Battle for Wesnoth 0.8.8-CVS - en to et translation catalogue (216 entries)

en:  Recommended setting of 1 gold per village.
et:  Soovitatav seadistus: 1 kuldraha küla kohta.

en:  Recommended setting of 2 gold per village and 150 starting gold.
et:  Soovitatav seadistus: 2 kuldraha küla kohta, 150 kuldraha alguses.

en:  Recommended setting of 2 gold per village, 28 villages.
et:  Soovitatav seadistus: 2 kuldraha küla kohta, 28 küla.

en:  Recommended setting of 2 gold per village.
et:  Soovitatav seadistus: 2 kuldraha küla kohta.

en: 2 vs. 2 or 3 vs. 3 team game.
et: Kaks-kahe-vastu või kolm-kolme-vastu mänguks.

en: 2p — Aethermaw
et: 2 mängijat: Aethermaw

en: 2p — Arcanclave Citadel
et: 2 mängijat - Arcanclave'i kindlus

en: 2p — Caves of the Basilisk
et: 2 mängijat: Basiliski koopad

en: 2p — Cynsaun Battlefield
et: 2 mängijat: Cynsauni lahinguväli

en: 2p — Dark Forecast (Survival)
et: 2 mängijat: Tume ennustus (Ellujäämine)

en: 2p — Den of Onis
et: 2 mängijat: Paharetipesa

en: 2p — Elensefar Courtyard
et: 2 mängijat: Elensefari õu

en: 2p — Fallenstar Lake
et: 2 mängijat: Langenud Tähe järv

en: 2p — Hamlets
et: 2 mängijat: Külad

en: 2p — Hornshark Island
et: 2 mängijat: Sarvhai saar

en: 2p — Howling Ghost Badlands
et: 2 mängijat: Ulguva Tondi kõnnumaa

en: 2p — Sablestone Delta
et: 2 mängijat: Mustakivi rannik

en: 2p — Silverhead Crossing
et: 2 mängijat: Hõbepea risttee

en: 2p — Sulla’s Ruins
et: 2 mängijat: Sulla varemed

en: 2p — The Freelands
et: 2 mängijat: Vabad Maad

en: 2p — Thousand Stings Garrison
et: 2 mängijat: Tuhande Nõela Vahtkond

en: 2p — Weldyn Channel
et: 2 mängijat: Weldyni kanal

en: 36X36 4 player map where 4 mighty castles face off at the convergence of two rivers. Works well as 2 vs. 2 or FFA. There are approximately 45 villages.
et: 40x30 väljaga 4 mängija kaart, kus neli lossi asuvad  kahe jõe ristumiskohas. Sobib mängida kaks-kahe-vastu või vabavõitlusena. Kaardil on umbes 45 küla.

en: 3p — Alirok Marsh
et: 3 mängijat: Aliroki soo

en: 3p — Island of the Horatii
et: 4 mängijat: Horatli saar

en: 3p — Morituri
et: 3 mängijat: Morituri (Surmaminejad)

en: 4 players surround a central keep, play vs the AI survival style, or as a FFA or 4 vs. 1. The center player will need more gold in a 4 vs. 1 or FFA, and the best way to determine how much is an auction, LOWEST bid wins. It is a very small map so 75 gold is recommended for the other players.
et: 4 mängijat piiravad keskset lossi ja mängivad arvuti vastu - teine võimalus on vabavõitlus või ka 4 1 vastu. Viimasel juhul peab keskmine mängija saama teistest rohkem kulda - parim viis selleks on oksjon, kus vähim pakkuja mängib keskmist. Kaart on väga väike, nii et alustuseks sobib teistele 75 kuldraha.

en: 4p — Blue Water Province
et: 4 mängijat: Sinivee maakond

en: 4p — Castle Hopping Isle
et: 4 mängijat: Losside saar

en: 4p — Clash
et: 4 mängijat: Kokkupõrge

en: 4p — Hamlets
et: 4 mängijat: Külad

en: 4p — Isar’s Cross
et: 4 mängijat: Isari rist

en: 4p — King of the Hill
et: 4 mängijat: Mäekuningas

en: 4p — Loris River
et: 4 mängijat: Lorise jõgi

en: 4p — Morituri
et: 4 mängijat: Morituri (Surmaminejad)

en: 4p — Paths of Daggers
et: 4 mängijat: Pistodade rajad

en: 4p — Ruins of Terra-Dwelve
et: 4 mängijat: Terra-Dwelve varemed

en: 4p — Siege Castles
et: 4 mängijat: Losside piiramine

en: 4p — Underworld
et: 4 mängijat: Allilm

en: 4p — Xanthe Chaos
et: 4 mängijat: Xanthe segadus

en: 5p — Auction-X
et: 5 mängijat. Oksjon

en: 5p — Forest of Fear
et: 5p — Hirmu Mets

en: 5p — The Wilderlands
et: 5 mängijat: Metsikud Maad

en: 6p — Crusaders’ Field
et: 6 mängijat: Sõdalaste väli

en: 6p — Hexcake
et: 6 mängijat: Kuusnurk

en: 6p — Team Survival
et: 6 mängijat: Meeskonna ellujäämine

en: 6p — The Manzivan Traps
et: 6 mängijat: Manzivani lõksud

en: 6p — Volcano
et: 6 mängijat: Tulemägi

en: 6p — Waterloo Sunset
et: 6 mängijat: Waterloo loojang

en: 8p — Mokena Prairie
et: 8 mängijat: Mokena rohtla

en: 8p — Morituri
et: 8 mängijat: Morituri (Surmaminejad)

en: 9p — Merkwuerdigliebe
et: 9 mängijat - Merkwürdigliebe

en: <span foreground='#%02x%02x%02x'>Side %d</span>:  Income score = %d  Unit score = %d  Gold = %d
et: <span foreground='#%02x%02x%02x'>Osapool - %d</span>:  Sissetulek = %d  Üksused = %d  Kuld = %d

en: <span foreground='%s'>Side %d</span> has the advantage.
et: <span foreground='%s'>Osapool %d</span> on eduseisus.

en: A 24X28 2 vs. 2 map with auxiliary keeps, and a large messy battle in the center common.
et: 24x28 väljaga kaks-kahe-vastu kaart losside ja keskel asuva lahinguväljaga.

en: A 25x25 2 vs. 2 map centered around a river with keeps in opposite corners. Designed for players 1&4 vs. 2&3. There are 28 villages.
et: 25x25 väljaga  kaks-kahe-vastu kaart jõe ja vastasnurkades asuvate lossidega. Soovitatavad meeskonnad on 1 ja 4 ning 2 ja 3. Külasid on 28.

en: A 35X27 2 vs. 2 map with 5 separate paths of engagement. Balanced to be played east vs. west (1&4 vs. 2&3), but works well with any teams or FFA.
et: 35x27 väljaga kaks-kahe-vastu kaart 5 võimaliku ühendusteega. Kavandatud mänguks ida lääne vastu (1 ja 4 ning 2 ja 3), kuid töötab ka teistsuguse jaotuse või vabavõitluse puhul.

en: A 3vs3 battle to control the ashes of a kingdom long ago collapsed from a volcanic eruption. It has 36 villages.
et: Kolm-kolme-vastu lahing - valluta kuningriigi jäänused, mille kunagi ammu hävitas tulemäe purse. Kaardil on 36 küla.

en: A 40X20 3 vs. 3 map. The Manzivan Traps are widely known as a difficult and confusing area of terrain where it is easy to end up out of position or over extended. Teams set for players 145 vs. 236 (east vs west). Designed for 100 starting gold, has 33 villages.
et: 40x20 väljaga kolm-kolme-vastu kaart. See  on raske maastikuga kaart, kus on kerge end valesti või liiga laiali paigutada. Meeskonnad on soovitav valida 1,4 ja 5 ning 2,3 ja 6 (ida lääne vastu). Kavandatud algsumma 100 kuldraha, 33 küla.

en: A 40X30 3 vs. 3 map. Flexible coordination of your alliance is required to avoid being outnumbered. Teams set for players 145 vs. 236 (north vs. south), but having players 146 or 136 as a team is also interesting. Designed for 150 starting gold, has 44 villages.
et: 40x30 väljaga kolm-kolme-vastu kaart.  Ülekaaluka väe vastu pead kasutama targalt liitlasi. Meeskonnad 1,4 ja 5 ning 2, 3 ja 6 (põhi lõuna vastu), aga huvitav on ka 1,4 ja 6 või 1,3 ja 6. Algsumma 150 kuldraha, 44 küla.

en: A brave hero of Wesnoth’s Golden Age, this great rider and commander of men came to this evil place while on a raid against the orcs. Caught unaware by the foul creatures, many of his fellows were killed, but he fought valiantly, slaying many a foe. But alas! The foul Basilisk turned him to stone even as he slew the last orc. Now all that is left is a stark reminder of his once great bearing and strength.
    (inscribed by Fynmiir)
et: Wesnothi kuldajastu vapra kangelasena tuli see vägev ratsamees ja väeülem orke jälitades sellesse kurja paika.  Õelate olevuste varitsuses kaotasid paljud ta mehed elu, kuid tema pani vapralt vastu ja tappis palju vaenlasi. Kuid oh häda! Kui ta viimase orki tapnud oli, muutis basilisk ta kiviks. Nüüd on alles üksnes sünge mälestusmärk tema kunagisest vägevast jõust.
    (kirjutanud Fynmiir)

en: A fast-paced 2 vs. 2 map set deep below the surface.
et: Kiire kaks-kahe-vastu kaart, kus tegevus toimub sügaval maa all.

en: A random map set in the break between spring and winter, mainly with snowy terrains. Note: random maps are often unbalanced, but if you have time, you can regenerate them until you get a good one.
et: Juhuslikult tekitatud kaart, mis on põhiosas lumine maastik (kujutab varakevadet). NB: Juhuslikud kaardid on sageli tasakaalust väljas, kuid kui sul on aega, võid luua uue, kuni leiad sobiva.

en: A random map with sand as the primary terrain. Note: random maps are often unbalanced, but if you have time, you can regenerate them until you get a good one.
et: Juhuslikult tekitatud kaart, mis on põhiosas kõrbemaastik. NB: Juhuslikud kaardid on sageli tasakaalust väljas, kuid kui sul on aega, võid luua uue, kuni leiad sobiva.

en: A random map with swamp as the primary terrain. Note: random maps are often unbalanced, but if you have time, you can regenerate them until you get a good one.
et: Juhuslikult tekitatud kaart, mis on põhiosas soo. NB: Juhuslikud kaardid on sageli tasakaalust väljas, kuid kui sul on aega, võid luua uue, kuni leiad sobiva.

en: A stone-carved likeness of Lhun-dup, Servant of Sulla.
et: Lhun-dupi, Sulla teenri kivikuju.

en: A stone-carved likeness of Lo-bsang, Servant of Sulla.
et: Lo-bsangi, Sulla teenri kivikuju.

en: A stone-carved likeness of Ri-nzen, Servant of Sulla.
et: Ri-Nzeni, Sulla teenri kivikuju.

en: A stone-carved likeness of Sulla the Great, also known as Sulla the Just, Sulla the Tyrant, Empress of the Sinking Tower, Lady of the Walking Glacier, Sulla the Incinerator, Sulla the Proud and Sulla the Righteous.
et: Kivist tahutud kuju, mis meenutab Sulla Suurt, keda teati ka Sulla Õiglase, Sulla Hirmuvalitseja, Vajuva Torni Keisrinna, Kõndiva Liustiku Emanda, Sulla Põletaja, Sulla Uhke ja Sulla Õige nime all.

en: A stone-carved likeness of Ten-zin, Servant of Sulla.
et: Ten-zini, Sulla teenri kivikuju.

en: A strange place. Designed by Doc Paterson
et: Üks veider paik. Kavandaja Doc Paterson.

en: A vast region of wild, untamed wilderness, its terrain dotted with forests, caves, rivers, and the ruins of ancient fortresses.
et: Tohutu metsik kõnnumaa, kus asuvad metsad, koopad, jõed ja vanade kindluste varemed.

en: A very small 2 vs. 2 map. Close quarters fighting means the successful rotation of units and planning of moves is important. Teams set for players 1&4 vs. 2&3 (northeast vs. southwest). Designed for 75 starting gold, 20 villages.
et: Väga väike kaks-kahe-vastu kaart. Lähivõitluses on oluline üksuste edukas vahetamine ja käikude ettekavandamine. Mängijad 1 ja 4 ning 2 ja 3 on omavahel liidus (kirre edela vastu). Kavandatud algseis: 75 kuldraha, 20 küla.

en: A very small 3 vs. 3 vs. 3 map. A 60sec timer is recommended due to the large number of players. The teams are players 159 vs. 267 vs. 348 (north vs. southeast vs. southwest). There are very few villages per player, so 3 gold per villages is recommended.
et: Väga väike kolm-kolme-vastu kaart.  Suure mängijate arvu tõttu on soovitav kasutada 60-sek taimerit. Meeskonnad on 1-5-9, 2-6-7 ja 3-4-8 (põhi, edel ja kagu). Külasid mängija kohta on väga vähe, seepärast on soovitav seada 3 kuldraha küla kohta.

en: A wesnoth benchmark, use --no-delay --multiplayer --scenario=wesbench_scroll --exit-at-end.
et: Kasutatavad käivitusvõtmed --no-delay --multiplayer --scenario=wesbench_scroll --exit-at-end.

en: A wesnoth benchmark, use --no-delay --multiplayer --scenario=wesbench_shroud_walk --exit-at-end.
et: Kasutatavad käivitusvõtmed --no-delay --multiplayer --scenario=wesbench_shroud_walk --exit-at-end.

en: A wesnoth benchmark, use --nogui --no-delay --multiplayer --scenario=wesbench_ai --exit-at-end.
et: Kasutatavad käivitusvõtmed --nogui --no-delay --multiplayer --scenario=wesbench_ai --exit-at-end

en: Aethermaw — Created by Doc Paterson
et: Aethermaw - autor Doc Paterson

en: Age of Heroes
et: Kangelaste ajastu

en: Attacker
et: Ründaja

en: Battle over the legendary treasures of the ancient ruins of Terra-Dwelve. Large multi-fronted 2vs2 set in a vast underground complex.
et: Lahing Terra-Dwelve iidsetes varemetes peituvate legendaarse varanduse pärast. Suur mitme rindega "kaks kahe vastu" tohutus maa-aluses koobastikus.

en: Big Baby Bo
et: Suur Titt Bo

en: Big Baby Dro
et: Suur Titt Dro

en: Blum Duk was renowned among his goblin clan for having tamed one of the Dire Wolves of the mountains, and he had the courage to match. His leadership and skills alone were what kept the area’s goblins alive despite human and elvish menaces. Rumor had it that his wolf had slain fifty men and a hundred Elves.
    Thus, when he heard of the awful monster that was inhabiting the area, it was only natural that he ride out alone to face it. All the other goblins expected him to slay the creature easily and drag back its carcass to feast on.
    He was in for quite a shock. As soon as he saw the Basilisk, Blum Duk cowered in fright. He tried to wheel his wolf around to run away, but it wouldn’t move. As the creature stalked towards him, he screamed his last words: Good Gog, dog, are yer legs made of stone?!
    (inscribed by Elvish Pillager)
et: Blum Duk oli oma mäekollihõimu seas kuulus - ta oli taltsutanud ühe mägede metsiku hundi ning oli sama hulljulge kui too. Tema juhivõimed ja oskused olid need, mis aitasid nende hõimul inimeste ja haldjate vastu ellu jääda. Räägiti, et tema hunt oli surmanud viiskümmend inimest ja sada haldjat.
    Kui ta nüüd kuulis läheduses elavast hirmsast koletisest, oli tema jaoks loomulik sellele vastu astuda. Kõik teised mäekollid uskusid, et ta teeb sellele peagi lõpu ja lohistab laiba pidusöögiks koju.
    Ta sai aga kohutava elamuse osaliseks. Basiliski nähes tõmbus Blum Duk hirmust kössi. Ta üritas oma hunti kõrvale tõmmata, kuid see ei liikunud. Kui koletis tema poole roomas, kriiskas ta oma viimased sõnad: Gog, va koer, kas su jalad on kivist või?!?
    (kirjutanud Elvish Pillager)

en: Bramwythl the Wose was always considered a slow, taciturn fellow, even by other Woses. More than any other Wose, he enjoyed simply standing alone in the sun, arms upraised, admiring the beauty of the empty sky. Once, even, he confided in a fellow that his greatest wish was to be able to bask forever in the sun’s glory.
    However, not long after, the local wose community heard of the approach of a horrible monster, powerful enough to easily destroy the few woses that lived in the area. They quickly moved off (quickly for Woses, anyway), but Bramwythl was left behind — in their haste, no one had remembered to find him and tell him of the danger.
    He was taken quite unawares by the Basilisk, and turned to stone before he even recognized the beast. His petrified form still stands there today, warmed by the sun’s rays, under an open sky. His greatest wish has been granted.
    (inscribed by Elvish Pillager)
et: Puuvaim Bramwythli peeti alati aeglaseks ja tasakaalukaks, isegi teiste puuvaimude seas. Veel enam kui teistele meeldis talle lihtsalt seista üksi päikese käes, käed üles tõstetud, imetledes tühja taeva ilu. Kord ütles ta isegi kellelegi, et tema suurimaks sooviks on igavesti päikesepaistes seista.
    Mitte kaua peale seda kuulsid puuvaimud hirmsast elukast, kes suutis vähesed sealkandis elanud puuvaimud hõlpsasti hävitada. Nad liikusid kiiresti (puuvaimude kohta) sealt ära, kuid Bramwythl jäeti maha - kiirustades ei tulnud kellelegi meelde teda üles otsida ja ohu eest hoiatada.
    Basilisk tabas ta ootamatult ja muutis ta kiviks enne, kui ta isegi elukat märkas. Tema kivikuju seisab seal tänini, lahtise taeva ja päikesekiirte all. Tema suurim soov täitus.
    (kirjutanud Elvish Pillager)

en: Cheers of your enemy are the last thing you hear as you slip into death...their joy fills your last moments with pure hate.
et: Vaenlaste võidukisa on viimane asi, mida enne surma kuuled... Nende rõõm täidab su viimased hetked puhta vihkamisega.

en: Clear Weather
et: Selge ilm

en: Clockwork Boy
et: Kellavärgipoiss

en: Congratulations for surviving the map that so many people claim is impossible. Frankly, I haven’t got a clue as to how you did it, so send me the replay by mail to: roze@roze.mine.nu. Thank You!
et: Palju õnne, et jäid ellu kaardil, mida paljud nimetavad võimatuks. Ma ausalt öeldes ei tea, kuidas sa seda tegid - palun saada mulle mängu salvestus aadressile roze@roze.mine.hu. Tänan!

en: Controlling the area around the central keep is very lucrative in this 36X36 4 player FFA map. Works fine 2 vs. 2 as well. There are 36 villages.
et: Sel 4 mängijaga 36x36 väljaga kaardil on väga kasulik hõivata alad keskmise lossi ümber. Saab mängida ka kaks kahe vastu. Külasid on 36.

en: Controlling the central island is often the key to victory in this 21x21hex 3 player free for all map.
et: Sel 21x21 väljaga kaardil on keskmise saare vallutamine tihti võidu võtmeks.

en: Cynsaun Province was named for Warrior-Queen Cynsaun the First, who drove the necromancers from these lands in 961 YW.
et: Cynsauni maakond sai nime sõjakuninganna Cynsaun Esimese järgi, kes kihutas 961. Wesnothi aastal siit välja surnumanajad.

en: Dark Forecast is a survival scenario for solitaire or two-player team-based play against randomly-spawned AI units. Victory is achieved by surviving and defeating all enemy waves. During the course of play, the terrain will change based on random weather effects.
    
    Note: You need to use the default map settings for the scenario to work right.
et: 'Tume ennustus' on ellujäämisstsenaarium ühele või kahele koostöös mängijale juhuslikult paigutatud arvuti juhitud üksuste vastu. Võidu saab kõigi rünnakute tagasi löömise teel. Mängu jooksul muutub maastik juhuslike ilmaolude tagajärjel.
    
    NB: Mängu õigeks toimimiseks on vaja kasutada vaikimisi kaardiseadeid.

en: Dark Forecast — a random survival scenario
et: Tume ennustus - juhuslik ellujäämisstsenaarium

en: Death
et: Surm

en: Death of both of your team’s leaders
et: Sinu mõlema pealiku surm

en: Death of your leader
et: Sinu pealiku surm

en: Death of your team leaders
et: Sinu meeskonna pealikute surm

en: Default
et: Vaikimisi

en: Defender
et: Kaitsja

en: Drakes
et: Lohed

en: Drought
et: Põud

en: Faery
et: Haldjas

en: Fight through corridors and gardens, and dominate the eastern courtyard of what used to be the glorious city of Elensefar.
et: Murra läbi koridoride ja aedade ning valluta kunagise vägeva Elensefari linna idapoolne õu.

en: Flooded by the seas and battered by the winter elements, only ruins, water and ice now remain in the shadow of this once mighty empire.
et: Merest üle ujutatud ja talvekülmadest kulutatud varemed on koos vee ja jääga kõik, mis kunagisest vägevast riigist alles on.

en: Gawffus the Dim
et: Gawffus Totu

en: General Talael Ryndoc came to this place to fight a duel with the Grand Marshal Aethec Corryn, but the two men never found one another.
et: Väepealik Talael Ryndoc tuli sellesse paika kahevõitlusele väeülem Aethec Corryniga, kuid kaks meest ei leidnud teineteist iialgi.

en: Grand total: <b>%d</b>
et: Kõik kokku: <b>%d</b>

en: He had lived there for ages upon ages, in the depths of the water, preying upon the various fish and frogs and merfolk that entered his domain. It was his lake, no other’s, and though it was not large, he was its master. Then, the Basilisk came, and looked into the Serpent’s eyes. And the Serpent had not died, but it was no longer alive. Thus the new lord of the lake had arrived.
    (inscribed by Turin)
et: Ta oli elanud seal vetesügavuses ajastust ajastusse, varitsedes kalu, konni ja näkke, kes ta riiki sattusid. See oli tema järv ja mitte kellegi teise oma, ning ehkki see polnud suur, oli tema selle peremees. Siis tuli basilisk ja vaatas mao silmadesse. Ja madu ei surnud, kuid ei olnud enam elus. Järve uus isand oli saabunud.
    (kirjutanud Turin)

en: Heavy Rains
et: Tugev vihm

en: Heavy Snowfall
et: Tugev lumesadu

en: Hint: Learning the enemy spawn points and types helps a lot.
et: Vihje: kasu on vastase alguspunktide ja üksusetüüpide teadmisest.

en: Historians write that Bluewater Province has been destroyed and rebuilt some twenty times. Now, as armies once again converge on the rocky streams and snowcapped mountains of this small province, its villagers hardly seem to take notice.
et: Ajaloolased väidavad, et Sinivee maakonda on hävitatud ja uuesti  taastatud oma paarkümmend korda. Nüüd, kui sõjaväed taas selle väikese maa kaljuste jõgede ja lumiste mägede poole suunduvad, ei tee külarahvas sellest eriti väljagi.

en: Hop from castle to castle while fighting over a central isle.
et: Hüppa lossist lossi ja võitle keskmise saare pärast.

en: In this mixed landscape, five armies battle for supremacy.
et: Sel kirjul maastikul võitlevad 5 väge ülemvõimu pärast.

en: Inspired from Morituri, this 8 player map creates an epic battle scene that requires two teams to coordinate on both offense and defense.
et: See 8 mängijaga kaart on algidee saanud Morituri kaardist ja pakub suurt lahinguvälja, kus kaks meeskonda peavad oma kaitset ja rünnakut korraldama.

en: It would seem that no one knows the tale of this brave spider.
    (inscribed by WinnerA)
et: Näib et keegi ei tea selle vapra ämbliku lugu.
    (kirjutanud WinnerA)

en: Knalgan Alliance
et: Knalga Liit

en: Little remains of this once wealthy mining colony, now a haven for raiders and thieves.
et: Sellest kunagisest jõukast kaevurite asundusest on vähe alles ning nüüd on see röövlite ja varaste pesa.

en: Long ago, a great star fell from the heavens, leaving its mark on this coniferous region.
et: Kaua aega tagasi kukkus taevast suur täht ja jättis sellesse kuusemetsaga kaetud paika oma jälje.

en: Long ago, countless centuries before the time of Haldric, and far beyond the easternmost reaches of Lintanir Forest, great and terrible wars were fought. The records tell of a powerful battle-mage, a brilliant tactician and practitioner of the arcane arts, who had been given the title of Dauntless by his followers. At the battle of Arcanclave, Dauntless and his armies did battle with a savage race of sorcerer-demons known as the Kah Ruuk. Surrounded by tens of thousands of Kah Ruuk, Dauntless used his magic to summon a powerful earth elemental (who, for unknown reasons, owed Dauntless a debt of gratitude). The elemental raised great stones from deep within the earth, forming them, in mere moments, into the walls and battlements of a massive fortress. Thousands of Kah Ruuk perished in their attempt to overrun Arcanclave Citadel, and Dauntless and his men were victorious that day. More than one thousand years later, the Warrior-Queen Cynsaun the First drove a clan of necromancers from the ruins of Arcanclave Citadel, and, in the years that followed, converted the region into a military stronghold. It is rumored that several powerful artifacts, remnants from the reign of the Great Mage Dauntless, may yet remain hidden, lost somewhere within the granite and obsidian walls of Arcanclave Citadel. Designed by Doc Paterson.
et: Kaua aega tagasi, lugematuid sajandeid enne Haldrici aeg ja kaugel eemal Lintaniri metsa idaservast toimusid suured sõjad. Lood räägivad vägevast võlursõdalasest, osavast taktikust ja müstiliste kunstide meistrist, keda tema järgijad hüüdsid Tuisupeaks. Arcanclave'i lahingus sõdisid Tuisupea ja tema järgijad Kah Ruuki nimeliste sortsivaimude metsiku sooga.  Tuisupea kutsus oma väe abil välja vägeva maavaimu (kes mingil kombel oli talle tänu võlgu). Maavaim kergitas maa seest välja suuri kivimürakaid ja kujundas neist mõne hetkega võimsa kindluse. Seda rünnates hukkus tuhandeid Kah Ruuki sõdalasi ning Tuisupea ja tema vägi saavutasid tol päeval võidu. Üle tuhande aasta hiljem kihutas sõdurkuninganna Cynsaun I Arcanclave'i varemeist välja hõimu surnumanajaid ning muutis kogu piirkonna suureks kindlustuseks. Räägitakse, et sealkandis on peidus veel mitmeid Tuisupea ajast pärinevaid imelisi esemeid. Kavandaja Doc Paterson.

en: Long ago, the Great Mage Sulla was imprisoned in the Aethermaw, a nexus of mystical energy whose chaotic nature was able to prevent her escape. Over the centuries, however, Sulla gradually attuned her powers to the maelstrom of disorder that is the Aethermaw, and has now begun to project its influence onto the material plane, drawing in entire regions of land from hundreds of different worlds, realities and time-periods. She experiments with these disparate pieces of the cosmos, manipulating them, merging them and sending them back and forth between the Aethermaw and their place of origin. Perhaps, as her mastery over the Aethermaw grows, Sulla will one day break free of its bonds. Until that time comes, she will continue to amuse herself by arranging battles between the mortal beings unlucky enough to be drawn into its depths. Designed by Doc Paterson.
et: Kaua aega tagasi võttis korratu müstilise väe keeris Aethermaw vangi suurvõlur Sulla. Sajandite jooksul aga Sulla kohanes selle väega ning hakkas selle kaudu mõjutama nähtavat maailma, tõmmates kokku maid eri maailmadest ja ajastutest. Ta mängib nende tükkidega, töötleb neid, liidab neid ning liigutab Aethermaw' ja nende päritolupaikade vahel edasi-tagasi.  Võib-olla pääseb Sulla nõndamoodi ühel päeval vangistusest vabaks.  Seni aga lõbustab ta end lahingute korraldamisega surelike vahel, kes õnnetul kombel tema haardesse on sattunud. Kavandaja Doc Paterson.

en: Loyalists
et: Kuninga vägi

en: Neki the Brutal
et: Neki Julmur

en: Neki the Brute
et: Neki Kolekoll

en: Northerners
et: Põhjalased

en: Only one faction will emerge victorious from this tightly bordered three-player map.
et: Ainult üks osapool lahkub sellest paigast elavana.

en: Oxsrrsk was a powerful Saurian Oracle, who had, in a raid against the rival Xraxss Clan, acquired (from the vaults of the now-dead Oracle Hesx-Rzzak) a most fascinating scroll. The scroll was entitled “Ney’yks of the Granite Gaze,” and told of a creature known as the “Chak’kso Ney’yks,” a name which, in an ancient saurian tongue, meant “Eldest Child of Chak’kso.” Chak’kso was believed to have been a powerful demigod of the Under Reaches, described as a ‘great demon of the earth’ in the Elvish Histories. According to these histories, Chak’kso had once sought to transform all life on the planet to stone; so great was his hatred for creatures of flesh. He was ultimately defeated and bound by powerful magics, but in the centuries following his banishment (to a realm far below the surface of the world) a new breed of creature began appearing in the Histories, a breed with the ability to turn any being of flesh into stone. There was a period when these Basilisks (as they came to be known) wreaked havoc on the world of the living, turning thousands to stone. One by one, and at great cost, the Basilisks were defeated. All, it would seem, but one; the Basilisk known as “The Ney’yks,” or “The Eldest Child,” in the modern tongue. Supremely convinced of his ability to locate and bind this powerful creature into his service, Oxsrrsk set out on his journey...
et: Oxsrrsk oli sisalaste vägev ennustaja, kes oli saanud rüüsteretkel võistleva Xraxssi suguvõsa vastu enda kätte imelise kirjarulli (pärit surnud ettekuulutajalt Hesx-Rzzakilt). Rulli pealkirjaks oli ''Kivipilguga Ney'yks'' ning see rääkis olevusest nimega ''Chak'kso Ney'yks'', mis vanas sisalaste keeles tähendas ''Chak'kso vanimat last''. Chak'kso usuti olevat olnud Alamaailma vägev pooljumal, keda haldjate ajaraamatutes nimetatakse ''maa suureks kurjaks vaimuks''. Nende järgi oli Chak'kso kord tahtnud kogu elu maal kiviks muuta, selline oli tema viha kõige elava vastu. Lõpuks sai ta lüüa ning seoti vägeva võlukunsti abil kinni, kuid tema pagendamisele järgnenud sajandite jooksul hakkas maa sügavustest siginema olevusi kes suutsid ihu kiviks muuta. Oli aeg, mil need basiliskid (nagu neid kutsuti) hävitasid palju elavate maal ja muutsid tuhandeid kiviks. Ükshaaval ja suurte kaotuste hinnaga suudeti basiliskid alistada. Kõik peale ühe: basiliski nimega ''Ney'yks'' ehk tänases keeles ''Vanim laps''. Oxsrrsk, veendunud oma suutlikkuses olend üles leida ja oma teenistusse sundida, asus teele...

en: Players must forge strange alliances with the local inhabitants, in order to survive on this most unusual of islands. Designed by Doc Paterson.
et: Mängijad peavad looma ebatavalisi liite kohalikega, et sel ülimalt ebatavalisel saarel ellu jääda. Kavandaja Doc Paterson.

en: Players must traverse all manner of terrain in pursuit of victory on this multi-fronted duel map.
et: Mängijad peavad sel paljude rinnetega kaardil võitlema ka erinevate maastikega.

en: Rah Ihn Mar, Champion of the Burning Hills, made his way to the Ruaskkolin Lake region in pursuit of the Elvish Hero Terowydlithrol, known among Elves as ‘The Dragonbane’. It was said that Terowydlithrol had killed a Dragon of Fire that threatened an Elvish village, and initiated a ‘counterattack’ in which some 37 Drakes, camping in a nearby ravine and believed to be in allegiance with the Dragon, were slaughtered. Knowing that these Drakes were innocent, Rah Ihn Mar came to Ruaskkolin Lake to hunt down and slay Terowydlithrol, who had been seen entering the region but a day ago. Burning for vengeance, Rah Ihn Mar began the hunt.....
et: Rah Ihn Mar, Põlevate Küngaste vägilane, suundus Ruaskkolini järve äärde, jälitades haldjasangar Terowydlithroli, keda kutsuti haldjate seas ''Lohekütiks''. Räägiti, et Terowydlithrol oli tapnud haldjaküla ähvardanud tuledraakoni ning peale seda korraldas vasturünnaku, mille käigus tapeti kolmkümmend seitse läheduses pesitsenud lohet, keda peeti draakoniga mestis olevaks. Teades, et need lohed polnud milleski süüdi, tuli Rah Ihn Mar Ruaskkolini järve ümbrusse, et päev varem sealkandis nähtud Terowydlithrol üles leida ja maha lüüa. Kättemaksust põledes alustas Rah Ihn Mar jahti...

en: Random
et: Juhuslik

en: Random map
et: Juhuslik kaart

en: Random map (Desert)
et: Juhuslik kaart (Kõrb)

en: Random map (Marsh)
et: Juhuslik kaart (Soo)

en: Random map (Winter)
et: Juhuslik kaart (Talv)

en: Randomly generated map. Note: random maps are often unbalanced, but if you have time, you can regenerate them until you get a good one.
et: Juhuslikult tekitatud kaart. NB: Juhuslikud kaardid on sageli tasakaalust väljas, kuid kui sul on aega, võid luua uue, kuni leiad sobiva.

en: Rawffus the Dim
et: Rawffus Totu

en: Rebels
et: Mässajad

en: Rukhos, Chosen of Death
et: Rukhos, Surma Väljavalitu

en: Rzrrt the Dauntless
et: Rzrrt Tuisupea

en: Scenario where the objective is to survive for as long as possible.
et: Stsenaariumi eesmärgiks on pidada vastu nii kaua kui võimalik.

en: Since your team has only one leader, the enemy waves will not be at full strength.
et: Kuna võistkonnal on ainult üks pealik, siis ründavad vaenlased nõrgemini.

en: Since your team has two leaders, the enemy waves will be at full strength.
et: Kuna võistkonnal on kaks pealikut, ründab vaenlane täisjõuga.

en: Slim of Stature, dexterous Hands
    — Seven Stones and Eleven
    Left his Foes so slim a Chance
    — Seven Stones and Eleven
    Marksman known as Dragonbane
    ’mongst the Statues here was slain
    — Seven Stones — and the Elven
    (inscribed by Gauteamus)
et: Väle käsi, terav silm
    - - seitse kivi ja ja üksteist
    vastu ei saand terve ilm
    - - seitse kivi ja üksteist
    Lohekütist vibumees
    surma leidis kivi sees
    - - seitse kivi ja üks veel
    (kirjutanud Gauteamus, tõlkinud UncleOwl)

en: Small map for 2 vs. 2.
et: Väike  kaart kaks-kahe-vastu mänguks

en: Snowfall
et: Lumesadu

en: So this is the accursed valley — a land ours for the taking.
et: Nii et see ongi see neetud org, mille peame endale saama.

en: Sorrek, Chosen of Death
et: Sorrek, Surma Väljavalitu

en: Statue
et: Kuju

en: Statue of Lhun-dup
et: Lhun-dupi kuju

en: Statue of Lo-bsang
et: Lo-bsangi kuju

en: Statue of Ri-nzen
et: Ri-nzeni kuju

en: Statue of Sulla
et: Sulla kuju

en: Statue of Ten-zin
et: Ten-zini kuju

en: Survive all enemy attacks
et: Pea vastu kõigile vastase rünnakutele

en: Survive and defeat all enemy waves
et: Pea vastu kõigile vastase rünnakutele

en: Teamwork and tactics are key to victory in this unusual battlefield, where eight armies fight to the finish.
et: Sel kaheksa sõjaväe surmaheitluse lahinguväljal on võidu võtmeks meeskonnatöö ja õige taktika.

en: The Aethermaw growls.
et: Aethermaw uriseb.

en: The Freelands, also known to the people of the far east as The Land of No Kings, lie in between the Wilderlands and the Kingdom of Carorath, separating a land of absolute law from a land of absolute savagery. The people of the Freelands have been battling would-be conquerors of their land for hundreds of years, repelling great beasts from their western borders, and Carorathian Imperialists from their eastern borders.
et: Vabad Maad, mida kaugema ida inimesed teavad ka Kuningateta Maa nime all, asuvad Metsikute Maade ja Carorathi kuningriigi vahel, eraldades täieliku seaduse maid täieliku seadusetuse omadest. Vabade Maade inimesed on vallutajate vastu võidelnud aastasadu, tõrjudes läänepiirilt tagasi metsikuid elukaid ning idapiirilt Carorathi röövvallutajaid.

en: The Great Mage Sulla has transported your armies to this bizarre nexus, and demands that you amuse her by doing battle.
    
    
    
    
    <span color='red'>Note:</span>
    
    <span color='green'>Units may not move into a hex with a rock cairn. They may, however, be recruited to, and move from, such hexes.</span>
    
    <span color='green'>Beginning on turn 4, the Great Mage Sulla will begin to unite the two halves of the battlefield. The process will be complete by the end of turn 6.</span>
et: Suurvõlur Sulla on tõmmanud sinu väed sellesse veidrasse keerisesse ja nõuab nüüd, et teda sõdimisega lõbustataks.n
    
    
    
    <span color='red'>Märkus:</span>
    
    <span color='green'>Üksused ei saa liikuda kaljurünkadele. Neid saab aga sinna värvata ja sealt ära liigutada.</span>
    
    <span color='green'>Alates 4. käigust hakkab suurvõlur Sulla lahinguvälja kaht poolt ühendama. Ta jõuab sellega valmis 6. käiguks.</span>

en: The enemy cheers as a dark mist rises from the land, engulfing you. As ghostly wisps drain away your will, you realize that your time in this land is over.
et: Vaenlaste rõõmukisa saatel kerkib maast sinu ümber tihe udu. Kui kummituslikud olendid su elujõu ära joovad, saad  aru, et sinu aeg siin maal on läbi.

en: The inhabitants are rumored to be a strange alliance of man and beast, and our claim is not going to be unopposed. We must be prepared for the surprises of this land.
et: Selle elanikud on kuuldavasti kummaline inimeste ja elukate liit ning meile hakatakse kindlasti vastu. Peame olema selle maa üllatusteks valmis.

en: The last and most powerful of these creatures are almost upon us. I feel that if we can finish them off in time, we shall be victorious.
et: Viimane ja vägevaim neist olenditest on peaaegu meie juures. Ma usun, et kui me neile õigel ajal lõpu teeme, saavutame võidu.

en: The last words spoken by Grand Marshal Aethec Corryn: “Talael Ryndoc! I am through searching for you! I shall make my way back to Haldric’s Hall, and inform the court that you were too much of a coward to attend our duel! Your disgrace shall be more agonizing than the death I’d have given you!”
    
    Perhaps he should not have shouted quite so loudly....
et: Suure väeülema Aethec Corryni viimased sõnad olid: ''Talael Ryndoc! Ma olen su otsimisest tüdinud! Ma lähen tagasi Haldrici saali ja ütlen õukonnale, et sa olid liiga arg, et kahevõitlusele ilmuda! Su häbi saab olema hullem kui surm, mille oleksid minult saanud!''
    
    Ehk ei oleks ta pidanud nii kõvasti karjuma...

en: The rallying cries of battle can once again be heard on this time-worn field of war, where the ghosts of thousands of brave warriors float invisibly through the mountains, trees and rivers.
et: Sel vanal lahinguväljal kostab taas sõjahüüdeid, kui tuhandete vaprate sõdalaste vaimud hõljuvad nähtamatult üle mägede puude ja jõgede.

en: The screams and pleas for mercy are finally silenced, as you remove your blood soaked blade from the last of the rebels. There will be no more resistance from the local scum. Your reign has finally earned stability.
et: Karjed ja armupalumised on viimaks vaikinud, kui su verine tera viimase mässaja maha niidab.  Kohalik rämps ei pane enam vastu, su võim püsib nüüd kindlalt.

en: The tale of this unlucky highwayman is yet to be told.
    (inscribed by WinnerB)
et: Lugu sellest õnnetust teeröövlist ootab veel rääkimist.
    (kirjutas WinnerB)

en: The winds of the dark sky blew so cold,
    The moon was high, the night was old,
    Brave was the drake that dared forsake
    His home to steal the Basilisk’s gold.
    
    On that dark night, the skies so churned,
    He disregarded what he had learned,
    Foolish but brave, to the Basilisk’s cave,
    He flew, and the fire within him burned.
    
    Alas, that fire burns no more,
    For the Basilisk, with one mighty roar,
    Chilled him to the bone, and he turned to stone,
    And so he stays forevermore.
    
    The winds of the sky blow so cold,
    The years pass by, the days are old,
    Here stands that drake, who dared forsake
    His home to steal the Basilisk’s gold.
    (inscribed by Flametrooper)
et: Tume taevas, jäine tuul...
    kuuvalgel ühel sügiskuul
    üks kullahimus lohe istus:
    siin basiliski koopasuul.
    
    Sel ööl, kui pime oli maa  
    ta ületas kõik hirmu endas
    ja sihiks kuld, ta purskas tuld
    ja basiliski urgu lendas.
    
    Ei põle enam tema tuli  - 
    basiliski pilgus sai
    sest lohest sünk must kaljupank
    mis igaveseks seisma jäi
    
    Tume taevas, jäine tuul...
    kuuvalgel igal aastal, kuul
    üks vägev kivist lohekuju
    on seismas mustal koopasuul.
    (kirjutanud Flametrooper, tõlkinud UncleOwl)

en: Then let us discover what lies in waiting and teach them not to oppose our claim.
et: Siis uurime, mis siin ootab, ja õpetame neid mitte meile vastu seisma.

en: These caves were once the lair of Chak’kso Ney’yks, a legendary Elder Basilisk. The petrified forms of his victims remain as monuments to his savage power.
et: Need koopad olid kunagi Chak'kso Ney'yksi, legendaarse vana basiliski koduks. Tema ohvrite kivikujud seisavad siiani, otsekui mälestusmärgid tema jubedale väele.

en: This brave warrior, known as Rilhon among the Naga, heard tell of a fabulous treasure that had been lost in these watery caves— a spear whose head was said to have been fashioned from the tooth of Chak’kso Ney’yks, an Elder Basilisk slain long ago by the Elvish hero, Eloralduil. According to the legend, the weapon rested somewhere on the bottom of this very lake (Ruaskkolin Lake, named for a well-known Sea Serpent who made it his home). Having prepared himself for battle with the Serpent, Rilhon met with two rather large surprises. The first was the petrified form of Ruaskkolin the Serpent. The second was the very-much-alive Chak’kso Ney’yks, who was, oddly enough, in possession of all of his teeth.
    (inscribed by Paterson)
et: Vapper sõdalane, keda nagad hüüdsid Rilhoniks, kuulis lugu neisse vett täis koobastesse peidetud imelisest aardest - odast, mille pea olevat tehtud Chak'kso Ney'yksi hambast. See oli vana basilisk, kelle tappis haldjasangar Eloralduil. Legendi järgi oli relv kusagil järve põhjas (järve hüüti seal elanud veemao järgi Ruaskkoliniks). Valmistudes lahinguks, kohtas Rilhon kaht üsna suurt üllatust. Esimene oli madu Ruaskkolini kivistunud kuju. Teine aga oli vägagi elus Chak'kso Ney'yks, kel olid veidral kombel kõik hambad alles.
    (kirjutanud Paterson)

en: This is a sculpture made of stone.
et: See on kivist tehtud kuju.

en: This most unusual of caves was once known as the Chamber of Laughing Devils, and was the inner citadel of the Kah Ruuk Oni. The Kah Ruuk were a wicked and cunning race of man-eating demons, who terrorized the people of the Eastern Lands for nearly four hundred years, before vanishing from Irdya without a trace. Since that time, many factions have vied for dominion over the Den of Onis, hoping to unlock the strange and mysterious magics of its creators.
et: Seda kummalist koobast kutsuti kunagi Naervate Kuradite Kambriks ja see oli Kah Ruuki paharettide kindlus. Kah Ruukid olid kurjad ja kavalad inimsööjatest kurivaimud, kes ähvardasid peaaegu neljasaja aasta vältel Ida maade rahvast, enne kui jäljetult Irdyast kadusid. Sellest ajast on paljud Paharetipesa pärast võidelnud, lootes selle loojate kummalisest ja salapärasest võlukunstist osa saada.

en: This vital supply route has played a key role in many of Wesnoth’s greatest battles.
et: See tähtis varustustee on mänginud tähtsat osa paljudes Wesnothi suurimates lahingutes.

en: Three players come head to head on this water-cut battlefield.
et: Kolm mängijat põrkavad kokku sel veega piiratud lahinguväljal.

en: Through waves and rocky channels
    blue and white
    she pulled and pushed the tides
    and taught the fishes how to speak to planets
    silver green
    with magic
    running from her spirit into skins of kelp and shells of snails
    a twisting of her tail and hands
    she sent her songs to run on pin-tipped legs about the sands
    and now
    and now the strangest pause
    for years and years
    she hasn’t moved her eyes
    
    (inscribed by MJQ)
et: Läbi lainete ja kaljude
    sinise ja valge
    ta lükkas tõusuvett
    ja kaladele õpetas tähtede sõnu
    hõberohelist
    võluväge
    tema hingest tulvas vetika ja tigudeni
    saba ja käsi lehvitades
    saatis ta oma laulud teravatel jalgadel üle liivade
    ja nüüd
    veidraima pika ooteajana
    aastaid ja aastaid
    pole ta liigutanud silmi
    
    (kirjutanud MJQ, tõlkinud UncleOwl)

en: Tower of Doom
et: Hukatuse torn

en: Turn 11: Northerners
et: Käik 14: Põhjalased

en: Turn 14: Drakes
et: Käik 14: Lohed

en: Turn 17: Undead
et: 17. käik: Kooljad

en: Turn 2: Loyalists
et: Käik 2: Kuninga vägi

en: Turn 5: Knalgans
et: 5. käik: Knalgalased

en: Turn 8: Rebels
et: Käik 8: Mässajad

en: Two armies collide on this disjointed coastal landscape of hidden caves and jagged rivers.
et: Kaks väge seisavad vastamisi keerukal peidetud koobaste ja looklevate jõgedega rannamaal.

en: Tyxrrn the Dauntless
et: Tyxrrn Tuisupea

en: Ugh! How can this be? Defeated by mere barbarians! My gods have forsaken me...
et: Uuh! Kuidas see nii läks! Saime tühipaljaste metslaste käest lüüa! Mu jumalad on mu maha jätnud...

en: Ulysses Mantyjuuri
et: Odüsseus Männijuurikas

en: Undead
et: Kooljad

en: Underground
et: Maa-alune

en: User Map
et: Kasutaja kaart

en: Vilhelm Viskitynnyri
et: Villem Viskivaat

en: Warfare transforms the simple farms and villages of a peaceful region into a subtly parceled battlefield.
et: Sõda muudab selle rahuliku paiga lihtsad talud ja külad jagatud lahinguväljaks.

en: Warfare transforms the simple farms and villages of a peaceful region into a subtly parceled battlefield. Designed by Doc Paterson.
et: Sõda muudab selle rahuliku paiga lihtsad talud ja külad jagatud lahinguväljaks. Kavandaja Doc Paterson.

en: Wesnoth Benchmark: AI
et: Wesnothi testimine: tehisintellekt

en: Wesnoth Benchmark: Scrolling
et: Wesnothi testimine: kerimine

en: Wesnoth Benchmark: Walking through Shroud
et: Wesnothi testimine: udus liikumine

en: Who will emerge from the confines of this perilous battlefield?
et: Kes pääseb sellelt kohutavalt lahinguväljalt eluga?

en: Xikkrisx of Syrsszk was a powerful Saurian warrior, sent to this region by the Elders of the Rysssrylosszkk Clan (translation: “The Hunts-Foes-In-Boiling-Rivers Clan”). The Elders were preparing to make war on a human outpost, and were in great need of the powerful magics of Oxsrrsk, a Saurian Mystic who had last been seen heading in the direction of Ruaskkolin Lake. Xikkrisx found the petrified body of Oxsrrsk, along with a carefully bound scroll that had apparently been dropped into a small crevice in the cave floor. He opened the scroll and read a brief passage from the middle of the text: “After he was bound and cast from the Upper World, Chak’kso’s enraged spirit sought release, and was able to exert a corrupting influence on certain regions of the Upper World, channeled through ‘pathways of stone’ that extend from the surface into the depths of the Under Reaches. This rage altered the eggs of great lizards, shaping their bodies and spirits into implements of Chak’kso’s hatred.” Confused, Xikkrisx fixed his attention on the task at hand. Thinking that perhaps the Elders could find some way to restore Oxsrrsk, he began the long and strenuous task of hauling the statue back to the domain of the Rysssrylosszkk Clan. Exhausted, and not having traveled far from the lake, Xikkrisx set the statue down inside of a small cave, and lay down to rest. He was awoken by a bone-chilling roar.
et: Xikkrisx Syrsszkist oli vägev sisalaste sõdalane, kelle saatsid siia paika  Rysssrylosszkk suguvõsa (mis tõlkes tähendab ''jahivad vaenlasi keevates jõgedes'') vanemate poolt.  Vanemad valmistusid sõjaks ühe inimeste eelposti vastu ja vajasid hädasti sisalaste suure loitsija Oxsrrski vägeva võlujõu abi, toda aga oli nähtud suundumas Ruaskkolini järve poole. Xikkrisx leidis Oxsrrski kivistunud keha, selle kõrvalt aga hoolikalt seotud kirjarulli, mis oli ilmselt ühte koopapõranda prakku kukkunud. Ta avas selle ja luges väikese lõigu teksti keskelt: ''Peale seda, kui ta oli seotud ja Ülamaailmast välja heidetud, otsis Chak'kso raevukas vaim väljapääsu ning suutis oma väega rikkuda mõned paigas Ülamaailmas, kasutades selleks Alamaailmani ulatavaid ''kivikäike''. Tema raev muutis mõnede suurte sisalike mune, kelle kehadest ja vaimudest said Chak'kso raevu tööriistad.'' Segadusse sattunud Xikkrisx pöördus viimaks tagasi oma ülesande juurde ja mõeldes, et vanemad ehk suudaks kuidagi Oxsrrski elustada, alustas ta pikka ja rasket tööd kuju kojuvedamiseks. Kurnatuna ja mitte eriti kaugel järvest, pani Xikkrisx kuju maha ühe väikese koopa põrandale ja heitis puhkama. Teda äratas kohutav möirgamine.

en: You have lost this game, but fear not. You can always try again. And again. And again. *Muahahaha*
et: Sa oled kaotanud, kuid ära karda. Võid alati uuesti proovida. Ja uuesti. Ja uuesti. *Mühhaahhhaaaa*

en: Your aim is to survive the spawning waves of units and defeat the final archenemies.
    
    The spawning waves are randomly generated and will be different each time Dark Forecast is played.
    
    They appear along the north, south, and west map edges — though they are most likely to spawn on the west edge. The waves appear at somewhat regular intervals.
    
    The weather will also change randomly, affecting the layout of the map.
    
    
    <b>Dark Forecast was made by:</b>
    
    <span color='green'>jb:</span>
    • Map design, spawn groups, and scenario concept
    
    <span color='green'>Rhuvaen:</span>
    • WML implementation
et: Sinu ülesandeks on elada üle rünnakulained ja viimaks alistada peavaenlased.
    
    Rünnakulained on juhuslikult valitud ja on igal mängukorral erinevad.
    
    
    Nad ilmuvad kaardi põhja-, lõuna- ja lääneservast, kuid kõige tõenäolisemalt läänest. Lainete vahe on üsna korrapärane.
    
    
    Ilm muutub samuti juhuslikult, muutes seeläbi kaarti.
    
    
    
    <span color='red'>Tume ennustus -  autorid:</span>
    
    <span color='green'>jb</span>
    - kaart, üksused ja üldine idee
    
    <span color='green'>Rhuvaen</span>
    - WML realisatsioon

en: evil eye
et: kuri silm

en: statue
et: kuju

en: teamname^Center
et: Keskkoht

en: teamname^East
et: Ida

en: teamname^Human
et: Inimesed

en: teamname^North
et: Põhi

en: teamname^Northeast
et: Kirre

en: teamname^Northwest
et: Loe

en: teamname^Revolt
et: Mässajad

en: teamname^South
et: Lõuna

en: teamname^Southeast
et: Kagu

en: teamname^Southwest
et: Edel

en: teamname^Team 1
et: Meeskond 1

en: teamname^Team 2
et: Meeskond 2

en: teamname^West
et: Lääs
