wget 1.14 - en to hr translation catalogue (427 entries)

en: Unknown system error
hr: Nepoznata greška sustava

en: Temporary failure in name resolution
hr: Privremena greška u rezoluciji imena

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
hr: %s: opcija „%s” je višeznačna; mogućnosti:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „--%s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „%c%s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '--%s' requires an argument
hr: %s: opcija „--%s” zahtijeva argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „--%s”

en: %s: unrecognized option '%c%s'
hr: %s: neprepoznata opcija „%c%s”

en: %s: invalid option -- '%c'
hr: %s: neispravna opcija -- „%c”

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- „%c”

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija „-W %s” je višeznačna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija „-W %s” ne dozvoljava argument

en: %s: option '-W %s' requires an argument
hr: %s: opcija „-W %s” zahtijeva argument

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
hr: „

en: '
hr: ”

en: memory exhausted
hr: memorija iscrpljena

en: %s: unable to resolve bind address %s; disabling bind.
hr: %s: ne mogu pronaći adresu %s za povezivanje, povezivanje onemogućeno.

en: Connecting to %s|%s|:%d...
hr: Spajanje na %s|%s|:%d...

en: Connecting to %s:%d...
hr: Spajanje na %s:%d...

en: Connecting to [%s]:%d...
hr: Spajanje na [%s]:%d...

en: connected.
hr: spojen.

en: failed: %s.
hr: neuspješno: %s.

en: %s: unable to resolve host address %s
hr: %s: ne mogu pronaći adresu računala %s

en: Converted %d files in %s seconds.
hr: Pretvaranje %d datoteka za %s sekundi.

en: Converting %s...
hr: Pretvaranje %s...

en: nothing to do.
hr: nema posla.

en: Cannot convert links in %s: %s
hr: Ne mogu pretvoriti veze u %s: %s

en: Unable to delete %s: %s
hr: Ne mogu ukloniti %s: %s

en: Cannot back up %s as %s: %s
hr: Ne mogu pohraniti %s kao %s: %s

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
hr: Greška u sintaksi Set-Cookie: %s na poziciji %d.

en: Cannot open cookies file %s: %s
hr: Ne mogu otvoriti datoteku s kolačićima %s: %s

en: Error writing to %s: %s
hr: Greška pisanja u %s: %s

en: Error closing %s: %s
hr: Greška zatvaranja %s: %s

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
hr: Nepodržana vrsta ispisa, pokušavam Unix parser ispisa.

en: Index of /%s on %s:%d
hr: Indeks /%s na %s:%d

en: time unknown
hr: vrijeme nepoznato

en: File
hr: Datoteka

en: Directory
hr: Direktorij

en: Link
hr: Veza

en: Not sure
hr: Nisam siguran

en:  (%s bytes)
hr:  (%s bajtova)

en: Length: %s
hr: Duljina: %s

en: , %s (%s) remaining
hr: , %s (%s) preostaje

en: , %s remaining
hr: , %s preostaje

en:  (unauthoritative)
hr:  (nemjerodavan)

en: Logging in as %s ...
hr: Prijavljujem se kao %s ...

en: Error in server response, closing control connection.
hr: Greška u odgovoru poslužitelja, zatvaram kontrolnu vezu.

en: Error in server greeting.
hr: Greška u pozdravu poslužitelja.

en: Write failed, closing control connection.
hr: Pisanje nije uspjelo, zatvaram kontrolnu vezu.

en: The server refuses login.
hr: Poslužitelj odbija prijavu.

en: Login incorrect.
hr: Pogrešna prijava.

en: Logged in!
hr: Prijavljen!

en: Server error, can't determine system type.
hr: Greška na poslužitelju, ne mogu otkriti vrstu sustava.

en: done.
hr: gotovo.

en: done.
hr: gotovo.

en: Unknown type `%c', closing control connection.
hr: Nepoznata vrsta „%c”, zatvaram kontrolnu vezu.

en: done.
hr: gotovo.

en: ==> CWD not needed.
hr: ==> CWD nije potreban.

en: No such directory %s.
hr: Ne postoji takav direktorij %s.

en: ==> CWD not required.
hr: ==> CWD nije potreban.

en: File has already been retrieved.
hr: Datoteka je već dohvaćena.

en: Cannot initiate PASV transfer.
hr: Ne mogu započeti PASV prijenos.

en: Cannot parse PASV response.
hr: Ne mogu obraditi PASV odgovor.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
hr: nemoguće spajanje na %s port %d: %s

en: Bind error (%s).
hr: Greška povezivanja (%s).

en: Invalid PORT.
hr: Neispravan PORT.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
hr: 
    REST nije uspio, počinjem ispočetka.

en: File %s exists.
hr: Datoteka %s postoji.

en: No such file %s.
hr: Nema takve datoteke %s.

en: No such file %s.
hr: Nema takve datoteke %s.

en: No such file or directory %s.
hr: Nema takve datoteke ili direktorija %s.

en: %s has sprung into existence.
hr: %s se nenadano pojavio.

en: %s: %s, closing control connection.
hr: %s: %s, zatvaram kontrolnu vezu.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
hr: %s (%s) - Podatkovna veza: %s;

en: Control connection closed.
hr: Kontrolna veza prekinuta.

en: Data transfer aborted.
hr: Prijenos podataka prekinut.

en: File %s already there; not retrieving.
hr: Datoteka %s već postoji; ne dohvaćam.

en: (try:%2d)
hr: (pok:%2d)

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s]
hr: %s (%s) - zapisano na standardni izlaz %s[%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s]
hr: %s (%s) - %s spremljeno [%s]

en: Removing %s.
hr: Uklanjam %s.

en: Using %s as listing tmp file.
hr: Koristim %s kao privremenu datoteku za ispis.

en: Removed %s.
hr: Uklonjeno %s.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
hr: Dubina rekurzije %d prelazi najveću dozvoljenu dubinu %d.

en: Remote file no newer than local file %s -- not retrieving.
hr: Udaljena datoteka nije novija od lokalne datoteke %s -- ne dohvaćam.

en: Remote file is newer than local file %s -- retrieving.
hr: Udaljena datoteka novija od lokalne datoteke %s -- dohvaćam.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
hr: Veličine se ne slažu (lokalno %s) -- dohvaćam.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
hr: Neispravno ime simboličke veze, preskačem.

en: Already have correct symlink %s -> %s
hr: Već postoji ispravna simbolička veza %s -> %s

en: Creating symlink %s -> %s
hr: Stvaram simboličku vezu %s -> %s

en: Symlinks not supported, skipping symlink %s.
hr: Simboličke veze nisu podržane, preskačem vezu %s.

en: Skipping directory %s.
hr: Preskačem direktorij %s.

en: %s: unknown/unsupported file type.
hr: %s: nepoznata/nepodržana vrsta datoteke.

en: %s: corrupt time-stamp.
hr: %s: neispravna vremenska oznaka.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
hr: Neću dohvatiti direktorije jer je dubina %d (najviše %d).

en: Not descending to %s as it is excluded/not-included.
hr: Ne spuštam se do %s jer je isključen/nije uključen.

en: Rejecting %s.
hr: Odbijam %s.

en: Error matching %s against %s: %s
hr: Greška uspoređivanja %s i %s: %s

en: No matches on pattern %s.
hr: Nema podudaranja s uzorkom %s.

en: Wrote HTML-ized index to %s [%s].
hr: Spremljen HTML-iziran indeks u %s [%s].

en: Wrote HTML-ized index to %s.
hr: Spremljen HTML-iziran indeks u %s.

en: ERROR: Cannot open directory %s.
hr: GREŠKA: Ne mogu otvoriti direktorij %s.

en: ERROR: GnuTLS requires the key and the cert to be of the same type.
hr: GREŠKA: GnuTLS zahtijeva istu vrstu ključa i certifikata.

en: ERROR
hr: GREŠKA

en: WARNING
hr: UPOZORENJE

en: %s: No certificate presented by %s.
hr: %s: %s nije predočio certifikat.

en: %s: The certificate of %s is not trusted.
hr: %s: Certifikat %s nije pouzdan.

en: %s: The certificate of %s hasn't got a known issuer.
hr: %s: Certifikat %s nema poznatog izdavatelja.

en: %s: The certificate of %s has been revoked.
hr: %s: Certifikat %s je ukinut.

en: Error initializing X509 certificate: %s
hr: Greška inicijalizacije X509 certifikata: %s

en: No certificate found
hr: Nije pronađen certifikat

en: Error parsing certificate: %s
hr: Greška pri obradi certifikata: %s

en: The certificate has not yet been activated
hr: Certifikat još nije aktiviran

en: The certificate has expired
hr: Certifikat je istekao

en: The certificate's owner does not match hostname %s
hr: Vlasnik certifikata ne odgovara imenu računala %s

en: Unknown host
hr: Nepoznato računalo

en: Resolving %s...
hr: Tražim %s...

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
hr: neuspjeh: Nema IPv4/IPv6 adresa za računalo.

en: failed: timed out.
hr: neuspjeh: isteklo vrijeme.

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
hr: %s: Ne mogu sastaviti nepotpunu vezu %s.

en: %s: Invalid URL %s: %s
hr: %s: Neispravan URL %s: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
hr: Neuspješno slanje HTTP zahtjeva: %s.

en: No headers, assuming HTTP/0.9
hr: Nema zaglavlja, pretpostavljam HTTP/0.9

en: File %s already there; not retrieving.
hr: Datoteka %s već postoji; ne dohvaćam.

en: Disabling SSL due to encountered errors.
hr: Isključujem SSL zbog pronađenih grešaka.

en: Reusing existing connection to [%s]:%d.
hr: Koristim postojeću vezu prema [%s]:%d.

en: Reusing existing connection to %s:%d.
hr: Koristim postojeću vezu prema %s:%d.

en: Failed reading proxy response: %s
hr: Neuspješno čitanje odgovora proxy poslužitelja: %s.

en: %s ERROR %d: %s.
hr: %s GREŠKA %d: %s.

en: Malformed status line
hr: Izobličen redak stanja

en: Proxy tunneling failed: %s
hr: Neuspješno tuneliranje kroz proxy poslužitelj: %s

en: %s request sent, awaiting response...
hr: %s zahtjev poslan, čekanje odgovora...

en: No data received.
hr: Podaci nisu primljeni.

en: Read error (%s) in headers.
hr: Greška čitanja (%s) u zaglavljima.

en: Unknown authentication scheme.
hr: Nepoznata metoda ovjere.

en: (no description)
hr: (bez opisa)

en: Location: %s%s
hr: Položaj: %s%s

en: unspecified
hr: nedefinirano

en:  [following]
hr:  [pratim]

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
hr: 
        Datoteka je već u potpunosti dohvaćena; ništa za napraviti.

en: Length:
hr: Duljina:

en: ignored
hr: zanemareno

en: Saving to: %s
hr: Spremanje u: %s

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
hr: Upozorenje: HTTP ne podržava višeznačnike.

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
hr: Spider način rada omogućen. Provjerite postoji li udaljena datoteka.

en: Cannot write to %s (%s).
hr: Ne mogu pisati u %s (%s).

en: Cannot write to WARC file.
hr: Ne mogu pisati u WARC datoteku.

en: Cannot write to temporary WARC file.
hr: Ne mogu pisati u privremenu WARC datoteku.

en: Unable to establish SSL connection.
hr: Ne mogu uspostaviti SSL vezu.

en: Cannot unlink %s (%s).
hr: Ne mogu ukloniti vezu %s (%s).

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
hr: GREŠKA: Preusmjeravanje (%d) bez položaja.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
hr: Udaljena datodeka ne postoji -- neispravna veza!!!

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
hr: Nedostaje zadnje izmjenjeno zaglavlje -- vremenske oznake isključene.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
hr: Neispravno zadnje izmjenjeno zaglavlje -- vremenske oznake zanemarene.

en: Server file no newer than local file %s -- not retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju nije novija od lokalne datoteke %s -- ne dohvaćam.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
hr: Veličine se ne slažu (lokalno %s) -- dohvaćam.

en: Remote file is newer, retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju je novija, dohvaćam.

en: Remote file exists and could contain links to other resources -- retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju novija od lokalne datoteke -- dohvaćam.

en: Remote file exists but does not contain any link -- not retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju postoji ali ne sadrži veze -- ne dohvaćam.

en: Remote file exists and could contain further links,
    but recursion is disabled -- not retrieving.
hr: Datoteka na poslužitelju postoji i može sadržavati daljnje poveznice,
    ali rekurzija je onemogućena -- ne dohvaćam.

en: Remote file exists.
hr: Datoteka na poslužitelju postoji.

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s/%s]
hr: %s (%s) - zapisano na standardni izlaz %s[%s/%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s/%s]
hr: %s (%s) - %s spremljeno [%s/%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
hr: %s (%s) - Veza zatvorena na bajtu %s.

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
hr: %s (%s) - Greška čitanja na bajtu %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
hr: %s (%s) - Greška čitanja na bajtu %s/%s (%s).

en: Unsupported quality of protection '%s'.
hr: Nepodržana kvaliteta zaštite „%s”.

en: %s: WGETRC points to %s, which doesn't exist.
hr: %s: WGETRC pokazuje na %s, koji ne postoji.

en: %s: Cannot read %s (%s).
hr: %s: Ne mogu pročitati %s (%s).

en: %s: Error in %s at line %d.
hr: %s: Greška u %s u retku %d.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
hr: %s: Sintaksna greška u %s u retku %d.

en: %s: Unknown command %s in %s at line %d.
hr: %s: Nepoznata naredba %s u %s u retku %d.

en: Parsing system wgetrc file (env SYSTEM_WGETRC) failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
hr: Obrada wgetrc datoteke sustava (varijabla okoline SYSTEM_WGETRC) nije
    uspjela. Molim provjerite „%s”,
    ili navedite drugu datoteku opcijom --config.

en: Parsing system wgetrc file failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
hr: Obrada wgetrc datoteke sustava nije uspjela. Molim
    provjerite „%s”,
    ili navedite drugu datoteku opcijom --config.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to %s.
hr: %s: Upozorenje: wgetrc sustava i korisnika su „%s”.

en: %s: Invalid --execute command %s
hr: %s: Neispravna --execute naredba %s

en: %s: %s: Invalid boolean %s; use `on' or `off'.
hr: %s: %s: Neispravna logička varijabla %s; koristite „on” ili „off”.

en: %s: %s: Invalid number %s.
hr: %s: %s: Neispravan broj %s.

en: %s: %s: Invalid byte value %s
hr: %s: %s: Neispravna vrijednost bajta %s

en: %s: %s: Invalid time period %s
hr: %s: %s: Neispravan vremenski period %s

en: %s: %s: Invalid value %s.
hr: %s: %s: Neispravna vrijednost %s.

en: %s: %s: Invalid header %s.
hr: %s: %s: Neispravno zaglavlje %s.

en: %s: %s: Invalid WARC header %s.
hr: %s: %s: Neispravno WARC zaglavlje %s.

en: %s: %s: Invalid progress type %s.
hr: %s: %s: Neispravna vrsta napretka %s.

en: %s: %s: Invalid restriction %s,
        use [unix|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].
hr: %s: %s: Neispravno ograničenje %s,
        koristite [unix|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].

en: Encoding %s isn't valid
hr: Kodiranje %s nije ispravno

en: locale_to_utf8: locale is unset
hr: locale_to_utf8: lokal nije postavljen

en: Conversion from %s to %s isn't supported
hr: Pretvaranje iz %s u %s nije podržano

en: Incomplete or invalid multibyte sequence encountered
hr: Pronađen nepotpun ili neispravan višebajtni niz

en: Unhandled errno %d
hr: Neuhvaćena greška %d

en: idn_encode failed (%d): %s
hr: idn_encode nije uspio (%d): %s

en: idn_decode failed (%d): %s
hr: idn_encode nije uspio (%d): %s

en: 
    %s received, redirecting output to %s.
hr: 
    %s primljen, preusmjeravam izlaz u %s.

en: 
    %s received.
hr: 
    primio %s.

en: %s: %s; disabling logging.
hr: %s: %s; onemogućujem zapisivanje u dnevnik.

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
hr: Uporaba: %s [OPCIJA]... [URL]...

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
hr: Obavezni argumenti dugačkih opcija također su obavezni i za kratke opcije.

en: Startup:
hr: Pokretanje:

en:   -V,  --version           display the version of Wget and exit.
hr:   -V,  --version           prikaži inačicu programa Wget i izađi.

en:   -h,  --help              print this help.
hr:   -h,  --help              ispiši ovu pomoć.

en:   -b,  --background        go to background after startup.
hr:   -b,  --background        radi u pozadini nakon pokretanja.

en:   -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc'-style command.
hr:   -e,  --execute=NAREDBA    izvrši NAREDBU poput onih u „.wgetrc”.

en: Logging and input file:
hr: Dnevnička i ulazna datoteka:

en:   -o,  --output-file=FILE    log messages to FILE.
hr:   -o,  --output-file=DNEVNIK spremaj poruke u DNEVNIK.

en:   -a,  --append-output=FILE  append messages to FILE.
hr:   -a,  --append-output=DNEVNIK spremaj poruke na kraj datoteke DNEVNIK.

en:   -d,  --debug               print lots of debugging information.
hr:   -d,  --debug               ispiši puno podataka za debugiranje.

en:        --wdebug              print Watt-32 debug output.
hr:   -d,  --debug               ispiši Watt-32 poruke za debugiranje.

en:   -q,  --quiet               quiet (no output).
hr:   -q,  --quiet               tihi rad (bez ispisa).

en:   -v,  --verbose             be verbose (this is the default).
hr:   -v,  --verbose             opširan ispis (zadano).

en:   -nv, --no-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
hr:   -nv, --no-verbose          isključi opširnost, ali ne radi tiho.

en:        --report-speed=TYPE   Output bandwidth as TYPE.  TYPE can be bits.
hr:        --report-speed=VRSTA  Ispiši širinu pojasa kao VRSTU. VRSTA može biti bits.

en:   -i,  --input-file=FILE     download URLs found in local or external FILE.
hr:   -i, --input-file=DATOTEKA  preuzmi URL-ove navedene u DATOTECI.

en:   -F,  --force-html          treat input file as HTML.
hr:   -F,  --force-html          smatraj da je sadržaj ulazne datoteke HTML.

en:   -B,  --base=URL            resolves HTML input-file links (-i -F)
                                 relative to URL.
hr:   -B,  --base=URL            izvlačenje HTML input-file veza (-i -F)
                                 relativnih u odnosu na URL.

en:        --config=FILE         Specify config file to use.
hr:        --config=DATOTEKA     Navedi konfiguracijsku datoteku za korištenje.

en: Download:
hr: Preuzimanje:

en:   -t,  --tries=NUMBER            set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
hr:   -t,  --tries=BROJ              postavi BROJ ponovljenih pokušaja (0 za neograničeno).

en:        --retry-connrefused       retry even if connection is refused.
hr:        --retry-connrefused       pokušavaj ponovo i kad je veza odbijena.

en:   -O,  --output-document=FILE    write documents to FILE.
hr:   -O,  --output-document=DATOTEKA  spremi dokumente u DATOTEKU.

en:   -nc, --no-clobber              skip downloads that would download to
                                     existing files (overwriting them).
hr:   -nc, --no-clobber              ne preuzimaj datoteke koje mogu prebrisati postojeće.

en:   -c,  --continue                resume getting a partially-downloaded file.
hr:   -c,  --continue                nastavi s preuzimanjem djelomično preuzete datoteke.

en:        --progress=TYPE           select progress gauge type.
hr:        --progress=TYPE          promijeni vrstu pokazatelja napretka.

en:   -N,  --timestamping            don't re-retrieve files unless newer than
                                     local.
hr:   -N,  --timestamping            preuzimaj samo datoteke novije od lokalnih.

en:   --no-use-server-timestamps     don't set the local file's timestamp by
                                     the one on the server.
hr:   --no-use-server-timestamps     ne postavljaj vremensku oznaku preuzetu
                                     sa poslužitelja.

en:   -S,  --server-response         print server response.
hr:   -S,  --server-response         ispiši odgovor poslužitelja.

en:        --spider                  don't download anything.
hr:        --spider                  ne preuzimaj ništa.

en:   -T,  --timeout=SECONDS         set all timeout values to SECONDS.
hr:   -T,  --timeout=SEKUNDE         postavi sve vrijednosti maksimalnog vremena.

en:        --dns-timeout=SECS        set the DNS lookup timeout to SECS.
hr:        --dns-timeout=SEK         postavi maksimalno vrijeme DNS pretrage.

en:        --connect-timeout=SECS    set the connect timeout to SECS.
hr:        --connect-timeout=SECS    postavi maksimalno vrijeme spajanja.

en:        --read-timeout=SECS       set the read timeout to SECS.
hr:        --read-timeout=SECS       postavi maksimalno vrijeme čitanja.

en:   -w,  --wait=SECONDS            wait SECONDS between retrievals.
hr:   -w,  --wait=VRIJEME            čekaj VRIJEME sekundi između preuzimanja.

en:        --waitretry=SECONDS       wait 1..SECONDS between retries of a retrieval.
hr:        --waitretry=VRIJEME       čekaj 1..VRIJEME sekundi između ponovnih
                                     pokušaja dohvata.

en:        --random-wait             wait from 0.5*WAIT...1.5*WAIT secs between retrievals.
hr:        --random-wait             čekanje između 0.5*ČEKAJ...1.5*ČEKAJ sekundi između preuzimanja.

en:        --no-proxy                explicitly turn off proxy.
hr:        --no-proxy                isključi upotrebu proxy poslužitelja.

en:   -Q,  --quota=NUMBER            set retrieval quota to NUMBER.
hr:   -Q,  --quote=NUMBER          ograniči količinu dohvaćenih podataka.

en:        --bind-address=ADDRESS    bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host.
hr:        --bind-address=ADRESA     poveži na lokalnu ADRESU (ime ili IP).

en:        --limit-rate=RATE         limit download rate to RATE.
hr:        --limit-rate=BRZINA       ograniči brzinu preuzimanja na BRZINA.

en:        --no-dns-cache            disable caching DNS lookups.
hr:        --no-dns-cache            ne pamti rezultate DNS pretraga.

en:        --restrict-file-names=OS  restrict chars in file names to ones OS allows.
hr:        --restrict-file-names=OS  ograniči znakove u nazivima datoteka na one
                                     koje dopušta OS.

en:        --ignore-case             ignore case when matching files/directories.
hr:        --ignore-case             zanemari veličinu slova pri traženju datoteka/direktorija.

en:   -4,  --inet4-only              connect only to IPv4 addresses.
hr:   -4,  --inet4-only              spajaj se samo na IPv4 adrese.

en:   -6,  --inet6-only              connect only to IPv6 addresses.
hr:   -6,  --inet6-only              spajaj se samo na IPv6 adrese.

en:        --prefer-family=FAMILY    connect first to addresses of specified family,
                                     one of IPv6, IPv4, or none.
hr:        --prefer-family=VRSTA     daj prednost navedenoj vrsti IP adresa, jednoj
                                     od IPv6, IPv4 ili none (nijednoj).

en:        --user=USER               set both ftp and http user to USER.
hr:        --user=KORISNIK           postavi KORISNIKA za http i ftp korisnika.

en:        --password=PASS           set both ftp and http password to PASS.
hr:        --password=LOZINKA        postavi LOZINKU za http i ftp.

en:        --ask-password            prompt for passwords.
hr:        --ask-password            traži lozinku.

en:        --no-iri                  turn off IRI support.
hr:        --no-iri                  ugasi IRI podršku.

en:        --local-encoding=ENC      use ENC as the local encoding for IRIs.
hr:        --local-encoding=KOD      koristi KOD kao IRI lokalno kodiranje.

en:        --remote-encoding=ENC     use ENC as the default remote encoding.
hr:        --remote-encoding=KOD     koristi KOD kao zadano udaljeno kodiranje.

en:        --unlink                  remove file before clobber.
hr:        --unlink                  ukloni datoteke prije prepisivanja.

en: Directories:
hr: Direktoriji:

en:   -nd, --no-directories           don't create directories.
hr:   -nd, --no-directories           ne stvaraj direktorije.

en:   -x,  --force-directories        force creation of directories.
hr:   -x,  --force-directories        uvijek stvaraj direktorije.

en:   -nH, --no-host-directories      don't create host directories.
hr:   -nH, --no-host-directories      ne stvaraj direktorije poslužitelja.

en:        --protocol-directories     use protocol name in directories.
hr:        --protocol-directories     koristi ime protokola u direktorijima.

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX  save files to PREFIX/...
hr:   -P,  --directory-prefix=PREFIKS spremi datoteke u PREFIKS/...

en:        --cut-dirs=NUMBER          ignore NUMBER remote directory components.
hr:        --cut-dirs=BROJ           zanemari BROJ komponenti udaljenih direktorija.

en: HTTP options:
hr: HTTP opcije:

en:        --http-user=USER        set http user to USER.
hr:        --http-user=KORISNIK    postavi http KORISNIKA.

en:        --http-password=PASS    set http password to PASS.
hr:        --http-password=LOZINKA postavi http LOZINKU.

en:        --no-cache              disallow server-cached data.
hr:        --no-cache              spriječi spremanje podataka na poslužitelju.

en:        --default-page=NAME     Change the default page name (normally
                                   this is `index.html'.).
hr:        --default-page=IME      Promijeni zadano ime stranice (zadano
                                   ime je „index.html”).

en:   -E,  --adjust-extension      save HTML/CSS documents with proper extensions.
hr:   -E,  --adjust-extension      spremi HTML/CSS dokumente s ispravnim ekstenzijama.

en:        --ignore-length         ignore `Content-Length' header field.
hr:        --ignore-length         zanemari „Content-Length” zaglavlje.

en:        --header=STRING         insert STRING among the headers.
hr:        --header=NIZ            umetni znakovni NIZ među zaglavlja.

en:        --max-redirect          maximum redirections allowed per page.
hr:        --max-redirect          maksimalni broj preusmjeravanja dozvoljenih po stranici.

en:        --proxy-user=USER       set USER as proxy username.
hr:        --proxy-user=KORISNIK   postavi KORISNIK za korisničko ime proxy poslužitelja.

en:        --proxy-password=PASS   set PASS as proxy password.
hr:        --proxy-password=LOZINKA  postavi LOZINKA za lozinku proxy poslužitelja.

en:        --referer=URL           include `Referer: URL' header in HTTP request.
hr:        --referer=URL           uključi „Referer: URL” zaglavlje u HTTP zahtjev.

en:        --save-headers          save the HTTP headers to file.
hr:        --save-headers          spremi HTTP zaglavlja u datoteku.

en:   -U,  --user-agent=AGENT      identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
hr:   -U,  --user-agent=AGENT    identificiraj se kao AGENT umjesto kao Wget/INAČICA.

en:        --no-http-keep-alive    disable HTTP keep-alive (persistent connections).
hr:        --no-http-keep-alive    onemogući HTTP keep-alive (postojana veza).

en:        --no-cookies            don't use cookies.
hr:        --no-cookies            ne koristi kolačiće.

en:        --load-cookies=FILE     load cookies from FILE before session.
hr:        --load-cookies=DATOTEKA učitaj kolačiće iz DATOTEKE prije sjednice.

en:        --save-cookies=FILE     save cookies to FILE after session.
hr:        --save-cookies=DATOTEKA spremi kolačiće u DATOTEKU poslije sjednice.

en:        --keep-session-cookies  load and save session (non-permanent) cookies.
hr:        --keep-session-cookies  učitaj i spremi kolačiće (trenutne) sjednice.

en:        --post-data=STRING      use the POST method; send STRING as the data.
hr:        --post-data=NIZ         koristi POST metodu, šalji znakovni NIZ kao podatke.

en:        --post-file=FILE        use the POST method; send contents of FILE.
hr:        --post-file=DATOTEKA   koristi POST metodu, šalji sadržaj DATOTEKE.

en:        --content-disposition   honor the Content-Disposition header when
                                   choosing local file names (EXPERIMENTAL).
hr:        --content-disposition   poštuj Content-Disposition zaglavlje kad
                                   se biraju lokalna imena datoteka (EKSPERIMENTALNO).

en:        --content-on-error      output the received content on server errors.
hr:        --content-on-error      ispiši primljeni sadržaj o greškama poslužitelja.

en:        --auth-no-challenge     send Basic HTTP authentication information
                                   without first waiting for the server's
                                   challenge.
hr:        --auth-no-challenge     pošalji podatke o Osnovnoj HTTP ovjeri bez
                                   prethodnog čekanja izazova poslužitelja.

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
hr: HTTPS (SSL/TLS) opcije:

en:        --no-check-certificate   don't validate the server's certificate.
hr:        --no-check-certificate   ne provjeravaj certifikat poslužitelja.

en:        --certificate=FILE       client certificate file.
hr:        --certificate=FILE       datoteka s certifikatom klijenta.

en:        --certificate-type=TYPE  client certificate type, PEM or DER.
hr:        --certificate-type=VRSTA vrsta certifikata klijenta, PEM ili DER.

en:        --private-key=FILE       private key file.
hr:        --private-key=FILE       datoteka s privatnim ključem.

en:        --private-key-type=TYPE  private key type, PEM or DER.
hr:        --private-key-type=VRSTA vrsta privatnog ključa, PEM ili DER.

en:        --ca-certificate=FILE    file with the bundle of CA's.
hr:        --ca-certificate=DATOTEKA datoteka sa skupom certifikata.

en:        --ca-directory=DIR       directory where hash list of CA's is stored.
hr:        --ca-directory=DIR       direktorij s popisom certifikata.

en:        --random-file=FILE       file with random data for seeding the SSL PRNG.
hr:        --random-file=DATOTEKA   datoteka s nasumičnim podacima za zametak SSL-ovog
                                    generatora slučajnih brojeva.

en:        --egd-file=FILE          file naming the EGD socket with random data.
hr:        --egd-file=DATOTEKA      naziv datoteke u kojoj je EGD utičnica s nasumičnim
                                    podacima.

en: FTP options:
hr: FTP opcije:

en:        --ftp-stmlf             Use Stream_LF format for all binary FTP files.
hr:        --ftp-stmlf             Koristi Stream_LF format za sve binarne FTP datoteke.

en:        --ftp-user=USER         set ftp user to USER.
hr:        --ftp-user=KORISNIK     postavi KORISNIK za ftp korisnika.

en:        --ftp-password=PASS     set ftp password to PASS.
hr:        --ftp-password=LOZINKA  postavi LOZINKA za ftp lozinku.

en:        --no-remove-listing     don't remove `.listing' files.
hr:        --no-remove-listing     ne uklanjaj datoteke „.listing”.

en:        --no-glob               turn off FTP file name globbing.
hr:        --no-glob               isključi „globbing” traženje uzoraka za FTP datoteke.

en:        --no-passive-ftp        disable the "passive" transfer mode.
hr:        --no-passive-ftp        onemogući „pasivni” način prijenosa.

en:        --preserve-permissions  preserve remote file permissions.
hr:        --preserve-permissions  očuvaj dozvole udaljene datoteke.

en:        --retr-symlinks         when recursing, get linked-to files (not dir).
hr:        --retr-symlinks         pri rekurziji, preuzmi datoteke na koje
                                   pokazuju veze (ne direktorije).

en: WARC options:
hr: WARC opcije:

en:        --warc-file=FILENAME      save request/response data to a .warc.gz file.
hr:        --warc-file=DATOTEKA      spremi podatke o zahtjevima/odgovorima u .warc.gz datoteku.

en:        --warc-header=STRING      insert STRING into the warcinfo record.
hr:        --warc-header=NIZ         umetni NIZ u warcinfo zapis.

en:        --warc-max-size=NUMBER    set maximum size of WARC files to NUMBER.
hr:        --warc-max-size=BROJ      postavi najveću veličinu WARC datoteka u BROJ.

en:        --warc-cdx                write CDX index files.
hr:        --warc-cdx                piši CDX datoteke indeksa.

en:        --warc-dedup=FILENAME     do not store records listed in this CDX file.
hr:        --warc-dedup=DATOTEKA     ne spremaj zapise ispisane u ovoj CDX datoteci.

en:        --no-warc-compression     do not compress WARC files with GZIP.
hr:        --no-warc-compression     ne komprimiraj WARC datoteke s GZIP-om.

en:        --no-warc-digests         do not calculate SHA1 digests.
hr:        --no-warc-digests         ne računaj SHA1 kontrolne sume.

en:        --no-warc-keep-log        do not store the log file in a WARC record.
hr:        --no-warc-keep-log        ne spremaj datoteku dnevnika u WARC zapis.

en:        --warc-tempdir=DIRECTORY  location for temporary files created by the
                                     WARC writer.
hr:        --warc-tempdir=DIREKTORIJ mjesto za privremene datoteke koje stvara
                                     WARC pisač.

en: Recursive download:
hr: Rekurzivno preuzimanje:

en:   -r,  --recursive          specify recursive download.
hr:   -r,  --recursive          odredi rekurzivno preuzimanje.

en:   -l,  --level=NUMBER       maximum recursion depth (inf or 0 for infinite).
hr:   -l,  --level=BROJ         najveća dubina rekurzije (inf ili 0 za beskonačno).

en:        --delete-after       delete files locally after downloading them.
hr:        --delete-after       izbriši datoteke lokalno nakon preuzimanja.

en:   -k,  --convert-links      make links in downloaded HTML or CSS point to
                                local files.
hr:   -k,  --convert-links      promijeni veze u preuzetom HTML-u ili CSS-u
                                tako da pokazuju na lokalne datoteke.

en:   -K,  --backup-converted   before converting file X, back up as X_orig.
hr:   -K,  --backup-converted   prije pretvaranja datoteke X, spremi sadržaj u X_orig.

en:   -K,  --backup-converted   before converting file X, back up as X.orig.
hr:   -K,  --backup-converted   prije pretvaranja datoteke X, spremi sadržaj u X.orig.

en:   -m,  --mirror             shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing.
hr:   -m,  --mirror             kraći oblik za -N -r -l inf --no-remove-listing.

en:   -p,  --page-requisites    get all images, etc. needed to display HTML page.
hr:   -p,  --page-requisites    dohvati sve slike itd. potrebne za prikaz HTML-a.

en:        --strict-comments    turn on strict (SGML) handling of HTML comments.
hr:        --strict-comments    uključi strogo (SGML) rukovanje HTML komentara.

en: Recursive accept/reject:
hr: Rekurzivno prihvaćanje/odbijanje:

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions.
hr:   -A,  --accept=POPIS              zarezom odvojen popis prihvaćenih ekstenzija.

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions.
hr:   -R,  --reject=POPIS              zarezom odvojen popis odbijenih ekstenzija.

en:        --accept-regex=REGEX        regex matching accepted URLs.
hr:        --accept-regex=REGIZR       regularni izraz koji odgovara prihvaćenim URL-ovima.

en:        --reject-regex=REGEX        regex matching rejected URLs.
hr:        --reject-regex=REGIZR       regularni izraz koji odgovara odbijenim URL-ovima.

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix|pcre).
hr:        --regex-type=VRSTA          vrsta regularnog izraza (posix|pcre).

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix).
hr:        --regex-type=VRSTA          vrsta regularnog izraza (posix).

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains.
hr:   -D,  --domains=POPIS             zarezom odvojen popis prihvaćenih domena.

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains.
hr:        --exclude-domains=POPIS     zarezom odvojen popis odbijenih domena.

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents.
hr:        --follow-ftp                prati FTP veze iz HTML dokumenata.

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags.
hr:        --follow-tags=POPIS         zarezom odvojen popis praćenih HTML oznaka.

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags.
hr:        --ignore-tags=POPIS         zarezom odvojen popis zanemarenih HTML oznaka.

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive.
hr:   -H,  --span-hosts                mijenjaj poslužitelje pri rekurzivnom preuzimanju.

en:   -L,  --relative                  follow relative links only.
hr:   -L,  --relative                  prati samo relativne veze.

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories.
hr:   -I,  --include-directories=POPIS popis dozvoljenih direktorija.

en:   --trust-server-names             use the name specified by the redirection
                                       url last component.
hr:   --trust-server-names             koristi ime navedeno u zadnjoj komponenti url preusmjerenja.

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories.
hr:   -X,  --exclude-directories=POPIS popis isključenih direktorija.

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory.
hr:   -np, --no-parent                 ne uspinji se u direktorij iznad trenutnog.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
hr: Uočene greške i prijedloge šaljite na <bug-wget@gnu.org>.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
hr: GNU Wget %s, program za neinteraktivno preuzimanje s mreže.

en: Password for user %s:
hr: Lozinka za korisnika %s:

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Locale:
hr: Lokal:

en: Compile:
hr: Naredba kompajliranja:

en: Link:
hr: Naredba povezivanja:

en: GNU Wget %s built on %s.
hr: GNU Wget %s izgrađen na %s.

en:     %s (env)
hr:     %s (okolina)

en:     %s (user)
hr:     %s (korisnik)

en:     %s (system)
hr:     %s (sustav)

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hr: Licenca GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili kasnija
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Ovo je slobodan softver: slobodno ga smijete mijenjati i dijeliti.
    NEMA JAMSTAVA, do krajnje mjere dozvoljene zakonom.

note: TRANSLATORS: When available, please use the proper diacritics for names such as this one. See en_US.po for reference.
en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
hr: 
    Izvorno napisao Hrvoje Nikšić <hniksic@xemacs.org>.

en: Please send bug reports and questions to <bug-wget@gnu.org>.
hr: Molimo prijavljujte pogreške i šaljite pitanja na <bug-wget@gnu.org>.

en: Memory allocation problem
hr: Problem alokacije memorije

en: Try `%s --help' for more options.
hr: Pokušajte „%s --help” za više informacija.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
hr: %s: nedozvoljena opcija -- „-n%c”

en: Both --no-clobber and --convert-links were specified, only --convert-links will be used.
hr: Navedene su opcije --no-clobber i --convert-links zajedno, koristim samo --convert-links.

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
hr: Ne mogu koristiti opširan i tih način rada istovremeno.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
hr: Nije moguće vremenski označavati i pritom ne gaziti stare datoteke.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
hr: Ne možete navesti --inet4-only i --inet6-only zajedno.

en: Cannot specify both -k and -O if multiple URLs are given, or in combination
    with -p or -r. See the manual for details.
hr: Ne možete navesti -k i -O zajedno ako je dano više URL-ova, ili u kombinaciji
    sa -p ili -r. Pogledajte priručnik za više pojedinosti.

en: WARNING: combining -O with -r or -p will mean that all downloaded content
    will be placed in the single file you specified.
hr: UPOZORENJE: kombiniranjem -O sa -r ili -p sav preuzeti sadržaj će biti
    spremljen u jednu datoteku koju ste naveli.

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O. See the manual
    for details.
hr: UPOZORENJE: vremensko označavanje ne radi ništa u kombinaciji sa -O.
    Pogledajte priručnik za više pojedinosti.

en: File `%s' already there; not retrieving.
hr: Datoteka „%s” već postoji; ne dohvaćam.

en: WARC output does not work with --no-clobber, --no-clobber will be disabled.
hr: WARC izlaz ne radi uz --no-clobber, onemogućujem --no-clobber.

en: WARC output does not work with timestamping, timestamping will be disabled.
hr: WARC izlaz ne radi uz označavanje vremena, onemogućujem označavanje vremena.

en: WARC output does not work with --spider.
hr: WARC izlaz ne radi uz --spider.

en: WARC output does not work with --continue, --continue will be disabled.
hr: WARC izlaz ne radi uz --continue, onemogućujem --continue.

en: Digests are disabled; WARC deduplication will not find duplicate records.
hr: Sažeci su onemogućeni; WARC uklanjanje duplikata neće pronaći duplikate zapisa.

en: Cannot specify both --ask-password and --password.
hr: Ne možete navesti --ask-password i --password zajedno.

en: %s: missing URL
hr: %s: nedostaje URL

en: This version does not have support for IRIs
hr: Ova inačica nema podršku IRI podršku

en: -k can be used together with -O only if outputting to a regular file.
hr: -k se može koristiti sa -O samo kod ispisa u običnu datoteku.

en: No URLs found in %s.
hr: Nijedan URL nije pronađen u %s.

en: FINISHED --%s--
    Total wall clock time: %s
    Downloaded: %d files, %s in %s (%s)
hr: ZAVRŠENO --%s--
    Ukupno vrijeme od početka: %s
    Preuzeto: %d datoteka, %s u %s (%s)

en: Download quota of %s EXCEEDED!
hr: Ograničenje preuzimanja od %s je PREKORAČENO!

en: Continuing in background.
hr: Nastavljam u pozadini.

en: Continuing in background, pid %lu.
hr: Nastavljam u pozadini, pid %lu.

en: Output will be written to %s.
hr: Spremanje izlaza u %s.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
hr: %s: Nije moguće pronaći upotrebljiv upravljač utičnica.

en: %s: %s:%d: warning: %s token appears before any machine name
hr: %s: %s:%d: upozorenje: simbol %s se pojavljuje prije bilo kojeg imena računala

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
hr: %s: %s:%d: nepoznat simbol „%s”

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
hr: Uporaba: %s NETRC [RAČUNALO]

en: %s: cannot stat %s: %s
hr: %s: ne mogu izvršiti stat %s: %s

en: WARNING: using a weak random seed.
hr: UPOZORENJE: korištenje slabog sjemena slučajnih brojeva.

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
hr: Nije postavljeno sjeme PRNG-a; razmislite o korištenju mogućnosti --random-file.

en: %s: cannot verify %s's certificate, issued by %s:
hr: %s: nije moguća provjera %s-ovog certifikata, koji je izdao %s:

en:   Unable to locally verify the issuer's authority.
hr:   Nisam u mogućnosti lokalno provjeriti autoritet izdavatelja.

en:   Self-signed certificate encountered.
hr:   Pronađen samopotpisan certifikat.

en:   Issued certificate not yet valid.
hr:   Izdana certifikat još nije valjan.

en:   Issued certificate has expired.
hr:   Izdani certifikat je istekao.

en: %s: no certificate subject alternative name matches
    	requested host name %s.
hr: %s: nijedno od alternativnih imena predmeta certifikata se ne podudara sa
    	traženim imenom računala %s.

en:     %s: certificate common name %s doesn't match requested host name %s.
hr:     %s: zajedničko ime certifikata %s ne odgovara traženom imenu računala %s.

en:     %s: certificate common name is invalid (contains a NUL character).
        This may be an indication that the host is not who it claims to be
        (that is, it is not the real %s).
hr:     %s: zajedničko ime certifikata nije valjano (sadrži znak NUL).
        To može biti znak da računalo nije ono za koje se predstavlja
        (to jest, da nije stvarni %s).

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
hr: Za nesigurno povezivanje na %s koristite „--no-check-certificate”.

en: 
    %*s[ skipping %sK ]
hr: 
    %*s[ preskačem %sK ]

en: Invalid dot style specification %s; leaving unchanged.
hr: Neispravan navod stila točkica %s, ostavljam nepromijenjen.

note: TRANSLATORS: "ETA" is English-centric, but this must be short, ideally 3 chars.  Abbreviate if necessary.
en:   eta %s
hr:   pvz %s

en:    in
hr:    u

en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
hr: Nedostupna frekvencija REALTIME takta: %s

en: Removing %s since it should be rejected.
hr: Uklanjam %s budući da bi ga trebalo odbiti.

en: Cannot open %s: %s
hr: Ne mogu otvoriti %s: %s

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
hr: Učitavam robots.txt; molim zanemarite greške.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
hr: Greška pri obradi URL-a proxy poslužitelja %s: %s.

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
hr: Greška u URL-u proxy poslužitelja %s: Mora biti HTTP.

en: %d redirections exceeded.
hr: Ograničenje od %d preusmjerenja prekoračeno.

en: Giving up.
hr: Odustajem.

en: Retrying.
hr: Pokušavam ponovo.

en: Found no broken links.
hr: Nisu pronađene prekinute veze.

en: Found %d broken link.
    
     | Found %d broken links.
hr[0]: Pronađena %d prekinuta veza.
hr[1]: Pronađene %d prekinute veze.
hr[2]: Pronađeno %d prekinutih veza.

en: No error
hr: Nema greške

en: Unsupported scheme %s
hr: Nepodržana shema %s

en: Scheme missing
hr: Nedostaje shema

en: Invalid host name
hr: Neispravno ime računala

en: Bad port number
hr: Neispravan broj porta

en: Invalid user name
hr: Neispravno korisničko ime

en: Unterminated IPv6 numeric address
hr: Nedovršena IPv6 numerička adresa

en: IPv6 addresses not supported
hr: IPv6 adrese nisu podržane

en: Invalid IPv6 numeric address
hr: Neispravna IPv6 numerička adresa

en: HTTPS support not compiled in
hr: HTTPS podrška nije uključena pri kompajliranju

en: %s: %s: Failed to allocate enough memory; memory exhausted.
hr: %s: %s: Nisam uspio alocirati dovoljno memorije; memorija iscrpljena.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
hr: %s: %s: Nisam uspio alocirati %ld bajtova; memorija iscrpljena.

en: %s: aprintf: text buffer is too big (%ld bytes), aborting.
hr: %s: aprintf: međuspremnik teksta je prevelik (%ld bajtova), prekidam.

en: Continuing in background, pid %d.
hr: Nastavljam u pozadini, pid %d.

en: Failed to unlink symlink %s: %s
hr: Nisam uspio ukloniti simboličku vezu %s: %s

en: Invalid regular expression %s, %s
hr: Neispravan regularni izraz %s, %s

en: Error while matching %s: %d
hr: Greška pri traženju %s: %d
