Battle for Wesnoth 1.0 - en to eu translation catalogue (68 entries)

en: File
eu: Fitxategia

en: Edit
eu: Editatu

en: Draw tiles
eu: Margotu mosaikoak

en: Fill
eu: Bete

en: Set player's starting position
eu: Ezarri jokalariaren abio posizioa

en: Zoom in
eu: Handiagotu

en: Zoom out
eu: Txikiagotu

en: Undo
eu: Desegin

en: Redo
eu: Berregin

en: Zoom to default view
eu: Zoom egin lehenetsitako bistara

en: Toggle grid
eu: Burdinesia erakutsi

en: Resize the map
eu: Maparen tamaina aldatu

en: Flip map
eu: Itzuli mapa

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Choose your preferred language:
eu: Aukeratu zure lehentasunezko hizkuntza:

en: Save the Map As
eu: Gorde mapa honela

en: The map already exists. Do you want to overwrite it?
eu: Mapa aurretik existitzen da. Gainidatzea nahi duzu?

en: Player
eu: Jokalaria

en: Which Player?
eu: Zein jokalaria?

en: Which player should start here?
eu: Zein jokalariak hasi beharko luke hemen?

en: Choose a Map to Load
eu: Hautatu kargatzeko mapa bat

en: The file does not contain a valid map.
eu: Fitxategiak ez du baliozko maparik

en: '$filename' does not exist or can not be read as a file.
eu: '$filename' ez da existitzen edo ezin da irakurri fitxategi moduan.

en: Load failed:
eu: Karga hutsegin du:

en: You must have a hex selected on the board.
eu: Hex bat hautatuta izan behar duzu taulan.

en: Quit Editor
eu: Irten editoretik

en: Do you want to save the map before quitting?
eu: Mapa gorde nahi duzu irten aurretik?

en: Map saved.
eu: Mapa gordeta.

en: Could not save the map: $msg
eu: Ezin izan da mapa gorde: $msg

en: Error: Illegal character in filename.
eu: Errorea: Karaketere ilgeala fitxategi izenean.

en: Player
eu: Jokalaria

en: Your modifications to the map will be lost. Continue?
eu: Mapan egin dituzun aldaketak galdu egingo dira. Jarraitu?

en: Create New Map
eu: Mapa berria egin

en: Width:
eu: Zabalera:

en: Height:
eu: Altuera:

en: Generate New Map
eu: Mapa berria sortu

en: Generate Random Map
eu: Ausazko mapa sortu

en: Random Generator Settings
eu: Ausazko sortzailearen ezarpenak

en: Cancel
eu: Utzi

en: Map creation failed.
eu: Maparen sorrera hutsegin du.

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Scroll Speed:
eu: Korritze abiadura:

en: Toggle Full Screen
eu: Pantaila osora aldatu

en: Show Grid
eu: Erakutsi sareta

en: Video Mode
eu: Bideo modua

en: Hotkeys
eu: Lasterbideak

en: Resize Map
eu: Maparen tamaina aldatu

en: OK
eu: Ados

en: X-Axis
eu: X ardatza

en: Y-Axis
eu: Y ardatza

en: Flip around (this may change the dimensions of the map):
eu: Irauli (honek maparen tamaina alda dezake):

en: Battle for Wesnoth Map Editor
eu: Battle of Wesnoth-en mapa editorea

en: FG
eu: Aurrean

en: BG
eu: Atzean

en: Map Generator
eu: Mapa sortzailea

en: Players:
eu: Jokalariak:

en: Number of Hills:
eu: Mendiska kopurua

en: Max Hill Size:
eu: Mendiskaren gehiengo tamainua:

en: Villages:
eu: Herrixkak:

en: Landform:
eu: Terreno mota:

en: Roads Between Castles
eu: Gazteluen arteko errepideak

en: /1000 tiles
eu: /1000 mosaiko

en: Coastal
eu: Kosta

en: Inland
eu: Barrukaldea

en: Island
eu: Irla

en: Delete File
eu: Fitxategia Ezabatu

en: Deletion of the file failed.
eu: Hutsegitea fitxategia gordetzean.
