Battle for Wesnoth 1.1-svn - en to eo translation catalogue (69 entries)

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redakti

en: Draw tiles
eo: Pentri ĉelojn

en: Fill
eo: Plenigi

en: Set player's starting position
eo: Marki startan pozicion de ludanto

en: Zoom in
eo: Zomi

en: Zoom out
eo: Malzomi

en: Undo
eo: Malfari

en: Redo
eo: Refari

en: Zoom to default view
eo: Defaŭlta zomo

en: Toggle grid
eo: Ŝalti kradeton

en: Resize the map
eo: Ŝanĝi grandecon de la mapo

en: Flip map
eo: Renversi mapon

en: Language
eo: Lingvo

en: Choose your preferred language:
eo: Elektu vian preferan lingvon:

en: Save the Map As
eo: Savi la Mapon Kiel...

en: The map already exists. Do you want to overwrite it?
eo: La mapo jam ekzistas. Ĉu vi volas anstaŭi ĝin?

en: Player
eo: Ludanto

en: Which Player?
eo: Kiu Ludanto?

en: Which player should start here?
eo: Kiu ludanto komencos ĉi tie?

en: Choose a Map to Load
eo: Elektu Mapon por Ŝarĝado

en: Warning: Illegal characters found in the map name. Please save under a different name.
eo: Averto: Malĝusta simbolo en la nomo de la mapo.Bonvolu savi la mapon kun alia nomo.

en: The file does not contain a valid map.
eo: La dosiero ne enhavas mapon.

en: '$filename' does not exist or can not be read as a file.
eo: '$filename' ne ekzistas aŭ estas nelegebla.

en: Load failed:
eo: Ŝarĝado rompiĝis:

en: You must have a hex selected on the board.
eo: Vi devas havi elektitan ĉelon sur la tabulo.

en: Quit Editor
eo: Eliri

en: Do you want to save the map before quitting?
eo: Ĉu vi volas savi la mapon antaŭ eliro?

en: Map saved.
eo: Mapo estas savita.

en: Could not save the map: $msg
eo: Vi ne povas savi mapon: $msg

en: Error: Illegal character in filename.
eo: Eraro: Malĝusta simbolo en la nomo de dosiero.

en: Player
eo: Ludanto

en: Your modifications to the map will be lost. Continue?
eo: Viaj modifoj al la mapo perdiĝos. Ĉu daŭrigi?

en: Create New Map
eo: Kreu novan mapon

en: Width:
eo: Larĝeco:

en: Height:
eo: Alteco:

en: Generate New Map
eo: Generu novan mapon

en: Generate Random Map
eo: Generu hazardan mapon

en: Random Generator Settings
eo: Agordiĝoj de hazarda generilo

en: Cancel
eo: Rezignu

en: Map creation failed.
eo: Kreado de mapo malsukcesis

en: Close Window
eo: Malfermu fenestron

en: Preferences
eo: Agordiĝoj

en: Scroll Speed:
eo: Rapideco de la rulumo:

en: Toggle Full Screen
eo: Tuta ekrano

en: Show Grid
eo: Montri kradeton

en: Video Mode
eo: Reĝimo de la ekrano

en: Hotkeys
eo: Klavkomandoj

en: Resize Map
eo: Ŝanĝi grandecon de la mapo

en: OK
eo: Bone

en: X-Axis
eo: X-akso

en: Y-Axis
eo: Y-akso

en: Flip around (this may change the dimensions of the map):
eo: Renversi la mapon (povas ŝanĝi la grandon de la mapo):

en: Battle for Wesnoth Map Editor
eo: Batalo por Vesnot: Redaktilo de mapoj.

en: FG
eo: Antaŭa plano

en: BG
eo: Fono

en: Map Generator
eo: Mapgenerilo

en: Players:
eo: Ludantoj:

en: Number of Hills:
eo: Nombro de montetoj:

en: Max Hill Size:
eo: Maks monteta grando:

en: Villages:
eo: Vilaĝoj:

en: Landform:
eo: Landformo:

en: Roads Between Castles
eo: Vojoj inter kasteloj

en: /1000 tiles
eo: /1000 kampoj

en: Coastal
eo: Marborda

en: Inland
eo: Landa

en: Island
eo: Insula

en: Delete File
eo: Forviŝi dosieron

en: Deletion of the file failed.
eo: Forviŝado de la dosiero malsukcesis.
