Battle for Wesnoth - en to nl translation catalogue (111 entries)

en: 
    End your turn, then attack again.
nl: 
    Beëindig je beurt en val dan nog eens aan.

en: ... this quintain!
nl: ... deze stropop!

en: <big>You have selected Konrad.</big>
    The places he can move to are highlighted.
nl: <big>Je hebt Konrad geselecteerd.</big>
    De vakjes waar hij naartoe kan bewegen lichten op.

en: <big>You have selected Li’sar.</big>
    The places she can move to are highlighted.
nl: <big>Je hebt Li'sar geselecteerd.</big>
    De vakjes waar ze naartoe kan bewegen lichten op.

en: A splendid idea. You can recruit two units if you return to the keep. You have plenty of gold for that.
nl: Een uitstekend idee. Als je terugkeert naar je donjon, kan je twee eenheden rekruteren. Daarvoor heb je genoeg goud.

en: Advancing a level has fully healed me!
    I am particularly good with the sword, dealing 8 damage in 4 attacks.
nl: Door mijn promotie ben ik volledig genezen!
    Ik ben erg sterk met het zwaard: vier klappen die elk 8 punten schade toebrengen.

en: And which would that be? The sword (5–4) or the bow (3–3)? I suppose you’ll find out...
nl: En welke is dat, denk je? Het zwaard (5-4) of de boog (3-3)? Je zult het wel zien...

en: Archer #1
nl: Boogschutter #1

en: Archer #2
nl: Boogschutter #2

en: Attack the orc with an Archer
nl: Val de ork met een boogschutter aan

en: Be careful: if you stand on the bridge you are exposed to attack from multiple directions!
nl: Wees voorzichtig: als je op de brug staat, kun van meerdere kanten worden aangevallen!

en: But before you send your fighters against the quintain, you should know they have two kinds of attack...
nl: Maar voor je de stropop aanvalt met je krijgers, moet ik je nog vertellen dat ze twee soorten aanvallen hebben...

en: Can one unit survive against all those enemies?
nl: Kan een enkele eenheid standhouden tegen al die vijanden?

en: Can’t our units just move around him?
nl: Kunnen we niet gewoon langs hem heen?

en: Click on the quintain to attack it
nl: Klik op de stropop om hem aan te vallen

en: Click on the village to move Konrad
nl: Klik op het dorp om Konrad te verplaatsen

en: Click on the village to move Li’sar
nl: Klik op het dorp om Li'sar te verplaatsen

en: Death of Konrad
nl: Dood van Konrad

en: Death of Li’sar
nl: Dood van Li'sar

en: Defeat the Orc Leader
nl: Versla de aanvoerder van de orks

en: Defend here
nl: Verdedig hier

en: Destroy a fierce enemy
nl: Versla een woeste vijand

en: During your tutorial, $recall_name1 gained $recall_xp1 experience points. You should recall that unit now, and recruit a second one (which is cheaper than recalling, anyway).
nl: Tijdens de cursus heeft $recall_name1 $recall_xp1 ervaringspunten opgedaan. Roep die eenheid opnieuw op en rekruteer een tweede (wat goedkoper is dan oproepen).

en: Elvish Fighter
nl: Elfenkrijger

en: End your turn
nl: Beëindig je beurt

en: End your turn and attack again.
nl: Beëindig je beurt en val dan nog eens aan.

en: Fighter
nl: Krijger

en: Fighter to HERE
nl: Verplaats je vechter naar HIER

en: First, we will have to deal with the Orcish Grunt stationed in the middle of the river. He should be little trouble.
nl: Eerst moeten we afrekenen met de orkgrunt die midden in de rivier staat. Dat zal makkelijk gaan.

en: Get yourself killed
nl: Zelf doodgaan

en: Good idea!
nl: Goed idee!

en: Good morning, Delfador! Is it time to attack things?
nl: Goedemorgen Delfador! Kunnen we dingen gaan aanvallen?

en: Had the quintain survived your onslaught, it would have regained two hitpoints. If a unit doesn’t do anything for a turn, it will slowly heal.
nl: Zou de stropop je offensief overleefd hebben, dan zou het twee hitpoints hebben teruggekregen. Als een eenheid een beurt lang niets doet, zal het langzaam herstellen.

en: Have you found an orc for me to fight, huh? A troll?
nl: Heb je een ork voor me gevonden om tegen te vechten? Of een trol?

en: Hey! This quintain fights back!
nl: He! Deze stropop vecht terug!

en: Hey, the quintain just healed 2 hitpoints! I’d better attack it at once!
nl: He, de stropop kreeg er zomaar twee hitpoints bij! Ik moet hem snel aanvallen!

en: I have $side.gold gold; enough to recruit!
nl: Ik heb $side.gold goudstukken: genoeg om te rekruteren!

en: I have no more money to recruit!
nl: Ik heb geen geld meer om te rekruteren!

en: I hope I have a chance to retreat after this!
nl: Ik hoop dat ik me straks kan terugtrekken!

en: It’s very dangerous to stand in water when there are enemies about! Your unit will have an 80% chance of being hit when the enemy counter-attacks! Cancel!
nl: Het is erg gevaarlijk je in het water te begeven wanneer er vijanden in de buurt zijn! Je eenheid heeft er 80% kans om geraakt te worden als de vijand een tegenaanval inzet. Annuleer!

en: It’s very dangerous to stand in water when there are enemies about! Your unit will have an 80% chance of being hit! Cancel, and wait for them to attack you!
nl: Het is erg gevaarlijk om in het water te staan wanneer er vijanden in de buurt zijn! Je eenheid zal 80% kans hebben om geraakt te worden! Annuleer en wacht tot ze jou aanvallen!

en: I’ll recruit some elves!
nl: Ik zal wat elfen rekruteren!

en: I’ll tell them to use the one that does the most damage!
nl: Ik zal ze die aanval laten gebruiken die de meeste schade toebrengt!

en: Keep
nl: Donjon

en: Keep attacking with both elves until the quintain is finished!
nl: Blijf aanvallen met beide elfen tot de stropop er geweest is!

en: Left click on Konrad
nl: Klik op Konrad

en: Left click on Li’sar
nl: Klik op Li'sar

en: Left click on an Elvish Fighter
nl: Klik op een elfenkrijger

en: Losing a healer hurts all the troops! Keep them out of the enemy’s reach!
nl: Het verlies van een genezer is slecht nieuws voor alle eenheden! Houd ze buiten het bereik van de vijand!

en: Maybe you should recruit another elf?
nl: Misschien moet je nog een elf rekruteren?

en: Move Konrad to another (unowned) village
nl: Neem nog een (onbeheerd) dorp in met Konrad

en: Move Konrad to capture a village
nl: Laat Konrad een dorp innemen

en: Move Konrad to the keep
nl: Zet Konrad op de donjon

en: Move Li’sar to another (unowned) village
nl: Neem nog een (onbeheerd) dorp in met Li'sar

en: Move Li’sar to capture a village
nl: Laat Li'sar een dorp innemen

en: Move Li’sar to the keep
nl: Zet Li'sar op de donjon

en: Move your Shaman onto the bridge to stand behind your other unit
nl: Zet de sjamaan op de brug, achter je andere eenheid

en: No! I said recall $recall_name1, not $recall_name2|! Now try again...
nl: Nee! Ik zei: roep $recall_name1 op, niet $recall_name2|! Probeer het nog eens...

en: No, I think I’ve got it.
nl: Nee, ik begrijp het nu wel.

en: One lucky attack by an Orcish Grunt, and I’m done for!
nl: Eén rake klap van een orkgrunt en ik ben eraan!

en: Orcs have encamped across the river. This is elven country; they are fools to enter here. We Elves are fast and hard to hit in forests. You must defeat their leader so they never threaten us again. I will advise you.
nl: Orks hebben hun kamp opgeslagen aan de overkant van de rivier. Dit is elfenland; ze zijn zo dwaas om hier te komen. Wij elfen zijn snel en moeilijk om te raken in het bos. Je moet hun leider verslaan zodat ze ons nooit meer lastig zullen vallen. Ik zal je bijstaan.

en: Ouch! I could make use of some healing in a village.
nl: Oef! Ik kan beter wat uitrusten in een dorp.

en: Ouch! I need to heal! Only $student_hp hitpoints left!
nl: Oef! Ik moet herstellen! Slechts $student_hp hitpoints over!

en: Patch of forest
nl: Lapje bos

en: Quiet! I will summon an enemy for you...
nl: Zwijg! Ik zal een vijand voor je oproepen...

en: Quintain
nl: Stropop

en: Quintains are used to practice swordplay and jousting on. It would be extremely unusual to be attacked by one.
nl: Stropoppen worden gebruikt om te leren zwaardvechten. Het zou hoogst ongebruikelijk zijn als ze zelf aanvielen.

en: RECALL $recall_name1
nl: ROEP $recall_name1 OP

en: RECALL $recall_name2
nl: ROEP $recall_name2 OP

en: Recruit an Elvish Shaman to your north
nl: Rekruteer een elfensjamaan ten noorden van je

en: Recruit another Archer and a Fighter
nl: Rekruteer nog een boogschutter en een krijger

en: Right click on the tile east of you and recall $recall_name2
nl: Klik met de rechter muisknop op het vakje ten oosten van je en roep $recall_name2 op

en: Right click on the tile east of you and recruit an Elvish Fighter
nl: Klik met de rechter muisknop op het vakje ten oosten van je en rekruteer een Elfenkrijger

en: Right click on the tile north-east of you and recruit an Elvish Fighter
nl: Klik met de rechter muisknop op het vakje ten noordoosten van je, en rekruteer een Elfenkrijger

en: Send the other Fighter and the Shaman south so they can attack next turn, then return to the keep to recruit more units!
nl: Stuur de andere krijger en de sjamaan naar het zuiden om de volgende beurt aan te kunnen vallen. Keer dan terug naar de donjon om meer troepen te rekruteren!

en: Shaman
nl: Sjamaan

en: Should I retreat?
nl: Moet ik me terugtrekken?

en: So, should I end my turn now?
nl: Zal ik mijn beurt nu beëindigen?

en: Tell a Fighter to move to the far east village
nl: Geef een krijger opdracht om naar het oostelijke dorp te gaan

en: That Grunt is blocking the bridge! We must occupy that island before the Wolf Riders reach it.
nl: Die orkgrunt blokkeert de brug! We moeten dat eiland bezetten voor de wolfruiters het bereiken.

en: That unit has captured our village! You’d better get him out; it heals him each turn and provides good defense.
nl: Die eenheid heeft ons dorp ingenomen! Jaag hem eruit, het dorp herstelt hem elke beurt en geeft hem een goede verdediging.

en: That unit is about one kill (8 experience points) away from gaining a level! Do not let it die!
nl: Deze eenheid moet nog maar één tegenstander doden (8 ervaringspunten) om een rang vooruit te gaan!  Laat hem niet sterven!

en: The more likely attack, then, is across the bridge. That middle island is the key: it has a village for healing injured units and forests in which we fight so well.
nl: De beste plaats voor een aanval is over de brug. Dat middelste eiland is een sleutelpositie: het heeft een dorp om gewonde eenheden te genezen en bossen waar we dekking hebben.

en: The village supports one unit and pays 1 gold per turn. You’re only losing 1 gold per turn now.
nl: Het dorp ondersteunt één eenheid en levert een goudstuk per beurt op. Nu verlies je nog maar 1 goudstuk per beurt.

en: Their leader has moved into that village! He’s not as stupid as I thought. The village heals him each turn and provides good defense.
nl: Hun leider is naar dat dorp gegaan! Hij is niet zo dom als ik dacht. Het dorp herstelt hem elke beurt en geeft hem een goede verdediging.

en: There is a village on the other side of the river. Visiting villages is a good idea, and ending your turn in one will heal you. To the village!
nl: Er is een dorp aan de andere kant van de rivier. Het is verstandig dorpen te bezoeken, en als je je beurt daar eindigt, dan genees je. Naar het dorp!

en: This is no game, Konrad!
nl: Dit is geen spelletje, Konrad!

en: This is no game, Li’sar!
nl: Dit is geen spelletje, Li'sar!

en: Um, well...
nl: Ehm, nou...

en: Using me to attack is risky! I can slow the opponent with my ranged attack, but I hope you have a plan if I miss!
nl: Mij gebruiken om aan te vallen is riskant! Ik kan de tegenstander vertragen met mijn aanval op afstand, maar ik hoop dat je een plan B hebt voor het geval ik mis!

en: Village
nl: Dorp

en: Wesnoth Tutorial Part II
nl: Cursus Wesnoth Deel II

en: What should I do?
nl: Wat moet ik doen?

en: While none of your recruited units can move, you still can. Your five units cost you 5 gold in upkeep, leaving you 3 gold poorer per turn. You need more income.
nl: Geen van je eenheden kan al bewegen, maar jij wel. De vijf eenheden kosten je 5 goudstukken, zodat je 3 goudstukken per beurt verliest. Je hebt meer inkomsten nodig.

en: Who would you like to play?
nl: Met wie wil je spelen?

en: With a little help, yes. If you move your Shaman next to the defending unit, she will heal it 4 hitpoints per turn. Just be careful not to expose the Shaman to attack since she is fairly weak herself.
nl: Met een beetje hulp wel. Als je je Sjamaan naast de verdedigende eenheid zet, zal ze deze met 4 hitpoints per beurt genezen. Maar stel de sjamaan niet bloot aan een aanval: ze is zelf nogal zwak.

en: Yes, I’m still figuring it out.
nl: Ja, ik heb het nog niet helemaal onder de knie.

en: Yes, keep recruiting more units: I think you might need them!
nl: Ja, blijf meer eenheden rekruteren: je zal ze nodig hebben!

en: Yes. It’s a magical quintain.
    Now, this quintain gets 5 chances to hit you for 3 damage each. If it hits every time, you’ll drop from $student_hp to $future_hp hit points. Brace yourself!
nl: Ja. Het is een magische stropop.
    Nou, deze stropop krijgt 5 kansen per beurt om je te raken, met 3 punten schade bij iedere rake slag. Als hij elke keer raakt, ga je van $student_hp naar $future_hp hitpoints. Zet je schrap!

en: You will learn the basics of:
    Movement
    Attacking
    Healing
    Recruiting
nl: Je zal de basisprincipes leren van:
    Eenheden verplaatsen
    Aanvallen
    Genezen
    Rekruteren

en: You wouldn’t do anything stupid like charging that quintain yourself again, now would you?
    Use the fighters you recruited first; they’ll be a lot of help.
nl: Je zal toch niet zoiets dom doen als zelf de stropop terug aan te vallen?
    Gebruik eerst de krijgers die je gerekruteerd hebt; dat zal een stuk beter gaan.

en: Young and brash, Fighters are skilled with swords and are vulnerable to attack from enemies. However, they have the potential to become great warriors one day.
nl: Krijgers, jong en onbesuisd, vechten met een zwaard en zijn kwetsbaar voor aanvallen van vijanden. Maar met de nodige ervaring zullen ze uitgroeien tot grote krijgsheren.

en: You’ve captured all the villages around the keep, but stay near so you can recruit more units.
nl: Je hebt alle dorpen rond de donjon ingenomen, maar blijf er in de buurt om meer troepen te kunnen rekruteren.

en: You’ve learned well, Konrad!
nl: Je leert snel, Konrad!

en: You’ve learned well, Li’sar!
nl: Je leert snel, Li'sar!

en: female^A splendid idea. You can recruit two units if you return to the keep. You have plenty of gold for that.
nl: Een uitstekend idee. Als je terugkeert naar je donjon, kan je twee eenheden rekruteren. Daarvoor heb je genoeg goud.

en: female^Fighter
nl: Krijger

en: female^There is a village on the other side of the river. Visiting villages is a good idea, and ending your turn in one will heal you. To the village!
nl: Er is een dorp aan de andere kant van de rivier. Het is verstandig dorpen te bezoeken, en als je je beurt daar eindigt, dan genees je. Naar het dorp!

en: flail
nl: strijdvlegel

en: saber
nl: sabel

en: sword
nl: zwaard
