Battle for Wesnoth 0.8.5-CVS - en to hu translation catalogue (127 entries)

en: Next unit
hu: Következő egység

en: Previous unit
hu: Előző egység

en: Hold Position
hu: Állás megtartása

en: End Unit Turn
hu: Egység körének vége

en: Leader
hu: Vezér

en: Undo
hu: Visszalépés

en: Redo
hu: Újralépés

en: Zoom In
hu: Ráközelítés

en: Zoom Out
hu: Eltávolítás

en: Default Zoom
hu: Alap ráközelítés

en: Toggle Full Screen
hu: Teljes képernyős mód beállítása

en: Screenshot
hu: Képernyőkép

en: Accelerated
hu: Felgyorsítva

en: Unit Description
hu: Egység leírása

en: Rename Unit
hu: Egység átnevezése

en: Save Game
hu: Állás mentése

en: Load Game
hu: Játék betöltése

en: Recruit
hu: Toborzás

en: Repeat Recruit
hu: Toborzás megismétlése

en: Recall
hu: Visszahívás

en: End Turn
hu: Kör vége

en: Toggle Grid
hu: Rács átkapcsolása

en: Status Table
hu: Helyezések

en: Mute
hu: Elnémítás

en: Speak
hu: Beszélés

en: Create Unit (Debug!)
hu: Egység létrehozása (hibajavítás!)

en: Change Unit Side (Debug!)
hu: Egység átállítása (hibajavítás!)

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Scenario Objectives
hu: Pálya céljai

en: Unit List
hu: Egységlista

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Quit Game
hu: Kilépés a játékból

en: Set Label
hu: Címke megadása

en: Show Enemy Moves
hu: Ellenséges lépések mutatása

en: Best Possible Enemy Moves
hu: Legjobb lehetséges ellenséges lépések

en: Set Terrain
hu: Terep megadása

en: Quit Editor
hu: Kilépés a szerksztőből

en: New Map
hu: Új pálya

en: Load Map
hu: Pálya betöltése

en: Save Map
hu: Pálya mentése

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Set Player's keep
hu: Add meg a játékos vártornyát

en: Flood Fill
hu: Kitöltés

en: Fill Selection
hu: Feltöltés

en: Cut
hu: Kivágás

en: Copy
hu: Másolás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Revert from Disk
hu: Visszatérés

en: Resize Map
hu: Pálya átméretezése

en: Flip Map
hu: Pálya tükrözése

en: Select All
hu: Minden kijelölése

en: Draw Terrain
hu: Terület megrajzolása

en: Refresh Image Cache
hu: Képek átmeneti tárolójának frissítése

en: Delay Shroud Updates
hu: Eltakarás frissítésének késleltetése

en: Update Shroud Now
hu: Eltakarás frissítése most

en: Continue Move
hu: Lépés folytatása

en: Find Label or Unit
hu: Címke vagy egység keresése

en: Speak to Ally
hu: Szólás a szövetségesekhez

en: Speak to All
hu: Szólás mindenkihez

en: Help
hu: Segítség

en: View Chat Log
hu: Csevegésnapló megtekintése

en: Enter user command
hu: Felhasználói parancs megadása

en: Change the language
hu: Nyelv megváltoztatása

en: Do you really want to quit?
hu: Biztos ki akarsz lépni?

en: Quit
hu: Kilépés

en: The video mode could not be changed. Your window manager must be set to 16 bits per pixel to run the game in windowed mode. Your display must support 1024x768x16 to run the game full screen.
hu: A videó módot nem sikerült megváltoztatni. Az ablakkezelődnek minimum 16 bites színmélységgel kell működnie ahhoz, hogy ablakban fusson a játék. Emellett a képernyődnek támogatnia kell az 1024x768-as felbontást ahhoz, hogy a játék teljes képernyőn fusson.

en: player
hu: játékos

en: Accelerated Speed
hu: Megnövelt sebesség

en: Skip AI Moves
hu: MI lépések átugrása

en: Show Grid
hu: Rács megjelenítése

en: Show Floating Labels
hu: Szálló címkék megjelenítése

en: Turn Dialog
hu: Párbeszédablak be

en: Turn Bell
hu: Csengő be

en: Show Team Colors
hu: Csapatszínek megjelenítése

en: Show Color Cursors
hu: Színes kurzor megjelenítése

en: Show Haloing Effects
hu: Haloing effektusok mutatása

en: Video Mode
hu: Videó mód

en: Hotkeys
hu: Gyorsbillentyűk

en: Adjust Gamma
hu: Gamma kezelés

en: Reverse Time Graphics
hu: Napszakmegjelenítés megfordítása

en: Sound effects
hu: Hanghatások

en: Music
hu: Zene

en: Music Volume:
hu: Zene hangereje

en: SFX Volume:
hu: Hanghatások ereje

en: Scroll Speed:
hu: Görgetés sebessége:

en: Sound effects on/off
hu: Hanghatások be/ki

en: Change the sound effects volume
hu: A hanghatások erejének megváltoztatása

en: Music on/off
hu: Zene be/ki

en: Change the music volume
hu: A zene hangerejének megváltoztatása

en: Change the speed of scrolling around the map
hu: A térképen való görgetés sebességének megváltoztatása

en: Change the brightness of the display
hu: A képernyő fényesség megváltoztatása

en: Choose whether the game should run full screen or in a window
hu: A játék teljes képernyőben vagy ablakban fusson-e

en: Make units move and fight faster
hu: Az egységek gyorsabban mozognak és harcolnak

en: Do not animate AI units moving
hu: Ne animálja a számítógép lépéseit

en: Overlay a grid onto the map
hu: Fektessen egy rácsot a térképre

en: Show text above a unit when it is hit to display damage inflicted
hu: Szöveg megjelenítése az egység fölött, amikor megsebesül, hogy kiírja a veszteséget

en: Change the resolution the game runs at
hu: A játék felbontásának megváltoztatása

en: Display a dialog at the beginning of your turn
hu: Egy párbeszédablakot dob fel, amikor a te köröd következik

en: Play a bell sound at the beginning of your turn
hu: Egy hangjelzést ad le a köröd kezdetekor

en: Show a colored circle around the base of each unit to show which side it is on
hu: Egy színes kört rajzol minden egység körül amely azt jelzi melyik csapatban van az adott egység

en: Choose whether the sun moves left-to-right or right-to-left
hu: Add meg, hogy a nap balról jobbra, vagy jobbról balra mozogjon

en: Use colored mouse cursors (may be slower)
hu: Színes egérkurzor használata (lassíthat)

en: Use graphical special effects (may be slower)
hu: Speciális megjelenítési hatások használata (lassíthat)

en: View and configure keyboard shortcuts
hu: A gyorsbillentyűk megtekintése és beállítása

en: yes
hu: igen

en: no
hu: nem

en: Prefs section^General
hu: Általános

en: Prefs section^Display
hu: Képernyő

en: Prefs section^Sound
hu: Hang

en: Advanced section^Advanced
hu: Haladó

en: There are no alternative video modes available
hu: Nincsennek más megjelenítési módok

en: Choose Resolution
hu: Felbontás kiválasztása

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Hotkey Settings
hu: Gyorsbillentyűk beállításai

en: Press desired Hotkey
hu: Nyomd meg a kívánt gyorsbillentyűt

en: Action
hu: Cselekvés

en: Binding
hu: Összekötés

en: Change Hotkey
hu: Gyorsbillentyű megváltoztatása

en: Save Hotkeys
hu: Gyorsbillentyűk mentése

en: This Hotkey is already in use.
hu: Ez a gyorsbillentyű már használatban van.

en: Error
hu: Hiba

en: OK
hu: Oké

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Cancel
hu: Mégse

en: Close
hu: Bezár

en: Receiving data...
hu: Adatok fogadása...
