSP (TCP)
eu: RTP erabili RTSPren gainean (TCP)

en: Client port
eu: Bezeroaren ataka

en: Port to use for the RTP source of the session
eu: Saioaren RTP iturbururako erabili beharreko ataka

en: Force multicast RTP via RTSP
eu: Behartu multidifusioko RTP RTSPren bidez

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
eu: Pasarazi RTSP eta RTP HTTPen tuneletik

en: HTTP tunnel port
eu: HTTP tunelaren ataka

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
eu: RTSP/RTP HTTPren tuneletik pasarazteko erabili beharreko ataka.

en: RTSP authentication
eu: RTSP autentifikazioa

en: Please enter a valid login name and a password.
eu: Sartu baliozko saio-hasierako izena eta pasahitza.

en: RTSP connection failed
eu: RTSP konexioak huts egin du

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
eu: Zerbitzariaren konfigurazioak ukatu du jariorako sarbidea.

en: Force selection of all streams
eu: Behartu transmisio jarraitu guztiak hautatzea

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
eu: MMS korronteek bit-emari desberdinak dituzten oinarrizko hainbat transmisio jarraitu izan ditzakete. Horiek guztiak hauta ditzakezu.

en: Maximum bitrate
eu: Gehienezko bit-emaria

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
eu: Hautatu muga horretatik beherako gehienezko bit-emaria duen transmisio jarraitua.

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user[:pass]@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
eu: Erabili beharreko HTTP proxyak forma hau eduki behar du: http://[erabiltzailea[:pasahitza]@]nireproxya.niredomeinua:nireataka/ ; hutsik badago, http_proxy ingurune-aldagaiarekin saiatuko da.

en: TCP/UDP timeout (ms)
eu: TCP/UDP denbora-muga (ms)

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
eu: Sareak datuak jasotzea bertan behera utzi aurretik itxaron beharreko denbora (ms-tan). Kontuan hartu 10 saiakera egingo direla guztiz amore eman aurretik.

en: Microsoft Media Server (MMS) input
eu: Microsoft Media Server (MMS) sarrera

en: MTP input
eu: MTP sarrera

en: Capture the audio stream in stereo.
eu: Kapturatu audio-transmisio jarraitua estereoan.

en: Samplerate
eu: Lagin-emaria

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
eu: Kapturatutako audio-transmisio jarraituaren lagin-emaria, Hz-tan (adibidez: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: OSS input
eu: OSS sarrera

en: Dummy stream output
eu: Transmisio jarraituaren irteeraren adibidea

en: Overwrite existing file
eu: Gainidatzi dagoen fitxategia

en: If the file already exists, it will be overwritten.
eu: Fitxategia lehendik ere badago, gainidatzi egingo da.

en: Append to file
eu: Erantsi fitxategiari

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
eu: Erantsi fitxategiari baldin badago, ordeztu beharrean.

en: Format time and date
eu: Orduaren eta dataren formatua

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
eu: Egin ISO C ordua eta eguna formateatzea fitxategiranzko bidean

en: Synchronous writing
eu: Idazketa sinkronoa

en: Open the file with synchronous writing.
eu: Ireki fitxategia idazketa sinkronoarekin.

en: File stream output
eu: Fitxategiaren transmisio jarraituaren irteera

en: Keep existing file
eu: Mantendu lehendik dagoen fitxategia

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: User name that will be requested to access the stream.
eu: Transmisio jarraitua atzitzeko eskatuko den erabiltzaile-izena.

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password that will be requested to access the stream.
eu: Transmisio jarraitua atzitzeko eskatuko den pasahitza.

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
eu: MIME (detektatu automatikoki zehazten ez bada).

en: HTTP stream output
eu: HTTP transmisio jarraituaren irteera

en: Segment length
eu: Segmentuaren luzera

en: Split segments anywhere
eu: Bereizi segmentuak edonon

en: Number of segments
eu: Segmentu kopurua

en: Number of segments to include in index
eu: Indizean sartzeko segmentu kopurua

en: Allow cache
eu: Baimendu cachea

en: Index file
eu: Indize-fitxategia

en: Path to the index file to create
eu: Sortu beharreko indize-fitxategirako bidea

en: Full URL to put in index file
eu: Indize-fitxategian jartzeko URL osoa

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
eu: Indize-fitxategian jartzeko URL osoa. Erabili # karaktereak segmentu-zenbakia errepresentatzeko

en: Delete segments
eu: Ezabatu segmentuak

en: Delete segments when they are no longer needed
eu: Ezabatu segmentuak gehiago behar ez direnean

en: Use muxers rate control mechanism
eu: Erabili multiplexadoreen tasa-kontrolerako mekanismoa

en: AES key file
eu: AES gako-fitxategia

en: File containing the 16 bytes encryption key
eu: 16 byteko zifratze-gakoa duen fitxategia

en: Use randomized IV for encryption
eu: Erabili ausazko IV zifratzeko

en: HTTP Live streaming output
eu: HTTP zuzeneko transmisio-jarraituaren irteera

en: Stream name
eu: Transmisio jarraituaren izena

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
eu: Transmisio jarraitu/Kanal honi shoutcast/icecast zerbitzarian jarri behar zaion izena.

en: Stream description
eu: Transmisio jarraituaren deskribapena

en: Description of the stream content or information about your channel.
eu: Transmisio jarraituaren edukiaren deskribapena edo kanalari buruzko informazioa.

en: Stream MP3
eu: MP3 modu jarraituan transmititu

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
eu: Normalean shoutcast modulua Ogg transmisio jarraituekin erabili behar duzu. Halaber, horren ordez MP3 modu jarraituan transmiti dezakezu eta, ondorioz, MP3 transmisio jarraituak bidali ahal izango dituzu shoutcast/icecast zerbitzarira.

en: Genre description
eu: Generoaren deskribapena

en: Genre of the content.
eu: Edukiaren generoa.

en: URL description
eu: URLaren deskribapena

en: URL with information about the stream or your channel.
eu: Transmisio jarraituari edo kanalari buruzko informazioa duen URLa.

en: Bitrate information of the transcoded stream.
eu: Transkodetutako transmisio jarraituari buruzko bit-emariaren informazioa.

en: Samplerate information of the transcoded stream.
eu: Transkodetutako transmisio jarraituari buruzko lagin-emariaren informazioa.

en: Number of channels
eu: Kanal kopurua

en: Number of channels information of the transcoded stream.
eu: Transkodetutako transmisio jarraituaren kanal kopuruaren informazioa.

en: Ogg Vorbis Quality
eu: Ogg Vorbis kalitatea

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
eu: Transkodetutako transmisio jarraituaren Ogg Vorbis kalitatearen informazioa.

en: Stream public
eu: Transmisio jarraitu publikoa

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
eu: Zerbitzaria edonorentzako erabilgarri jarri 'Orri horietan' (transmisio jarraituen direktorio-zerrendan), icecast/shoutcast webgunean. Bit-emariaren informazioa zehaztea eskatzen du shoutcast-erako. Ogg transmisio jarraitua eskatzen du icecast-erako.

en: IceCAST output
eu: IceCAST irteera

en: Caching value (ms)
eu: Cache-balioa (ms)

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
eu: Bidalitako UDP transmisio jarraituetarako cache-balio lehenetsia. Balio hori milisegundotan zehaztu behar da.

en: Group packets
eu: Taldekatu paketeak

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
eu: Paketeak banan-banan bidal daitezke une egokian, edo taldeka bidal daitezke. Aldiko bidaliko den pakete kopurua hauta dezakezu. Zama handia duten sistemetan programazio-zama arintzen laguntzen du.

en: UDP stream output
eu: UDP transmisio jarraituaren irteera

en: PulseAudio input
eu: PulseAudio sarrera

en: Video Capture width
eu: Bideo-kapturaren zabalera

en: Video Capture width in pixel
eu: Bideo-kapturaren zabalera pixeletan

en: Video Capture height
eu: Bideo-kapturaren altuera

en: Video Capture height in pixel
eu: Bideo-kapturaren altuera pixeletan

en: Quicktime Capture
eu: Quicktime kaptura

en: No Input device found
eu: Ez da sarrera-gailurik aurkitu

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
eu: Ez dirudi Mac ordenagailuak sarrera-gailu egokirik duenik. Egiaztatu konektoreak eta kontrolatzaileak.

en: RDP auth username
eu: RDP autentifikaziorako erabiltzaile-izena

en: RDP auth password
eu: RDP autentifikaziorako pasahitza

en: RDP Password
eu: RDP pasahitza

en: Encrypted connexion
eu: Zifratutako konexioa

en: Acquisition rate (in fps)
eu: Eskuratze ratioa (zenbat fotograma segundoko)

en: RDP Remote Desktop
eu: RDP urruneko mahaigaina

en: RTCP (local) port
eu: RTCP ataka (lokala)

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
eu: RTCP paketeak garraio-protokoloko ataka honetan jasoko dira. Zero bada, multiplexatutako RTP/RTCP erabiltzen da.

en: SRTP key (hexadecimal)
eu: SRTP gakoa (hamaseitarra)

en: SRTP salt (hexadecimal)
eu: SRTP gatza (hamaseitarra)

en: Maximum RTP sources
eu: Gehienezko RTP iturburuak

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
eu: Aldiko zenbat RTP iturburu aktibo onartzen diren.

en: RTP source timeout (sec)
eu: RTP iturburuaren denbora-muga (seg)

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
eu: Pakete batek zenbat denboran itxaron behar duen iturburua iraungi arte.

en: Maximum RTP sequence number dropout
eu: RTP sekuentziaren zenbakiaren gehienezko baztertzea

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
eu: RTP paketeak baztertu egingo dira jasotako azken paketea baino hainbat pakete aurrerago badoaz.

en: Maximum RTP sequence number misordering
eu: RTP sekuentziaren zenbakiaren gehienezko desordena

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
eu: RTP paketeak baztertu egingo dira jasotako azken paketea baino hainbat pakete atzerago badoaz.

en: Real-Time Protocol (RTP) input
eu: Denbora errealeko protokoloaren (RTP) sarrera

en: SDP required
eu: SDP beharrezkoa

en: Real RTSP
eu: RTSP erreala

en: Connection failed
eu: Konexioak huts egin du

en: VLC could not connect to "%s:%d".
eu: VLC ezin izan da konektatu honekin: "%s:%d".

en: Session failed
eu: Saioak huts egin du

en: The requested RTSP session could not be established.
eu: Eskatutako RTSP saioa ezin izan da ezarri.

en: Desired frame rate for the capture.
eu: Kapturarako nahi den marko-abiadura.

en: Capture fragment size
eu: Kaptura zatiaren tamaina

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
eu: Optimizatu kaptura pantaila aurrez definitutako altuera duten pusketetan zatituz (16 balio aproposa izan daiteke, eta 0k esan nahi du desgaituta dagoela).

en: Subscreen top left corner
eu: Azpipantailaren goiko ezkerreko ertza

en: Top coordinate of the subscreen top left corner.
eu: Azpipantailaren goiko ezkerreko izkinaren goiko koordenatua.

en: Left coordinate of the subscreen top left corner.
eu: Azpipantailaren goiko ezkerreko izkinaren ezkerreko koordenatua.

en: Subscreen width
eu: Azpipantailaren zabalera

en: Subscreen height
eu: Azpipantailaren altuera

en: Follow the mouse
eu: Jarraitu saguari

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
eu: Jarraitu saguari azpipantaila kapturatzean.

en: Mouse pointer image
eu: Sagu-erakuslearen irudia

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
eu: Zehazten bada, saguaren erakuslea kapturan marrazteko erabiliko du irudia.

en: Display ID
eu: Pantailaren IDa

en: Display ID. If not specified, main display ID is used.
eu: Pantailaren IDa. Ez bada zehazten, pantaila nagusiaren IDa erabiliko da.

en: Screen index
eu: Pantailaren indizea

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
eu: Pantailaren indizea (1, 2, 3...). Pantailaren IDaren alternatiba.

en: Screen Input
eu: Pantaila-sarrera

en: Screen
eu: Pantaila

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
eu: Pantailaren edukia zenbat aldiz freskatu behar den segundoko.

en: Region left column
eu: Eskualdeko ezker-zutabea

en: Abscissa of the capture region in pixels.
eu: Kaptura-eskualdearen abzisa pixeletan.

en: Region top row
eu: Eskualdeko goiko errenkada

en: Ordinate of the capture region in pixels.
eu: Kaptura-eskualdearen ordenatua pixeletan.

en: Capture region width
eu: Kaptura-eskualdearen zabalera

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
eu: Kaptura-eskualdearen pixel-zabalera, edo 0 zabalera osorako

en: Capture region height
eu: Kaptura-eskualdearen altuera

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
eu: Kaptura-eskualdearen pixel-altuera, edo 0 altuera osorako

en: Screen capture (with X11/XCB)
eu: Pantaila-kaptura (X11/XCB)

en: Session Description Protocol
eu: Saioaren deskripzio protokoloa

en: SFTP port
eu: SFTP ataka

en: SFTP port number to use on the server
eu: Zerbitzarian erabili beharreko SFTP ataka-zenbakia

en: Read size
eu: Irakurketaren tamaina

en: Size of the request for reading access
eu: Irakurtzeko sarbidearen eskaeraren tamaina

en: SFTP input
eu: SFTP sarrera

en: SFTP authentication
eu: SFTP autentifikazioa

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
eu: Sartu baliozko erabiltzaile-izena eta pasahitza %s(r)ekin sftp konexioa ezartzeko

en: Frame buffer depth
eu: Framebufferraren sakonera

en: Frame buffer width
eu: Framebufferraren zabalera

en: Frame buffer height
eu: Framebufferraren altuera

en: Frame buffer segment ID
eu: Framebufferraren segmentuaren IDa

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
eu: System V memoria partekatuko framebufferraren segmentuaren IDa (ezikusi egingo da --shm-file zehazten bada).

en: Frame buffer file
eu: Framebufferraren fitxategia

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
eu: Framebufferraren memoria mapeatuko fitxategiaren bidea

en: XWD file (autodetect)
eu: XWD fitxategia (detekzio automatikoa)

en: 8 bits
eu: 8 bit

en: 15 bits
eu: 15 bit

en: 16 bits
eu: 16 bit

en: 24 bits
eu: 24 bit

en: 32 bits
eu: 32 bit

en: Framebuffer input
eu: Framebufferraren sarrera

en: Shared memory framebuffer
eu: Memoria partekatuko framebufferra

en: SMB user name
eu: SMB erabiltzaile-izena

en: SMB password
eu: SMB pasahitza

en: SMB domain
eu: SMB domeinua

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
eu: Konexiorako erabiliko den domeinua/lantaldea.

en: Samba (Windows network shares) input
eu: Samba (Windows sareko partekatzeak) sarrera

en: SMB input
eu: SMB sarrera

en: TCP input
eu: TCP sarrera

en: Time code
eu: Denbora kodea

en: UDP input
eu: UDP sarrera

en: Reset defaults
eu: Berrezarri lehenetsiak

en: Video capture device
eu: Bideo-kapturako gailua

en: Video capture device node.
eu: Bideo-kapturako gailuaren nodoa.

en: VBI capture device
eu: VBI kapturako gailua

en: Standard
eu: Estandarra

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
eu: Bideo-estandarra (lehenetsia, SECAM, PAL edo NTSC).

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input) (Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)
eu: Behartu Video4Linux2 bideo-gailua krominantzia-formatu jakin bat erabiltzera (adibidez, I420 edo I422 irudi gordinetarako, MJPG konprimatutako M-JPEG sarreratarako) (Zerrenda osoa: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)

en: Input of the card to use (see debug).
eu: Erabili beharreko txartelaren sarrera (ikus arazketa).

en: Audio input
eu: Audio-sarrera

en: Audio input of the card to use (see debug).
eu: Erabili beharreko audio-sarrera (ikus arazketa).

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
eu: Zehaztutako pixel bereizmena behartua da (baldin zabaleran eta altueran, bietan, erabat positiboak badira).

en: Radio device
eu: Irrati-gailua

en: Radio tuner device node.
eu: Irrati sintonizadorearen nodoa.

en: Frequency
eu: Maiztasuna

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output)
eu: Sintonizadorearen maiztasuna Hz edo kHz-tan (ikus arazketa-irteera)

en: Audio mode
eu: Audio modua

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
eu: Sintonizadorearen audioa mono/estereo eta pista-hautapena.

en: Reset controls
eu: Berrezarri kontrolak

en: Reset controls to defaults.
eu: Berrezarri kontrolak lehenetsietara.

en: Brightness
eu: Distira

en: Picture brightness or black level.
eu: Irudiaren distira edo beltzen maila.

en: Automatic brightness
eu: Distira automatikoa

en: Automatically adjust the picture brightness.
eu: Doitu automatikoki irudiaren distira.

en: Contrast
eu: Kontrastea

en: Picture contrast or luma gain.
eu: Irudiaren kontrastea edo luma-irabazia.

en: Saturation
eu: Saturazioa

en: Picture saturation or chroma gain.
eu: Irudiaren saturazioa edo krominantzia-irabazia.

en: Hue
eu: Ñabardura

en: Hue or color balance.
eu: Ñabardura edo koloreen balantzea.

en: Automatic hue
eu: Ñabardura automatikoa

en: Automatically adjust the picture hue.
eu: Doitu automatikoki irudiaren ñabardura.

en: White balance temperature (K)
eu: Zurien balantzearen tenperatura (K)

en: Automatic white balance
eu: Zurien balantze automatikoa

en: Automatically adjust the picture white balance.
eu: Doitu automatikoki irudiaren zurien balantzea.

en: Red balance
eu: Gorrien balantzea

en: Red chroma balance.
eu: Krominantzia gorriaren balantzea.

en: Blue balance
eu: Urdinen balantzea

en: Blue chroma balance.
eu: Krominantzia urdinaren balantzea.

en: Gamma adjust.
eu: Gamaren doiketa.

en: Automatic gain
eu: Irabazi automatikoa

en: Automatically set the video gain.
eu: Ezarri automatikoki bideo-irabazia.

en: Gain
eu: Irabazia

en: Picture gain.
eu: Irudi-irabazia.

en: Sharpness
eu: Garbitasuna

en: Sharpness filter adjust.
eu: Garbitasun-iragazkiaren doiketa.

en: Chroma gain
eu: Krominantzia-irabazia

en: Chroma gain control.
eu: Krominantzia-irabaziaren kontrola.

en: Automatic chroma gain
eu: Krominantzia-irabazi automatikoa

en: Automatically control the chroma gain.
eu: Kontrolatu automatikoki krominantzia-irabazia.

en: Power line frequency
eu: Piztu lineako maiztasuna

en: Power line frequency anti-flicker filter.
eu: Piztu anti-flicker iragazkiaren lineako maiztasuna

en: Backlight compensation
eu: Atzeko argiaren konpentsazioa

en: Band-stop filter
eu: Banda gelditzeko iragazkia

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
eu: Moztu argi koloreko banda bat argi fluoreszente batek eragindakoa (dokumentatu gabeko unitatea).

en: Horizontal flip
eu: Irauli horizontalki

en: Flip the picture horizontally.
eu: Irauli irudia horizontalki.

en: Vertical flip
eu: Irauli bertikalki

en: Flip the picture vertically.
eu: Irauli irudia bertikalki.

en: Rotate (degrees)
eu: Biratu (graduak)

en: Picture rotation angle (in degrees).
eu: Irudiaren biratze-angelua (gradutan).

en: Color killer
eu: Kolore-hiltzailea

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
eu: Gaitu kolore-hiltzailea, hau da, aldatu zuri-beltzeko irudira seinalea ahula denean.

en: Color effect
eu: Koloreen efektua

en: Select a color effect.
eu: Hautatu koloreen efektu bat.

en: Black & white
eu: Zuri-beltza

en: Negative
eu: Negatiboa

en: Emboss
eu: Bozeldu

en: Sketch
eu: Zirrimarra

en: Sky blue
eu: Zeru urdina

en: Grass green
eu: Belar berdea

en: Skin whiten
eu: Azal zuritua

en: Vivid
eu: Bizia

en: Audio volume
eu: Audioaren bolumena

en: Volume of the audio input.
eu: Audio-sarreraren bolumena.

en: Audio balance
eu: Audioaren balantzea

en: Balance of the audio input.
eu: Audio-sarreraren balantzea.

en: Bass level
eu: Baxuen maila

en: Bass adjustment of the audio input.
eu: Audio-sarreraren baxuak doitzea.

en: Treble level
eu: Altuen maila

en: Treble adjustment of the audio input.
eu: Audio-sarreraren altuak doitzea.

en: Mute the audio.
eu: Mututu audioa.

en: Loudness mode
eu: Modu ozena

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
eu: Modu ozena, baxuen gorakada izenez ere ezaguna.

en: v4l2 driver controls
eu: v4l2 kontrolatzaile-kontrolak

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vvv) or use the v4l2-ctl application.
eu: Ezarri zehaztutako balioak v4l2 kontrolatzailearen kontroletan; balio horiek komaz bereizitako zerrenda batean zehaztu behar dira eta, nahi izanez gero, kortxeteak erabiliz kapsulatu daitezke (adibidez: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). Erabilgarri dauden kontrolak zerrendatzeko, handitu xehetasun-maila (-vvv) edo erabili v4l2-ctl aplikazioa.

en: All
eu: Denak

en: Multichannel television sound (MTS)
eu: Kanal anitzeko telebista soinua (MTS)

en: 525 lines / 60 Hz
eu: 525 lerro / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
eu: 625 lerro / 50 Hz

en: NTSC M Japan
eu: NTSC M Japon

en: NTSC M South Korea
eu: NTSC M Hego Korea

en: Primary language
eu: Hizkuntza nagusia

en: Secondary language or program
eu: Bigarren hizkuntza edo programa

en: Dual mono
eu: Mono duala

en: Video4Linux input
eu: Video4Linux sarrera

en: Video input
eu: Bideo-sarrera

en: Tuner
eu: Sintonizadorea

en: Controls
eu: Kontrolak

en: Video capture controls (if supported by the device)
eu: Bideo-kapturaren kontrolak (gailuak onartzen badu)

en: Video4Linux compressed A/V input
eu: Bideo4Linux Audio/Bideo sarrera konprimitua

en: Video4Linux radio tuner
eu: Bideo4Linux irrati sintonizadorea

en: VCD input
eu: VCD sarrera

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
eu: [vcd:][gailua][#[titulua][,[kapitulua]]]

en: Entry
eu: Sarrera

en: Segments
eu: Segmentuak

en: Segment
eu: Segmentua

en: Disc
eu: Diskoa

en: VCD Format
eu: VCD formatua

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Preparer
eu: Prestatzailea

en: Vol #
eu: Bol. zk.

en: Vol max #
eu: Geh. bol. zk.

en: Volume Set
eu: Ezarri bolumena

en: Volume
eu: Bolumena

en: System Id
eu: Sistemaren identifikatzailea

en: Entries
eu: Sarrerak

en: Tracks
eu: Pistak

en: Audio Channels
eu: Audio-kanalak

en: First Entry Point
eu: Lehen sarrera-puntua

en: Last Entry Point
eu: Azken sarrera-puntua

en: Track size (in sectors)
eu: Pistaren tamaina (sektoreetan)

en: type
eu: mota

en: end
eu: amaiera

en: play list
eu: erreproduzitu zerrenda

en: extended selection list
eu: hautapen-zerrenda hedatua

en: selection list
eu: hautapen-zerrenda

en: unknown type
eu: mota ezezaguna

en: List ID
eu: Zerrenda-identifikatzailea

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
eu: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) sarrera

en: vcdx://[device-or-file][@{P,S,T}num]
eu: vcdx://[gailu-edo-fitxategia][@{P,S,T}zbkia]

en: If nonzero, this gives additional debug information.
eu: Zero ez bada, arazketako informazio osagarria emango du.

en: Number of CD blocks to get in a single read.
eu: Irakurketa bakarrean eskuratu beharreko CD blokeen kopurua.

en: Use playback control?
eu: Erreprodukzio-kontrola erabili?

en: If VCD is authored with playback control, use it. Otherwise we play by tracks.
eu: VCDak erreprodukzio-kontrola ahalbidetzen badu, erabil ezazu. Bestela, pisten arabera erreproduzituko da.

en: Use track length as maximum unit in seek?
eu: Pista-luzera unitate maximo gisa erabili bilaketetan?

en: If set, the length of the seek bar is the track rather than the length of an entry.
eu: Hau ezartzen baduzu, bilaketa-barraren luzera pista izango da, sarrera baten luzera izan beharrean.

en: Show extended VCD info?
eu: VCDaren informazio hedatua erakutsi?

en: Show the maximum amount of information under Stream and Media Info. Shows for example playback control navigation.
eu: Erakutsi informazio kantitate handiena transmisio jarraituen eta multimediaren informazioaren atalean. Adibidez, erreprodukzio-kontrolaren nabigazioa erakusten du.

en: Format to use in the playlist's "author" field.
eu: Erreprodukzio-zerrendetako "egilea" eremuan erabiltzeko formatua.

en: Format to use in the playlist's "title" field.
eu: Erreprodukzio-zerrendetako "titulua" eremuan erabiltzeko formatua.

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
eu: VDR grabazioen laguntza (http://www.tvdr.de/).

en: Chapter offset in ms
eu: Kapituluaren desplazamendua ms-etan

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
eu: Mugitu kapitulu guztiak. Balioa milisegundoetan ezarri beharko da.

en: Default frame rate for chapter import.
eu: Lehenetsitako fotograma ratioa kapituluak inportatzeko.

en: VDR recordings
eu: VDR grabazioak

en: VDR Cut Marks
eu: VDR -Voice Digitization Rate- mozketa markak

en: Start
eu: Hasiera

en: X.509 Certificate Authority
eu: X.509 ziurtagiri-emailea

en: Certificate of the Authority to verify server's against
eu: Agintarien ziurtagiria zerbitzarien egiaztapenetarako

en: X.509 Certificate Revocation List
eu: X.509 ziurtagirien errebokatze-zerrenda

en: X.509 Client certificate
eu: X.509 bezero-ziurtagiria

en: Certificate for client authentification
eu: Bezeroak egiaztatzeko ziurtagiria

en: X.509 Client private key
eu: X.509 bezeroaren gako pribatua

en: Private key for authentification by certificate
eu: Giltza pribatua ziurtagiriaren bidez egiaztatzeko

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
eu: RGB krominantzia (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: Compression level
eu: Konpresio-maila

en: Image quality
eu: Irudiaren kalitatea

en: Image quality 1 to 9 (max)
eu: Irudiaren kalitatea 1etik 9ra (max)

en: VNC client access
eu: VNC bezeroaren sarbidea

en: Media in Zip
eu: Zip artxiboko multimedia-fitxategiak

en: Path to the media in the Zip archive
eu: Zip artxiboko multimedia-fitxategietarako bide-izena

en: Zip files filter
eu: Zip fitxategien iragazkia

en: Zip access
eu: Zip artxiboaren atzipena

en: ARM NEON video chroma conversions
eu: ARM NEON bideoaren krominantzia-bihurketak

en: ARM NEON audio volume
eu: ARM NEON audioaren bolumena

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
eu: ARM NEON bideoaren krominantzia YUV->RGBA

en: Defines if BarGraph information should be sent
eu: Barra-grafikoaren informazioa bidali behar den zehazten du

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
eu: Barra-grafikoaren informazioa bidali behar den zehazten du. 1 informazioa bidali behar bada, bestela 0 (lehenetsia 1).

en: Sends the barGraph information every n audio packets
eu: Barra-grafikoaren informazioa bidaltzen du n audio-paketeko

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
eu: Barra-grafikoaren informazioa zer maiztasunekin bidali behar den zehazten du. Barra-grafikoaren informazioa bidaltzen du n audio-paketeko (lehenetsia 4).

en: Defines if silence alarm information should be sent
eu: Alarma isilaren informazioa bidali behar den zehazten du

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
eu: Alarma isilaren informazioa bidali behar den zehazten du. 1 informazioa bidali behar bada, bestela 0 (lehenetsia 1).

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
eu: Audio-maila zer denbora-leihotan neurtzen den ms-tan, isiltasuna detektatzeko. Audio-maila atalasearen azpitik badago denbora horretan, alarma bat bidaltzen da (lehenetsia 5000).

en: Minimum Audio level to raise the alarm
eu: Alarma jotzeko gutxieneko audio-maila

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
eu: Alarma jotzeko zer atalasetara iritsi behar duen. Audio-maila atalasearen azpitik badago denbora horretan, alarma bat bidaltzen da (lehenetsia 0,1).

en: Time between two alarm messages in ms
eu: Bi alarma-mezuen arteko denbora ms-tan

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
eu: Bi alarma-mezuen arteko denbora ms-tan. Balio hau alarma-saturazioa saihesteko erabiltzen da (lehenetsia 2000).

en: Audio part of the BarGraph function
eu: Barra-grafikoaren funtzioaren audioaren zatia

en: Audiobar Graph
eu: Audiobar grafikoa

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
eu: Deskodetzaile soila Dolby Surround kodetutako transmisio jarraituetarako

en: Dolby Surround decoder
eu: Dolby Surround deskodetzailea

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
eu: Efektu honek 7.1 bozgorailu multzo bat daukan gela batean zutik zaudela sentiarazten dizu, aurikularrak bakarrik erabiltzen ari zaren arren; horrela, soinu-esperientzia errealistagoa izango duzu. Denbora luzean musika entzuteko erosoagoa da eta ez da hain nekagarria.
    Mono eta 7.1 arteko edozein iturburu-formaturekin funtzionatzen du.

en: Characteristic dimension
eu: Dimentsio bereizgarria

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
eu: Aurreko ezkerreko bozgorailuaren eta entzulearen arteko distantzia metrotan.

en: Compensate delay
eu: Konpentsatu atzerapena

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
eu: Algoritmo fisikoak sortzen duen atzerapenak batzuetan eragozpenak sortzen ditu ezpain-mugimenduen eta hizketaren arteko sinkronizazioan. Hori gertatzen bada, aktibatu hau konpentsatzeko.

en: No decoding of Dolby Surround
eu: Dolby Surround-en deskodeketarik ez

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
eu: Dolby Surround-en bidez kodetutako transmisio jarraituak ez dira kodetuko iragazki honen bidez prozesatu aurretik. Ez da gomendatzen ezarpen hau gaitzea.

en: Headphone virtual spatialization effect
eu: Aurikularraren espazializazio birtualaren efektua

en: Headphone effect
eu: Aurikularraren efektua

en: Use downmix algorithm
eu: Erabili nahasketa-murrizketako algoritmoa

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
eu: Aukera honek estereotik monora igarotzeko nahasketa-murrizketako algoritmo bat hautatzen du, aurikularraren kanal-nahastailean erabiltzeko. Bozgorailuz betetako gela batean zutik zaudela sentiarazten du.

en: Select channel to keep
eu: Hautatu mantendu beharreko kanala

en: This option silences all other channels except the selected channel.
eu: Aukera honek hautatutako kanala ez beste kanal guztiak isilarazten ditu.

en: Rear left
eu: Atzeko ezkerrekoa

en: Rear right
eu: Atzeko eskuinekoa

en: Low-frequency effects
eu: Frekuentzia baxuko efektuak

en: Side left
eu: Alboko ezkerrekoa

en: Side right
eu: Alboko eskuinekoa

en: Rear center
eu: Atzeko erdikoa

en: Audio filter for simple channel mixing
eu: Kanal-nahaste soilerako audio-iragazkia

en: Audio filter for trivial channel mixing
eu: Kanal-nahaste tribialerako audio-iragazkia

en: Sound Delay
eu: Soinu-atzerapena

en: Delay
eu: Atzerapena

en: Add a delay effect to the sound
eu: Gehitu atzerapen-efektua soinuari

en: Delay time
eu: Atzerapen-denbora

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
eu: Atzerapenak batez beste iraungo duen denbora milisegundotan. Kontuan izan batez bestekoa dela

en: Sweep Depth
eu: Ekortze-sakonera

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
eu: Gehienezko ekortze-sakoneraren iraupena milisegundotan. Hala, ekortzearen barrutia atzerapen-denbora +/- ekortze-sakonera izango da.

en: Sweep Rate
eu: Ekortze-emaria

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
eu: Ekortze-sakoneraren aldaketa-emaria milisegundotan, erreproduzitutako segundoko

en: Feedback gain
eu: Atzeraelikaduraren irabazia

en: Gain on Feedback loop
eu: Atzeraelikadurako begiztaren irabazia

en: Wet mix
eu: Nahasketa bustia

en: Level of delayed signal
eu: Atzeratutako seinalearen maila

en: Dry Mix
eu: Nahasketa lehorra

en: Level of input signal
eu: Sarrerako seinalearen maila

en: Attack time
eu: Erreakzio denbora

en: Set the attack time in milliseconds (1.5 ... 400).
eu: Ezarri erreakzio denbora milisegundoetan (1.5 ... 400).

en: Release time
eu: Askatze denbora

en: Set the release time in milliseconds (2 ... 800).
eu: Ezarri askatze denbora milisegundoetan (2 ... 800).

en: Threshold level
eu: Atalase-maila

en: Set the threshold level in dB (-30 ... 0).
eu: Ezarri atalase-maila dB-tan (-30 ... 0).

en: Ratio
eu: Erlazioa

en: Set the ratio (n:1) (1 ... 20).
eu: Ezarri erlazioa (n:1) (1 ... 20).

en: Knee radius
eu: Knee erradioa

en: Set the knee radius in dB (1 ... 10).
eu: Ezarri knee erradioa dB-tan (1 ... 10).

en: Makeup gain
eu: Dezibelioen hazkundea

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
eu: Ezarri dezibelioen hazkundea, dB (0 ... 24).

en: Compressor
eu: Konprimatzailea

en: Dynamic range compressor
eu: Barruti dinamikoko konprimatzailea

en: A/52 dynamic range compression
eu: A/52 barruti dinamikoko konprimaketa

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
eu: Barruti dinamikoko konprimaketaren bidez, soinu altuak leundu egiten dira, eta soinu leunak indartu; horrela, errazago entzun dezakezu transmisio jarraitua ingurune zaratatsuan, inor molestatu gabe. Barruti dinamikoko konprimaketa desgaitzen baduzu, erreprodukzioa hobeto egokituko zaio zinema bati edo entzuteko gela bati.

en: Enable internal upmixing
eu: Gaitu barruko nahasketa-handitzailea

en: Enable the internal upmixing algorithm (not recommended).
eu: Gaitu barruko algoritmo nahasketa-handitzailea (ez da gomendatzen).

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
eu: ATSC A/52 (AC-3) audio-deskodetzailea

en: Audio filter for A/52->S/PDIF encapsulation
eu: A/52->S/PDIF kapsulatzerako audio-iragazkia

en: DTS dynamic range compression
eu: DTS barruti dinamikoko konprimaketa

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
eu: DTS Coherent Acoustics audio-deskodetzailea

en: Audio filter for DTS->S/PDIF encapsulation
eu: DTS->S/PDIF kapsulatzerako audio-iragazkia

en: Audio filter for PCM format conversion
eu: PCM formatu-bihurketarako audio-iragazkia

en: MPEG audio decoder
eu: MPEG audio-deskodetzailea

en: Equalizer preset
eu: Ekualizadorearen aurrezarpena

en: Preset to use for the equalizer.
eu: Ekualizadorerako erabili beharko aurrezarpena.

en: Bands gain
eu: Banden irabazia

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
eu: Ez erabili aurrezarpenak, eskuz zehaztutako bandak baizik. -20dB eta 20dB bitarteko 10 balio adierazi behar dituzu, zuriunez bereizita; adibidez, "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".

en: Use VLC frequency bands
eu: Erabili VLC maiztasun bandak

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
eu: Erabili VLC maiztasun bandak. Bestela, erabili ISO estandar maiztasun bandak.

en: Two pass
eu: Bi aldiz

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
eu: Iragazi audioa bi aldiz. Honek efektu sendoagoa eskaintzen du.

en: Global gain
eu: Irabazi globala

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
eu: Ezarri irabazi globala dB-tan (-20 ... 20).

en: Equalizer with 10 bands
eu: 10 bandako ekualizadorea

en: Equalizer
eu: Ekualizadorea

en: Flat
eu: Laua

en: Classical
eu: Klasikoa

en: Full bass
eu: Baxuak

en: Full bass and treble
eu: Baxuak eta altuak

en: Full treble
eu: Altuak

en: Headphones
eu: Aurikularrak

en: Large Hall
eu: Areto handia

en: Live
eu: Zuzenean

en: Party
eu: Jaia

en: Soft rock
eu: Rock leuna

en: Gain multiplier
eu: Irabaziaren biderkatzailea

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
eu: Handiagotu edo txikiagotu dezibelioen hazkundea (lehenetsita 1,0)

en: Gain control filter
eu: Dezibelioen hazkundea kontrolatzeko iragazkia

en: Karaoke
eu: Karaokea

en: Simple Karaoke filter
eu: Karaoke iragazki sinplea

en: Number of audio buffers
eu: Audio-bufferren kopurua

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
eu: Honek energia-neurketa zenbat audio-bufferretan egiten den adierazten du. Buffer kopuru handiagoak iragazkiaren erantzun-denbora handituko du erpinetan, baina ez da hain sentikorra izango aldaketa laburretara.

en: Maximal volume level
eu: Gehienezko bolumen-maila

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
eu: Azken N bufferren batez besteko energia balio hau baino handiagoa bada, bolumena normalizatu egingo da. Balio hau hamartarrak dituen zenbaki positibo bat da. 0.5 eta 10 arteko balioak egokiak dira.

en: Volume normalizer
eu: Bolumen-normalizatzailea

en: Parametric Equalizer
eu: Ekualizadore parametrikoa

en: Low freq (Hz)
eu: Maiztasun txikia (Hz)

en: Low freq gain (dB)
eu: Maiztasun txikiaren irabazia (dB)

en: High freq (Hz)
eu: Maiztasun handia (Hz)

en: High freq gain (dB)
eu: Maiztasun handiaren irabazia (dB)

en: Freq 1 (Hz)
eu: 1 maiztasuna (Hz)

en: Freq 1 gain (dB)
eu: 1 maiztasunaren irabazia (dB)

en: Freq 1 Q
eu: 1 maizt Q

en: Freq 2 (Hz)
eu: 2 maiztasuna (Hz)

en: Freq 2 gain (dB)
eu: 2 maiztasunaren irabazia (dB)

en: Freq 2 Q
eu: 2 maizt Q

en: Freq 3 (Hz)
eu: 3 maiztasuna (Hz)

en: Freq 3 gain (dB)
eu: 3 maiztasunaren irabazia (dB)

en: Freq 3 Q
eu: 3 maizt Q

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
eu: Bandaz mugatutako interpolazioaren birlaginketarako audio-iragazkia

en: Resampling quality
eu: Birlaginketaren kalitatea

en: Resampling quality (0 = worst and fastest, 10 = best and slowest).
eu: Birlaginketa kalitatea (0 = okerrena eta azkarrena, 10 = onena eta motelena).

en: Sinc function (best quality)
eu: Sinc funtzioa (kalitaterik onena)

en: Sinc function (medium quality)
eu: Sinc funtzioa (kalitate ertaina)

en: Sinc function (fast)
eu: Sinc funtzioa (azkarra)

en: Linear (fastest)
eu: Lineala (azkarrena)

en: Audio tempo scaler synched with rate
eu: Audioaren tempoaren eskala emariarekin sinkronizatuta

en: Scaletempo
eu: Tempo-eskala

en: Stride Length
eu: Urratsaren luzera

en: Length in milliseconds to output each stride
eu: Urrats bakoitza emateko luzera milisegundotan

en: Overlap Length
eu: Teilakatu luzera

en: Percentage of stride to overlap
eu: Teilakatu beharreko urratsaren ehunekoa

en: Search Length
eu: Bilaketa-luzera

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
eu: Teilakatze-kokaleku onena bilatzeko luzera milisegundotan

en: Room size
eu: Gelaren tamaina

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
eu: Gelaren azalera birtuala definitzen du, iragazkiak emulatuta.

en: Room width
eu: Gelaren zabalera

en: Width of the virtual room
eu: Gela birtualaren zabalera

en: Wet
eu: Bustia

en: Dry
eu: Lehorra

en: Damp
eu: Umela

en: Audio Spatializer
eu: Audio-espazializadorea

en: Spatializer
eu: Espazializadorea

en: Dry mix
eu: Nahasketa lehorra

en: Stereo Enhancer
eu: Areagotzaile estereoa

en: Simple stereo widening effect
eu: Zabaltze efektuko estereo sinplea

en: Dummy audio output
eu: Audio-irteeraren adibidea

en: Audio output device
eu: Audio-irteerako gailua

en: Audio output device (using ALSA syntax).
eu: Audio-irteerako gailua (ALSA sintaxia erabiliz).

en: Audio output channels
eu: Audio-irteeren kanalak

en: ALSA audio output
eu: ALSA audio-irteera

en: Audio output failed
eu: Audio-irteerak huts egin du

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
eu: Ezin izan da "%s" audio-gailua erabili:
    %s.

en: Audio memory
eu: Audio-memoria

en: Audio memory output
eu: Audio-memoriaren irteera

en: Sample format
eu: Laginaren formatua

en: AudioQueue (iOS / Mac OS) audio output
eu: AudioQueue (iOS / Mac OS) audio-irteera

en: Android AudioTrack audio output
eu: Android AudioTrack audio-irteera

en: Last audio device
eu: Azken audioko gailuak

en: HAL AudioUnit output
eu: HAL AudioUnit irteera

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
eu: Beste programa bat ari da hautatutako audio-irteeraren gailua modu esklusiboan erabiltzen.

en: Audio device is not configured
eu: Audio-gailua ez dago konfiguratuta

en: %s (Encoded Output)
eu: %s (kodetutako irteera)

en: Output device
eu: Irteera-gailua

en: Select your audio output device
eu: Hautatu audio-irteerako gailua

en: Speaker configuration
eu: Bozgorailuen konfigurazioa

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
eu: Hautatu erabili nahi duzun bozgorailuaren konfigurazioa. Aukera honek ez du nahasketa-handitzerik egiten! Beraz, EZ du egiten Estereo -> 5.1 bihurketarik, adibidez.

en: DirectX audio output
eu: DirectX audio-irteera

en: Output format
eu: Irteera-formatua

en: Number of output channels
eu: Irteerako kanal kopurua

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
eu: Lehenespenez (0), sarrerako kanal guztiak gordeko dira baina kanal kopurua murritz dezakezu hemen.

en: Add WAVE header
eu: Gehitu WAVE goiburua

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
eu: Fitxategi gordina idatzi beharrean, WAV goiburu bat gehi diezaiokezu fitxategiari.

en: Output file
eu: Irteera-fitxategia

en: File to which the audio samples will be written to. ("-" for stdout
eu: Audio-laginak zer fitxategitan idatziko diren. ("-" erabili stdout adierazteko

en: File audio output
eu: Fitxategiaren audio-irteera

en: Automatically connect to writable clients
eu: Automatikoki konektatu idatz daitezkeen bezeroekin

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
eu: Gaituta badago, aukera honek automatikoki konektatuko du soinu-irteera aurkitzen duen lehen JACK bezero idazgarrira.

en: Connect to clients matching
eu: Konektatu bat datozen bezeroekin

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
eu: Konexio automatikoa gaituta badago, adierazpen erregular honekin bat datozen JACK bezeroak bakarrik hartuko dira kontuan konektatzeko.

en: JACK audio output
eu: JACK audio-irteera

en: Device
eu: Gailua

en: Open audio in exclusive mode.
eu: Ireki audioa modu esklusiboan.

en: OpenSLES audio output
eu: OpenSLES audio-irteera

en: Open Sound System audio output
eu: Open Sound System audio-irteera

en: Pulseaudio audio output
eu: Pulseaudio audio-irteera

en: OpenBSD sndio audio output
eu: OpenBSD sndio audio-irteera

en: Software gain
eu: Software-irabazia

en: Select Audio Device
eu: Hautatu audio-gailua

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
eu: Hautatu audio-gailu berezia, edo utzi Windows-i aukeratzen (lehenetsia). Aldaketa hori aplikatzeko, VLC berrabiarazi behar da.

en: WaveOut audio output
eu: WaveOut audio-irteera

en: Use float32 output
eu: Erabili float32 irteera

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
eu: Aukera honen bidez, kalitate handiko float32 audio-irteeraren modua gaitu edo desgaitu dezakezu (soinu-txartel batzuek ez dute onartzen).

en: A/52 parser
eu: A/52 analizatzailea

en: A/52 audio packetizer
eu: A/52 audio-paketatzailea

en: ADPCM audio decoder
eu: ADPCM audio-deskodetzailea

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
eu: AES3/SMPTE 302M audio-deskodetzailea

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
eu: AES3/SMPTE 302M audio-paketatzailea

en: Raw/Log Audio decoder
eu: Raw/Log audio-deskodetzailea

en: Raw audio encoder
eu: Audio gordinaren kodetzailea

en: Non-ref
eu: Erref gabe

en: Non-key
eu: Gakorik ez

en: bits
eu: bit

en: simple
eu: soila

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
eu: FFmpeg liburutegiak emandako hainbat audio- eta bideo-deskodetzaile/kodetzaile. Adibidez, (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG eta beste kodek batzuk

en: FFmpeg audio/video decoder
eu: FFmpeg audio-/bideo-deskodetzailea

en: Decoding
eu: Deskodeketa

en: Encoding
eu: Kodeketa

en: FFmpeg audio/video encoder
eu: FFmpeg audio-/bideo-kodetzailea

en: Direct rendering
eu: Zuzeneko errendatzea

en: Error resilience
eu: Errore-erresilientzia

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
eu: libavcodec-ek errore-erresilientzia egin dezake.
    Hala ere, erroreak dauzkan kodetzaile batekin (adibidez, M$-ren ISO MPEG-4 kodetzailearekin) errore mordoa sor daitezke.
    Baliozko balioak 0 eta 4 artekoak dira (0 balioak errore-erresilientzia guztia desgaitzen du).

en: Workaround bugs
eu: Konpondu erroreak

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
eu: Saiatu errore batzuk konpontzen:
    1  detekzio automatikoa
    2  msmpeg4 zaharra
    4  xvid gurutzelarkatua
    8  ump4 
    16 betegarririk ez
    32 ac vlc
    64 Qpel-eko krominantzia.
    Balioen batura adierazi behar da. Adibidez, "ac vlc" eta "ump4" konpontzeko, adierazi 40.

en: Hurry up
eu: Bizkor!

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
eu: Deskodetzaileak partzialki deskodetu edo saltatu ditzake markoak behar adina denborarik ez dagoenean. Erabilgarria da PUZ ahalmen gutxi dagoenean, baina irudi distortsionatuak sor ditzake.

en: Allow speed tricks
eu: Onartu abiadura-trikimailuak

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
eu: Onartu zehaztapenekin bat ez datozen abiadura-trikimailuak. Bizkorragoa da, baina erroreak sor ditzake.

en: Skip frame (default=0)
eu: Saltatu markoa (lehenetsia=0)

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
eu: Behartu markoak saltatzea deskodeketa bizkortzeko (-1=Bat ere ez, 0=Lehenetsia, 1=B markoak, 2=P markoak, 3=B+P markoak, 4=marko guztiak).

en: Skip idct (default=0)
eu: Saltatu idct (lehenetsia=0)

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
eu: Behartu idct saltatzea marko motak deskodeketa bizkortzeko (-1=Bat ere ez, 0=Lehenetsia, 1=B markoak, 2=P markoak, 3=B+P markoak, 4=marko guztiak).

en: Debug mask
eu: Arazketa-maskara

en: Set FFmpeg debug mask
eu: Ezarri FFmpeg arazketa-maskara

en: Codec name
eu: Kodekaren izena

en: Internal libavcodec codec name
eu: Barneko libavcodec kodek izena

en: Visualize motion vectors
eu: Bistaratu mugimendu-bektoreak

en: You can overlay the motion vectors (arrows showing how the images move) on the image. This value is a mask, based on these values:
    1 - visualize forward predicted MVs of P frames
    2 - visualize forward predicted MVs of B frames
    4 - visualize backward predicted MVs of B frames
    To visualize all vectors, the value should be 7.
eu: Mugimendu-bektoreak (irudiak nola mugitzen diren erakusten duten geziak) gainjarri egin ditzakezu irudian. Balio hau maskara bat da, eta balio hauetan oinarrituta dago:
    1 - bistaratu P markoen aurrerantz aurresandako MBak
    2 - bistaratu B markoen aurrerantz aurresandako MBak
    4 - bistaratu B markoen atzerantz aurresandako MBak
    Bektore guztiak bistaratzeko, 7 balioa adierazi behar da.

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
eu: Saltatu begizta-iragazkia H.264 deskodeketarako

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
eu: Begizta-iragazkia saltatzeak (hots, desblokeatzeak) normalean kalitatea okerragotzen du. Hala ere, definizio handiko transmisio jarraituetan asko bizkortzen du abiadura.

en: Hardware decoding
eu: Hardwarearen deskodeketa

en: This allows hardware decoding when available.
eu: Horrek hardwarea deskodetzeko aukera ematen du, erabilgarri dagoenean.

en: The pixel format for output image buffers.
eu: Irteera irudi bufferrentzako pixel formatua.

en: Threads
eu: Hariak

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
eu: Deskodetzeko erabilitako hari kopurua; 0-k automatikoa esan nahi du

en: Ratio of key frames
eu: Gako-markoen erlazioa

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
eu: Gako-marko baterako kodetuko diren markoen kopurua.

en: Ratio of B frames
eu: B markoen erlazioa

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
eu: Erreferentziako bi markoren artean kodetuko diren B markoen kopurua.

en: Video bitrate tolerance
eu: Bideoaren bit-emariaren tolerantzia

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
eu: Bideoaren bit-emariaren tolerantzia kbit/s-tan.

en: Interlaced encoding
eu: Kodeketa gurutzelarkatua

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
eu: Gaitu dedikatutako algoritmoak gurutzelarkatutako markoetarako.

en: Interlaced motion estimation
eu: Mugimendu gurutzelarkatuaren zenbatespena

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
eu: Gaitu mugimendu gurutzelarkatua zenbatesteko algoritmoak. Horretarako PUZ gehiago behar da.

en: Pre-motion estimation
eu: Mugimendu aurreko zenbatespena

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
eu: Gaitu mugimendu aurreko zenbatespena egiteko algoritmoa.

en: Rate control buffer size
eu: Emaria kontrolatzeko bufferraren tamaina

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
eu: Emaria kontrolatzeko bufferraren tamaina (kbyte-tan). Buffer handiagoek emaria hobeto kontrolatzeko aukera ematen dute, baina transmisio jarraituan atzerapena sortzen dute.

en: Rate control buffer aggressiveness
eu: Emaria kontrolatzeko bufferraren oldarkortasuna

en: Rate control buffer aggressiveness.
eu: Emaria kontrolatzeko bufferraren oldarkortasuna.

en: I quantization factor
eu: I kuantizazio-faktorea

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
eu: I markoren kuantizazio-faktorea, P markorekin alderatuta (adibidez, 1.0 => qscale bera I eta P markoetarako).

en: Noise reduction
eu: Zarata-murrizketa

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
eu: Gaitu zarata-murrizketako algoritmo soil bat, kodeketaren luzera eta bit-emaria murrizteko, kalitate gutxiagoko markoak edukitzearen truke.

en: MPEG4 quantization matrix
eu: MPEG4 kuantizazio-matrizea

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
eu: Erabili MPEG4 kuantizazio-matrizea MPEG2 kodeketarako. Horrela itxura hobea duen irudia lortu ohi da, eta MPEG2 deskodetzaile estandarrekin bateragarria izaten jarraitzen du.

en: Quality level
eu: Kalitate-maila

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
eu: Mugimendu-bektoreak kodetzeko kalitate-maila (honek kodeketa asko mantsotu dezake).

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
eu: Kodetzaileak unean bertan kalitate-moldaketak egin ditzake, PUZak ezin badio kodeketa-emariari eutsi. Bilbe-kuantizazioa desgaituko du, gero mugimendu-bektoreen emari-distortsioa (hq) eta, azkenik, zarata-murrizketako atalasea handituko du, kodetzailearen zeregina errazteko.

en: Minimum video quantizer scale
eu: Bideo-kuantizatzailearen gutxieneko eskala

en: Minimum video quantizer scale.
eu: Bideo-kuantizatzailearen gutxieneko eskala.

en: Maximum video quantizer scale
eu: Bideo-kuantizatzailearen gehienezko eskala

en: Maximum video quantizer scale.
eu: Bideo-kuantizatzailearen gehienezko eskala.

en: Trellis quantization
eu: Bilbe-kuantizazioa

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
eu: Gaitu bilbe-kuantizazioa (emari-distortsioa bloke-koefizienteetarako).

en: Fixed quantizer scale
eu: Kuantizatzailearen eskala finkoa

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
eu: Bideo-kuantizatzailearen eskala finkoa VBR kodeketarako (onartutako balioak: 0.01 eta 255.0 bitartean).

en: Strict standard compliance
eu: Estandarren betetze zorrotza

en: Luminance masking
eu: Distira-maskaratzea

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
eu: Igo kuantizatzailea oso makrobloke distiratsuetarako (lehenetsia: 0.0).

en: Darkness masking
eu: Iluntasun-maskaratzea

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
eu: Igo kuantizatzailea oso makrobloke ilunetarako (lehenetsia: 0.0).

en: Motion masking
eu: Mugimendu-maskaratzea

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
eu: Igo kuantizatzailea aldi baterako konplexutasun handia duten makroblokeetarako (lehenetsia: 0.0).

en: Border masking
eu: Ertz-maskaratzea

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
eu: Igo kuantizatzailea markoaren ertzeko makroblokeetarako (lehenetsia: 0.0).

en: Luminance elimination
eu: Distira ezabatzea

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
eu: Distira-blokeak ezabatzen ditu PSNR askorik aldatzen ez denean (lehenetsia: 0.0). H264 zehaztapenak -4 gomendatzen du.

en: Chrominance elimination
eu: Krominantzia ezabatzea

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
eu: Krominantzia-blokeak ezabatzen ditu PSNR askorik aldatzen ez denean (lehenetsia: 0.0). H264 zehaztapenak 7 gomendatzen du.

en: Specify AAC audio profile to use
eu: Zehaztu erabili beharreko AAC audio-profila

en: DirectX Video Acceleration (DXVA) 2.0
eu: DirectX bideo-azelerazioa (DXVA) 2.0

en: "%s" is no video encoder.
eu: "%s" ez da bideo-kodetzailea.

en: "%s" is no audio encoder.
eu: "%s" ez da audio-kodetzailea.

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
eu: Zure Libav/FFmpeg (libavcodec) instalazioak kodetzaile hau falta duela dirudi:
    %s.
    Nola konpondu ez badakizu, eskatu laguntza banaketari.
    
    Hau ez da VLC multimedia-erreproduzigailuaren errorea.
    Ez jarri harremanetan VideoLAN proiektuarekin arazo hau konpontzeko.

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Closed Captions decoder
eu: Itxi epigrafeen deskodetzailea

en: CDG video decoder
eu: CDG bideo-deskodetzailea

en: Crystal HD hardware video decoder
eu: Crystal HD hardware bidezko bideo-deskodetzailea

en: CVD subtitle decoder
eu: CVD azpitituluen deskodetzailea

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
eu: Chaoji VCD azpitituluen paketatzailea

en: Save raw codec data
eu: Gorde kodek-datu gordina

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
eu: Gorde kodek-datu gordinak aukera nagusietan deskodetzailearen adibidea hautatu edo behartu baduzu.

en: Dummy decoder
eu: Deskodetzailearen adibidea

en: Dump decoder
eu: Irauli deskodetzailea

en: DirectMedia Object decoder
eu: DirectMedia objektu-deskodetzailea

en: DirectMedia Object encoder
eu: DirectMedia objektu-kodetzailea

en: DTS parser
eu: DTS analizatzailea

en: DTS audio packetizer
eu: DTS audio-paketatzailea

en: Decoding X coordinate
eu: X koordenatua deskodetzea

en: X coordinate of the rendered subtitle
eu: Errendatutako azpitituluaren X koordenatua

en: Decoding Y coordinate
eu: Y koordenatua deskodetzea

en: Y coordinate of the rendered subtitle
eu: Errendatutako azpitituluaren Y koordenatua

en: Subpicture position
eu: Azpiirudiaren posizioa

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
eu: Azpiirudiak bideoan duen posizioa zehaztu dezakezu (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Encoding X coordinate
eu: X koordenatua kodetzea

en: X coordinate of the encoded subtitle
eu: Kodetutako azpitituluaren X koordenatua

en: Encoding Y coordinate
eu: Y koordenatua kodetzea

en: Y coordinate of the encoded subtitle
eu: Kodetutako azpitituluaren Y koordenatua

en: DVB subtitles decoder
eu: DVB azpitituluen deskodetzailea

en: DVB subtitles
eu: DVB azpitituluak

en: DVB subtitles encoder
eu: DVB azpitituluen kodetzailea

en: Dummy encoder
eu: Kodetzailearen adibidea

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
eu: AAC audio-deskodetzailea (libfaad2 darabil)

en: AAC extension
eu: AAC gehigarria

en: Encoder Profile
eu: Kodetzailearen profila

en: Encoder Algorithm to use
eu: Erabili beharreko kodetze-algoritmoa

en: VBR Quality
eu: VBR kalitatea

en: Enable afterburner library
eu: Gaitu erre-ondorengo liburutegia

en: FDK-AAC Audio encoder
eu: FDK-AAC audio-kodetzailea

en: Flac audio decoder
eu: Flac audio-deskodetzailea

en: Flac audio encoder
eu: Flac audio-kodetzailea

en: Sound fonts
eu: Soinuen letra-tipoak

en: A sound fonts file is required for software synthesis.
eu: Soinuen letra-tipoen fitxategia behar da software-sintesirako.

en: Chorus
eu: Abesbatza

en: Polyphony
eu: Polifonia

en: Reverb
eu: Erreberb

en: FluidSynth MIDI synthesizer
eu: FluidSynth MIDI sintetizadorea

en: MIDI synthesis not set up
eu: MIDI sintesia ez dago konfiguratuta

en: G.711 decoder
eu: G.711 deskodetzailea

en: G.711 encoder
eu: G.711 kodetzailea

en: Formatted Subtitles
eu: Azpititulu formatudunak

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
eu: Kate transmisio jarraituek testu-formatua onartzen dute. VLCk partzialki inplementatzen du hau, baina formatu guztia desgaitzea hauta dezakezu. Kontuan izan horrek ez duela eraginik izango Tiger bidez errendatzea gaituta badago.

en: Shadow
eu: Itzala

en: Outline
eu: Ingerada

en: Black
eu: Beltza

en: Gray
eu: Grisa

en: Silver
eu: Zilarra

en: White
eu: Zuria

en: Maroon
eu: Granatea

en: Red
eu: Gorria

en: Fuchsia
eu: Fuksia

en: Yellow
eu: Horia

en: Olive
eu: Oliba

en: Green
eu: Berdea

en: Teal
eu: Urdin berdexka

en: Lime
eu: Lima

en: Purple
eu: Morea

en: Navy
eu: Urdin iluna

en: Blue
eu: Urdina

en: Aqua
eu: Berde-urdina

en: Use Tiger for rendering
eu: Erabili Tiger errendatzeko

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
eu: Kate transmisio jarraituak Tiger liburutegia erabiliz errenda daitezke. Ezarpen hau desgaituz gero, testu estatikoa eta bit-mapetan oinarrituriko transmisio jarraituak bakarrik errendatuko dira.

en: Rendering quality
eu: Errendatzearen kalitatea

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
eu: Aukeratu errendatzearen kalitatea, abiaduraren truke. 0 bizkorrena da, 1 kalitate onena.

en: Default font effect
eu: Letra-tipoaren efektu lehenetsia

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
eu: Gehitu letra-tipoaren efektu bat testuari, atzeko plano desberdinetan hobeto irakurri ahal izateko.

en: Default font effect strength
eu: Letra-tipoaren efektuaren indar lehenetsia

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
eu: Hautatutako letra-tipoaren efektuak zer indar eduki behar duen (efektuaren araberakoa).

en: Default font description
eu: Letra-tipoaren deskribapen lehenetsia

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
eu: Zer letra-tiporen deskribapen erabili behar den (izena, tamaina, etab.), Kate transmisio jarraituak letra-tipoaren parametro jakinik zehazten ez badu. Izena hutsik badago, Tiger-ek hautatuko ditu letra-tipoen parametroak, dagokionean.

en: Default font color
eu: Letra-tipoaren kolore lehenetsia

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
eu: Erabili behar den letra-tipoaren kolore lehenetsia, Kate transmisio jarraituak ez badu erabili beharreko letra-tipoaren kolore jakinik zehazten.

en: Default font alpha
eu: Letra-tipoaren alfa lehenetsia

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
eu: Letra-tipoaren kolore lehenetsiaren gardentasuna, Kate transmisio jarraituak ez badu erabili beharreko letra-tipoaren kolore jakinik zehazten.

en: Default background color
eu: Atzeko planoaren kolore lehenetsia

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
eu: Atzeko planoaren kolore lehenetsia, Kate transmisio jarraituak ez badu erabili beharreko atzeko planoaren kolorerik zehazten.

en: Default background alpha
eu: Atzeko planoaren alfa lehenetsia

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
eu: Atzeko planoaren kolore lehenetsiaren gardentasuna, Kate transmisio jarraituak ez badu erabili beharreko atzeko planoaren kolore jakinik zehazten.

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
eu: Kate testuan eta irudian oinarrituriko teilakatzeetarako kodek bat da.
    Tiger errendatze-liburutegia beharrezkoa da Kate transmisio jarraitu konplexuak errendatzeko, baina VLCk hala ere testu estatikoa eta irudian oinarrituriko azpitituluak errenda ditzake Tiger erabilgarri ez badago.
    Kontuan izan beheko ezarpenak aldatzeak ez duela eraginik izango transmisio jarraitu bat erreproduzitzen duzun arte. Hori laster konponduko dugulakoan gaude.

en: Kate overlay decoder
eu: Kate teilakatze-deskodetzailea

en: Tiger rendering defaults
eu: Tiger-en errendatze-ezarpen lehenetsiak

en: Kate text subtitles packetizer
eu: Kate testuzko azpitituluen paketatzailea

en: Subtitles (advanced)
eu: Azpitituluak (aurreratua)

en: Subtitle renderers using libass
eu: libass erabiltzen duten azpitituluen errendatzaileak

en: Building font cache
eu: Letra-tipoaren cachea eraikitzea

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
eu: Itxaron letra-tipoaren cachea berriro eraikitzen den arte.
    Minutu bat baino gutxiago beharko da.

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
eu: MPEG I/II bideo-deskodetzailea (libmpeg2 darabil)

en: Linear PCM audio decoder
eu: Linear PCM audio-deskodetzailea

en: Linear PCM audio packetizer
eu: Linear PCM audio-paketatzailea

en: Linear PCM audio encoder
eu: Linear PCM audio-kodetzailea

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
eu: MPEG audio layer I/II/III deskodetzailea

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
eu: MPEG audio layer I/II/III paketatzailea

en: Video decoder using Android MediaCodec
eu: Bideo dekodetzea Android MediaCodec erabiliz

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
eu: Audio-/Bideo-deskodetzailea (OpenMAX IL darabil)

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
eu: Bideo-kodetzailea (OpenMAX IL darabil)

en: OpenMAX IL video output
eu: OpenMAX IL bideo-irteera

en: Opus audio decoder
eu: Opus audio-deskodetzailea

en: PNG video decoder
eu: PNG bideo-deskodetzailea

en: Enable software mode
eu: Gaitu software modua

en: Codec Profile
eu: Kodekaren profila

en: Codec Level
eu: Kodekaren maila

en: Maximum Bitrate
eu: Gehienezko bit-emaria

en: Number of slices per frame
eu: Marko bakoitzeko zatien kopurua

en: Number of reference frames
eu: Erreferentzia-markoen kopurua

en: Number of parallel operations
eu: Eragiketa paraleloen kopurua

en: QuickTime library decoder
eu: QuickTime liburutegi-deskodetzailea

en: Pseudo raw video decoder
eu: Pseudo raw bideo-deskodetzailea

en: Pseudo raw video packetizer
eu: Pseudo raw bideo-paketatzailea

en: Chroma format
eu: Krominantzia-formatua

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
eu: Krominantzia-formatua hautatzen baduzu, bideoa formatu horretara bihurtzea behartuko da

en: Rate control method
eu: Ratioa kontrolatzeko metodoa

en: Method used to encode the video sequence
eu: Bideo-sekuentzia kodetzeko erabilitako metodoa

en: Constant noise threshold mode
eu: Etengabeko zarataren muga modua

en: Constant error mode
eu: Etengabeko errore modua

en: Constant quality mode
eu: Etengabeko kalitatezko modua

en: GOP structure
eu: GOP egitura

en: GOP structure used to encode the video sequence
eu: Bideo-sekuentzia kodetzeko erabilitako GOP egitura

en: Constant quality factor
eu: Kalitate-faktore konstantea

en: Noise Threshold
eu: Zarataren muga

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
eu: Zarata-muga konstante moduan erabiltzeko zarata-muga

en: CBR bitrate (kbps)
eu: CBR bit-emaria (kb/s)

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
eu: Xede bit-tasa, kb segundotan, bit tasa konstante batean kodeatzerakoan

en: Maximum bitrate (kbps)
eu: Gehienezko bit-tasa (kb/s)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
eu: Bit-tasa maximoa, kb segundoko, bit-tasa modu konstantean kodetzerakoan

en: Minimum bitrate (kbps)
eu: Gutxieneko bit-tasa (kb/s)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
eu: Bit-tasa minimoa, kb segundoko, bit-tasa modu konstantean kodetzerakoan

en: GOP length
eu: GOP luzera

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
eu: Segidan dauden goi-buruen bitarteko irudi kopurua, hau da, irudi taldearen luzera

en: Prefilter
eu: Aurreiragazkia

en: Enable adaptive prefiltering
eu: Gaitu aurreiragazte moldagarria

en: No pre-filtering
eu: Aurre-iragazkirik ez

en: Centre Weighted Median
eu: Batez besteko haztatua erdian

en: Gaussian Low Pass Filter
eu: Igarotze Txikiko Gaussen Iragazkia

en: Add Noise
eu: Gehitu zarata

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
eu: Igarotze Txikiko Gaussen Iragazki moldagarria

en: Low Pass Filter
eu: Paso baxuko iragazkia

en: Amount of prefiltering
eu: Aurreiragazte kopurua

en: Higher value implies more prefiltering
eu: Balio handiagoak aurreiragazte gehiago esan nahi du

en: Picture coding mode
eu: Irudiaren kodeketa modua

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
eu: Eremu-kodeketan, gurutzelarkatutako eremuak bereizita kodetzen dira, marko sasiprogresiboetan ez bezala

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
eu: automatikoa - utzi kodetzaileari sarreraren arabera erabakitzen (onena)

en: force coding frame as single picture
eu: behartu kodeketa-markoa irudi soil gisa

en: force coding frame as separate interlaced fields
eu: behartu markoa bereizitako eremu gurutzelarkatu gisa kodetzea

en: Size of motion compensation blocks
eu: Mugimendua konpentsatzeko blokeen tamaina

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
eu: automatikoa - utzi kodetzaileari sarreraren arabera erabakitzen (onena)

en: small - use small motion compensation blocks
eu: txikia - erabili mugimendu orekatze bloke txikiak

en: medium - use medium motion compensation blocks
eu: ertaina - erabili mugimendu orekatze bloke ertainak

en: large - use large motion compensation blocks
eu: handia - erabili mugimendu orekatze bloke handiak

en: Overlap of motion compensation blocks
eu: Blokeen mugitze-orekatzearen gainjartzea

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
eu: ezer ez - Blokeen mugitze-orekatzea gainjartzerik gabe

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
eu: partziala - Zatikako blokeen mugitze-orekatze  gainjartzea

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
eu: osoa - Blokeen mugitze-orekatzearen gainjartze osoa

en: Motion Vector precision
eu: Mugimendu-bektorearen zehaztasuna

en: Motion Vector precision in pels
eu: Mugimendu-bektorearen zehaztasuna pixeletan

en: Three component motion estimation
eu: Hiru osagaiko mugimenduaren zenbatespena

en: Use chroma as part of the motion estimation process
eu: Erabili krominantzia mugimendua zenbatesteko prozesuaren zati gisa

en: Intra picture DWT filter
eu: Irudi barruko DWT iragazkia

en: Inter picture DWT filter
eu: Irudi arteko DWT iragazkia

en: Number of DWT iterations
eu: DWT iterazioen kopurua

en: Also known as DWT levels
eu: DWT mailak ere deitzen zaie

en: Enable multiple quantizers
eu: Gaitu kuantizatzaile bat baino gehiago

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
eu: Gaitu kuantizatzaile bat baino gehiago azpibandako (bat kode-blokeko)

en: Disable arithmetic coding
eu: Desgaitu kodetze aritmetikoa

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
eu: Erabili luzera aldagarriko kodeak horren ordez; hori erabilgarria da oso bit-emaria handietarako

en: perceptual weighting method
eu: Pisatzeko  pertzepzio metodoa

en: perceptual distance
eu: pertzepzio distantzia

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
eu: pertzepzio distantiza pertzepzio pisua kalkulatzeko

en: Horizontal slices per frame
eu: Atal horizontalak fotograma bakoitzeko

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
eu: Atal horizontalen kopurua fotograma bakoitzeko atzerapen txikiko moduan

en: Vertical slices per frame
eu: Atal bertikalak fotograma bakoitzeko

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
eu: Atal bertikalen kopurua fotograma bakoitzeko atzerapen txikiko moduan

en: Size of code blocks in each subband
eu: Kode blokeen tamaina azpi-banda bakoitzean

en: small - use small code blocks
eu: txiki - erabili kode bloke txikiak

en: medium - use medium sized code blocks
eu: ertain - erabili kode bloke ertainak

en: large - use large code blocks
eu: handi - erabili kode bloke handiak

en: full - One code block per subband
eu: osorik - Kode bloke bat azpi-banda bakoitzeko

en: Enable hierarchical Motion Estimation
eu: Gaitu hierarkiazko 'Mugimendu estimazioa'

en: Force Profile
eu: Behartu profila

en: Main Profile
eu: Profil nagusia

en: SDL Image decoder
eu: SDL irudi-deskodetzailea

en: SDL_image video decoder
eu: SDL_image bideo-deskodetzailea

en: MP3 fixed point audio encoder
eu: MP3 puntu finkoko audio-kodetzailea

en: Mode
eu: Modua

en: Enforce the mode of the encoder.
eu: Behartu kodetzailearen modua.

en: Encoding quality
eu: Kodeketaren kalitatea

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
eu: Behartu 0 (txikia) eta 10 (handia) arteko kalitatea.

en: Encoding complexity
eu: Kodeketaren konplexutasuna

en: Enforce the complexity of the encoder.
eu: Behartu kodetzailearen konplexutasuna.

en: Maximal bitrate
eu: Gehienezko bit-emaria

en: Enforce the maximal VBR bitrate
eu: Behartu gehienezko VBR bit-emaria

en: CBR encoding
eu: CBR kodeketa

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
eu: Kodetu bit-emaria konstanteko kodeketa (CBR) bit-emaria aldagarriko kodeketa lehenetsiaren ordez (VBR).

en: Voice activity detection
eu: Ahots-jardueraren detekzioa

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
eu: Gaitu ahots-jardueraren detekzioa (VAD). Automatikoki aktibatzen da VBR moduan.

en: Discontinuous Transmission
eu: Transmisio etena

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
eu: Gaitu transmisio etena (DTX).

en: Narrow-band (8kHz)
eu: Banda estua (8kHz)

en: Wide-band (16kHz)
eu: Banda zabala (16kHz)

en: Ultra-wideband (32kHz)
eu: Banda ultrazabala (32kHz)

en: Speex audio decoder
eu: Speex audio-deskodetzailea

en: Speex audio packetizer
eu: Speex audio-paketatzailea

en: Speex audio encoder
eu: Speex audio-kodetzailea

en: Disable DVD subtitle transparency
eu: Desgaitu DVD azpitituluen gardentasuna

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
eu: DVD azpitituluetan erabilitako gardentasun-efektu guztiak kentzen ditu.

en: DVD subtitles decoder
eu: DVD azpitituluen deskodetzailea

en: DVD subtitles
eu: DVD azpitituluak

en: DVD subtitles packetizer
eu: DVD azpitituluen paketatzailea

en: EBU STL subtitles decoder
eu: EBU STL azpitituluen deskodetzailea

note: xgettext: The character encoding name in parenthesis corresponds to that used for the GetACP translation. "Windows-1252" applies to Western European languages using the Latin alphabet.
en: Default (Windows-1252)
eu: Lehenetsia (Windows-1252)

en: System codeset
eu: Sistemaren kode-multzoa

en: Universal (UTF-8)
eu: Unibertsala (UTF-8)

en: Universal (UTF-16)
eu: Unibertsala (UTF-16)

en: Universal (big endian UTF-16)
eu: Unibertsala (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
eu: Unibertsala (little endian UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
eu: Unibertsala, Txinatarra (GB18030)

en: Western European (Latin-9)
eu: Europako mendebaldekoa (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
eu: Europako mendebaldekoa (Windows-1252)

en: Western European (IBM 00850)
eu: Europako mendebaldekoa (IBM 00850)

en: Eastern European (Latin-2)
eu: Europako ekialdekoa (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
eu: Europako ekialdekoa (Windows-1250)

en: Nordic (Latin-6)
eu: Nordikoa (Latin-6)

en: Cyrillic (Windows-1251)
eu: Zirilikoa (Windows-1251)

en: Russian (KOI8-R)
eu: Errusiarra (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
eu: Ukrainarra (KOI8-U)

en: Arabic (ISO 8859-6)
eu: Arabiarra (ISO8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
eu: Arabiarra (Windows-1256)

en: Greek (ISO 8859-7)
eu: Grekoa (ISO8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
eu: Grekoa (Windows-1253)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
eu: Hebrearra (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
eu: Hebrearra (Windows-1255)

en: Turkish (ISO 8859-9)
eu: Turkiarra (ISO8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
eu: Turkiarra (Windows-1254)

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
eu: Tailandiarra (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
eu: Tailandiarra (Windows-874)

en: Baltic (Latin-7)
eu: Baltikokoa (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
eu: Baltikokoa (Windows-1257)

en: Celtic (Latin-8)
eu: Zeltikoa (Latin-8)

en: South-Eastern European (Latin-10)
eu: Europako hego-ekialdekoa (Latin-10)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
eu: Txinatar soildua (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
eu: Txinatar soildua Unix (EUC-CN)

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
eu: Japoniarra (7 biteko JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
eu: Japoniarra Unix (EUC-JP)

en: Japanese (Shift JIS)
eu: Japoniarra (Maius JIS)

en: Korean (EUC-KR/CP949)
eu: Korearra (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
eu: Korearra (ISO-2022-KR)

en: Traditional Chinese (Big5)
eu: Txinatar tradizionala (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
eu: Txinatar tradizionala Unix (EUC-TW)

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
eu: Hong-Kong-eko gehigarria (HKSCS)

en: Vietnamese (VISCII)
eu: Vietnamdarra (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
eu: Vietnamdarra (Windows-1258)

en: Subtitle text encoding
eu: Azpitituluen testu-kodeketa

en: Set the encoding used in text subtitles
eu: Ezarri testuzko azpitituluetan erabiliko den kodeketa

en: Subtitle justification
eu: Azpitituluen justifikazioa

en: Set the justification of subtitles
eu: Ezarri azpitituluen justifikazioa

en: UTF-8 subtitle autodetection
eu: UTF-8 azpitituluen detekzio automatikoa

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
eu: Honek UTF-8 kodeketaren detekzio automatikoa gaitzen du azpitituluen fitxategietan.

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
eu: Azpitituluen formatu batzuek testu-formatua onartzen dute. VLCk partzialki inplementatzen du hau, baina formatu guztiak desgaitzea hauta dezakezu.

en: Text subtitle decoder
eu: Testu-azpitituluen deskodetzailea

en: USF subtitles decoder
eu: USF azpitituluen deskodetzailea

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
eu: Philips OGT (SVCD azpitituluak) deskodetzailea

en: SVCD subtitles
eu: SVCD azpitituluak

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
eu: Philips OGT (SVCD azpitituluak) paketatzailea

en: T.140 text encoder
eu: T.140 testu-kodetzailea

en: Override page
eu: Gainidatzi orria

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
eu: Gainidatzi adierazitako orria; erabili hau azpitituluak agertzen ez badira (-1 = detektatu automatikoki TS-tik, 0 = detektatu automatikoki teletestutik, >0 = orri-zenbakia bera, normalean 888 edo 889).

en: Ignore subtitle flag
eu: Ez ikusi egin azpitituluen markari

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
eu: Ez ikusi egin azpitituluen markari; erabili hau azpitituluak agertzen ez badira.

en: Workaround for France
eu: Frantziarako konponbidea

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
eu: Kanal frantses batzuek ez dituzte azpitituluen orriak ondo markatzen, interpretazio-akats historiko baten ondorioz. Saiatu interpretazio oker hori erabiltzen azpitituluak agertzen ez badira.

en: Teletext subtitles decoder
eu: Teletestuaren azpitituluen deskodetzailea

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
eu: Behartu 1 (txikia) eta 10 (handia) arteko kalitate bat, bit-emaria jakin bat zehaztu beharrean. Horrek VBR transmisio jarraitu bat sortuko du.

en: Post processing quality
eu: Prozesatze-ondorenaren kalitatea

en: Theora video decoder
eu: Theora bideo-deskodetzailea

en: Theora video packetizer
eu: Theora bideo-paketatzailea

en: Theora video encoder
eu: Theora bideo-kodetzailea

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
eu: Behartu 0,0 (handia) eta 50,0 (handia) arteko kodetze-kalitate bat, bit-emaria jakin bat zehaztu beharrean. Horrek VBR transmisio jarraitu bat sortuko du.

en: Stereo mode
eu: Estereo modua

en: Handling mode for stereo streams
eu: Transmisio jarraitu estereoetarako kudeatze modua

en: VBR mode
eu: VBR modua

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
eu: Erabili bit-emaria aldagarria. Lehenespena bit-emaria konstantea erabiltzea da (CBR).

en: Psycho-acoustic model
eu: Eredu psikoakustikoa

en: Integer from -1 (no model) to 4.
eu: -1 (eredurik ez) eta 4 arteko osoko zenbakia.

en: Joint stereo
eu: Estereo bateratua

en: Libtwolame audio encoder
eu: Libtwolame audio-kodetzailea

en: Ulead DV audio decoder
eu: Ulead DV audio-deskodetzailea

en: Maximum encoding bitrate
eu: Kodeketaren gehienezko bit-emaria

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
eu: Gehienezko bit-emaria kb/s-tan. Hau erabilgarria da transmisio jarraituko aplikazioetarako.

en: Minimum encoding bitrate
eu: Kodeketaren gutxieneko bit-emaria

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
eu: Gutxieneko bit-emaria kb/s-tan. Hau erabilgarria da tamaina finkoko kanalak kodetzeko.

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
eu: Behartu bit-emaria konstanteko kodeketa (CBR).

en: Vorbis audio decoder
eu: Vorbis audio-deskodetzailea

en: Vorbis audio packetizer
eu: Vorbis audio-paketatzailea

en: Vorbis audio encoder
eu: Vorbis audio-kodetzailea

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
eu: WMA v1/v2 puntu finkoko audio-deskodetzailea

en: Maximum GOP size
eu: Gehienezko GOP tamaina

en: Sets maximum interval between IDR-frames.Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision. Use -1 for infinite.
eu: IDR markoen arteko gehienezko bitartea ezartzen du. Balio handiagoek bitak aurrezten dituzte eta, beraz, bit-emari jakin baten kalitatea hobetu egiten dute, bilaketa-zehaztasunaren truke. Erabili -1 infiniturako.

en: Minimum GOP size
eu: Gutxieneko GOP tamaina

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
eu: IDR markoen arteko gutxieneko bitartea ezartzen du. H.264, I markoek ez zaizkie nahitaez  itxitako GOP bati lotzen, P markoek aurreragoko hainbat markotatik aurresateko aukera ematen baitute, ez justu aurreko markotik bakarrik (ikus erreferentzia-markoaren aukera ere). Beraz, I markoak ez dira nahitaez bilagarriak. IDR markoek eragotzi egiten dute ondorengo P markoek IDR markoaren aurreko edozein markori erreferentzia egitea. 
    Bitarte horretan eszena-mozketak agertzen badira, l marko gisa kodetuta daude, baina ez dute GOP berria hasten.

en: Extra I-frames aggressivity
eu: I marko gehigarrien oldarkortasuna

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
eu: Eszena-mozketen detekzioa. I marko gehigarriak zenbateko oldarkortasunaz txertatu behar diren kontrolatzen du. Eszena-mozketen balio txikiekin, kodekak sarri I marko bat behartu behar du keyint gaindituko badu. Eszena-mozketen balio egokiek kokaleku hobea aurki dezakete l markoarentzat. Balio handiek behar baino l marko gehiago erabil ditzakete eta, ondorioz, bitak alferrik gal ditzakete. -1 balioak eszena-mozketen detekzioa desgaitzen du eta, beraz, I markoak bi keyint markoz behin bakarrik txertatzen dira; horrek ziurrenik kodetze-efektu itsusiak eragingo ditu. Barrutia:1etik 100era.

en: B-frames between I and P
eu: I eta P arteko B markoak

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
eu: I eta P marko arteko elkarren segidako B markoen kopurua. Barrutia:1etik 16ra.

en: Adaptive B-frame decision
eu: B marko moldagarrien erabakia

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame.Range 0 to 2.
eu: Behartu erabili beharreko elkarren segidako B markoen zehaztutako kopurua, I markoen aurretik izan ezik. 0 eta 2 arteko barrutia.

en: Influence (bias) B-frames usage
eu: Eragin (bias) B markoen erabilerari

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
eu: Eragin (bias) B markoak erabiltzeko aukerari. Balio positiboek B marko gehiago sorrarazten dituzte, eta balio negatiboek B marko gutxiago.

en: Keep some B-frames as references
eu: Mantendu B marko batzuk erreferentzia gisa

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
eu: B markoak erreferentzia gisa erabiltzeko aukera ematen du, beste marko batzuk aurresateko. Elkarren segidako 2+ B markoen erdia erreferentzia gisa hartzen du, eta markoa behar bezala berrantolatzen du.
     - bat ere ez: desgaituta
     - zorrotza: Piramide hierarkiko zorrotza
     - normala: Ez-zorrotza (Blu-ray-rekin bateragarria)

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
eu: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Kodeketa eta deskodeketa pixka bat mantsotzen ditu, baina bit-emariaren % 10 eta 15 bitartean aurrezten ditu.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
eu: Aurresateko erabili diren aurreko markoen kopurua. Hau eraginkorra da Anime-n, baina ez dirudi alde handirik egiten duenik zuzeneko ekintzen iturburu-materialetan. Deskodetzaile batzuek ezin dituzte frameref balio handiak kudeatu. Barrutia:1etik 16ra.

en: Skip loop filter
eu: Saltatu begizta-iragazkia

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
eu: Desaktibatu desblokeatzeko begizta-iragazkia (kalitatea txikitzen du).

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
eu: Begizta-iragazkien AlfaC0 eta Beta parametroak alfa:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
eu: Begizta-iragazkien AlfaC0 eta Beta parametroak. Barrutia -6 eta 6 artekoa da alfa eta beta parametroetarako. -6 balioak iragazki arina esan nahi du, eta 6 balioak sendoa.

en: H.264 level
eu: H.264 maila

en: H.264 profile
eu: H.264 profila

en: Interlaced mode
eu: Modu gurutzelarkatua

en: Pure-interlaced mode.
eu: Gurutzelarkatze puruaren modua.

en: Use Periodic Intra Refresh
eu: Erabili barruko freskatze periodikoa

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
eu: Erabili barruko freskatze periodikoa IDR markoen ordez

en: Use mb-tree ratecontrol
eu: Erabili mb-tree emaria-kontrola

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
eu: Abiadura kontrolatzeko makrobloke-zuhaitzak erabiltzea desgaitu egin dezakezu

en: Force number of slices per frame
eu: Behartu marko bakoitzeko zatien kopurua

en: Limit the size of each slice in bytes
eu: Mugatu zati bakoitzaren tamaina bytetan

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
eu: Zatien gehienezko tamaina ezartzen du (NAL gainkarga tamainan sartzen du)

en: Limit the size of each slice in macroblocks
eu: Mugatu zati bakoitzaren tamaina makrobloketan

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
eu: Zati bakoitzeko makroblokeen gehienezko kopurua ezartzen du

en: Set QP
eu: Ezarri QP

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
eu: Honek erabili beharreko kuantizatzailea hautatzen du. Balio txikiagoek fideltasun hobea dute, baina bit-emaria handiagoak ere bai. 26 balio lehenetsi aproposa da. Barrutia 0 (galerarik gabea) eta 51 artekoa da.

en: Quality-based VBR
eu: Kalitatean oinarrituriko VBR

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
eu: Kalitatean oinarrituriko urrats bakarreko VBR. Barrutia: 1etik 51ra.

en: Min QP
eu: Gutx KP

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
eu: Gutxieneko kuantizatzaile-parametroa. 15 eta 35 artekoa barruti erabilgarria izan daiteke.

en: Max QP
eu: Geh KP

en: Maximum quantizer parameter.
eu: Gehienezko kuantizatzaile-parametroa.

en: Max QP step
eu: Geh KP urratsa

en: Max QP step between frames.
eu: Marko arteko gehienezko KP urratsa.

en: Average bitrate tolerance
eu: Bit-emariaren batez besteko tolerantzia

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
eu: Batez besteko bit-emarian onartzen den bariantza (kbit/s-tan).

en: Max local bitrate
eu: Geh bit-emaria lokala

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
eu: Gehienezko bit-emaria lokala ezartzen du (kbit/s-tan).

en: VBV buffer
eu: VBV bufferra

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
eu: Gehienezko bit-emaria lokalerako batez besteko tartea (kbit-etan).

en: Initial VBV buffer occupancy
eu: Hasierako VBV bufferraren okupazioa

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
eu: Hasierako buffer-okupazioa buffer-tamainaren frakzio gisa ezartzen du. Barrutia: 0.0tik 1.0ra.

en: How AQ distributes bits
eu: AQ-k nola banatzen dituen bitak

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
eu: AQ-rako bit-banaketako modua definitzen du, lehenespena 1
     - 0: desgaituta
     - 1: uneko x264 modu lehenetsia
     - 2: log(var)^2 erabiltzen du log(var) erabili beharrean, eta marko bakoitzeko indarra moldatzen saiatzen da

en: Strength of AQ
eu: AQ-ren indarra

en: QP factor between I and P
eu: I eta P arteko KP faktorea

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
eu: I eta P arteko KP faktorea. Barrutia: 1.0tik 2.0ra.

en: QP factor between P and B
eu: P eta B arteko KP faktorea

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
eu: P eta B arteko KP faktorea. Barrutia: 1.0tik 2.0ra.

en: QP difference between chroma and luma
eu: Krominantziaren eta luminantziaren arteko KP diferentzia

en: QP difference between chroma and luma.
eu: Krominantziaren eta luminantziaren arteko KP diferentzia.

en: Multipass ratecontrol
eu: Urrats anitzeko emaria-kontrola

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
eu: Urrats anitzeko emaria-kontrola:
     - 1: Lehen urratsean estatistika-fitxategia sortzen da
     - 2: Azken urratsak ez du estatistika-fitxategia gainidazten
     - 3: Ngarren urratsak estatistika-fitxategia gainidazten du

en: QP curve compression
eu: KP kurbaren konpresioa

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
eu: KP kurbaren konpresioa. Barrutia: 0.0 (CBR) eta 1.0 (QCP) artean.

en: Reduce fluctuations in QP
eu: Murriztu KPko fluktuazioak

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
eu: Honek KPko fluktuazioak murrizten ditu kurba-konpresioaren aurretik. Konplexutasuna aldi baterako handitzen du.

en: Partitions to consider
eu: Kontuan hartu beharreko partizioak

en: Partitions to consider in analyse mode: 
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
eu: Analisi moduan kontuan hartu beharreko partizioak: 
     - bat ere ez: 
     - bizkorra : i4x4
     - normala  : i4x4,p8x8,(i8x8)
     - mantsoa  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - dena     : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4-k p8x8 behar du. i8x8-k 8x8dct behar du).

en: Direct MV prediction mode
eu: Mugimendu-bektoreak zuzenean iragartzeko modua

en: Direct prediction size
eu: Zuzeneko iragarpenaren tamaina

en: Direct prediction size:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
eu: Zuzeneko iragarpenaren tamaina:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: ahal den txikiena, mailaren arabera

en: Weighted prediction for B-frames
eu: B markoetarako iragarpen haztatua

en: Weighted prediction for B-frames.
eu: B markoetarako iragarpen haztatua.

en: Weighted prediction for P-frames
eu: P markoetarako iragarpen haztatua

en:  Weighted prediction for P-frames:  - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
eu:  P markoetarako iragarpen haztatua:  - 0: Desgaituta
     - 1: Desplazamendu itsua
     - 2: Analisi adimentsua

en: Integer pixel motion estimation method
eu: Osoko zenbakia, pixel-mugimendua zenbatesteko metodoa

en: Selects the motion estimation algorithm:  - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
eu: Mugimendua zenbatesteko algoritmoa aukeratzen du:  - dia: diamante-bilaketa, 1 erradioa (bizkorra)
     - hex: bilaketa hexagonala, 2 erradioa
     - umh: hainbat hexagonotako bilaketa irregularra (hobea, baina mantsoagoa)
     - esa: bilaketa sakona (oso mantsoa, batez ere probatarako)
     - tesa: "hadamard" bilaketa sakona (oso mantsoa, batez ere probatarako)

en: Maximum motion vector search range
eu: Mugimendu-bektorea bilatzeko gehienezko barrutia

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
eu: Mugimendu-zenbatespena bilatzeko gehienezko distantzia, iragarritako kokaleku(eta)tik neurtuta. 16 balio lehenetsia egokia da metraje gehienetarako; mugimendu handiko sekuentzietarako aproposagoak izan daitezke 24 eta 32 arteko ezarpenak. Barrutia: 0tik 64ra.

en: Maximum motion vector length
eu: Mugimendu-bektoreen gehienezko luzera

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
eu: Mugimendu-bektoreen gehienezko luzera pixeletan. -1 automatikoa da, mailaren arabera.

en: Minimum buffer space between threads
eu: Harien arteko gutxieneko buffer-lekua

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
eu: Harien arteko gutxieneko buffer-lekua. -1 automatikoa da, hari kopuruaren arabera.

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
eu: Optimizazio psikobisualaren indarra, lehenespena: "1.0:0.0"

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
eu: Pixel azpiko mugimendu-zenbatespena eta partizio-erabakiaren kalitatea

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
eu: Parametro honek kalitatearen eta emariaren arteko erlazioa kontrolatzen du mugimendua zenbatesteko erabakitze-prozesuan (txikiagoa = bizkorrago eta handiagoa = kalitate hobea). Barrutia: 1etik 9ra.

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
eu: RD oinarritzat duen modu-erabakitzea B markoetarako. Horretarako subme 6 behar da (edo handiagoa).

en: Decide references on a per partition basis
eu: Erabaki erreferentziak partizio bakoitzean oinarrituz

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
eu: 8x8 edo 16x8 partizio bakoitzak bere aldetik erreferentzia-marko bat hautatzeko aukera ematen du, makrobloke bakoitzeko erreferentzia bakarra hautatu beharrean.

en: Chroma in motion estimation
eu: Krominantzia mugimendu-zenbatespenean

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
eu: Mugimendu-zenbatespenerako krominantzia subpel-erako eta modu-erabakitzea P markoetan.

en: Joint bidirectional motion refinement.
eu: Bi noranzkoko mugimendu-fintze bateratua.

en: Adaptive spatial transform size
eu: Eraldaketa espazial moldagarriaren tamaina

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
eu: SATD oinarritzat duen erabakitzea mugimendu-bektorren arteko 8x8 eraldaketarako.

en: Trellis RD quantization
eu: Bilbearen RD kuantizazioa

en: Trellis RD quantization: 
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
eu: Bilbearen RD kuantizazioa: 
     - 0: desgaituta
     - 1: mugimendu-bektore baten azken kodeketan bakarrik gaituta
     - 2: modu-erabakitze guztietan gaituta
    Horretarako CABAC behar da.

en: Early SKIP detection on P-frames
eu: SKIP detekzio goiztiarra P markoetan

en: Early SKIP detection on P-frames.
eu: SKIP detekzio goiztiarra P markoetan.

en: Coefficient thresholding on P-frames
eu: Koefiziente-atalasea P markoetan

en: Coefficient thresholding on P-frames.Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
eu: Koefiziente-atalasea P markoetan. Ezabatu koefiziente txiki bakarra bakarrik daukaten dct blokeak.

en: Use Psy-optimizations
eu: Erabili Psy optimizazioak

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
eu: Erabili PSNR eta SSIM okerragotu ditzaketen optimizazio bisual guztiak

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
eu: Dct domeinuaren zarata-murrizketa. Sasieremu hil moldagarria. 10 eta 1000 artekoa barruti erabilgarria izan daiteke.

en: Inter luma quantization deadzone
eu: Barruko luminantzia-kuantizazioko eremu hila

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
eu: Luminantzia arteko kuantizazioko eremu hilaren tamaina. Barrutia: 0tik 32ra.

en: Intra luma quantization deadzone
eu: Barruko luminantzia-kuantizazioko eremu hila

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
eu: Barruko luminantzia arteko kuantizazioko eremu hilaren tamaina. Barrutia: 0tik 32ra.

en: Non-deterministic optimizations when threaded
eu: Harietarako optimizazio ez-deterministak

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
eu: SMPren kalitatea pixka bat hobetzen dute, errepikagarritasunaren truke.

en: CPU optimizations
eu: PUZ optimizazioak

en: Use assembler CPU optimizations.
eu: Erabili mihiztatzailearen PUZ optimizazioak.

en: Filename for 2 pass stats file
eu: 2 urratseko estatistika-fitxategiaren fitxategi-izena

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
eu: 2 urratseko estatistika-fitxategiaren fitxategi-izena, urrats anitzeko kodeketarako.

en: PSNR computation
eu: PSNR kalkulatzea

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
eu: Kalkulatu eta inprimatu PSNR estatistikak. Honek ez dauka eraginik benetako kodeketa-kalitatean.

en: SSIM computation
eu: SSIM kalkulatzea

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
eu: Kalkulatu eta inprimatu SSIM estatistikak. Honek ez dauka eraginik benetako kodeketa-kalitatean.

en: Quiet mode
eu: Modu isila

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Print stats for each frame.
eu: Inprimatu marko bakoitzaren estatistikak.

en: SPS and PPS id numbers
eu: SPS eta PPS identifikatzaile-zenbakiak

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
eu: Ezarri SPS eta PPS identifikatzaile-zenbakiak ezarpen desberdinak dituzten transmisio jarraituak elkarrekin kateatu ahal izateko.

en: Access unit delimiters
eu: Atzipen-unitateen bereizleak

en: Generate access unit delimiter NAL units.
eu: Sortu atzipen-unitateen bereizlearen NAL unitateak.

en: Framecount to use on frametype lookahead
eu: Lookahead marko motatan erabili beharreko marko-kontaketa

en: HRD-timing information
eu: HRD iraupenaren informazioa

en: x264 advanced options.
eu: x264 aukera aurreratuak.

en: Fast
eu: Azkarra

en: Normal
eu: Normala

en: Slow
eu: Motela

en: Spatial
eu: Espaziala

en: checkerboard
eu: xake-taula

en: side by side
eu: alboz albo

en: XWD image decoder
eu: XWD irudi-deskodetzailea

en: Teletext page
eu: Teletestuaren orria

en: Open the indicated Teletext page.Default page is index 100
eu: Ireki adierazitako teletestuaren orria. Orri lehenetsia 100 indizea da

en: Teletext transparency
eu: Teletestuaren transparentzia

en: Teletext alignment
eu: Teletestuaren lerrokatzea

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
eu: Teletestuak bideoan duen kokalekua zehaztu dezakezu (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Teletext text subtitles
eu: Teletestuaren testu-azpitituluak

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA
eu: Irteerako teletestuaren azpitituluak testu gisa, eta ez GBUA gisa

en: VBI and Teletext decoder
eu: VBI eta teletestu-deskodetzailea

en: VBI & Teletext
eu: VBI eta teletestua

en: D-Bus control interface
eu: D-Bus kontroleko interfazea

en: VLC media player
eu: VLC multimedia-erreproduzigailua

en: Do not open a DOS command box interface
eu: Ez ireki DOS komando-koadroaren interfazea

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
eu: Lehenespenez, interfazearen pluginaren adibideak DOS komando-koadro bat abiaraziko du. Modu isila gaitzean ez da komando-koadro hau agertuko, baina nahiko gogaikarria izan daiteke VLC gelditu nahi duzunean eta bideoaren leihorik irekitzen ez denean.

en: Dummy interface
eu: Adibiderako interfazea

en: Motion threshold (10-100)
eu: Mugimenduaren atalasea (10-100)

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
eu: Saguaren mugimendu bat grabatzeko behar den mugimendu kantitatea.

en: Trigger button
eu: Botoi abiarazlea

en: Trigger button for mouse gestures.
eu: Sagu-mugimenduetarako botoi abiarazlea.

en: Middle
eu: Erdian

en: Gestures
eu: Mugimenduak

en: Mouse gestures control interface
eu: Sagu-mugimenduak kontrolatzeko interfazea

en: Global Hotkeys
eu: Laster-tekla orokorrak

en: Global Hotkeys interface
eu: Laster-tekla orokorren interfazea

en: Hotkeys
eu: Laster-teklak

en: Hotkeys management interface
eu: Laster-teklak kudeatzeko interfazea

en: One
eu: Bat

en: Loop: %s
eu: Begizta: %s

en: Random: %s
eu: Ausaz: %s

en: Audio Device: %s
eu: Audio-gailua: %s

en: Recording
eu: Grabatzen

en: Recording done
eu: Grabatuta

en: Subtitle delay %i ms
eu: Azpitituluen atzerapena: %i ms

en: Audio delay %i ms
eu: Audioaren atzerapena: %i ms

en: Audio track: %s
eu: Audio-pista: %s

en: Subtitle track: %s
eu: Azpitituluen pista: %s

en: N/A
eu: E/E

en: Aspect ratio: %s
eu: Aspektu-erlazioa: %s

en: Crop: %s
eu: Moztu: %s

en: Zooming reset
eu: Berrezarri zooma

en: Scaled to screen
eu: Doitu pantailari

en: Original Size
eu: Jatorrizko tamaina

en: Zoom mode: %s
eu: Zoom modua: %s

en: Deinterlace off
eu: Gurutzelarkatuak bereiztea desaktibatuta

en: Deinterlace on
eu: Gurutzelarkatuak bereiztea aktibatuta

en: Subtitle position %d px
eu: Azpitituluen kokalekua: %d px

en: Volume %ld%%
eu: Bolumena: %%%ld

en: Speed: %.2fx
eu: Abiadura: %.2fx

en: Change the lirc configuration file
eu: Aldatu lirc konfigurazio-fitxategia

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
eu: Adierazi lirc-i konfigurazio-fitxategi hau irakurtzeko. Lehenespenez, erabiltzaileen direktorio nagusian bilatzen du.

en: Infrared
eu: Infragorria

en: Infrared remote control interface
eu: Infragorrien urruneko kontroleko interfazea

en: motion
eu: mugimendua

en: motion control interface
eu: mugimenduaren kontroleko interfazea

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
eu: Erabili HDAPS, AMS, APPLESMC edo UNIMOTION mugimendu-sentsoreak bideoa biratzeko

en: Network master clock
eu: Sareko erloju maisua

en: Master server ip address
eu: Zerbitzari maisuaren IP helbidea

en: UDP timeout (in ms)
eu: UDP denbora-muga (ms-tan)

en: Network Sync
eu: Sare-sinkronizazioa

en: Network synchronization
eu: Sareko sinkronizazioa

en: Install Windows Service
eu: Instalatu Windows-eko zerbitzua

en: Install the Service and exit.
eu: Instalatu zerbitzua eta irten.

en: Uninstall Windows Service
eu: Desinstalatu Windows-eko zerbitzua

en: Uninstall the Service and exit.
eu: Desinstalatu zerbitzua eta irten.

en: Display name of the Service
eu: Bistaratu zerbitzuaren izena

en: Change the display name of the Service.
eu: Aldatu zerbitzuaren bistaratze-izena.

en: Configuration options
eu: Konfigurazioko aukerak

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
eu: Zerbitzuak erabiliko dituen konfigurazioko aukerak (adibidez, --foo=bar --no-foobar). Instalatzeko garaian zehaztu beharko litzateke, zerbitzua behar bezala konfiguratu ahal izateko.

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
eu: Zerbitzuak abiarazitako interfaze gehigarriak. Instalatzeko garaian zehaztu beharko litzateke, zerbitzua behar bezala konfiguratu ahal izateko. Erabili interfaze-moduluen komaz bereizitako zerrenda bat. (hauek dira ohiko balioak: logger, sap, rc, http)

en: NT Service
eu: NT zerbitzua

en: Windows Service interface
eu: Windows-eko zerbitzuaren interfazea

en: Initializing
eu: Hasieratzen

en: Opening
eu: Irekitzen

en: Error
eu: Errorea

en: Show stream position
eu: Erakutsi transmisio jarraituaren posizioa

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
eu: Erakutsi transmisio jarraituaren barruko uneko posizioa segundotan, aldiro-aldiro.

en: Fake TTY
eu: TTY faltsua

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
eu: Behartu rc moduluak stdin TTY bat izango balitz bezala erabiltzea.

en: UNIX socket command input
eu: UNIX socket komando-sarrera

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
eu: Onartu komandoak Unix socket batean, stdin-en ordez.

en: TCP command input
eu: TCP komando-sarrera

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
eu: Onartu komandoak socket batean, stdin-en ordez. Interfazea zer helbide eta atakari lotuko zaien ezar dezakezu.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
eu: Lehenespenez, rc interfazearen pluginak DOS komando-koadro bat abiaraziko du. Modu isila gaitzean ez da komando-koadro hau agertuko, baina nahiko gogaikarria izan daiteke VLC gelditu nahi duzunean eta bideoaren leihorik irekitzen ez denean.

en: Remote control interface
eu: Urruneko kontroleko interfazea

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
eu: Urruneko kontroleko interfazea hasieratuta. Idatzi 'laguntza' laguntza eskuratzeko.

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
eu: Komando ezezaguna: '%s' Idatzi 'laguntza' laguntza eskuratzeko.

en: +----[ Remote control commands ]
eu: +----[ Urruneko kontroleko komandoak ]

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
eu: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . gehitu XYZ erreprodukzio-zerrendari

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
eu: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . jarri XYZ erreprodukzio-zerrendaren ilaran

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
eu: | playlist . . . . .  erakutsi une honetan erreprodukzio-zerrendan dauden elementuak

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
eu: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . erreproduzitu transmisio jarraitua

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
eu: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . gelditu transmisio jarraitua

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
eu: | next . . . . . . . . . . . . . .  erreprodukzio-zerrendako hurrengo elementua

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
eu: | prev . . . . . . . . . . . .  erreprodukzio-zerrendako aurreko elementua

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
eu: | goto . . . . . . . . . . . . . .  joan indizeko elementura

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
eu: | repeat [on|off] . . . .  txandakatu erreprodukzio-zerrendako elementu-errepikatzea

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
eu: | loop [on|off] . . . . . . . . . txandakatu erreprodukzio-zerrendaren begizta

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
eu: | random [on|off] . . . . . . .  txandakatu ausazko jauziak

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
eu: | clear . . . . . . . . . . . . . . garbitu erreprodukzio-zerrenda

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
eu: | status . . . . . . . . . . . uneko erreprodukzio-zerrendaren egoera

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
eu: | title [X]  . . . . . . ezarri/eskuratu uneko elementuaren titulua

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
eu: | title_n  . . . . . . . .  uneko elementuko hurrengo titulua

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
eu: | title_p  . . . . . .  uneko elementuko aurreko titulua

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
eu: | chapter [X]  . . . . ezarri/eskuratu uneko elementuaren kapitulua

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
eu: | chapter_n  . . . . . .  uneko elementuko hurrengo kapitulua

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
eu: | chapter_p  . . . .  uneko elementuko aurreko kapitulua

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
eu: | seek X . . . bilatu segundoen arabera, adibidez, 'bilatu 12'

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
eu: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  txandakatu pausaraztea

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
eu: | fastforward  . . . . . . . .  .  ezarri gehienezko emaria

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
eu: | rewind  . . . . . . . . . . . .  ezarri gutxieneko emaria

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
eu: | faster . . . . . . . . . .  transmisio jarraitua bizkorrago erreproduzitu

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
eu: | slower . . . . . . . . . .  transmisio jarraitua mantsoago erreproduzitu

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
eu: | normal . . . . . . . . . .  transmisio jarraitua normal erreproduzitu

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
eu: | frame. . . . . . . . . .  erreproduzitu markoz marko

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
eu: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . txandakatu pantaila osoa

en: | info . . . . .  information about the current stream
eu: | info . . . . .  uneko transmisio jarraituari buruzko informazioa

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
eu: | stats  . . . . . . . .  erakutsi estatistiken informazioa

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
eu: | get_time . . transmisio jarraitua hasi denetik igaro diren segundoak

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
eu: | is_playing . . . .  1 transmisio jarraitu bat erreproduzitzen ari bada, bestela 0

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
eu: | get_title . . . . .  uneko transmisio jarraituaren titulua

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
eu: | get_length . . . .  uneko transmisio jarraituaren luzera

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
eu: | volume [X] . . . . . . . . . .  ezarri/eskuratu audio-bolumena

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
eu: | volup [X]  . . . . . . .  igo audioaren bolumena X urratsez

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
eu: | voldown [X]  . . . . . .  jaitsi audioaren bolumena X urratsez

en: | adev [device]  . . . . . . . .  set/get audio device
eu: | adev [gailua] . . . . . . . . . ezarri/eskuratu audio-gailua

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
eu: | achan [X]. . . . . . . . . .  ezarri/eskuratu audio-kanalak

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
eu: | atrack [X] . . . . . . . . . . . ezarri/eskuratu audio-pista

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
eu: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . ezarri/eskuratu bideo-pista

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
eu: | vratio [X]  . . . . . . . ezarri/eskuratu bideoaren aspektu-erlazioa

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
eu: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  ezarri/eskuratu bideo-mozketa

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
eu: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  ezarri/eskuratu bideo-zooma

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
eu: | snapshot . . . . . . . . . . . . atera bideoaren argazkia

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
eu: | strack [X] . . . . . . . . .  ezarri/eskuratu azpitituluen pista

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
eu: | key [laster-teklaren izena] . . . . . .  simulatu laster-tekla sakatzea

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
eu: | help . . . . . . . . . . . . . . . laguntza-mezu hau

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
eu: | logout . . . . . . .  irten (socket konexioan badago)

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
eu: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  itxi vlc

en: +----[ end of help ]
eu: +----[ laguntzaren amaiera ]

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
eu: Errorea: 'goto'-k zero baino handiagoa den argumentu bat behar du.

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
eu[0]: Erreprodukzio-zerrendak elementu bakarra dauka
eu[1]: Erreprodukzio-zerrendak %u elementu bakarrik dauzka

en: +-[Incoming]
eu: +-[Sarrerakoa]

en: | input bytes read : %8.0f KiB
eu: | irakurritako sarrerako byteak : %8.0f KiB

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
eu: | sarrerako bit-emaria    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
eu: | irakurritako demux byteak : %8.0f KiB

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
eu: | demux bit-emaria    :   %6.0f kb/s

en: +-[Video Decoding]
eu: +-[Bideo-deskodeketa]

en: | video decoded    :    %5<PRIi64>
eu: | deskodetutako bideoa    :    %5<PRIi64>

en: | frames displayed :    %5<PRIi64>
eu: | bistaratutako markoak :    %5<PRIi64>

en: | frames lost      :    %5<PRIi64>
eu: | galdutako markoak     :    %5<PRIi64>

en: +-[Audio Decoding]
eu: +-[Audio-deskodeketa]

en: | audio decoded    :    %5<PRIi64>
eu: | deskodetutako audioa    :    %5<PRIi64>

en: | buffers played   :    %5<PRIi64>
eu: | erreproduzitutako bufferrak   :    %5<PRIi64>

en: | buffers lost     :    %5<PRIi64>
eu: | galdutako bufferrak     :    %5<PRIi64>

en: +-[Streaming]
eu: +-[Transmisio jarraitua]

en: | packets sent     :    %5<PRIi64>
eu: | bidalitako paketeak     :    %5<PRIi64>

en: | bytes sent       : %8.0f KiB
eu: | bidalitako byteak    : %8.0f KiB

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
eu: | bidaltzeko bit-emaria    :   %6.0f kb/s

en: AIFF demuxer
eu: AIFF demultilplexadorea

en: ASF/WMV demuxer
eu: ASF/WMV demultiplexadorea

en: Could not demux ASF stream
eu: Ezin izan da ASF transmisio jarraitua demultiplexatu

en: VLC failed to load the ASF header.
eu: VLCk ezin izan du ASF goiburua kargatu.

en: AU demuxer
eu: AU demultiplexadorea

en: Avformat demuxer
eu: Avformat demultiplexadorea

en: Avformat muxer
eu: Avformat multiplexadorea

en: Muxer
eu: Multiplexadorea

en: Force use of a specific avformat muxer.
eu: Behartu avformat multiplexadore zehatz bat erabiltzea.

en: Force interleaved method
eu: Behartu tartekatutako metodoa

en: Force index creation
eu: Behartu indize-sorrera

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
eu: Birsortu indize bat AVI fitxategirako. Erabili hau AVI fitxategia hondatuta edo osatugabe badago (ezin da bilaketarik egin).

en: Ask for action
eu: Galdetu zer egin behar den

en: Always fix
eu: Beti konpondu

en: Never fix
eu: Inoiz ez konpondu

en: Fix when necessary
eu: Beharrezkoa denean konpondu

en: AVI demuxer
eu: AVI demultiplexadorea

en: Build index then play
eu: Eraiki indizea eta gero erreproduzitu

en: Play as is
eu: Erreproduzitu dagoen bezala

en: Do not play
eu: Ez erreproduzitu

en: Fixing AVI Index...
eu: AVI indizea konpontzen...

en: CDG demuxer
eu: CDG demultiplexadorea

en: Dump module
eu: Iraultzeko modulua

en: Dump filename
eu: Iraultzeko fitxategiaren izena

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
eu: Transmisio jarraitu gordina zer fitxategitara irauliko den.

en: Append to existing file
eu: Erantsi lehendik dagoen fitxategiari

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
eu: Fitxategia lehendik ere badago, ez da gainidatziko.

en: File dumper
eu: Fitxategi-iraultzailea

en: Value to adjust dts by
eu: dts zer balioren arabera doitu behar den

en: Dirac video demuxer
eu: Dirac bideo-demultiplexadorea

en: FLAC demuxer
eu: FLAC demultiplexadorea

en: ES ID
eu: ES IDa

en: Decode
eu: Deskodetu

en: Decode at the demuxer stage
eu: Deskodetu demultiplexadorearen urratsean

en: Forced chroma
eu: Behartutako krominantzia

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
eu: Ez bada hutsa eta irudia deskodetzea ezarrita badago, zehaztutako krominantziara bihurtuko da irudia.

en: Duration in seconds
eu: Iraupena segundotan

en: Real-time
eu: Denbora erreala

en: Image
eu: Irudia

en: Frames per Second
eu: Marko segundoko

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
eu: Hau da marko-emaria egokiena MJPEG fitxategi batetik erreproduzitzean. Erabili 0 (hau da balio lehenetsia) zuzeneko transmisio jarraituetarako (kamera batetik).

en: M-JPEG camera demuxer
eu: M-JPEG kamera demultiplexadorea

en: ---  DVD Menu
eu: ---  DVD menua

en: First Played
eu: Lehenengo erreproduzitua

en: Video Manager
eu: Bideo-kudeatzailea

en: ----- Title
eu: ----- Titulua

en: Matroska stream demuxer
eu: Matroska transmisio jarraituaren demultiplexadorea

en: Chapter codecs
eu: Kapitulu-kodekak

en: Use chapter codecs found in the segment.
eu: Erabili segmentuko kapitulu-kodekak.

en: Seek based on percent not time
eu: Bilatu ehunekoan oinarrituz, ez denboran

en: Seek based on percent not time.
eu: Bilatu ehunekoan oinarrituz, ez denboran.

en: Dummy Elements
eu: Elementuen adibideak

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
eu: Irakurri eta baztertu EBML elementuak (ez da egokia hondatutako fitxategietarako).

en: Enable noise reduction algorithm.
eu: Gaitu zarata-murrizketako algoritmoa.

en: Enable reverberation
eu: Gaitu erreberberazioa

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
eu: Erreberberazio-maila (0tik 100era; balio lehenetsia 0 da).

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from to 40 to 200ms.
eu: Erreberberazioaren atzerapena, ms-tan. Ohiko balioak 40 eta 200 ms artekoak dira.

en: Enable megabass mode
eu: Gaitu megabass modua

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
eu: Megabass moduaren maila (0tik 100era; balio lehenetsia 0 da).

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
eu: Megabass moduaren maiztasunaren muga, Hz-tan. Megabass efektua aplikatzen zaion gehienezko maiztasuna. Baliozko balioak 10 eta 100 Hz artekoak dira.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
eu: Surround efektuaren maila (0tik 100era; balio lehenetsia 0 da).

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
eu: Surround atzerapena, ms-tan. Ohiko balioak 5 eta 40 ms artekoak dira.

en: MOD demuxer (libmodplug)
eu: MOD demultiplexadorea (libmodplug)

en: Reverberation level
eu: Oihartzun-maila

en: Reverberation delay
eu: Oihartzunaren atzerapena

en: Mega bass level
eu: Mega bass maila

en: Mega bass cutoff
eu: Mega bass-en muga

en: Surround level
eu: Surround maila

en: Surround delay (ms)
eu: Surround atzerapena (ms)

en: Blues
eu: Blues-ak

en: Disco
eu: Disko-musika

en: Funk
eu: Funk-a

en: Grunge
eu: Grunge-a

en: Hip-Hop
eu: Hip-Hopa

en: Jazz
eu: Jazza

en: Oldies
eu: Aspaldikoak

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Rap
eu: Rapa

en: Industrial
eu: Industriala

en: Alternative
eu: Alternatiboa

en: Soundtrack
eu: Soinu-banda

en: Euro-Techno
eu: Euro teknoa

en: Ambient
eu: Giro-musika

en: Trip-Hop
eu: Trip-Hop-a

en: Vocal
eu: Ahots-musika

en: Jazz+Funk
eu: Jazza+Funka

en: Instrumental
eu: Instrumentala

en: Game
eu: Jokoa

en: Gospel
eu: Gospela

en: Noise
eu: Zarata

en: Bass
eu: Baxua

en: Soul
eu: Soul-a

en: Punk
eu: Punka

en: Meditative
eu: Meditatiboa

en: Ethnic
eu: Etnikoa

en: Gothic
eu: Gotikoa

en: Techno-Industrial
eu: Tekno industriala

en: Electronic
eu: Elektronikoa

en: Pop-Folk
eu: Pop-Folk-a

en: Comedy
eu: Komedia

en: Cult
eu: Kultua

en: Top 40
eu: 40 onenak

en: Native American
eu: Ameriketako indioena

en: Cabaret
eu: Kabareta

en: Psychedelic
eu: Psikodelikoa

en: Tribal
eu: Tribala

en: Musical
eu: Musikala

en: Symphony
eu: Sinfonia

en: MP4 stream demuxer
eu: MP4 transmisio jarraituen demultiplexadorea

en: Writer
eu: Idazlea

en: Producer
eu: Ekoizlea

en: Information
eu: Informazioa

en: Requirements
eu: Betebeharrak

en: Original Format
eu: Jatorrizko formatua

en: Display Source As
eu: Bistaratu iturburua honela

en: Performers
eu: Artistak

en: Original Performer
eu: Jatorrizko artista

en: Warning
eu: Abisua

en: Software
eu: Softwarea

en: Lyrics
eu: Letrak

en: Model
eu: Modeloa

en: Product
eu: Produktua

en: Grouping
eu: Taldekatzea

en: Song Description
eu: Abestiaren azalpena

en: Thanks
eu: Eskerrik asko

en: MusePack demuxer
eu: MusePack demultiplexadorea

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
eu: Hau MPEG bideoen oinarrizko transmisio jarraituak erreproduzitzean ordezko gisa erabiltzen den marko-emaria da.

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
eu: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audioa

en: MPEG-4 video
eu: MPEG-4 bideoa

en: Desired frame rate for the H264 stream.
eu: H264 transmisio jarraiturako nahi den marko-emaria.

en: H264 video demuxer
eu: H264 bideo-demultiplexadorea

en: MPEG-I/II video demuxer
eu: MPEG-I/II bideo-demultiplexadorea

en: Windows Media NSC metademux
eu: Windows Media NSC metademultiplexadorea

en: NullSoft demuxer
eu: NullSoft demultiplexadorea

en: Nuv demuxer
eu: Nuv demultiplexadorea

en: OGG demuxer
eu: OGG demultiplexadorea

en: Show shoutcast adult content
eu: Erakutsi shoutcast helduentzako edukia

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
eu: Erakutsi NC17 balorazioa duten transmisio jarraituak shoutcast bideoen erreprodukzio-zerrendak erabiltzean.

en: Skip ads
eu: Saltatu iragarkiak

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
eu: Erabili iragarkiak saltatzeko erabili ohi diren erreprodukzio-zerrendaren aukerak iragarkiak detektatu eta erreprodukzio-zerrendari gehitzea eragozteko.

en: M3U playlist import
eu: M3U erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: RAM playlist import
eu: RAM erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: PLS playlist import
eu: PLS erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: B4S playlist import
eu: B4S erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: DVB playlist import
eu: DVB erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: Podcast parser
eu: Podcast analizatzailea

en: XSPF playlist import
eu: XSPF erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: New winamp 5.2 shoutcast import
eu: winamp 5.2 shoutcast inportazio berria

en: ASX playlist import
eu: ASX erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: Kasenna MediaBase parser
eu: Kasenna MediaBase analizatzailea

en: QuickTime Media Link importer
eu: QuickTime Media Link inportatzailea

en: Google Video Playlist importer
eu: Google Video erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: iTunes Music Library importer
eu: iTunes musika-liburutegien inportatzailea

en: WPL playlist import
eu: WPL erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: ZPL playlist import
eu: ZPL erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: Podcast Info
eu: Podcast informazioa

en: Podcast Link
eu: Podcast esteka

en: Podcast Copyright
eu: Podcast copyright-a

en: Podcast Category
eu: Podcast kategoria

en: Podcast Keywords
eu: Podcast gako-hitzak

en: Podcast Subtitle
eu: Podcast azpititulua

en: Podcast Summary
eu: Podcast laburpena

en: Podcast Publication Date
eu: Podcast argitalpen-data

en: Podcast Author
eu: Podcast egilea

en: Podcast Subcategory
eu: Podcast azpikategoria

en: Podcast Duration
eu: Podcast iraupena

en: Podcast Type
eu: Podcast mota

en: Podcast Size
eu: Podcast tamaina

en: %s bytes
eu: %s byte

en: Listeners
eu: Entzuleak

en: Load
eu: Kargatu

en: Trust MPEG timestamps
eu: Jo fidagarritzat MPEG ordu-zigiluak

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
eu: Normalean, MPEG fitxategien ordu-zigiluak kokalekua eta iraupena kalkulatzeko erabiltzen ditugu. Dena den, batzuetan baliteke hori ezin erabili izatea. Desgaitu aukera hau horren ordez bit-emarian oinarrituz kalkulatzeko.

en: MPEG-PS demuxer
eu: MPEG-PS demultiplexadorea

en: PVA demuxer
eu: PVA demultiplexadorea

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
eu: Audio lagin-emaria Hertz-etan. Lehenetsia 48000 Hz da.

en: Audio channels
eu: Audio-kanalak

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
eu: Sarrerako transmisio jarraituko audio-kanalak. Zenbakizko balioa >0. Lehenespena 2 da.

en: FOURCC code of raw input format
eu: Sarrera-formatu gordinaren FOURCC kodea

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
eu: Sarrera-formatu gordinaren FOURCC kodea. Lau karaktereko katea da.

en: Forces the audio language
eu: Audio-hizkuntza behartzen du

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
eu: Irteerako multiplexadorearen audio-hizkuntza behartzen du. Hiru letrako ISO639 kodea. Lehenespena 'eng' da.

en: Raw audio demuxer
eu: Audio-demultiplexadore gordina

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
eu: Demultiplexadoreak ordu-zigiluak aurreratuko ditu sarrerak ezin badio emariari eutsi.

en: DV (Digital Video) demuxer
eu: DV (Digital Video) demultiplexadorea

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
eu: Honek bideoaren transmisio jarraitu gordinaren zabalera pixeletan adierazten du.

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
eu: Honek bideoaren transmisio jarraitu gordinaren altuera pixeletan adierazten du.

en: Force chroma (Use carefully)
eu: Behartu krominantzia (kontuz erabili)

en: Force chroma. This is a four character string.
eu: Behartu krominantzia. Lau karaktereko katea da.

en: Raw video demuxer
eu: Bideo gordinaren demultiplexadorea

en: Real demuxer
eu: Benetako demultiplexadorea

en: C64 sid demuxer
eu: C64 sid demultiplexadorea

en: SMF demuxer
eu: SMF demultiplexadorea

en: EBU STL subtitles parser
eu: EBU STL azpitituluen analizatzailea

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
eu: Aplikatu atzerapena azpititulu guztiei (1/10 s-tan, adibidez: 100 balioak 10 s esan nahi du).

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
eu: Gainidatzi marko/segundoko ezarpen normalak. Hori MicroDVD eta SubRIP (SRT) azpitituluekin bakarrik egin daiteke.

en: Override the default track description.
eu: Gainidatzi pista-deskribapen lehenetsia.

en: Extra PMT
eu: PMT gehigarria

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
eu: Erabiltzaile bati pmt gehigarri bat zehazteko aukera ematen dio (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).

en: Set id of ES to PID
eu: Ezarri PID ESren identifikatzaile gisa

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
eu: Ezarri TS transmisio jarraituko PID VLCk kudeatzen duen oinarrizko transmisio jarraitu bakoitzaren barruko identifikatzaile gisa, 1, 2, 3, etab. erabili beharrean. Erabilgarria da hau egiteko: '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: Fast udp streaming
eu: udp transmisio jarraitu bizkorra

en: Sends TS to specific ip:port by udp (you must know what you are doing).
eu: TS ip:port jakin batera bidaltzen du udp erabiliz (zer egiten ari zaren jakitea komeni da).

en: MTU for out mode
eu: MTU irteera modurako

en: MTU for out mode.
eu: MTU irteera modurako.

en: CSA Key
eu: CSA gakoa

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
eu: CSA enkriptatze-gakoa. 16 karaktereko katea izan behar du (8 byte hexadezimal).

en: Second CSA Key
eu: Bigarren CSA gakoa

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
eu: CSA enkriptatze-gako erregularra. 16 karaktereko katea izan behar du (8 byte hexadezimal).

en: Packet size in bytes to decrypt
eu: Desenkriptatu beharreko pakete-tamaina bytetan

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
eu: Zehaztu desenkriptatu beharreko TS paketearen tamaina. Desenkriptatze-errutinek TS goiburua kentzen diote balioari desenkriptatu aurretik.

en: Separate sub-streams
eu: Bereizi azpitransmisio jarraituak

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
eu: Bereizi teletestua/dvbs orriak ES bereizietan. Komenigarria izan daiteke aukera hau desaktibatzea transmisio jarraituaren irteera erabiltzean.

en: MPEG Transport Stream demuxer
eu: MPEG garraioko transmisio jarraituaren demultiplexadorea

en: Teletext
eu: Teletestua

en: Teletext subtitles
eu: Teletestuaren azpitituluak

en: Teletext: additional information
eu: Teletestua: informazio osagarria

en: Teletext: program schedule
eu: Teletestua: programen ordutegia

en: Teletext subtitles: hearing impaired
eu: Teletestuaren azpitituluak: entzumen-urritasunak dituztenentzat

en: DVB subtitles: hearing impaired
eu: DVB azpitituluak: entzumen-urritasunak dituztenentzat

en: clean effects
eu: garbitu efektuak

en: hearing impaired
eu: entzumen-urritasunak dituztenentzat

en: visual impaired commentary
eu: ikusmen-urritasunak dituztenentzako iruzkina

en: TTA demuxer
eu: TTA demultiplexadorea

en: TY Stream audio/video demux
eu: TY Stream audio-/bideo-demultiplexadorea

en: Closed captions 2
eu: Itxitako epigrafeak 2

en: Closed captions 3
eu: Itxitako epigrafeak 3

en: Closed captions 4
eu: Itxitako epigrafeak 4

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
eu: VC-1 transmisio jarraiturako nahi den marko-emaria.

en: VC1 video demuxer
eu: VC1 bideo-demultiplexadorea

en: Vobsub subtitles parser
eu: Vobsub azpitituluen analizatzailea

en: VOC demuxer
eu: VOC demultiplexadorea

en: WAV demuxer
eu: WAV demultiplexadorea

en: XA demuxer
eu: XA demultiplexadorea

en: Closed captions
eu: Itxitako epigrafeak

en: Textual audio descriptions
eu: Audioaren testuzko deskribapenak

en: Ticker text
eu: Testu-animazioa

en: Active regions
eu: Eskualde aktiboak

en: Semantic annotations
eu: Oharpen semantikoak

en: Transcript
eu: Transkripzioa

en: Linguistic markup
eu: Marka linguistikoak

en: Cue points
eu: Gida-puntuak

en: Subtitles (images)
eu: Azpitituluak (irudiak)

en: Slides (text)
eu: Diapositibak (testua)

en: Slides (images)
eu: Diapositibak (irudiak)

en: Unknown category
eu: Kategoria ezezaguna

en: About VLC media player
eu: VLC multimedia-erreproduzigailuari buruz

en: License
eu: Lizentzia

en: Authors
eu: Egileak

en: VLC media player Help
eu: VLC multimedia-erreproduzigailuaren laguntza

en: Index
eu: Indizea

en: Extensions
eu: Gehigarriak

en: Name
eu: Izena

en: Author
eu: Egilea

en: Skins
eu: Azalak

en: 2 Pass
eu: 2 urrats

en: Preamp
eu: Aurreanp

en: Enable dynamic range compressor
eu: Gaitu barruti dinamikoko konprimatzailea

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Threshold
eu: Atalasea

en: Enable Spatializer
eu: Gaitu espazializadorea

en: Headphone virtualization
eu: Aurikular bidezko birtualizazioa

en: Volume normalization
eu: Bolumen-normalizazioa

en: Maximum level
eu: Gehienezko maila

en: Filter
eu: Iragazia

en: Audio Effects
eu: Audio-efektuak

en: Save
eu: Gorde

en: Remove
eu: Kendu

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Add
eu: Gehitu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Edit
eu: Editatu

en: Extract
eu: Erauzi

en: Time
eu: Denbora

en: OK
eu: Ados

en: Untitled
eu: Titulurik gabea

en: No input
eu: Sarrerarik ez

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
eu: Ez da sarrerarik aurkitu. Transmisio jarraitu batek erreproduzitzen edo pausarazita egon behar du laster-markek funtziona dezaten.

en: Input has changed
eu: Sarrera aldatu egin da

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
eu: Sarrera aldatu egin da, ezin da laster-marka gorde. Sakatu "Pausarazi" laster-markak editatzen ari zaren bitartean erreprodukzioa eteteko, sarrera bera mantenduko dela ziurtatzeko.

en: Invalid selection
eu: Hautapen baliogabea

en: Two bookmarks have to be selected.
eu: Bi laster-marka hautatu behar dira.

en: No input found
eu: Ez da sarrerarik aurkitu

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
eu: Transmisio jarraituak erreproduzitzen edo pausarazita egon behar du laster-markek funtziona dezaten.

en: Send
eu: Bidali

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: sec.
eu: seg.

en: Backward
eu: Atzerantz

en: Forward
eu: Aurrerantz

en: Toggle Fullscreen mode
eu: Txandakatu pantaila osoko modua

en: Show/Hide Playlist
eu: Erakutsi/Ezkutatu erreprodukzio-zerrenda

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: Shuffle
eu: Nahastu

en: Full Volume
eu: Bolumen osoa

en: Drop media here
eu: Jaregin multimedia hemen

en: Open media...
eu: Ireki multimedia...

en: Choose Profile
eu: Aukeratu profila

en: Customize...
eu: Pertsonalizatu...

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Save as File
eu: Gorde fitxategi gisa

en: Stream
eu: Transmisio jarraitua

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Save as new Profile...
eu: Gorde profil berri gisa...

en: Encapsulation
eu: Kapsulatzea

en: Video codec
eu: Bideo-kodeka

en: Audio codec
eu: Audio-kodeka

en: Keep original video track
eu: Mantendu jatorrizko bideo-pista

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
eu: Hiru parametro hauetako bat betetzea nahikoa duzu; VLCk jatorrizko aspektu-erlazioa erabiliz automatikoki detektatuko du bestea

en: Scale
eu: Eskala

en: Keep original audio track
eu: Mantendu jatorrizko audio-pista

en: Overlay subtitles on the video
eu: Gainjarri azpitituluak bideoan

en: Address
eu: Helbidea

en: Port
eu: Ataka

en: Export SDP as file
eu: Esportatu SDP fitxategi gisa

en: Save as new profile
eu: Gorde profil berri gisa

en: Remove a profile
eu: Kendu profila

en: No Address given
eu: Ez da helbiderik eman

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: User name
eu: Erabiltzaile-izena

en: Errors and Warnings
eu: Erroreak eta abisuak

en: Clean up
eu: Garbitu

en: Random On
eu: Ausaz aktibatuta

en: Repeat Off
eu: Errepikatzea desaktibatuta

en: Hide no user action dialogs
eu: Ezkutatu erabiltzaile-ekintzarik eskatzen ez duten elkarrizketa-koadroak

en: Don't display dialogs that don't require user action (Critical and error panel).
eu: Ez bistaratu erabiltzaile-ekintzarik eskatzen ez duten elkarrizketa-koadroak (errore-panela).

en: (no item is being played)
eu: (ez da elementurik erreproduzitzen ari)

en: Remove old preferences?
eu: Hobespen zaharrak kendu?

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
eu: VLCren hobespen-fitxategien bertsio zaharragoa aurkitu dugu.

en: Move To Trash and Relaunch VLC
eu: Eraman zakar-ontzira eta berrabiarazi VLC

en: Video device
eu: Bideo-gailua

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
eu: Bideoak 'pantaila osoan' bistaratzeko lehenespenez erabili behar den pantailaren zenbakia. Pantaila-zenbakien korrespondentzia bideo-gailua hautatzeko menuan begiratu daiteke.

en: Opaqueness
eu: Opakutasuna

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
eu: Ezarri bideo-irteeraren gardentasuna. 1 ez-gardena da (lehenetsia); 0 guztiz gardena da.

en: Black screens in fullscreen
eu: Pantaila beltzak pantaila osoan

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
eu: Pantaila osoko moduan, bideorik erreproduzitzen ari ez diren pantaila zatiak beltzez bistaratu

en: Show Fullscreen controller
eu: Erakutsi pantaila osoko kontroladorea

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
eu: Kontroladore bat erakusten du pantaila osoko moduan sagua mugitzen duzunean.

en: Auto-playback of new items
eu: Elementu berrien erreprodukzio automatikoa

en: Start playback of new items immediately once they were added.
eu: Hasi elementu berriak gehitu eta berehala erreproduzitzen.

en: Keep Recent Items
eu: Gogoratu azken elementuak

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
eu: Lehenespenez, VLCk azken 10 elementuen zerrenda bat gordetzen du. Eginbide hori hemen desgaitu daiteke.

en: Control playback with the Apple Remote
eu: Kontrolatu erreprodukzioa Apple-ren urruneko kontrolarekin

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
eu: Lehenespenez, VLC urrunetik kontrola daiteke Apple-ren urruneko kontrolarekin.

en: Control system volume with the Apple Remote
eu: Kontrolatu sistemaren bolumena Apple-ren urruneko kontrolarekin

en: Control playlist items with the Apple Remote
eu: Kontrolatu erreprodukzio-zerrendako elementuak Apple-ren urruneko kontrolarekin

en: Control playback with media keys
eu: Kontrolatu erreprodukzioa multimedia-teklekin

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
eu: Lehenespenez, VLC Apple-ren teklatu modernoetako multimedia-teklak erabiliz kontrola daiteke.

en: Resize interface to the native video size
eu: Aldatu interfazearen tamaina jatorrizko bideoaren tamainara

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
eu: Bi aukera dituzu:
     - Interfazearen tamaina jatorrizko bideoaren tamainara aldatzea
     - Bideoaren tamaina interfazearen tamainara egokitzea
     Lehenespenez, interfazearen tamaina jatorrizko bideoaren tamainara aldatuko da.

en: Lock Aspect Ratio
eu: Blokeatu aspektu-erlazioa

en: Show Previous & Next Buttons
eu: Erakutsi aurrekora eta hurrengora joateko botoiak

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
eu: Aurrekora eta hurrengora joateko botoiak erakusten ditu leiho nagusian.

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
eu: Erakutsi nahasteko eta errepikatzeko botoiak

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
eu: Nahasteko eta errepikatzeko botoiak erakusten ditu leiho nagusian.

en: Show Audio Effects Button
eu: Erakutsi audio efektuen botoia

en: Shows the audio effects button in the main window.
eu: Audio efektuen botoia erakusten du leiho nagusian.

en: Show Sidebar
eu: Erakutsi alboko barra

en: Shows a sidebar in the main window listing media sources.
eu: Multimedia-iturburuak zerrendatzen dituen alboko barra erakusten du leiho nagusian.

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Ask
eu: Eskatu

en: Always
eu: Beti

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Maximum Volume displayed
eu: Gehienez erakutsitako bolumena

en: Mac OS X interface
eu: Mac OS X interfazea

en: Appearance
eu: Itxura

en: Behavior
eu: Portaera

en: Video output
eu: Bideo-irteera

en: Track Number
eu: Pista-zenbakia

en: Duration
eu: Iraupena

en: Check for Update...
eu: Begiratu eguneratzerik badagoen...

en: Preferences...
eu: Hobespenak...

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Hide VLC
eu: Ezkutatu VLC

en: Hide Others
eu: Ezkutatu besteak

en: Show All
eu: Erakutsi dena

en: Quit VLC
eu: Itxi VLC

en: 1:File
eu: 1:Fitxategia

en: Advanced Open File...
eu: Ireki fitxategia modu aurreratuan...

en: Open File...
eu: Ireki fitxategia...

en: Open Disc...
eu: Ireki diskoa...

en: Open Network...
eu: Ireki sarea...

en: Open Capture Device...
eu: Ireki kaptura-gailua...

en: Open Recent
eu: Ireki azkena

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Streaming/Exporting Wizard...
eu: Transmisio jarraituen/Esportazioen morroia...

en: Save Playlist...
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda...

en: Cut
eu: Ebaki

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: View
eu: Ikusi

en: Playback
eu: Erreproduzitu

en: Playback Speed
eu: Erreprodukzio-abiadura

en: Track Synchronization
eu: Pista-sinkronizazioa

en: A→B Loop
eu: A→B begizta

en: Quit after Playback
eu: Irten erreproduzitu ondoren

en: Step Forward
eu: Urrats bat aurrera

en: Step Backward
eu: Urrats bat atzera

en: Increase Volume
eu: Igo bolumena

en: Decrease Volume
eu: Jaitsi bolumena

en: Audio Device
eu: Audio-gailua

en: Half Size
eu: Tamainaren erdia

en: Normal Size
eu: Tamaina normala

en: Double Size
eu: Tamaina bikoitza

en: Fit to Screen
eu: Doitu pantailari

en: Float on Top
eu: Flotatu goian

en: Fullscreen Video Device
eu: Pantaila osoko bideo-gailua

en: Post processing
eu: Ondorengo prozesatzea

en: Add Subtitle File...
eu: Gehitu azpitituluen fitxategia...

en: Subtitles Track
eu: Azpitituluen pista

en: Text Size
eu: Testuaren tamaina

en: Text Color
eu: Testuaren kolorea

en: Background Opacity
eu: Atzeko planoaren opakutasuna

en: Background Color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Transparent
eu: Gardena

en: Window
eu: Leihoa

en: Player...
eu: Erreproduzigailua...

en: Main Window...
eu: Leiho nagusia...

en: Audio Effects...
eu: Audio-efektuak...

en: Video Effects...
eu: Bideo-efektuak...

en: Bookmarks...
eu: Laster-markak...

en: Playlist...
eu: Erreprodukzio-zerrenda...

en: Media Information...
eu: Multimedia-informazioa...

en: Messages...
eu: Mezuak...

en: Errors and Warnings...
eu: Erroreak eta abisuak...

en: Bring All to Front
eu: Ekarri dena aurrera

en: Help
eu: Laguntza

en: VLC media player Help...
eu: VLC multimedia-erreproduzigailuaren laguntza...

en: ReadMe / FAQ...
eu: IrakHau / FAQ...

en: Online Documentation...
eu: Lineako dokumentazioa...

en: VideoLAN Website...
eu: VideoLAN webgunea...

en: Make a donation...
eu: Egin donazioa...

en: Online Forum...
eu: Lineako foroa...

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Unsubscribe
eu: Eten harpidetza

en: Subscribe to a podcast
eu: Harpidetu podcast batera

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
eu: Adierazi harpidetu nahi duzun podcast-aren URLa:

en: LIBRARY
eu: LIBURUTEGIA

en: MY COMPUTER
eu: NIRE ORDENAGAILUA

en: DEVICES
eu: GAILUAK

en: LOCAL NETWORK
eu: SARE LOKALA

en: No device is selected
eu: Ez dago gailurik hautatuta

en: No device is selected.
    
    Choose available device in above pull-down menu.
eu: Ez dago gailurik hautatuta.
    
    Aukeratu gailu erabilgarria goiko goitibeherako menuan.

en: Open Source
eu: Ireki iturburua

en: Open
eu: Ireki

en: Network
eu: Sarea

en: Capture
eu: Kapturatu

en: Choose a file
eu: Aukeratu fitxategia

en: Click to select a file for playback
eu: Egin klik erreproduzitzeko fitxategi bat hautatzeko

en: Treat as a pipe rather than as a file
eu: Tratatu hodi gisa, fitxategi gisa tratatu ordez

en: Play another media synchronously
eu: Erreproduzitu beste multimedia-fitxategi bat sinkronizatuta

en: Choose...
eu: Aukeratu...

en: Custom playback
eu: Pertsonalizatutako erreprodukzioa

en: Insert Disc
eu: Sartu diskoa

en: Disable DVD menus
eu: Desgaitu DVD menuak

en: Enable DVD menus
eu: Gaitu DVD menuak

en: IP Address
eu: IP helbidea

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
eu: Ohiko sareko transmisio jarraitu bat irekitzeko (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), adierazi URLa goiko eremuan. RTP edo UDP transmisio jarraitu bat ireki nahi baduzu, sakatu beheko botoia.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
eu: Multidifusioko transmisio jarraitu bat ireki nahi baduzu, sartu transmisio jarraituaren hornitzaileak emandako IP helbidea. Banakako difusio moduan, VLCk zure makinaren IPa erabiliko du automatikoki.
    
    Beste protokolo bat erabiliz transmisio jarraitu bat irekitzeko, sakatu Utzi, orri hau ixteko.

en: Open RTP/UDP Stream
eu: Ireki RTP/UDP transmisio jarraitua

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: Unicast
eu: Banakako difusioa

en: Multicast
eu: Multidifusioa

en: Input Devices
eu: Sarrerako gailuak

en: Subscreen left
eu: Ezkerreko azpipantaila

en: Subscreen top
eu: Goiko azpipantaila

en: Current channel:
eu: Uneko kanala:

en: Previous Channel
eu: Aurreko kanala

en: Next Channel
eu: Hurrengo kanala

en: Retrieving Channel Info...
eu: Kanalaren informazioa eskuratzen...

en: EyeTV is not launched
eu: EyeTV ez dago abiarazita

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
eu: VLC ezin izan da EyeTV-rekin konektatu.
    Ziurtatu VLCren EyeTV plugina instalatuta daukazula.

en: Launch EyeTV now
eu: Abiarazi EyeTV orain

en: Download Plugin
eu: Deskargatu plugina

en: Image width
eu: Irudiaren zabalera

en: Image height
eu: Irudiaren altuera

en: Add Subtitle File:
eu: Gehitu azpitituluen fitxategia:

en: Click to setup subtitle playback in full detail.
eu: Egin klik azpitituluen erreprodukzioa xehetasun osoz konfiguratzeko.

en: Click to select a subtitle file.
eu: Egin klik azpitituluen fitxategi bat hautatzeko.

en: Subtitle encoding
eu: Azpitituluaren kodeketa

en: Font size
eu: Letra-tamaina

en: Subtitle alignment
eu: Azpitituluen lerrokatzea

en: Font Properties
eu: Letra-tipoen propietateak

en: Subtitle File
eu: Azpitituluen fitxategia

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: %i tracks
eu: %i pistak

en: Composite input
eu: Sarrera konposatua

en: S-Video input
eu: S-Video sarrera

en: Streaming/Saving:
eu: Transmisio jarraitua/Gorde:

en: Settings...
eu: Ezarpenak...

en: Streaming and Transcoding Options
eu: Transmisio jarraituen eta transkodeketaren aukerak

en: Display the stream locally
eu: Bistaratu transmisio jarraitua modu lokalean

en: Dump raw input
eu: Irauli sarrera gordina

en: Encapsulation Method
eu: Kapsulatze-metodoa

en: Transcoding options
eu: Transkodeketa-aukerak

en: Bitrate (kb/s)
eu: Bit-emaria (kb/s)

en: Stream Announcing
eu: Transmisio jarraituen jakinarazpena

en: Channel Name
eu: Kanalaren izena

en: SDP URL
eu: SDP URLa

en: Save File
eu: Gorde fitxategia

en: Expand Node
eu: Hedatu nodoa

en: Download Cover Art
eu: Deskargatu karatula

en: Fetch Meta Data
eu: Eskuratu metadatuak

en: Reveal in Finder
eu: Agerrarazi bilatzailean

en: Sort Node by Name
eu: Ordenatu nodoa izenaren arabera

en: Sort Node by Author
eu: Ordenatu nodoa egilearen arabera

en: Search in Playlist
eu: Bilatu erreprodukzio-zerrendan

en: File Format:
eu: Fitxategi-formatua:

en: Extended M3U
eu: M3U hedatua

en: HTML playlist
eu: HTML erreprodukzio-zerrenda

en: Save Playlist
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda

en: Meta-information
eu: Metainformazioa

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Media Information
eu: Multimedia-informazioa

en: Location
eu: Kokalekua

en: Save Metadata
eu: Gorde metadatuak

en: General
eu: Orokorra

en: Codec Details
eu: Kodekaren xehetasunak

en: Read at media
eu: Euskarritik irakurria

en: Input bitrate
eu: Sarrerako bit-emaria

en: Demuxed
eu: Demultiplexatuta

en: Stream bitrate
eu: Transmisio jarraituaren bit-emaria

en: Decoded blocks
eu: Deskodetutako blokeak

en: Displayed frames
eu: Bistaratutako markoak

en: Lost frames
eu: Galdutako markoak

en: Streaming
eu: Modu jarraituan transmititzen

en: Sent packets
eu: Bidalitako paketeak

en: Sent bytes
eu: Bidalitako byteak

en: Send rate
eu: Bidaltze-emaria

en: Played buffers
eu: Erreproduzitutako bufferrak

en: Lost buffers
eu: Galdutako bufferrak

en: Error while saving meta
eu: Errorea datuak bidaltzean

en: VLC was unable to save the meta data.
eu: VLCk ezin izan ditu metadatuak gorde.

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Reset All
eu: Berrezarri guztia

en: Show Basic
eu: Erakutsi oinarrizkoa

en: Select a directory
eu: Hautatu direktorio bat

en: Select a file
eu: Hautatu fitxategi bat

en: Select
eu: Hautatu

en: Interface Settings
eu: Interfazearen ezarpenak

en: Audio Settings
eu: Audio-ezarpenak

en: Video Settings
eu: Bideo-ezarpenak

en: Subtitle & On Screen Display Settings
eu: Azpitituluen eta pantailako bistaratzearen ezarpenak

en: Input & Codec Settings
eu: Sarrera eta kodeken ezarpenak

en: General Audio
eu: Audio orokorra

en: Preferred Audio language
eu: Hobetsitako audio-hizkuntza

en: Enable Last.fm submissions
eu: Gaitu Last.fm bidalketak

en: Visualization
eu: Bisualizazioa

en: Keep audio level between sessions
eu: Mantendu audio-maila saio batetik bestera

en: Always reset audio start level to:
eu: Beti berrezarri audioaren hasierako maila hau:

en: Change
eu: Aldatu

en: Change Hotkey
eu: Aldatu laster-tekla

en: Select an action to change the associated hotkey:
eu: Hautatu ekintza bat asoziatutako laster-tekla aldatzeko:

en: Action
eu: Ekintza

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: Repair AVI Files
eu: Konpondu AVI fitxategiak

en: Default Caching Level
eu: Cache-maila lehenetsia

en: Caching
eu: Cachea

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
eu: Erabili hobespen guztiak atzipen-modulu bakoitzerako cache-balio pertsonalizatuak konfiguratzeko.

en: Codecs / Muxers
eu: Kodekak / Multiplexadoreak

en: Hardware Acceleration
eu: Hardware-azelerazioa

en: Post-Processing Quality
eu: Prozesatu ondorengo kalitatea

en: Interface style
eu: Interfazearen estiloa

en: Dark
eu: Iluna

en: Bright
eu: Argia

en: Show video within the main window
eu: Erakutsi bideoa leiho nagusiaren barruan

en: Show Fullscreen Controller
eu: Erakutsi pantaila osoko kontroladorea

en: Privacy / Network Interaction
eu: Pribatutasuna / Sarea interakzioa

en: Automatically check for updates
eu: Automatikoki begiratu eguneratzerik badagoen

en: Enable Growl notifications (on playlist item change)
eu: Gaitu Growl jakinarazpenak (erreprodukzio-zerrendaren elementuak aldatzean)

en: Default Encoding
eu: Kodeketa lehenetsia

en: Display Settings
eu: Bistaratu ezarpenak

en: Font color
eu: Letra-kolorea

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Subtitle languages
eu: Azpitituluen hizkuntzak

en: Preferred subtitle language
eu: Azpitituluen hizkuntza hobetsia

en: Enable OSD
eu: Gaitu OSD

en: Opacity
eu: Opakutasuna

en: Force bold
eu: Behartu lodia

en: Outline color
eu: Ingeradaren kolorea

en: Black screens in Fullscreen mode
eu: Pantaila beltzak pantaila osoaren moduan

en: Display
eu: Bistaratu

en: Video snapshots
eu: Bideoaren argazkiak

en: Folder
eu: Karpeta

en: Format
eu: Formatua

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Sequential numbering
eu: Zenbakitze sekuentziala

en: Last check on: %@
eu: Azkenekoz noiz begiratu zen: %@

en: No check was performed yet.
eu: Oraindik ez da begiratu.

en: Lowest latency
eu: Latentzia txikiena

en: Low latency
eu: Latentzia txikia

en: High latency
eu: Latentzia handia

en: Higher latency
eu: Latentzia handiagoa

en: Reset Preferences
eu: Berrezarri hobespenak

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
eu: Aukeratu zer karpetatan gorde behar diren bideoaren argazkiak.

en: Choose
eu: Aukeratu

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
eu: Aukeratu grabazioak gordeko diren direktorioa edo fitxategi-izena.

en: Press new keys for
    "%@"
eu: Sakatu honentzako laster-tekla berria:
    "%@"

en: Invalid combination
eu: Konbinazio okerra

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
eu: Zoritxarrez, tekla horiek ezin dira laster-tekla gisa esleitu.

en: This combination is already taken by "%@".
eu: Tekla-konbinazio hori jada honentzat hartuta dago: "%@".

en: Not Set
eu: Ezarri gabe

en: Audio/Video
eu: Audioa/Bideoa

en: Audio track synchronization:
eu: Audio-pistaren sinkronizazioa:

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
eu: Balio positiboak esan nahi du audioa bideoaren aurretik doala

en: Subtitles/Video
eu: Azpitituluak/Bideoa

en: Subtitle track synchronization:
eu: Azpitituluen pistaren sinkronizazioa:

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
eu: Balio positiboak esan nahi du azpitituluak bideoaren aurretik doazela

en: Subtitle speed:
eu: Azpitituluen abiadura:

en: fps
eu: f/s

en: Subtitle duration factor:
eu: Azpitituluen iraupen-faktorea:

en: Video Effects
eu: Bideo-efektuak

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Geometry
eu: Geometria

en: Color
eu: Kolorea

en: Image Adjust
eu: Doitu irudia

en: Brightness Threshold
eu: Distiraren atalasea

en: Sharpen
eu: Araztu

en: Radius
eu: Erradioa

en: Film Grain
eu: Filma pikortsua

en: Variance
eu: Bariantza

en: Synchronize top and bottom
eu: Sinkronizatu goia eta behea

en: Synchronize left and right
eu: Sinkronizatu ezkerra eta eskuina

en: Transform
eu: Eraldatu

en: Rotate by 90 degrees
eu: Biratu 90 graduz

en: Rotate by 180 degrees
eu: Biratu 180 graduz

en: Rotate by 270 degrees
eu: Biratu 270 graduz

en: Flip horizontally
eu: Irauli horizontalki

en: Flip vertically
eu: Irauli bertikalki

en: Magnification/Zoom
eu: Handitu/Zooma

en: Puzzle game
eu: Puzzle-jokoa

en: Rows
eu: Errenkadak

en: Columns
eu: Zutabeak

en: Clone
eu: Klonatu

en: Number of clones
eu: Klon kopurua

en: Wall
eu: Horma

en: Color threshold
eu: Kolorearen atalasea

en: Similarity
eu: Antzekotasuna

en: Intensity
eu: Intentsitatea

en: Gradient
eu: Gradientea

en: Edge
eu: Ertza

en: Cartoon
eu: Marrazki biziduna

en: Color extraction
eu: Kolore-erauzketa

en: Invert colors
eu: Alderantzikatu koloreak

en: Posterize
eu: Posterizatu

en: Posterize level
eu: Posterizatu mailak

en: Motion blur
eu: Mugimendu-lausotzea

en: Factor
eu: Faktorea

en: Motion Detect
eu: Mugimendu-detekzioa

en: Water effect
eu: Ur-efektua

en: Add text
eu: Gehitu testua

en: Text
eu: Testua

en: Add logo
eu: Gehitu logotipoa

en: Logo
eu: Logotipoa

en: Transparency
eu: Gardentasuna

en: Organize profiles...
eu: Antolatu profilak...

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
eu: MPEG-1 bideo-kodeka (hauekin erabil daiteke: MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG eta RAW)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
eu: MPEG-2 bideo-kodeka (hauekin erabil daiteke: MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG eta RAW)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
eu: MPEG-4 bideo-kodeka (hauekin erabil daiteke: MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG eta RAW)

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
eu: DivX-en lehen bertsioa (hauekin erabil daiteke: MPEG TS, MPEG1, ASF eta OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
eu: DivX-en bigarren bertsioa (hauekin erabil daiteke: MPEG TS, MPEG1, ASF eta OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
eu: DivX-en hirugarren bertsioa (hauekin erabil daiteke: MPEG TS, MPEG1, ASF eta OGG)

en: H263 is a video codec optimized for videoconference (low rates, useable with MPEG TS)
eu: H263 bideo-konferentzietarako optimizatutako bideo-kodek bat da (emaria txikia, MPEG TS-rekin erabil daiteke)

en: H264 is a new video codec (useable with MPEG TS and MP4)
eu: H264 bideo-kodek berria da (MPEG TS eta MP4-rekin erabil daiteke)

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
eu: WMV (Windows Media Video) 1 (hauekin erabil daiteke: MPEG TS, MPEG1, ASF eta OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
eu: WMV (Windows Media Video) 2 (hauekin erabil daiteke: MPEG TS, MPEG1, ASF eta OGG)

en: MJPEG consists of a series of JPEG pictures (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
eu: MJPEG hainbat JPEG irudiz osatuta dago (hauekin erabil daiteke: MPEG TS, MPEG1, ASF eta OGG)

en: Theora is a free general-purpose codec (useable with MPEG TS and OGG)
eu: Theora xede orokorreko doako kodek bat da (hauekin erabil daiteke: MPEG TS eta OGG)

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
eu: Kodekaren adibidea (ez transkodetu, kapsulatze-formatu guztiekin erabil daiteke)

en: The standard MPEG audio (1/2) format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
eu: MPEG audio-formatu (1/2) estandarra (hauekin erabil daiteke: MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG eta RAW)

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
eu: MPEG audio-geruza 3 (hauekin erabil daiteke: MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG eta RAW)

en: Audio format for MPEG4 (useable with MPEG TS and MPEG4)
eu: MPEG4-rako audio-formatua (hauekin erabil daiteke: MPEG TS eta MPEG4)

en: DVD audio format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
eu: DVD audio-formatua (hauekin erabil daiteke: MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG eta RAW)

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
eu: Vorbis doako audio-kodek bat da (OGGekin erabil daiteke)

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
eu: FLAC galerarik gabeko audio-kodek bat da (OGG eta RAWekin erabil daiteke)

en: A free audio codec dedicated to compression of voice (useable with OGG)
eu: Ahotsa konprimatzera dedikatutako doako audio-kodek bat (honekin erabil daiteke: OGG)

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
eu: Konprimatu gabeko audio-laginak (WAVekin erabil daiteke)

en: MPEG Program Stream
eu: MPEG programaren transmisio jarraitua

en: MPEG Transport Stream
eu: MPEG garraioko transmisio jarraitua

en: MPEG 1 Format
eu: MPEG 1 formatua

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at http://yourip:8080 by default.
eu: Adierazi zer helbide lokaletan entzun nahi dituzun eskaerak. Ez adierazi ezer sareko interfaze guztiei entzun nahi badiezu. Hori izaten da aukerarik onena, oro har. Beste ordenagailuek hemen atzitu ahal izango dute transmisio jarraitua lehenespenez: http://zureIPa:8080.

en: Use this to stream to several computers. This method is not the most efficient, as the server needs to send the stream several times, but generally the most compatible
eu: Erabili hau hainbat ordenagailutara modu jarraituan transmititzeko. Metodo hau ez da eraginkorrena, zerbitzariak transmisio jarraitua hainbat aldiz bidali behar baitu, baina normalean bateragarriena izaten da

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at mms://yourip:8080 by default.
eu: Adierazi zer helbide lokaletan entzun nahi dituzun eskaerak. Ez adierazi ezer sareko interfaze guztiei entzun nahi badiezu. Hori izaten da aukerarik onena, oro har. Beste ordenagailuek hemen atzitu ahal izango dute transmisio jarraitua lehenespenez: mms://yourip:8080.

en: Use this to stream to several computers using the Microsoft MMS protocol. This protocol is used as transport method by many Microsoft's software. Note that only a small part of the MMS protocol is supported (MMS encapsulated in HTTP).
eu: Erabili hau Microsoft MMS protokoloa erabiliz hainbat ordenagailutara modu jarraituan transmititzeko. Protokolo hau garraioko metodo gisa erabiltzen dute Microsoft-en software ugarik. Kontuan izan MMS protokoloaren zati txiki bat bakarrik onartzen dela (MMS kapsulatuta HTTPn).

en: Enter the address of the computer to stream to.
eu: Adierazi transmisio jarraituaren hartzaile izango den ordenagailuaren helbidea.

en: Use this to stream to a single computer.
eu: Erabili hau ordenagailu bakarrera modu jarraituan transmititzeko.

en: Enter the multicast address to stream to in this field. This must be an IP address between 224.0.0.0 and 239.255.255.255. For a private use, enter an address beginning with 239.255.
eu: Adierazi eremu honetan multidifusioko zer helbidetara transmititu behar den modu jarraituan. 224.0.0.0 eta 239.255.255.255 arteko IP helbidea izan behar du. Erabilera pribaturako, adierazi 239.255 zenbakiarekin hasten den helbide bat.

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over the Internet.
eu: Erabili hau multidifusioa onartzen duen sare bateko ordenagailu talde dinamiko batera modu jarraituan transmititzeko. Ordenagailu batera baino gehiagotara modu jarraituan transmititzeko modu eraginkorrena da, baina ez du funtzionatzen Internetetik.

en: Use this to stream to a single computer. RTP headers will be added to the stream
eu: Erabili hau ordenagailu bakarrera modu jarraituan transmititzeko. RTP goiburuak gehituko zaizkio transmisio jarraituari

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over Internet. RTP headers will be added to the stream
eu: Erabili hau multidifusioa onartzen duen sare bateko ordenagailu talde dinamiko batera modu jarraituan transmititzeko. Ordenagailu batera baino gehiagotara modu jarraituan transmititzeko modu eraginkorrena da, baina ez du funtzionatzen Internetetik. RTP goiburuak gehituko zaizkio transmisio jarraituari

en: Back
eu: Atzera

en: Streaming/Transcoding Wizard
eu: Transmisio jarraituen / Transkodeketen morroia

en: More Info
eu: Informazio gehiago

en: This wizard only gives access to a small subset of VLC's streaming and transcoding capabilities. The Open and 'Saving/Streaming' dialogs will give access to more features.
eu: VLCren transmisio jarraituko eta transkodeketako gaitasunen azpimultzo txiki baterako sarbidea bakarrik ematen du morroi honek. 'Ireki' eta 'Gorde/Transmisio jarraitua' elkarrizketa-koadroen bidez eginbide gehiago atzitu ahal izango dituzu.

en: Stream to network
eu: Transmititu modu jarraituan sarera

en: Transcode/Save to file
eu: Transkodetu/Gorde fitxategian

en: Choose input
eu: Aukeratu sarrera

en: Choose here your input stream.
eu: Aukeratu hemen sarrerako transmisio jarraitua.

en: Select a stream
eu: Hautatu transmisio jarraitu bat

en: Existing playlist item
eu: Lehendik dagoen erreprodukzio-zerrendako elementua

en: Partial Extract
eu: Erauzketa partziala

en: This can be used to read only a part of the stream. It must be possible to control the incoming stream (for example, a file or a disc, but not an UDP network stream.) The starting and ending times can be given in seconds.
eu: Hau transmisio jarraituaren zati bat bakarrik irakurtzeko erabil daiteke. Sarrerako transmisio jarraitua kontrolatzeko aukera egon behar du (adibidez, fitxategi edo disko bat, baina ez UDP sareko transmisio jarraitu bat). Hasierako eta amaierako orduak segundotan adieraz daitezke.

en: From
eu: Noiztik:

en: To
eu: Noiz arte:

en: Destination
eu: Helburua

en: Streaming method
eu: Transmisio jarraituaren metodoa

en: Address of the computer to stream to.
eu: Transmisio jarraituaren hartzaile izango den ordenagailuaren helbidea.

en: UDP Unicast
eu: UDP banakako difusioa

en: UDP Multicast
eu: UDP multidifusioa

en: Transcode
eu: Transkodetu

en: This page allows changing the compression format of the audio or video tracks. To change only the container format, proceed to next page.
eu: Orri honek ahalbidetzen du audio- edo bideo-pisten konpresio formatua aldatzea. Edukiontziaren formatua bakarrik aldatzeko, joan hurrengo orrira.

en: Transcode audio
eu: Transkodetu audioa

en: Transcode video
eu: Transkodetu bideoa

en: Enabling this allows transcoding the audio track if one is present in the stream.
eu: Hau gaituz gero, ahalbideratuko da audio-pista transkodetzea, dagoeneko pista bat audio-korrontean baldin badago.

en: Enabling this allows transcoding the video track if one is present in the stream.
eu: Hau gaituz gero, ahalbideratuko da bideo-pista transkodetzea, dagoeneko pista bat bideo-korrontean baldin badago.

en: Encapsulation format
eu: Kapsulatze-formatua

en: Additional streaming options
eu: Transmisio jarraituen aukera gehigarriak

en: In this page, a few additional streaming parameters can be set.
eu: Orri honetan, transmisio jarraituen parametro gehigarri batzuk ezar daitezke.

en: Local playback
eu: Erreproduzitu modu lokalean

en: Add Subtitles to transcoded video
eu: Gehitu azpitituluak transkodetutako bideoari

en: Additional transcode options
eu: Transkodeketa-aukera gehigarriak

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
eu: Orri honetan, transkodeketa-parametro gehigarri batzuk ezar daitezke.

en: Select the file to save to
eu: Hautatu zer fitxategitan gorde behar den

en: Adds available subtitles directly to the video. These cannot be disabled by the receiving user as they become part of the image.
eu: Erabilgarri dauden azpitituluak zuzenean bideoari gehitzen dizkio. Erabiltzaile hartzaileak ezin ditu azpitituluak desgaitu, irudiaren zati bihurtzen baitira.

en: This page lists all the settings. Click "Finish" to start streaming or transcoding.
eu: Orri honek ezarpen guztiak zerrendatzen ditu. Sakatu "Amaitu" modu jarraituan transmititzen edo transkodetzen hasteko.

en: Summary
eu: Laburpena

en: Encap. format
eu: Formatu kapsulatua

en: Input stream
eu: Sarrerako transmisio jarraitua

en: Save file to
eu: Gorde fitxategia hemen

en: Include subtitles
eu: Sartu azpitituluak ere

en: No input selected
eu: Ez duzu sarrerarik hautatu

en: No new stream or valid playlist item has been selected.
    
    Choose one before going to the next page.
eu: Ez da transmisio jarraitu berririk edo erreprodukzio-zerrendako 
    baliozko elementurik hautatu 
    Aukeratu bat hurrengo orrira joan aurretik.

en: No valid destination
eu: Ez dago baliozko helbururik

en: A valid destination has to be selected Enter either a Unicast-IP or a Multicast-IP.
    
    If you don't know what this means, have a look at the VLC Streaming HOWTO and the help texts in this window.
eu: Baliozko helburu bat hautatu behar da Sartu banakako difusioko IP bat edo multidifusioko IP bat.
    
    Horrek zer esan nahi duen ez badakizu, kontsultatu VLC transmisio jarraituen NOLA dokumentua eta leiho honetako laguntza-testuak.

en: The chosen codecs are not compatible with each other. For example: It is not possible to mix uncompressed audio with any video codec.
    
    Correct your selection and try again.
eu: Aukeratutako kodekak ez dira elkarrekin bateragarriak. Adibidez: Ezin da konprimatu gabeko audioa bideo-kodekekin nahasi.
    
    Zuzendu hautapena, eta saiatu berriro.

en: Select the directory to save to
eu: Hautatu zer direktoriotan gorde behar den

en: No folder selected
eu: Ez duzu karpetarik hautatu

en: A directory where to save the files has to be selected.
eu: Fitxategiak gordetzeko direktorio bat hautatu behar da.

en: Enter either a valid path or use the "Choose..." button to select a location.
eu: Sartu baliozko bide-izena edo erabili "Aukeratu..." botoia kokaleku bat hautatzeko.

en: No file selected
eu: Ez duzu fitxategirik hautatu

en: A file where to save the stream has to be selected.
eu: Transmisio jarraitua gordetzeko fitxategi bat hautatu behar duzu.

en: Enter either a valid path or use the "Choose" button to select a location.
eu: Sartu baliozko bide-izena edo erabili "Aukeratu" botoia kokaleku bat hautatzeko.

en: Finish
eu: Amaitu

en: %i items
eu: %i elementu

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: yes: from %@ to %@
eu: bai: %@ eta %@ artean

en: yes: %@ @ %@ kb/s
eu: bai: %@ @ %@ kb/s

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
eu: Hautatu audio-kodeka. Egin klik baten gainean informazio gehiago eskuratzeko.

en: Select your video codec. Click one to get more information.
eu: Hautatu bideo-kodeka. Egin klik baten gainean informazio gehiago eskuratzeko.

en: When streaming using UDP, the streams can be announced using the SAP/SDP announcing protocol. This way, the clients won't have to type in the multicast address, it will appear in their playlist if they enable the SAP extra interface.
    If you want to give a name to your stream, enter it here, else, a default name will be used.
eu: Transmisio jarraitua UDP erabiliz egiten denean, transmisio jarraituen jakinarazpenak SAP/SDP jakinarazpenen protokoloa erabiliz egin daitezke. Horrela, bezeroek ez dute multidifusioko helbidea idatzi beharko, haien erreprodukzio-zerrendan agertuko baita SAP interfaze gehigarria gaitzen badute.
    Transmisio jarraituari izena jarri nahi badiozu, idatz ezazu hemen; bestela, izen lehenetsi bat erabiliko da.

en: When this option is enabled, the stream will be both played and transcoded/streamed.
    
    Note that this requires much more CPU power than simple transcoding or streaming.
eu: Aukera hau gaituta dagoenean, transmisio jarraitua erreproduzitu eta transkodetu edo modu jarraituan transmitituko da.
    
    Kontuan izan horretarako PUZaren ahalmen handiagoa behar dela transkodetu bakarrik edo modu jarraituan transmititu bakarrik egiten denean baino.

en: Minimal Mac OS X interface
eu: Mac OS X interfaze minimoa

en: Filebrowser starting point
eu: Fitxategi-arakatzailearen abiapuntua

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
eu: Aukera honen bidez, ncurses fitxategi-arakatzaileak hasieran erakutsiko duen direktorioa zehaztu dezakezu.

en: Ncurses interface
eu: Ncurses interfazea

en: [Display]
eu: [Bistaratu]

en:  h,H                    Show/Hide help box
eu:  h,H                    Erakutsi/ezkutatu laguntza-koadroa

en:  i                      Show/Hide info box
eu:  i                      Erakutsi/ezkutatu informazio-koadroa

en:  M                      Show/Hide metadata box
eu:  M                      Erakutsi/ezkutatu metadatuen koadroa

en:  L                      Show/Hide messages box
eu:  L                      Erakutsi/ezkutatu mezuen koadroa

en:  P                      Show/Hide playlist box
eu:  P                      Erakutsi/ezkutatu erreprodukzio-zerrendaren koadroa

en:  B                      Show/Hide filebrowser
eu:  B                      Erakutsi/ezkutatu fitxategi-arakatzailea

en:  x                      Show/Hide objects box
eu:  x                      Erakutsi/ezkutatu objektuen koadroa

en:  S                      Show/Hide statistics box
eu:  S                      Erakutsi/ezkutatu estatistiken koadroa

en:  Esc                    Close Add/Search entry
eu:  Esk                    Itxi gehitzeko/bilatzeko sarrera

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
eu:  Ctrl-l                 Berritu pantaila

en: [Global]
eu: [Orokorra]

en:  q, Q, Esc              Quit
eu:  q, Q, Esk              Irten

en:  s                      Stop
eu:  s                      Gelditu

en:  <space>                Pause/Play
eu:  <zuriunea>                Pausatu/Erreproduzitu

en:  f                      Toggle Fullscreen
eu:  f                      Txandakatu pantaila osoaren egoera

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
eu:  n, p                   Erreprodukzio-zerrendako aurrekoa/hurrengoa

en:  [, ]                   Next/Previous title
eu:  [, ]                   Aurreko/hurrengo titulua

en:  <, >                   Next/Previous chapter
eu:  <, >                   Aurreko/hurrengo kapitulua

note: xgettext: You can use ← and → characters
en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
eu:  <ezkerra>,<eskuina>         Saltatu -/+ %%1

en:  a, z                   Volume Up/Down
eu:  a, z                   Bolumena gora/behera

en:  m                      Mute
eu:  m                      Mututu

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
eu:  <gora>,<behera>            Nabigatu koadroan lerroz lerro

note: xgettext: You can use ⇞ and ⇟ characters
en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
eu:  <orria gora>,<orria behera>    Nabigatu koadroan orriz orri

note: xgettext: You can use ↖ and ↘ characters
en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
eu:  <hasi>,<bukatu>          Nabigatu koadroaren hasierara/amaierara

en: [Playlist]
eu: [Erreprodukzio-zerrenda]

en:  r                      Toggle Random playing
eu:  r                      Txandakatu ausazko erreprodukzioa

en:  l                      Toggle Loop Playlist
eu:  l                      Txandakatu erreprodukzio-zerrendaren begizta

en:  R                      Toggle Repeat item
eu:  R                      Txandakatu elementua errepikatzea

en:  o                      Order Playlist by title
eu:  o                      Ordenatu erreprodukzio-zerrenda tituluaren arabera

en:  O                      Reverse order Playlist by title
eu:  O                      Alderantziz ordenatu erreprodukzio-zerrenda tituluaren arabera

en:  g                      Go to the current playing item
eu:  g                      Joan unean erreproduzitzen ari den elementura

en:  /                      Look for an item
eu:  /                      Bilatu elementua

en:  ;                      Look for the next item
eu:  ;                      Bilatu hurrengo elementua

en:  A                      Add an entry
eu:  A                      Gehitu sarrera

note: xgettext: You can use ⌫ character to translate <backspace>
en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
eu:  D, <atzera-tekla>, <ezab.>  Ezabatu sarrera

en:  e                      Eject (if stopped)
eu:  e                      Egotzi (geldituta badago)

en: [Filebrowser]
eu: [Fitxategi-arakatzailea]

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
eu:  <sartu>                Gehitu hautatutako fitxategia erreprodukzio-zerrendan

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
eu:  <zuriunea>                Gehitu hautatutako direktorioa erreprodukzio-zerrendan

en:  .                      Show/Hide hidden files
eu:  .                      Erakutsi/ezkutatu ezkutuko fitxategiak

en: [Player]
eu: [Erreproduzigailua]

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
eu:  <gora>,<behera>            Saltatu +/-%%5

en: [Repeat]
eu: [Errepikatu]

en: [Random]
eu: [Ausaz]

en: [Loop]
eu: [Begizta]

en:  Source   : %s
eu:  Iturburua: %s

en:  Position : %s/%s
eu:  Kokapena : %s/%s

en:  Volume   : Mute
eu:  Bolumena   : Mutututa

en:  Volume   : %3ld%%
eu:  Bolumena   : %%%3ld

en:  Volume   : ----
eu:  Bolumena   : ----

en:  Title    : %<PRId64>/%d
eu:  Titulua    : %<PRId64>/%d

en:  Chapter  : %<PRId64>/%d
eu:  Kapitulua  : %<PRId64>/%d

en:  Source: <no current item>
eu:  Iturburua: <uneko elementurik ez>

en:  [ h for help ]
eu:  [ h laguntza eskuratzeko ]

en: Open: %s
eu: Ireki: %s

en: Find: %s
eu: Bilatu: %s

en: Shift+L
eu: Maius+L

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
eu: Egin klik begizta txandakatzeko (denak, bat, bat ere ez)

en: Previous Chapter/Title
eu: Aurreko kapitulua/titulua

en: Next Chapter/Title
eu: Hurrengo kapitulua/titulua

en: Teletext Activation
eu: Teletestuaren aktibazioa

en: Toggle Transparency
eu: Txandakatu gardentasuna

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
eu: Erreproduzitu
    Erreprodukzio-zerrenda hutsa badago, ireki multimedia-fitxategi bat

en: Previous / Backward
eu: Aurrekoa / Atzera

en: Next / Forward
eu: Hurrengoa / Aurrera

en: De-Fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Extended panel
eu: Panel hedatua

en: A->B Loop
eu: A->B begizta

en: Frame By Frame
eu: Markoz marko

en: Trickplay Reverse
eu: Erreproduzitu atzerantz

en: Step backward
eu: Urrats bat atzera

en: Step forward
eu: Urrats bat aurrera

en: Loop / Repeat
eu: Begizta / Errepikatu

en: Open subtitles
eu: Ireki azpitituluak

en: Dock fullscreen controller
eu: Atrakatu pantaila osoko kontroladorea

en: Stop playback
eu: Gelditu erreprodukzioa

en: Open a medium
eu: Ireki multimedia-fitxategi bat

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
eu: Aurreko multimedia erreprodukzio-zerrendan, saltatu atzera sakatuta mantentzean

en: Next media in the playlist, skip forward when held
eu: Hurrengo multimedia erreprodukzio-zerrendan, saltatu aurrera sakatuta mantentzean

en: Toggle the video in fullscreen
eu: Erakutsi bideoa pantaila osoan

en: Toggle the video out fullscreen
eu: Atera bideoa pantaila osoko modutik

en: Show extended settings
eu: Erakutsi ezarpen hedatuak

en: Toggle playlist
eu: Txandakatu erreprodukzio-zerrenda

en: Take a snapshot
eu: Atera argazkia

en: Loop from point A to point B continuously.
eu: Egin begizta A puntutik B puntura etengabe.

en: Frame by frame
eu: Markoz marko

en: Reverse
eu: Alderantzikatu

en: Change the loop and repeat modes
eu: Aldatu begizta eta errepikatze moduak

en: Previous media in the playlist
eu: Erreprodukzio-zerrendako aurreko multimedia-fitxategia

en: Next media in the playlist
eu: Erreprodukzio-zerrendako hurrengo multimedia-fitxategia

en: Open subtitle file
eu: Ireki azpitituluen fitxategia

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
eu: Atrakatu/desatrakatu pantaila osoaren kontrolatzailea pantailaren azpira/azpitik

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
eu: Aktibatu soinua

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
eu: Mututu

en: Pause the playback
eu: Pausarazi erreprodukzioa

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
eu: Egin begizta A puntutik B puntura etengabe
    Egin klik A puntua ezartzeko

en: Click to set point B
eu: Egin klik B puntua ezartzeko

en: Stop the A to B loop
eu: Gelditu A-tik B-rako begizta

en: Aspect Ratio
eu: Aspektu-erlazioa

en: Logo filenames
eu: Logotipoen fitxategi-izenak

en: Image mask
eu: Irudi-maskara

en: Knee
    radius
eu: Knee
    erradioa

en: (Hastened)
eu: (Bizkortuta)

en: (Delayed)
eu: (Atzeratuta)

en: Force update of this dialog's values
eu: Behartu elkarrizketa-koadro honen balioen eguneratzea

en: &Fingerprint
eu: &Hatz-marka

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
eu: Metadatu gehigarriak eta bestelako informazioa panel honetan erakusten dira.

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
eu: Multimedia-fitxategiak edo transmisio jarraitua nola osatuta dauden azaltzen duen informazioa.
    Multiplexadorea, audio- eta bideo-kodekak eta azpitituluak erakusten dira.

en: Current media / stream statistics
eu: Uneko multimedia-fitxategiaren/transmisio jarraituaren estatistikak

en: Input/Read
eu: Sarrera/Irakurria

en: Output/Written/Sent
eu: Irteera/Idatzia/Bidalia

en: Media data size
eu: Multimedia-fitxategiko datuen tamaina

en: Demuxed data size
eu: Demultiplexatutako datuen tamaina

en: Content bitrate
eu: Edukiaren bit-emaria

en: Discarded (corrupted)
eu: Baztertuak (hondatuak)

en: Dropped (discontinued)
eu: Bertan behera utziak (etendakoak)

en: Decoded
eu: Deskodetuak

en: blocks
eu: bloke

en: Displayed
eu: Bistaratuak

en: frames
eu: marko

en: Lost
eu: Galduak

en: Sent
eu: Bidaliak

en: packets
eu: pakete

en: Upstream rate
eu: Goranzko emaria

en: Played
eu: Erreproduzituak

en: buffers
eu: buffer

en: Last 60 seconds
eu: Azken 60 segundoak

en: Current visualization
eu: Uneko bisualizazioa

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
eu: Uneko erreprodukzio-emaria: %1
    Egin klik doitzeko

en: Revert to normal play speed
eu: Alderantzikatu erreprodukzio-emaria normalera

en: Download cover art
eu: Deskargatu karatula

en: Add cover art from file
eu: Gehitu azalaren irudia fitxategitik

en: Choose Cover Art
eu: Aukeratu azalaren irudia

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
eu: Irudi-fitxategiak (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Elapsed time
eu: Igarotako denbora

en: Total/Remaining time
eu: Osoa/falta den denbora

en: Click to toggle between total and remaining time
eu: Egin klik denbora osoa eta falta den denbora txandakatzeko

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
eu: Egin klik igarotako denbora eta falta den denbora txandakatzeko

en: Double click to jump to a chosen time position
eu: Egin klik bikoitza hautatutako denbora-posizio batera jauzi egiteko

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
eu: Hautatu gailu bat edo VIDEO_TS direktorio bat

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
eu: Hautatu gailu bat edo VIDEO_TS karpeta bat

en: Select one or multiple files
eu: Hautatu fitxategi bat edo batzuk

en: File names:
eu: Fitxategi-izenak:

en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: Eject the disc
eu: Egotzi diskoa

en: Channels:
eu: Kanalak:

en: Selected ports:
eu: Hautatutako atakak:

en: Use VLC pace
eu: Erabili VLCren emaria

en: TV - digital
eu: TB - digitala

en: Tuner card
eu: Sintonizadore-txartela

en: Delivery system
eu: Banaketa-sistema

en: Transponder/multiplex frequency
eu: Transpondedorea/multiplexadorea maiztasuna

en: Transponder symbol rate
eu: Transpondedorearen ikurraren emaria

en: Bandwidth
eu: Banda-zabalera

en: TV - analog
eu: TB - analogikoa

en: Device name
eu: Gailuaren izena

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
eu: Gailua ireki eta erreproduzitu egingo da, modu jarraituan transmititzeko edo gordetzeko.

note: xgettext: frames per second
en:  f/s
eu:  m/s

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Double click to get media information
eu: Egin klik bikoitza multimedia-informazioa eskuratzeko

en: Change playlistview
eu: Aldatu erreprodukzio-zerrendaren ikuspegia

en: Search the playlist
eu: Bilatu erreprodukzio-zerrendan

en: My Computer
eu: Ordenagailua

en: Devices
eu: Gailuak

en: Local Network
eu: Sare lokala

en: Remove this podcast subscription
eu: Kendu podcast-eko harpidetza hau

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
eu: Ziur zaude %1(e)ko harpidetza eten nahi duzula?

en: Create Directory
eu: Sortu direktorioa

en: Create Folder
eu: Sortu karpeta

en: Enter name for new directory:
eu: Sartu direktorio berriaren izena:

en: Enter name for new folder:
eu: Sartu karpeta berriaren izena:

en: Sort by
eu: Ordenatu honen arabera

en: Ascending
eu: Gorantz

en: Descending
eu: Beherantz

en: Display size
eu: Pantailaren tamaina

en: Increase
eu: Handiagotu

en: Decrease
eu: Gutxiagotu

en: Playlist View Mode
eu: Erreprodukzio-zerrendako ikuspegiaren modua

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Detailed List
eu: Zerrenda xehetua

en: List
eu: Zerrenda

en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

en: Any field
eu: Edozein eremu

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Hotkey
eu: Laster-tekla

en: Global
eu: Orokorra

en: Assign
eu: Esleitu

en: Key or combination:
eu: Tekla edo konbinazioa:

en: Key:
eu: Gakoa:

en: Input & Codecs Settings
eu: Sarrera eta kodeken ezarpenak

en: Configure Hotkeys
eu: Konfiguratu laster-teklak

en: Device:
eu: Gailua:

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
eu: Propietate hau hutsik badago, DVD, VCD eta CDDArako
    balio desberdinak ezarri dira.
    Balio esklusibo bat zehaztu dezakezu, edo horiek
    banaka konfigura ditzakezu hobespen aurreratuetan.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
eu: VLCren interfaze pertsonalizagarria da hau. Hemen beste azal batzuk deskarga ditzakezu:

en: VLC skins website
eu: VLCren azalen webgunea

en: System's default
eu: Sistemaren lehenespena

en: File associations
eu: Fitxategi-asoziazioak

en: Audio Files
eu: Audio-fitxategiak

en: Video Files
eu: Bideo-fitxategiak

en: Playlist Files
eu: Erreprodukzio-zerrendako fitxategiak

en: &Apply
eu: &Aplikatu

en: &Cancel
eu: &Utzi

en: Profile
eu: Profila

en: Edit selected profile
eu: Editatu hautatutako profila

en: Delete selected profile
eu: Ezabatu hautatutako profila

en: Create a new profile
eu: Sortu profil berria

en: Create
eu: Sortu

en:  Profile Name Missing
eu:  Profilaren izena falta da

en: You must set a name for the profile.
eu: ]Profilaren izena adierazi behar duzu.

en: File/Directory
eu: Fitxategia/Direktorioa

en: File/Folder
eu: Fitxategia/Karpeta

en: Source
eu: Iturburua

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Type:
eu: Mota:

en: This module writes the transcoded stream to a file.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua fitxategi batean idazten du.

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Save file...
eu: Gorde fitxategia...

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
eu: Edukiontziak (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua sare batera bidaltzen du HTTP bidez.

en: Path
eu: Bide-izena

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua sare batera bidaltzen du mms protokoloaren bidez.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua sare batera bidaltzen du RTSP bidez.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua sare batera bidaltzen du UDP bidez.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua sare batera bidaltzen du RTP bidez.

en: Base port
eu: Oinarrizko ataka

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua Icecast zerbitzari batera bidaltzen du.

en: Mount Point
eu: Muntatzeko puntua

en: Login:pass
eu: Saio-hasiera:pasahitza

en: Edit Bookmarks
eu: Editatu laster-markak

en: Create a new bookmark
eu: Sortu laster-marka berria

en: Delete the selected item
eu: Ezabatu hautatutako elementua

en: Delete all the bookmarks
eu: Ezabatu laster-marka guztiak

en: &Close
eu: &Itxi

en: Bytes
eu: Byteak

en: Convert
eu: Bihurtu

en: Destination file:
eu: Helburuko fitxategia:

en: Browse
eu: Arakatu

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Display the output
eu: Bistaratu irteera

en: This display the resulting media, but can slow things down.
eu: Honek lortzen den multimedia-fitxategia bistaratzen du, baina dena mantsotu dezake.

en: &Start
eu: &Hasiera

en: Errors
eu: Erroreak

en: Cl&ear
eu: &Garbitu

en: Hide future errors
eu: Ezkutatu aurrerantzeko erroreak

en: Adjustments and Effects
eu: Doikuntzak eta efektuak

en: Synchronization
eu: Sinkronizazioa

en: v4l2 controls
eu: v4l2 kontrolak

en: &Write changes to config
eu: &Idatzi aldaketak konfiguraziora

en: Privacy and Network Access Policy
eu: Pribatutasuna eta sareko sarbidearen politika

en: Network Access Policy
eu: Sareko sarbidearen politika

en: Go to Time
eu: Joan denbora honetara:

en: &Go
eu: &Joan

en: Go to time
eu: Joan ordu honetara:

en: About
eu: Honi buruz

en: &Recheck version
eu: &Egiaztatu berriro bertsioa

en: &Yes
eu: &Bai

en: &No
eu: &Ez

en: VLC media player updates
eu: VLC multimedia-erreproduzigailuaren eguneratzeak

en: You have the latest version of VLC media player.
eu: VLC multimedia-erreproduzigailuaren azken bertsioa daukazu.

en: An error occurred while checking for updates...
eu: Errorea gertatu da eguneratzerik badagoen begiratzean...

en: &General
eu: &Orokorra

en: &Metadata
eu: &Metadatuak

en: Co&dec
eu: Ko&deka

en: S&tatistics
eu: E&statistikak

en: &Save Metadata
eu: &Gorde metadatuak

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Messages
eu: Mezuak

en: Saves all the displayed logs to a file
eu: Bistaratutako egunkari guztiak fitxategi batean gordetzen ditu

en: Save log file as...
eu: Gorde egunkari-fitxategia honela...

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
eu: Testuak / Egunkariak (*.log *.txt);; Guztiak (*.*)

en: Cannot write to file %1:
    %2.
eu: Ezin da %1 fitxategian idatzi:
    %2.

en: Update the tree
eu: Eguneratu zuhaitza

en: Clear the messages
eu: Garbitu mezuak

en: Open Media
eu: Ireki multimedia-fitxategia

en: &File
eu: &Fitxategia

en: &Disc
eu: &Diskoa

en: &Network
eu: &Sarea

en: Capture &Device
eu: &Kapturatu gailua

en: &Select
eu: &Hautatu

en: &Enqueue
eu: &Jarri ilaran

en: &Play
eu: &Erreproduzitu

en: &Stream
eu: &Transmisio jarraitua

en: C&onvert
eu: B&ihurtu

en: C&onvert / Save
eu: B&ihurtu / Gorde

en: Open URL
eu: Ireki URLa

en: Enter URL here...
eu: Sartu URLa hemen...

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
eu: Adierazi erreproduzitu nahi duzun multimedia-fitxategiaren URLa edo bide-izena.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
eu: Arbelak ordenagailuko fitxategi baten baliozko URLa edo bide-izena badauzka,
    
    automatikoki hautatuko da.

en: Plugins and extensions
eu: Pluginak eta gehigarriak

en: Capability
eu: Gaitasuna

en: Score
eu: Puntuazioa

en: &Search:
eu: &Bilatu:

en: More information...
eu: Informazio gehiago...

en: Reload extensions
eu: Kargatu berriro gehigarriak

en: Version
eu: Bertsioa

en: Website
eu: Webgunea

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Deletes the selected item
eu: Hautatutako elementua ezabatzen du

en: Show settings
eu: Erakutsi ezarpenak

en: Simple
eu: Soila

en: Switch to simple preferences view
eu: Aldatu hobespen soilen ikuspegira

en: Switch to full preferences view
eu: Aldatu hobespen guztien ikuspegira

en: &Save
eu: &Gorde

en: Save and close the dialog
eu: Gorde eta itxi elkarrizketa-koadroa

en: &Reset Preferences
eu: &Berrezarri hobespenak

en: Only show current
eu: Erakutsi unekoa bakarrik

en: Only show modules related to current playback
eu: Erakutsi uneko erreprodukzioarekin erlazionatutako moduluak bakarrik

en: Advanced Preferences
eu: Hobespen aurreratuak

en: Simple Preferences
eu: Hobespen sinpleak

en: Cannot save Configuration
eu: Ezin da konfigurazioa gorde

en: Preferences file could not be saved
eu: Hobespenen fitxategia ezin izan da gorde

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
eu: Ziur zaude VLC multimedia-erreproduzigailuaren hobespenak berrezarri nahi dituzula?

en: Open Directory
eu: Ireki direktorioa

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Open playlist...
eu: Ireki erreprodukzio-zerrenda...

en: XSPF playlist
eu: XSPF erreprodukzio-zerrenda

en: M3U playlist
eu: M3U erreprodukzio-zerrenda

en: M3U8 playlist
eu: M3U8 erreprodukzio-zerrenda

en: Save playlist as...
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda honela...

en: Open subtitles...
eu: Ireki azpitituluak...

en: Media Files
eu: Multimedia-fitxategiak

en: Subtitle Files
eu: Azpitituluen fitxategiak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Stream Output
eu: Transmisio jarraituaren irteera

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
eu: Morroi honen bidez, multimedia-fitxategiak modu lokalean, sare pribatuan edo Interneten erabiltzeko modu jarraituan transmititu edo bihurtu ditzakezu.
    Lehenik eta behin, iturburua zure sarrera izatea nahi duzunarekin bat datorrela egiaztatu behar duzu; ondoren, sakatu 'Hurrengoa' botoia jarraitzeko.

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
eu: Irteerako transmisio jarraituaren katea.
    Hau automatikoki sortzen da goiko ezarpenak aldatzen dituzunean,
    baina eskuz ere alda dezakezu.

en: Toolbars Editor
eu: Tresna-barren editorea

en: Toolbar Elements
eu: Tresna-barrako elementuak

en: Flat Button
eu: Botoi laua

en: Big Button
eu: Botoi handia

en: Native Slider
eu: Jatorrizko graduatzailea

en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Above the Video
eu: Bideoaren gainean

en: Toolbar position:
eu: Tresna-barraren posizioa:

en: Line 1:
eu: 1. lerroa:

en: Line 2:
eu: 2. lerroa:

en: Time Toolbar
eu: Denboraren tresna-barra

en: Fullscreen Controller
eu: Kontroladorea pantaila osoan

en: New profile
eu: Profil berria

en: Delete the current profile
eu: Ezabatu uneko profila

en: Select profile:
eu: Hautatu profila:

en: Cl&ose
eu: &Itxi

en: Profile Name
eu: Profilaren izena

en: Please enter the new profile name.
eu: Sartu profil berriaren izena.

en: Spacer
eu: Zuriunea

en: Expanding Spacer
eu: Zuriune hedagarria

en: Splitter
eu: Zatitzailea

en: Time Slider
eu: Denbora-graduatzailea

en: Small Volume
eu: Bolumen txikia

en: DVD menus
eu: DVD menuak

en: Advanced Buttons
eu: Botoi aurreratuak

en: Playback Buttons
eu: Erreprodukzio-botoiak

en: Broadcast
eu: Difusioa

en: Schedule
eu: Programazioa

en: Video On Demand ( VOD )
eu: Eskatu ahalako bideoa ( VOD )

en: Hours / Minutes / Seconds:
eu: Orduak / Minutuak / Segundoak:

en: Day / Month / Year:
eu: Eguna / Hilabetea / Urtea:

en: Repeat:
eu: Errepikatu:

en: Repeat delay:
eu: Errepikatu atzerapena:

en:  days
eu:  egun

en: I&mport
eu: I&nportatu

en: E&xport
eu: E&sportatu

en: Save VLM configuration as...
eu: Gorde VLM konfigurazioa honela...

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
eu: VLM konf (*.vlm);;Dena (*)

en: Open VLM configuration...
eu: Ireki VLM konfigurazioa...

en: Broadcast:
eu: Difusioa:

en: Schedule:
eu: Programazioa:

en: Control menu for the player
eu: Erreproduzigailuaren kontroleko menua

en: Paused
eu: Pausarazita

en: &Media
eu: &Multimedia

en: P&layback
eu: &Erreproduzitu

en: &Audio
eu: &Audioa

en: &Video
eu: &Bideoa

en: Subti&tle
eu: Azpi&titulua

en: T&ools
eu: T&resnak

en: V&iew
eu: &Ikuspegia

en: &Help
eu: &Laguntza

en: Open &File...
eu: Ireki &fitxategia...

en: &Open Multiple Files...
eu: &Ireki hainbat fitxategi...

en: Open &Disc...
eu: Ireki &diskoa...

en: Open &Network Stream...
eu: Ireki &sareko transmisio jarraitua...

en: Open &Capture Device...
eu: Ireki &kaptura-gailua...

en: Open &Location from clipboard
eu: Ireki &kokalekua arbeletik

en: Open &Recent Media
eu: Ireki a&zken multimedia

en: Conve&rt / Save...
eu: Bihurt&u / Gorde...

en: &Stream...
eu: Tran&smisio jarraitua...

en: Quit at the end of playlist
eu: Irten erreprodukzio-zerrendaren amaieran

en: Close to systray
eu: Itxi sistema-erretilura

en: &Quit
eu: &Irten

en: &Effects and Filters
eu: &Efektuak eta iragazkiak

en: &Track Synchronization
eu: &Pista-sinkronizazioa

en: Program Guide
eu: Programa-gida

en: Plu&gins and extensions
eu: Plu&ginak eta gehigarriak

en: Customi&ze Interface...
eu: &Pertsonalizatu interfazea...

en: &Preferences
eu: &Hobespenak

en: &View
eu: &Ikusi

en: Play&list
eu: &Erreprodukzio-zerrenda

en: Ctrl+L
eu: Ktrl+L

en: Docked Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda atrakatuta

en: Mi&nimal Interface
eu: Interfaze mi&nimala

en: Ctrl+H
eu: Ktrl+H

en: &Fullscreen Interface
eu: &Pantaila osoko interfazea

en: &Advanced Controls
eu: &Kontrol aurreratuak

en: Status Bar
eu: Egoera-barra

en: Visualizations selector
eu: Bisualizazioen hautatzailea

en: &Increase Volume
eu: &Igo bolumena

en: &Decrease Volume
eu: &Jaitsi bolumena

en: &Mute
eu: &Mututu

en: Audio &Track
eu: &Audio-pista

en: Audio &Device
eu: &Audio-gailua

en: &Stereo Mode
eu: E&stereo modua

en: &Visualizations
eu: &Bisualizazioak

en: Add &Subtitle File...
eu: Gehitu &azpitituluen fitxategia...

en: Sub &Track
eu: Azpi &Pista

en: Video &Track
eu: &Bideo-pista

en: &Fullscreen
eu: &Pantaila osoa

en: Always Fit &Window
eu: Doitu lei&hora beti

en: Always &on Top
eu: Beti g&oian

en: Set as Wall&paper
eu: Ezarri horma-&paper gisa

en: &Zoom
eu: &Zooma

en: &Aspect Ratio
eu: &Aspektu-erlazioa

en: &Crop
eu: &Moztu

en: &Deinterlace
eu: &Bereizi gurutzelarkatuak

en: &Deinterlace mode
eu: &Gurutzelarkatuak bereizteko modua

en: &Post processing
eu: &Ondorengo prozesatzea

en: Take &Snapshot
eu: Atera &argazkia

en: T&itle
eu: T&itulua

en: &Chapter
eu: &Kapitulua

en: &Program
eu: &Programa

en: &Manage
eu: &Kudeatu

en: Check for &Updates...
eu: &Begiratu eguneratzerik badagoen...

en: &Stop
eu: &Gelditu

en: Pre&vious
eu: &Aurrekoa

en: Ne&xt
eu: &Hurrengoa

en: Sp&eed
eu: Abi&adura

en: &Faster
eu: &Bizkorrago

en: N&ormal Speed
eu: &Abiadura normala

en: Slo&wer
eu: &Mantsoago

en: &Jump Forward
eu: &Jauzi aurrera

en: Jump Bac&kward
eu: J&auzi atzera

en: Ctrl+T
eu: Ktrl+T

en: Open &Network...
eu: &Ireki sarea...

en: Leave Fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: &Playback
eu: &Erreproduzitu

en: &Hide VLC media player in taskbar
eu: E&zkutatu VLC multimedia-erreproduzigailua ataza-barratik

en: Sho&w VLC media player
eu: Erakut&si VLC multimedia-erreproduzigailua

en: &Open Media
eu: &Ireki multimedia-fitxategia

en: &Clear
eu: &Garbitu

en: Show advanced preferences over simple ones
eu: Erakutsi hobespen aurreratuak soilak baino lehen

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
eu: Erakutsi hobespen aurreratuak eta soilak ez diren hobespenak hobespenen elkarrizketa-koadroa irekitzean.

en: Systray icon
eu: Jakinarazpen-ikonoa

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
eu: Erakutsi ikono bat jakinarazpen-arean, VLC multimedia-erreproduzigailua oinarrizko ekintzetarako kontrolatzeko aukera izan dezazun.

en: Start VLC with only a systray icon
eu: Abiarazi VLC jakinarazpen-ikono batekin bakarrik

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
eu: VLC ataza-barrako ikono bakar batekin abiaraziko da

en: Show playing item name in window title
eu: Erakutsi erreproduzitzen ari den elementuaren izena leihoaren tituluan

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
eu: Erakutsi kantaren edo bideoaren izena kontrolatzailearen leihoaren tituluan.

en: Show notification popup on track change
eu: Erakutsi jakinarazpen-leiho gainerakorra pista aldatzean

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
eu: Erakutsi artista eta pistaren izena adierazten dituen jakinarazpen-leiho gainerakorra uneko erreprodukzio-zerrendako elementua aldatzen denean, VLC ikonotzean edo ezkutatzean.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
eu: Leihoen opakutasuna 0.1 eta 1 bitartean

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
eu: Leihoen opakutasuna 0.1 eta 1 bitartean ezartzen du interfaze nagusirako, erreprodukzio-zerrendarako eta panel hedaturako. Aukera honek gehigarri konposatuak dituzten Windows eta X11 sistemetan bakarrik funtzionatzen du.

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
eu: Pantaila osoko kontroladorearen opakutasuna 0.1 eta 1 bitartean

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
eu: Pantaila osoko kontroladorearen opakutasuna 0.1 eta 1 bitartean ezartzen du interfaze nagusirako, erreprodukzio-zerrendarako eta panel hedaturako. Aukera honek gehigarri konposatuak dituzten Windows eta X11 sistemetan bakarrik funtzionatzen du.

en: Show unimportant error and warnings dialogs
eu: Erakutsi garrantzitsuak ez diren errore eta abisuen elkarrizketa-koadroak

en: Activate the updates availability notification
eu: Aktibatu eguneratzeei buruzko jakinarazpenak

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
eu: Aktibatu softwarearen bertsio berrien jakinarazpen automatikoa. Bi astetik behin exekutatzen da.

en: Number of days between two update checks
eu: Bi eguneratze-bilaketen arteko egun kopurua

en: Ask for network policy at start
eu: Galdetu sareko gidalerroak zein diren hasieran

en: Save the recently played items in the menu
eu: Gorde berriki erreproduzitutako elementuak menuan

en: List of words separated by | to filter
eu: | ikurraz bereizitako iragazi beharreko hitzen zerrenda

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player
eu: Erreproduzigailuan berriki erreproduzitutako elementuak iragazteko erabiliko den adierazpen erregularra

en: Define the colors of the volume slider
eu: Definitu bolumen-graduatzailearen koloreak

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
eu: Definitu bolumen-graduatzailearen koloreak
    Horretarako, zehaztu 12 zenbakiak puntu eta komaz bereizita
    Hau da lehenespena: '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    Horren ordez hau erabil daiteke: '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Selection of the starting mode and look
eu: Hasierako moduaren eta itxuraren hautapena

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
eu: Abiarazi VLC horrela:
     - modu normalean
     - informazioa erakusten duen zona bat beti ikusgai: letrak, karatula...
     - modu minimoan, kontrol mugatuekin

en: Show a controller in fullscreen mode
eu: Erakutsi kontroladore bat pantaila osoko moduan

en: Embed the file browser in open dialog
eu: Kapsulatu fitxategi-arakatzailea irekitako elkarrizketa-koadroan

en: Define which screen fullscreen goes
eu: Adierazi zer pantaila jarriko den pantaila osoko moduan

en: Load extensions on startup
eu: Kargatu gehigarriak abioan

en: Automatically load the extensions module on startup
eu: Automatikoki kargatu gehigarrien modulua abioan

en: Start in minimal view (without menus)
eu: Ikuspegi minimoan abiarazi (menurik gabe)

en: Qt interface
eu: Qt interfazea

en: errors
eu: erroreak

en: warnings
eu: abisuak

en: debug
eu: arazketa

en: Open a skin file
eu: Ireki azal-fitxategi bat

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
eu: Azal-fitxategiak |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Open playlist
eu: Ireki erreprodukzio-zerrenda

en: Playlist Files|
eu: Erreprodukzio-zerrendako fitxategiak|

en: Save playlist
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
eu: XSPF erreprodukzio-zerrenda|*.xspf|M3U fitxategia|*.m3u|HTML erreprodukzio-zerrenda|*.html

en: Skin to use
eu: Erabili beharreko azala

en: Path to the skin to use.
eu: Erabili beharreko azalaren bide-izena.

en: Config of last used skin
eu: Azkena erabilitako azalaren konfigurazioa

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
eu: Azkena erabilitako azalaren leiho-konfigurazioa. Aukera hau automatikoki eguneratzen da, ez ukitu.

en: Show a systray icon for VLC
eu: Erakutsi jakinarazpen-ikono bat VLCrako

en: Show VLC on the taskbar
eu: Erakutsi VLC ataza-barran

en: Enable transparency effects
eu: Gaitu gardentasun-efektuak

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
eu: Gardentasun-efektu guztiak desgaitu ditzakezu, nahi baduzu. Hau erabilgarria da, batez ere, leihoak lekuz ondo aldatu ezin direnean.

en: Use a skinned playlist
eu: Erabili erreprodukzio-zerrenda azalduna

en: Display video in a skinned window if any
eu: Bistaratu bideoa leiho azaldu batean, baldin badago

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
eu: 'Ez' ezarrita dagoenean, parametro honek azal zaharrei aukera ematen die bideoa erreproduzitzeko, nahiz eta bideo-etiketarik inplementatuta egon ez

en: Skinnable Interface
eu: Interfaze azalduna

en: Select skin
eu: Hautatu azala

en: Open skin ...
eu: Ireki azala...

en: Lua interface
eu: Lua interfazea

en: Lua interface module to load
eu: Kargatu beharreko Lua interfazearen modulua

en: Lua interface configuration
eu: Lua interfazearen konfigurazioa

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
eu: Lua interfazearen konfigurazioaren katea. Hau da formatua: '["<interfazearen modulu-izena>"] = { <aukera> = <balioa>, ...}, ...'.

en: Source directory
eu: Iturburu-direktorioa

en: Directory index
eu: Direktorio-indizea

en: Allow to build directory index
eu: Onartu direktorio-indizea eraikitzea

en: Host
eu: Ostalaria

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
eu: Interfazeak ostalari honi entzuten dio. Sareko interfaze guztiak da lehenespena (0.0.0.0). Interfaze hau makina lokalean bakarrik erabilgarri egotea nahi baduzu, adierazi "127.0.0.1".

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
eu: Interfazeak TCP ataka honi entzuten dio. Balio lehenetsia 4212 da.

en: Lua interpreter
eu: Lua interpretatzailea

en: Lua Meta Fetcher
eu: Lua metadatuen eskuratzailea

en: Fetch meta data using lua scripts
eu: Eskuratu metadatuak lua scriptak erabiliz

en: Lua Meta Reader
eu: Lua metadatu-irakurlea

en: Read meta data using lua scripts
eu: Irakurri metadatuak lua scriptak erabiliz

en: Lua Playlist
eu: Lua erreprodukzio-zerrenda

en: Lua Playlist Parser Interface
eu: Lua erreprodukzio-zerrendaren analizatzailearen interfazea

en: Lua Art
eu: Lua artea

en: Fetch artwork using lua scripts
eu: Eskuratu artelanak lua scriptak erabiliz

en: Lua Extension
eu: Lua gehigarria

en: Lua SD Module
eu: Lua SD modulua

en: Folder meta data
eu: Karpetaren metadatuak

en: Album art filename
eu: Karatularen fitxategi-izena

en: Filename to look for album art in current directory
eu: Albumaren karatula uneko direktorioko zer fitxategitan bilatu behar den

en: The username of your last.fm account
eu: Zure last.fm kontuaren erabiltzaile-izena

en: The password of your last.fm account
eu: Zure last.fm kontuaren pasahitza

en: Scrobbler URL
eu: Scrobbler URLa

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
eu: Ordezko scrobbler motor baten URLa

en: Audioscrobbler
eu: Audio-scrobbler-a

en: Submission of played songs to last.fm
eu: Bidali erreproduzitutako kantak last.fm-ra

en: last.fm: Authentication failed
eu: last.fm: Autentifikazioak huts egin du

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
eu: last.fm erabiltzaile-izena edo pasahitza okerra da. Egiaztatu ezarpenak eta berrabiarazi VLC.

en: Last.fm username not set
eu: Last.fm erabiltzaile-izena ez dago ezarrita

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
eu: Ezarri erabiltzaile-izen bat edo desgaitu audio-scrobbler plugina, eta berrabiarazi VLC.
    Ikusi http://www.last.fm/join/ kontu bat eskuratzeko.

en: GNU TLS server
eu: GNU TLS zerbitzaria

en: Insecure site
eu: Gune ez-segurua

en: Abort
eu: Abortatu

en: View certificate
eu: Ikusi ziurtagiria

en: Accept 24 hours
eu: Onartu 24 orduz

en: Accept permanently
eu: Onartu betirako

en: Playing some media.
eu: Multimedia-fitxategi bat erreproduzitzen.

en: Power
eu: Energia

en: XDG-screensaver
eu: XDG pantaila-babeslea

en: XDG screen saver inhibition
eu: XDG pantaila-babeslearen inhibizioa

en: Log format
eu: Egunkari-formatua

en: Syslog facility
eu: Syslog zerbitzua

en: Verbosity
eu: Xehetasun-maila

en: Select the verbosity to use for log or -1 to use the same verbosity given by --verbose.
eu: Hautatu egunkarirako erabili beharreko xehetasun-maila, edo hautatu -1 balioa --verbose-k emandako xehetasun-maila bera erabiltzeko.

en: Logging
eu: Egunkaria

en: File logging
eu: Fitxategi-egunkaria

en: Log filename
eu: Egunkariaren fitxategi-izena

en: Specify the log filename.
eu: Zehaztu egunkariaren fitxategi-izena.

en: M3U playlist export
eu: M3U erreprodukzio-zerrendaren esportazioa

en: M3U8 playlist export
eu: M3U8 erreprodukzio-zerrendaren esportazioa

en: XSPF playlist export
eu: XSPF erreprodukzio-zerrendaren esportazioa

en: HTML playlist export
eu: HTML erreprodukzio-zerrendaren esportazioa

en: Maximum number of connections
eu: Gehienezko konexio kopurua

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
eu: Horrek RTSP VODera konekta daitezkeen gehienezko bezero kopurua mugatzen du. 0 balioak mugarik ez dagoela adierazten du.

en: MUX for RAW RTSP transport
eu: RAW RTSP garraiorako MUX

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
eu: RTSP saioaren katearen denbora-mugaren aukera ezartzen du

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
eu: RTSP saioaren identifikatzailearen kateari denbora-mugaren zer aukera gehitu behar zaion zehazten du . Zenbaki negatiboa ezartzen baduzu, denbora-mugaren aukera erabat kenduko da. IPTV STB batzuentzat beharrezkoa da hori (adibidez, HansunTech etxekoentzat), bestela nahastu egiten dira eta. Lehenespena 5 da.

en: Stats
eu: Estatistikak

en: Stats encoder function
eu: Estatistika-kodetzailearen funtzioa

en: Stats decoder
eu: Estatistika-deskodetzailea

en: Stats decoder function
eu: Estatistika-deskodetzailearen funtzioa

en: Stats demux
eu: Estatistika-demultiplexadorea

en: Stats demux function
eu: Estatistika-demultiplexadorearen funtzioa

en: XML Parser (using libxml2)
eu: XML analizatzailea (libxml2 erabiliz)

en: Title to put in ASF comments.
eu: ASF iruzkinetan jartzeko titulua.

en: Author to put in ASF comments.
eu: ASF iruzkinetan jartzeko egilea.

en: Copyright string to put in ASF comments.
eu: ASF iruzkinetan jartzeko copyright katea.

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment to put in ASF comments.
eu: ASF iruzkinetan jartzeko iruzkina.

en: "Rating" to put in ASF comments.
eu: ASF iruzkinetan jartzeko balorazioa.

en: Packet Size
eu: Paketearen tamaina

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
eu: ASF paketearen tamaina -- lehenespena 4096 byte da

en: Bitrate override
eu: Bit-emaria gainidatzi

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
eu: Ez saiatu ASF bit-emaria asmatzen. Ezarpen honen bidez, Windows Media Player-ek modu jarraituan transmititutako edukia cachean nola gordeko duen kontrola dezakezu. Ezarri audioaren eta bideoaren bit-emaria bytetan

en: ASF muxer
eu: ASF multiplexadorea

en: Unknown Video
eu: Bideo ezezaguna

en: AVI muxer
eu: AVI multiplexadorea

en: Dummy/Raw muxer
eu: Multiplexadore gordina edo adibidea

en: Create "Fast Start" files
eu: Sortu "Hasiera azkarra" fitxategiak

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
eu: Sortu "Hasiera azkarra" fitxategiak. "Hasiera azkarra" fitxategiak deskargetarako optimizatuta daude, eta deskargatzen ari den bitartean erabiltzaileari fitxategiaren aurrebista ikusteko aukera ematen diote.

en: MP4/MOV muxer
eu: MP4/MOV multiplexadorea

en: DTS delay (ms)
eu: DTS atzerapena (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
eu: Atzeratu datuen transmisio jarraituko DTS (decoding time stamps) eta PTS (presentation timestamps), SCRekin alderatuz. Honen bidez, bezero-deskodetzailearen barruko bufferra erabil daiteke, hein batean.

en: PES maximum size
eu: PESen gehienezko tamaina

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
eu: Ezarri gehienez ere onartzen den PES tamaina MPEG PS transmisio jarraituak sortzean.

en: PS muxer
eu: PS multiplexadorea

en: Video PID
eu: Bideoaren PID

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
eu: Esleitu PID finkoa bideo-transmisio jarraituari. PCR PID automatikoki bideoa izango da.

en: Audio PID
eu: Audioaren PID

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
eu: Esleitu PID finkoa audio-transmisio jarraituari.

en: SPU PID
eu: SPUaren PID

en: Assign a fixed PID to the SPU.
eu: Esleitu PID finkoa SPUari.

en: PMT PID
eu: PMTaren PID

en: Assign a fixed PID to the PMT
eu: Esleitu PID finkoa PMTari

en: TS ID
eu: TSaren identifikatzailea

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
eu: Esleitu garraioko transmisio jarraituaren identifikatzaile finko bat.

en: NET ID
eu: Sareko identifikatzailea

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
eu: Esleitu sareko identifikatzaile finkoa (SDT taularako)

en: PMT Program numbers
eu: PMT programa-zenbakiak

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
eu: Esleitu programa-zenbaki bat PMT bakoitzari. Horretarako, "Ezarri ESen identifikatzailea PID gisa" aukerak gaituta egon behar du.

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
eu: PMT multiplexadorea (--sout-ts-es-id-pid behar da)

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
eu: Definitu pmt bakoitzari gehitu beharreko PIDak. Horretarako, "Ezarri ESen identifikatzailea PID gisa" aukerak gaituta egon behar du.

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
eu: SDT deskriptoreak (--sout-ts-es-id-pid behar da)

en: Defines the descriptors of each SDT. Thisrequires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
eu: SDT bakoitzaren deskriptoreak definitzen ditu. Horretarako, "Ezarri ESen identifikatzailea PID gisa" aukerak gaituta egon behar du.

en: Set PID to ID of ES
eu: Ezarri PID ESren identifikatzaile gisa

en: Data alignment
eu: Datu-lerrokatzea

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
eu: PES mugetako atzipen-unitate guztien lerrokatzea behartzen du. Hau desgaitzen baduzu, baliteke banda zabalera pixka bat aurreztea, baina bateraezintasunak sor daitezke.

en: Shaping delay (ms)
eu: Shaping atzerapena (ms)

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
eu: Moztu transmisio jarraitua adierazitako iraupena duten zatitan, eta ziurtatu bit-emaria konstantea dagoela bi mugen artean. Horrela, bit-emarian ez da erpin izugarririk sortuko, batez ere erreferentziako markoetan.

en: Use keyframes
eu: Erabili marko-gakoak

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
eu: Gaituta badago, eta "shaping" zehaztuta badago, TS multiplexadoreak mugak I irudien amaieran kokatuko ditu. Kasu horretan, erabiltzaileak adierazitako shaping-aren iraupena kasurik txarrenean erabiliko da, hots, erreferentziako markorik erabilgarri ez dagoenean. Horrek shaping-algoritmoaren eraginkortasuna hobetzen du, I markoak transmisio jarraituko markorik handienak izaten baitira.

en: PCR interval (ms)
eu: PCR tartea (ms)

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
eu: Adierazi PCRak (Program Clock Reference) zer tartetan ezarriko diren (milisegundotan). Balio horrek 100 ms-tik beherakoa izan behar du (lehenespena 70 ms da).

en: Minimum B (deprecated)
eu: Gutxieneko B (zaharkitua)

en: This setting is deprecated and not used anymore
eu: Ezarpen hau zaharkituta dago eta jada ez da erabiltzen

en: Maximum B (deprecated)
eu: Gehienezko B (zaharkitua)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
eu: Atzeratu datuen transmisio jarraituko DTS (decoding time stamps) eta PTS (presentation timestamps), PCRekin alderatuz. Honen bidez, bezero-deskodetzailearen barruko bufferra erabil daiteke, hein batean.

en: Crypt audio
eu: Enkriptatu audioa

en: Crypt audio using CSA
eu: Enkriptatu audioa CSA erabiliz

en: Crypt video
eu: Enkriptatu bideoa

en: Crypt video using CSA
eu: Enkriptatu bideoa CSA erabiliz

en: CSA Key in use
eu: Erabiltzen ari den CSA gakoa

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
eu: Erabilitako CSA enkriptatze-gakoa. Bakoitia/Lehena/1 (lehenetsia) edo bikoitia/bigarrena/2 izan daiteke.

en: Packet size in bytes to encrypt
eu: Enkriptatu beharreko pakete-tamaina bytetan

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
eu: Enkriptatu beharreko TS paketearen tamaina. Enkriptatze-errutinek TS goiburua kentzen diote balioari enkriptatu aurretik.

en: TS muxer (libdvbpsi)
eu: TS multiplexadorea (libdvbpsi)

en: Multipart JPEG muxer
eu: Zati anitzeko JPEG multiplexadorea

en: Ogg/OGM muxer
eu: Ogg/OGM multiplexadorea

en: WAV muxer
eu: WAV multiplexadorea

en: Growl Notification Plugin
eu: Growl jakinarazpenen plugina

en: New input playing
eu: Sarrera berria erreproduzitzen

en: Now playing
eu: Orain erreproduzitzen

en: Timeout (ms)
eu: Denbora-muga (ms)

en: How long the notification will be displayed
eu: Jakinarazpena zenbat denboran bistaratuko den

en: Notify
eu: Jakinarazi

en: LibNotify Notification Plugin
eu: LibNotify jakinarazpenen plugina

en: Copy packetizer
eu: Kopiatu paketatzailea

en: Dirac packetizer
eu: Dirac paketatzailea

en: Flac audio packetizer
eu: Flac audio-paketatzailea

en: H.264 video packetizer
eu: H.264 bideo-paketatzailea

en: MLP/TrueHD parser
eu: MLP/TrueHD analizatzailea

en: MPEG4 audio packetizer
eu: MPEG4 audio-paketatzailea

en: MPEG4 video packetizer
eu: MPEG4 bideo-paketatzailea

en: Sync on Intra Frame
eu: Sinkronizatu barruko markoan

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
eu: Normalean, paketatzaileak hurrengo marko osoan sinkronizatzen du. Marka hauek paketatzaileari aurkitzen duen lehen barruko markoan sinkronizatzeko adierazten diote.

en: MPEG-I/II video packetizer
eu: MPEG-I/II bideo-paketatzailea

en: MPEG Video
eu: MPEG bideoa

en: VC-1 packetizer
eu: VC-1 paketatzailea

en: Bonjour services
eu: Bonjour zerbitzuak

en: My Videos
eu: Bideoak

en: My Music
eu: Musika

en: Picture
eu: Irudia

en: My Pictures
eu: Irudiak

en: MTP devices
eu: MTP gailuak

en: MTP Device
eu: MTP gailua

en: Discs
eu: Diskoak

en: Local drives
eu: Unitate lokalak

en: Podcast URLs list
eu: Podcast URLen zerrenda

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
eu: Sartu eskuratu beharreko podcast-en zerrenda, honen bidez bereizita: '|' (kanalizazioa).

en: Podcasts
eu: Podcast-ak

en: Audio capture
eu: Audio-kaptura

en: Audio capture (PulseAudio)
eu: Audio-kaptura (PulseAudio)

en: Generic
eu: Generikoa

en: SAP multicast address
eu: SAP multidifusioko helbidea

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
eu: SAP moduluak normalean entzuteko helbide egokiak hautatzen ditu. Dena dela, helbide zehatz bat adieraz dezakezu.

en: SAP timeout (seconds)
eu: SAP denbora-muga (segundoak)

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
eu: SAP elementuak zenbat denbora igaro ondoren ezabatzen diren, jakinarazpen berririk jasotzen ez bada.

en: Try to parse the announce
eu: Saiatu jakinarazpena analizatzen

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
eu: Honek SAP moduluak jakinarazpenak analizatzea gaitzen du. Bestela, jakinarazpen guztiak "live555" (RTP/RTSP) moduluak analizatzen ditu.

en: SAP Strict mode
eu: SAP modu zorrotza

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
eu: Hau ezarrita dagoenean, SAP analizatzaileak bat ez datozen jakinarazpenak baztertu egingo ditu.

en: Network streams (SAP)
eu: Sareko transmisio jarraituak (SAP)

en: SDP Descriptions parser
eu: SDP deskripzioen analizatzailea

en: Session
eu: Saioa

en: Tool
eu: Tresna

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Video capture
eu: Bideo-kaptura

en: Video capture (Video4Linux)
eu: Bideo-kaptura (Video4Linux)

en: Audio capture (ALSA)
eu: Audio-kaptura (ALSA)

en: Unknown type
eu: Mota ezezaguna

en: Universal Plug'n'Play
eu: Plug'n'Play unibertsala

en: Screen capture
eu: Pantailako kaptura

en: Your window manager does not provide a list of applications.
eu: Leiho-kudeatzaileak ez du aplikazioen zerrendarik eskaintzen.

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Internal stream record
eu: Barruko transmisio jarraituaren erregistroa

en: Autodel
eu: Automatikoki ezabatu

en: Automatically add/delete input streams
eu: Automatikoki gehitu/ezabatu sarrerako transmisio jarraituak

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
eu: Osoko zenbakiaren identifikatzailea oinarrizko transmisio jarraitu honetarako. Transmisio jarraitu hau geroago "aurkitzeko" erabiliko da.

en: Destination bridge-in name
eu: Helburuko sarrerako zubiaren izena

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
eu: Helburuko sarrerako zubiaren izena. Aldiko sarrerako zubi bakarra behar baduzu, aukera hau bazter dezakezu.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
eu: Irudiaren bideo-irteeretatik datozen irudiak atzeratu egingo dira, balio honen arabera (milisegundotan, >= 100 ms izan beharko luke). Balio handietarako, cache-balioak handitu beharko dituzu.

en: ID Offset
eu: Identifikatzailearen desplazamendua

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
eu: Irteerako zubian zehaztutako transmisio jarraituen identifikatzaileari gehitu beharreko desplazamendua, sarrerako zubiak erregistratuko dituen transmisio jarraituen identifikatzaileak eskuratzeko.

en: Name of current instance
eu: Uneko instantziaren izena

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
eu: Sarrerako zubiaren instantzia honen izena. Aldiko sarrerako zubi bakarra behar baduzu, aukera hau bazter dezakezu.

en: Fallback to placeholder stream when out of data
eu: Daturik gabe geratzen denean erabili beharreko ordezko transmisio jarraitua

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
eu: Egiazkoa ezarriz gero, zubiak sarrerako oinarrizko transmisio jarraitu guztiak baztertuko ditu, beste sarrerako zubi batetik datuak jasotzen ez baditu. Aukera hau ordezko transmisio jarraitu bat konfiguratzeko erabil daiteke, benetako iturburua hondatzen denean erabiltzeko. Iturburuko eta ordezko transmisio jarraituek formatu bera eduki behar dute.

en: Placeholder delay
eu: Ordezkoaren atzerapena

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
eu: Ordezkora jo aurretiko atzerapena (ms-tan).

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
eu: Gaituta badago, I markoetan bakarrik txandakatu ahal izango dira ordezko transmisio jarraitua eta normala. Honek transmisio jarraituak txandakatzean akatsak gertatzea eragotziko du, baina atzerapena pixka bat luzatuko da, transmisio jarraituetako I markoen maiztasunaren arabera.

en: Bridge
eu: Zubia

en: Bridge stream output
eu: Zubiaren transmisio jarraituaren irteera

en: Bridge out
eu: Irteerako zubia

en: Bridge in
eu: Sarrerako zubia

en: Elementary Stream ID
eu: Oinarrizko transmisio jarraituaren IDa

en: Delay a stream
eu: Atzeratu transmisio jarraitua

en: Description stream output
eu: Deskribapenaren transmisio jarraituaren irteera

en: Enable/disable audio rendering.
eu: Gaitu/Desgaitu audio-errendatzea.

en: Enable/disable video rendering.
eu: Gaitu/Desgaitu bideo-errendatzea.

en: Delay (ms)
eu: Atzerapena (ms)

en: Introduces a delay in the display of the stream.
eu: Transmisio jarraituaren bistaratzean atzerapena sartzen du.

en: Display stream output
eu: Bistaratu transmisio jarraituaren irteera

en: Duplicate stream output
eu: Bikoiztu transmisio jarraituaren irteera

en: Output access method
eu: Irteerako atzipen-metodoa

en: This is the default output access method that will be used.
eu: Hau da erabiliko den irteerako atzipen-metodo lehenetsia.

en: Audio output access method
eu: Audio-irteeraren atzipen-metodoa

en: This is the output access method that will be used for audio.
eu: Hau da audiorako erabiliko den irteerako atzipen-metodoa.

en: Video output access method
eu: Bideo-irteeraren atzipen-metodoa

en: This is the output access method that will be used for video.
eu: Hau da bideorako erabiliko den irteerako atzipen-metodoa.

en: Output muxer
eu: Irteerako multliplexadorea

en: This is the default muxer method that will be used.
eu: Hau da erabiliko den multiplexadore-metodo lehenetsia.

en: Audio output muxer
eu: Audio-irteeraren multiplexadorea

en: This is the muxer that will be used for audio.
eu: Hau da audiorako erabiliko den multiplexadorea.

en: Video output muxer
eu: Bideo-irteerako mutiplexadorea

en: This is the muxer that will be used for video.
eu: Hau da bideorako erabiliko den multiplexadorea.

en: Output URL
eu: Irteeraren URLa

en: This is the default output URI.
eu: Hau da irteeraren URI lehenetsia.

en: Audio output URL
eu: Audio-irteeraren URLa

en: This is the output URI that will be used for audio.
eu: Hau da audiorako erabiliko den irteeraren URIa.

en: Video output URL
eu: Bideo-irteeraren URLa

en: This is the output URI that will be used for video.
eu: Hau da bideorako erabiliko den irteeraren URIa.

en: Elementary stream output
eu: Oinarrizko transmisio jarraituaren irteera

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
eu: Ez dago transmisio jarraituaren irteerako atzipen-modulu egokirik honentzat: "%s/%s://%s".

en: Gathering stream output
eu: Eskuratu transmisio jarraituaren irteera

en: Page
eu: Orria

en: Row
eu: Errenkada

en: Specify an identifier string for this subpicture
eu: Zehaztu identifikatzailearen kate bat azpiirudi honetarako

en: Output video width.
eu: Irteerako bideoaren zabalera.

en: Output video height.
eu: Irteerako bideoaren altuera.

en: Sample aspect ratio
eu: Laginaren aspektu-erlazioa

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
eu: Helburuko laginaren aspektu-erlazioa (1:1, 3:4, 2:3).

en: Video filter
eu: Bideo-iragazkia

en: Video filters will be applied to the video stream.
eu: Bideo-iragazkiak aplikatuko zaizkio bideo-transmisio jarraituari.

en: Image chroma
eu: Irudiaren krominantzia

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
eu: Behartu krominantzia jakin bat erabiltzea. Alphamask edo Bluescreen bideo-iragazkia erabiltzeko asmoa baduzu, erabili YUVA.

en: Transparency of the mosaic picture.
eu: Mosaiko-irudiaren gardentasuna.

en: X offset
eu: X desplazamendua

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
eu: Mosaikoko goiko ezkerreko izkinako X koordenatua, negatiboa ez bada.

en: Y offset
eu: Y desplazamendua

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
eu: Mosaikoko goiko ezkerreko izkinako Y koordenatua, negatiboa ez bada.

en: Mosaic bridge
eu: Mosaikoaren zubia

en: Mosaic bridge stream output
eu: Mosaikoaren zubiaren transmisio jarraituaren irteera

en: Hostname or IP address of target device
eu: Helburuko gailuaren ostalari-izena edo IP helbidea

en: Output volume for analog output: 0 for silence, 1..255 from almost silent to very loud.
eu: Irteera analogikoaren irteerako bolumena: 0 isiltasunerako, 1..255 ia erabateko isiltasunetik oso altura.

en: Password for target device.
eu: Helburuko gailuaren pasahitza.

en: Password file
eu: Pasahitzaren fitxategia

en: Read password for target device from file.
eu: Irakurri helburuko gailuaren pasahitza fitxategitik.

en: Remote Audio Output Protocol stream output
eu: Urruneko audio-irteeraren protokoloaren transmisio jarraituaren irteera

en: Destination prefix
eu: Helburuko aurrizkia

en: Prefix of the destination file automatically generated
eu: Automatikoki sortutako helburuko fitxategiaren aurrizkia

en: Record stream output
eu: Grabatu transmisio jarraituaren irteera

en: This is the output URL that will be used.
eu: Hau da erabiliko den irteeraren URLa.

en: SAP announcing
eu: SAP jakinarazpena

en: Announce this session with SAP.
eu: Jakinarazi saio hau SAP bidez.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
eu: Honen bidez, transmisio jarraituaren irteerarako erabiliko den multiplexadorea zehazteko aukera ematen dizu. Lehenespena multiplexadorerik ez erabiltzea da (RTP transmisio jarraitu estandarra).

en: Session name
eu: Saio-izena

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
eu: Hau da SDPan (saio-deskriptorea) jakinaraziko den saioaren izena.

en: Session category
eu: Saioaren kategoria

en: Session description
eu: Saioaren deskribapena

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
eu: Honen bidez, transmisio jarraituari buruzko xehetasunak dituzten deskribapen laburra egin dezakezu; deskribapen hori SDPan (saio-deskriptorean) jakinaraziko da.

en: Session URL
eu: Saioaren URLa

en: Session email
eu: Saioaren mezu elektronikoa

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
eu: Honen bidez, transmisio jarraiturako helbide elektroniko bat adieraz dezakezu, harremanetan jartzeko; helbide hori SDPan (saio-deskriptorean) jakinaraziko da.

en: Session phone number
eu: Saioaren telefono-zenbakia

en: This allows you to give a contact telephone number for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
eu: Honen bidez, transmisio jarraiturako telefono-zenbaki bat adieraz dezakezu, harremanetan jartzeko; zenbaki hori SDPan (saio-deskriptorean) jakinaraziko da.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
eu: Honen bidez, RTP transmisio jarraituaren oinarrizko ataka zehaztu dezakezu.

en: Audio port
eu: Audioaren ataka

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
eu: Honen bidez, RTP transmisio jarraituaren audioaren ataka lehenetsia zehaztu dezakezu.

en: Video port
eu: Bideo-ataka

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
eu: Honen bidez, RTP transmisio jarraituaren bideoaren ataka lehenetsia zehaztu dezakezu.

en: RTP/RTCP multiplexing
eu: RTP/RTCP multiplexatzea

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
eu: Honek RTCP paketeak RTP paketeen ataka berean multiplexatuta bidaltzen eta jasotzen ditu.

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
eu: Bidalitako RTP transmisio jarraituetarako cache-balio lehenetsia. Balio hori milisegundotan zehaztu behar da.

en: Transport protocol
eu: Garraio-protokoloa

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
eu: Honek RTPrako zer garraio-protokolo erabili behar den hautatzen du.

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
eu: Honen bidez, MPEG4 LATM audioa modu jarraituan transmititu ahal izango duzu (ikus RFC3016).

en: RTSP session timeout (s)
eu: RTSP saioaren denbora-muga (s)

en: RTP stream output
eu: RTP transmisio jarraituaren irteera

en: RTSP VoD server
eu: RTSP VoD zerbitzaria

en: Set ID
eu: Ezarri IDa

en: Video prerender callback
eu: Bideoaren aurreerrendatzailearen atzeradeia

en: Audio prerender callback
eu: Audioaren aurreerrendatzailearen atzeradeia

en: Video postrender callback
eu: Bideoaren errendatu ondorengo atzeradeia

en: Audio postrender callback
eu: Audioaren errendatu ondorengo atzeradeia

en: Video Callback data
eu: Bideoaren atzeradeiaren datuak

en: Data for the video callback function.
eu: Bideoaren atzeradei-funtzioaren datuak.

en: Audio callback data
eu: Audioaren atzeradeiaren datuak

en: Data for the audio callback function.
eu: Audioaren atzeradei-funtzioaren datuak.

en: Time Synchronized output
eu: Denbora sinkronizatuko irteera

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
eu: Irteeraren denbora-sinkronizazioaren aukera. Egiazkoa bada, transmisio jarraitua beti bezala errendatuko da; bestela, ahal den bizkorrena errendatuko da.

en: Stream output to memory buffer
eu: Transmisio jarraituaren irteera memoria-bufferrera

en: Output method to use for the stream.
eu: Transmisio jarraituan erabiltzeko irteera-metodoa.

en: Muxer to use for the stream.
eu: Transmisio jarraituan erabiltzeko multiplexadorea.

en: Output destination
eu: Irteeraren helburua

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
eu: Transmisio jarraituan erabiltzeko helburua (URLa). Bide-izenaren eta loturen parametroak gainidazten ditu

en: address to bind to (helper setting for dst)
eu: zer helbideri lotu behar zaion (laguntzailearen ezarpena dst-rako)

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams helper setting for dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this
eu: vlc sarrerako transmisio jarraituei entzuteko lortu behar den helbidea:ataka, laguntzailearen ezarpena dst-rako, dst=lotu+'/'+bide-izena. dst-parameter-ek gainidatzi egiten du ezarpen hau

en: filename for stream (helper setting for dst)
eu: transmisio jarraituaren fitxategi-izena (laguntzailearen ezarpena dst-rako)

en: Filename for stream helper setting for dst, dst=bind+'/'+path, dst-parameter overrides this
eu: Transmisio jarraituaren laguntzailearen ezarpena dst-rako, dst=lotu+'/'+bide-izena, dst-parameter-ek gainidatzi egiten du ezarpen hau

en: Standard stream output
eu: Transmisio jarraituaren irteera estandarra

en: Video encoder
eu: Bideo-kodetzailea

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
eu: Bideo-kodetzailearen modulu hau erabiliko da (eta hari asoziatutako aukerak ere bai).

en: Destination video codec
eu: Helburuko bideo-kodeka

en: This is the video codec that will be used.
eu: Hau da erabiliko den bideo-kodeka.

en: Video bitrate
eu: Bideoaren bit-emaria

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
eu: Transkodetutako bideo-transmisio jarraituaren helburuko bit-emaria.

en: Video scaling
eu: Bideo-eskala

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
eu: Transkodetzean bideoari aplikatu beharreko eskala-faktorea (ad.: 0.25)

en: Video frame-rate
eu: Bideoaren marko-emaria

en: Target output frame rate for the video stream.
eu: Bideo-transmisio jarraiturako helburuko irteerako marko-emaria.

en: Deinterlace video
eu: Bereizi gurutzelarkatutako bideoa

en: Deinterlace the video before encoding.
eu: Bereizi bideoaren gurutzelarkatzea kodetu aurretik.

en: Deinterlace module
eu: Gurutzelarkatuak bereizteko modulua

en: Specify the deinterlace module to use.
eu: Zehaztu erabili beharreko gurutzelarkatuak bereizteko modulua.

en: Maximum video width
eu: Bideoaren gehienezko zabalera

en: Maximum output video width.
eu: Irteerako bideoaren gehienezko zabalera.

en: Maximum video height
eu: Bideoaren gehienezko altuera

en: Maximum output video height.
eu: Irteerako bideoaren gehienezko altuera.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
eu: Bideo-iragazkiak aplikatuko zaizkio bideo-transmisio jarraituari (gainjartzeak aplikatu ondoren). Bi puntuz bereizitako iragazki-zerrenda bat sar dezakezu.

en: Audio encoder
eu: Audio-kodetzailea

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
eu: Audio-kodetzailearen modulu hau erabiliko da (eta hari asoziatutako aukerak ere bai).

en: Destination audio codec
eu: Helburuko audio-kodeka

en: This is the audio codec that will be used.
eu: Hau da erabiliko den audio-kodeka.

en: Audio bitrate
eu: Audioaren bit-emaria

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
eu: Transkodetutako audio-transmisio jarraituaren helburuko bit-emaria.

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
eu: Transkodetutako audio-transmisio jarraituaren lagin-emaria (11250, 22500, 44100 edo 48000).

en: This is the language of the audio stream.
eu: Audio-transmisio jarraituaren hizkuntza da hau.

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
eu: Transkodetutako transmisio jarraituko audio-kanalen kopurua.

en: Audio filter
eu: Audio-iragazkia

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
eu: Audio-iragazkiak aplikatuko zaizkio audio-transmisio jarraituari (bihurketa-iragazkiak aplikatu ondoren). Bi puntuz bereizitako iragazki-zerrenda bat sar dezakezu.

en: Subtitle encoder
eu: Azpitituluen kodetzailea

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
eu: Azpitituluen kodetzailearen modulu hau erabiliko da (eta hari asoziatutako aukerak ere bai).

en: Destination subtitle codec
eu: Helburuko azpitituluen kodeka

en: This is the subtitle codec that will be used.
eu: Hau da erabiliko den azpitituluen kodeka.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures" on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules
eu: Honen bidez, transkodetutako bideo-transmisio jarraituan gainjartzeak (edo "azpiirudiak") gehitu ditzakezu. Iragazkiek sortutako azpiirudiak zuzenean gainjarriko dira bideoaren gainean. Bi puntuz bereizitako azpiirudi-moduluen zerrenda bat adieraz dezakezu

en: OSD menu
eu: OSD menua

en: Stream the On Screen Display menu (using the osdmenu subpicture module).
eu: Transmititu modu jarraituan Pantailako Bistaratzea menua (osdmenu azpiirudi-modulua erabiliz).

en: Number of threads
eu: Hari kopurua

en: Number of threads used for the transcoding.
eu: Transkodetzeko erabilitako hari kopurua.

en: High priority
eu: Lehentasun handia

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
eu: Hautazko kodetzailearen haria exekutatzen du OUTPUT lehentasunean, VIDEOan exekutatu beharrean.

en: Transcode stream output
eu: Transkodetu transmisio jarraituaren irteera

en: Overlays/Subtitles
eu: Gainjartzeak/Azpitituluak

en: Monospace Font
eu: Tarte bakarreko letra-tipoa

en: Font family for the font you want to use
eu: Erabili nahi duzun letra-tipoaren familia

en: Font file for the font you want to use
eu: Erabili nahi duzun letra-tipoaren fitxategia

en: Font size in pixels
eu: Letra-tamaina pixeletan

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
eu: Bideoan errendatuko diren letra-tipoen tamaina lehenetsia da hau. 0 ez den beste balio batean ezartzen bada, aukera honek letra-tamaina erlatiboa indargabetuko du.

en: Text opacity
eu: Testuaren opakutasuna

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
eu: Bideoan errendatuko den testuaren opakutasuna (gardentasunaren aurkakoa). 0 = gardena, 255 = guztiz opakua.

en: Text default color
eu: Testuaren kolore lehenetsia

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
eu: Bideoan errendatuko den testuaren kolorea. Honek hamaseitarra izan behar du (HTML koloreak bezala). Lehen bi karaktereak gorrirako dira, gero berderako eta, gero, urdinerako. #000000 = beltza, #FF0000 = gorria, #00FF00 = berdea, #FFFF00 = horia (gorria + berdea), #FFFFFF = zuria

en: Relative font size
eu: Letra-tamaina erlatiboa

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
eu: Bideoan errendatuko diren letra-tipoen tamaina erlatibo lehenetsia da hau. Letra-tamaina absolutua ezartzen baduzu, tamaina erlatiboa indargabetu egingo da.

en: Background opacity
eu: Atzeko planoaren opakutasuna

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Shadow opacity
eu: Itzalaren opakotasuna

en: Shadow color
eu: Itzalaren kolorea

en: Shadow distance
eu: Itzalaren distantzia

en: Smaller
eu: Txikiagoa

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Larger
eu: Handiagoa

en: Use YUVP renderer
eu: Erabili YUVP errendatzailea

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
eu: Honek "YUV paletaduna" erabiliz errendatzen du letra-tipoa. DVB azpitituluetara kodetu nahi baduzu bakarrik beharko duzu aukera hau

en: Thin
eu: Mehea

en: Thick
eu: Lodia

en: Text renderer
eu: Testu-errendatzailea

en: Freetype2 font renderer
eu: Freetype2 letra-tipoen errendatzailea

en: Name for the font you want to use
eu: Erabili nahi duzun letra-tipoaren izena

en: Text renderer for Mac
eu: Mac-erako testu-errendatzailea

en: CoreText font renderer
eu: CoreText letra-tipoen errendatzailea

en: SVG template file
eu: SVG txantiloi-fitxategia

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
eu: Kateak automatikoki bihurtzeko SVG txantiloi bat daukan fitxategi baten kokalekua

en: Dummy font renderer
eu: Letra-tipoen errendatzailearen adibidea

en: Filename for the font you want to use
eu: Erabili nahi duzun letra-tipoaren fitxategi-izena

en: Win32 font renderer
eu: Win32 letra-tipoen errendatzailea

en: Video filtering using a chain of video filter modules
eu: Bideo-iragazketa, bideo-iragazkien moduluen kate bat erabiliz

en: Conversions from
eu: Hauetatik egindako bihurketak:

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
eu: SSE2 I420,IYUV,YV12tik RV15,RV16,RV24,RV32rako bihurketak

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
eu: MMX I420,IYUV,YV12tik RV15,RV16,RV24,RV32rako bihurketak

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
eu: I420,IYUV,YV12tik GBU2,RV15,RV16,RV24,RV32rako bihurketak

en: MMX conversions from
eu: MMX bihurketak, hauetatik:

en: SSE2 conversions from
eu: SSE2 bihurketak, hauetatik:

en: AltiVec conversions from
eu: AltiVec bihurketak, hauetatik:

en: OpenMAX DL image processing
eu: OpenMAX DL irudi-prozesatzea

en: RV32 conversion filter
eu: RV32 bihurketa-iragazkia

en: Scaling mode
eu: Eskala doitzeko modua

en: Scaling mode to use.
eu: Erabili beharreko eskala doitzeko modua.

en: Fast bilinear
eu: Bilineal bizkorra

en: Bilinear
eu: Bilineala

en: Bicubic (good quality)
eu: Bikubikoa (kalitate ona)

en: Experimental
eu: Esperimentala

en: Nearest neighbour (bad quality)
eu: Hurbileneko bizilaguna (kalitate txarra)

en: Luma bicubic / chroma bilinear
eu: Luminantzia bikubikoa / krominantzia bilineala

en: Bicubic spline
eu: Spline bikubikoa

en: Video scaling filter
eu: Bideo-eskalaren iragazkia

en: Brightness threshold
eu: Distiraren atalasea

en: Image contrast (0-2)
eu: Irudiaren kontrastea (0-2)

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
eu: Ezarri irudiaren kontrastea 0 eta 2 artean. Lehenespena 1 da.

en: Image hue (0-360)
eu: Irudiaren ñabardura (0-360)

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
eu: Ezarri irudiaren ñabardura 0 eta 360 artean. Lehenespena 0 da.

en: Image saturation (0-3)
eu: Irudiaren saturazioa (0-3)

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
eu: Ezarri irudiaren saturazioa 0 eta 3 artean. Lehenespena 1 da.

en: Image brightness (0-2)
eu: Irudiaren distira (0-2)

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
eu: Ezarri irudiaren distira 0 eta 2 artean. Lehenespena 1 da.

en: Image gamma (0-10)
eu: Irudiaren gamma (0-10)

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
eu: Ezarri irudiaren gamma 0,01 eta 10 artean. Lehenespena 1 da.

en: Image properties filter
eu: Irudiaren propietateen iragazkia

en: Image adjust
eu: Doitu irudia

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
eu: Erabili irudi baten alfa kanala gardentasun-maskara gisa.

en: Transparency mask
eu: Gardentasun-maskara

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
eu: Alfa nahasteko gardentasun-maskara. png alfa kanal bat erabiltzen du.

en: Alpha mask video filter
eu: Alfa maskararen bideo-iragazkia

en: Alpha mask
eu: Alfa maskara

en: Color scheme
eu: Kolore-eskema

en: Window size
eu: Leihoaren tamaina

en: Device type
eu: Gailu mota

en: Choose your preferred hardware from the list, or choose AtmoWin Software to delegate processing to the external process - with more options
eu: Aukeratu nahiago duzun hardwarea zerrendatik, edo aukeratu AtmoWin softwarea prozesatzea kanpoko prozesuaren esku uzteko, aukera gehiagorekin

en: AtmoWin Software
eu: AtmoWin softwarea

en: Classic AtmoLight
eu: AtmoLight klasikoa

en: Count of AtmoLight channels
eu: AtmoLight kanalen kopurua

en: How many AtmoLight channels, should be emulated with that DMX device
eu: Zenbat AtmoLight kanal emulatu behar diren DMX gailu horrekin

en: DMX address for each channel
eu: Kanal bakoitzaren DMX helbidea

en: Define here the DMX base address for each channel use , or ; to separate the values
eu: Definitu hemen kanal bakoitzaren DMX oinarrizko helbidea. Erabili , edo ; balioak bereizteko

en: Count of channels
eu: Kanal kopurua

en: Depending on your MoMoLight hardware choose 3 or 4 channels
eu: MoMoLight hardwarearen arabera, aukeratu 3 edo 4 kanal

en: Count of fnordlicht's
eu: fnordlicht kopurua

en: Save Debug Frames
eu: Gorde arazketa-markoak

en: Write every 128th miniframe to a folder.
eu: Idatzi 128 minimarkotik bat karpeta batean.

en: Debug Frame Folder
eu: Arazketa-markoen karpeta

en: The path where the debugframes should be saved
eu: Arazketa-markoak gordetzeko erabiliko den bide-izena

en: Extracted Image Width
eu: Erauzitako irudiaren zabalera

en: The width of the mini image for further processing (64 is default)
eu: Prozesatzen jarraitu behar den miniirudiaren zabalera (64 da lehenetsia)

en: Extracted Image Height
eu: Erauzitako irudiaren altuera

en: The height of the mini image for further processing (48 is default)
eu: Prozesatzen jarraitu behar den miniirudiaren altuera (48 da lehenetsia)

en: Mark analyzed pixels
eu: Markatu analizatutako pixelak

en: makes the sample grid visible on screen as white pixels
eu: laginaren sareta ikusgai jartzen du pantailan, pixel zuri gisa

en: Color when paused
eu: Kolore bidez adierazi pausarazita dagoenean

en: Set the color to show if the user pauses the video. (Have light to get another beer?)
eu: Ezarri erabiltzaileak bideoa pausarazten duenean erakutsiko den kolorea. (Badaukazu behar adina argi beste garagardo bat eskuratzeko?)

en: Pause-Red
eu: Pausarazita - Gorria

en: Red component of the pause color
eu: Pausarazte-kolorearen osagai gorria

en: Pause-Green
eu: Pausarazi - Berdea

en: Green component of the pause color
eu: Pausarazte-kolorearen osagai berdea

en: Pause-Blue
eu: Pausarazi - Urdina

en: Blue component of the pause color
eu: Pausarazte-kolorearen osagai urdina

en: Pause-Fadesteps
eu: Pausarazi - Iraungitze-urratsak

en: Number of steps to change current color to pause color (each step takes 40ms)
eu: Uneko koloretik pausarazte-kolorera aldatzeko urrats kopurua (urrats bakoitzak 40 ms irauten du)

en: End-Red
eu: Amaitu - Gorria

en: Red component of the shutdown color
eu: Ixte-kolorearen osagai gorria

en: End-Green
eu: Amaitu - Berdea

en: Green component of the shutdown color
eu: Ixte-kolorearen osagai berdea

en: End-Blue
eu: Amaitu - Urdina

en: Blue component of the shutdown color
eu: Ixte-kolorearen osagai urdina

en: End-Fadesteps
eu: Amaitu - Iraungitze-urratsak

en: Number of steps to change current color to end color for dimming up the light in cinema style... (each step takes 40ms)
eu: Uneko koloretik amaitze-kolorera aldatzeko urrats kopurua, argia zineman bezala motelduz joateko... (urrats bakoitzak 40 ms irauten du)

en: Number of zones on top
eu: Goiko zona kopurua

en: Number of zones on the top of the screen
eu: Pantailaren goiko aldeko zona kopurua

en: Number of zones on bottom
eu: Beheko zona kopurua

en: Number of zones on the bottom of the screen
eu: Pantailaren beheko aldeko zona kopurua

en: Zones on left / right side
eu: Ezkerreko / Eskuineko zonak

en: Calculate a average zone
eu: Kalkulatu batez besteko zona bat

en: it contains the average of all pixels in the sample image (only useful for single channel AtmoLight)
eu: Irudi bereko pixel guztien batezbestekoa dauka (kanal bakarreko AtmoLight-erako bakarrik balio du)

en: Use Software White adjust
eu: Erabili softwarea zuriak doitzeko

en: Should the buildin driver do a white adjust or your LED stripes? recommend.
eu: Barneratutako kontrolatzaileak LED marretan zuriak doitzea nahi duzu? (Gomendatua).

en: White Red
eu: Zuriaren gorria

en: Red value of a pure white on your LED stripes.
eu: Zuri puru baten balio gorria LED marretan.

en: White Green
eu: Zuriaren berdea

en: Green value of a pure white on your LED stripes.
eu: Zuri puru baten balio berdea LED marretan.

en: White Blue
eu: Zuriaren urdina

en: Blue value of a pure white on your LED stripes.
eu: Zuri puru baten balio urdina LED marretan.

en: Serial Port/Device
eu: Serieko ataka/gailua

en: Name of the serial port where the AtmoLight controller is attached to.
    On Windows usually something like COM1 or COM2. On Linux /dev/ttyS01 f.e.
eu: AtmoLight kontroladorea daukan serieko atakaren izena.
    Windows-en, normalean COM1 edo COM2 izan ohi da. Linuxen, /dev/ttyS01 f.e.

en: Edge weightning
eu: Ertzen garrantzia

en: Increasing this value will result in color more depending on the border of the frame.
eu: Balio hau handitzen baduzu, kolorea gehiago izango da markoaren ertzaren araberakoa da.

en: Overall brightness of your LED stripes
eu: LED marren distira orokorra

en: Darkness limit
eu: Iluntasunaren muga

en: Pixels with a saturation lower than this will be ignored. Should be greater than one for letterboxed videos.
eu: Hori baino saturazio txikiagoa duten pixelei ez ikusi egingo zaie. Bat baino handiagoa izan beharko luke zabalera osoko bideoetan.

en: Hue windowing
eu: Ñabarduraren leihoa

en: Used for statistics.
eu: Estatistiketarako erabiltzen da.

en: Sat windowing
eu: Saturazioaren leihoa

en: Filter length (ms)
eu: Iragazkiaren luzera (ms)

en: Time it takes until a color is completely changed. This prevents flickering.
eu: Kolore bat erabat aldatzen den arte igarotzen den denbora. Honek keinukatzea eragozten du.

en: Filter threshold
eu: Iragazkiaren atalasea

en: How much a color has to be changed for an immediate color change.
eu: Kolore batek zenbat aldatu behar duen berehalako kolore-aldaketa bat lortzeko.

en: Filter smoothness (%)
eu: Iragazkiaren leuntasuna (%)

en: Filter Smoothness
eu: Iragazkiaren leuntasuna

en: Output Color filter mode
eu: Irteera-kolorearen iragazki-modua

en: defines the how the output color should be calculated based on previous color
eu: irteeraren kolorea nola kalkulatu behar den zehazten du, aurreko kolorean oinarrituta

en: No Filtering
eu: Iragazkirik ez

en: Combined
eu: Konbinatua

en: Percent
eu: Ehunekoa

en: Frame delay (ms)
eu: Marko-atzerapena (ms)

en: Helps to get the video output and the light effects in sync. Values around 20ms should do the trick.
eu: Bideoaren irteera eta argi-efektuak sinkronizatzen laguntzen du. 20 ms inguruko balioak egokiak izan daitezke.

en: Channel 0: summary
eu: 0 kanala: laburpena

en: Channel 1: left
eu: 1 kanala: ezkerrean

en: Channel 2: right
eu: 2 kanala: eskuinean

en: Channel 3: top
eu: 3 kanala: goian

en: Channel 4: bottom
eu: 4 kanala: behean

en: Maps the hardware channel X to logical zone Y to fix wrong wiring :-)
eu: Hardwarearen X kanala Y zona logikoarekin mapatzen du, kableatu okerra konpontzeko :-)

en: disabled
eu: desgaituta

en: Zone 4:summary
eu: 4. zona: laburpena

en: Zone 3:left
eu: 3. zona: ezkerrean

en: Zone 1:right
eu: 1. zona: eskuinean

en: Zone 0:top
eu: 0. zona: goian

en: Zone 2:bottom
eu: 2. zona: behean

en: Channel / Zone Assignment
eu: Kanala / Zonaren esleipena

en: for devices with more than five channels / zones write down here for each channel the zone number to show and separate the values with , or ; and use -1 to not use some channels. For the classic AtmoLight the sequence 4,3,1,0,2 would set the default channel/zone mapping. Having only two zones on top, and one zone on left and right and no summary zone the mapping for classic AtmoLight would be -1,3,2,1,0
eu: bost kanal edo zona baino gehiago dituzten gailuetarako, idatzi hemen kanal bakoitzerako erakutsi behar den zona-zenbakia, eta bereizi balioak , edo ; batez. Erabili -1 kanal batzuk ez erabiltzeko. AtmoLight klasikorako, 4,3,1,0,2 sekuentziak kanal/zona mapatze lehenetsia ezartzen du. Goian bi zona bakarrik, ezkerrean eta eskuinean zona bakarra, eta laburpen-zonarik ez badago, AtmoLight klasikoaren mapatzea -1,3,2,1,0 izango da

en: Zone 0: Top gradient
eu: 0. zona: goian gradientea

en: Zone 1: Right gradient
eu: 1. zona: eskuinean gradientea

en: Zone 2: Bottom gradient
eu: 2. zona: behean gradientea

en: Zone 3: Left gradient
eu: 3. zona: ezkerrean gradientea

en: Zone 4: Summary gradient
eu: 4. zona: laburpen-gradientea

en: Defines a small bitmap with 64x48 pixels, containing a grayscale gradient
eu: 64x48 pixel dituen bit-mapa txiki bat zehazten du, gris-eskalaren gradientea duena

en: Gradient bitmap searchpath
eu: Bit-mapa gradientearen bilaketako bide-izena

en: Now preferred option to assign gradient bitmaps, put them as zone_0.bmp, zone_1.bmp etc. into one folder and set the foldername here
eu: Bit-mapa gradienteak esleitzeko hobetsitako aukera hau da: jar itzazu zone_0.bmp, zone_1.bmp eta abar gisa karpeta batean, eta ezarri karpetaren izena hemen

en: Filename of AtmoWin*.exe
eu: AtmoWin*.exe-ren fitxategi-izena

en: if you want the AtmoLight control software to be launched by VLC, enter the complete path of AtmoWinA.exe here.
eu: VLCk AtmoLight kontroleko softwarea abiaraztea nahi baduzu, adierazi AtmoWinA.exe-ren bide-izen osoa hemen.

en: AtmoLight Filter
eu: AtmoLight iragazkia

en: Choose Devicetype and Connection
eu: Aukeratu gailu mota eta konexioa

en: Illuminate the room with this color on pause
eu: Argitu gela kolore honekin pausarazitakoan

en: Illuminate the room with this color on shutdown
eu: Argitu gela kolore honekin itxitakoan

en: DMX options
eu: DMX aukerak

en: MoMoLight options
eu: MoMoLight aukerak

en: fnordlicht options
eu: fnordlicht aukerak

en: Zone Layout for the build-in Atmo
eu: Zonaren diseinua barneratutako Atmo-rako

en: Settings for the built-in Live Video Processor only
eu: Barneratutako zuzeneko bideo-prozesadorearentzat soilik diren ezarpenak

en: Change channel assignment (fixes wrong wiring)
eu: Aldatu kanal-esleipena (okerreko kableatua konpontzen du)

en: Adjust the white light to your LED stripes
eu: Doitu argi zuria LED marretan

en: Change gradients
eu: Aldatu gradienteak

en: X coordinate
eu: X koordenatua

en: X coordinate of the bargraph.
eu: Barra-grafikoaren X koordenatua.

en: Y coordinate
eu: Y koordenatua

en: Y coordinate of the bargraph.
eu: Barra-grafikoaren Y koordenatua.

en: Transparency of the bargraph
eu: Barra-grafikoaren gardentasuna

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
eu: Barra-grafikoaren gardentasunaren balioa (0 erabateko gardentasuna da eta 255 erabateko opakutasuna).

en: Bargraph position
eu: Barra-grafikoaren posizioa

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Barra-grafikoak bideoan duen kokalekua zehaztu dezakezu (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Bar width in pixel (default : 10)
eu: Barraren zabalera pixeletan (lehenespena : 10)

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed (default : 10).
eu: Barra-grafikoko bistaratu beharreko barra bakoitzaren zabalera pixeletan (lehenespena : 10).

en: Audio Bar Graph Video
eu: Audioaren barra-grafikoaren bideoa

en: Ball color
eu: Bolaren kolorea

en: Edge visible
eu: Ertza ikusgai

en: Set edge visibility.
eu: Ezarri ertzaren ikusgaitasuna.

en: Ball speed
eu: Bolaren emaria

en: Set ball speed, the displacement value                                 in number of pixels by frame.
eu: Ezarri bolaren emaria, desplazamenduaren balioa                                 markoko pixel kopuruan adierazita.

en: Ball size
eu: Bolaren tamaina

en: Set ball size giving its radius in number                                 of pixels
eu: Ezarri bolaren tamaina haren erradioa                                 pixel kopuruan adieraziz

en: Gradient threshold
eu: Gradientearen atalasea

en: Set gradient threshold for edge computation.
eu: Ezarri gradientearen atalasea ertzak kalkulatzeko.

en: Augmented reality ball game
eu: Errealitate areagotuko bola-jokoa

en: Ball video filter
eu: Bolaren bideo-iragazkia

en: Ball
eu: Bola

en: Number of time to blend
eu: Nahastearen zenbatgarren aldia

en: The number of time the blend will be performed
eu: Zenbatgarren aldiz egingo den nahastea

en: Alpha of the blended image
eu: Nahastutako irudiaren alfa

en: Alpha with which the blend image is blended
eu: Nahaste-irudia zer alfa-rekin nahastuko den

en: Image to be blended onto
eu: Nahasteko oinarri gisa erabiliko den irudia

en: The image which will be used to blend onto
eu: Nahasteko oinarrizko irudi gisa erabiliko den irudia

en: Chroma for the base image
eu: Oinarrizko irudiaren krominantzia

en: Chroma which the base image will be loaded in
eu: Oinarrizko irudia zer krominantziarekin kargatuko den

en: Image which will be blended
eu: Nahastuko den irudia

en: The image blended onto the base image
eu: Oinarrizko irudiarekin nahastutako irudia

en: Chroma for the blend image
eu: Nahasteko irudiaren krominantzia

en: Chroma which the blend image will be loaded in
eu: Nahastuko den irudia zer krominantziarekin kargatuko den

en: Blending benchmark filter
eu: Nahasteko benchmark iragazkia

en: Base image
eu: Oinarrizko irudia

en: Blend image
eu: Nahasteko irudia

en: Video pictures blending
eu: Bideo-irudien nahastea

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
eu: Efektu honi "pantaila berde" edo "krominantzia-gako" ere deitzen zaio, eta aurreko planoko mosaikoko irudiaren "zati urdinak" nahasten ditu atzeko planoan (eguraldi-iragarpenetan bezala). Nahasteko kolore "gakoa" hauta dezakezu (lehenespenez urdina da).

en: Bluescreen U value
eu: Pantaila urdinaren U balioa

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
eu: Pantaila urdinaren kolore gakoaren "U" balioa (YUV baliotan). 0tik 255era. Lehenespena 120 da urdinerako.

en: Bluescreen V value
eu: Pantaila urdinaren V balioa

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
eu: Pantaila urdinaren kolore gakoaren "V" balioa (YUV baliotan). 0tik 255era. Lehenespena 90 da urdinerako.

en: Bluescreen U tolerance
eu: Pantaila urdinaren U tolerantzia

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
eu: Pantaila urdinaren nahastailearen tolerantzia U planoko kolore-aldaketetarako. 10 eta 20 arteko balioak egokiak dira.

en: Bluescreen V tolerance
eu: Pantaila urdinaren V tolerantzia

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
eu: Pantaila urdinaren nahastailearen tolerantzia V planoko kolore-aldaketetarako. 10 eta 20 arteko balioak egokiak dira.

en: Bluescreen video filter
eu: Pantaila urdinaren bideo-iragazkia

en: Bluescreen
eu: Pantaila urdina

en: Output width
eu: Irteeraren zabalera

en: Output (canvas) image width
eu: Irteerako (oihala) irudiaren zabalera

en: Output height
eu: Irteeraren altuera

en: Output (canvas) image height
eu: Irteerako (oihala) irudiaren altuera

en: Output picture aspect ratio
eu: Irteerako irudiaren aspektu-erlazioa

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
eu: Ezarri oihaleko irudiaren aspektu-erlazioa. Ezartzen ez baduzu, oihalak sarreraren SAR bera duela ulertuko da.

en: Pad video
eu: Jarri betegarria bideoari

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
eu: Gaituta badago, bideoari betegarria jarriko zaio, tamaina doitu ondoren oihalera egokitzeko. Bestela, bideoa moztu egingo da, tamaina doitu ondoren oihalean sar dadin.

en: Automatically resize and pad a video
eu: Automatikoki aldatu tamainaz eta betegarria jarri bideoari

en: Canvas
eu: Oihala

en: Canvas video filter
eu: Oihalaren bideo-iragazkia

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
eu: Honen antzeko koloreak gorde egingo dira, eta besteak gris-eskalara pasatuko dira. Honek hamaseitarraizan behar du (HTML koloreak bezala). Lehen bi karaktereak gorrirako dira, gero berderako eta, gero, urdinerako. #000000 = beltza, #FF0000 = gorria, #00FF00 = berdea, #FFFF00 = horia (gorria + berdea), #FFFFFF = zuria

en: Select one color in the video
eu: Hautatu bideoko kolore bat

en: Color threshold filter
eu: Kolore-atalasearen iragazkia

en: Saturation threshold
eu: Saturazio-atalasea

en: Similarity threshold
eu: Antzekotasunaren atalasea

en: Pixels to crop from top
eu: Goitik mozteko pixelak

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
eu: Irudiaren goiko aldetik mozteko pixel kopurua.

en: Pixels to crop from bottom
eu: Behetik mozteko pixelak

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
eu: Irudiaren beheko aldetik mozteko pixel kopurua.

en: Pixels to crop from left
eu: Ezkerretik mozteko pixelak

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
eu: Irudiaren ezkerreko aldetik mozteko pixel kopurua.

en: Pixels to crop from right
eu: Eskuinetik mozteko pixelak

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
eu: Irudiaren eskuineko aldetik mozteko pixel kopurua.

en: Pixels to padd to top
eu: Goian betegarria erantsi behar zaien pixelak

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
eu: Moztu ondoren, irudiaren goiko aldean betegarria erantsi behar zaien pixel kopurua.

en: Pixels to padd to bottom
eu: Behean betegarria erantsi behar zaien pixelak

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
eu: Moztu ondoren, irudiaren beheko aldean betegarria erantsi behar zaien pixel kopurua.

en: Pixels to padd to left
eu: Ezkerrean betegarria erantsi behar zaien pixelak

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
eu: Moztu ondoren, irudiaren ezkerreko aldean betegarria erantsi behar zaien pixel kopurua.

en: Pixels to padd to right
eu: Eskuinean betegarria erantsi behar zaien pixelak

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
eu: Moztu ondoren, irudiaren eskuineko aldean betegarria erantsi behar zaien pixel kopurua.

en: Padd
eu: Betegarria

en: Low
eu: Baxua

en: Medium
eu: Ertaina

en: High
eu: Altua

en: Streaming deinterlace mode
eu: Transmisio jarraiturako gurutzelarkatuak bereizteko modua

en: Deinterlace method to use for streaming.
eu: Transmisio jarraiturako erabili behar den gurutzelarkatuak bereizteko metodoa.

en: Deinterlacing video filter
eu: Gurutzelarkatuak bereizteko bideo-iragazkia

en: Input FIFO
eu: Sarrerako FIFO

en: FIFO which will be read for commands
eu: Komandoetarako irakurriko den FIFO

en: Output FIFO
eu: Irteerako FIFO

en: FIFO which will be written to for responses
eu: Erantzunetarako idatziko den FIFO

en: Dynamic video overlay
eu: Bideo-gainjartze dinamikoa

en: Overlay
eu: Gainjartzea

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
eu: Irudi-maskara. % 50etik gorako alfa balioa duten pixelak ezabatu egingo dira.

en: X coordinate of the mask.
eu: Maskararen X koordenatua.

en: Y coordinate of the mask.
eu: Maskararen Y koordenatua.

en: Remove zones of the video using a picture as mask
eu: Kendu irudi bat maskara gisa erabiltzen duten bideoaren zonak

en: Erase video filter
eu: Ezabatzeko bideo-iragazkia

en: Erase
eu: Ezabatu

en: RGB component to extract
eu: Erauzteko GBU osagaia

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
eu: Erauzteko GBU osagaia. 0 gorria, 1 berdea eta 2 urdina.

en: Extract RGB component video filter
eu: Erauzi GBU osagaiaren bideo-iragazkia

en: Gaussian's std deviation
eu: Gauss-en desbideraketa estandarra

en: Add a blurring effect
eu: Gehitu lausotze-efektua

en: Gaussian blur video filter
eu: Gauss-en lausotzearen bideo-iragazkia

en: Gaussian Blur
eu: Gauss-en lausotzea

en: Strength
eu: Indarra

en: Strength used to modify the value of a pixel
eu: Pixelaren balioa aldatzeko erabilitako indarra

en: Gradfun video filter
eu: Gradfun bideo-iragazkia

en: Distort mode
eu: Distortsio modua

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
eu: Distortsio modua, hauetako bat: "gradientea", "ertza" eta"hough".

en: Gradient image type
eu: Irudi gradiente mota

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
eu: Irudi gradiente mota (0 edo 1). 0 balioak irudia zuri bihurtuko du, eta 1 balioak koloreei eutsiko die.

en: Apply cartoon effect
eu: Aplikatu marrazki bizidunen efektua

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
eu: Aplikatu marrazki bizidunen efektua. "gradientea" eta "ertza" aukerek bakarrik erabiltzen dute.

en: Apply color gradient or edge detection effects
eu: Aplikatu kolore gradientea edo ertzak detektatzeko efektuak

en: Gradient video filter
eu: Gradientearen bideo-iragazkia

en: Grain video filter
eu: Pikortatzearen bideo-iragazkia

en: Grain
eu: Pikortatzea

en: Invert video filter
eu: Alderantzikatzearen bideo-iragazkia

en: Color inversion
eu: Kolore-alderantzikatzea

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
eu: Erabili beharreko irudi-fitxategien bide-izen osoa. Formatua hau da: <irudia>[,<atzerapena ms-tan>[,<alfa>]][;<irudia>[,<atzerapena>[,<alpha>]]][;...]. Fitxategi bakarra badaukazu, nahikoa da haren fitxategi-izena sartzea.

en: Logo animation # of loops
eu: Logotipoaren animazioaren begizta kopurua

en: Number of loops for the logo animation.-1 = continuous, 0 = disabled
eu: Logotipoaren animazioaren begizta kopurua. -1 = etengabe, 0 = desgaituta

en: Logo individual image time in ms
eu: Logotipoaren irudi bakoitzaren iraupena ms-tan

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
eu: Irudi bakoitza bistaratzeko denbora, 0 - 60000 ms artean.

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
eu: Logotipoaren X koordenatua. Logotipoa lekuz alda dezakezu, gainean ezkerreko botoiaz klik egitean.

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
eu: Logotipoaren Y koordenatua. Logotipoa lekuz alda dezakezu, gainean ezkerreko botoiaz klik egitean.

en: Opacity of the logo
eu: Logotipoaren opakutasuna

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
eu: Logotipoaren opakutasunaren balioa (0 erabateko gardentasuna da eta 255 erabateko opakutasuna).

en: Logo position
eu: Logotipoaren kokalekua

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Behartu logotipoak bideoan duen kokalekua (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Use a local picture as logo on the video
eu: Erabili irudi lokal bat bideoaren logotipo gisa

en: Logo overlay
eu: Logotipoaren gainjartzea

en: Logo video filter
eu: Logotipoaren bideo-iragazkia

en: Magnify/Zoom interactive video filter
eu: Handitu/Egin zoom bideo-iragazki interaktiboa

en: Magnify
eu: Handitu

en: Text file
eu: Testu-fitxategia

en: X offset, from the left screen edge.
eu: X desplazamendua, pantailaren ezkerreko ertzetik.

en: Y offset, down from the top.
eu: Y desplazamendua, goitik beherantz.

en: Timeout
eu: Denbora-muga

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
eu: Markesinak bistaratuta egon behar duen milisegundo kopurua. Balio lehenetsia 0 da (betiko irauten du).

en: Refresh period in ms
eu: Freskatze-aldia ms-tan

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
eu: Kate-eguneratzeen arteko milisegundo kopurua. Metadatuak edo denbora-formatuaren kate-sekuentziak erabiltzen direnean da erabilgarria, batez ere.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
eu: Gainjarritako testuaren opakutasuna (gardentasunaren aurkakoa). 0 = gardena, 255 = guztiz opakua.

en: Font size, pixels
eu: Letra-tamaina, pixeletan

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
eu: Letra-tamaina, pixeletan. Lehenespena -1 da (erabili letra-tamaina lehenetsia).

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
eu: Bideoan errendatuko den testuaren kolorea. Honek hamaseitarra izan behar du (HTML koloreak bezala). Lehen bi karaktereak gorrirako dira, gero berderako eta, gero, urdinerako. #000000 = beltza, #FF0000 = gorria, #00FF00 = berdea, #FFFF00 = horia (gorria + berdea), #FFFFFF = zuria

en: Marquee position
eu: Markesinaren posizioa

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Markesinak bideoan duen kokalekua zehaztu dezakezu (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Display text above the video
eu: Bistaratu testua bideoaren gainean

en: Marquee
eu: Markesina

en: Marquee display
eu: Markesina-bistaratzea

en: Misc
eu: Askotarikoak

en: Mirror orientation
eu: Ispiluaren orientazioa

en: Defines orientation of the mirror splitting.     Can be vertical or horizontal
eu: Ispilu-zatiketaren orientazioa zehazten du.     Bertikala edo horizontala izan daiteke

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Direction
eu: Norabidea

en: Direction of the mirroring
eu: Ispilatzearen noranzkoa

en: Left to right/Top to bottom
eu: Ezkerretik eskuinera/Goitik behera

en: Right to left/Bottom to top
eu: Eskuinetik ezkerrera/Behetik gora

en: Mirror video filter
eu: Ispiluaren bideo-iragazkia

en: Mirror video
eu: Ispiluaren bideoa

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
eu: Bideoa bi zati berdinetan zatitzen du, ispilu bat bezala

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
eu: Mosaikoaren aurreko planoko irudien gardentasuna. 0 = gardena, 255 = guztiz opakua (lehenetsia).

en: Total height of the mosaic, in pixels.
eu: Mosaikoaren guztizko altuera, pixeletan.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
eu: Mosaikoaren guztizko zabalera, pixeletan.

en: Top left corner X coordinate
eu: Goiko ezkerreko ertzaren X koordenatua

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
eu: Mosaikoaren goiko ezkerreko ertzeko X koordenatua.

en: Top left corner Y coordinate
eu: Goiko ezkerreko ertzaren Y koordenatua

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
eu: Mosaikoaren goiko ezkerreko ertzeko Y koordenatua.

en: Border width
eu: Ertzaren zabalera

en: Width in pixels of the border between miniatures.
eu: Argazki txikien arteko ertzaren zabalera pixeletan.

en: Border height
eu: Ertzaren altuera

en: Height in pixels of the border between miniatures.
eu: Argazki txikien arteko ertzaren altuera pixeletan.

en: Mosaic alignment
eu: Mosaikoaren lerrokatzea

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Mosaikoak bideoan duen lerrokatzea zehaztu dezakezu (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Positioning method
eu: Kokatzeko metodoa

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
eu: Mosaikoaren kokatze-metodoa. automatikoa: automatikoki aukeratu errenkada eta zutabeen kopuru onena. finkoa: erabili erabiltzaileak definitutako zutabe eta errenkada kopurua. desplazamenduak: erabili erabiltzaileak definitutako desplazamenduak irudi bakoitzerako.

en: Number of rows
eu: Errenkada kopurua

en: Number of columns
eu: Zutabe kopurua

en: Keep aspect ratio
eu: Mantendu aspektu-erlazioa

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
eu: Mantendu jatorrizko aspektu-erlazioa mosaiko-elementuen tamaina aldatzean.

en: Keep original size
eu: Eutsi jatorrizko tamainari

en: Keep the original size of mosaic elements.
eu: Mantendu mosaiko-elementuen jatorrizko tamaina.

en: Elements order
eu: Elementuen ordena

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s).These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
eu: Mosaikoko elementuen ordena behartu dezakezu. Irudi-identifikatzaileen komaz bereizitako zerrenda bat adierazi behar duzu. Identifikatzaile horiek "mosaiko-zubia" moduluan esleitzen dira.

en: Offsets in order
eu: Desplazamenduak ordenan

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
eu: Mosaiko-elementuen (x,y) desplazamenduak zehaztu ditzakezu (kokatze-metodoan "desplazamenduak" ezarri bada bakarrik erabil daiteke). Koordenatuen komaz bereizitako zerrenda bat adierazi behar duzu (adibidez: 10,10,150,10).

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
eu: Mosaiko-elementuetatik datozen irudiak atzeratu egingo dira, balio honen arabera (milisegundotan). Balio handietarako, sarrerako cache-balioak handitu beharko dituzu.

en: auto
eu: automatikoa

en: fixed
eu: finkoa

en: offsets
eu: desplazamenduak

en: Mosaic
eu: Mosaikoa

en: Blur factor (1-127)
eu: Lausotze-faktorea (1-127)

en: The degree of blurring from 1 to 127.
eu: Lausotze-maila 1etik 127ra.

en: Motion blur filter
eu: Mugimendu-lausotzearen iragazkia

en: Motion detect video filter
eu: Mugimendu-detekzioaren bideo-iragazkia

en: OpenCV face detection example filter
eu: OpenCV aurpegi-detekzioaren adibideen iragazkia

en: OpenCV example
eu: OpenCV adibidea

en: Haar cascade filename
eu: Haar teilakatzearen fitxategi-izena

en: Name of XML file containing Haar cascade description
eu: Haar teilakatzearen deskribapena daukan XML fitxategia

en: Use input chroma unaltered
eu: Erabili sarrerako krominantzia aldatu gabe

en: I420 - first plane is greyscale
eu: I420 - lehen planoa gris-eskala da

en: RGB32
eu: GBU32

en: Don't display any video
eu: Ez bistaratu bideorik

en: Display the input video
eu: Bistaratu sarrerako bideoa

en: Display the processed video
eu: Bistaratu prozesatutako bideoa

en: Show only errors
eu: Erakutsi erroreak bakarrik

en: Show errors and warnings
eu: Erakutsi erroreak eta abisuak

en: Show everything including debug messages
eu: Erakutsi dena, arazketa-mezuak ere bai

en: OpenCV video filter wrapper
eu: OpenCV bideo-iragazkiaren bilgarria

en: Scale factor (0.1-2.0)
eu: Eskala-faktorea (0,1-2,0)

en: Ammount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
eu: Irudiaren eskala zenbat doitu behar den, barruko OpenCV iragazkira bidali aurretik

en: OpenCV filter chroma
eu: OpenCV iragazkiaren krominantzia

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
eu: Irudia zer krominantziatara bihurtu behar den barruko OpenCV iragazkira bidali aurretik

en: Wrapper filter output
eu: Bilgarrien iragazkiaren irteera

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
eu: Bilgarrien iragazkiak zer bideo bistaratuko duen (batere bistaratzen badu) zehazten du

en: OpenCV internal filter name
eu: OpenCV barruko iragazkiaren izena

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
eu: Erabili behar den barruko OpenCV plugin-iragazkia

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
eu: Posterizazio-maila (kolore kopurua balio honen erro kubikoa da)

en: Posterize video filter
eu: Posterizazioaren bideo-iragazkia

en: FFmpeg post processing filter chains
eu: FFmpeg prozesatze ondorengo iragazki-kateak

en: Video post processing filter
eu: Bideoaren prozesatu ondorengo iragazkia

en: Lowest
eu: Txikiena

en: Highest
eu: Handiena

en: Psychedelic video filter
eu: Bideo-iragazki psikodelikoa

en: Number of puzzle rows
eu: Puzzlearen errenkada kopurua

en: Number of puzzle columns
eu: Puzzlearen zutabe kopurua

en: Border
eu: Ertza

en: Small preview
eu: Aurrebista txikia

en: Show small preview.
eu: Erakutsi aurrebista txikia.

en: Small preview size
eu: Aurrebista txikiaren tamaina

en: Show small preview size (percent of source).
eu: Erakutsi aurrebista txikia (jatorrizkoaren ehunekoa).

en: Auto shuffle
eu: Nahastu automatikoki

en: Rotation
eu: Biraketa

en: 0/90/180/270/mirror
eu: 0/90/180/270/ispilua

en: Puzzle interactive game video filter
eu: Puzzle-joko interaktiboaren bideo-iragazkia

en: Puzzle
eu: Puzzlea

en: VNC Host
eu: VNC ostalaria

en: VNC hostname or IP address.
eu: VNC ostalari-izena edo IP helbidea.

en: VNC Port
eu: VNC ataka

en: VNC port number.
eu: VNC ataka-zenbakia.

en: VNC Password
eu: VNC pasahitza

en: VNC password.
eu: VNC pasahitza.

en: VNC poll interval
eu: VNC galdeketaren tartea

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
eu: Tarte horretan VNCren eguneratze bat eskatzen da; lehenespena 300 milisegundoz behin da.

en: VNC polling
eu: VNC galdeketa

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
eu: Aktibatu VNC galdeketa. EZ aktibatu VDR ffnetdev bezero gisa erabiltzeko.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
eu: Bidali saguaren gertaerak VNC ostalarira. Ez da behar VDR ffnetdev bezero gisa erabiltzeko.

en: Key events
eu: Tekla-gertaerak

en: Send key events to VNC host.
eu: Bidali tekla-gertaerak VNC ostalarira.

en: Alpha transparency value (default 255)
eu: Alfa gardentasunaren balioa (lehenespena 255)

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
eu: OSD VNCren gardentasuna aldatu egin daiteke 0 eta 255 bitarteko balio bat adieraziz. Balio txikiagoak gardentasuna areagotuko du, eta balio handiagoak, berriz, gardentasuna murriztuko du. Lehenespena ez-gardena izatea da (255 balioa), eta gutxieneko balioa guztiz gardena da (0 balioa).

en: Remote-OSD over VNC
eu: Urruneko OSD VNCren gainean

en: Remote-OSD
eu: Urruneko OSD

en: Ripple video filter
eu: Izurtzearen bideo-iragazkia

en: Ripple
eu: Izurtua

en: Angle in degrees
eu: Angelua gradutan

en: Angle in degrees (0 to 359)
eu: Angelua gradutan (0 eta 359 bitartean)

en: Rotate video filter
eu: Biratu bideo-iragazkia

en: Rotate
eu: Biratu

en: Feed URLs
eu: Jarioaren URLak

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
eu: RSS/Atom jarioaren '|' (kanalizazioa) ikurraz bereizitako URLak.

en: Speed of feeds
eu: Jarioen abiadura

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
eu: RSS/Atom jarioen abiadura mikrosegundotan (handiagoak mantsoagoa esan nahi du).

en: Max length
eu: Gehienezko luzera

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
eu: Pantailan bistaratutako gehienezko karaktere kopurua.

en: Refresh time
eu: Freskatze-denbora

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
eu: Jarioen behartutako freskatzeen arteko segundo kopurua. 0 balioak esan nahi du jarioak ez direla inoiz eguneratzen.

en: Feed images
eu: Jario-irudiak

en: Display feed images if available.
eu: Bistaratu jario-irudiak, erabilgarri badaude.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
eu: Gainjarritako testuaren opakutasuna (gardentasunaren aurkakoa). 0 = gardena, 255 = guztiz opakua.

en: Text position
eu: Testuaren posizioa

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Testuak bideoan duen kokalekua zehaztu dezakezu (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Title display mode
eu: Titulua bistaratzeko modua

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
eu: Titulua bistaratzeko modua. Lehenespena 0 da (ezkutatuta) jarioak irudi bat badauka eta jario-irudiak gaituta badaude; bestela, 1 izango da.

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
eu: Bistaratu RSS edo ATOM jarioa zure bideoan

en: Don't show
eu: Ez erakutsi

en: Always visible
eu: Beti ikusgai

en: Scroll with feed
eu: Korritu jarioarekin batera

en: RSS and Atom feed display
eu: RSS eta Atom jarioen bistaratzea

en: Image format
eu: Irudi-formatua

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
eu: Irteerako irudien formatua (png, jpeg, ...).

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Irudiaren zabalera zehaztu dezakezu. Lehenespenez (-1) VLC bideoaren ezaugarrietara egokituko da.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Irudiaren altuera zehaztu dezakezu. Lehenespenez (-1) VLC bideoaren ezaugarrietara egokituko da.

en: Recording ratio
eu: Grabatzeko erlazioa

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
eu: Grabatu beharreko irudien erlazioa. 3 balioak esan nahi du hiru iruditik bat grabatuko dela.

en: Filename prefix
eu: Fitxategi-izenaren aurrizkia

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
eu: Irteerako irudien fitxategi-izenaren aurrizkia. Irteerako fitxategi-izenek "aurrizkiaZENBAKIA.formatua" forma edukiko dute, ordeztea aktibatuta ez badago.

en: Directory path prefix
eu: Direktorioaren bide-izenaren aurrizkia

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
eu: Irudi-fitxategiak gorde behar diren direktorioaren bide-izena. Ezarrita ez badago, irudiak automatikoki gordeko dira erabiltzaileen direktorio nagusian.

en: Always write to the same file
eu: Beti fitxategi berean idatzi

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
eu: Beti fitxategi berean idatzi, irudiko fitxategi bat sortu beharrean. Kasu horretan, zenbakia ez zaio fitxategi-izenari eransten.

en: Send your video to picture files
eu: Bidali bideoa irudi-fitxategietara

en: Scene filter
eu: Eszena-iragazkia

en: Scene video filter
eu: Eszenen bideo-iragazkia

en: Sepia intensity
eu: Sepia intentsitatea

en: Intensity of sepia effect
eu: Sepia efektuaren intentsitatea

en: Sepia video filter
eu: Sepia bideo-iragazkia

en: Sharpen strength (0-2)
eu: Araztearen indarra (0-2)

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
eu: Ezarri araztearen indarra 0 eta 2 artean. Lehenespena 0,05 da.

en: Augment contrast between contours.
eu: Handitu ingeraden arteko kontrastea.

en: Sharpen video filter
eu: Araztu bideo-iragazkia

en: Absolute delay
eu: Atzerapen absolutua

en: Transform type
eu: Transformazio mota

en: Transpose
eu: Transposizioa

en: Anti-transpose
eu: Anti-transposizioa

en: Video transformation filter
eu: Bideo-transformazioko iragazkia

en: Transformation
eu: Eraldaketa

en: Rotate or flip the video
eu: Biratu edo irauli bideoa

en: Wave video filter
eu: Uhinen bideo-iragazkia

en: Wave
eu: Uhina

en: YUVP converter
eu: YUVP bihurgailua

en: ASCII Art
eu: ASCII artea

en: ASCII-art video output
eu: ASCII artearen bideo-irteera

en: Chroma used
eu: Erabilitako krominantzia

en: Force use of a specific chroma for output. Default is RGB32.
eu: Irteerarako krominantzia jakin bat erabiltzea behartu. Lehenetsia RGB32 da.

en: Color ASCII art video output
eu: Kolorezko ASCII artearen bideo-irteera

en: Output card
eu: Irteera-txartela

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
eu: DeckLink irteera-txartela, hainbat baleude. Txartel-zenbakiak 0tik hasten dira.

en: DirectFB video output http://www.directfb.org/
eu: DirectFB bideo-irteera http://www.directfb.org/

en: Drawable
eu: Marrazgarria

en: Embedded window video
eu: Kapsulatutako leihoaren bideoa

en: EGL extension for OpenGL
eu: OpenGLrako EGL hedapena

en: Framebuffer device
eu: Framebuffer-aren gailua

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
eu: Errendatzeko erabili behar den framebuffer gailua (normalean /dev/fb0).

en: Run fb on current tty
eu: Exekutatu fb uneko tty-an

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
eu: Exekutatu framebuffer-a uneko TTY gailuan (lehenespena gaituta). (kontuz desgaitu tty kudeaketa)

en: Framebuffer resolution to use
eu: Erabili beharreko framebuffer-aren bereizmena

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
eu: Hautatu framebuffer-aren bereizmena. Une honetan balio hauek onartzen ditu: 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=automatikoa (lehenespena 4=automatikoa)

en: Framebuffer uses hw acceleration
eu: framebuffer-ak hw azelerazioa erabiltzen du

en: If your framebuffer supports hardware acceleration or does double buffering in hardware then you must disable this option. It then does double buffering in software.
eu: Framebuffer-ak hardware-azelerazioa onartzen badu edo hardwarean bufferreratze bikoitza egiten badu, aukera hau desgaitu egin behar duzu. Orduan, softwarean egingo du bufferreratze bikoitza.

en: Image format (default RGB)
eu: Irudi-formatua (lehenespena GBU)

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
eu: Framebuffer-ak erabilitako krominantziaren fourcc. Lehenespena GBU da, fb gailuak ez daukalako bere krominantziaren berri emateko modurik.

en: GNU/Linux framebuffer video output
eu: GNU/Linux framebuffer-aren bideo-irteera

en: OpenGL extension
eu: OpenGL hedapena

en: OpenGL ES 2 extension
eu: OpenGL ES 2 hedapena

en: OpenGL ES extension
eu: OpenGL ES hedapena

en: OpenGL video output (experimental)
eu: OpenGL bideo-irteera (esperimentala)

en: GLX extension for OpenGL
eu: OpenGLrako GLX hedapena

en: iOS OpenGL video output
eu: iOS OpenGL bideo-irteera

en: Video mode
eu: Bideo modua

en: Direct2D video output
eu: Direct2D bideo-irteera

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
eu: Mahaigaineko moduak bideoa mahaigainean bistaratzeko aukera ematen dizu.

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
eu: Saiatu hardware-azelerazioa erabiltzen azpititulu/OSD nahasketarako.

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
eu: Windows Vista-rako eta geroagoko bertsioetarako gomendatutako bideo-irteera

en: Direct3D video output
eu: Direct3D bideo-irteera

en: Use hardware YUV->RGB conversions
eu: Erabili hardwarearen YUV->GBU bihurketak

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
eu: Saiatu hardware-azelerazioa erabiltzen YUV->GBU bihurketetarako. Aukera honek ez dauka efekturik gainjartzeak erabiltzen direnean.

en: Use video buffers in system memory
eu: Erabili bideo-bufferrak sistema-memorian

en: Use triple buffering for overlays
eu: Erabili bufferreratze hirukoitza gainjartzeetarako

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
eu: Saiatu bufferreratze hirukoitza erabiltzen YUV gainjartzeak erabiltzean. Horrela, bideoaren kalitatea askoz hobea izango da (ez da keinukatzerik egongo).

en: Name of desired display device
eu: Nahi den bistaratze-gailuaren izena

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
eu: Hainbat monitoretako konfigurazio batean, bideoaren leihoa irekitzeko erabili nahi duzun pantailaren Windows-eko gailu-izena zehaztu dezakezu. Adibidez, "\\.\DISPLAY1" edo "\\.\DISPLAY2".

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
eu: Windows XPrako gomendatutako bideo-irteera. Ez da bateragarria Vista-ko Aero interfazearekin

en: DirectX (DirectDraw) video output
eu: DirectX (DirectDraw) bideo-irteera

en: Wallpaper
eu: Horma-papera

en: OpenGL video output
eu: OpenGL bideo-irteera

en: Windows GDI video output
eu: Windows GDI bideo-irteera

en: SDL chroma format
eu: SDL krominantzia-formatua

en: Force the SDL renderer to use a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
eu: Behartu SDL errendatzaileak krominantzia-formatu jakin bat erabiltzea, errendimenduak hobetzeko krominantzia-formatu eraginkorrena erabili ordez.

en: Simple DirectMedia Layer video output
eu: Simple DirectMedia Layer bideo-irteera

en: Dummy image chroma format
eu: Irudiaren adibidearen krominantzia-formatua

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
eu: Behartu bideo-irteeraren adibideak irudiak sor ditzala, errendimenduak hobetzeko krominantzia-formatu jakin bat erabiliz, krominantzia-formatu eraginkorrena erabili ordez.

en: Dummy video output
eu: Bideo-irteeraren adibidea

en: Statistics video output
eu: Estatistiken bideo-irteera

en: Video memory buffer width.
eu: Bideo-memoriaren bufferraren zabalera.

en: Video memory buffer height.
eu: Bideo-memoriaren bufferraren altuera.

en: Pitch
eu: Haria

en: Video memory buffer pitch in bytes.
eu: Bideo-memoriaren buffer-haria bytetan.

en: Chroma
eu: Krominantzia

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
eu: Memoria-irudirako krominantzia 4 karaktereko kate gisa bidali, adibidez, "RV32".

en: Video memory output
eu: Bideo-memoriaren irteera

en: Video memory
eu: Bideo-memoria

en: OpenGL GLX video output (XCB)
eu: OpenGL GLX bideo-irteera (XCB)

en: X11 display
eu: X11 bistaratzea

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
eu: Bideoa X11 pantaila honekin errendatuko da. Hutsik badako, pantaila lehenetsia erabiliko da.

en: X11 window ID
eu: X11 leiho-IDa

en: X window
eu: X leihoa

en: X11 video window (XCB)
eu: X11 bideo-leihoa (XCB)

[ctx: ASCII]
note: xgettext: This is a plain ASCII spelling of "VLC media player" for the ICCCM window name. This must be pure ASCII. The limitation is partially with ICCCM and partially with VLC. For Latin script languages, you may need to strip accents. For other scripts, you will need to transliterate into Latin.
en: VLC media player
eu: VLC multimedia-erreproduzigailua

en: X11 video output (XCB)
eu: X11 bideo-irteera (XCB)

en: XVideo adaptor number
eu: XVideo moldagailu-zenbakia

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
eu: Erabili beharreko XVideo hardware-moldagailua. Lehenespenez, VLCk lehen moldagailu funtzionala erabiliko du.

en: XVideo output (XCB)
eu: XVideo irteera (XCB)

en: Video acceleration not available
eu: Bideo-azelerazioa ez dago erabilgarri

en: device, fifo or filename
eu: gailua, fifo edo fitxategi-izena

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
eu: yuv markoak idazteko erabiliko den gailua, fifo edo fitxategi-izena.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is I420.
eu: Irteerarako krominantzia jakin bat erabiltzea behartu. Lehenetsia I420 da.

en: YUV4MPEG2 header (default disabled)
eu: YUV4MPEG2 goiburua (lehenespena desgaituta)

en: YUV output
eu: YUV irteera

en: YUV video output
eu: YUV bideo-irteera

en: Number of video windows in which to clone the video.
eu: Bideoa zenbat bideo-leihotan klonatu behar den.

en: Video output modules
eu: Bideo-irteeren modulua

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
eu: Bideo-irteeren modulu jakinak erabil ditzakezu klonetarako. Erabili komaz bereizitako moduluen zerrenda bat.

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
eu: Bikoiztu bideoa hainbat leihotan edo/eta hainbat bideo-irteeren modulutan

en: Clone video filter
eu: Klonen bideo-iragazkia

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
eu: Hautatu bideoa zenbat bideo-leiho horizontaletan zatitzea nahi duzun

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
eu: Hautatu bideoa zenbat bideo-leiho bertikaletan zatitzea nahi duzun

en: Active windows
eu: Leiho aktiboak

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
eu: Leiho aktiboen komaz bereizitako zerrenda, lehenespenez guztiak

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
eu: Zatitu bideoa hainbat leihotan, pantailen horma bat bistaratzeko

en: Panoramix: wall with overlap video filter
eu: Panoramikoa: teilakatzeen bideo-iragazkia duen horma

en: Panoramix
eu: Panoramikoa

en: length of the overlapping area (in %)
eu: teilakatutako arearen luzera (%)

en: Select in percent the length of the blended zone
eu: Hautatu nahastutako zonaren luzeraren ehunekoa

en: height of the overlapping area (in %)
eu: teilakatutako arearen altuera (%)

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
eu: Hautatu nahastutako zonaren altueraren ehunekoa (2x2 horma, adibidez)

en: Attenuation
eu: Moteltzea

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
eu: Hautatu aukera hau nahasitako zona plugin honen bidez moteldu nahi baduzu (aukera hau hautatzen ez baduzu, opengl-ek motelduko du)

en: Attenuation, begin (in %)
eu: Moteltzea, hasieran (%)

en: Attenuation, middle (in %)
eu: Moteltzea, erdian (%)

en: Attenuation, end (in %)
eu: Moteltzea, amaieran (%)

en: middle position (in %)
eu: erdiko posizioa (%)

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
eu: Hautatu nahasitako zonaren erdigunearen (Lagrange) posizioaren ehunekoa (50 erdigunea da)

en: Gamma (Red) correction
eu: Gamma (gorria) zuzenketa

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu nahasitako zona zuzentzeko gamma (gorria edo Y osagaia)

en: Gamma (Green) correction
eu: Gamma (berdea) zuzenketa

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu nahasitako zona zuzentzeko gamma (berdea edo U osagaia)

en: Gamma (Blue) correction
eu: Gamma (urdina) zuzenketa

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu nahasitako zona zuzentzeko gamma (urdina edo V osagaia)

en: Black Crush for Red
eu: Gorriaren osagai beltza

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren osagai beltza (gorria edo Y osagaia)

en: Black Crush for Green
eu: Berdearen osagai beltza

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren osagai beltza (berdea edo U osagaia)

en: Black Crush for Blue
eu: Urdinaren osagai beltza

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren osagai beltza (urdina edo V osagaia)

en: White Crush for Red
eu: Gorriaren osagai zuria

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren osagai zuria (gorria edo Y osagaia)

en: White Crush for Green
eu: Berdearen osagai zuria

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren osagai zuria (berdea edo U osagaia)

en: White Crush for Blue
eu: Urdinaren osagai zuria

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren osagai zuria (urdina edo V osagaia)

en: Black Level for Red
eu: Gorriaren beltz-maila

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren beltz-maila (gorria edo Y osagaia)

en: Black Level for Green
eu: Berdearen beltz-maila

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren beltz-maila (berdea edo U osagaia)

en: Black Level for Blue
eu: Urdinaren beltz-maila

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren beltz-maila (urdina edo V osagaia)

en: White Level for Red
eu: Gorriaren zuri-maila

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren zuri-maila (gorria edo Y osagaia)

en: White Level for Green
eu: Berdearen zuri-maila

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren zuri-maila (berdea edo U osagaia)

en: White Level for Blue
eu: Urdinaren zuri-maila

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren zuri-maila (urdina edo V osagaia)

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
eu: Bideoa zenbat leiho horizontaletan zatitu behar den.

en: Number of vertical windows in which to split the video.
eu: Bideoa zenbat leiho bertikaletan zatitu behar den.

en: Element aspect ratio
eu: Elementuaren aspektu-erlazioa

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
eu: Horma osatzen duen bistaratze bakoitzaren aspektu-erlazioa.

en: Wall video filter
eu: Hormako bideo-iragazkia

en: Image wall
eu: Irudi-horma

en: Goom display width
eu: Goom bistaratzearen zabalera

en: Goom display height
eu: Goom bistaratzearen altuera

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
eu: Honen bidez, Goom bistaratzearen bereizmena ezar dezakezu (bereizmen handia politagoa izango da, baina PUZ ahalmen gehiago erabiliko du).

en: Goom animation speed
eu: Goom animazioaren abiadura

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
eu: Honen bidez animazioaren abiadura ezar dezakezu (1 eta 10 artean, lehenespena 6 da).

en: Goom effect
eu: Goom efektua

en: projectM configuration file
eu: projectM konfigurazio-fitxategia

en: File that will be used to configure the projectM module.
eu: projectM modulua konfiguratzeko erabiliko den fitxategia.

en: projectM preset path
eu: projectM-ren bide-izen aurrezarria

en: Path to the projectM preset directory
eu: projectM-ren aurrezarritako direktorioaren bide-izena

en: Title font
eu: Tituluaren letra-tipoa

en: Font used for the titles
eu: Tituluetarako erabilitako letra-tipoa

en: Font menu
eu: Letra-tipoen menua

en: Font used for the menus
eu: Menuetarako erabilitako letra-tipoa

en: The width of the video window, in pixels.
eu: Bideo-leihoaren zabalera, pixeletan.

en: The height of the video window, in pixels.
eu: Bideo-leihoaren altuera, pixeletan.

en: libprojectM effect
eu: libprojectM efektua

en: Effects list
eu: Efektu-zerrenda

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
eu: Efektu bisualen zerrenda, komaz bereizita.
    Uneko efektuetako batzuk hauek dira: dummy, scope, spectrum, spectrometer eta vuMeter.

en: The width of the effects video window, in pixels.
eu: Efektuen bideo-leihoaren zabalera, pixeletan.

en: The height of the effects video window, in pixels.
eu: Efektuen bideo-leihoaren altuera, pixeletan.

en: More bands for the spectrometer : 80 if enabled else 20.
eu: Espektrometrorako banda gehiago : 80 gaituta badago, bestela 20.

en: Number of blank pixels between bands.
eu: Banda arteko pixel hutsen kopurua.

en: Amplification
eu: Anplifikazioa

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
eu: Ezarpen hau banden altuera aldatzen duen koefiziente bat da.

en: Enable original graphic spectrum
eu: Gaitu jatorrizko espektro grafikoa

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
eu: Gaitu espektro-analizatzaile "laua" espektrometroan.

en: Base pixel radius
eu: Oinarriaren erradioa pixeletan

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
eu: Banden oinarriaren erradioaren tamaina pixeletan zehazten du (hasiera).

en: Spectral sections
eu: Espektro-sekzioak

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
eu: Zenbat espektro-sekzio egongo diren zehazten du.

en: Peak height
eu: Erpinaren altuera

en: Total pixel height of the peak items.
eu: Erpin-elementuen guztizko pixel-altuera.

en: Peak extra width
eu: Erpinaren zabalera osagarria

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
eu: Erpinaren zabalerari pixelak gehitu edo kentzea.

en: V-plane color
eu: V planoaren kolorea

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
eu: YUV kolore-kuboaren aldaketa V planoan zehar ( 0 - 127 ).

en: Visualizer
eu: Bistaratzailea

en: Visualizer filter
eu: Bistaratzailearen iragazkia

en: Spectrum analyser
eu: Espektro-analizatzailea

en: #paste your VLM commands here
eu: #itsatsi hemen zure VLM komandoak

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
eu: #bereizi komandoak lerro berriaz edo puntu eta komaz

en: Play List
eu: Erreprodukzio-zerrenda

en: Output
eu: Irteera

en: Subtitle codec
eu: Azpitituluen kodeka

en: Output	method
eu: Irteera-metodoa

en: Multiplexer
eu: Multiplexadorea

en: Video FPS
eu: Bideoaren FPSak

en: MUX options
eu: MUX aukerak

en: Video scale
eu: Bideo-eskala

en: Output port
eu: Irteera-ataka

en: Output	file
eu: Irteera-fitxategia

en: Error:
eu: Errorea:

en: File name
eu: Fitxategi-izena

en: Preamp:
eu: Aurreanp:

en: Row border
eu: Errenkadaren ertza

en: Column border
eu: Zutabearen ertza

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Playback Rate
eu: Erreprodukzio-tasa

en: Audio Delay
eu: Audio-atzerapena

en: Subtitle Delay
eu: Azpitituluen atzerapena

en: Time:
eu: Denbora:

en: Hide / Show Library
eu: Ezkutau / Erakutsi liburutegia

en: Hide / Show Viewer
eu: Ezkutatu / Erakutsi ikustailea

en: Manage Streams
eu: Kudeatu transmisio jarraituak

en: Track Synchronisation
eu: Pista-sinkronizazioa

en: Loop
eu: Begizta

en: Empty Playlist
eu: Hustu erreprodukzio-zerrenda

en: Queue Selected
eu: Jarri ilaran hautatutakoak

en: Play Selected
eu: Erreproduzitu hautatutakoak

en: Refresh List
eu: Freskatu zerrenda

en: Loading flowplayer...
eu: Flowplayer kargatzen...

en: Dialog
eu: Elkarrizketa-koadroa

en: Update
eu: Eguneratu

en: Form
eu: Inprimakia

en: Preset
eu: Aurrezarri

en: &Verbosity:
eu: &Xehetasun-maila:

en: &Filter:
eu: &Iragazi:

en: &Save as...
eu: &Gorde honela...

en: Modules Tree
eu: Moduluen zuhaitza

en: Show extended options
eu: Erakutsi aukera hedatuak

en: Show &more options
eu: Erakutsi aukera &gehiago

en: Change the caching for the media
eu: Aldatu multimedia-fitxategiaren cachea

en: Start Time
eu: Hasiera-ordua

en: Edit Options
eu: Editatu aukerak

en: Extra media
eu: Multimedia-fitxategi osagarria

en: Complete MRL for VLC internal
eu: Osatu MRL barruko VLCrako

en: Select the file
eu: Hautatu fitxategia

en: Change the start time for the media
eu: Aldatu multimedia-fitxategiaren hasiera-ordua

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
eu: Erreproduzitu beste multimedia-fitxategi bat modu sinkronizatuan (audio-fitxategi osagarria, ...)

en: Capture mode
eu: Kapturatze modua

en: Select the capture device type
eu: Hautatu kapturatze-gailu mota

en: Device Selection
eu: Gailu-hautapena

en: Options
eu: Aukerak

en: Access advanced options to tweak the device
eu: Atzitu aukera aurreratuak gailua pertsonalizatzeko

en: Advanced options...
eu: Aukera aurreratuak...

en: Disc Selection
eu: Disko-hautapena

en: Disable Disc Menus
eu: Desgaitu disko-menuak

en: No disc menus
eu: Disko-menurik ez

en: Disc device
eu: Disko-gailua

en: Starting Position
eu: Hasierako posizioa

en: Audio and Subtitles
eu: Audioa eta azpitituluak

en: Use a sub&title file
eu: Erabili &azpitituluen fitxategi bat

en: Select the subtitle file
eu: Hautatu azpitituluen fitxategia

en: Choose one or more media file to open
eu: Aukeratu irekitzeko multimedia-fitxategi bat edo batzuk

en: File Selection
eu: Fitxategi-hautapena

en: You can select local files with the following list and buttons.
eu: Fitxategi lokalak zerrenda eta botoi hauek erabiliz hauta ditzakezu.

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Network Protocol
eu: Sareko protokoloa

en: Please enter a network URL:
eu: Sartu sarearen URLa:

en: Features
eu: Eginbideak

en: Chapters
eu: Kapituluak

en: Menus
eu: Menuak

en: Frame Rate
eu: Marko-emaria

en:  fps
eu:  m/s

en: Custom options
eu: Aukera pertsonalizatuak

en: Quality
eu: Kalitatea

en: Encoding parameters
eu: Kodetze-parametroak

en: Frame size
eu: Fotograma-tamaina

en: Sample Rate
eu: Lagin-emaria

en: Destination Setup
eu: Helburuaren konfigurazioa

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
eu: Gehitu helburuak behar dituzun transmisio jarraituko metodoei jarraituz. Egiaztatu formatua bateragarria dela erabilitako metodoarekin, transkodeketaren bidez.

en: New destination
eu: Helburu berria

en: Display locally
eu: Bistaratu modu lokalean

en: Transcoding Options
eu: Transkodeketa-aukerak

en: Select and choose transcoding options
eu: Hautatu eta aukeratu transkodeketa-aukerak

en: Activate Transcoding
eu: Aktibatu transkodeketa

en: Option Setup
eu: Aukeren konfigurazioa

en: Miscellaneous Options
eu: Askotariko aukerak

en: Stream all elementary streams
eu: Transmititu jatorriko transmisio jarraitu guztiak

en: Generated stream output string
eu: Sortutako transmisio jarraituaren irteerako katea

en: Output module:
eu: Irteera-modulua:

en: Effects
eu: Efektuak

en: Visualization:
eu: Bisualizazioa:

en: Enable Time-Stretching audio
eu: Gaitu audioaren denbora-luzatzea

en: Replay gain mode:
eu: Erreprodukzio-irabaziaren modua:

en: Headphone surround effect
eu: Aurikularren surround efektua

en: Normalize volume to:
eu: Normalizatu bolumena maila honetara:

en: Preferred audio language:
eu: Hobetsitako audio-hizkuntza:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Submit played tracks stats to Last.fm
eu: Bidali erreproduzitutako pisten estatistikak Last.fm-ra

en: Codecs
eu: Kodekak

en: Hardware-accelerated decoding
eu: Hardware bidez azeleratutako deskodeketa

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
eu: Saltatu H.264 begizta-iragazkia

en: Video quality post-processing level
eu: Bideo-kalitatearen prozesatu ondorengo maila

en: Optical drive
eu: Unitate optikoa

en: Default optical device
eu: Gailu optiko lehenetsia

en: Damaged or incomplete AVI file
eu: AVI fitxategi hondatua edo osatugabea

en: HTTP proxy URL
eu: HTTP proxyaren URLa

en: HTTP (default)
eu: HTTP(lehenetsia)

en: RTP over RTSP (TCP)
eu: RTP erabili RTSPren gainean (TCP)

en: Live555 stream transport
eu: Live555 transmisio jarraituaren garraioa

en: Default caching policy
eu: Cache-gidalerro lehenetsia

en: Menus language:
eu: Menuen hizkuntza:

en: Look and feel
eu: Begiratu eta ukitu

en: Use custom skin
eu: Erabili azal pertsonalizatua

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
eu: Hau da VLCren interfaze lehenetsia, jatorrizko itxura eta ukituarekin.

en: Use native style
eu: Erabili jatorrizko estiloa

en: Resize interface to video size
eu: Aldatu tamainaz interfazea bideoaren tamainara

en: Show controls in full screen mode
eu: Erakutsi kontrolak pantaila osoko moduan

en: Show media change popup:
eu: Erakutsi multimedia aldatzeko laster-leihoa:

en: Start in minimal view mode
eu: Abiarazi ikuspegi modu minimalean

en: Force window style:
eu: Behartu leihoaren estiloa:

en: Integrate video in interface
eu: Integratu bideoa interfazean

en: Show systray icon
eu: Erakutsi systray ikonoa

en: Skin resource file:
eu: Azalen baliabideen fitxategia:

en: Allow only one instance
eu: Instantzia bakarra onartu

en: Pause on the last frame of a video
eu: Pausatu bideo baten azken markoan

en: Every
eu: Maiztasuna:

en: Separate words by | (without space)
eu: Bereizi hitzak | ikurraren bidez (zuriunerik gabe)

en: Save recently played items
eu: Gorde duela gutxi erreproduzitutako elementuak

en: Activate updates notifier
eu: Aktibatu eguneraketen jakinarazpenak

en: Operating System Integration
eu: Sistema eragilearen integrazioa

en: File extensions association
eu: Fitxategi-luzapenen asoziazioa

en: Set up associations...
eu: Konfiguratu asoziazioak...

en: Enable On Screen Display (OSD)
eu: Gaitu pantailako bistaratzea (OSD)

en: Show media title on video start
eu: Erakutsi multimedia-fitxategiaren titulua bideoaren hasieran

en: Enable subtitles
eu: Gaitu azpitituluak

en: Subtitle Language
eu: Azpitituluen hizkuntza

en: Default encoding
eu: Kodeketa lehenetsia

en: Subtitle effects
eu: Azpitituluen efektuak

en: Add a shadow
eu: Gehitu itzala

en: Add a background
eu: Gehitu atzeko planoa

en: Accelerated video output (Overlay)
eu: Bideo-irteera azeleratua (gainjartzea)

en: Display device
eu: Bistaratze-gailua

en: Deinterlacing
eu: Gurutzelarkatuak bereiztea

en: Force Aspect Ratio
eu: Behartu aspektu-erlazioa

en: Stuff
eu: Gauzak

en: Edit settings
eu: Editatu ezarpenak

en: Control
eu: Kontrola

en: Run manually
eu: Exekutatu eskuz

en: Setup schedule
eu: Konfiguratu programazioa

en: Run on schedule
eu: Exekutatu programazioaren arabera

en: Status
eu: Egoera

en: Prev
eu: Aurrekoa

en: Add Input
eu: Gehitu sarrera

en: Edit Input
eu: Editatu sarrera

en: Clear List
eu: Garbitu zerrenda

en: Check for VLC updates
eu: Bilatu VLCren eguneraketak

en: Launching an update request...
eu: Eguneratze-eskaera bidaltzen...

en: Do you want to download it?
eu: Deskargatu egin nahi duzu?

en: Colors
eu: Koloreak

en: Interactive Zoom
eu: Zoom interaktiboa

en: Angle
eu: Angelua

en: Black Slot
eu: Hutsune beltza

en: full
eu: osoa

en: none
eu: bat ere ez

en: Logo erase
eu: Ezabatu logotipoa

en: Mask
eu: Maskara

en: Output Color Filtermode
eu: Irteeraren kolore-iragazkiaren modua

en: Brightness (%)
eu: Distira (%)

en: Mark analyzed Pixels
eu: Markatu analizatutako pixelak

en: Filter threshold (%)
eu: Iragazkiaren atalasea (%)

en: Mirror
eu: Ispilua

en: Motion detect
eu: Mugimendu-detekzioa

en: Soften
eu: Bigundu

en: VLM configurator
eu: VLM konfiguratzailea

en: Media Manager Edition
eu: Multimedia-fitxategien kudeatzailearen edizioa

en: Name:
eu: Izena:

en: Input:
eu: Sarrera:

en: Select Input
eu: Hautatu irteera

en: Output:
eu: Irteera:

en: Select Output
eu: Hautatu irteera

en: Time Control
eu: Denbora-kontrola

en: Mux Control
eu: Multiplexadorearen kontrola

en: Muxer:
eu: Multiplexadorea:

en: Media Manager List
eu: Multimedia-fitxategien kudeatzaileen zerrenda

en: Probe DVB card for capabilities
eu: Probatu DVB txartelaren ahalmenak

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
eu: DVB txartel batzuek ez dute onartzen haien ahalmenak probatzea; arazoak badituzu, eginbide hau desaktiba dezakezu.

en: filename of config file in share/dvb/dvb-s
eu: 'share/dvb/dvb-s'-ko konfigurazio-fitxategiaren fitxategi-izena

en: DVB input with v4l2 support
eu: v4l2 onartzen duen DVB sarrera

en: Scanning DVB
eu: DVB analizatzen

en: Uncompressed RAR
eu: RAR deskonprimatua

en: Save this Log...
eu: Gorde egunkari hau...

en: VLC Debug Log (%s).rtf
eu: VLC arazketa-egunkaria (%s).rtf

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a few minutes.
eu: Itxaron letra-tipoaren cachea berriro eraikitzen den arte.
    Minutu batzuk bakarrik beharko dira.
