Battle for Wesnoth 0.8.2-CVS - en to pl translation catalogue (126 entries)

en: Next unit
pl: Następna jednostka

en: Previous unit
pl: Poprzednia jednostka

en: Hold Position
pl: Utrzymuj pozycję

en: End Unit Turn
pl: Zakończ ruch jednostki

en: Leader
pl: Dowódca

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: Zoom In
pl: Zbliż

en: Zoom Out
pl: Oddal

en: Default Zoom
pl: Domyślne zbliżenie

en: Toggle Full Screen
pl: Przełącz pełny ekran

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Accelerated
pl: Przyspieszona

en: Unit Description
pl: Opis jednostki

en: Rename Unit
pl: Przemianuj jednostkę

en: Save Game
pl: Zapisz grę

en: Load Game
pl: Wczytaj grę

en: Recruit
pl: Rekrutuj

en: Repeat Recruit
pl: Powtórz rekrutację

en: Recall
pl: Przywołaj

en: End Turn
pl: Zakończ turę

en: Toggle Grid
pl: Przełącz siatkę

en: Status Table
pl: Tabela stanu

en: Mute
pl: Wycisz

en: Speak
pl: Mów

en: Create Unit (Debug!)
pl: Stwórz jednostkę (Debug!)

en: Change Unit Side (Debug!)
pl: Zmień stronę jedn. (Debug!)

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Scenario Objectives
pl: Cele misji

en: Unit List
pl: Lista jednostek

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Quit Game
pl: Opuść grę

en: Set Label
pl: Ustaw etykietę

en: Show Enemy Moves
pl: Pokaż ruchy wroga

en: Best Possible Enemy Moves
pl: Najlepsze możliwe ruchy wroga

en: Set Terrain
pl: Ustaw teren

en: Quit Editor
pl: Opuść edytor

en: New Map
pl: Nowa mapa

en: Load Map
pl: Wczytaj mapę

en: Save Map
pl: Zapisz mapę

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Set Player's keep
pl: Ustaw twierdzę gracza

en: Flood Fill
pl: Wypełnianie

en: Fill Selection
pl: Wybór wypełnienia

en: Cut
pl: Wytnij

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Revert from Disk
pl: Przywróć z dysku

en: Resize Map
pl: Zmień rozmiar mapy

en: Flip Map
pl: Odwróć mapę

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Draw Terrain
pl: Rysuj teren

en: Refresh Image Cache
pl: Odśwież pamięć podręczną grafik

en: Delay Shroud Updates
pl: Opóźniaj odsłanianie

en: Update Shroud Now
pl: Odsłoń teraz

en: Continue Move
pl: Kontynuuj ruch

en: Find Label or Unit
pl: Znajdź etykietę lub jednostkę

en: Speak to Ally
pl: Mów do sojusznika

en: Speak to All
pl: Mów do wszystkich

en: Help
pl: Pomoc

en: View Chat Log
pl: Pokaż zapis rozmów

en: Enter user command
pl: Wprowadź komendę

en: Change the language
pl: Pozwala wybrać język gry

en: Do you really want to quit?
pl: Czy na pewno wyjść?

en: Quit
pl: Wyjdź

en: The video mode could not be changed. Your window manager must be set to 16 bits per pixel to run the game in windowed mode. Your display must support 1024x768x16 to run the game full screen.
pl: Tryb graficzny nie mógł być zmieniony. Twój system musi być ustawiony w tryb szesnastobitowego koloru, aby uruchomić grę w trybie okienkowym. Do gry w trybie pełnoekranowym potrzebujesz co najmniej trybu 1024x768x16.

en: player
pl: gracz

en: Accelerated Speed
pl: Przyspieszone ruchy

en: Skip AI Moves
pl: Pomiń ruchy komputera

en: Show Grid
pl: Pokaż siatkę

en: Show Floating Labels
pl: Pokaż unoszące się etykiety

en: Turn Dialog
pl: Komunikat rozpoczęcia tury

en: Turn Bell
pl: Dźwięk rozpoczęcia tury

en: Show Team Colors
pl: Pokaż kolory drużyn

en: Show Color Cursors
pl: Użyj kolorowych kursorów

en: Show Haloing Effects
pl: Pokaż efekty halo

en: Video Mode
pl: Tryb graficzny

en: Hotkeys
pl: Skróty klawiszowe

en: Adjust Gamma
pl: Ustaw współczynnik gamma

en: Reverse Time Graphics
pl: Odwróć wskaźnik czasu

en: Sound effects
pl: Efekty dźwiękowe

en: Music
pl: Muzyka

en: Music Volume:
pl: Głośność muzyki:

en: SFX Volume:
pl: Głośność efektów:

en: Scroll Speed:
pl: Szybkość przewijania:

en: Sound effects on/off
pl: Efekty dźwiękowe włącz./wyłącz.

en: Change the sound effects volume
pl: Zmień głośność efektów

en: Music on/off
pl: Muzyka włącz./wyłącz.

en: Change the music volume
pl: Zmień głośność muzyki

en: Change the speed of scrolling around the map
pl: Zmień szybkość przewijania mapy

en: Change the brightness of the display
pl: Zmień jasność obrazu

en: Choose whether the game should run full screen or in a window
pl: Wybierz, czy gra powinna działać w trybie okienkowym, czy pełnoekranowym.

en: Make units move and fight faster
pl: Spraw, by jednostki poruszały się i walczyły szybciej

en: Do not animate AI units moving
pl: Nie animuj ruchu jednostek komputera

en: Overlay a grid onto the map
pl: Rysuj siatkę na polu gry

en: Show text above a unit when it is hit to display damage inflicted
pl: Pokaż odniesione obrażenia nad trafionymi jednostkami

en: Change the resolution the game runs at
pl: Zmień rozdzielczość obrazu.

en: Display a dialog at the beginning of your turn
pl: Wyświetla okienko informujące o rozpoczęciu twojej tury

en: Play a bell sound at the beginning of your turn
pl: Odtwarza dźwięk na początku twojej tury

en: Show a colored circle around the base of each unit to show which side it is on
pl: Rysuje kolorowe okręgi wskazujące stronę jednostek

en: Choose whether the sun moves left-to-right or right-to-left
pl: Wybierz czy słońce ma przesuwać się od lewej do prawej, czy od prawej do lewej

en: Use colored mouse cursors (may be slower)
pl: Włącza kolorowe kursory myszy (może spowolnić grę)

en: Use graphical special effects (may be slower)
pl: Włącza specjale efekty graficzne (może spowolnić grę)

en: View and configure keyboard shortcuts
pl: Pozwala obejrzeć i zmienić skróty klawiszowe.

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en: Prefs section^General
pl: Ogólne

en: Prefs section^Display
pl: Ekran

en: Prefs section^Sound
pl: Dźwięk

en: Advanced section^Advanced
pl: Zaawansowane

en: There are no alternative video modes available
pl: Inne tryby graficzne nie są dostępne

en: Choose Resolution
pl: Wybierz rozdzielczość

en: Close Window
pl: Zamknij okno

en: Hotkey Settings
pl: Skróty

en: Press desired Hotkey
pl: Wciśnij wybrany skrót

en: Action
pl: Akcja

en: Binding
pl: Przypisanie

en: Change Hotkey
pl: Zmień skrót

en: Save Hotkeys
pl: Zapisz skróty

en: This Hotkey is already in use.
pl: Ten skrót jest już używany.

en: Error
pl: Błąd

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Close
pl: Zamknij

en: Receiving data...
pl: Odbieranie danych...
