Battle for Wesnoth - en to cs translation catalogue (217 entries)

en:  Recommended setting of 1 gold per village.
cs:  Doporučeným nastavením je 1 zlatý na vesnici.

en:  Recommended setting of 2 gold per village and 150 starting gold.
cs:  Doporučeným nastavením je 150 zlatých na začátku a 2 zlaté na vesnici.

en:  Recommended setting of 2 gold per village, 28 villages.
cs:  Na mapě je 28 vesnic. Doporučeným nastavením jsou 2 zlaté na vesnici.

en:  Recommended setting of 2 gold per village.
cs:  Doporučeným nastavením jsou 2 zlaté na vesnici.

en: 2 vs. 2 or 3 vs. 3 team game.
cs: Týmová hra 2 proti 2 nebo 3 pro 3.

en: 2p — Aethermaw
cs: 2p — Tlama Éteru

en: 2p — Arcanclave Citadel
cs: 2p — Citadela Arcanclave

en: 2p — Caves of the Basilisk
cs: 2p — Baziliškova sluje

en: 2p — Cynsaun Battlefield
cs: 2p — Cynsaunské bitevní pole

en: 2p — Dark Forecast (Survival)
cs: 2p — Temná předpověď (přežití)

en: 2p — Den of Onis
cs: 2p — Oniovo doupě

en: 2p — Elensefar Courtyard
cs: 2p — Elensefarské nádvoří

en: 2p — Fallenstar Lake
cs: 2p — Jezero Padlé hvězdy

en: 2p — Hamlets
cs: 2p — Vesnice

en: 2p — Hornshark Island
cs: 2p — Ostrov Hornshark

en: 2p — Howling Ghost Badlands
cs: 2p — Pustiny kvílivých duchů

en: 2p — Sablestone Delta
cs: 2p — Ústí řeky Sablestone

en: 2p — Silverhead Crossing
cs: 2p — Křižovatka Silverhead

en: 2p — Sulla’s Ruins
cs: 2p — Sulliny ruiny

en: 2p — The Freelands
cs: 2p — Země nikoho

en: 2p — Thousand Stings Garrison
cs: 2p — Pevnost tisíce žihadel

en: 2p — Weldyn Channel
cs: 2p — Weldynský průplav

en: 36X36 4 player map where 4 mighty castles face off at the convergence of two rivers. Works well as 2 vs. 2 or FFA. There are approximately 45 villages.
cs: Mapa 36x36 pro 4 hráče, kde proti sobě stojí čtyři mocné tvrze na soutoku dvou řek. Dobře hratelné pro dva proti dvěma či všichni proti všem. Na mapě je přibližně 45 vesnic.

en: 3p — Alirok Marsh
cs: 3p — Mokřina Alirok

en: 3p — Island of the Horatii
cs: 3p — Ostrov Horáciů

en: 4 players surround a central keep, play vs the AI survival style, or as a FFA or 4 vs. 1. The center player will need more gold in a 4 vs. 1 or FFA, and the best way to determine how much is an auction, LOWEST bid wins. It is a very small map so 75 gold is recommended for the other players.
cs: Čtyři hráči obklopují centrální tvrz při hře na přežití proti AI, nebo volné hře 4 proti 1. Hráč uprostřed potřebuje více peněz, pokud proti němu stojí všichni ostatní. A nezapomínejte, že nejlepším způsobem jak zjistit, jak vysoká je sázka, je vsadit co nejméně! Tato mapa je velmi malá, pro ostatní hráče je doporučeno 75 zlatých.

en: 4p — Blue Water Province
cs: 4p — Provincie Modré vody

en: 4p — Castle Hopping Isle
cs: 4p — Hrady Roztodivného ostrova

en: 4p — Clash
cs: 4p — Srážka

en: 4p — Hamlets
cs: 4p — Vesnice

en: 4p — Isar’s Cross
cs: 4p — Isarova křižovatka

en: 4p — King of the Hill
cs: 4p — Král vršku

en: 4p — Loris River
cs: 4p — Řeka Loris

en: 4p — Paths of Daggers
cs: 4p — Stezky dýk

en: 4p — Ruins of Terra-Dwelve
cs: 4p — Ruiny Terra-Dwelve

en: 4p — Siege Castles
cs: 4p — Obležené hrady

en: 4p — Underworld
cs: 4p — Podzemí

en: 4p — Xanthe Chaos
cs: 4p — Chaos v Xanthu

en: 5p — Auction-X
cs: 5p — Aukce X

en: 5p — Forest of Fear
cs: 5p — Les strachu

en: 5p — The Wilderlands
cs: 5p — Divočina

en: 6p — Crusaders’ Field
cs: 6p — Křižácké pole

en: 6p — Team Survival
cs: 6p — Týmové přežití

en: 6p — The Manzivan Traps
cs: 6p — Manzivanské pasti

en: 6p — Volcano
cs: 6p — Vulkán

en: 6p — Waterloo Sunset
cs: 6p — Západ slunce nad Waterloo

en: 8p — Mokena Prairie
cs: 8p — Mokenské prérie

en: 9p — Merkwuerdigliebe
cs: 9p — Pozoruhodná láska

en: <span foreground='#%02x%02x%02x'>Side %d</span>:  Income score = %d  Unit score = %d  Gold = %d
cs: <span foreground='#%02x%02x%02x'>Strana %d</span>:  Skóre příjmů = %d  Skóre jednotek = %d  Zlato = %d

en: <span foreground='%s'>Side %d</span> has the advantage.
cs: <span foreground='%s'>Strana %d</span> má výhodu.

en: <span strikethrough='true' foreground='#%02x%02x%02x'>Side %d</span>
cs: <span strikethrough='true' foreground='#%02x%02x%02x'>Strana %d</span>

en: A 24X28 2 vs. 2 map with auxiliary keeps, and a large messy battle in the center common.
cs: Mapa o rozměrech 28x28 se dvěma tvrzemi navíc pro opravdu velkou bitvu v centru.

en: A 25x25 2 vs. 2 map centered around a river with keeps in opposite corners. Designed for players 1&4 vs. 2&3. There are 28 villages.
cs: Osu této mapy 25x25 pro dva proti dvěma tvoří řeka; v protilehlých rozích jsou dvojice tvrzí. Navrženo pro spojenectví 1&4 proti 2&3. Na mapě je 28 vesnic.

en: A 35X27 2 vs. 2 map with 5 separate paths of engagement. Balanced to be played east vs. west (1&4 vs. 2&3), but works well with any teams or FFA.
cs: Mapa 35x27 pro hry dvou proti dvěma s pěti různými cestami pro útok. Vyvážena pro hru východ (1&3) proti západu (2&4), ale hratelná při jakémkoliv rozdělení týmů nebo všichni proti všem.

en: A 3vs3 battle to control the ashes of a kingdom long ago collapsed from a volcanic eruption. It has 36 villages.
cs: Bitva tří proti třem s cílem ovládnout trosky království, zničeného před dávnými časy erupcí sopky. Na mapě je 36 vesnic.

en: A 40X20 3 vs. 3 map. The Manzivan Traps are widely known as a difficult and confusing area of terrain where it is easy to end up out of position or over extended. Teams set for players 145 vs. 236 (east vs west). Designed for 100 starting gold, has 33 villages.
cs: Mapa o rozměrech 40x20 pro 3 proti 3. Manzivanské pasti jsou známy jako oblast obtížného a matoucího terénu, kde je snadné skončit mimo pozice nebo v příliš roztažené formaci. Navrženo pro týmy 145 proti 236 (východ proti západu) a 100 zlatých na začátku. Na mapě je 33 vesnic.

en: A 40X30 3 vs. 3 map. Flexible coordination of your alliance is required to avoid being outnumbered. Teams set for players 145 vs. 236 (north vs. south), but having players 146 or 136 as a team is also interesting. Designed for 150 starting gold, has 44 villages.
cs: Mapa 40x30, 3 proti 3. K zabránění přečíslení je nutná flexibilní koordinace v rámci aliance. Doporučené rozdělení do týmů je 145 proti 236 (sever proti jihu), ale i 146 nebo 136 na jedné straně je hratelné. Navrženo pro 150 zlatých, obsahuje 44 vesnic.

en: A brave hero of Wesnoth’s Golden Age, this great rider and commander of men came to this evil place while on a raid against the orcs. Caught unaware by the foul creatures, many of his fellows were killed, but he fought valiantly, slaying many a foe. But alas! The foul Basilisk turned him to stone even as he slew the last orc. Now all that is left is a stark reminder of his once great bearing and strength.
    (inscribed by Fynmiir)
cs: Odvážný hrdina Zlatého věku Wesnothu, velký jezdec a vůdce mužů, kteří se dostali na toto ďábelské místo při pronásledování skřetů. Skřeti je zastihli nepřipravené a tak byla většina jeho mužů povražděna. Ale bili se statečně a nakonec zvítězili. Ale běda! Právě ve chvíli, kdy sám zabíjel posledního skřeta, proměnil jej Velký Bazilišek v kámen. A tak zde i po letech zůstal, strnulý v posledním pohybu, zkamenělý pomník jeho velikosti a síly.
    (sepsal Fynmiir)

en: A fast-paced 2 vs. 2 map set deep below the surface.
cs: Mapa pro ďábelsky rychlou hru dvou dvojic hráčů proti sobě hluboko pod povrchem.

en: A random map set in the break between spring and winter, mainly with snowy terrains. Note: random maps are often unbalanced, but if you have time, you can regenerate them until you get a good one.
cs: Náhodně vytvořená mapa s většinou zasněženým povrchem. Pamatujte, že tyto mapy jsou často nevyvážené, ale pokud máte dostatek času, můžete generovat tak dlouho, dokud nevyberete tu správnou.

en: A random map with sand as the primary terrain. Note: random maps are often unbalanced, but if you have time, you can regenerate them until you get a good one.
cs: Náhodně vytvořená mapa s pískem jako primárním terénem. Pamatujte, že tyto mapy jsou často nevyvážené, ale pokud máte dostatek času, můžete generovat tak dlouho, dokud nevyberete tu správnou.

en: A random map with swamp as the primary terrain. Note: random maps are often unbalanced, but if you have time, you can regenerate them until you get a good one.
cs: Náhodně vytvořená mapa s bažinou jako primárním terénem. Pamatujte, že tyto mapy jsou často nevyvážené, ale pokud máte dostatek času, můžete generovat tak dlouho, dokud nevyberete tu správnou.

en: A stone-carved likeness of Lhun-dup, Servant of Sulla.
cs: Kamenná podobizna Lhun-dupa, Sullina služebníka.

en: A stone-carved likeness of Lo-bsang, Servant of Sulla.
cs: Kamenná podobizna Lo-bsanga, Sullina služebníka.

en: A stone-carved likeness of Ri-nzen, Servant of Sulla.
cs: Kamenná podobizna Ri-nzena, Sullina služebníka.

en: A stone-carved likeness of Sulla the Great, also known as Sulla the Just, Sulla the Tyrant, Empress of the Sinking Tower, Lady of the Walking Glacier, Sulla the Incinerator, Sulla the Proud and Sulla the Righteous.
cs: Kamenná podobizna Sully Veliké, též známé jako Sulla Spravedlivá, Sulla Tyranka, Vládkyně Zatopené věže, Dcera drtících vichrů, Paní Kráčejícího ledovce, Sulla Spalovačka, Sulla Hrdá a Sulla Čestná.

en: A stone-carved likeness of Ten-zin, Servant of Sulla.
cs: Kamenná podobizna Ten-zina, Sullina služebníka.

en: A strange place. Designed by Doc Paterson
cs: Podivné místo. Návrhl Doc Patterson.

en: A vast region of wild, untamed wilderness, its terrain dotted with forests, caves, rivers, and the ruins of ancient fortresses.
cs: Ohromná rozloha divočiny a nezkrocené pustiny. Tento terén se skládá z lesů, jeskyní, řek a ruin starobylého opevnění.

en: A very small 2 vs. 2 map. Close quarters fighting means the successful rotation of units and planning of moves is important. Teams set for players 1&4 vs. 2&3 (northeast vs. southwest). Designed for 75 starting gold, 20 villages.
cs: Velmi malá mapa 2 proti 2. Pro boje ve stísněných podmínkách je klíčem k vítězství úspěšná rotace jednotek a dopředné plánování tahů. Doporučené rozdělení je 1&4 proti 2&3 (severovýchod proti jihozápadu). Navrženo pro 75 zlatých na začátku, obsahuje 20 vesnic.

en: A very small 3 vs. 3 vs. 3 map. A 60sec timer is recommended due to the large number of players. The teams are players 159 vs. 267 vs. 348 (north vs. southeast vs. southwest). There are very few villages per player, so 3 gold per villages is recommended.
cs: Velmi malá mapa 3v3v3. Díky velkému počtu hráčů je doporučováno nastavení času na 60 vteřin. Týmy jsou navrženy na 159 proti 267 proti 348 (sever proti jihovýchodu proti jihozápadu). Díky malému počtu vesnic na hráče doporučujeme 3 zlaté na vesnici.

en: A wesnoth benchmark, use --no-delay --multiplayer --scenario=wesbench_scroll --exit-at-end.
cs: Test rychlosti Wesnothu, použij --no-delay --multiplayer --scenario=wesbench_scroll --exit-at-end.

en: A wesnoth benchmark, use --no-delay --multiplayer --scenario=wesbench_shroud_walk --exit-at-end.
cs: Test rychlosti Wesnothu, použij --no-delay --multiplayer --scenario=wesbench_shroud_walk --exit-at-end.

en: A wesnoth benchmark, use --nogui --no-delay --multiplayer --scenario=wesbench_ai --exit-at-end.
cs: Test rychlosti Wesnothu, použij --nogui --no-delay --multiplayer --scenario=wesbench_ai --exit-at-end.

en: Aethec Corryn
cs: Aetek Corryn

en: Aethermaw — Created by Doc Paterson
cs: Tlama éteru — vytvořil Doc Patterson

en: Age of Heroes
cs: Věk hrdinů

en: Age of Heroes + Khalifate
cs: Věk hrdinů + Khalifate

en: An era featuring an additional faction besides the six factions from Age of Heroes Era. Khalifate units use no magic, but instead rely on careful use of terrain and coordinated strikes around dusk or dawn.
    
    This era is still under development, so please be sure to report any problems that arise.
cs: Věk který kromě šesti základních ras obsahuje některé rasy z Věku hrdinů navíc. Jednotky Chalífátu nepoužívají magii, ale místo toho spoléhají a precizní využití povrchu a koordinované údery za svítání nebo soumraku.
    
    Tento věk je stále ve vývoji, takže buďte prosím tolerantní a všechny nalezené problémy hlašte.

en: An era featuring an additional faction besides the six factions from Default Era. Khalifate units use no magic, but instead rely on careful use of terrain and coordinated strikes around dusk or dawn.
    
    This era is still under development, so please be sure to report any problems that arise.
cs: Věk který kromě šesti základních ras obsahuje některé navíc. Jednotky Chalífátu nepoužívají magii, ale místo toho spoléhají na precizní využití povrchu a koordinované údery za svítání nebo soumraku.
    
    Tento věk je stále ve vývoji, takže buďte prosím tolerantní a všechny nalezené problémy hlašte.

en: An era with higher level units: level three leaders, with level one and two units available for recruit. Consists of six factions. Not considered balanced.
cs: Věk obsahující jdnotky na vyšších úrovních: velitele na úrovni tři schopného verbovat jedotky na úrovních jedna a dva. Nepokládá se za vyrovnaný.

en: Attacker
cs: Útočník

en: Battle over the legendary treasures of the ancient ruins of Terra-Dwelve. Large multi-fronted 2vs2 set in a vast underground complex.
cs: Bojujte o legendární poklady starobylých ruin Terra-Dwelve. Veliká mapa pro hry dvou proti dvěma s více frontami, zasazená do rozlehlého podzemního komplexu.

en: Blum Duk was renowned among his goblin clan for having tamed one of the Dire Wolves of the mountains, and he had the courage to match. His leadership and skills alone were what kept the area’s goblins alive despite human and elvish menaces. Rumor had it that his wolf had slain fifty men and a hundred Elves.
    Thus, when he heard of the awful monster that was inhabiting the area, it was only natural that he ride out alone to face it. All the other goblins expected him to slay the creature easily and drag back its carcass to feast on.
    He was in for quite a shock. As soon as he saw the Basilisk, Blum Duk cowered in fright. He tried to wheel his wolf around to run away, but it wouldn’t move. As the creature stalked towards him, he screamed his last words: Good Gog, dog, are yer legs made of stone?!
    (inscribed by Elvish Pillager)
cs: Blum Duk byl slavný ve svém gobliním klanu, protože zkrotil jednoho ze Strašných Vlků z hor, a protože měl odvahu bojovat. Jeho vůdcovství a dovednosti byly tím jediným, co udržovalo gobliní oblasti při životě navzdory lidské a elfské hrozbě. Podle pověstí, zabil jeho vlk  padesát mužů a stovku elfů.
    A tak, když uslyšel o strašné příšeře, která obývala tuto oblast, bylo přirozené, že se vydal sám na cestu, aby jí čelil. Všichni ostatní goblini očekávali, že tak snáze zabije toho tvora a přinese zpět jeho mršinu, aby mohli slavit.
    Byl to pro něj úplný šok. V okamžiku, kdy uviděl Baziliška, se Blum Duk schoulil strachem. Pokusil se otočit svého vlka a vydat se na útěk, ale nemohl se pohnout. Když stvoření vykročilo směrem k němu, vykřikl svá poslední slova: Dobrý Gogu, pse, jsou tvé nohy z kamene?
    (sepsal Elvish Pillager)

en: Bramwythl the Wose was always considered a slow, taciturn fellow, even by other Woses. More than any other Wose, he enjoyed simply standing alone in the sun, arms upraised, admiring the beauty of the empty sky. Once, even, he confided in a fellow that his greatest wish was to be able to bask forever in the sun’s glory.
    However, not long after, the local wose community heard of the approach of a horrible monster, powerful enough to easily destroy the few woses that lived in the area. They quickly moved off (quickly for Woses, anyway), but Bramwythl was left behind — in their haste, no one had remembered to find him and tell him of the danger.
    He was taken quite unawares by the Basilisk, and turned to stone before he even recognized the beast. His petrified form still stands there today, warmed by the sun’s rays, under an open sky. His greatest wish has been granted.
    (inscribed by Elvish Pillager)
cs: Stromový muž Bramwythl byl považován za pomalého, nemluvného chlapíka, a to i dokonce ostatními soukmenovci. Více než kterýkoli jiný stromový muž, prostě jen tak stál sám na slunci s pozvednutými pažemi, obdivujíce se kráse prázdné oblohy. Jednou se dokonce svěřil příteli, že jeho největším přáním je těšit se navěky ze sluneční slávy.
    Nicméně, nedlouho poté, místní komunita stromových mužů zaslechla, že se blíží strašná příšera, mocná dost na to, aby snadno zahubila těch několik stromových mužů, kteří žili v dané oblasti. Rychle odjeli (rychle na své poměry, samozřejmě), ale Bramwythl zůstal pozadu – v tom spěchu si nikdo nevzpomněl, že by ho měli najít a říct mu o nebezpečí.
    Byl zcela nevarován zajat Baziliškem, a proměněn v kámen předtím, než si vůbec stačil toho netvora všimnout. Jeho zkamenělá podoba zde stále stojí, zahřívána slunečními paprsky, pod odkrytým nebem. Jeho největší přání bylo vyslyšeno.
    (sepsal Elvish Pillager)

en: Cheers of your enemy are the last thing you hear as you slip into death...their joy fills your last moments with pure hate.
cs: Poslední, co slyšíš, ještě než tě opustí smysly navždy, je jásavý řev nepřátel. Jejich radost tě na poslední okamžik plní nejčistší nenávistí.

en: Clear Weather
cs: Slunečno

en: Clockwork Boy
cs: Hodinařík

en: Congratulations for surviving the map that so many people claim is impossible. Frankly, I haven’t got a clue as to how you did it, so send me the replay by mail to: roze@roze.mine.nu. Thank You!
cs: Gratuluji k přežití na mapě, kterou mnozí považují za nevyhratelnou. Po pravdě řečeno, nemám představu jak se Vám to mohlo povést, takže mi, prosím, pošlete záznam e-mailem na roze@roze.mine.hu. Děkuji!

en: Controlling the area around the central keep is very lucrative in this 36X36 4 player FFA map. Works fine 2 vs. 2 as well. There are 36 villages.
cs: Ovládnutí prostoru kolem centrální tvrze je velmi výdělečné. Tato mapa 36x36 pro 4 hráče byla navržena pro bitvy „všichni proti všem“, ale je hratelná i pro dva dvoučlenné týmy. Na mapě je 36 vesnic.

en: Controlling the central island is often the key to victory in this 21x21hex 3 player free for all map.
cs: Ovládnutí centrálního ostrova je často klíčem k výhře na této hexagonální 21x21 mapě pro netýmovou bitvu tří hráčů.

en: Custom
cs: Volitelný

en: Cynsaun Province was named for Warrior-Queen Cynsaun the First, who drove the necromancers from these lands in 961 YW.
cs: Cynsaunská provincie je pojmenována po královně - válečnici Cynsaun první, která z těchto zemí vytlačila nekromancery v roce 961 YW.

en: Dark Forecast is a survival scenario for solitaire or two-player team-based play against randomly-spawned AI units. Victory is achieved by surviving and defeating all enemy waves. During the course of play, the terrain will change based on random weather effects.
    
    Note: You need to use the default map settings for the scenario to work right.
cs: Temná předpověď je scénář, hraný na přežití v jednom nebo dvou hráčích bojujících proti náhodným jednotkám. Vítězství je dosaženo po pobití všech nepřátelských vln. Během hry se terén nepředvídatelně mění podle počasí.
    
    Poznámka: Aby scénář fungoval správně, je zapotřebí použít nastavení z mapy.

en: Dark Forecast — a random survival scenario
cs: Temná předpověď - náhodný přežívací scénář

en: Death
cs: Smrtka

en: Death of both of your team’s leaders
cs: Vůdci obou tvých týmů zemřou

en: Death of your leader
cs: Tvůj vůdce zemře

en: Death of your team leaders
cs: Vůdci tvých týmů zemřou

en: Default
cs: Standardní

en: Default + Khalifate
cs: Výchozí + Khalifate

en: Defender
cs: Obránce

en: Drakes
cs: Drakonidé

en: Drought
cs: Sucho

en: Faery
cs: Víla

en: Fight through corridors and gardens, and dominate the eastern courtyard of what used to be the glorious city of Elensefar.
cs: Bojujte v nepřehledném terénu chodeb a zahrad - a ovládněte východní nádvoří kdysi skvělého města Elensefar!

en: Flooded by the seas and battered by the winter elements, only ruins, water and ice now remain in the shadow of this once mighty empire.
cs: Z kdysi mocného království zde zůstaly pouze ruiny, voda a led bičované mořem a roztrhané zimními živly.

en: Gawffus the Dim
cs: Gawffus Hloupý

en: General Talael Ryndoc came to this place to fight a duel with the Grand Marshal Aethec Corryn, but the two men never found one another.
cs: Generál Talael Ryndoc sem přišel, aby si dal souboj s Velkým maršálem Aetekem Corrynem, ale ti dva se nikdy nenašli.

en: Grand total: <b>%d</b>
cs: Celkový součet: <b>%d</b>

en: He had lived there for ages upon ages, in the depths of the water, preying upon the various fish and frogs and merfolk that entered his domain. It was his lake, no other’s, and though it was not large, he was its master. Then, the Basilisk came, and looked into the Serpent’s eyes. And the Serpent had not died, but it was no longer alive. Thus the new lord of the lake had arrived.
    (inscribed by Turin)
cs: Žil zde po léta letoucí, v hlubinách vod, měl zhoubný vliv na různé ryby a žáby a vodní tvory, kteří vstoupili do jeho panství. Bylo to jeho jezero, nepatřilo nikomu jinému a ačkoliv nebylo veliké, on byl jeho pánem. Pak přišel Bazilišek a pohlédl Hadovi do očí. A Had nezemřel, ale nebyl už víc živ. Takto přišel nový vládce jezera.
    (sepsal Turin)

en: Heavy Rains
cs: Přívalové deště

en: Heavy Snowfall
cs: Sněhová vánice

en: Hint: Learning the enemy spawn points and types helps a lot.
cs: Tip: Hodně pomáhá zjistit, kde se objevují kteří nepřátelé.

en: Historians write that Bluewater Province has been destroyed and rebuilt some twenty times. Now, as armies once again converge on the rocky streams and snowcapped mountains of this small province, its villagers hardly seem to take notice.
cs: Říká se, že provincie Modré Vody byla zničena a znovu postavena snad dvacetkrát. Nyní se zde na skalnatých říčkách a sněhem pokrytých horách zase scházejí armády, ale vesničané už si toho snad ani nevšímají.

en: Hop from castle to castle while fighting over a central isle.
cs: Přeskakujte z hradu do hradu během boje o centrální ostrov.

en: In this mixed landscape, five armies battle for supremacy.
cs: V této různorodé krajině svede 5 armád boj o nadvládu.

en: Inspired from Morituri, this 8 player map creates an epic battle scene that requires two teams to coordinate on both offense and defense.
cs: Tato mapa pro 8 hráčů, inspirovaná Morituri, vytváří epické bitevní scény vyžadující spolupráci dvou týmu jak při útoku, tak i obraně.

en: It would seem that no one knows the tale of this brave spider.
    (inscribed by WinnerA)
cs: Zdá se, že příběh tohoto statečného pavouka nikdo nezná.
    (sepsáno Vítězem A)

en: Knalgan Alliance
cs: Knalganská aliance

en: Little remains of this once wealthy mining colony, now a haven for raiders and thieves.
cs: Z bývalé bohaté důlní kolonie zbyly jen trosky, útočiště pro nájezdníky a lupiče.

en: Long ago, a great star fell from the heavens, leaving its mark on this coniferous region.
cs: Před dávnou dobou spadla z nebe velká hvězda a zanechala svůj otisk v tomto jehličnatém terénu.

en: Long ago, countless centuries before the time of Haldric, and far beyond the easternmost reaches of Lintanir Forest, great and terrible wars were fought. The records tell of a powerful battle-mage, a brilliant tactician and practitioner of the arcane arts, who had been given the title of Dauntless by his followers. At the battle of Arcanclave, Dauntless and his armies did battle with a savage race of sorcerer-demons known as the Kah Ruuk. Surrounded by tens of thousands of Kah Ruuk, Dauntless used his magic to summon a powerful earth elemental (who, for unknown reasons, owed Dauntless a debt of gratitude). The elemental raised great stones from deep within the earth, forming them, in mere moments, into the walls and battlements of a massive fortress. Thousands of Kah Ruuk perished in their attempt to overrun Arcanclave Citadel, and Dauntless and his men were victorious that day. More than one thousand years later, the Warrior-Queen Cynsaun the First drove a clan of necromancers from the ruins of Arcanclave Citadel, and, in the years that followed, converted the region into a military stronghold. It is rumored that several powerful artifacts, remnants from the reign of the Great Mage Dauntless, may yet remain hidden, lost somewhere within the granite and obsidian walls of Arcanclave Citadel. Designed by Doc Paterson.
cs: Před dávnými věky, staletí před příchodem Haldrika, byly na východě, daleko i za lesem Lintanir, sváděny ohromné války. Záznamy hovoří o mocném čaroději a bojovníkovi, skvělém stratégovi a praktikovi nezemských umění, kterého jeho následovníci zvali „Neohrožený“. V bitvě o Arcanclave se Neohrožený a jeho armády utkali s primitivní rasou démonů a čarodějů, známých jako Kah Ruukové. Poté, co jej obklopily desetiticíse Kah Ruuků, Neohrožený využil magii k přivolání mocného elementála země (který mu zřejmě byl zavázán; nevíme proč). Elementál pozvedl z hlubin země ohromné balvany a v mžiku z nich zformoval skvělou pevnost. Tisíce Kah Ruuků nato padly při pokusu ztéct její zdi. Neohrožený a jeho přátelé i tentokrát zvítězili.
    O tisíc let později Válečnická královna Cynsaun I. z ruin oné pevnosti vyhnala klan nekromancerů a opět ji vystavěla, ač snad ne v síle, kterou měla od elementála. Doteď kolují povídačky o mnohých mocných předmětech a artefaktech, ukrytých či ztracených někde mezi žulovými a obsidiánovými zdmi citadely ještě za dob Neohroženého.
    Navrhl Doc Patterson.

en: Long ago, the Great Mage Sulla was imprisoned in the Aethermaw, a nexus of mystical energy whose chaotic nature was able to prevent her escape. Over the centuries, however, Sulla gradually attuned her powers to the maelstrom of disorder that is the Aethermaw, and has now begun to project its influence onto the material plane, drawing in entire regions of land from hundreds of different worlds, realities and time-periods. She experiments with these disparate pieces of the cosmos, manipulating them, merging them and sending them back and forth between the Aethermaw and their place of origin. Perhaps, as her mastery over the Aethermaw grows, Sulla will one day break free of its bonds. Until that time comes, she will continue to amuse herself by arranging battles between the mortal beings unlucky enough to be drawn into its depths. Designed by Doc Paterson.
cs: Kdysi dávno byla Velká magyně Sulla uvězněna v Tlamě éteru, uzlu magické energie. Chaotickost zdejšího prostředí jí zabraňuje uprchnout. Během staletí však Sulla postupně získala kontrolu nad tímto vírem neuspořádanosti a nyní již dokáže částečně promítnout jeho moc do fyzického světa. Vsává dovnitř a opět vyvrhuje ven z Tlamy éteru kusy země ze stovek různých světů, realit a časů. Jak její vláda nad Tlamou roste, jednou snad Sulla dokáže překonat i to, co ji sem váže. Do té doby se bude bavit pořádáním bitev mezi tvory, kteří měli to neštěstí, že sem byli vtaženi.
    Navrhl Doc Patterson.

en: Loyalists
cs: Věrní

en: Neki the Brutal
cs: Brutální Neki

en: Neki the Brute
cs: Krvák Neki

en: Northerners
cs: Seveřané

en: Only one faction will emerge victorious from this tightly bordered three-player map.
cs: Pouze jedna strana vyjde vítězně z této neprodyšně ohraničené mapy pro tři hráče.

en: Oxsrrsk was a powerful Saurian Oracle, who had, in a raid against the rival Xraxss Clan, acquired (from the vaults of the now-dead Oracle Hesx-Rzzak) a most fascinating scroll. The scroll was entitled “Ney’yks of the Granite Gaze,” and told of a creature known as the “Chak’kso Ney’yks,” a name which, in an ancient saurian tongue, meant “Eldest Child of Chak’kso.” Chak’kso was believed to have been a powerful demigod of the Under Reaches, described as a ‘great demon of the earth’ in the Elvish Histories. According to these histories, Chak’kso had once sought to transform all life on the planet to stone; so great was his hatred for creatures of flesh. He was ultimately defeated and bound by powerful magics, but in the centuries following his banishment (to a realm far below the surface of the world) a new breed of creature began appearing in the Histories, a breed with the ability to turn any being of flesh into stone. There was a period when these Basilisks (as they came to be known) wreaked havoc on the world of the living, turning thousands to stone. One by one, and at great cost, the Basilisks were defeated. All, it would seem, but one; the Basilisk known as “The Ney’yks,” or “The Eldest Child,” in the modern tongue. Supremely convinced of his ability to locate and bind this powerful creature into his service, Oxsrrsk set out on his journey...
cs: Oxsrrsk byl mocný ještěrácký věštec. Při nájezdu na opoziční klan Xraxssů získal z pokladů nyní mrtvého věštce Hesx-Rzzaka naprosto neuvěřitelný svitek, nazvaný „Ney'yks žulového pohledu“, vyprávějící o tvorovi známém jako „Chak'kso Ney'yks“ - to jméno znamená ve starobylé ještěrácké řeči „Nejstarší dítko Chak'ksovo“. O Chak'ksovi se věřilo, že je to polobůh, přebývající v Dolních prostorách, popisovaný v elfích kronikách jako ohromný zemní démon. Podle těchto záznamů se před dávnými časy snažil Chak'kso přeměnit všechno živé na světě v kámen - taková byla jeho nenávist k živým tvorům. Byl poražen a spoután magií nepředstavitelné síly, ale ve stoletích následujících jeho uvržení do Dolních prostor - míst daleko pod povrchem - se začal objevovat nový druh tvora, schopný proměňovat živé bytosti v kámen. Po jistou dobu působili ve známých koncích světa zkázu, zkameňujíce tisíce. Jeden po druhém byli za velkých obětí poraženi - téměř všichni. Jeden, známý jako „Ney'yks“ nebo prostě v současném jazyce „nejstarší potomek“, však přečkal. Oxsrrsk byl nadšen - takový tvor by se v jeho moci stal nástrojem, s nímž by stěží snesly srovnání jakékoliv armády. Přesvědčen bláhově, leč skálopevně, že dostat nestvůru pod kontrolu bude hračka, se vydal na cestu...

en: Players must forge strange alliances with the local inhabitants, in order to survive on this most unusual of islands. Designed by Doc Paterson.
cs: Aby přežili na tomto nejpozoruhodnějším z ostrovů, musí uzavřít zvláštní spojenectví s místními domorodci. Navrženo Doc Pattersonem.

en: Players must traverse all manner of terrain in pursuit of victory on this multi-fronted duel map.
cs: Hráči musí na cestě k vítězství překonat všechny druhy terénu této mnohotvárné soubojové mapy.

en: Rah Ihn Mar, Champion of the Burning Hills, made his way to the Ruaskkolin Lake region in pursuit of the Elvish Hero Terowydlithrol, known among Elves as ‘The Dragonbane’. It was said that Terowydlithrol had killed a Dragon of Fire that threatened an Elvish village, and initiated a ‘counterattack’ in which some 37 Drakes, camping in a nearby ravine and believed to be in allegiance with the Dragon, were slaughtered. Knowing that these Drakes were innocent, Rah Ihn Mar came to Ruaskkolin Lake to hunt down and slay Terowydlithrol, who had been seen entering the region but a day ago. Burning for vengeance, Rah Ihn Mar began the hunt.....
cs: Rah Ihn Mar, šampión Planoucích kopců, se dostal do okolí Ruaskkolinského jezera při honbě za elfským hrdinou Terowydlithrolem, známým mezi elfy jako „Drakobijec“. Říkalo se, že Terowydlithrol skolil při obraně jedné vesnice velkého draka a následně podnikl protiútok, při němž zahynulo na čtyřicet drakonidů, usazených v nedaleké strži, o kterých si myslel, že drakovi pomáhali. Jelikož věděl, že oni drakonidé neměli na útoku nejmenší vinu, vydal se Rah Ihn Mar za Terowydlithrolem, který byl o jediný den dříve viděn, jak se ubírá k Ruaskkolinskému jezeru. Rozpálen v zuřivosti do ruda po něm pátral, aby mohl vykonat svou pomstu, nicméně hon dopadl poněkud jinak...

en: Random
cs: Náhodný

en: Random map
cs: Náhodná mapa

en: Random map (Desert)
cs: Náhodná mapa (Poušť)

en: Random map (Marsh)
cs: Náhodná mapa (Bažina)

en: Random map (Winter)
cs: Náhodná mapa (Zima)

en: Randomly generated map. Note: random maps are often unbalanced, but if you have time, you can regenerate them until you get a good one.
cs: Náhodně vytvořená mapa. Pamatujte, že tyto mapy jsou často nevyvážené, ale pokud máte dostatek času, můžete generovat tak dlouho, dokud nevyberete tu správnou.

en: Rawffus the Dim
cs: Rawffus Hloupý

en: Rebels
cs: Odbojní

en: Rukhos, Chosen of Death
cs: Rukhos, vyvolený Smrti

en: Rzrrt the Dauntless
cs: Rzrrt zvaný Nebojácný

en: Scenario where the objective is to survive for as long as possible.
cs: Scénář, jehož cílem je přežít po co nejdelší dobu.

en: Since your team has only one leader, the enemy waves will not be at full strength.
cs: Tvůj tým má pouze jednoho vůdce, nepřátelské vlny tedy budou oslabeny.

en: Since your team has two leaders, the enemy waves will be at full strength.
cs: Tvůj tým má dva vůdce, takže nepřátelské vlny zaútočí v plné síle.

en: Slim of Stature, dexterous Hands
    — Seven Stones and Eleven
    Left his Foes so slim a Chance
    — Seven Stones and Eleven
    Marksman known as Dragonbane
    ’mongst the Statues here was slain
    — Seven Stones — and the Elven
    (inscribed by Gauteamus)
cs: Pevná paže, oko rysí
    Sličná tvář a srdce ryzí
    Na nepřítele vždy se hnal
    Mezi sochami tu dokonal
    (sepsal tapik)

en: Small map for 2 vs. 2.
cs: Malá mapa pro 2 proti 2.

en: Snowfall
cs: Sníh

en: So this is the accursed valley — a land ours for the taking.
cs: Takže toto je to prokleté údolí. Země, kterou zabereme.

en: Sorrek, Chosen of Death
cs: Sorrek, zástupce Smrti

en: Statue
cs: Socha

en: Statue of Lhun-dup
cs: Socha Lhun-dupa

en: Statue of Lo-bsang
cs: Socha Lo-bsanga

en: Statue of Ri-nzen
cs: Socha Ri-nzena

en: Statue of Sulla
cs: Sullina socha

en: Statue of Ten-zin
cs: Socha Ten-zina

en: Survive all enemy attacks
cs: Přežij všechny nepřátelské útoky

en: Survive and defeat all enemy waves
cs: Přežij a poraz všechny nepřátelské útoky

en: Teamwork and tactics are key to victory in this unusual battlefield, where eight armies fight to the finish.
cs: Týmová práce a taktika jsou klíčem k vítězství na tomto neobyčejném válečném poli, kde se střetává 8 armád.

en: The Aethermaw growls.
cs: Tlama éteru zavrčela.

en: The Freelands, also known to the people of the far east as The Land of No Kings, lie in between the Wilderlands and the Kingdom of Carorath, separating a land of absolute law from a land of absolute savagery. The people of the Freelands have been battling would-be conquerors of their land for hundreds of years, repelling great beasts from their western borders, and Carorathian Imperialists from their eastern borders.
cs: Země nikoho, označovaná někdy obyvateli dálného východu jako Země bez králů, se rozprostírá mezi Divočinou a královstvím Carorath. Odděluje tak země absolutní vlády a absolutního chaosu. Lidé zde žijící se potýkali s lačnými dobyvateli jejich země po staletí - na západní hranici odráželi všemožné tvory, na východní Carorathijské imperialisty.

en: The Great Mage Sulla has transported your armies to this bizarre nexus, and demands that you amuse her by doing battle.
    
    
    
    
    <span color='red'>Note:</span>
    
    <span color='green'>Units may not move into a hex with a rock cairn. They may, however, be recruited to, and move from, such hexes.</span>
    
    <span color='green'>Beginning on turn 4, the Great Mage Sulla will begin to unite the two halves of the battlefield. The process will be complete by the end of turn 6.</span>
cs: Velká magyně Sulla přenesla tvou armádu do tohoto prapodivného místa a požaduje rozptýlení pohledem na trochu boje.
    
    
    
    
    <span color='red'>Poznámka:</span>
    
    <span color='green'>Jednotky nemohou vstoupit na pole s kamennou mohylou. Mohou však být na těchto polích verbovány a odejít z nich.</span>
    
    <span color='green'>Počínajíc čtvrtým kolem, Velká magyně Sulla započne propojování obou polovin bojiště. Tento proces bude dokončen koncem šestého kola.</span>

en: The enemy cheers as a dark mist rises from the land, engulfing you. As ghostly wisps drain away your will, you realize that your time in this land is over.
cs: Jak nepřátelé jásají, ze země se zvedá temná mlha, obalující tě. Uvědomuješ si, že čas tvé vlády v těchto zemích je u konce, a přízračná chapadla tmavého mračna dusí poslední zbytky tvé vůle.

en: The inhabitants are rumored to be a strange alliance of man and beast, and our claim is not going to be unopposed. We must be prepared for the surprises of this land.
cs: Proslýchá se, že obyvatele tvoří zvláštní spojenectví lidí a nestvůr; náš zábor nezůstane bez odpovědi. Musíme se připravit na překvapení, které nám tato země přichystá.

en: The last and most powerful of these creatures are almost upon us. I feel that if we can finish them off in time, we shall be victorious.
cs: Poslední a nejnebezpečnější tvorové jsou již skoro u nás. Cítím, že když je dokážeme porazit rychle, zvítězíme.

en: The last words spoken by Grand Marshal Aethec Corryn: “Talael Ryndoc! I am through searching for you! I shall make my way back to Haldric’s Hall, and inform the court that you were too much of a coward to attend our duel! Your disgrace shall be more agonizing than the death I’d have given you!”
    
    Perhaps he should not have shouted quite so loudly....
cs: Poslední slova Velkého maršála Aeteka Corryna: „Talaeli Ryndocu! Nehodlám tě tu hledat věčně! Půjdu zpět do Haldrikových síní a dám dvoru vědět, že ses jako zbabělec vyhnul souboji! Zařídím, aby to ponížení bylo horší než smrt, která by tě čekala z mých rukou!“
    
    Asi neměl křičet tak nahlas...

en: The rallying cries of battle can once again be heard on this time-worn field of war, where the ghosts of thousands of brave warriors float invisibly through the mountains, trees and rivers.
cs: Sílící zvuky bitvy se opět rozléhají po tomto časem opotřebeném bojišti, kde duchové tisíců hrdinných válečníků neviditelně proplouvají horami, stromy a řekami.

en: The screams and pleas for mercy are finally silenced, as you remove your blood soaked blade from the last of the rebels. There will be no more resistance from the local scum. Your reign has finally earned stability.
cs: Výkřiky a prosby o milost konečně utichají, když vytahuješ potřísněnou čepel z posledního rebela. Místní chátra se již neodváží stavět na odpor. Konečně zažije tvá vláda období klidu.

en: The standard era for Wesnoth multiplayer. Consists of six factions and is generally balanced.
cs: Běžný věk pro hru více hráčů. Obsahuje šest ras a je velmi vyrovnaný.

en: The tale of this unlucky highwayman is yet to be told.
    (inscribed by WinnerB)
cs: Balada o tomto nešťastném lupiči ještě nebyla dokončena.
    (sepsal vítěz B)

en: The winds of the dark sky blew so cold,
    The moon was high, the night was old,
    Brave was the drake that dared forsake
    His home to steal the Basilisk’s gold.
    
    On that dark night, the skies so churned,
    He disregarded what he had learned,
    Foolish but brave, to the Basilisk’s cave,
    He flew, and the fire within him burned.
    
    Alas, that fire burns no more,
    For the Basilisk, with one mighty roar,
    Chilled him to the bone, and he turned to stone,
    And so he stays forevermore.
    
    The winds of the sky blow so cold,
    The years pass by, the days are old,
    Here stands that drake, who dared forsake
    His home to steal the Basilisk’s gold.
    (inscribed by Flametrooper)
cs: Hnaly se větry studené skrz temná oblaka,
    měsíc ten svítil z výše, a noc, ta nečeká,
    drak, který nebál se, na cestu vydal se,
    aby prý okradl o zlato baziliška.
    
    Temné té noci, když větry chmurně hučely,
    dobrodruh, mladý drak, zapomněl, co ho učili,
    ten statečný blázen, v baziliškův bazén
    letěl, se svými ohni, které v něm hučely.
    
    Běda, však ohně nehoří již více v břiše,
    protože bazilišek mocně chladně dýše.
    S tím drakem je ámen, stal se z něj fakt kámen,
    zůstane tak napořád, to zoolog píše.
    
    Ženou se větry studené skrz temná oblaka,
    Roky dál tu plynuly, a čas, ten nečeká,
    drak, který nebál se, na cestu vydal se,
    stojí tu, chtěl okrást o zlato baziliška.
    
    (sepsal Flametrooper, přeložila Bubu)

en: Then let us discover what lies in waiting and teach them not to oppose our claim.
cs: Zjistíme, kdo a co na nás čeká, a naučíme je nestavět se nám na odpor.

en: These caves were once the lair of Chak’kso Ney’yks, a legendary Elder Basilisk. The petrified forms of his victims remain as monuments to his savage power.
cs: Tyto jeskyně byly kdysi doupětem Chak'kso Ney'ykse, legendárního obřího baziliška. Okolí naplňují zkamenělé formy jeho obětí a tvoří tak monument jeho síle.

en: This brave warrior, known as Rilhon among the Naga, heard tell of a fabulous treasure that had been lost in these watery caves— a spear whose head was said to have been fashioned from the tooth of Chak’kso Ney’yks, an Elder Basilisk slain long ago by the Elvish hero, Eloralduil. According to the legend, the weapon rested somewhere on the bottom of this very lake (Ruaskkolin Lake, named for a well-known Sea Serpent who made it his home). Having prepared himself for battle with the Serpent, Rilhon met with two rather large surprises. The first was the petrified form of Ruaskkolin the Serpent. The second was the very-much-alive Chak’kso Ney’yks, who was, oddly enough, in possession of all of his teeth.
    (inscribed by Paterson)
cs: Tento slavný válečník, známý mezi Nagy jako Rilhon, slyšel vyprávění o bájném pokladu, který se ztratil v těchto vodních jeskyních – kopí, jehož hrot, jak znělo vyprávění, byl vytvarován ze zubu Chak´kso Ney´ykse, Dávného Baziliška zabitého před drahnou dobou Elfským hrdinou, Elorauduilem. Podle legendy, zbraň spočívala někde na dně tohoto jezera (Ruaskkolinova jezera, pojmenovaného po dobře známém Vodním Hadovi, který si z jezera udělal svůj domov). Když se připravoval na bitvu s Hadem, setkal se Rilhon se dvěma velkými překvapeními. Prvním byla zkamenělá podoba Hada Ruaskkolina. Tím druhým byl až příliš živý Chak´kso Ney´yks, který byl, kupodivu, vybaven všemi svými zuby.
    (sepsal Paterson)

en: This is a sculpture made of stone.
cs: Toto je socha z kamene.

en: This most unusual of caves was once known as the Chamber of Laughing Devils, and was the inner citadel of the Kah Ruuk Oni. The Kah Ruuk were a wicked and cunning race of man-eating demons, who terrorized the people of the Eastern Lands for nearly four hundred years, before vanishing from Irdya without a trace. Since that time, many factions have vied for dominion over the Den of Onis, hoping to unlock the strange and mysterious magics of its creators.
cs: Tato podivuhodná jeskyně byla kdysi zvána komnatou chechtavých ďáblů, a nalézala se v ní citadela Kah Ruuka Oniho. Kah Ruukové byli mazanou a lstivou rasou lidožravých démonů, kteří terorizovali lid Východních plání po téměř čtyři sta let. Poté náhle zmizeli beze stopy a na Irdyi se již neukázali. Od té doby o Oniovo doupě svádí boje mnohé fakce v naději, že se jim povede získat či ovládnout záhadné magické síly jeho tvůrců.

en: This vital supply route has played a key role in many of Wesnoth’s greatest battles.
cs: Tato životně důležitá zásobovací trasa sehrála klíčovou roli v mnoha ohromných bitvách historie Wesnothu.

en: Three players come head to head on this water-cut battlefield.
cs: Tři hráči, hlava na hlavě, na tomto vodou lemovaném válečném poli.

en: Through waves and rocky channels
    blue and white
    she pulled and pushed the tides
    and taught the fishes how to speak to planets
    silver green
    with magic
    running from her spirit into skins of kelp and shells of snails
    a twisting of her tail and hands
    she sent her songs to run on pin-tipped legs about the sands
    and now
    and now the strangest pause
    for years and years
    she hasn’t moved her eyes
    
    (inscribed by MJQ)
cs: Skrz vlny a kamenité kanály,
    Modré a bílé,
    Sunula přílivy a odlivy,
    Ona naučila ryby, jak rozmlouvat s planetami,
    Stříbřitě zelenými
    Kouzlem
    tekoucím z její duše do chaluh a ulit šneků
    zakroucením ocasu a rukou
    posílala své písně, aby běžely na špendlíkovitých nohou po písku
    a teď
    a teď, ta nejpodivnější pauza
    trvající staletí,
    kdy nepohnula očima
    
    (sepsal MJQ)

en: Tower of Doom
cs: Věž zhouby

en: Turn 11: Northerners
cs: Kolo 11: Seveřané

en: Turn 14: Drakes
cs: Kolo 14: Drakonidé

en: Turn 17: Undead
cs: Kolo 17: Nemrtví

en: Turn 2: Loyalists
cs: Kolo 2: Věrní

en: Turn 5: Knalgans
cs: Kolo 5: Knalgané

en: Turn 8: Rebels
cs: Kolo 8: Rebelové

en: Two armies collide on this disjointed coastal landscape of hidden caves and jagged rivers.
cs: Dvě armády se sráží v této odloučené pobřežní krajině skrytých jeskyň a rozeklaných řek.

en: Tyxrrn the Dauntless
cs: Tyxrrn Nebojácný

en: Ugh! How can this be? Defeated by mere barbarians! My gods have forsaken me...
cs: Ech! Je to možné? Porazili mě takovíto barbaři, mí bozi mne museli opustit...

en: Undead
cs: Nemrtví

en: Underground
cs: Podzemí

en: User Map
cs: Uživatelská mapa

en: Warfare transforms the simple farms and villages of a peaceful region into a subtly parceled battlefield.
cs: Válčení proměnilo prosté farmy a vesnice tohoto jinak poklidného regionu v rozdělená válečná pole.

en: Warfare transforms the simple farms and villages of a peaceful region into a subtly parceled battlefield. Designed by Doc Paterson.
cs: Válčení proměnilo prosté farmy a vesnice tohoto jinak poklidného regionu v rozdělená válečná pole. Navrhl Doc Patterson.

en: Wesnoth Benchmark: AI
cs: Wesnoth Benchmark: UI

en: Wesnoth Benchmark: Scrolling
cs: Wesnoth Benchmark: Rolování

en: Wesnoth Benchmark: Walking through Shroud
cs: Wesnoth Benchmark: Procházka tmou

en: Who will emerge from the confines of this perilous battlefield?
cs: Kdo se vynoří z okrajů tohoto nebezpečného bitevního pole?

en: Xikkrisx of Syrsszk was a powerful Saurian warrior, sent to this region by the Elders of the Rysssrylosszkk Clan (translation: “The Hunts-Foes-In-Boiling-Rivers Clan”). The Elders were preparing to make war on a human outpost, and were in great need of the powerful magics of Oxsrrsk, a Saurian Mystic who had last been seen heading in the direction of Ruaskkolin Lake. Xikkrisx found the petrified body of Oxsrrsk, along with a carefully bound scroll that had apparently been dropped into a small crevice in the cave floor. He opened the scroll and read a brief passage from the middle of the text: “After he was bound and cast from the Upper World, Chak’kso’s enraged spirit sought release, and was able to exert a corrupting influence on certain regions of the Upper World, channeled through ‘pathways of stone’ that extend from the surface into the depths of the Under Reaches. This rage altered the eggs of great lizards, shaping their bodies and spirits into implements of Chak’kso’s hatred.” Confused, Xikkrisx fixed his attention on the task at hand. Thinking that perhaps the Elders could find some way to restore Oxsrrsk, he began the long and strenuous task of hauling the statue back to the domain of the Rysssrylosszkk Clan. Exhausted, and not having traveled far from the lake, Xikkrisx set the statue down inside of a small cave, and lay down to rest. He was awoken by a bone-chilling roar.
cs: Xikkrisx ze Syrsszku byl mocný ještěrácký válečník, vyslaný do této oblasti staršími klanu Rysssrylosszkk (v překladu: „Klan-loví-nepřátele-v-divoké-řece“). Připravovali se totiž na válku s lidskou základnou a potřebovali velice pomoc ??? magie Oxsrrska, ještěráckého mystika, naposledy viděného na cestě k Ruaskkolinskému jezeru. Xikkrisx nalezl zkamenělé tělo Oxsrrska, a s ním ještě pečlivě převázaný svitek, očividně zapadlý do štěrbiny ve skále poté co byl upuštěn. I rozvinul svitek, podíval se doprostřed a četl, na co mu padl zrak: „Když byl Chak'kso spoután a vytěsněn z Vyššího světa, jeho rozzuřený duch hledal možnost osvobození a dokázal skrz kamenné cesty vedoucí z Dolních prostor zhoubně působit na některé oblasti Vyššího světa. Tento vztek pozměnil vejce velkých ještěrů, přičemž upravil jejich těla a mysli v nástroje Chak'ksovy nenávisti.“ Jelikož mu to nic neříkalo, Xikkrisx pokračoval ve svědomitém a zodpovědném plnění svého úkolu. Napadlo jej, že by snad starší mohli nějak navrátit Oxsrrska do původního stavu; popadl jej tedy v jeho současné kamenné podobě a počal vléci zpět do oblastí kmene Rysssrylosszkků. Nedošel se svým břemenem příliš daleko, než jej zmohla únava. Postavil sochu do nejbližší jeskyně a oddal se odpočinku. Probudilo jej kosti mrazící zařvání.

en: You have lost this game, but fear not. You can always try again. And again. And again. *Muahahaha*
cs: Tuto hru jste prohráli, ale nevadí. Můžete to vždy zkusit znova. A znova. A znova. *Muahahaha*

en: Your aim is to survive the spawning waves of units and defeat the final archenemies.
    
    The spawning waves are randomly generated and will be different each time Dark Forecast is played.
    
    They appear along the north, south, and west map edges — though they are most likely to spawn on the west edge. The waves appear at somewhat regular intervals.
    
    The weather will also change randomly, affecting the layout of the map.
    
    
    <b>Dark Forecast was made by:</b>
    
    <span color='green'>jb:</span>
    • Map design, spawn groups, and scenario concept
    
    <span color='green'>Rhuvaen:</span>
    • WML implementation
cs: Vaším cílem je přežít vlny objevivších se nepřátel a zničit závěrečné protivníky.
    
    Vlny nepřátel jsou vytvářeny náhodně a budou se lišit pokaždé, když je Temná předpověď hrána.
    
    Objevují se na všech okrajích kromě východního, ale nejpravděpodobněji na západě. Intervaly mezi nimi jsou částečně pravidelné.
    
    Počasí se také mění náhodně a ovlivňuje terén mapy.
    
    
    <b>Temnou předpověď vytvořili:</b>
    
    <span color='green'>jb</span>
    • návrh mapy, sestavy skupinek nepřátel a koncepce scénáře
    
    <span color='green'>Rhuvaen</span>
    • kódování WML

en: evil eye
cs: zlý pohled

en: statue
cs: socha

en: teamname^Center
cs: Centrální

en: teamname^East
cs: Východňané

en: teamname^Human
cs: Lidé

en: teamname^North
cs: Seveřané

en: teamname^Northeast
cs: Severovýchodní

en: teamname^Northwest
cs: Severozápadní

en: teamname^Revolt
cs: Povstalci

en: teamname^South
cs: Jižané

en: teamname^Southeast
cs: Jihozápadní

en: teamname^Southwest
cs: Jihozápadní

en: teamname^Team 1
cs: Tým 1

en: teamname^Team 2
cs: Tým 2

en: teamname^West
cs: Zápaďané
