Battle for Wesnoth 0.8.4-CVS - en to fi translation catalogue (67 entries)

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Draw tiles
fi: Piirrä ruutuja

en: Fill
fi: Täytä

en: Set player's starting position
fi: Aseta pelaajan aloituspiste

en: Zoom in
fi: Zoomaa sisään

en: Zoom out
fi: Zoomaa ulos

en: Undo
fi: Peruuta

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Zoom to default view
fi: Vakio-zoom

en: Toggle grid
fi: Ruudukon näyttö

en: Resize the map
fi: Muuta kartan kokoa

en: Flip map
fi: Käännä kartta

en: Language
fi: Kieli

en: Choose your preferred language:
fi: Valitse haluamasi kieli:

en: Save the Map As
fi: Tallenna kartta nimellä

en: The map already exists. Do you want to overwrite it?
fi: Kartta on jo olemassa. Haluatko kirjoittaa sen päälle?

en: Player
fi: Pelaaja

en: Which Player?
fi: Pelaajan numero?

en: Which player should start here?
fi: Mikä joukkue aloittaa tästä?

en: Choose a Map to Load
fi: Valitse ladattava kartta

en: The file does not contain a valid map.
fi: Tiedosto ei sisällä kelvollista karttaa.

en: '$filename' does not exist or can not be read as a file.
fi: Karttaa '$filename' ei ole olemassa, tai sitä ei voitu lukea tiedostona.

en: Load failed:
fi: Lataus epäonnistui:

en: You must have a hex selected on the board.
fi: Sinulla täytyy olla jokin ruutu valittuna kartalta.

en: Quit Editor
fi: Lopeta

en: Do you want to save the map before quitting?
fi: Haluatko tallentaa kartan ennenkuin lopetat?

en: Map saved.
fi: Kartta tallennettiin.

en: Could not save the map: $msg
fi: Karttaa ei voitu tallentaa: $msg

en: Error: Illegal character in filename.
fi: Virhe: virheellinen merkki tiedoston nimessä.

en: Player
fi: Pelaaja

en: Your modifications to the map will be lost. Continue?
fi: Karttaan tekemäsi muutokset menetetään. Jatketaanko?

en: Create New Map
fi: Luo uusi kartta

en: Width:
fi: Leveys:

en: Height:
fi: Korkeus:

en: Generate New Map
fi: Luo uusi kartta

en: Generate Random Map
fi: Luo satunnainen kartta

en: Random Generator Settings
fi: Satunnaisgeneraattorin asetukset

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Map creation failed.
fi: Kartan luonti epäonnistui.

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Scroll Speed:
fi: Vieritysnopeus:

en: Toggle Full Screen
fi: Koko ruutu / ikkunnoitu

en: Show Grid
fi: Näytä ruudukko

en: Video Mode
fi: Näyttötarkkuus

en: Hotkeys
fi: Pikanäppäimet

en: Resize Map
fi: Muuta kartan kokoa

en: X-Axis
fi: X-akseli

en: Y-Axis
fi: Y-akseli

en: Flip around (this may change the dimensions of the map):
fi: Käännä (saattaa muuttaa kartan kokoa):

en: Battle for Wesnoth Map Editor
fi: Taistelu Wesnothista - karttaeditori

en: FG
fi: Etuala (vasen näppäin)

en: BG
fi: Taka-ala (oikea näppäin)

en: Map Generator
fi: Karttageneraattori

en: Players:
fi: Pelaajia:

en: Number of Hills:
fi: Kukkuloiden lukumäärä:

en: Max Hill Size:
fi: Kukkuloiden enimmäiskoko:

en: Villages:
fi: Kyliä:

en: Landform:
fi: Maan muoto:

en: Roads Between Castles
fi: Tiet linnojen välillä

en: /1000 tiles
fi: /1000 ruutua

en: Coastal
fi: rannikko

en: Inland
fi: sisämaa

en: Island
fi: saari

en: Delete File
fi: Poista tiedosto

en: Deletion of the file failed.
fi: Tiedoston poistaminen epäonnistui.
