Battle for Wesnoth 0.8.8-CVS - en to bg translation catalogue (127 entries)

en: Next unit
bg: Следваща единица

en: Previous unit
bg: Предишна единица

en: Hold Position
bg: Разполагане на войската

en: End Unit Turn
bg: Прекрати хода на единица

en: Leader
bg: Лидер

en: Undo
bg: Отмяна

en: Redo
bg: Преправяне

en: Zoom In
bg: Приближи изгледа

en: Zoom Out
bg: Отдалечи изгледа

en: Default Zoom
bg: Липса на посочен изглед

en: Toggle Full Screen
bg: Цял екран

en: Screenshot
bg: Снимка на екрана

en: Accelerated
bg: Ускорено

en: Unit Description
bg: Описание на единица

en: Rename Unit
bg: Преименувай единица

en: Save Game
bg: Запази игра

en: Load Game
bg: Зареди игра

en: Recruit
bg: Набор

en: Repeat Recruit
bg: Повтори набор

en: Recall
bg: Привикване

en: End Turn
bg: Прекрати хода

en: Toggle Grid
bg: Координатна мрежа

en: Status Table
bg: Таблица с положението

en: Mute
bg: Обеззвучаване

en: Speak
bg: Говорене

en: Create Unit (Debug!)
bg: Създай единица (отстраняване на/отстранени дефекти!)

en: Change Unit Side (Debug!)
bg: Смени страната на единица (отстраняване на/отстранени дефекти!)

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Scenario Objectives
bg: Цел на сценария

en: Unit List
bg: Лист с единици

en: Statistics
bg: Статистики

en: Quit Game
bg: Изход от играта

en: Set Label
bg: Слагане на надпис

en: Show Enemy Moves
bg: Покажи ходовете на противника

en: Best Possible Enemy Moves
bg: Най-добри възможни ходове на противника

en: Set Terrain
bg: Фиксиране на терен

en: Quit Editor
bg: Изход от едитора

en: New Map
bg: Нова карта

en: Load Map
bg: Зареди карта

en: Save Map
bg: Запази карта

en: Save As
bg: Запази като

en: Set Player's keep
bg: Фиксиране

en: Flood Fill
bg: Запълване изцяло

en: Fill Selection
bg: Запълване селекцията

en: Cut
bg: Отрязване

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Отпечатване

en: Revert from Disk
bg: Връщане от диск

en: Resize Map
bg: Оразмеряване на карта

en: Flip Map
bg: Завърти картата

en: Select All
bg: Избери всичко

en: Draw Terrain
bg: Изравняване на терена

en: Refresh Image Cache
bg: Презареди изображенията

en: Delay Shroud Updates
bg: Забавяне на промените във видимостта в мъглата

en: Update Shroud Now
bg: Промяна на видимостта в мъглата веднага

en: Continue Move
bg: Продължаване на хода

en: Find Label or Unit
bg: Намери надпис или единица

en: Speak to Ally
bg: Говори на съюзник

en: Speak to All
bg: Говори на всички

en: Help
bg: Помощ

en: View Chat Log
bg: Виж записа с разговора

en: Enter user command
bg: Въведи командите на потребителя

en: Change the language
bg: Смяна на езика

en: Do you really want to quit?
bg: Наистина ли искаш да излезеш от играта?

en: Quit
bg: Изход

en: The video mode could not be changed. Your window manager must be set to 16 bits per pixel to run the game in windowed mode. Your display must support 1024x768x16 to run the game full screen.
bg: Видът на видеото не може да бъде сменен. Вашият екранен менажер трябва да бъде с 16 бита за пиксел за да може играта да стартира в отделен прозорец. Вашият екран трябва да поддържа 1024х768х16 за да може играта да стартира на цял екран.

en: player
bg: играч

en: Accelerated Speed
bg: Ускорение на скоростта

en: Skip AI Moves
bg: Пропусни движенията на изкуствения интелект

en: Show Grid
bg: Покажи координатна мрежа

en: Show Floating Labels
bg: Покажи плаващи надписи

en: Turn Dialog
bg: Включи диалога

en: Turn Bell
bg: Включи звънец

en: Show Team Colors
bg: Покажи цветове на отборите

en: Show Color Cursors
bg: Покажи цветни курсори

en: Show Haloing Effects
bg: Покажи повикващите ефекти

en: Video Mode
bg: Вид на видеото

en: Hotkeys
bg: Горещи клавиши

en: Adjust Gamma
bg: Пригоди цветната гама

en: Reverse Time Graphics
bg: Обърни графиките на деня и нощта

en: Sound effects
bg: Звукови ефекти

en: Music
bg: Музика

en: Music Volume:
bg: Звук на музиката:

en: SFX Volume:
bg: Сила на звуковите ефекти:

en: Gamma:
bg: Гама:

en: Scroll Speed:
bg: Скорост на скролиране:

en: Sound effects on/off
bg: Звукови ефекти включени/изключени

en: Change the sound effects volume
bg: Промени силата на звуковите ефекти

en: Music on/off
bg: Музика включена/изключена

en: Change the music volume
bg: Промени силата на музиката

en: Change the speed of scrolling around the map
bg: Промени скоростта на скролиране около картата

en: Change the brightness of the display
bg: Промени светлостта на екрана

en: Choose whether the game should run full screen or in a window
bg: Избери дали играта да стартира в цял екран или в отделен прозорец

en: Make units move and fight faster
bg: Накарай единиците да се движат и бият по-бързо

en: Do not animate AI units moving
bg: Не показвай анимираните движения на единиците

en: Overlay a grid onto the map
bg: Покрий с координатна мрежа картата

en: Show text above a unit when it is hit to display damage inflicted
bg: Покажи текст над единица когато е ранена за да покаже нанесените поражения

en: Change the resolution the game runs at
bg: Промени резолюцията в която играта върви

en: Display a dialog at the beginning of your turn
bg: Покажи диалог в началото на твоя ход

en: Play a bell sound at the beginning of your turn
bg: Пусни звук от звънец в началото на твоя ход

en: Show a colored circle around the base of each unit to show which side it is on
bg: Покажи цветен кръг около базата на всяка единица за да показва на коя страна е

en: Choose whether the sun moves left-to-right or right-to-left
bg: Избери дали слънцето да се движи отляво надясно или отдясно наляво

en: Use colored mouse cursors (may be slower)
bg: Използвай цветни курсори на мишката (може би по-бавно)

en: Use graphical special effects (may be slower)
bg: Използвай графични специални ефекти (може би по-бавно)

en: View and configure keyboard shortcuts
bg: Виж и конфигурирай клавишните кратки процедури

en: yes
bg: Да

en: no
bg: Не

en: Prefs section^General
bg: Главно меню

en: Prefs section^Display
bg: Екран

en: Prefs section^Sound
bg: Звук

en: Advanced section^Advanced
bg: Напреднал

en: There are no alternative video modes available
bg: Няма алтернативни видове на видеото на разположение

en: Choose Resolution
bg: Избери резолюция

en: Close Window
bg: Затвори прозореца

en: Hotkey Settings
bg: Определяне на горещите клавиши

en: Action
bg: Действие

en: Binding
bg: Свързване

en: Change Hotkey
bg: Смени горещия клавиш

en: Save Hotkeys
bg: Запази горещия клавиш

en: Error
bg: Грешка

en: OK
bg: Окей

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Cancel
bg: Отказ

en: Close
bg: Затвори

en: Receiving data...
bg: Получаване на данни...

en: KB
bg: Килобайти
