VLC - Trans - en to bs translation catalogue (1846 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
bs: Ovaj program dolazi BEZ GARANCIJE, do granica dozvoljenih zakonom.
    Možete ponovo razdijeliti pod uslovima GNU Opšte Javne Licence;
    pogledajte datoteku pod nazivom KOPIRANJE za detalje.
    Napisano od strane VideoLAN tima; pogledajte datoteku AUTORI.

en: VLC preferences
bs: VLC podešavanja

en: Select "Advanced Options" to see all options.
bs: Izaberi "Napredne Opcije" za prikaz svih opcija.

en: Interface
bs: Okruženje

en: Settings for VLC's interfaces
bs: Postavke za VLC okruženja

en: Main interfaces settings
bs: Postavke glavnih okruženja

en: Main interfaces
bs: Glavna okruženja

en: Settings for the main interface
bs: Postavke za glavno okruženje

en: Control interfaces
bs: Kontrolna okruženja

en: Settings for VLC's control interfaces
bs: Postavke za VLC kontrolna okruženja

en: Hotkeys settings
bs: Postavke za vruće tipke

en: Audio
bs: Zvuk

en: Audio settings
bs: Postavke zvuka

en: General audio settings
bs: Opšte postavke zvuka

en: Filters
bs: Filteri

en: Audio filters are used to process the audio stream.
bs: Filteri zvuka se koriste za procesiranje strujanja zvuka.

en: Visualizations
bs: Vizualizacije

en: Audio visualizations
bs: Vizualizacije zvuka

en: Output modules
bs: Izlazni moduli

en: General settings for audio output modules.
bs: Opšte postavke za izlazne module zvuka.

en: Miscellaneous
bs: Raznovrsno

en: Miscellaneous audio settings and modules.
bs: Raznovrsne postavke zvuka i moduli.

en: Video settings
bs: Video postavke

en: General video settings
bs: Opšte video postavke

en: Video filters are used to process the video stream.
bs: Video filteri se koriste za procesiranje strujanja videa.

en: Subtitles / OSD
bs: Podtitlovi / OSD

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
bs: Postavke vezane za Prikaz-Na-Ekranu, podtitlove i ''prekrivene podslike"

en: Input / Codecs
bs: Ulaz / Kodeci

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
bs: Postavke za ulaz, demultipleksiranje, dekodiranje i kodiranje

en: Access modules
bs: Pristupni moduli

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
bs: Postavke vezane za razne metode pristupa. Uobičajene postavke koje bi možda željeli promijeniti su HTTP zastupnik ili postavke keširanja.

en: Stream filters
bs: Filteri strujanja

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
bs: Filteri strujanja su specijalni moduli koji dozvoljavaju napredne operacije na ulaznoj strani VLC-a. Koristiti sa oprezom...

en: Demuxers
bs: Demukseri

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
bs: Demukseri se koriste za odvajanje strujanja zvuka i videa.

en: Video codecs
bs: Video kodeci

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
bs: Postavke za video, slike ili dekodere videa+zvuka i kodere.

en: Audio codecs
bs: Kodeci zvuka

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
bs: Postavke za dekodere i kodere samo-zvuka.

en: Subtitle codecs
bs: Kodeci podtitla

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
bs: Postavke za podtitl, teletekst i CC dekodere i kodere.

en: General input settings. Use with care...
bs: Postavke opšteg ulaza. Koristite sa oprezom...

en: Stream output
bs: Strujanje izlaza

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
bs: Postavke izlaznog strujanja se koriste kada imamo ulogu servera koji struja ili kada snimamo dolazna strujanja.
    Strujanja se prvo muksiraju i onda šalju na modul "pristupnog izlaza" koji ili može snimiti strujanje u datoteku, ili strujati ga (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout moduli strujanja omogućavaju napredno procesiranje strujanja (transkodiranje, dupliciranje...).

en: General stream output settings
bs: Opšte postavke izlaznog strujanja

en: Muxers
bs: Mukseri

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
bs: Mukseri kreiraju enkapsulacijske formate koji se koriste za postavljanje svih elementarnih strujanja (video, zvuk, ...) zajedno. Ova postavka vam omogućava da uvijek forsirate specifičan mukser. To ne bi trebali raditi.
    Možete također postaviti zadane parametre za svaki mukser.

en: Access output
bs: Pristupni izlaz

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
bs: Moduli pristupnog izlaza kontrolišu načine na koje se muksirana strujanja šalju. Ova postavka vam omogućava da uvijek forsirate specifičnu metodu pristupnog izlaza. To ne bi trebali raditi.
    Možete također postaviti parametre za svaki pristupni izlaz.

en: Packetizers
bs: Paketizatori

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
bs: Paketizatori se koriste za "preprocesiranje" elementarnih strujanja prije muksiranja. Ova postavka vam omogućava da uvijek forsirate paketizator. To ne bi trebali raditi.
    Možete također postaviti zadane parametre za svaki paketizator.

en: Sout stream
bs: Sout strujanje

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
bs: Moduli sout strujanja omogućavaju gradnju lanca sout procesiranja. Molimo da se upitite sa Kako Strujati za više informacija. Možete konfigurisati zadane opcije za svaki modul sout strujanja ovdje.

en: VOD
bs: VPZ

en: VLC's implementation of Video On Demand
bs: VLC je implementacija Videa Po Zahtjevu

en: Playlist
bs: Lista izvođenja

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
bs: Postavke vezane za ponašanje liste izvođenja (npr. način reproduciranja) i za module koji automatski dodaju stavke na listu izvođenja (moduli za "otkrivanje servisa").

en: General playlist behaviour
bs: Opšte ponašanje liste izvođenja

en: Services discovery
bs: Otkrivanje servisa

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
bs: Moduli otkrivanja servisa su sadržaji koji automatski dodaju stavke na listu izvođenja.

en: Advanced
bs: Napredno

en: Advanced settings. Use with care...
bs: Napredne postavke. Koristite sa oprezom...

en: Advanced settings
bs: Napredne postavke

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
bs: 
    Upozorenje: ukoliko ne možete pristupiti više GKI-u, otvorite prozor komandne linije, idite u direktorij gdje ste instalirali VLC i pokrenite  "vlc -I qt"

en: &Open File...
bs: &Otvori Datoteku...

en: &Advanced Open...
bs: &Napredno Otvaranje...

en: Open D&irectory...
bs: Otvori Di&rektorij...

en: Open &Folder...
bs: Otvori &Mapu...

en: Select one or more files to open
bs: Izaberite jednu ili više datoteka za otvaranje

en: Select Directory
bs: Izaberi Direktorij

en: Select Folder
bs: Izaberi Mapu

en: Media &Information
bs: Medijske &Informacije

en: &Codec Information
bs: &Kodek Informacije

en: &Messages
bs: &Poruke

en: Jump to Specific &Time
bs: Skoči na Specifično &Vrijeme

en: Custom &Bookmarks
bs: Prilagođene &Oznake

en: &VLM Configuration
bs: &VLM Konfiguracija

en: &About
bs: &O nama

en: Play
bs: Produciraj

en: Remove Selected
bs: Ukloni Označeno

en: Information...
bs: Informacije...

en: Create Directory...
bs: Kreiraj Direktorij...

en: Create Folder...
bs: Kreiraj Mapu...

en: Show Containing Directory...
bs: Pokaži Sadržani Direktorij...

en: Show Containing Folder...
bs: Pokaži Sadržanu Mapu...

en: Stream...
bs: Strujanje...

en: Save...
bs: Snimi...

en: Repeat All
bs: Ponovi Sve

en: Repeat One
bs: Ponovi Jedno

en: Random
bs: Nasumično

en: Random Off
bs: Nasumično Isključeno

en: Add to Playlist
bs: Dodaj na Listu Izvođenja

en: Add File...
bs: Dodaj Datoteku...

en: Add Directory...
bs: Dodaj Direktorij...

en: Add Folder...
bs: Dodaj Mapu...

en: Save Playlist to &File...
bs: Snimi Listu Izvođenja u &Datoteku...

en: Search
bs: Pretraga

en: Waves
bs: Valovi

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
bs: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Dobrodošli na Dokumentaciju VLC medijskog izvođača </h2><h3>Pomoć</h3><p>Možete pronaći VLC dokumentaciju na VideoLAN <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> web stranici.</p><p>Ako ste novi po pitanju VLC medijskog izvođača, molimo pročitajte<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Uvod u VLC medijski izvođač</em></a>.</p><p>Pronaći će te neke informacije kako koristiti izvođač u <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Kako producirati datoteke sa VLC medijskim izvođačom</em></a>" dokumentu.</p><p>Za sva snimanja, konvertovanja, transkodiranja, kodiranja, muksiranja i zadatke strujanja, trebali bi naći korisne informacije u <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Dokumentaciji Strujanja</a>.</p><p>Ako ste nesigurni po pitanju terminologije, molimo konzultirajte <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">bazu znanja</a>.</p><p>Da bi razumjeli osnovne prečice tastature, pročitajte <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">stranicu</a> prečaca.</p><h3>Pomoć</h3><p>Prije nego što postavite bilo kakvo pitanje, molimo uputite se na <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">ČPP</a>.</p><p>Možda ćete onda dobiti (ili dati) pomoć na <a href="http://forum.videolan.org">Forumima</a>, <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">listi mailova</a> ili našem IRC kanalu (<em>#videolan</em> na irc.freenode.net).</p><h3>Doprinesite projektu</h3><p>Možete pomoći VideoLAN projektu ulažući vaše vrijeme kako bi pomogli zajednici, dizajnirali skinove, preveli dokumentaciju, testirali i kodirali. Također možete dati sredstva i materijal kako bi nam pomogli. I naravno, možete <b>promovisati</b> VLC medijski izvođač.</p></body></html>

en: Audio filtering failed
bs: Filtriranje zvuka neuspješno

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
bs: Maksimalni broj filtera (%u) je dosegnut.

en: Disable
bs: Onemogući

en: Spectrometer
bs: Spektrometar

en: Scope
bs: Polje

en: Spectrum
bs: Spektar

en: Vu meter
bs: VU mjerač

en: Audio filters
bs: Filteri zvuka

en: Replay gain
bs: Zauzeće ponovne produkcije

en: Stereo audio mode
bs: Mod stereo zvuka

en: Dolby Surround
bs: Dolby Ozvučenje

en: Left
bs: Lijevo

en: Right
bs: Desno

en: Reverse stereo
bs: Obrnuti stereo

en: Automatic
bs: Automatski

en: integer
bs: cijeli broj

en: To get exhaustive help, use '-H'.
bs: Da bi dobili iscrpnu pomoć, koristite '-H'.

en:  (default enabled)
bs: (zadano omogućeno)

en:  (default disabled)
bs: (zadano onemogućeno)

en: Note:
bs: Bilješka:

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
bs: add --napredno za vašu komandnu liniju da bi vidili napredne opcije.

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
bs[0]: %u modul nije prikazan zato što posjeduje samo napredne opcije.
bs[1]: %u modula nije prikazano zato što posjeduju samo napredne opcije.
bs[2]: %u moduli nisu prikazani zato što posjeduju samo napredne opcije.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
bs: Ni jedan odgovarajući modul nije pronađen. Koristite --list ili --list-verbose da bi izlistali dostupne module.

en: VLC version %s (%s)
bs: VLC verzija %s (%s)

en: Compiled by %s on %s (%s)
bs: Kompajlirano od %s na %s (%s)

en: Compiler: %s
bs: Kompajler: %s

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
bs: 
    Sadržaj bačen u vlc-help.txt datoteku.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
bs: 
    Pritisnite RETURN da bi nastavili...

en: Media Angle
bs: Medij Ugao

en: Media Audio Track
bs: Medij Trag Zvuka

en: Media Forward
bs: Medij Naprijed

en: Media Menu
bs: Medij Meni

en: Media Next Frame
bs: Medij Sljedeći Okvir

en: Media Next Track
bs: Medij Sljedeći Trag

en: Media Play Pause
bs: Medij Produciranje Pauziranje

en: Media Prev Frame
bs: Medij Prethodni Okvir

en: Media Prev Track
bs: Medij Prethodni Trag

en: Media Record
bs: Medij Snimi

en: Media Repeat
bs: Medij Ponovi

en: Media Rewind
bs: Medij Premotaj

en: Media Select
bs: Medij Odaberi

en: Media Shuffle
bs: Medij Miješanje

en: Media Stop
bs: Medij Zaustavi

en: Media Subtitle
bs: Podtitl Medija

en: Media Time
bs: Medij Vrijeme

en: Media View
bs: Medij Prikaz

en: Unset
bs: Skini

en: Bookmark %i
bs: Oznaka %i

en: packetizer
bs: paketizator

en: decoder
bs: dekoder

en: Streaming / Transcoding failed
bs: Strujanje / Transkodiranje neuspješno

en: VLC could not open the %s module.
bs: VLC nije mogao otvoriti %s modul.

en: VLC could not open the decoder module.
bs: VLC nije mogao otvoriti modul dekodera.

en: Track
bs: Trag

en: Scrambled
bs: Zamućeno

en: Yes
bs: Da

en: Closed captions %u
bs: Zatvoreni natpisi %u

en: Stream %d
bs: Strujanje %d

en: Subtitle
bs: Podtitl

en: Type
bs: Tip

en: Original ID
bs: Originalni ID

en: Codec
bs: Kodek

en: Language
bs: Jezik

en: Description
bs: Opis

en: Channels
bs: Kanali

en: Sample rate
bs: Brzina

en: Bits per sample
bs: Bitovi po uzorku

en: Bitrate
bs: Bitrata

en: Track replay gain
bs: Zauzeće traga ponovne produkcije

en: Album replay gain
bs: Zauzeće albuma ponovne produkcije

en: Resolution
bs: Rezolucija

en: Display resolution
bs: Rezolucija prikaza

en: Frame rate
bs: Brzina

en: Decoded format
bs: Dekodirani format

en: Your input can't be opened
bs: Vaš ulaz se ne može otvoriti

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
bs: VLC nije u stanju da otvori MRL '%s'. Provjerite dnevnik za detalje.

en: VLC can't recognize the input's format
bs: VLC ne može prepoznati ulazni format

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
bs: Format od '%s' se ne može detektovati. Pogledajte dnevnik za detalje.

en: Title
bs: Naslov

en: Artist
bs: Umjetnik

en: Genre
bs: Žanr

en: Copyright
bs: Autorsko pravo

en: Track number
bs: Broj traga

en: Rating
bs: Rejting

en: Date
bs: Datum

en: Setting
bs: Postavka

en: Now Playing
bs: Trenutno Producira

en: Publisher
bs: Izdavač

en: Encoded by
bs: Kodirano od

en: Artwork URL
bs: URL Omota

en: Track ID
bs: Trag ID

en: Bookmark
bs: Oznaka

en: Programs
bs: Programi

en: Chapter
bs: Poglavlje

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Video Track
bs: Video Trag

en: Audio Track
bs: Zvučni Trag

en: Subtitle Track
bs: Trag Podtitla

en: Next title
bs: Sljedeći naslov

en: Previous title
bs: Prethodni naslov

en: Title %i%s
bs: Naslov %i%s

en: Chapter %i
bs: Poglavlje %i

en: Next chapter
bs: Sljedeće poglavlje

en: Previous chapter
bs: Prethodno poglavlje

en: Media: %s
bs: Medij: %s

en: Add Interface
bs: Dodaj Okruženje

en: Console
bs: Konzola

en: Web
bs: Mreža

en: Debug logging
bs: Otkrivanje grešaka

en: Mouse Gestures
bs: Gesture Miša

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
bs: Pokrećem vlc sa zadanim okruženjem. Koristite 'cvlc' da bi koristili vlc bez okruženja.

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
bs: bs

en: Zoom
bs: Zumiranje

en: 1:4 Quarter
bs: 1:4 Četvrtina

en: 1:2 Half
bs: 1:2 Polovina

en: 2:1 Double
bs: 2:1 Duplo

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
bs: Ove opcije vam omogućavaju da konfigurišete okruženja koja koristi VLC. Možete izabrati glavna okruženja, dodatne module okruženja, i definisati različite povezane opcije.

en: Interface module
bs: Modul okruženja

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
bs: Ovo je glavno okruženje koje koristi VLC. Zadano ponašanje je da se automatski izabere najbolji modul dostupan.

en: Extra interface modules
bs: Dodatni moduli okruženja

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
bs: Možete izabrati "dodatna okruženja" za VLC. Ona će se pokrenuti u pozadini dodatno na zadano okruženje. Koristite listu modula okruženja odvojenu kolonom. (česte vrijednosti su "rc" (daljinsko upravljanje), "http", "gesture" ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
bs: Možete izabrati kontrolna okruženja za VLC.

en: Verbosity (0,1,2)
bs: Preopširnost (0,1,2)

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
bs: Ovo je nivo preopširnosti (0=samo greške i standardne poruke, 1=upozorenja, 2=otklanjanje grešaka).

en: Be quiet
bs: Utišaj

en: Turn off all warning and information messages.
bs: Isključi sva upozorenja i poruke informacije.

en: Default stream
bs: Zadano strujanje

en: This stream will always be opened at VLC startup.
bs: Ovo strujanje će se uvijek otvoriti kada se VLC pokrene.

en: Color messages
bs: Poruke u boji

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
bs: Ovo omogućava bojanje poruka poslatih na konzolu Vaš terminal zahtjeva Linux podršku boje da bi ovo radilo.

en: Show advanced options
bs: Pokaži napredne opcije

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
bs: Kada je ovo omogućeno, postavke i/ili okruženja će pokazati sve dostupne opcije, uključujući one koje korisnik ne bi trebao nikad dirati.

en: Interface interaction
bs: Ponašanje okruženja

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
bs: Kada je ovo omogućeno, okruženej će pokazati dijalog kutiju svaki puta kada je potreban neki unos korisnika.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
bs: Ove opcije omogućavaju vam da izmijenite ponašanje podsistema zvuka, i da dodate filtere zvuka koji se mogu koristiti za naknadno procesiranje ili vizuelne efekte (analizator spektra, itd.). Omogućite ove filtere ovdje, i konfigurišite ih u sekciji modula "filteri zvuka".

en: Audio output module
bs: Modul izlaza zvuka

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
bs: Ovo je metoda izlaza zvuka koju koristi VLC. Zadano ponašanje je da se automatski izabere najbolja metoda dostupna.

en: Enable audio
bs: Omogući zvuk

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
bs: Možete kompletno onemogućiti izlaz zvuka. Faza dekodiranja zvuka neće nastupiti, tako da ćete uštediti nešto snage procesiranja.

en: Audio gain
bs: Zauzeće zvuka

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
bs: Ovo linearno zauzeće će biti primjenjeno na izlazni zvuk.

en: Audio output volume step
bs: Korak glasnoće izlaznog zvuka

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
bs: Veličina koraka glasnoće je podesiva koristeći ovu opciju.

en: Remember the audio volume
bs: Zapamti jačinu zvuka

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
bs: Glasnoća se može snimati i automatski obnoviti sljedeći puta kada se VLC bude koristio.

en: Audio desynchronization compensation
bs: Kompenzacija desinhronizacije zvuka

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
bs: Ovo kasni izlaz zvuka.  Kašnjenje mora biti dato u milisekundama. Ovo može biti korisno ako primjetite zaostajanje između videa i zvuka.

en: Audio resampler
bs: Ponovno uzorkovanje zvuka

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
bs: Ovo izabire koji dodatak će se koristiti za ponovno uzorkovanje zvuka.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
bs: Ovo postavlja mod kanala izlaza zvuka koji će biti korišten zadano kada je moguće (tj. ako ga vaš hardver podržava također dok se strujanje producira).

en: Use S/PDIF when available
bs: Koristi S/PDIF kada je dostupan

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
bs: S/PDIF se može koristiti zadano kada ga vaš hardver podržava također i kada se producira strujanje zvuka.

en: Force detection of Dolby Surround
bs: Prisili otkrivanje za Dolby Okruženje

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
bs: Koristite ovo kada znate da je vaše strujanje (ili nije) kodirano sa Dolby Okruženjem ali neuspješno detektuje kao takvog. Iako strujanje možda nije stvarno kodirano sa Dolby Okruženjem, uključivanje ove opcije će možda popraviti vaš doživljaj kada se kombinuje sa Mikserom Kanala Slušalica.

en: Auto
bs: Automatski

en: On
bs: Uključeno

en: Off
bs: Isključeno

en: Stereo audio output mode
bs: Mod stereo izlaza zvuka

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
bs: Ovo dodaje filtere naknadnog procesiranja zvuka, kako bi se izmijenilo renderovanje zvuka.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
bs: Ovo dodaje module vizualizacije (analizator spektra, itd.).

en: Replay gain mode
bs: Mod zauzeća ponovne produkcije

en: Select the replay gain mode
bs: Izaberite mod zauzeća ponovne produkcije

en: Replay preamp
bs: Pretpojačavanje ponovne produkcije

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
bs: Ovo vam omogućava da izmijenite zadani ciljani nivo (89 dB) za strujanje sa informacijom ponovne produkcije

en: Default replay gain
bs: Zadani mod zauzeća ponovne produkcije

en: This is the gain used for stream without replay gain information
bs: Ovo je zauzeće korišteno za strujanje bez informacije ponovne produkcije zauzeća.

en: Peak protection
bs: Zaštita maksimuma

en: Protect against sound clipping
bs: Zaštita protiv sijecanja zvuka

en: Enable time stretching audio
bs: Uključi vremensko proširavanje zvuka

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
bs: Ovo omogućava produciranje zvuka pri nižoj ili višoj brzini bez uticanja na visinu ton zvuka

en: None
bs: Nijedno

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
bs: Ove opcije vam omogućavaju da izmjenite ponašanje podsistema video izlaza. Možete na primjer omogućiti video filtere (ispreplitanje, prilagođavanje slike, itd.). Omogućite ove filtere ovdje i konfigurišite ih u "video filterima" sekciji modula. Možete također podesiti mnoge raznovrsne video opcije.

en: Video output module
bs: Modul izlaza videa

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
bs: Ovo je metoda izlaza videa koju koristi VLC. Zadano ponašanje je da se automatski izabere najbolja metoda dostupna.

en: Enable video
bs: Omogući video

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
bs: Možete kompletno onemogućiti izlaz videa. Faza dekodiranja videa neće nastupiti, tako da ćete uštediti nešto snage procesiranja.

en: Video width
bs: Širina videa

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
bs: Možete primijeniti video širinu. Zadano (-1) VLC će adaptirati video karakteristike.

en: Video height
bs: Visina videa

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
bs: Možete primijeniti video visinu. Zadano (-1) VLC će adaptirati video karakteristike.

en: Video X coordinate
bs: Video X koordinata

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
bs: Možete primijeniti poziciju gornjen lijevog ugla video prozora (X koordinata).

en: Video Y coordinate
bs: Video Y koordinata

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
bs: Možete primijeniti poziciju gornjen lijevog ugla video prozora (Y koordinata).

en: Video title
bs: Naslov videa

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
bs: Prilagođeni naslov za prozor videa (u slučaju da video nije ugrađen u okruženje).

en: Video alignment
bs: Video poravnanje

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
bs: Primijenite poravnanje videa u njegovom prozoru. Zadano (0) će biti centriran (0=centrirano, 1=lijevo, 2=desno, 4=gore, 8=dole, možete također koristiti kombinacije ovih vrijednosti, kao 6=4+2 što znači gore-desno).

en: Center
bs: Centar

en: Top
bs: Vrh

en: Bottom
bs: Dno

en: Top-Left
bs: Vrh-Lijevo

en: Top-Right
bs: Vrh-Desno

en: Bottom-Left
bs: Dole-Lijevo

en: Bottom-Right
bs: Dole-Desno

en: Zoom video
bs: Zumiraj video

en: You can zoom the video by the specified factor.
bs: Možete zumirati video sa navedenom faktorom.

en: Grayscale video output
bs: Izlaz videa sa skalom sive

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
bs: Izlaz videa u skali sive. Zato što informacije nisu dekodirane, ovo može spasiti nešto snage procesiranja.

en: Embedded video
bs: Ugrađeni video

en: Embed the video output in the main interface.
bs: Ugradi izlaz videa u glavno okruženje.

en: Fullscreen video output
bs: Video izlaz preko cijelog ekrana

en: Start video in fullscreen mode
bs: Pokreni video u modu cijelog ekrana

en: Overlay video output
bs: Prekriveni video izlaz

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
bs: Prekrivanje je sposobnost hardverskog ubrzavanja vaše video karte (sposobnost da renderuje video direktno). VLC će pokušati da koristi ovo zadano.

en: Always on top
bs: Uvijek na vrhu

en: Always place the video window on top of other windows.
bs: Uvijek stavi prozor videa na vrhu od ostalih prozora.

en: Enable wallpaper mode
bs: Omogući pozadinski mod

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
bs: Mod pozadine omogućava vam da prikažete video kao pozadinu desktopa.

en: Show media title on video
bs: Pokaži naslov medija na videu

en: Display the title of the video on top of the movie.
bs: Prikaži naslov videa na vrhu filma.

en: Show video title for x milliseconds
bs: Pokaži naslov videa za x milisekundi

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
bs: Pokaži naslov videa za x milisekundi, zadano je 5000 ms (5 sek.)

en: Position of video title
bs: Pozicija video naslova

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
bs: Stavi na video gdje da se prikaže naslov (zadano dno centar)

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
bs: Sakrij kursor i kontroler preko cijelog ekrana nakon x milisekundi

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
bs: Sakrij kursor miša i kontroler preko cijelog ekrana nakon n milisekundi.

en: Deinterlace
bs: Raspletavanje

en: Deinterlace mode
bs: Mod raspletavanja

en: Deinterlace method to use for video processing.
bs: Metoda raspletavanja da se koristi za video procesiranje.

en: Discard
bs: Odbaci

en: Blend
bs: Stopi

en: Mean
bs: Umjereno

en: Linear
bs: Linearno

en: Phosphor
bs: Fosfor

en: Disable screensaver
bs: Isključi čuvar ekrana

en: Disable the screensaver during video playback.
bs: Isključi čuvar ekrana tokom video reprodukcije.

en: Inhibit the power management daemon during playback
bs: Spriječi servis upravljanja energije tokom reproduciranja

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
bs: Sprječava servis upravljanja energije tokom reprodukcije, da bi se izbjeglo suspendiranje računara zbog njegove neaktivnosti.

en: Window decorations
bs: Dekoracije prozora

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
bs: VLC može izbjeći kreiranje naslova, okvira, itd... oko videa, pružajući "minimalistički" prozor.

en: Video splitter module
bs: Video modul razdvajanja

en: This adds video splitters like clone or wall
bs: Ovo dodaje razdvajanje videa kao klon ili zid

en: Video filter module
bs: Modul video filtera

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
bs: Ovo dodaje filtere naknadnog procesiranja da bi popravilo kvalitet slike, za slučaj raspletavanja, ili distorzije videa.

en: Video snapshot directory (or filename)
bs: Direktorij video snimka (ili naziv datoteke)

en: Directory where the video snapshots will be stored.
bs: Direktorij gdje će se pohranjivati video snimci.

en: Video snapshot file prefix
bs: Prefiks datoteke video snimka

en: Video snapshot format
bs: Format video snimka

en: Image format which will be used to store the video snapshots
bs: Format slike koji će se koristiti za pohranjivanje video snimaka

en: Display video snapshot preview
bs: Prikaži pregled video snimka

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
bs: Prikazuje pregled snimka u gornjem-lijevom uglu ekrana.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
bs: Koristi sekvencijalne brojeve umjesto otiska vremena

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
bs: Koristi sekvencijalne brojeve umjesto otiska vremena za numerisanje snimaka

en: Video snapshot width
bs: Širina video snimka

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
bs: Možete primijeniti širinu video snimka. Zadano će zadržati originalnu širinu (-1). Korištenje 0 će skalirati širinu da bi se zadržao omjer.

en: Video snapshot height
bs: Visina video snimka

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
bs: Možete primijeniti visinu video snimka. Zadano će zadržati originalnu visinu (-1). Korištenje 0 će skalirati visinu da bi se zadržao omjer.

en: Video cropping
bs: Video rezanje

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
bs: Ovo forsira izrezivanje izvornog videa. Prihvaćeni formati su x:y (4:3, 16:9, itd.) izražavajući globalne omjere slike.

en: Source aspect ratio
bs: Izvorni omjer

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
bs: Ovo forsira izvorni omjer. Na primjer, neki DVD-ovi tvrde da su 16:9 dok su ustvari 4:3. Ovo može biti također korišteno kao nagovještaj za VLC kada film nema informaciju omjera. Prihvaćeni formati su x:y (4:3, 16:9, itd.) izražavajući globalne omjere slike, ili float vrijednost (1.25, 1.3333, itd.) izražavajući pravouglost piksela.

en: Video Auto Scaling
bs: Automatsko Skaliranje Videa

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
bs: Pustite da video skaliranje uklopi dati prozor ili prikaz preko cijelog ekrana.

en: Video scaling factor
bs: Faktor skaliranja videa

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
bs: Faktor skaliranja se koristi kada je Automatsko Skaliranje onemogućeno.
    Zadana vrijednost je 1.0 (originalna veličina videa).

en: Custom crop ratios list
bs: Lista prilagođenih odnosa isjecanja

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
bs: Zarezima odvojena lista omjera rezanja koji će biti dodani na listu omjera rezanja na okruženju.

en: Custom aspect ratios list
bs: Lista prilagođenih odnosa omjera

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
bs: Zarezima odvojena lista omjera koji će biti dodani na listu omjera na okruženju.

en: Fix HDTV height
bs: Popravi visinu za HDTV

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
bs: Ovo omogućava pogodno rukovanje sa HDTV-1080 formatom videa čak kada pokvareni koder nepravilno podesi visinu na 1088 linija. Trebali bi ovu opciju isključiti samo ako vaš video ima ne-standardni format koji zahtjeva svih 1088 linija.

en: Monitor pixel aspect ratio
bs: Omjer piksela monitora

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
bs: Ovo forsira omjer monitora. Većina monitora ima kvadratne piksele (1:1). Ako imate 16:9 ekran, možda ćete te morati izmijeniti to u 4:3 kako bi održali proporcije.

en: Skip frames
bs: Preskoči okvire

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
bs: Omogućava ispuštanje okvira na MPEG2 strujanju. Ispuštanje okvira se javlja kada vaš kompjuter nije dovoljno moćan.

en: Drop late frames
bs: Odbaci kasne okvire

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
bs: Ovo ispušta okvire koji kasne (dolaze na video izlaz nakon njihovog namijenjenog vremena prikaza).

en: Quiet synchro
bs: Mirna sinhronizacija

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
bs: Ovo izbjegava poplavljivanje dnevnika poruka sa izlazom ispravljanja grešaka sa izlaza mehanizma video sinhronizacije.

en: Key press events
bs: Događaji pritiskanja tipke

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
bs: Ovo omogućava VLC vruće tipke sa (ne-ugrađenog) video prozora.

en: Mouse events
bs: Događaji miša

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
bs: Ovo omogućava rukovanje sa klikovima miša na videu.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
bs: Ove opcije vam omogućavaju da izmijenite ponašanje podsistema ulaza kao što je DVD ili VCD uređaj, postavke mreže okruženja ili kanal podtitla.

en: File caching (ms)
bs: Keširanje datoteke (ms)

en: Caching value for local files, in milliseconds.
bs: Vrijednost keširanja za lokalne datoteke, u milisekundama.

en: Live capture caching (ms)
bs: Uživo hvatanje keširanja (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
bs: Vrijednost keširanja za kamere i mikrofone, u milisekundama.

en: Disc caching (ms)
bs: Keširanje diska (ms)

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
bs: Vrijednost keširanja za optičke medije, u milisekundama.

en: Network caching (ms)
bs: Keširanje mreže (ms)

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
bs: Vrijednost keširanja za mrežne resurse, u milisekundama.

en: Clock reference average counter
bs: Brojač prosječne napomene sata

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
bs: Kada koristite PVR ulaz (ili neki veoma neregularan izvor), trebali bi postaviti ovo na 10000.

en: Clock synchronisation
bs: Sinhronizacija sata

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
bs: Moguće je onemogućiti ulaz sinhronizacije sata za izvore u realnom-vremenu. Koristite ovo ako doživite čudnu reprodukciju mrežnih strujanja.

en: Clock jitter
bs: Jitter sata

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
bs: Ovo definiše maksimalni ulaz kašnjenja jittera koji bi algoritmi sinhronizacije trebali kompenzirati (u milisekundama).

en: Network synchronisation
bs: Sinhronizacija mreže

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
bs: Ovo vam omogućava da udaljeno sinhronizujete satove za server i klijenta. Detaljnje postavke su dostupne u Napredno / Sinhronizacija Mreže

en: Default
bs: Zadano

en: Enable
bs: Omogući

en: MTU of the network interface
bs: MTU od okruženja mreže

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
bs: Ovo je maksimalna veličika paketa aplikacijskog-sloja koja se može prenositi preko mreže (u bajtovima).

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
bs: Ovo je hop limit (također poznat kao "Time-To-Live" ili TTL) muticast paketa poslatih od izlaznog strujanja (-1 = koristi zadano ugrađeno od operativnog sistema).

en: Multicast output interface
bs: Multicast izlazno okruženje

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
bs: Zadano multicast okruženje. Ovo prelazi preko tablice usmjeravanja.

en: Audio track
bs: Trag zvuka

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
bs: Broj strujanja traga zvuka za koristiti (od 0 do n).

en: Subtitle track
bs: Trag podtitla

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
bs: Broj strujanja traga podtitla za upotrebu (od 0 do n).

en: Audio language
bs: Jezik zvuka

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
bs: Jezik traga zvuka koji želite koristiti (zarezom odvojeno, dva ili tri slova kod države, možete koristiti 'nijedno' da bi izbjegli mijenjanje na drugi jezik).

en: Subtitle language
bs: Jezik podtitla

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
bs: Jezik traga podtitla koji želite koristiti (zarezom odvojeno, dva ili tri slova koda države, možete koristiti 'bilo koji' kao izbjegavanje)

en: Audio track ID
bs: ID traga zvuka

en: Stream ID of the audio track to use.
bs: ID strujanja zvuka traga za upotrebu.

en: Subtitle track ID
bs: ID traga podtitla

en: Stream ID of the subtitle track to use.
bs: ID strujanja podtitla traga za upotrebu.

en: Preferred video resolution
bs: Preferirana video rezolucija

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
bs: Kada je dostupno nekoliko video formata, izaberite one čija rezolucija je najbliža (ali ne viša nego) ova postavka, u broju linija. Koristite ovu opciju ako nemate dovoljno snage procesora ili opseg mreže za produciranje viših rezolucija.

en: Best available
bs: Najbolji dostupan

en: Full HD (1080p)
bs: Puni HD (1080p)

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
bs: Standardna Definicija (576 ili 480 linija)

en: Low Definition (360 lines)
bs: Niska Definicija (360 linija)

en: Very Low Definition (240 lines)
bs: Veoma Niska Definicija (240 linija)

en: Input repetitions
bs: Ulazna ponavljanja

en: Number of time the same input will be repeated
bs: Broj puta koji će se isti ulaz ponavljati

en: Start time
bs: Početno vrijeme

en: The stream will start at this position (in seconds).
bs: Strujanje će početi od ove pozicije (u sekundama).

en: Stop time
bs: Završno vrijeme

en: The stream will stop at this position (in seconds).
bs: Strujanje će se zaustaviti na ovoj poziciji (u sekundama).

en: Run time
bs: Vrijeme pokretanja

en: The stream will run this duration (in seconds).
bs: Strujanje će pokrenuti ovo trajanje (u sekundama).

en: Fast seek
bs: Brzo traženje

en: Favor speed over precision while seeking
bs: Favoriziraj brzinu preko preciznosti tokom traženja

en: Playback speed
bs: Brzina reproduciranja

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
bs: Ovo definiše brzinu reprodukcije (nominalna brzina je 1.0).

en: Input list
bs: Ulazna lista

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
bs: Možete zadati liste odvojene zarezima za ulaze koji će biti ulačani skupa nakon jednog normalnog.

en: Input slave (experimental)
bs: Ulazni rob (eksperimentalno)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
bs: Ovo vam omogućava da producirate nekoliko ulaza u isto vrijeme. Ova mogućnost je eksperimentala, nisu svi formati podržani. Koristite '#' odvojenu listu ulaza.

en: Bookmarks list for a stream
bs: Lista oznaka za strujanje

en: Record directory or filename
bs: Direktorij snimanja ili naziv datoteke

en: Prefer native stream recording
bs: Preferiraj prirodno snimanje strujanja

en: Timeshift directory
bs: Direktorij promjene vremena

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
bs: Direktorij koji se koristi za snimanje privremenih datoteka promjene vremena.

en: Timeshift granularity
bs: Granularitet promjene vremena

en: Change title according to current media
bs: Promijeni naziv na osnovu trenutnog medija

en: Force subtitle position
bs: Prisili poziciju podtitlova

en: Enable sub-pictures
bs: Omogući pod-fotografije

en: You can completely disable the sub-picture processing.
bs: Možete kompletno onemogućiti procesiranje pod-fotografije.

en: On Screen Display
bs: Direktan Prikaz

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
bs: VLC može prikazivati poruke na videu. To se naziva OSD (prikaz na ekranu) .

en: Text rendering module
bs: Modul renderovanja teksta

en: Subpictures source module
bs: Modul izvora podfotografija

en: Subpictures filter module
bs: Filter modul za podslike

en: Autodetect subtitle files
bs: Automatski prepoznaj podtitl datoteke

en: Use subtitle file
bs: Koristi datoteku podtitla

en: DVD device
bs: DVD uređaj

en: VCD device
bs: VCD uređaj

en: Audio CD device
bs: Zvuk CD uređaj

en: This is the default DVD device to use.
bs: Ovo je zadani DVD uređaj za upotrebu.

en: This is the default VCD device to use.
bs: Ovo je zadani VCD uređaj za upotrebu.

en: This is the default Audio CD device to use.
bs: Ovo je zadani Zvuk CD uređaj za uporebu.

en: TCP connection timeout
bs: TCP veza istekla

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
bs: Zadani TCP konekcijski istek (u milisekundama).

en: HTTP server address
bs: HTTP adresa servera

en: RTSP server address
bs: RTSP adresa servera

en: HTTP server port
bs: HTTP port servera

en: HTTPS server port
bs: HTTPS port servera

en: RTSP server port
bs: RTSP port servera

en: HTTP/TLS server certificate
bs: HTTP/TLS certifikat servera

en: HTTP/TLS server private key
bs: HTTP/TLS privatni ključ servera

en: HTTP/TLS Certificate Authority
bs: HTTP/TLS Certifikat Punomoći

en: HTTP/TLS Certificate Revocation List
bs: HTTP/TLS Lista Opozivanja Certifikata

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
bs: SOCKS zastupnik server za korištenje. Ovo mora biti u formi adresa:port. Biti će korišteno za sve TCP veze.

en: SOCKS user name
bs: SOCKS korisničko ime

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
bs: Koristničko ime korišteno za vezu na SOCKS zastupnik.

en: SOCKS password
bs: SOCKS šifra

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
bs: Šifra korištena za vezu na SOCKS zastupnik.

en: Title metadata
bs: Metapodaci naslova

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
bs: Dozvoljava vam da specificirate "naslov" metapodataka za ulaz.

en: Author metadata
bs: Metapodaci autora

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
bs: Dozvoljava vam da specificirate "autora" metapodataka za ulaz.

en: Artist metadata
bs: Metapodaci umjetnika

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
bs: Dozvoljava vam da specificirate "umjetnika" metapodataka za ulaz.

en: Genre metadata
bs: Metapodaci žanra

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
bs: Dozvoljava vam da specificirate "žanr" metapodataka za ulaz.

en: Copyright metadata
bs: Metapodaci autorskog prava

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
bs: Dozvoljava vam da specificirate "autorska prava" metapodataka za ulaz.

en: Description metadata
bs: Metapodaci opisa

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
bs: Dozvoljava vam da specificirate "opis" metapodataka za ulaz.

en: Date metadata
bs: Metapodaci datuma

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
bs: Dozvoljava vam da specificirate "datum" metapodataka za ulaz.

en: URL metadata
bs: Metapodaci URL-a

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
bs: Dozvoljava vam da specificirate "url" metapodataka za ulaz.

en: Preferred decoders list
bs: Preferirana lista dekodera

en: Preferred encoders list
bs: Preferirana lista kodera

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
bs: Ovo vam odobrava izbor liste kodera koje će VLC koristiti u prioritetu.

en: Enable streaming of all ES
bs: Omogući strujanje za sve ES

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
bs: Strujaj sva osnovna strujanja (video, zvuk i podtitlove)

en: Display while streaming
bs: Prikaži tokom strujanja

en: Play locally the stream while streaming it.
bs: Produciraj strujanje lokalno tokom strujanja.

en: Enable video stream output
bs: Omogući izlaz strujanja videa

en: Enable audio stream output
bs: Omogući izlaz strujanja zvuka

en: Enable SPU stream output
bs: Omogući SPU izlazno strujanje

en: Keep stream output open
bs: Zadrži izlazno strujanje otvoreno

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
bs: Ovo vam omogućava da izaberete redoslijed u kojem će VLC birati svoje paketizatore.

en: Mux module
bs: Muks modul

en: Access output module
bs: Modul pristupnog izlaza

en: SAP announcement interval
bs: SAP interval najavljivanja

en: Access module
bs: Pristupni modul

en: Stream filter module
bs: Filter modul za strujanje

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
bs: Filtere strujanja se koriste za izmijenjivanje strujanja koji se čita.

en: Demux module
bs: Demuks modul

en: VoD server module
bs: VoD modul servera

en: Allow real-time priority
bs: Uključi prioritet u stvarnom-vremenu

en: Adjust VLC priority
bs: Prilagodite prioritet VLC-a

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
bs: Ova opcija je korisna ako želite smanjiti latentnost tokom čitanja strujanja

en: VLM configuration file
bs: VLM konfiguracijska datoteka

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
bs: Čitaj VLM konfiguracijsku datoteku čim se VLM pokrene.

en: Use a plugins cache
bs: Koristi keširanje dodataka

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
bs: Korištenje keširanja dodataka koje će dobro poboljšati vrijeme pokretanja VLC-a.

en: Locally collect statistics
bs: Lokalno skupljaj statistike

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
bs: Sakuplja raznovrsne lokalne statistike o mediju koji se producira.

en: Run as daemon process
bs: Pokreni kao daemon proces

en: Runs VLC as a background daemon process.
bs: Pokreće VLC kao pozadinski daemon proces.

en: Write process id to file
bs: Zapiši id procesa u datoteku

en: Writes process id into specified file.
bs: Zapiši id procesa u određenu datoteku.

en: Log to file
bs: Unesi u datoteku

en: Log all VLC messages to a text file.
bs: Unesi sve VLS poruke u tekstualnu datoteku.

en: Log to syslog
bs: Unesi u syslog

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
bs: Unesi sve VLC poruke u syslog (UNIX sistemi).

en: Allow only one running instance
bs: Dozvoli samo jedno otvoreno pokretanje

en: VLC is started from file association
bs: VLC se pokreće od asocijacije datoteka

en: Increase the priority of the process
bs: Povećaj prioritet procesa

en: Automatically preparse files
bs: Automatski preparsirane datoteke

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
bs: Automatski preparsirane datoteke će biti dodane na listu izvođenja (da bi se povratili neki metapodaci)

en: Services discovery modules
bs: Modul otkrivanja servisa

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
bs: Specificira unaprijed učitavanje modula otkrivanja servisa, odvojeno sa kolonama. Tipična vrijednost je "sap".

en: Play files randomly forever
bs: Produciraj datoteke nasumično zauvijek

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
bs: VLC će nasumično producirati datoteke u listi izvođenja do prekida.

en: Repeat all
bs: Ponovi sve

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
bs: VLC će nastaviti producirati listu izvođenja na neodređeno.

en: Repeat current item
bs: Ponovi trenutnu stavku

en: VLC will keep playing the current playlist item.
bs: VLC će nastaviti producirati trenutnu listu izvođenja.

en: Play and stop
bs: Produciraj i zaustavi

en: Stop the playlist after each played playlist item.
bs: Zaustavi listu izvođenja nakon svake producirane stavke u listi izvođenja.

en: Play and exit
bs: Produciraj i zatvori

en: Exit if there are no more items in the playlist.
bs: Izađi ako nema više stavki u listi izvođenja.

en: Play and pause
bs: Produciraj i pauziraj

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
bs: Pauziraj svaku stavku u listi izvođenja na zadnjem okviru.

en: Auto start
bs: Automatsko pokretanje

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
bs: Automatski počinje produciranje sadržaja liste izvođenja kada se učita.

en: Pause on audio communication
bs: Pauziraj pri komunikaciji zvuka

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
bs: Ako je detektovana komunikacija zvuka na čekanju, reprodukcija će biti pauzirana automatski.

en: Use media library
bs: Koristi medijsku biblioteku

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
bs: Medijska biblioteka je automatski snimljena i ponovo učitana svaki puta kada pokrenete VLC.

en: Display playlist tree
bs: Prikaži stablo liste izvođenja

en: Ignore
bs: Ignoriši

en: Volume Control
bs: Kontrola Glasnoće

en: Position Control
bs: Kontrola Pozicije

en: Fullscreen
bs: Cijeli ekran

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
bs: Izaberite vruću tipku za izmjenu stanja prikaza preko cijelog ekrana.

en: Exit fullscreen
bs: Zatvori cijeli ekran

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
bs: Izaberite vruću tipki za zatvaranje stanja prikaza preko cijelog ekrana.

en: Play/Pause
bs: Produciraj/Pauziraj

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
bs: Izaberite vruću tipku za izmjenu pauziranog stanja.

en: Pause only
bs: Pauziraj samo

en: Select the hotkey to use to pause.
bs: Izaberi vruću tipku za pauziranje.

en: Play only
bs: Produciraj samo

en: Select the hotkey to use to play.
bs: Izaberi vruću tipku za produciranje.

en: Faster
bs: Brže

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
bs: Izaberi vruću tipku za ubrzanu reprodukciju.

en: Slower
bs: Sporije

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
bs: Izaberi vruću tipku za usporenu reprodukciju.

en: Normal rate
bs: Normalna stopa

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
bs: Izaberite vruću tipku za postavljanje stope reprodukcije nazad u normalu.

en: Faster (fine)
bs: Brže (fino)

en: Slower (fine)
bs: Sporije (fino)

en: Next
bs: Sljedeće

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
bs: Izaberite vruću tipku za preskakanje na sljedeću stavku iz liste izvođenja.

en: Previous
bs: Prethodno

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
bs: Izaberite vruću tipku za preskakanje na prethodnu stavku u listi izvođenja.

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Select the hotkey to stop playback.
bs: Izaberite vruću tipki za zaustavljanje reprodukcije.

en: Position
bs: Pozicija

en: Select the hotkey to display the position.
bs: Izaberite vruću tipku za prikaz pozicije.

en: Very short backwards jump
bs: Veoma kratki skok nazad

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
bs: Izaberite vruću tipku za veoma kratki skok nazad.

en: Short backwards jump
bs: Kratki skok nazad

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
bs: Izaberite vruću tipku za kratki skok nazad.

en: Medium backwards jump
bs: Srednji skok nazad

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
bs: Izaberite vruću tipku za srednji skok nazad.

en: Long backwards jump
bs: Dugi skok nazad

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
bs: Izaberite vruću tipku za dugi skok nazad.

en: Very short forward jump
bs: Veoma kratki skok naprijed

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
bs: Izaberite vruću tipki za veoma kratki skok naprijed.

en: Short forward jump
bs: Kratki skok naprijed

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
bs: Izaberite vruću tipku za kratki skok naprijed.

en: Medium forward jump
bs: Srednji skok naprijed

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
bs: Izaberite vruću tipku za srednji skok naprijed.

en: Long forward jump
bs: Dugi skok naprijed

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
bs: Izaberite vruću tipku za dugi skok naprijed.

en: Next frame
bs: Sljedeći okvir

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
bs: Izaberite vruću da biste dobili sljedeći video okvir.

en: Very short jump length
bs: Vrlo kratka dužina skoka

en: Very short jump length, in seconds.
bs: Vrlo kratka dužina skoka, u sekundama.

en: Short jump length
bs: Kratka dužina skoka

en: Short jump length, in seconds.
bs: Kratka dužina skoka, u sekundama.

en: Medium jump length
bs: Srednja dužina skoka

en: Medium jump length, in seconds.
bs: Srednja dužina skoka, u sekundama.

en: Long jump length
bs: Duga dužina skoka

en: Long jump length, in seconds.
bs: Duga dužina skoka, u sekundama.

en: Quit
bs: Zatvori

en: Select the hotkey to quit the application.
bs: Izaberite vruću tipku za zatvaranje aplikacije,

en: Navigate up
bs: Upravljaj gore

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
bs: Izaberite tipku za pomicanje označivaća prema gore u DVD menijima.

en: Navigate down
bs: Upravljaj dole

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
bs: Izaberite tipku za pomicanje označivaća prema dole u DVD izbornicima.

en: Navigate left
bs: Upravljaj lijevo

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
bs: Izaberite tipku za pomicanje označivaća prema lijevo u DVD menijima

en: Navigate right
bs: Upravljaj desno

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
bs: Izaberite tipku za pomicanje oznaćivaća prema desno u DVD izbornicima

en: Activate
bs: Aktiviraj

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
bs: Izaberite tipku za aktiviranje odabrane stavke u DVD izbornicima.

en: Go to the DVD menu
bs: Idi na DVD izbornik

en: Select the key to take you to the DVD menu
bs: Izaberite tipku za vraćanje na DVD izbornik

en: Select previous DVD title
bs: Izaberi prethodni DVD naslov

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
bs: Izaberite tipku za odabiranje prethodnog naslova iz DVD-a

en: Select next DVD title
bs: Izaberi sljedeći DVD naslov

en: Select the key to choose the next title from the DVD
bs: Izaberite tipku za odabiranje slijedećeg naslova iz DVD-a

en: Select prev DVD chapter
bs: Izaberi prethodno DVD poglavlje

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
bs: Izaberite tipku za odabiranje prethodnog poglavlja iz DVD-a

en: Select next DVD chapter
bs: Izaberi sljedeće DVD poglavlje

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
bs: Izaberite tipku za odabiranje slijedećeg poglavlja iz DVD-a

en: Volume up
bs: Pojačaj glasnoću

en: Select the key to increase audio volume.
bs: Izaberi tipku za povećavanje glasnoće zvuka.

en: Volume down
bs: Smanji glasnoću

en: Select the key to decrease audio volume.
bs: Izaberi tipku za smanjivanje glasnoće zvuka.

en: Mute
bs: Stišaj

en: Select the key to mute audio.
bs: Izaberi tipku za stišavanje zvuka.

en: Subtitle delay up
bs: Kašnjenje podtitla prema gore

en: Select the key to increase the subtitle delay.
bs: Izaberite tipku za povećavanje kašnjenja podtitla.

en: Subtitle delay down
bs: Kašnjenje podtitla prema dole

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
bs: Izaberite tipku za smanjivanje kašnjenja podtitla.

en: Subtitle position up
bs: Položaj podtitla prema gore

en: Select the key to move subtitles higher.
bs: Izaberite tipku za pomicanje podtitlova prema gore.

en: Subtitle position down
bs: Položaj podtitla prema dole

en: Select the key to move subtitles lower.
bs: Odaberi tipku za pomicanje podnaslova prema dolje

en: Audio delay up
bs: Povećajte kašnjenje zvuka

en: Select the key to increase the audio delay.
bs: Izaberite tipku za povećavanje kašnjenja zvuka.

en: Audio delay down
bs: Smanjite kašnjenje zvuka

en: Select the key to decrease the audio delay.
bs: Izaberite tipku za smanjivanje kašnjenja zvuka.

en: Play playlist bookmark 1
bs: Produciraj oznaku liste izvođenja 1

en: Play playlist bookmark 2
bs: Produciraj oznaku liste izvođenja 2

en: Play playlist bookmark 3
bs: Produciraj oznaku liste izvođenja 3

en: Play playlist bookmark 4
bs: Produciraj oznaku liste izvođenja 4

en: Play playlist bookmark 5
bs: Produciraj oznaku liste izvođenja 5

en: Play playlist bookmark 6
bs: Produciraj oznaku liste izvođenja 6

en: Play playlist bookmark 7
bs: Produciraj oznaku liste izvođenja 7

en: Play playlist bookmark 8
bs: Produciraj oznaku liste izvođenja 8

en: Play playlist bookmark 9
bs: Produciraj oznaku liste izvođenja 9

en: Play playlist bookmark 10
bs: Produciraj oznaku liste izvođenja 10

en: Select the key to play this bookmark.
bs: Izaberite tipku za produkciju ove oznake.

en: Set playlist bookmark 1
bs: Postavi oznaku liste izvođenja 1

en: Set playlist bookmark 2
bs: Postavi oznaku liste izvođenja 2

en: Set playlist bookmark 3
bs: Postavi oznaku liste izvođenja 3

en: Set playlist bookmark 4
bs: Postavi oznaku liste izvođenja 4

en: Set playlist bookmark 5
bs: Postavi oznaku liste izvođenja 5

en: Set playlist bookmark 6
bs: Postavi oznaku liste izvođenja 6

en: Set playlist bookmark 7
bs: Postavi oznaku liste izvođenja 7

en: Set playlist bookmark 8
bs: Postavi oznaku liste izvođenja 8

en: Set playlist bookmark 9
bs: Postavi oznaku liste izvođenja 9

en: Set playlist bookmark 10
bs: Postavi oznaku liste izvođenja 10

en: Select the key to set this playlist bookmark.
bs: Izaberite tipku za postavljanje ove oznake liste izvođenja.

en: Clear the playlist
bs: Očisti datu listu izvođenja

en: Select the key to clear the current playlist.
bs: Izaberite tipku za čišćenje trenutne liste izvođenja.

en: Playlist bookmark 1
bs: Oznaka liste izvođenja 1

en: Playlist bookmark 2
bs: Oznaka liste izvođenja 2

en: Playlist bookmark 3
bs: Oznaka liste izvođenja 3

en: Playlist bookmark 4
bs: Oznaka liste izvođenja 4

en: Playlist bookmark 5
bs: Oznaka liste izvođenja 5

en: Playlist bookmark 6
bs: Oznaka liste izvođenja 6

en: Playlist bookmark 7
bs: Oznaka liste izvođenja 7

en: Playlist bookmark 8
bs: Oznaka liste izvođenja 8

en: Playlist bookmark 9
bs: Oznaka liste izvođenja 9

en: Playlist bookmark 10
bs: Oznaka liste izvođenja 10

en: This allows you to define playlist bookmarks.
bs: Ovo vam omogućuje da definišete oznake za listu izvođenja.

en: Activate or deactivate autoscaling.
bs: Aktivirati/Deaktivirati autoskaliranje

en: Show controller in fullscreen
bs: Pokaži upravljač u cijelom ekranu

en: Boss key
bs: Šef tipka

en: Hide the interface and pause playback.
bs: Sakrij sučelje i pauziraj mediji

en: Context menu
bs: Kontekst meni

en: Show the contextual popup menu.
bs: Prikaži skočni kontekstualni meniji

en: Take video snapshot
bs: Napravi snimak videa

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
bs: Napravi snimak videa i spremi ga na disk.

en: Record
bs: Snimi

en: Toggle random playlist playback
bs: Uključi nasumično pokretanje popisa pjesama

en: Un-Zoom
bs: De-Zumiraj

en: Snapshot
bs: Snimak

en: Window properties
bs: Svojstva prozora

en: Subpictures
bs: Podfotografije

en: Subtitles
bs: Podtitlovi

en: Track settings
bs: Postavke traga

en: Playback control
bs: Kontrola reprodukcije

en: Default devices
bs: Zadani uređaji

en: Network settings
bs: Postavke mreže

en: Metadata
bs: Metapodaci

en: Decoders
bs: Dekoderi

en: Input
bs: Ulaz

en: Special modules
bs: Specijalni moduli

en: Plugins
bs: Dodaci

en: Performance options
bs: Opcije performanse

en: Hot keys
bs: Vruće tipke

en: reset the current config to the default values
bs: resetuj trenutnu konfiguraciju na zadane vrijednosti

en: use alternate config file
bs: koristi alternativnu konfiguracijsku datoteku

en: resets the current plugins cache
bs: resetuje trenutno keširanje dodataka

en: print version information
bs: printaj informacije o verziji

en: Saving file failed
bs: Snimanje datoteke neuspješno

en: Downloading ...
bs: Preuzimanje...

en: Cancel
bs: Otkaži

en: File could not be verified
bs: Datoteka nije mogla biti provjerena

en: Invalid signature
bs: Nevažeći potpis

en: File corrupted
bs: Datoteka oštećena

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
bs: Preuzeta datoteka "%s" je oštećena. Prema tome je obrisana.

en: Update VLC media player
bs: Nadogradi VLC medijski izvođač

en: Install
bs: Instaliraj

en: Media Library
bs: Medijska Biblioteka

en: Undefined
bs: Nedefinisan

en: Abkhazian
bs: Abhazijski

en: Afrikaans
bs: Afrički

en: Albanian
bs: Albanski

en: Amharic
bs: Amharski

en: Arabic
bs: Arapski

en: Armenian
bs: Jermenski

en: Assamese
bs: Asamski

en: Aymara
bs: Ajmara

en: Azerbaijani
bs: Azarbejdžanski

en: Bashkir
bs: Baškirski

en: Basque
bs: Baskijski

en: Belarusian
bs: Bjeloruski

en: Bengali
bs: Bengalski

en: Bosnian
bs: Bosanski

en: Breton
bs: Bretonski

en: Bulgarian
bs: Bugarski

en: Burmese
bs: Burmanski

en: Catalan
bs: Katalonski

en: Chechen
bs: Čečenski

en: Chinese
bs: Kineski

en: Church Slavic
bs: Crkvenoslavenski

en: Chuvash
bs: Kuvaski

en: Cornish
bs: Kornvalski

en: Corsican
bs: Korzikanski

en: Czech
bs: Češki

en: Danish
bs: Danski

en: Dutch
bs: Holandski

en: English
bs: Engleski

en: Estonian
bs: Estonski

en: Faroese
bs: Farski

en: Fijian
bs: Fidžijski

en: Finnish
bs: Finski

en: French
bs: Francuski

en: Frisian
bs: Frizijski

en: Georgian
bs: Gruzijski

en: German
bs: Njemački

en: Gaelic (Scots)
bs: Keltski (Škotski)

en: Irish
bs: Irski

en: Manx
bs: Manks

en: Greek, Modern
bs: Grčki, Moderni

en: Hebrew
bs: Jevrejski

en: Hindi
bs: Indijski

en: Hungarian
bs: Madžarski

en: Icelandic
bs: Islandski

en: Indonesian
bs: Indonezijski

en: Italian
bs: Italijanski

en: Javanese
bs: Javanski

en: Japanese
bs: Japanski

en: Kashmiri
bs: Kašmirski

en: Kazakh
bs: Kazak

en: Kikuyu
bs: Kikuju

en: Kinyarwanda
bs: Kinjarvanda

en: Kirghiz
bs: Kirgiski

en: Korean
bs: Korejski

en: Kuanyama
bs: Kuanjama

en: Kurdish
bs: Kurdski

en: Latin
bs: Latinski

en: Latvian
bs: Letonski

en: Lithuanian
bs: Litvanski

en: Macedonian
bs: Makedonski

en: Malayalam
bs: Malajalamski

en: Marathi
bs: Maratski

en: Malay
bs: Malajski

en: Malagasy
bs: Madagaskarski

en: Maltese
bs: Malteški

en: Moldavian
bs: Moldavski

en: Mongolian
bs: Mongolski

en: Ndebele, South
bs: Ndebele, Južni

en: Ndebele, North
bs: Ndebele, Sjeverni

en: Nepali
bs: Nepalski

en: Norwegian
bs: Norveški

en: Norwegian Nynorsk
bs: Norveški Njnorsk

en: Norwegian Bokmaal
bs: Norveški Bokmaal

en: Chichewa; Nyanja
bs: Chicheva; Njanja

en: Oriya
bs: Orija

en: Persian
bs: Perzijski

en: Polish
bs: Poljski

en: Portuguese
bs: Portugalski

en: Quechua
bs: Kečuanski

en: Original audio
bs: Izvorni zvuk

en: Raeto-Romance
bs: Raeto-Romansa

en: Romanian
bs: Rumunjski

en: Russian
bs: Ruski

en: Sanskrit
bs: Sanskritski

en: Serbian
bs: Srpski

en: Croatian
bs: Hrvatski

en: Sinhalese
bs: Cejlonski

en: Slovak
bs: Slovački

en: Slovenian
bs: Slovenački

en: Northern Sami
bs: Sjeverni Sami

en: Samoan
bs: Samoanski

en: Sindhi
bs: Sindi

en: Somali
bs: Somalijski

en: Sotho, Southern
bs: Sotho, Južni

en: Spanish
bs: Španski

en: Sardinian
bs: Sardinijski

en: Swati
bs: Svati

en: Sundanese
bs: Sudanski

en: Swahili
bs: Svahili

en: Swedish
bs: Švedski

en: Tahitian
bs: Tahićanski

en: Tamil
bs: Tamilski

en: Tatar
bs: Tatarski

en: Tajik
bs: Tadžički

en: Thai
bs: Tajlandski

en: Tibetan
bs: Tibetanski

en: Tigrinya
bs: Tigrinja

en: Tonga (Tonga Islands)
bs: Tonga (Tonga Otoci)

en: Tswana
bs: Tsvana

en: Turkish
bs: Turski

en: Turkmen
bs: Turkmenski

en: Twi
bs: Tvi

en: Uighur
bs: Ujgurski

en: Ukrainian
bs: Ukrajinski

en: Uzbek
bs: Uzbečki

en: Vietnamese
bs: Vijetnamski

en: Welsh
bs: Velški

en: Wolof
bs: Volof

en: Xhosa
bs: Kshosa

en: Yiddish
bs: Jidiš

en: Yoruba
bs: Joruba

en: Crop
bs: Izreži

en: Aspect ratio
bs: Omjer

en: Attachment
bs: Privitak

en: Audio CD
bs: Zvuk CD

en: CDDB port
bs: CDDB priključak

en: Audio connection
bs: Veza zvuka

en: Number of audio channels
bs: Broj kanala zvuka

en: Video connection
bs: Video veza

en: Optical SDI
bs: Optički SDI

en: Component
bs: Komponenta

en: Composite
bs: Kompozit

en: Embedded
bs: Ugrađeno

en: Analog
bs: Analogno

en: Blackmagic DeckLink SDI input
bs: Blackmagic DeckLink SDI ulaz

en: 10 bits
bs: 10 bita

en: Cable
bs: Kablovska

en: Antenna
bs: Antena

en: Video device name
bs: Naziv video uređaja

en: Video size
bs: Veličina videa

en: Device properties
bs: Svojstva uređaja

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
bs: Pokaži dijalog svojstva za izabrani uređaj prije pokretanja strujanja.

en: Tuner properties
bs: Svojstva tunera

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
bs: Pokaži stranicu za svojstva tunera [izbor kanala].

en: Tuner Frequency
bs: Frekvencija Tunera

en: DirectShow input
bs: DirectShow ulaz

en: Configure
bs: Konfiguriši

en: Capture failed
bs: Neuspješno hvatanje

en: No video or audio device selected.
bs: Nisu odabrani ni jedan uređaj zvuka ili videa.

en: DVB device
bs: DVB uređaj

en: Network name
bs: Naziv mreže

en: Network name to create
bs: Naziv mreže koji želite napraviti

en: Frequency (Hz)
bs: Frekvencija (Hz)

en: Layer A modulation
bs: Sloj A modulacija

en: Layer B modulation
bs: Sloj B modulacija

en: Layer C modulation
bs: Sloj C modulacija

en: FEC code rate
bs: FEC kod rata

en: Layer A code rate
bs: Sloj A kod rata

en: Layer B code rate
bs: Sloj B kod rata

en: Layer C code rate
bs: Sloj C kod rata

en: Transmission mode
bs: Tranzicijski način

en: Bandwidth (MHz)
bs: Propusnost (MHz)

en: Hierarchy mode
bs: Hijararhijski način

en: Layer A segments count
bs: Sloj A broj segmenata

en: Layer B segments count
bs: Sloj B broj segmenata

en: Layer C segments count
bs: Sloj C broj segmenata

en: 0.35 (same as DVB-S)
bs: 0.35 (isto kao DVB-S)

en: Polarization (Voltage)
bs: Polarizacija (Napon)

en: Unspecified (0V)
bs: Neodređen (0V)

en: Vertical (13V)
bs: Vertikalno (13V)

en: Horizontal (18V)
bs: Horizontalno (18V)

en: DiSEqC LNB number
bs: DiSEqC LNB broj

en: Unspecified
bs: Neodređeno

en: Network identifier
bs: Mrežni prepoznavatelj

en: Major channel
bs: Glavni kanal

en: Physical channel
bs: Fizički kanal

en: DVB-S2 parameters
bs: DVB-S2 parametri

en: ISDB-S parameters
bs: ISDB-S parametri

en: Satellite equipment control
bs: Kontrola satelitske opreme

en: Digital broadcasting
bs: Digitalno emitovanje

en: DVD angle
bs: DVD ugao

en: Default DVD angle.
bs: Zadani DVD ugao.

en: Start directly in menu
bs: Pokreni direktno iz izbornika

en: DVD with menus
bs: DVD sa izbornicima

en: Playback failure
bs: Neuspješna reprodukcija

en: DVD without menus
bs: DVD bez izbornika

en: Channel number
bs: Broj kanala

en: EyeTV input
bs: EyeTV ulaz

en: File reading failed
bs: Čitanje datoteke neuspješno

en: Subdirectory behavior
bs: Ponašanje poddirektorija

en: Do not sort the items.
bs: Ne sortiraj podatke

en: Directory sort order
bs: Redoslijed sortiranja direktorija

en: File input
bs: Uvoz podataka

en: File
bs: Datoteka

en: Directory
bs: Direktorij

en: FTP user name
bs: FTP korisničko ime

en: User name that will be used for the connection.
bs: Korisničko ime će biti korišteno za vezu.

en: FTP password
bs: FTP šifra

en: Password that will be used for the connection.
bs: Šifra koja će biti korištena za vezu.

en: FTP account
bs: FTP račun

en: Account that will be used for the connection.
bs: Račun koji će biti korišten za vezu.

en: FTP input
bs: FTP ulaz

en: Network interaction failed
bs: Mrežna interakcija prekinuta

en: VLC could not connect with the given server.
bs: VLC se nije uspio povezati na dati server.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
bs: VLC veza za dati server je odbijena.

en: Your account was rejected.
bs: Vaš račun je odbijen.

en: Your password was rejected.
bs: Vaša šifra je odbijena.

en: HTTP proxy
bs: HTTP poslužitelj

en: HTTP proxy password
bs: HTTP šifra poslužitelja

en: Auto re-connect
bs: Automatsko ponovno povezivanje

en: User Agent
bs: Korisnički Agent

en: HTTP input
bs: HTTP ulaz

en: HTTP authentication
bs: HTTP ovjera

en: Dummy
bs: Testno

en: Dummy input
bs: Testni ulaz

en: Group
bs: Grupa

en: Category
bs: Kategorija

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Data
bs: Podaci

en: Channels count
bs: Broj Kanala

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Get function
bs: Koristi funkciju

en: Release function
bs: Otpuštanje

en: Size
bs: Veličina

en: Auto connection
bs: Automatska veza

en: Audio configuration
bs: Konfiguracija zvuka

en: HD-SDI Input
bs: HD-SDI Ulaz

en: Teletext configuration
bs: Teletekst konfiguracija

en: Teletext language
bs: Teletekst jezik

en: SDI Input
bs: SDI Ulaz

en: RTSP password
bs: RTSP šifra

en: RTSP authentication
bs: RTSP ovjera

en: MTP input
bs: MTP ulaz

en: Samplerate
bs: Brzina

en: OSS input
bs: OSS ulaz

en: Dummy stream output
bs: Testno izlazno strujanje

en: Keep existing file
bs: Zadrži postojeću datoteku

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Password
bs: Šifra

en: Segment length
bs: Dužina segmenta

en: Number of segments
bs: Broj djelova

en: Allow cache
bs: Dozvoli keširanje

en: Index file
bs: Indeks datoteka

en: Delete segments
bs: Izbriši segmente

en: Delete segments when they are no longer needed
bs: Izbriši segmente kada više nisu potrebni

en: AES key URI to place in playlist
bs: AES ključ URI za stavljanje u listu izvođenja

en: AES key file
bs: AES ključ datoteka

en: LiveHTTP
bs: UživoHTTP

en: Stream name
bs: Naziv strujanja

en: Stream description
bs: Opis strujanja

en: Stream MP3
bs: Strujaj MP3

en: Genre description
bs: Opis žanra

en: Genre of the content.
bs: Žanr sadržaja.

en: URL description
bs: Opis mrežne veze

en: URL with information about the stream or your channel.
bs: URL sa informacijama o strujanju ili vašem kanalu.

en: Number of channels
bs: Broj kanala

en: Ogg Vorbis Quality
bs: Ogg Vorbis Kvalitet

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
bs: Ogg Vorbis Kvalitet informacije o transkodiranom strujanju.

en: Stream public
bs: Strujanje javno

en: IceCAST output
bs: IceCAST izlaz

en: Caching value (ms)
bs: Veličina keširanja (ms)

en: Group packets
bs: Grupni paketi

en: PulseAudio input
bs: PulseAudio ulaz

en: Video Capture width
bs: Širina Video Hvatanja

en: Video Capture width in pixel
bs: Širina Video Hvatanja u pikselima

en: Video Capture height
bs: Visina Video Hvatanja

en: Video Capture height in pixel
bs: Visina Video Hvatanja u pikselima

en: Quicktime Capture
bs: Quicktime Hvatanje

en: RDP auth username
bs: RDP aut korisničko ime

en: RDP auth password
bs: RDP aut šifra

en: RDP Password
bs: RDP Šifra

en: RDP Remote Desktop
bs: RDP Udaljena Radna Površina

en: RTCP (local) port
bs: RTCP (lokalni) priključak

en: SDP required
bs: SDP neophodan

en: Real RTSP
bs: Stvarni RTSP

en: Connection failed
bs: Veza neuspješna

en: VLC could not connect to "%s:%d".
bs: VLC se nije uspio povezti na "%s:%d".

en: Session failed
bs: Sesija neuspješna

en: Follow the mouse
bs: Prati miš

en: Mouse pointer image
bs: Slika pokazivača miša

en: Screen
bs: Ekran

en: SFTP port
bs: SFTP priključak

en: Read size
bs: Veličina čitanja

en: SFTP input
bs: SFTP ulaz

en: SFTP authentication
bs: SFTP ovjera

en: 8 bits
bs: 8 bita

en: 15 bits
bs: 15 bita

en: 16 bits
bs: 16 bita

en: 24 bits
bs: 24 bita

en: 32 bits
bs: 32 bita

en: SMB user name
bs: SMB korisničko ime

en: SMB password
bs: SMB šifra

en: SMB domain
bs: SMB domena

en: SMB input
bs: SMB ulaz

en: TCP input
bs: TCP ulaz

en: UDP input
bs: UDP ulaz

en: Reset defaults
bs: Resetuj zadano

en: Standard
bs: Standardno

en: Audio input
bs: Ulaz zvuka

en: Radio device
bs: Radio uređaj

en: Frequency
bs: Frekvencija

en: Audio mode
bs: Mod zvuka

en: Reset controls
bs: Resetuj kontrole

en: Reset controls to defaults.
bs: Resetuj kontrole na zadano.

en: Brightness
bs: Osvjetljenost

en: Picture brightness or black level.
bs: Osvjetljenost slike ili nivo crne.

en: Automatic brightness
bs: Automatska osvjetljenost

en: Automatically adjust the picture brightness.
bs: Automatski podesi osvjetljenost slike.

en: Contrast
bs: Kontrast

en: Picture contrast or luma gain.
bs: Konstrast slike ili luma zauzeće.

en: Saturation
bs: Zasićenje

en: Hue
bs: Nijansa

en: Hue or color balance.
bs: Nijansa ili ravnoteža boja.

en: Automatic hue
bs: Automatska nijansa

en: Automatically adjust the picture hue.
bs: Automatski podesi nijansu slike.

en: Red balance
bs: Balans crvene

en: Blue balance
bs: Balans plave

en: Gamma
bs: Gama

en: Gamma adjust.
bs: Prilagođavanje game.

en: Automatic gain
bs: Automatsko zauzeće

en: Automatically set the video gain.
bs: Automatski postavi video zauzeće.

en: Gain
bs: Zauzeće

en: Picture gain.
bs: Zauzeće slike.

en: Sharpness
bs: Oštrina

en: Sharpness filter adjust.
bs: Prilagođavanje filtera oštrine.

en: Chroma gain
bs: Kroma zauzeće

en: Chroma gain control.
bs: Kontrola kroma zauzeća

en: Automatic chroma gain
bs: Automatsko kroma zauzeće

en: Automatically control the chroma gain.
bs: Automatski kontroliši kroma zauzeće.

en: Backlight compensation
bs: Kompenzacija pozadinskog osvjetljenja.

en: Horizontal flip
bs: Horizontalni preokret

en: Vertical flip
bs: Vertikalni preokret

en: Color killer
bs: Ubica boje

en: Color effect
bs: Efekat boje

en: Select a color effect.
bs: Izaberi efekt boje

en: Black & white
bs: Crna i bijela

en: Sepia
bs: Sepija

en: Negative
bs: Negativno

en: Sketch
bs: Skica

en: Vivid
bs: Živopisno

en: Audio volume
bs: Jačina zvuka

en: Audio balance
bs: Balans zvuka

en: Balance of the audio input.
bs: Balans ulaznog zvuka.

en: Bass level
bs: Bass nivo

en: Bass adjustment of the audio input.
bs: Bas prilagođavanje ulaznog zvuka.

en: Mute the audio.
bs: Stišaj zvuk.

en: Loudness mode
bs: Mod glasnosti

en: v4l2 driver controls
bs: v4l2 kontrole drivera

en: All
bs: Sve

en: 525 lines / 60 Hz
bs: 525 linija / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
bs: 625 linija / 50 Hz

en: NTSC M South Korea
bs: NTSC M Južna Koreja

en: Primary language
bs: Primarni jezik

en: Video input
bs: Video ulaz

en: Controls
bs: Kontrole

en: VCD input
bs: VCD ulaz

en: Segments
bs: Segmenti

en: Disc
bs: Disk

en: Application
bs: Aplikacija

en: Volume
bs: Glasnoća

en: Entries
bs: Unosi

en: Tracks
bs: Tragovi

en: Audio Channels
bs: Zvučni Kanali

en: type
bs: tip

en: play list
bs: izvodi listu

en: extended selection list
bs: proširena izborna lista

en: selection list
bs: izborna lista

en: unknown type
bs: nepoznat tip

en: X.509 Client certificate
bs: X.509 Klijent certifikat

en: Compression level
bs: Nivo kompresije

en: Image quality
bs: Kvalitet slike

en: Image quality 1 to 9 (max)
bs: Kvalitet slike od 1 do 9 (maksimalni)

en: VNC client access
bs: VNC klijent pristup

en: Media in Zip
bs: Medij u Zipu

en: Dolby Surround decoder
bs: Dolby Okruženje dekoder

en: No decoding of Dolby Surround
bs: Nema dekodiranja za Dolby Ozvučenje

en: Headphone effect
bs: Efekat slušalica

en: Rear left
bs: Zadnji lijevi

en: Rear right
bs: Zadnji desni

en: Rear center
bs: Zadnji centar

en: Compressor
bs: Kompresor

en: MPEG audio decoder
bs: MPEG zvučni dekoder

en: Two pass
bs: Dva prolaza

en: Equalizer
bs: Ekvalajzer

en: Classical
bs: Klasično

en: Club
bs: Klub

en: Headphones
bs: Slušalice

en: Large Hall
bs: Velika dvorana

en: Live
bs: Uživo

en: Party
bs: Zabava

en: Reggae
bs: Rege

en: Rock
bs: Rok

en: Soft
bs: Mehko

en: Soft rock
bs: Mehki rok

en: Techno
bs: Tehno

en: Simple Karaoke filter
bs: Jednostavni karaoke filter

en: Maximal volume level
bs: Masimalna razina glasnoće

en: Low freq (Hz)
bs: Niska frek (Hz)

en: High freq (Hz)
bs: Visoka frek (Hz)

en: Freq 1 (Hz)
bs: Frek 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
bs: Frek 1 K

en: Freq 2 (Hz)
bs: Frek 2 (Hz)

en: Freq 2 gain (dB)
bs: Frek 2 zauzeće (dB)

en: Freq 2 Q
bs: Frek 2 K

en: Freq 3 (Hz)
bs: Frek 3 (Hz)

en: Freq 3 gain (dB)
bs: Frek 3 zauteće (dB)

en: Freq 3 Q
bs: Frek 3 K

en: Wet
bs: Mokro

en: Dry
bs: Suho

en: Damp
bs: Vlažno

en: Surround 4.0
bs: Okruženje 4.0

en: Surround 4.1
bs: Okruženje 4.1

en: Surround 5.0
bs: Okruženje 5.0

en: Surround 5.1
bs: Okruženje 5.1

en: Surround 7.1
bs: Okruženje 7.1

en: %s (Encoded Output)
bs: %s (Kodirani Izlaz)

en: Select your audio output device
bs: Odabrite svoj uređaj izlaznog zvuka

en: Speaker configuration
bs: Konfiguracija zvučnika

en: Output file
bs: Izlazna datoteka

en: Device
bs: Uređaj

en: Software gain
bs: Softversko zauzeće

en: Select Audio Device
bs: Izaberite Zvučni Uređaj

en: Use float32 output
bs: Koristi float32 izlaz

en: bits
bs: bita

en: Decoding
bs: Dekodiranje

en: Encoding
bs: Kodiranje

en: Direct rendering
bs: Direktno renderovanje

en: Hurry up
bs: Požuri

en: Skip frame (default=0)
bs: Preskoči okvir (zadano=0)

en: Codec name
bs: Naziv kodeka

en: Hardware decoding
bs: Hardversko kodiranje

en: Quality level
bs: Nivo kvalitete

en: "%s" is no video encoder.
bs: "%s" nije koder videa.

en: "%s" is no audio encoder.
bs: "%s" nije koder zvuka.

en: CDG video decoder
bs: CDG video dekoder

en: Crystal HD hardware video decoder
bs: Kristalni HD hardverski video dekoder

en: CVD subtitle decoder
bs: CVD dekoder podtitla

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
bs: Chaoji VCD paketizator podtitla

en: Dummy decoder
bs: Lutka dekoder

en: Dump decoder
bs: Odbačeni dekoder

en: Encoding X coordinate
bs: Kodiranje X koordinate

en: Encoding Y coordinate
bs: Kodiranje Y koordinate

en: DVB subtitles decoder
bs: DVB dekoder podtitlova

en: DVB subtitles
bs: DVB podtitlovi

en: DVB subtitles encoder
bs: DVB koder podtitlova

en: Dummy encoder
bs: Testni koder

en: AAC extension
bs: AAC ekstenzija

en: Encoder Profile
bs: Profil Kodera

en: VBR Quality
bs: VBR Kvalitet

en: FDK-AAC Audio encoder
bs: FDK-AAC Zvučni koder

en: Flac audio decoder
bs: Flac zvučni dekoder

en: Flac audio encoder
bs: Flac zvučni koder

en: Sound fonts
bs: Zvučni fontovi

en: Chorus
bs: Hor

en: Polyphony
bs: Polifonija

en: G.711 decoder
bs: G.711 dekoder

en: G.711 encoder
bs: G.711 koder

en: Shadow
bs: Sjena

en: Outline
bs: Kontura

en: Black
bs: Crna

en: Gray
bs: Siva

en: Silver
bs: Srebrena

en: White
bs: Bijela

en: Maroon
bs: Kestenjasta

en: Red
bs: Crvena

en: Fuchsia
bs: Fuksija

en: Yellow
bs: Žuta

en: Olive
bs: Maslinasta

en: Green
bs: Zelena

en: Teal
bs: Grogotovac

en: Lime
bs: Zelenog limuna

en: Purple
bs: Ljubičasta

en: Navy
bs: Mornarska

en: Blue
bs: Plava

en: Aqua
bs: Vodena

en: Rendering quality
bs: Kvalitet renderovanja

en: Default font effect
bs: Zadani efekat fonta

en: Default font color
bs: Zadana boja fonta

en: Default background color
bs: Zadana boja pozadine

en: Subtitles (advanced)
bs: Podtitlovi (napredno)

en: Building font cache
bs: Gradim font keširanje

en: Linear PCM audio decoder
bs: Linearni PCM dekoder zvuka

en: Linear PCM audio packetizer
bs: Linearni PCM paketizator zvuka

en: Linear PCM audio encoder
bs: Linearni PCM koder zvuka

en: PNG video decoder
bs: PNG video dekoder

en: GOP structure
bs: GOP struktura

en: GOP length
bs: GOP dužina

en: Prefilter
bs: Predfilter

en: Add Noise
bs: Dodaj Šum

en: Number of DWT iterations
bs: Broj DWT iteracija

en: Also known as DWT levels
bs: Također poznati kao DWT nivoi

en: Force Profile
bs: Prisiljeni Profil

en: VC2 Simple Profile
bs: VC2 Jednostavni Profil

en: VC2 Main Profile
bs: VC2 Glavni Profil

en: Main Profile
bs: Glavni Profil

en: Mode
bs: Mod

en: Encoding quality
bs: Kvalitet kodiranja

en: Speex
bs: Speeks

en: Speex audio packetizer
bs: Speeks paketizator zvuka

en: Speex audio encoder
bs: Speeks koder zvuka

en: Disable DVD subtitle transparency
bs: Onemogući DVD providnost podtitlova

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
bs: Uklanja sve efekte providnosti korištene u DVD podtitlovima.

en: DVD subtitles decoder
bs: DVD dekoder podtitlova

en: DVD subtitles
bs: DVD podtitlovi

en: DVD subtitles packetizer
bs: DVD paketizator podtitlova

note: xgettext: The character encoding name in parenthesis corresponds to that used for the GetACP translation. "Windows-1252" applies to Western European languages using the Latin alphabet.
en: Default (Windows-1252)
bs: Zadano (Windows-1252)

en: Universal (UTF-8)
bs: Univerzalni (UTF-8)

en: Universal (UTF-16)
bs: Univerzalni (UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
bs: Univerzalni, Kineski (GB18030)

en: Western European (Latin-9)
bs: Zapadni Europski (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
bs: Zapadni Europski (Windows-1252)

en: Eastern European (Latin-2)
bs: Istočni Europski (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
bs: Istočni Europski (Windows-1250)

en: Nordic (Latin-6)
bs: Nordijski (Latin-6)

en: Cyrillic (Windows-1251)
bs: Ćirilica (Windows-1251)

en: Russian (KOI8-R)
bs: Ruski (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
bs: Ukrajinski (KOI8-U)

en: Arabic (ISO 8859-6)
bs: Arapski (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
bs: Arapski (Windows-1256)

en: Greek (ISO 8859-7)
bs: Grčki (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
bs: Grčki (Windows-1253)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
bs: Hebrejski (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
bs: Hebrejski (Windows-1255)

en: Turkish (ISO 8859-9)
bs: Turski (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
bs: Turski (Windows-1254)

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
bs: Tajlandski (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
bs: Tajlandski (Windows-874)

en: Baltic (Latin-7)
bs: Baltički (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
bs: Baltički (Windows-1257)

en: Celtic (Latin-8)
bs: Keltski (Latin-8)

en: South-Eastern European (Latin-10)
bs: Jugoistočno Europski (Latin-10)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
bs: Pojednostavljani Kineski (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
bs: Pojednostavljeni Kineski Unix (EUC-CN)

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
bs: Japanski (7-bitni JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
bs: Japanski Uniks (EUC-JP)

en: Japanese (Shift JIS)
bs: Japanski (Shift JIS)

en: Korean (EUC-KR/CP949)
bs: Korejski (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
bs: Korejski (ISO-2022-KR)

en: Traditional Chinese (Big5)
bs: Tradicionalni Kineski (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
bs: Tradicionalni Kineski Uniks (EUC-TW)

en: Vietnamese (VISCII)
bs: Vijetnamski (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
bs: Vijetnamski (Windows-1258)

[ctx: GetACP]
note: xgettext: The Windows ANSI code page most commonly used for this language. VLC uses this as a guess of the subtitle files character set (if UTF-8 and UTF-16 autodetection fails). Western European languages normally use "CP1252", which is a Microsoft-variant of ISO 8859-1. That suits the Latin alphab
en: CP1252
bs: CP1250

en: T.140 text encoder
bs: T.140 koder teksta

en: Theora video decoder
bs: Theora video dekoder

en: Theora video packetizer
bs: Theora video paketizator

en: Theora video encoder
bs: Theora video koder

en: VBR mode
bs: VBR mod

en: H.264 level
bs: H.264 nivo

en: H.264 profile
bs: H.264 profil

en: CPU optimizations
bs: CPU optimizacije

en: Statistics
bs: Statistike

en: D-Bus control interface
bs: D-Bus kontrolno okruženje

en: VLC media player
bs: VLC medijski izvođač

en: Dummy interface
bs: Testno okruženje

en: Middle
bs: Srednji

en: Gestures
bs: Geste

en: Hotkeys
bs: Vruće tipke

en: Zooming reset
bs: Resetovanje zumiranja

en: motion
bs: pokret

en: Opening
bs: Otvaranje

en: Error
bs: Greška

en: Muxer
bs: Mukser

en: Dirac video demuxer
bs: Dirac video demukser

en: FLAC demuxer
bs: FLAC demukser

en: Image
bs: Slika

en: M-JPEG camera demuxer
bs: M-JPEG kamera demukser

en: ---  DVD Menu
bs: ---  DVD Izbornik

en: Video Manager
bs: Video Upravitelj

en: ----- Title
bs: ----- Naslov

en: Chapter codecs
bs: Kodeci poglavlja

en: Mega bass level
bs: Mega bass nivo

en: Country
bs: Kauntri

en: Disco
bs: Disko

en: Jazz
bs: Džez

en: Other
bs: Drugi

en: Rap
bs: Rep

en: Alternative
bs: Alternativna

en: Ambient
bs: Ambijent

en: Vocal
bs: Vokal

en: Jazz+Funk
bs: Džez+Funk

en: Trance
bs: Trens

en: Game
bs: Igra

en: Noise
bs: Šum

en: Ethnic
bs: Etnička

en: Gothic
bs: Gotička

en: Electronic
bs: Elektronska

en: Comedy
bs: Komedija

en: Psychedelic
bs: Psihodjeličan

en: Trailer
bs: Isječak

en: Writer
bs: Pisac

en: Composer
bs: Kompozitor

en: Producer
bs: Producent

en: Warning
bs: Upozorenje

en: Software
bs: Softver

en: Lyrics
bs: Tekstovi

en: Thanks
bs: Zahvale

en: H264 video demuxer
bs: H264 video demukser

en: MPEG-PS demuxer
bs: MPEG-PS demukser

en: Audio channels
bs: Kanali zvuka

en: Force chroma (Use carefully)
bs: Forsiraj krom (Koristite oprezno)

en: VOC demuxer
bs: VOC demukser

en: WAV demuxer
bs: WAV demukser

en: XA demuxer
bs: XA demukser

en: Slides (text)
bs: Slajdovi (tekst)

en: Slides (images)
bs: Slajdovi (slike)

en: About VLC media player
bs: O VLC medijskom izvođaču

en: Credits
bs: Zasluge

en: License
bs: Licenca

en: Authors
bs: Autori

en: Extensions
bs: Proširenja

en: Name
bs: Ime

en: Author
bs: Autor

en: Skins
bs: Skinovi

en: Reset
bs: Resetuj

en: Audio Effects
bs: Efekti zvuka

en: Save
bs: Snimi

en: Remove
bs: Ukloni

en: Add
bs: Dodaj

en: Clear
bs: Očisti

en: Edit
bs: Uredi

en: Extract
bs: Otpakuj

en: Time
bs: Vrijeme

en: OK
bs: Uredu

en: Send
bs: Šalji

en: Comments
bs: Komentari

en: Backward
bs: Nazad

en: Forward
bs: Naprijed

en: Show/Hide Playlist
bs: Pokaži/Sakrij Listu Izvođenja

en: Repeat
bs: Ponovi

en: Open media...
bs: Otvori medije...

en: Browse...
bs: Pregledaj...

en: Stream
bs: Strujanje

en: Audio codec
bs: Zvučni kodek

en: Address
bs: Adresa

en: Black screens in fullscreen
bs: Crni ekrani u cijelom ekranu

en: Show Fullscreen controller
bs: Pokaži upravljač Cijelog Ekrana

en: Keep Recent Items
bs: Zadrži Skorašnje Stavke

en: Use the native fullscreen mode
bs: Koristi prirodni prikaz preko cijelog ekrana

en: Lock Aspect Ratio
bs: Zaključaj Omjer

en: Mac OS X interface
bs: Mac OS X okruženje

en: Duration
bs: Trajanje

en: Check for Update...
bs: Provjeri za Nadogradnje...

en: Preferences...
bs: Podešavanja...

en: Services
bs: Servisi

en: Hide VLC
bs: Sakrij VLC

en: Hide Others
bs: Sakrij Ostale

en: Show All
bs: Prikaži Sve

en: Quit VLC
bs: Zatvori VLC

en: Advanced Open File...
bs: Napredno Otvaranje Datoteke...

en: Open File...
bs: Otvori Datoteku...

en: Open Disc...
bs: Otvori Disk...

en: Open Network...
bs: Otvori Mrežu...

en: Open Capture Device...
bs: Otvori Uređaj Za Hvatanje...

en: Open Recent
bs: Otvori Skorašnje

en: Close Window
bs: Zatvori Prozor

en: Save Playlist...
bs: Snimi Listu Izvođenja...

en: Cut
bs: Izreži

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Paste
bs: Zalijepi

en: Select All
bs: Izaberi Sve

en: Playback
bs: Reprodukcija

en: Playback Speed
bs: Brzina reprodukcije

en: Track Synchronization
bs: Sinkronizacija traga

en: Quit after Playback
bs: Zatvori nakon Reprodukcije

en: Increase Volume
bs: Pojačaj Glasnoću

en: Decrease Volume
bs: Smanji Glasnoću

en: Audio Device
bs: Uređaj Zvuka

en: Half Size
bs: Polovična Veličina

en: Normal Size
bs: Normalna Veličina

en: Double Size
bs: Dupla Veličina

en: Fit to Screen
bs: Uklopi u Ekran

en: Add Subtitle File...
bs: Dodaj Datoteku Podtitla...

en: Subtitles Track
bs: Trag podtitlova

en: Window
bs: Prozor

en: Player...
bs: Izvođač...

en: Main Window...
bs: Glavni Prozor...

en: Audio Effects...
bs: Efekti Zvuka...

en: Bookmarks...
bs: Oznake...

en: Playlist...
bs: Lista Izvođenja...

en: Media Information...
bs: Medijske Informacije...

en: Messages...
bs: Poruke...

en: Errors and Warnings...
bs: Greške i Upozorenja...

en: Bring All to Front
bs: Dovedi sve naprijed

en: Help
bs: Pomoć

en: Online Documentation...
bs: Online Dokumentacija...

en: VideoLAN Website...
bs: VideoLAN veb-stranica...

en: Make a donation...
bs: Napravi donaciju...

en: Subscribe
bs: Pretplati se

en: LIBRARY
bs: BIBLIOTEKA

en: MY COMPUTER
bs: MOJ KOMPJUTER

en: DEVICES
bs: UREĐAJI

en: LOCAL NETWORK
bs: LOKALNA MREŽA

en: Open Source
bs: Otvori Izvor

en: Open
bs: Otvori

en: Network
bs: Mreža

en: Choose a file
bs: Izaberi datoteku

en: Choose...
bs: Izaberi...

en: Insert Disc
bs: Ubaci Disk

en: Disable DVD menus
bs: Onemogući DVD izbornike

en: Enable DVD menus
bs: Omogući DVD izbornike

en: IP Address
bs: IP adresa

en: Protocol
bs: Protokol

en: Previous Channel
bs: Prethodni Kanal

en: Next Channel
bs: Sljedeći Kanal

en: Font size
bs: Veličina fonta

en: Font Properties
bs: Svojstva Fonta

en: Open File
bs: Otvori Datoteku

en: S-Video input
bs: S-Video ulaz

en: Save File
bs: Snimi Datoteku

en: HTML playlist
bs: HTML lista izvođenja

en: Save Playlist
bs: Snimi Listu Izvođenja

en: Continue
bs: Nastavi

en: Location
bs: Lokacija

en: Codec Details
bs: Detalji Kodeka

en: Preferences
bs: Podešavanja

en: Reset All
bs: Resetuj Sve

en: Show Basic
bs: Pokaži Osnovno

en: Select a file
bs: Izaberi datoteku

en: Select
bs: Izaberi

en: Interface Settings
bs: Postavke Okruženja

en: Audio Settings
bs: Postavke Zvuka

en: Video Settings
bs: Video Postavke

en: General Audio
bs: Opšti Zvuk

en: Preferred Audio language
bs: Preferirani jezik Zvuka

en: Visualization
bs: Vizualizacija

en: Change
bs: Izmijeni

en: Select an action to change the associated hotkey:
bs: Izaberi akciju da bi izmijenio udruženu vruću tipku:

en: Action
bs: Akcija

en: Shortcut
bs: Prečac

en: Dark
bs: Tamno

en: Bright
bs: Svijetlo

en: Default Encoding
bs: Zadano Kodiranje

en: Font color
bs: Boja fonta

en: Opacity
bs: Neprozirnost

en: Display
bs: Prikaz

en: Video snapshots
bs: Video snimci

en: Folder
bs: Mapa

en: Reset Preferences
bs: Resetuj Podešavanja

en: Audio/Video
bs: Zvuk/Video

en: Audio track synchronization:
bs: Sinkronizacija traga zvuka:

en: Subtitles/Video
bs: Podtitlovi/Video

en: Video Effects
bs: Efekti Videa

en: Geometry
bs: Geometrija

en: Color
bs: Boja

en: Image Adjust
bs: Prilagođavanje Slike

en: Sharpen
bs: Izoštri

en: Radius
bs: Opseg

en: Flip horizontally
bs: Preokreni horizontalno

en: Flip vertically
bs: Preokreni vertikalno

en: Puzzle game
bs: Slagalice

en: Rows
bs: Redovi

en: Columns
bs: Kolone

en: Similarity
bs: Sličnost

en: Intensity
bs: Intenzitet

en: Cartoon
bs: Crtani

en: Factor
bs: Faktor

en: Motion Detect
bs: Otkrivanje Pokreta

en: Water effect
bs: Efekat vode

en: Add text
bs: Dodaj tekst

en: Text
bs: Tekst

en: Add logo
bs: Dodaj logo

en: Transparency
bs: Providnost

en: Back
bs: Nazad

en: More Info
bs: Više Informacija

en: Choose input
bs: Izaberi ulaz

en: Select a stream
bs: Izaberi strujanje

en: From
bs: Od

en: To
bs: Za

en: Destination
bs: Odredište

en: Summary
bs: Rezime

en: Save file to
bs: Snimi datoteku na

en: Finish
bs: Završi

en: yes
bs: da

en: no
bs: ne

en:  q, Q, Esc              Quit
bs:  q, Q, Esc              Zatvori

en:  s                      Stop
bs:  s                      Zaustavi

en:  <space>                Pause/Play
bs:  <space>                Pauziraj/Produciraj

en:  Volume   : Mute
bs: Glasnoća : Smanjeno

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
bs: Klikni da bi izabrao između petlje svega, petlje jednog ili bez petlje

en: A->B Loop
bs: A->B Petlja

en: Frame By Frame
bs: Okvir Po Okvir

en: Open subtitles
bs: Otvori podtitlove

en: Stop playback
bs: Zaustavi repodukciju

en: Show extended settings
bs: Pokaži proširene postavke

en: Take a snapshot
bs: Napravi snimak

en: Frame by frame
bs: Okvir po okvir

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
bs: Pojačaj

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
bs: Stišaj

en: Pause the playback
bs: Pauziraj reprodukciju

en: Decoded
bs: Dekodirano

en: Lost
bs: Izgubljeno

en: Sent
bs: Poslano

en: Played
bs: Producirano

en: Elapsed time
bs: Proteklo vrijeme

en: Total/Remaining time
bs: Ukupno/Preostalo vrijeme

en: Click to toggle between total and remaining time
bs: Klikni za podešavanje između ukupnog i preostalog vremena

en: Double click to jump to a chosen time position
bs: Klikni dva puta za preskakanje na odabranu vremensku poziciju

en: Channels:
bs: Kanali:

en: Tuner card
bs: Tuner kartica

en: Bandwidth
bs: Propusnost

en: Device name
bs: Naziv uređaja

en: Advanced Options
bs: Napredne Opcije

en: Double click to get media information
bs: Klikni dva puta za dobivanje informacije o mediju

en: Change playlistview
bs: Izmijeni pregled liste izvođenja

en: Search the playlist
bs: Pretraži listu izvođenja

en: My Computer
bs: Moj Kompjuter

en: Devices
bs: Uređaji

en: Local Network
bs: Lokalna Mreža

en: Create Directory
bs: Kreiraj Direktorij

en: Create Folder
bs: Kreiraj Mapu

en: Enter name for new directory:
bs: Unesi naziv za novi direktorij:

en: Enter name for new folder:
bs: Unesi naziv za novu mapu:

en: Sort by
bs: Sortiraj po

en: Ascending
bs: Uzlazno

en: Descending
bs: Silazno

en: Display size
bs: Veličina prikaza

en: Increase
bs: Povećaj

en: Decrease
bs: Smanji

en: Select File
bs: Odaberi Datoteku

en: Hotkey
bs: Vruća tipka

en: Configure Hotkeys
bs: Konfiguriši Vruće Tipke

en: Device:
bs: Uređaj:

en: VLC skins website
bs: VLC skin veb stranica

en: File associations
bs: Asocijacije datoteka

en: Audio Files
bs: Datoteke Zvuka

en: Video Files
bs: Datoteke Videa

en: Playlist Files
bs: Datoteke Listi Izvođenja

en: &Apply
bs: &Primijeni

en: &Cancel
bs: &Odustani

en: Profile
bs: Profil

en: Edit selected profile
bs: Uredi odabradni profil

en: Delete selected profile
bs: Izbriši odabrani profil

en: Create a new profile
bs: Kreiraj novi profil

en: Create
bs: Kreiraj

en: Source
bs: Izvor

en: Source:
bs: Izvor:

en: Save file...
bs: Snimi datoteku...

en: Path
bs: Putanja

en: Create a new bookmark
bs: Kreiraj novu oznaku

en: Delete the selected item
bs: Izbriši odabranu stavku

en: Delete all the bookmarks
bs: Izbriši sve oznake

en: &Close
bs: &Zatvori

en: Bytes
bs: Bajtovi

en: Convert
bs: Konvertuj

en: Destination file:
bs: Odredišna datoteka:

en: Browse
bs: Pogledaj

en: Settings
bs: Postavke

en: Errors
bs: Greške

en: Cl&ear
bs: Oč&isti

en: Hide future errors
bs: Sakrij buduće greške

en: Adjustments and Effects
bs: Prilagodbe i Efekti

en: Synchronization
bs: Sinkronizacija

en: About
bs: O nama

en: &Recheck version
bs: &Provjeri verziju

en: &Yes
bs: &Da

en: &No
bs: %Ne

en: VLC media player updates
bs: Nadogradnje za VLC medijski izvođač

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
bs: Nova verzija VLC-a (%1.%2.%3%4) je dostupna.

en: You have the latest version of VLC media player.
bs: Posjedujete posljednju verziju VLC medijskog izvođača.

en: An error occurred while checking for updates...
bs: Dogodila se greška tokom provjeravanja za nadogradnje...

en: S&tatistics
bs: S&tatistika

en: Location:
bs: Lokacija:

en: Messages
bs: Poruke

en: Open Media
bs: Otvori Medije

en: &File
bs: &Datoteka

en: &Disc
bs: &Disk

en: &Network
bs: &Mreža

en: Capture &Device
bs: Uređaj za &Hvatanje

en: &Select
bs: &Izaberi

en: &Play
bs: &Produciraj

en: &Stream
bs: &Strujaj

en: Plugins and extensions
bs: Dodaci i proširenja

en: &Search:
bs: &Pretraga:

en: More information...
bs: Više informacija...

en: Version
bs: Verzija

en: Website
bs: Veb stranica

en: Show settings
bs: Pokaži postavke

en: Simple
bs: Jednostavno

en: &Save
bs: &Snimi

en: &Reset Preferences
bs: &Resetuj Podešavanja

en: Open Directory
bs: Otvori Direktorij

en: Open Folder
bs: Otvori Mapu

en: Open playlist...
bs: Otvori listu izvođenja...

en: XSPF playlist
bs: XSPF lista izvođenja

en: M3U playlist
bs: M3U lista izvođenja

en: M3U8 playlist
bs: M3U8 lista izvođenja

en: Save playlist as...
bs: Snimi listu izvođenja kao...

en: Open subtitles...
bs: Otvori podtitlove...

en: Media Files
bs: Medijske Datoteke

en: All Files
bs: Sve Datoteke

en: Toolbars Editor
bs: Uređivač Alatnih Traka

en: Toolbar Elements
bs: Elementi Alatne Trake

en: Main Toolbar
bs: Glavna Alatna Traka

en: Above the Video
bs: Iznad Videa

en: Toolbar position:
bs: Pozicija alatke trake:

en: Line 1:
bs: Linija 1:

en: Line 2:
bs: Linija 2:

en: Time Toolbar
bs: Vremenska Alatna Traka

en: Fullscreen Controller
bs: Kontroler Prikaza Preko Cijelog Ekrana

en: New profile
bs: Novi profil

en: Delete the current profile
bs: Izbriši trenutni profil

en: Select profile:
bs: Izaberi profil:

en: Cl&ose
bs: Zat&vori

en: Profile Name
bs: Naziv Profila

en: Video On Demand ( VOD )
bs: Video na Zahtjev (VOD)

en:  days
bs:  dana

en: Paused
bs: Pauzirano

en: &Media
bs: &Medij

en: P&layback
bs: R&eprodukcija

en: &Audio
bs: &Zvuk

en: Subti&tle
bs: Ti&tl

en: T&ools
bs: Alati

en: V&iew
bs: P&rikaz

en: &Help
bs: &Pomoć

en: Open &File...
bs: Otvori &Datoteku...

en: Open &Disc...
bs: Otvori &Disk...

en: Open &Network Stream...
bs: Otvori &Mrežno Strujanje...

en: Open &Capture Device...
bs: Otvori &Uređaj Za Hvatanje...

en: Open &Location from clipboard
bs: Otvori &Lokaciju iz međuspremnika

en: Open &Recent Media
bs: Otvori &Skorašnje Medije

en: Conve&rt / Save...
bs: Konve&rtuj / Snimi...

en: &Stream...
bs: &Strujaj...

en: Quit at the end of playlist
bs: Zatvori pri kraju liste izvođenja

en: &Quit
bs: &Zatvori

en: &Effects and Filters
bs: &Efekti i Filteri

en: &Track Synchronization
bs: &Sinkronizacija Traga

en: Program Guide
bs: Programski Vodič

en: Plu&gins and extensions
bs: Dod&aci i proširenja

en: Customi&ze Interface...
bs: Prilago&di Okruženje...

en: &Preferences
bs: &Podešavanja

en: &View
bs: &Prikaz

en: Play&list
bs: Lista& Izvođenja

en: Docked Playlist
bs: Prikvačena Lista Izvođena

en: Mi&nimal Interface
bs: Mi&nimalističko Okruženje

en: &Fullscreen Interface
bs: &Okruženje Preko Cijelog Ekrana

en: &Advanced Controls
bs: &Napredne Kontrole

en: Status Bar
bs: Statusna Traka

en: &Increase Volume
bs: &Pojačaj Glasnoću

en: &Decrease Volume
bs: &Smanji Glasnoću

en: &Mute
bs: &Smanji

en: Audio &Track
bs: Trag &Zvuka

en: Audio &Device
bs: Uređaj &Zvuka

en: &Stereo Mode
bs: &Stereo Mod

en: &Visualizations
bs: &Vizualizacije

en: Add &Subtitle File...
bs: Dodaj &Datoteku Podtitla...

en: Video &Track
bs: Trag &Videa

en: &Fullscreen
bs: &Cijeli Ekran

en: Always Fit &Window
bs: Uvijek Uklopi &Prozor

en: Always &on Top
bs: Uvijek &na Vrhu

en: Set as Wall&paper
bs: Postavi kao Poz&adinu

en: &Zoom
bs: &Zumiranje

en: &Aspect Ratio
bs: &Omjer

en: &Crop
bs: &Izreži

en: Take &Snapshot
bs: Napravi &Snimak

en: T&itle
bs: Nas&lov

en: &Chapter
bs: &Poglavlje

en: &Manage
bs: &Upravljaj

en: Check for &Updates...
bs: Provjeri &Nadogradnje...

en: &Stop
bs: &Zaustavi

en: Pre&vious
bs: Pret&hodno

en: Ne&xt
bs: Slje&deće

en: Sp&eed
bs: Brz&ina

en: &Faster
bs: &Brže

en: N&ormal Speed
bs: N&ormalna Brzina

en: Slo&wer
bs: Spo&rije

en: &Jump Forward
bs: &Skoči Naprijed

en: Jump Bac&kward
bs: Skoči Naz&ad

en: Open &Network...
bs: Otvori &Mrežu...

en: Leave Fullscreen
bs: Izađi iz Cijelog Ekrana

en: &Playback
bs: &Reprodukcija

en: &Clear
bs: &Očisti

en: Qt interface
bs: Qt okruženje

en: errors
bs: greške

en: warnings
bs: upozorenja

en: Open a skin file
bs: Otvori datoteku skina

en: Open playlist
bs: Otvori listu izvođenja

en: Playlist Files|
bs: Datoteke Listi Izvođenja|

en: Save playlist
bs: Snimi listu izvođenja

en: Select skin
bs: Izaberi skin

en: Lua interface
bs: Lua okruženje

en: Lua Meta Fetcher
bs: Lua Meta Skupljivač

en: Lua Playlist
bs: Lua Lista Izvođenja

en: last.fm: Authentication failed
bs: last.fm: Ovjera neuspješna

en: XDG-screensaver
bs: XDG-čuvar ekrana

en: Log format
bs: Format unosa

en: Now playing
bs: Trenutno produciram

en: My Videos
bs: Moji Videi

en: My Music
bs: Moja Muzika

en: Picture
bs: Slika

en: My Pictures
bs: Moje Slike

en: MTP devices
bs: MTP uređaji

en: MTP Device
bs: MTP Uređaj

en: Discs
bs: Diskovi

en: Local drives
bs: Lokalni diskovi

en: Session
bs: Sesija

en: Tool
bs: Alat

en: User
bs: Korisnik

en: Unknown type
bs: Nepoznat tip

en: Universal Plug'n'Play
bs: Univerzalni Plug'n'Play

en: Applications
bs: Aplikacije

en: Desktop
bs: Radna površina

en: Http Live Streaming stream filter
bs: Http Live Streaming filter za strujanje

en: Name of current instance
bs: Naziv trenutnog pokretanja

en: Video filter
bs: Filter videa

en: Audio filter
bs: Filter zvuka

en: Smaller
bs: Manje

en: Small
bs: Malo

en: Large
bs: Veliko

en: Larger
bs: Veće

en: Thin
bs: Tanko

en: Thick
bs: Debelo

en: RV32 conversion filter
bs: RV32 filter za pretvaranje

en: Image contrast (0-2)
bs: Kontrast slike (0-2)

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
bs: Postavi kontrast slike, između 0 i 2. Zadano je 1.

en: Image hue (0-360)
bs: Nijansa slike (0-360)

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
bs: Postavi nijansu slike, između 0 i 360. Zadano je 0.

en: Image saturation (0-3)
bs: Zasićenje slike (0-3)

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
bs: Postavi zasićenje slike, između 0 i 3. Zadano je 1.

en: Image brightness (0-2)
bs: Osvjetljenost slike (0-2)

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
bs: Postavi osvjetljenost slike, između 0 i 2. Zadano je 1.

en: Image properties filter
bs: Svojstva filtera slika

en: Image adjust
bs: Prilagođavanje slike

en: Overall brightness of your LED stripes
bs: Ukupna osvjetljenost LED pruga

en: Filter length (ms)
bs: Dužina filtra (ms)

en: Filter Smoothness
bs: Uglađenost Filtera

en: Zone 4:summary
bs: Zona 4:rezime

en: Zone 3:left
bs: Zona 3:lijevo

en: Zone 1:right
bs: Zona 1:desno

en: Zone 0:top
bs: Zona 0:vrh

en: Zone 2:bottom
bs: Zona 2:dno

en: X coordinate
bs: X koordinata

en: Y coordinate
bs: Y koordinata

en: Erase video filter
bs: Briši video filter

en: Erase
bs: Briši

en: Radius in pixels
bs: Opseg u pikselima

en: Logo position
bs: Pozicija logotipa

en: Mirror orientation
bs: Orijentacija odražaja

en: Direction of the mirroring
bs: Smjer odražavanja

en: Mirror video filter
bs: Filter za održavanje videa

en: Mirror video
bs: Odrazi video

en: fixed
bs: fiksirano

en: Mosaic
bs: Mozaik

en: OpenCV example
bs: OpenCV primjer

en: Don't display any video
bs: Ne prikazuj nikakav video

en: Display the input video
bs: Prikaži ulazni video

en: Display the processed video
bs: Prikaži procesirani video

en: Show only errors
bs: Pokaži samo greške

en: Show errors and warnings
bs: Pokaži greške i upozorenja

en: Psychedelic video filter
bs: Psihodjelični video filter

en: Puzzle
bs: Slagalice

en: VNC Password
bs: VNC Šifra

en: VNC password.
bs: VNC šifra.

en: Rotate video filter
bs: Rotiraj video filter

en: Rotate
bs: Rotiraj

en: Max length
bs: Maksimalna dužina

en: OpenGL ES 2 extension
bs: OpenGL ES 2 ekstenzija

en: OpenGL ES extension
bs: OpenGL ES ekstenzija

en: Use hardware YUV->RGB conversions
bs: Koristi hardverske YUV->RGB konverzije

en: Pitch
bs: Vizina tona

en: Video memory output
bs: Izlaz video memorije

en: Video memory
bs: Video memorija

[ctx: ASCII]
note: xgettext: This is a plain ASCII spelling of "VLC media player" for the ICCCM window name. This must be pure ASCII. The limitation is partially with ICCCM and partially with VLC. For Latin script languages, you may need to strip accents. For other scripts, you will need to transliterate into Latin.
en: VLC media player
bs: VLC medijski izvođač

en: Base pixel radius
bs: Bazni opseg piksela

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
bs: Definira veličinu opsega u pikselima, od baznog od trake(početak).

en: Output
bs: Izlaz

en: &Save as...
bs: &Snimi kao...

en: Show &more options
bs: Pokaži &više opcija

en: Start Time
bs: Počni Vrijeme

en: Capture mode
bs: Mod hvatanja

en: Device Selection
bs: Odabir Uređaja

en: Options
bs: Opcije

en: Advanced options...
bs: Napredne opcije...

en: Disc Selection
bs: Odabir Diska

en: Disc device
bs: Disk uređaj

en: Starting Position
bs: Početna pozicija

en: Audio and Subtitles
bs: Zvuk i Podtitlovi

en: File Selection
bs: Odabir Datoteka

en: You can select local files with the following list and buttons.
bs: Možete izabrati lokalne datoteke sa sljedećim listama i dugmadima.

en: Add...
bs: Dodaj...

en: Network Protocol
bs: Mrežni Protokol

en: Please enter a network URL:
bs: Unesite mrežnu adresu mreže:

en: New destination
bs: Novo odredište

en: Display locally
bs: Prikaži lokalno

en: Effects
bs: Efekti

en: Dolby Surround:
bs: Dolby Okruženje:

en: Preferred audio language:
bs: Preferirani jezik zvuka:

en: Password:
bs: Šifra:

en: Username:
bs: Korisničko ime:

en: Codecs
bs: Kodeci

en: Menus language:
bs: Jezik menija:

en: Use custom skin
bs: Koristi prilagođeni skin

en: Use native style
bs: Koristi prirodni stil

en: Show controls in full screen mode
bs: Prikaži kontrole u prikazu preko cijelog ekrana

en: Pause playback when minimized
bs: Pauziraj reprodukciju kada je minimizirano

en: Integrate video in interface
bs: Ugradi video u okruženje

en: Playlist and Instances
bs: Lista izvođenja i pokretanja

en: Allow only one instance
bs: Dopusti samo jedno pokretanje

en: Every
bs: Svako

en: Default encoding
bs: Zadano kodiranje

en: Add a shadow
bs: Dodaj sjenu

en: Add a background
bs: Dodaj pozadinu

en: Display device
bs: Uređaj prikaza

en: Force Aspect Ratio
bs: Forsiraj Omjer

en: Add Input
bs: Dodaj Ulaz

en: Clear List
bs: Očisti Listu

en: Check for VLC updates
bs: Provjeri za VLC nadogradnje

en: Launching an update request...
bs: Pokrećem zahtjev za nadogradnju...

en: Essential
bs: Esencijalno

en: Colors
bs: Boje

en: Interactive Zoom
bs: Interaktivno Zumiranje

en: none
bs: Nijedno

en: Logo erase
bs: Izbriši logotip

en: Brightness (%)
bs: Osvjetljenost (%)

en: Mirror
bs: Odražaj

en: Motion detect
bs: Otkrivanje pokreta

en: Soften
bs: Mekšanje

en: Name:
bs: Naziv:

en: Input:
bs: Ulaz:

en: Select Input
bs: Izaberi Ulaz

en: Output:
bs: Izlaz:

en: Select Output
bs: Izaberi Izlaz:

en: Time Control
bs: Vremenska Kontrola

en: Uncompressed RAR
bs: Nekompresovani RAR
