Battle for Wesnoth 0.8.4-CVS - en to af translation catalogue (68 entries)

en: File
af: Lêer

en: Edit
af: Wysig

en: Draw tiles
af: Teken blokkies

en: Fill
af: Vul op

en: Set player's starting position
af: Bepaal speler se beginposisie

en: Zoom in
af: Vergroot

en: Zoom out
af: Verklein

en: Undo
af: Kanselleer aksie

en: Redo
af: Doen weer

en: Zoom to default view
af: Vergroot tot standaard beeldgrootte

en: Toggle grid
af: Wissel rooster

en: Resize the map
af: Verander Kaart Grootte

en: Flip map
af: Keer kaart om

en: Language
af: Taal

en: Choose your preferred language:
af: Dui jou taalvoorkeur aan:

en: Save the Map As
af: Stoor die Kaart As

en: The map already exists. Do you want to overwrite it?
af: Kaart bestaan reeds. Wil jy dit vervang?

en: Player
af: Speler

en: Which Player?
af: Watter Speler?

en: Which player should start here?
af: Watter speler moet hier begin?

en: Choose a Map to Load
af: Kies 'n kaart om te laai

en: Warning: Illegal characters found in the map name. Please save under a different name.
af: Waarskuwing: Onwettige karakters is in die kaartnaam gevind. Jy sal onder 'n ander naam moet stoor.

en: The file does not contain a valid map.
af: Hierdie lêer bevat nie 'n geldige kaart nie.

en: '$filename' does not exist or can not be read as a file.
af: '$filename' bestaan nie of kan nie gelees word nie.

en: Load failed:
af: Oplaai het misluk:

en: You must have a hex selected on the board.
af: Jy moet een van die heksagonale spasies op die bord gemerk hê.

en: Quit Editor
af: Sluit Editor

en: Do you want to save the map before quitting?
af: Wil jy die kaart stoor voor jy afsluit?

en: Map saved.
af: Kaart gestoor.

en: Could not save the map: $msg
af: Kon nie die kaart stoor nie: $msg

en: Error: Illegal character in filename.
af: Fout: Onwettige karakter in lêernaam.

en: Player
af: Speler

en: Your modifications to the map will be lost. Continue?
af: Jou veranderinge aan die kaart sal verlore gaan. Gaan voort? Jou veranderinge aan die kaart sal jy verloor. Is jy seker jy wil verder gaan?

en: Create New Map
af: Maak Nuwe Kaart

en: Width:
af: Breedte:

en: Height:
af: Hoogte:

en: Generate New Map
af: Maak Nuwe Kaart

en: Generate Random Map
af: Skep Willekeurige Kaart

en: Random Generator Settings
af: Willekeurige Kaartskep verstellings

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Map creation failed.
af: Maak van kaart onsuksesvol.

en: Close Window
af: Sluit Venster

en: Preferences
af: Instellings

en: Scroll Speed:
af: Scrolsnelheid

en: Toggle Full Screen
af: Wissel Volgrootte Skerm

en: Show Grid
af: Wys Rooster

en: Video Mode
af: Video Stelling

en: Hotkeys
af: Verkorte Sleutelbordstellings

en: Resize Map
af: Verander Kaart Grootte

en: X-Axis
af: X-As

en: Y-Axis
af: Y-As

en: Flip around (this may change the dimensions of the map):
af: Kantel (dit kan die dimensie van die kaart verander)

en: Battle for Wesnoth Map Editor
af: Die stryd vir Wesnoth Kaart Redigeerder

en: FG
af: VG

en: BG
af: AG

en: Map Generator
af: Kaartskepper

en: Players:
af: Spelers:

en: Number of Hills:
af: Aantal Heuwels:

en: Max Hill Size:
af: Maks Heuwelgrootte

en: Villages:
af: Dorpies

en: Landform:
af: Landvorm:

en: Roads Between Castles
af: Paaie Tussen Kastele

en: /1000 tiles
af: /1000 blokke

en: Coastal
af: Kusstreek

en: Inland
af: Binnelands

en: Island
af: Eiland

en: Delete File
af: Vee lêer uit

en: Deletion of the file failed.
af: Uitvee van die lêer was onsuksesvol.
