Battle for Wesnoth 0.9.0+cvs - en to sr translation catalogue (116 entries)

en: Next unit
sr: Слиједећа Јединица

en: End Unit Turn
sr: Заврши Потез ове Јединице

en: Leader
sr: Вођа

en: Undo
sr: Врати

en: Redo
sr: Понови

en: Zoom In
sr: Приближи

en: Zoom Out
sr: Удаљи

en: Default Zoom
sr: Нормалан приказ

en: Toggle Full Screen
sr: Приказ Преко Целог Екрана

en: Screenshot
sr: Усликај Екран

en: Accelerated
sr: Убрзано

en: Unit Description
sr: Опис Јединице

en: Rename Unit
sr: Промјени Име Јединице

en: Save Game
sr: Сачувај Игру

en: Load Game
sr: Учитај Игру

en: Recruit
sr: Регрутуј

en: Repeat Recruit
sr: Понови регрутацију

en: Recall
sr: Призови Ветеране

en: End Turn
sr: Крај Потеза

en: Toggle Grid
sr: Постави Мрежу

en: Status Table
sr: Табела Стања

en: Mute
sr: Занеми

en: Speak
sr: Причај

en: Create Unit (Debug!)
sr: Направи јединицу (Дебаг!)

en: Change Unit Side (Debug!)
sr: Промијени Страну Јединице (Дебаг!)

en: Preferences
sr: Подешавања

en: Scenario Objectives
sr: Задаци Сценарија

en: Unit List
sr: Листа Јединица

en: Statistics
sr: Статистика

en: Quit Game
sr: Изађи из Игре

en: Set Label
sr: Постави Натпис

en: Show Enemy Moves
sr: Прикажи Противничке Потезе

en: Best Possible Enemy Moves
sr: Најбољи Противнички Потези

en: Set Terrain
sr: Постави Терен

en: Quit Editor
sr: Изађи из Уређивача

en: New Map
sr: Нова Мапа

en: Load Map
sr: Учитај Мапу

en: Save Map
sr: Сачувај Мапу

en: Save As
sr: Сачувај Као ...

en: Flood Fill
sr: Поплави

en: Fill Selection
sr: Испуни Одабрано

en: Cut
sr: Исијеци

en: Copy
sr: Копирај

en: Paste
sr: Залијепи

en: Revert from Disk
sr: Врати са Диска

en: Resize Map
sr: Промијени Величину Мапе

en: Flip Map
sr: Окрени Мапу

en: Select All
sr: Изабери Све

en: Draw Terrain
sr: Исцртај Терен

en: Refresh Image Cache
sr: Освјежи Кеш Слика

en: Delay Shroud Updates
sr: Одуговлачи Освјежавање Сјенке

en: Update Shroud Now
sr: Освјежи Сјенку Сада

en: Continue Move
sr: Настави Потез

en: Find Label or Unit
sr: Нађи Ознаку или Јединицу

en: Speak to Ally
sr: Причај са Пријатељем

en: Speak to All
sr: Причај са Свима

en: Help
sr: Помоћ!

en: View Chat Log
sr: Погледај Запис Разговора

en: Enter user command
sr: Унеси корисничку команду

en: Change the language
sr: Промени језик

en: Do you really want to quit?
sr: Желите ли да изађете?

en: Quit
sr: Изађи

en: The video mode could not be changed. Your window manager must be set to 16 bits per pixel to run the game in windowed mode. Your display must support 1024x768x16 to run the game full screen.
sr: Промјена видео мода није успјела. Ваш менаџер прозора мора подржавати 16 бита по пикселу да би покренуо игру у прозору. Ваш дисплеј мора подржавати 1024џ768џ16 да бисте покренули игру преко цијелог екрана.

en: player
sr: играч

en: Accelerated Speed
sr: Убрзано

en: Skip AI Moves
sr: Прескочи Потезе А.И.-а

en: Show Grid
sr: Прикажи Мрежу

en: Show Floating Labels
sr: Прикажи Плутајуће Натписе

en: Turn Dialog
sr: Обавијештење на Потез

en: Turn Bell
sr: Звучно Обавијештење

en: Show Team Colors
sr: Прикажи Боје Тимова

en: Show Color Cursors
sr: Прикажи Показиваче у Боји

en: Show Haloing Effects
sr: Прикажи Хало Ефекте

en: Video Mode
sr: Видео Мод

en: Hotkeys
sr: Скраћенице

en: Adjust Gamma
sr: Подеси Гаму

en: Reverse Time Graphics
sr: Обрнут смјер Сунца

en: Music Volume:
sr: Јачина Музике

en: SFX Volume:
sr: Јачина Ефеката

en: Gamma:
sr: Гама

en: Scroll Speed:
sr: Брзина Клизача

en: Change the sound effects volume
sr: Промијени јачину звучних ефеката

en: Change the music volume
sr: Промијени јачину музике

en: Change the speed of scrolling around the map
sr: Промијени брзину клизача мапе

en: Change the brightness of the display
sr: Промијени свјетлину приказа

en: Choose whether the game should run full screen or in a window
sr: Изабери да ли да се игра покреће преко цијелог екрана или у прозору

en: Make units move and fight faster
sr: Направи да се јединице крећу брже

en: Do not animate AI units moving
sr: Немој анимирати јединице А.И.-а приликом кретања

en: Overlay a grid onto the map
sr: Сложи мрежу на мапу

en: Show text above a unit when it is hit to display damage inflicted
sr: Прикажи текст изнад јединица који показује нанијету штету

en: Change the resolution the game runs at
sr: Промијени резолуцију у којо игра ради

en: Display a dialog at the beginning of your turn
sr: Прикажи поруку на почетку твог потеза

en: Play a bell sound at the beginning of your turn
sr: Зазвони на почетку твог потеза

en: Show a colored circle around the base of each unit to show which side it is on
sr: Прикажи обојени круг око базе сваке јединице да би се јасније видело коме припада та јединица

en: Choose whether the sun moves left-to-right or right-to-left
sr: Изабери да ли се сунце помијера слијева на десно или обрнуто

en: Use colored mouse cursors (may be slower)
sr: Користи обојене показиваче (може успорити)

en: Use graphical special effects (may be slower)
sr: Користи специјалне графичке ефекте (може успорити игру на слабијим конфигурацијама)

en: View and configure keyboard shortcuts
sr: Види и подеси скраћенице

en: yes
sr: Да

en: no
sr: Не

en: Prefs section^General
sr: Генерално

en: Prefs section^Display
sr: Приказ

en: Prefs section^Sound
sr: Звук

en: Advanced section^Advanced
sr: Напредно

en: There are no alternative video modes available
sr: Нема алтернативних видео модова

en: Choose Resolution
sr: Изабери резолуцију

en: Close Window
sr: Затвори прозор

en: Hotkey Settings
sr: Поставке Скраћеница

en: Change Hotkey
sr: Промијени Скраћеницу

en: Save Hotkeys
sr: Сачувај Скраћеницу

en: Error
sr: Грешка

en: OK
sr: Уреду

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Cancel
sr: Одустани

en: Close
sr: Затвори
