wesnoth - en to sr translation catalogue (1029 entries)

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Confirm deleting saves
sr: Потврда брисања позиција

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Mouse scrolling
sr: Панирање мишем

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Middle-click scrolling
sr: Панирање средњим кликом

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Keep scrolling when mouse leaves window
sr: Панирање се наставља кад миш напусти прозор

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Local time of day area lighting
sr: Осветљење подручја према локалном добу дана

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show titlescreen animation
sr: Анимација насловног екрана

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show combat
sr: Приказ борбе

note: [advanced_preference]: type=int
en: Ping timeout
sr: Прековреме пинга

note: [advanced_preference]: type=int
en: Number of seconds to wait for a ping reply before timing out. Set to 0 to disable
sr: Колико секунди чекати на одзив пинга пре него што прекорачи време. Задајте 0 да искључите.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Accept whispers from friends only
sr: Шаптања се примају само од пријатеља

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Auto-open whisper windows in lobby
sr: Шаптачки прозори се сами отварају у холу

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Group players in lobby
sr: Груписање играча у холу

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Lobby sounds
sr: Звукови хола

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Disable notifications
sr: Без обавештења

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Reverse time graphics
sr: Обрнута графика времена

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Choose whether the sun moves left-to-right or right-to-left
sr: Да ли се сунце креће слева удесно или здесна улево.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Follow unit actions
sr: Праћење радњи јединица

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Choose whether the map view should scroll to a unit when an action or move is animated
sr: Треба ли приказ мапе да отклиза до јединице при анимацији радње или померања.

note: [advanced_preference]: type=int
en: Chat message aging
sr: Старење порука у ћаскању

note: [advanced_preference]: type=int
en: Number of minutes to wait before clearing an ingame chat message. Set to 0 to disable
sr: Колико минута сачекати пре него што се почисти порука ћаскања у игри. Задајте 0 да искључите.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Use 12-hour clock format
sr: 12-часовни формат сата

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show all unit types in help
sr: Сви типови јединица приказани у помоћи

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show all unit types in the help (requires restart). This does not alter the list of encountered units
sr: Приказује све типове јединица у помоћи (захтева поновно покретање). Овим се не мења списак сусретнутих јединица.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Joystick support
sr: Подршка за џојстик

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the scroll X-axis joystick
sr: Џојстик: број џојстика са X-осом за клизање

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the scroll X-axis
sr: Џојстик: број X-осе за клизање

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the scroll Y-axis joystick
sr: Џојстик: број џојстика са Y-осом за клизање

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the scroll Y-axis
sr: Џојстик: број Y-осе за клизање

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: deadzone of the scrolling stick
sr: Џојстик: мртва зона палице за клизање

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the cursor X-axis joystick
sr: Џојстик: број џојстика са X-осом за курсор

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the cursor X-axis
sr: Џојстик: број X-осе за курсор

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the cursor Y-axis joystick
sr: Џојстик: број џојстика са Y-осом за курсор

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the cursor Y-axis
sr: Џојстик: број Y-осе за курсор

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: deadzone of the cursor stick
sr: Џојстик: мртва зона палице за курсор

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the mouse X-axis joystick
sr: Џојстик: број џојстика са X-осом за миш

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the mouse X-axis
sr: Џојстик: број X-осе за миш

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the mouse Y-axis joystick
sr: Џојстик: број џојстика са Y-осом за миш

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the mouse Y-axis
sr: Џојстик: број Y-осе за миш

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: deadzone of the mouse stick
sr: Џојстик: мртва зона палице за миш

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the thrust axis joystick
sr: Џојстик: број џојстика са осом потиска

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the thrust axis
sr: Џојстик: број осе потиска

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: deadzone of the thruster
sr: Џојстик: мртва зона ручке потиска

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status [unstore_unit]
en: poisoned
sr: отрован

note: [lua]: generate_objectives [objectives]
en: Gold carryover:
sr: Пренесено злато:

note: [lua]: generate_objectives [note]
en: Notes:
sr: Белешке:

note: [about]
en: Programming
sr: Програмирање

note: [about]
en: General Purpose Administration and Coordination
sr: Општа администрација и координација

note: [about]
en: Artwork and Graphics
sr: Графика и цртање

note: [about]
en: Music
sr: Музика

note: [about]
en: Sound Effects
sr: Звучни ефекти

note: [about]
en: Campaign Design
sr: Дизајн похода

note: [about]
en: Multiplayer Maps and Balancing
sr: Вишеиграчке мапе и уравнотежавање

note: [about]
en: Packagers
sr: Припрема пакета

note: [about]
en: Miscellaneous Contributors
sr: Разни доприноси

note: [about]
en: Internationalization Managers
sr: Управљање интернационализацијом

note: [about]
en: English strings edition
sr: Издање с британским нискама

note: [about]
en: Afrikaans Translation
sr: Африканс превод

note: [about]
en: Arabic Translation
sr: Арапски превод

note: [about]
en: Basque Translation
sr: Баскијски превод

note: [about]
en: Bulgarian Translation
sr: Бугарски превод

note: [about]
en: Catalan Translation
sr: Каталонски превод

note: [about]
en: Chinese Translation
sr: Кинески превод

note: [about]
en: Chinese (Taiwan) Translation
sr: Кинески (Тајван) превод

note: [about]
en: Croatian Translation
sr: Хрватски превод

note: [about]
en: Czech Translation
sr: Чешки превод

note: [about]
en: Danish Translation
sr: Дански превод

note: [about]
en: Dutch Translation
sr: Холандски превод

note: [about]
en: English (GB) Translation
sr: Британски енглески превод

note: [about]
en: English (Shaw) Translation
sr: Eнглески (шовијански) превод

note: [about]
en: Esperanto Translation
sr: Есперанто превод

note: [about]
en: Estonian Translation
sr: Естонски превод

note: [about]
en: Filipino Translation
sr: Филипински превод

note: [about]
en: Finnish Translation
sr: Фински превод

note: [about]
en: French Translation
sr: Француски превод

note: [about]
en: Friulian Translation
sr: Фурлански превод

note: [about]
en: Galician Translation
sr: Галицијански превод

note: [about]
en: German Translation
sr: Немачки превод

note: [about]
en: Greek Translation
sr: Грчки превод

note: [about]
en: Hebrew Translation
sr: Хебрејски превод

note: [about]
en: Hungarian Translation
sr: Мађарски превод

note: [about]
en: Icelandic Translation
sr: Исландски превод

note: [about]
en: Indonesian Translation
sr: Индонежански превод

note: [about]
en: Irish Translation
sr: Ирски превод

note: [about]
en: Italian Translation
sr: Италијански превод

note: [about]
en: Japanese Translation
sr: Јапански превод

note: [about]
en: Korean Translation
sr: Корејски превод

note: [about]
en: Latin Translation
sr: Латински превод

note: [about]
en: Latvian Translation
sr: Летонски превод

note: [about]
en: Lithuanian Translation
sr: Литвански превод

note: [about]
en: Macedonian Translation
sr: Македонски превод

note: [about]
en: Marathi Translation
sr: Марати превод

note: [about]
en: Norwegian Translation
sr: Норвешки превод

note: [about]
en: Old English Translation
sr: Староенглески превод

note: [about]
en: Polish Translation
sr: Пољски превод

note: [about]
en: Portuguese Translation
sr: Португалски превод

note: [about]
en: Portuguese (Brazil) Translation
sr: Португалски бразилски превод

note: [about]
en: Romanian Translation
sr: Румунски превод

note: [about]
en: Russian Translation
sr: Руски превод

note: [about]
en: Serbian Translation
sr: Српски превод

note: [about]
en: Slovak Translation
sr: Словачки превод

note: [about]
en: Slovenian Translation
sr: Словеначки превод

note: [about]
en: Spanish Translation
sr: Шпански превод

note: [about]
en: Swedish Translation
sr: Шведски превод

note: [about]
en: Turkish Translation
sr: Турски превод

note: [about]
en: Ukrainian Translation
sr: Украјински превод

note: [about]
en: Valencian (southern Catalan) Translation
sr: Валенсијски (јужнокаталонски) превод

note: [about]
en: Vietnamese Translation
sr: Вијетнамски превод

note: [about]
en: RACV’s Translation
sr: Валенсијски (РАЦВ) превод

note: [about]
en: Bots
sr: Ботови

note: [item]: id=holly-water [object]
en: Holy Water
sr: света водица

note: [item]: id=potion-poison [object]: id={ID}
en: Poison
sr: отров

note: [item]: id=storm-trident [object]
en: Storm Trident
sr: олујни трозубац

note: [set_menu_item]: id=ai_controller_leader_control_{CONTROLLED_SIDE}
en: Ask $ally_leader.name (leader of side $ally_leader.side) to move here
sr: Тражи да се $ally_leader.name (вођ стране $ally_leader.side) помери овде

note: [note]
en: In this scenario, you may issue instructions to an allied side by right-clicking on a unit that belongs to it.
sr: У овом сценарију можете издавати упуте савезничкој страни, тако што кликнете десним на јединицу која јој припада.

note: [literal] [overview_message_has_instructions]: speaker=narrator [overview_message_no_instructions]: speaker=narrator
en: Instruct ally
sr: Упут савезнику

note: [overview_message_has_instructions]: speaker=narrator
en: $ally_leader.name (side $ally_side|) is carrying out the following instructions:
sr: $ally_leader.name (страна $ally_side|) извршава следеће упуте:

note: [overview_message_no_instructions]: speaker=narrator
en: $ally_leader.name (side $ally_side|) has not been given any instructions and is acting normally.
sr: $ally_leader.name (страна $ally_side|) нема никакве упуте и понаша се уобичајено.

note: [aggression]
en: Be more aggressive
sr: Наступи агресивније

note: [aggression]
en: aggressive.
sr: агресивно.

note: [caution]
en: Be more defensive
sr: Наступи одбрамбеније

note: [caution]
en: defensive.
sr: одбрамбено.

note: [focus_on_enemy]
en: Focus on defeating...
sr: Гледај да поразиш...

note: [focus_on_enemy]
en: focusing on defeating $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.focus_on_enemy.side_description|.
sr: гледа да порази $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.focus_on_enemy.side_description|.

note: [else]
en: side $temp_i
sr: страна $temp_i

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [value]
en: Back
sr: Назад

note: [protect]
en: Focus on protecting...
sr: Гледај да заштитиш...

note: [protect]
en: focusing on protecting $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.protect.side_description|.
sr: гледа да заштити $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.protect.side_description|.

note: [option]: type=objective
en: Defend a location...
sr: Брани положај...

note: [print]
en: Right-click to select a location to defend
sr: Кликните десним да изаберете положај за брањење

note: [set_menu_item]: id=ai_controller_defend_location_picker
en: Defend this location
sr: Брани овај положај

note: [command]
en: focusing on defending the area around $x1|,$y1|.
sr: гледа да одбрани област око $x1|,$y1|.

note: [print]
en: Location selection canceled
sr: Бирање положаја отказано

note: [revoke_objective_orders]
en: Clear objective orders
sr: Очисти наређења о циљевима

note: [revoke_behavior_orders] [revoke_objective_orders] [then]
en: none set.
sr: ништа задато.

note: [revoke_behavior_orders]
en: Clear behavior orders
sr: Очисти наређења о понашању

note: [revoke_all_orders]
en: Clear all orders
sr: Очисти сва наређења

note: [do]
en: Objective: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_objective_description
    Behavior: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_behavior_description
sr: Циљ: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_objective_description
    Понашање: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_behavior_description

note: [literal]
en: Set objective...
sr: Постави циљ...

note: [literal]
en: Set behavior...
sr: Постави понашање...

note: [literal]
en: Exit
sr: Напусти

en: Set special orders...
sr: Постави посебна наређења...

en: Move leader to...
sr: Помери вођа на...

en: Right-click to select a location to move leader to
sr: Кликните десним да изаберете положај где треба померити вођа

en: Move leader here
sr: Помери вођа овде

en: moving leader to $x1|,$y1|.
sr: вођа се помера на $x1|,$y1|.

en: Clear special orders
sr: Очисти посебна наређења

en: Special: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_special_description
sr: Посебно: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_special_description

note: [message]: speaker=narrator
en: You have come across a wishing well. What would you like to wish for?
sr: Набаса на бунар жеља. Која ти је жеља?

note: [option]: speaker=narrator
en: A swift victory
sr: Брза победа

note: [message]: speaker=unit
en: With this golden coin, I wish that this battle end in a swift and safe victory.
sr: Овим златним новчићем, желим да се битка оконча брзом и сигурном победом.

note: [option]: speaker=narrator
en: Lots of gold
sr: Брдо злата

note: [message]: speaker=unit
en: I wish this single gold coin be returned ten-fold to me.
sr: Желим да ми се овај један златни новчић врати десетоструко.

note: [option]: speaker=narrator
en: Peace throughout Wesnoth.
sr: Мир у целом Весноту.

note: [message]: speaker=unit
en: The only thing worth wishing for is peace throughout the land.
sr: Једино вредно жеље јесте мир у читавој земљи.

note: [option]: speaker=narrator
en: Don’t make a wish.
sr: Не пожели ништа.

note: [object]: id={ID}
en: Potion of Healing
sr: напитак излечења

note: [object]: id={ID}
en: A feeling of well-being overwhelms the drinker.
sr: Осећај добростања обли испијача.

note: [object]: id={ID}
en: You are not worthy of healing.
sr: Не завређујеш исцељење.

note: [object]: id={ID}
en: Poison is seeping through the veins of this unit at this very moment.
sr: Отров тече венама ове јединице баш у овом тренутку.

en: Sprinkling this water on melee weapons grants them the <i>arcane</i> damage type until the end of the current scenario. Should $unit.name use it?
sr: Попрскана овом водом, оружја за блиску борбу наносе <i>волшебни</i> вид штете до краја текућег сценарија. Да ли да је $unit.name употреби?

en: holy water^Take it
sr: Узми

en: holy water^Leave it
sr: Остави

en: I am not suited to the use of this item! Let another take it.
sr: Нисам погодан да носим ово! Нека је други узме.

note: [object]
en: This water will make melee weapons have the <i>arcane</i> damage type until the end of the current scenario.
sr: Ова вода дарује оружју за блиску борбу <i>волшебни</i> вид штете до краја текућег сценарија.

note: [object]: id={ID}
en: Potion of Strength
sr: напитак снаге

note: [object]: id={ID}
en: Strength is given to the drinker.
sr: Даје снагу испијачу.

note: [object]: id={ID}
en: Potion of Decay
sr: напитак распада

note: [object]: id={ID}
en: This poor unit drank something really bad.
sr: Ова јадна јединица испи нешто заиста лоше.

note: [object]: id={ID}
en: Ring of Regeneration
sr: прстен обнављања

note: [object]: id={ID}
en: This ring will heal the bearer a little each turn.
sr: Овај прстен ће помало лечити носиоца у сваком потезу.

note: [object]: id={ID}
en: Ring of Slowness
sr: прстен успорења

note: [object]: id={ID}
en: The bearer of this ring is slowed.
sr: Носилац ово прстена бива успорен.

note: [object]: id={ID}
en: Staff of Swiftness
sr: штап жустрине

note: [object]: id={ID}
en: This staff will grant the bearer swift movement.
sr: Овај штап ће подарити носиоцу жустрину кретања.

note: [object]: id={ID}
en: Only magical beings can wield such an object.
sr: Само магична створења могу користити такав предмет.

en: Only the mermen can use this item!
sr: Само морејци могу користити овај предмет!

en: Should $unit.name pick up the trident?
sr: Треба ли $unit.name да покупи трозубац?

en: storm trident^Leave it
sr: Остави

en: storm trident^Take it
sr: Узми

note: [object]
en: This trident allows a merman to shoot electric bolts at his enemies!
sr: Овим трозупцем морејац може испаљивати електричне муње на непријатеље!

note: [effect]: type=fire
en: storm trident
sr: олујни трозубац

note: [effect]: type=fire
en: sceptre of fire
sr: ватрено жезло

en: Egar,Elch,Ga’ash,Gadé Ihn,Gakré Ohm,Galeck,Galsh,Garadin,Garchin,Gark,Garlan,Garlin Ohn,Garrutin,Gart’lo,Garushi,Gashinar,Gashol,Gaushii,Gaustun,Gegchi,Gelka Kon,Gelknick,Gillan,Gisharri,Gost,Grada,Græt Ihn,Grashen,Gravlan,Grag,Grelnit,Grenn Ohn,Greth,Gribbel,Gridda,Grish,Gron Ihn,Ka,Kahn Ih,Karigan,Karri Kon,Karron,Kask,Kegrid,Kerath Ihn,Kerath Kor,Klash,Kon Garashé,Kraag,Krall Ohn,Kran Kor,Krash,Kraslar,Krenli,Kruggen,Kun,Mah Toa,Margian,Mar’Ildian,Markan,Markinos,Mar Ohn,Marra Di’lek,Marrito,Marritos,Merkush,Merritos Gark,Morusté,Murr,Omataké,Reshan,Vashitt,Velnick,Veralon,Veramo,Verath,Verditt,Verkon,Verlinn,Vermad,Vertick,Vladnir
sr: Егар,Елх,Гаш,Гадеј Ин,Гакреј Ом,Галек,Галш,Гарадин,Гарчин,Гарк,Гарлан,Гарлин Он,Гарутин,Гартло,Гаруши,Гашинар,Гашел,Гауши,Гаустун,Гекчи,Гелка Кон,Гелкник,Гилан,Гишари,Гост,Града,Грет Ин,Грашен,Гравлан,Греј,Грелнит,Грен Он,Грец,Грибел,Грида,Гриш,Грон Их,Ка,Кан Их,Кариган,Кари Кон,Карон,Касп,Кегрид,Керат Ин,Керат Кор,Клаш,Кон Гарашеј,Краг,Крал Он,Кран Кор,Краш,Краслар,Кренли,Круген,Кун,Ма Тоа,Мал,Маргијан,Марилдијан,Маркан,Маркинос,Мар Он,Мара Дилек,Марито,Маритос,Меркуш,Меритос Гарк,Морустеј,Мур,Оматакеј,Решан,Вашит,Велник,Вералон,Верамо,Верат,Вердит,Веркон,Верлин,Вермад,Вертик,Владнир

en: Alen Ka,Alinash Mal,Ashirt,Auginet Ka,Auuglann,Damell,Dell,Demla,Dinsill,Eshi,Olath,Omage,Omagrra,Orra Ka,Orridan,Orrida,Oshibi,Vallin,Valnirra,Valnitt,Velisk,Verra,Vellin Ka,Veshtar,Vushtin
sr: Ален Ка,Алинаш Мал,Аширт,Огинет Ка,Оуглан,Дамел,Дел,Демла,Динсил,Еши,Олат,Омаж,Омагра,Ора Ка,Оридан,Орида,Ошиби,Валин,Валнира,Валнит,Велиск,Вера,Велин Ка,Вештар,Вуштин

en: Aigaithas,Aigaithil,Aigaithing,Aigaithol,Aigalas,Aigaling,Aigalis,Aigalol,Aigalsil,Aigatas,Aigatis,Aigatlos,Aigatsil,Aigatsol,Aigatus,Aigcatas,Aigcatil,Aigcating,Aigcatis,Aigcatsil,Aigcatsol,Aigcatus,Aigdring,Aigdris,Aigdrlos,Aigdrsil,Aigdrsol,Aigduras,Aigdurlos,Aigdursol,Aigthaing,Aigthais,Aigthasil,Aigthaus,Alaithas,Alaithis,Alaithlos,Alaithol,Alaithsol,Alaithus,Alalas,Alalil,Alalol,Alalsol,Alalus,Alatas,Alatil,Alating,Alatlos,Alatsil,Alcatil,Alcatis,Alcatlos,Alcatsil,Aldras,Aldril,Aldring,Aldris,Aldrlos,Aldrol,Aldrsol,Alduras,Aldurlos,Aldurol,Althaas,Althail,Althalos,Althaol,Althasil,Althasol,Althaus,Anaithas,Anaithil,Anaithing,Anaithis,Anaithsil,Anaithus,Analil,Anallos,Analol,Analsil,Analus,Anatas,Anating,Anatis,Anatol,Anatsol,Ancatas,Ancatil,Ancatol,Ancatus,Andril,Andris,Andrlos,Andrus,Anduril,Andurol,Andursol,Andurus,Anthaas,Anthaing,Anthais,Anthaol,Anthasil,Anthasol,Anthaus,Augaithas,Augaithing,Augaithsil,Augaithus,Augalas,Augaling,Augalol,Augating,Augatlos,Augatol,Augatsil,Augatsol,Augcatas,Augcatil,Augcatis,Augcatol,Augcatsil,Augcatus,Augdras,Augdris,Augdrsil,Augdrus,Augduras,Augduril,Augduring,Augdurol,Augdursol,Augdurus,Augthail,Augthais,Augthalos,Augthaol,Dulaithil,Dulaithing,Dulaithlos,Dulaithsil,Dulaithsol,Dulalas,Dulaling,Dulalis,Dulalsil,Dulatil,Dulating,Dulatol,Dulatsol,Dulatus,Dulcatil,Dulcating,Dulcatlos,Dulcatol,Dulcatsil,Dulcatsol,Duldril,Duldris,Duldrlos,Duldrol,Duldrsil,Duldrus,Dulduras,Dulduring,Duldursil,Duldurus,Dulthalos,Dulthasil,Dulthasol,Dulthaus,Glamaithil,Glamaithis,Glamaithol,Glamaithsol,Glamalil,Glamaling,Glamalis,Glamallos,Glamalsil,Glamalus,Glamatil,Glamatus,Glamcatas,Glamcatil,Glamcating,Glamcatsil,Glamcatus,Glamdras,Glamdril,Glamdrlos,Glamdrsol,Glamduras,Glamduril,Glamduring,Glamduris,Glamdursol,Glamthaas,Glamthaol,Glamthasil,Glamthasol,Glamthaus,Glomin,Gomaithas,Gomaithil,Gomaithol,Gomaithsol,Gomalil,Gomalis,Gomalus,Gomatas,Gomatil,Gomating,Gomatis,Gomatlos,Gomatol,Gomcatil,Gomcatis,Gomcatlos,Gomdras,Gomdril,Gomdring,Gomdris,Gomdrol,Gomdrsil,Gomduris,Gomdurlos,Gomdursil,Gomdursol,Gomdurus,Gomthaas,Gomthalos,Gomthasol,Naraithil,Naraithing,Naraithol,Naraithsil,Naraithsol,Naraithus,Naralas,Naralil,Naralsil,Naralus,Naratlos,Naratol,Naratsil,Narcating,Narcatis,Narcatol,Narcatsil,Narcatsol,Nardras,Nardril,Nardring,Nardris,Nardrol,Nardrsil,Nardrsol,Nardrus,Narduras,Narduril,Nardurol,Narthalos,Narthaol,Pelaithas,Pelaithil,Pelaithing,Pelaithis,Pelaithlos,Pelaithol,Pelaithsil,Pelaithsol,Pelalil,Pelaling,Pelalis,Pelalsil,Pelalsol,Pelalus,Pelatil,Pelating,Pelatis,Pelatol,Pelatsil,Pelatus,Pelcating,Pelcatlos,Pelcatol,Pelcatsil,Peldras,Peldril,Peldrsol,Peldrus,Pelduril,Pelduring,Pelduris,Peldurol,Peldursol,Peldurus,Pelthaas,Pelthail,Pelthasil,Trithaithas,Trithaithil,Trithaithis,Trithaithlos,Trithaithol,Trithaithsil,Trithaithsol,Trithaithus,Trithalis,Trithalol,Trithatas,Trithatil,Trithatlos,Trithatsol,Trithcatlos,Trithcatsol,Trithcatus,Trithdril,Trithdring,Trithdris,Trithdrlos,Trithdrol,Trithdrsol,Trithdrus,Trithduril,Trithduring,Trithdurlos,Trithdurol,Trithdursil,Trithdurus,Triththaas,Triththail,Triththaing,Triththasol,Triththaus
sr: Ајгајтас,Ајгајтил,Ајгајтинг,Ајгајтол,Ајгалас,Ајгалинг,Ајгалис,Ајгалол,Ајгалсил,Ајгатас,Ајгатис,Ајгатлос,Ајгатсил,Ајгатсол,Ајгатус,Ајкатас,Ајкатил,Ајкатинг,Ајкатис,Ајкатсил,Ајкатсол,Ајкатус,Ајдринг,Ајдрис,Ајдрлос,Ајдрсил,Ајдрсол,Ајдурас,Ајдурлос,Ајдурсол,Ајтајинг,Ајтајис,Ајтасил,Ајтаус,Алајтас,Алајтис,Алајтлос,Алајтол,Алајтсол,Алајтус,Алалас,Алалил,Алалол,Алалсол,Алалус,Алатас,Алатил,Алатинг,Алатлос,Алатсил,Алкатил,Алкатис,Алкатлос,Алкатсил,Алдрас,Алдрил,Алдринг,Алдрис,Алдрлос,Алдрол,Алдрсол,Алдурас,Алдурлос,Алдурол,Алтас,Алтајил,Алталос,Алтаол,Алтасил,Алтасол,Алтаус,Анајтас,Анајтил,Анајтинг,Анајтис,Анајтсил,Анајтус,Аналил,Аналос,Аналол,Аналсил,Аналус,Анатас,Анатинг,Анатис,Анатол,Анатсол,Анкатас,Анкатил,Анкатол,Анкатус,Андрил,Андрис,Андрлос,Андрус,Андурил,Андурол,Андурсол,Андурус,Антас,Антајнг,Антајис,Антаол,Антасил,Антасол,Антаус,Аугајтас,Аугајтинг,Аугајтсил,Аугајтус,Аугалас,Аугалинг,Аугалол,Аугатинг,Аугатлос,Аугатол,Аугатсил,Аугатсол,Ауктас,Аукатил,Аукатис,Аукатол,Аукатсил,Аукатус,Аугдрас,Аугдрис,Аугдрсил,Аугдрус,Аугдурас,Аугдурил,Аугдуринг,Аугдурол,Аугдурсол,Аугудрус,Аугтајил,Аугтајис,Аугатлос,Аугатол,Дулајтил,Дулајтинг,Дулајтлос,Дулајтсил,Дулајтсол,Дулалас,Дулалинг,Дулалис,Дулалсил,Дулатил,Дулатанг,Дулатол,Дулатсол,Дулатус,Дулактил,Дулкатинг,Дулкатлос,Дулкатол,Дулкатсил,Дулкатсол,Дулдрил,Дулдрис,Дулдрсол,Дулдрол,Дулдрсил,Дулдрус,Дулдрас,Дулдуринг,Дулдурсил,Дулдрус,Дулталос,Дултасил,Дултасол,Дултаус,Гламајтил,Гламајтис,Гламајтол,Гламајтсол,Гламалил,Гламалинг,Гламалис,Гламалос,Гламалсил,Гламалус,Гламатил,Гламатус,Гламкатас,Гламкатил,Гламкатинг,Гламкатсил,Гламкатус,Гламдрас,Гламдрил,Гламдрлос,Гламдрсол,Гламдурас,Гламдурил,Гламдуринг,Гламдурис,Гламдурсол,Гламтас,Гламтаол,Гламтасил,Гламтасол,Гламтаус,Гломин,Гломајтас,Гомајтил,Гомајтол,Гомајтсол,Гомалил,Гомалис,Гомалус,Гоматас,Гоматил,Гоматинг,Гоматис,Гоматлос,Гоматол,Гомкатил,Гомкатис,Гомкатлос,Гомдрас,Гомдрил,Гомдринг,Гомдрис,Гомдрол,Гомдрсил,Гомдурис,Гомдурлос,Гомдурсил,Гомдурсол,Гомдурус,Гомтас,Гомталос,Гомтасол,Нарајтил,Нарајтинг,Нарајтол,Нарајтсил,Нарајтсол,Нарајтус,Наралас,Наралил,Наралсил,Наралус,Наратлос,Наратол,Наратис,Наркатинг,Наркатис,Наркатол,Наркатсил,Наркатсол,Нардрас,Нардрил,Нардринг,Нардрис,Нардрол,Нардрсил,Нардрсол,Нардрус,Нардурас,Нардурил,Нардурол,Нарталос,Нартаол,Пелајтас,Пелајтил,Пелајтинг,Пелајтис,Пелајтлос,Пелајтол,Пелајтсил,Пелајтсол,Пелалил,Пелалинг,Пелалис,Пелалсил,Пелалсол,Пелалус,Пелатил,Пелатинг,Пелатис,Пелатол,Пелатсил,Пелатус,Пелкатинг,Пелкатлос,Пелкатол,Пелкатсил,Пелдрас,Пелдрил,Пелдрсол,Пелдрус,Пелдурил,Пелдуринг,Пелдурис,Пелдурол,Пелдурсол,Пелдурус,Пелтас,Пелтајил,Пелтасол,Тритајтас,Тритајтил,Тритајтис,Тритајтлос,Тритајтол,Тритајтсил,Тритајтсол,Тритајтус,Триталис,Триталол,Тритатас,Тритатил,Триталсол,Тритатсол,Трикатлос,Трикатлос,Трикатус,Тридрил,Тридринг,Тридрис,Тридрсол,Тридрол,Тридрсол,Тридрус,Тридурил,Тридуринг,Тридурлос,Тридурлол,Тридурсил,Тридурус,Тритас,Тритајил,Тритајинг,Тритасол,Тритаус

en: Amadrieriand,Amáril,Amelad,Ameldor,Amendel,Ameng,Amilmaldur,Amilmalith,Amilmandir,Amind,Amiol,Amiorion,Amithrarion,Amóldor,Amorfimir,Amorfir,Amowyn,Amulas,Amundil,Anán,Anebrin,Anebrir,Anémbor,Anénduil,Anerion,Anilad,Anil-Gawyn,Anilmambor,Anilmariand,Anior,Anithranduil,Anol,Anon,Anorfing,Anundil,Belán,Belandil,Belarandel,Belel,Belén,Belil-Gandil,Belilmand,Belilmang,Beliondil,Beliril,Belithraldor,Belithrawyn,Belólad,Belómir,Belondel,Belyrion,Cadriembor,Cadrieriand,Cálad,Caladrielas,Calándel,Caldur,Cáldur,Calebrindel,Calebrindir,Calénduil,Calil-Gandir,Calil-Gawyn,Calioriand,Caliril,Calónduil,Caloril,Cándir,Canduil,Caraldur,Carang,Célad,Celadrieriand,Celang,Celaral,Celarandil,Celáriand,Celebririon,Celelas,Celendel,Celér,Celilmalas,Celiondir,Celior,Celiorion,Celong,Celór,Celóril,Celorion,Celundir,Celuwyn,Celyndel,Cénduil,Cindil,Ciong,Cithralad,Cithraldur,Cithrand,Cithrandel,Cithraril,Col,Corfil,Corfildur,Cówyn,Cun,Cundir,Cylas,Delán,Delánd,Delandel,Delaraldur,Deláril,Delawyn,Deléng,Delilmaldor,Deliol,Delithrar,Deliwyn,Delóldor,Delorfilad,Delorfilith,Delorion,Delundil,Eäradriendel,Eäradrier,Eäránduil,Eäraralad,Eärebrindel,Eäréldor,Eäreng,Eärérion,Eärithrandil,Eäromir,Eärorfiriand,Eäryldur,Eäryriand,Eladrieng,Elálith,Elánd,Elándil,Elebrildor,Elebrindel,Elebriril,Elélas,Elémbor,Elemir,Elen,Elil-Garil,Elilmaldur,Eliomir,Eliondil,Elolas,Elólas,Elor,Elorfilad,Elradrien,Elralith,Elran,Elreldur,Elrilmand,Elrioldor,Elriolith,Elrithralith,Elrithranduil,Elrorfir,Elval,Elvandir,Elvaramir,Elváwyn,Elvebrind,Elvebrindel,Elvélith,Elvémir,Elverion,Elvil-Garion,Elvilmaldur,Elvilmaril,Elvioldur,Elvombor,Elvónduil,Elvorfimir,Elvorfiriand,Elvorfiril,Elvóriand,Elvund,Elyldor,Elyrion,Eowambor,Eowanduil,Eowar,Eowaraldor,Eowaran,Eowarar,Eowariand,Eowarion,Eowebrind,Eowémir,Eowil-Garion,Eowimbor,Eowiomir,Eowithrawyn,Eowóldur,Eoworfildor,Eowówyn,Eowylas,Fadriendel,Fandel,Farandir,Fáwyn,Fendel,Fer,Filman,Fioril,Fithraril,Forfilas,Fyrion,Gadriendil,Gadrieng,Galadrieldor,Galálad,Galálas,Galalith,Galar,Galelas,Galeldur,Galelith,Galémbor,Galithrariand,Galoldur,Galuldur,Galur,Galurion,Gambor,Gán,Ganduil,Garaldor,Gararil,Gelad,Géril,Gil-Gandel,Gil-Gang,Giombor,Githral,Githralad,Gladriendil,Glal,Glámbor,Glandil,Glarang,Glararil,Glilmal,Glimir,Glior,Glólas,Gloldor,Glómir,Glon,Glul,Golad,Gor,Gumbor,Gyl,Gymbor,Gyn,Harariand,Háriand,Hebril,Hemir,Hénduil,Hilas,Hil-Garion,Hilmariand,Hiong,Hirion,Hithrandel,Horfilad,Horfindel,Hundel,Hymir,Hyrion,Hywyn,Isadrieng,Isándir,Isarandel,Isarar,Iselas,Isér,Isilmandel,Isirion,Isithral,Isól,Isóndel,Isóng,Isorfilad,Isorfindir,Isuwyn,Isyndel,Legal,Legaran,Legémir,Legéril,Legilad,Legil-Gal,Legiondel,Legithralith,Legorfindil,Legorfirion,Legówyn,Legyl,Legyn,Linduilas,Lómadrieril,Lómarand,Lómariand,Lómebrilad,Lómebrind,Lómémbor,Lómilmaril,Lómiriand,Lómorfindil,Lómowyn,Madrieril,Maldur,Mánduil,Maraldur,Mebrin,Méng,Mérion,Miolith,Miomir,Mithrand,Mondir,Móndir,Morfilas,Morfin,Morfiriand,Mylith,Nadrieldor,Nalith,Nán,Nél,Nil-Galas,Nil-Galith,Nil-Gar,Nilmar,Nóndel,Norfildor,Norfilith,Norfindil,Norfindir,Numbor,Nyldur,Padrieriand,Padrieril,Pamir,Paraldor,Parariand,Pilmalad,Pindir,Pór,Porfildur,Pumbor,Pyldur,Rebrir,Réndir,Rilmandil,Rithrandil,Ról,Róldor,Roldur,Róldur,Rorfilad,Rorfindil,Rówyn,Ryn,Sadrielas,Sebrin,Sebriril,Sénd,Sil-Gal,Sólad,Sorfind,Sóriand,Tadriendir,Taral,Taraldur,Táriand,Tendel,Téwyn,Thradrieriand,Thrambor,Thraral,Threbring,Thrélad,Thréldur,Thril-Gamir,Thril-Gandir,Thril-Gar,Thrilmandel,Thrimir,Thrion,Thrithran,Throlas,Thrón,Thróng,Thrund,Thryriand,Til-Gan,Tilmalad,Tilmalas,Tinandir,Tinarambor,Tinarariand,Tinén,Tinil-Ganduil,Tinilmand,Tinilmawyn,Tinimir,Tinindil,Tinithrar,Tinoldor,Tinond,Tinorfind,Tinorfiriand,Tinóriand,Tinowyn,Tinun,Tinyl,Tion,Tolas,Torfildur,Tówyn,Tylad,Unadrieldor,Unadrier,Unál,Unalas,Unálas,Unaraldur,Unaril,Unárion,Unebrin,Unebrind,Uneldor,Unil,Unil-Gan,Uniolith,Unioril,Unólith,Unombor,Unóndel,Unondir,Unorfildor,Unorfiril,Unorfiwyn,Unulad,Uradrielas,Uradrierion,Urálas,Urálith,Urambor,Urér,Uril-Gambor,Urilmalith,Uróldor,Urorfildor,Urul,Urymir,Válad,Ván,Vándel,Vandir,Varalas,Vararion,Vebril,Vebrilas,Vebrinduil,Vel,Vilith,Vol,Vólas,Vóldur,Vondel,Vorfin,Vorfindil,Vulas,Vuldur,Vunduil,Vylas,Vyldor
sr: Амадријеријанд,Амарил,Амелад,Амелдор,Амендел,Аменг,Амилмалдур,Амилмалит,Амилмандир,Аминд,Амиол,Амиорон,Амитрарион,Амолдор,Аморфимир,Аморфир,Амовин,Амулас,Амундил,Анан,Анебрин,Анебрир,Анембор,Анендујил,Анерион,Анилад,Анил-Гавин,Анилмамбор,Анилмаријанд,Аниор,Анитрандујил,Анол,Анон,Анорфинг,Анундил,Белан,Беландил,Беларандел,Белел,Белен,Белил-Гандил,Белилманд,Белилманг,Белиондил,Белирил,Белитралдор,Белитравин,Белолад,Беломир,Белондел,Белирион,Кадријембор,Кадријеријанд,Калад,Каладријелас,Каландел,Калдур,Калдур,Калебриндел,Калебриндир,Календујил,Калил-Гандир,Калил-Гавин,Калиоријанд,Калирил,Калондујил,Калорил,Кандир,Кандујил,Сералдур,Серанг,Селад,Селадријеријанд,Селанг,Селарал,Селерандил,Селаријанд,Селебрирон,Селелас,Селендел,Селерион,Слилмалас,Селиондир,Селиор,Селиорион,Селонг,Селор,Селорил,Селорион,Селундир,Селувин,Селиндел,Сендујил,Синдил,Сионг,Ситралад,Ситралдур,Ситранд,Ситрандел,Ситрарил,Кол,Корфил,Корфилдур,Ковин,Кун,Кундир,Силас,Делан,Деланд,Деландел,Деларлдур,Деларил,Делавин,Деленг,Делилмалдор,Делиол,Делитрар,Деливин,Делолдор,Делорфилад,Делорфилит,Делорион,Делундил,Ејарадријендел,Ејарадријер,Ејарандујил,Ејараралад,Ејаребриндел,Ејарелдор,Ејаренг,Ејарерион,Ејаритрандрил,Ејаромир,Ејарорфиријанд,Ејарилдур,Ејариријанд,Еладријенг,Елалит,Еланд,Еландил,Елебрилдор,Елебриндел,Елебририл,Елелас,Елембор,Елемир,Елен,Елил-Гарил,Елилмалдур,Елиомир,Елиондил,Елолас,Елолас,Елор,Елорфилад,Елрадријен,Елралит,Елран,Елрелдур,Елрилманд,Елриолдор,Елриолит,Елритралит,Елритрандујил,Елрорфир,Елвал,Елвандри,Елварамир,Елвавин,Елвебринд,Елвебриндел,Елвелит,Елвемир,Елверион,Елвил-Гарион,Елвилмалдур,Елвилмарил,Елвиолдур,Елвомбор,Елвондујил,Елворфимир,Елворфиријанд,Елворфирил,Елворијанд,Елвунд,Елилдор,Елирион,Еовамбор,Еовандујил,Еовар,Еоваралдор,Еоваран,Еоварар,Еовиријанд,Еоварион,Еовебринд,Еовемир,Еовил-Гарион,Еовимбор,Еовиомир,Еовитравин,Еоволдур,Еоворфилдор,Еововин,Еовилас,Фандријендел,Фандел,Фарандир,Фавин,Фендел,Фер,Филман,Фиорил,Фитрарил,Форфилас,Фирион,Гадријендил,Гадријенг,Галадријелдор,Галалад,Галалас,Галалит,Галар,Галелас,Галелдур,Галелит,Галембор,Галитраријанд,Галолдур,Галулдур,Галур,Галурион,Гамбор,Ган,Гандујил,Гаралдор,Гарарил,Гелад,Герил,Гил-Гандел,Гил-Ганг,Гиомбор,Гитрал,Гитралад,Гладријендил,Глал,Гламбор,Гландил,Гларанг,Гларарил,Глилмал,Глимир,Глиор,Глолас,Глолдор,Гломир,Глон,Глул,Голад,Гор,Гумбор,Гил,Гимбор,Гин,Хараријанд,Наријанд,Хебрил,Хемир,Хендујил,Хилас,Хил-Гарион,Хилмаријанд,Хионг,Хирион,Хитрандел,Хорфилад,Хорфиндел,Хундел,Химир,Хирион,Хивин,Исадријенг,Исандир,Исарандел,Исарар,Иселас,Исер,Исилмандел,Исирион,Иситрал,Исол,Исондел,Исонг,Исорфилад,Исорфиндил,Исувин,Исиндел,Легол,Легаран,Легемир,Легерил,Легилад,Легил-Гал,Легиондел,Легитралит,Легорфиндил,Легорфирион,Леговин,Легил,Легин,Линдулас,Ломадријерил,Ломаранд,Ломаријанд,Ломебрилад,Ломебринд,Ломембор,Ломилмарил,Ломиријанд,Ломорфиндил,Ломовин,Мадријерил,Малдур,Мандујил,Маралдур,Мебрин,Менг,Мерион,Миолит,Миомир,Митранд,Мондир,Мондир,Морфилас,Морфин,Морфиријанд,Милит,Надријелдор,Налит,Нан,Нел,Нил-Галас,Нил-Галит,Нил-Гар,Нилмар,Нондел,Норфилдор,Норфилит,Норфиндил,Норфиндир,Нумбор,Нилдур,Падријеријанд,Падријерил,Памир,Паралдор,Параријанд,Пилмалад,Пиндир,Пор,Порфилдур,Пумбор,Пилдур,Ребрир,Рендир,Рилмандил,Ритрандил,Рол,Ролдор,Ролдур,Ролдур,Рорфилад,Рорфиндил,Ровин,Рин,Садријелас,Себрин,Себририл,Сенд,Сил-Гал,Солад,Сорфинд,Соријанд,Тадријендир,Тарал,Таралдур,Таријанд,Тендел,Тевин,Тадријеријанд,Трамбор,Трарал,Требринг,Трелад,Трелдур,Трил-Гамир,Трил-Гандир,Трил-Гар,Трилмандел,Тримир,Трион,Тритран,Тролас,Трон,Тронг,Трунд,Триријанд,Тил-Ган,Тилмалад,Tilmalas,Tinandir,Tinarambor,Tinarariand,Tinén,Tinil-Ganduil,Tinilmand,Тинилмавин,Тинимир,Тининдил,Тинитрар,Тинолдор,Тинонд,Тинорфинд,Тинорфиријанд,Тиноријанд,Тиновин,Тинун,Тинил,Тион,Толас,Торфилдур,Товин,Тилад,Унадријелдор,Унадријер,Унал,Уналас,Уналас,Унаралдур,Унарил,Унарион,Унебрин,Унебринд,Унелдор,Унил,Унил-Ган,Униолит,Униорил,Унолит,Уномбор,Унондел,Унондир,Унорфилдор,Унорфирил,Унорфивин,Унулад,Урадријелас,Урадријерион,Уралас,Уралит,Урамбор,Урер,Урил-Гамбор,Урилмалит,Уролдор,Урорфилдор,Урул,Уремир,Валад,Ван,Вандел,Вандир,Варалас,Варарион,Вебрил,Вебрилас,Вебриндујил,Вел,Вилит,Вол,Волас,Волдур,Вондел,Ворфин,Ворфиндил,Вулас,Вулдур,Вундујил,Вилас,Вилдор

en: Amadrielia,Amadrielindë,Amadriendra,Amadriewen,Amarang,Amebrilindë,Amedë,Améthien,Amewien,Amil-Gadith,Amil-Garith,Amilmadia,Amiolith,Amionia,Amithraniel,Amithrawien,Amiwen,Amodë,Amorfilith,Amorith,Amulia,Amuviel,Amuwen,Analia,Anang,Anaraclya,Anáthien,Anebriniel,Anilmarith,Aning,Aniorith,Anówien,Anundra,Anuthiel,Anuthien,Anylindë,Anythien,Anywien,Belaclya,Beladrielith,Beladriewen,Beladriewien,Belarania,Belaraviel,Belebrindra,Belendra,Beliolia,Belithraniel,Belithrawiel,Belithrawien,Belowen,Belulindë,Cádë,Cadriewen,Caladrieng,Calándra,Calang,Calánia,Calebriwien,Calewen,Calewiel,Calil-Galith,Calilmalith,Calithraclya,Calóniel,Calorfiniel,Calówien,Caluclya,Ceclya,Celadë,Celália,Celálindë,Celarandra,Celararith,Celárith,Celebriniel,Celebriviel,Celelith,Celéng,Celérith,Celidien,Celilith,Celindë,Celiodë,Celioniel,Celith,Celithradith,Celódith,Celorfilindë,Celorfing,Celorfiwien,Celówien,Celylia,Cethien,Cing,Cithralith,Cithrania,Cithrawen,Cólindë,Corfiviel,Cydia,Delararith,Delebrinia,Deléthien,Delil-Ganiel,Deliowen,Delithrathiel,Delóndra,Delorfilindë,Delorfithien,Deloviel,Delydien,Eäradriedien,Eärániel,Eärarawien,Eärélia,Eärenia,Eärewen,Eäréwiel,Eärilmadë,Eärilmathien,Eäriolith,Eärithrang,Eärorfiwien,Eärudë,Eladriedë,Eladrielia,Elarawiel,Elebrindra,Eledë,Elelith,Elil-Gang,Elilmalia,Elilmawien,Elithraclya,Elithradien,Elóndra,Elorfing,Elorfithien,Elradrierith,Elránia,Elrebridith,Elréthiel,Elrilindë,Elrilmandra,Elrilmathien,Elrithiel,Elrithradith,Elriwen,Elródith,Elrorfidia,Eluviel,Elvádia,Elvánia,Elvil-Gawien,Elvilmathiel,Elviniel,Elviondra,Elvithrang,Elvithrathien,Elvowien,Elvyniel,Elvyviel,Elynia,Elywen,Eowalia,Eowarawien,Eowathiel,Eowebridith,Eowedith,Eowidien,Eowil-Galindë,Eowilindë,Eowiowien,Eowylia,Eowyniel,Fadriedith,Fadrielia,Fadriendra,Fadrienia,Falindë,Fáthiel,Fathien,Fáwien,Feclya,Féthiel,Fil-Galia,Fil-Gathiel,Fil-Gawien,Filmaclya,Fioniel,Fódë,Fólindë,Fulindë,Gadrieclya,Gadrieviel,Galadriethien,Galándra,Galaraniel,Galebrilia,Galebrindra,Galédë,Galedien,Galéwiel,Galil-Gania,Galilmadia,Galiothiel,Galithrathien,Galólia,Galolindë,Galorfiwiel,Galothiel,Galowen,Galundra,Galyniel,Gathien,Gáviel,Gebririth,Gewen,Gil-Gawien,Gilia,Gioniel,Gioviel,Giowen,Githrania,Githrawiel,Glália,Glebrithien,Gléndra,Glilmadien,Glilmawiel,Glithiel,Gloclya,Glodith,Glorfilith,Gloviel,Glowiel,Goclya,Godien,Gólia,Golindë,Guviel,Harawiel,Haviel,Háwien,Héclya,Hedia,Helith,Hewen,Hil-Gania,Hiodë,Hiwien,Hodia,Hódia,Horfinia,Horfiwien,Hóthiel,Huclya,Hunia,Huthien,Hyclya,Hythiel,Hythien,Isadrieng,Isáwen,Isebridien,Isebrinia,Isendra,Iséng,Iseviel,Isil-Garith,Isilindë,Isithradë,Isithradien,Isithrarith,Isithrawiel,Isóthien,Legádë,Legadien,Legadrieclya,Legadriedë,Legadrieniel,Legaraclya,Legebrilia,Legelith,Legeng,Legéniel,Legethiel,Legidia,Legil-Galindë,Legilmadith,Legilmawiel,Legithralindë,Legithrandra,Legithrania,Legolith,Legondra,Legorfidë,Lómániel,Lómebriclya,Lómebriniel,Lómedia,Lómeniel,Lómiclya,Lómilindë,Lómilmathiel,Lómilmawiel,Lómithradë,Lómithrarith,Lómódë,Lómolith,Lómóndra,Lómorfing,Lómorith,Lómudia,Lómulindë,Lómuniel,Lómuthiel,Lómynia,Lómythien,Mádia,Madrieclya,Maraclya,Mebriwiel,Meclya,Medien,Mil-Gathiel,Mil-Gathien,Milindë,Milith,Miowen,Miowiel,Mithradë,Mithralindë,Módë,Módia,Moniel,Morfilindë,Munia,Myndra,Mywiel,Narania,Naraniel,Náviel,Nawen,Newen,Nil-Gang,Nilmadia,Niodien,Niolia,Niothien,Nithraniel,Nithrarith,Nowen,Nydith,Pádia,Padriedith,Paralindë,Parandra,Pawen,Pebridien,Pil-Gadia,Pil-Gadien,Pilindë,Pindra,Pong,Porfindra,Porfiwien,Póviel,Pulia,Puthien,Reniel,Réviel,Ril-Gawien,Rindra,Riothien,Róng,Rorfiviel,Sadrienia,Sadrierith,Sálindë,Sáng,Saradith,Sarandra,Sédith,Sendra,Sethien,Silmaclya,Silmathiel,Sioclya,Siorith,Sithrang,Sithrawen,Soniel,Sothiel,Sothien,Syniel,Tadrierith,Tang,Taradien,Tarathiel,Tathiel,Terith,Thradia,Thrália,Thraraviel,Threbriniel,Thredien,Thrérith,Thridith,Thrinia,Thrithradia,Thrithrandra,Thrithraniel,Throlith,Throng,Throthiel,Thrulith,Thruthien,Thryng,Til-Gandra,Tilmaclya,Tilmaviel,Tináclya,Tinadriethien,Tinálindë,Tinaraniel,Tinarathien,Tinawiel,Tinebrithiel,Tinerith,Tinil-Gania,Tinil-Gawiel,Tiniolith,Tinithrathiel,Tinóng,Tinorfilith,Tinorfithien,Tinudia,Tiorith,Tithrathien,Tówiel,Tuniel,Unadrieng,Unáthien,Unebridë,Unénia,Unil-Gadia,Unilmadia,Unindra,Uniodë,Uniolia,Uniong,Unionia,Unóndra,Unorfiwen,Unulindë,Unuviel,Unynia,Uraclya,Uradriedia,Uránia,Urárith,Urebriclya,Ureclya,Urilmadia,Urilmawiel,Uriolia,Urithralindë,Uruthien,Uryrith,Vadrierith,Vadrieviel,Vadriewen,Varawiel,Vebrithien,Vil-Gandra,Violindë,Viowiel,Vithrang,Vithraniel,Viwiel,Vódia,Vóng,Vorficlya,Vorfing,Vorfirith,Vorfiwiel,Vówien
sr: Амадријелија,Амадријелинде,Амдријендра,Амадријевен,Амаранг,Амебрилинде,Амеде,Аметијен,Амевијен,Амил-Гадит,Амил-Гарит,Амилмадија,Амиолит,Амионија,Амитранијел,Амитравијен,Амивен,Амоде,Аморфилит,Аморит,Амулија,Амувијел,Амувен,Анелија,Ананг,Анараклија,Анатијен,Анебринијел,Анилмарит,Анинг,Аниорит,Ановијен,Анундра,Анутијел,Анутијен,Анилинде,Анитијен,Анивијен,Белаклија,Беладријелит,Беладријевен,Беладријевијен,Беларанија,Беларавијел,Белебриндра,Белендра,Белиолија,Белитранијел,Белитравијел,Белитравијен,Беловен,Белулинде,Каде,Дадријевен,Каладријент,Каландра,Каланг,Каланија,Калебривијен,Калевен,Калевијел,Калил-Галит,Калилмалит,Калитраклија,Калонијел,Калорфинијел,Каловијен,Калуклија,Секлија,Селаде,Селалија,Селалинде,Селарандра,Селарарит,Селарит,Селебринијел,Селебривијел,Селелит,Селенг,Селерит,Селидијен,Селилит,Селинде,Селиоде,Селионијел,Селит,Селитрадит,Селодит,Селорфилинде,Селорфинг,Селорфивијен,Селовијен,Селилија,Сетијен,Синг,Ситралит,Ситранија,Ситравен,Колинде,Корфивијел,Сидија,Деларарит,Делебринија,Делетијен,Делил-Ганијел,Делиовен,Делитратијел,Делондра,Делорфилинде,Делорфитијен,Деловијел,Делидијен,Ејарадриједијен,Ејаранијел,Ејараравијен,Ејарелија,Ејаренија,Ејаревен,Ејаревијел,Ејарилмаде,Ејарилматијен,Ејариолит,Ејаритранг,Ејарорфивијен,Ејаруде,Еладриједе,Еладријелија,Еларавијел,Елебриндра,Еледе,Елелит,Елил-Ганг,Елималија,Елилмавијен,Елитраклија,Елитрадијен,Елондра,Елорфинг,Елорфитијен,Елрадријерит,Елранија,Елребридит,Елратијел,Елрилинде,Елрилмандра,Елрилматијен,Елритијел,Елритрадит,Елривен,Елродит,Елрорфидија,Елувијел,Елвадија,Елванија,Елвил-Гавијен,Елвилматијел,Елвинијел,Елвиондра,Елвитранг,Елвитратијен,Елвовијен,Елвинијел,Елвивијел,Елинија,Еливен,Еовалија,Еоваравијен,Еоватијел,Еовабридит,Еоведит,Еовидијен,Еовил-Галинде,Еовилинде,Еовиовијен,Еовилија,Еовинијел,Фадриједит,Фадријелија,Фадријендра,Фадријенија,Фалинде,Фатијел,Фатијен,Фавијен,Феклија,Фетијел,Фил-Галија,Фил-Гатијел,Фил-Гавијен,Филмаклија,Фионијел,Фоде,Фолинде,Фулинде,Гадријеклија,Гадријевијел,Галадријетијен,Галандра,Галаранијел,Галебрилија,Белбриндра,Галеде,Галедијен,Галевијел,Галил-Ганија,Галимадија,Галиотијел,Галитратијен,Галолија,Галолинде,Галорфивијел,Галотијел,Галовен,Галундра,Галинијел,Гатијен,Гавијел,Гебририт,Гевен,Гил-Гавијен,Гилија,Гионијел,Гиовијел,Гиовен,Гитранија,Гитравијел,Глалија,Глебритијен,Глендра,Глилмадијен,Глилмавијел,Глитијел,Глоклија,Глодит,Глорфилит,Гловијел,Гловијел,Гоклија,Годијен,Гелија,Голинде,Гувијел,Харавијел,Хавијел,Хавијен,Хеклија,Хедија,Хелит,Хевен,Хил-Ганија,Хиоде,Хивијен,Ходија,Ходија,Хорфинија,Хорфивијен,Хотијел,Хуклија,Хунија,Хутијен,Хиклија,Хитијел,Хитијен,Исадријенг,Исавен,Исебридијен,Исебринија,Исендра,Исенг,Исевијел,Исил-Гарит,Исилинде,Иситраде,Иситрадијен,Иситрарит,Иситравијел,Исотијен,Легаде,Легадијен,Легадријеклија,Легадриједе,Легадријенијел,Легараклија,Легебрилија,Легелит,Легенг,Легенијел,Легетијел,Легидија,Легил-Галинде,Легилмадит,Легилмавијел,Легитралинде,Легитрандра,Легитранија,Леголит,Легондра,Легорфиде,Ломанијел,Ломебриклија,Ломебринијел,Ломедија,Ломенијел,Ломиклија,Ломилинде,Ломилматијел,Ломилмавијел,Ломитраде,Лимитрарит,Ломоде,Ломолит,Ломондра,Ломорфинг,Ломорит,Ломедија,Ломулинде,Ломунијел,Ломутијел,Ломинија,Ломитијен,Мадија,Мадријеклија,Мараклија,Мебривијел,Меклија,Медијен,Мил-Гатијел,Мил-Гатијен,Милинде,Милит,Миовен,Миовијел,Митраде,Митралинде,Моде,Модија,Менијел,Морфилинде,Мунија,Миндра,Мивијел,Наренија,Наранијел,Навијел,Навен,Нивен,Нил-Ганг,Нилмадија,Ниодијен,Ниолија,Ниотијен,Нитранијел,Нитрарит,Новен,Нидит,Падија,Падриједит,Паралинде,Парандра,Павен,Пебридијен,Пил-Годија,Пил-Гадијен,Пилинде,Пиндра,Понг,Порфиндра,Порфивијен,Повијел,Пулија,Путијен,Ренијел,Ревијел,Рил-Гавијен,Риндра,Риотијен,Ронг,Рорфивијел,Садријенија,Садријерит,Салинде,Санг,Сарадит,Сарандра,Седит,Сендра,Сетијен,Силмаклија,Силматијел,Сиоклија,Сиорит,Ситранг,Ситравен,Сонијел,Сотијел,Сотијен,Синијел,Тадријерит,Танг,Тарадијен,Таратијел,Татијел,Терит,Традија,Тралија,Траравијел,Требринијел,Тредијен,Трерит,Тридит,Тринија,Тритрадија,Тритрандра,Тритранијел,Тролит,Тронг,Тротијел,Трелит,Третијен,Тринг,Тил-Гандра,Тилмаклија,Тилмавијел,Тинаклија,Тинадријетијен,Тиналинде,Тинаранијел,Тинаратијен,Тинавијел,Тинебритијел,Тинерит,Тинил-Ганија,Тинил-Гавијел,Тиниолит,Тинитратијел,Тинонг,Тинорфилит,Тинорфитијен,Тинедија,Тиорит,Титретијен,Товијел,Танијел,Унадријенг,Унатијен,Унебринде,Уненија,Унил-Гадија,Унилмадија,Униндра,Униоде,Униолија,Унијенг,Унионија,Унондра,Унорфивен,Унулинде,Унувијел,Унинија,Ураклија,Урадриједија,Уранија,Урарит,Уребриклија,Уреклија,Урилмадија,Урилмавијел,Уриолија,Уритралинде,Урутијен,Уририт,Вадријерит,Вадријевијел,Вадријевен,Варавијел,Вебритијен,Вил-Гандра,Виолинде,Виовијел,Витранг,Витранијел,Вивијел,Водија,Вонг,Ворфиклија,Ворфинг,Ворфирит,Ворфивијел,Вовијен

en: Graa,Greaa,Gree,Kaaa,Kassshh,Kessshh,Korro,Kraa,Kuu,Kzaaa,Kzuuu
sr: Граа,Греаа,Грее,Каа,Кааш,Кееш,Коро,Краа,Куу,Кзаа,Кзуу

en: Kaasa,Kayya,Keyya,Kiira,Korra
sr: Кааса,Каја,Кеја,Киира,Кора

en: Addraecyn,Addraenvan,Addraer,Addraercyn,Addraryn,Addreddry,Addredry,Addregwyn,Addrenyc,Addreoddry,Addreoddyn,Addreonyc,Addreorcyn,Addreran,Addribryn,Addriddyn,Addrocyn,Addroryn,Addrunvan,Addrurcyn,Addryllyn,Addrynvan,Aethacyn,Aethadry,Aethaec,Aethaeran,Aethaeryn,Aethagwyn,Aethanry,Aetharcyn,Aethec,Aethellyn,Aethenvan,Aetheoc,Aetheollyn,Aetheonyc,Aetheorcyn,Aethercyn,Aetherraent,Aethibryn,Aethiddry,Aethircyn,Aethobryn,Aethoddyn,Aethonnyn,Aethuc,Aethudry,Aethugwyn,Aethun,Aethunry,Aethydry,Aethynyc,Blac,Bladoc,Blaec,Blaedry,Blanry,Blebryn,Bledoc,Blemyr,Blennyn,Blenvan,Bleollyn,Blercyn,Blidd,Bliddry,Blillyn,Blinvan,Blollyn,Blubryn,Blucyn,Bludry,Blullyn,Bluran,Blybryn,Blydd,Blygwyn,Blymyr,Blyr,Bucyn,Cac,Cadry,Caebryn,Caedry,Caeran,Caercyn,Car,Carac,Caraddry,Caradoc,Caraedry,Caraennyn,Cararyn,Caredd,Careddry,Caregwyn,Caren,Careobryn,Careogwyn,Careonvan,Careorraent,Careoryn,Carercyn,Caric,Cariddry,Carocyn,Caroddyn,Caror,Caroran,Carraent,Carudoc,Carullyn,Carygwyn,Caryn,Cebryn,Cemyr,Cennyn,Ceoc,Ceoddry,Ceoddyn,Ceomyr,Ceonnyn,Ceonry,Ceoryn,Cicyn,Cin,Cinry,Coc,Convan,Corcyn,Cubryn,Cunry,Curyn,Cynyc,Cyryn,Dac,Dadd,Dadoc,Daeddry,Daedoc,Daellyn,Demyr,Denvan,Deodd,Deollyn,Deonyc,Derraent,Dibryn,Dinnyn,Dircyn,Dycyn,Dyddyn,Gaddry,Gaebryn,Gaedry,Gaercyn,Gagwyn,Gan,Gannyn,Gar,Gecyn,Geddyn,Gegwyn,Geodry,Ginvan,Glacyn,Gladoc,Glaercyn,Glarraent,Gleddry,Gleoddyn,Gleran,Gliddyn,Glillyn,Glinry,Glircyn,Gloddry,Gloddyn,Glonry,Glonvan,Glumyr,Glun,Glunry,Glunvan,Glyc,Glydd,Glydoc,Glynry,Glynvan,Glyran,Goc,Gor,Gubryn,Gudd,Gullyn,Gumyr,Gur,Gwadoc,Gwaec,Gwaeddyn,Gwan,Gweddyn,Gwegwyn,Gwellyn,Gwennyn,Gwenyc,Gweocyn,Gweodd,Gweodoc,Gweodry,Gweogwyn,Gweoran,Gwidoc,Gwilam,Gwodd,Gwoddyn,Gwollyn,Gwor,Gwucyn,Gwudoc,Gwumyr,Gwuran,Gwybryn,Gwycyn,Gwyddry,Gwydoc,Gwymyr,Gwynnyn,Gydoc,Gyllyn,Gymyr,Haldar,Labryn,Ladoc,Laellyn,Lan,Lannyn,Laran,Lec,Lemyr,Lenvan,Leogwyn,Lercyn,Ligwyn,Lin,Liryn,Lonnyn,Lorraent,Luddry,Ludoc,Lunnyn,Lunvan,Lurraent,Mac,Maddyn,Maennyn,Manry,Manyc,Marcyn,Mec,Menvan,Meollyn,Meon,Meonnyn,Meorraent,Middry,Midry,Mimyr,Modd,Moddry,Monry,Moran,Morcyn,Mubryn,Mudoc,Mugwyn,Murcyn,Mydoc,Mygwyn,Myn,Myrraent,Owac,Owadd,Owaddyn,Owaecyn,Owaedry,Owain,Owarcyn,Owaryn,Owecyn,Owedry,Oweomyr,Oweor,Oweorcyn,Oweran,Owercyn,Owidry,Owinvan,Owinyc,Owodd,Owoddry,Owogwyn,Owollyn,Oworan,Oworcyn,Oworraent,Owuddry,Owuddyn,Owugwyn,Owur,Owyran,Rabryn,Radd,Ranvan,Rar,Reoddyn,Reodry,Rhaecyn,Rhaedoc,Rhaemyr,Rhaerraent,Rhanry,Rharcyn,Rhenry,Rhenvan,Rhenyc,Rheodd,Rheoddyn,Rheollyn,Rheor,Rheoran,Rheorraent,Rheran,Rherraent,Rhobryn,Rhodry,Rhollyn,Rhonvan,Rhubryn,Rhugwyn,Rhunyc,Rhur,Rhygwyn,Rhyllyn,Rhynyc,Rhyrcyn,Rhyrraent,Rocyn,Roddyn,Romyr,Ron,Ronry,Rubryn,Ruddry,Rumyr,Run,Rurcyn,Rybryn,Rycyn,Ryddry,Rygwyn,Rynnyn,Rynry,Saec,Saellyn,Saemyr,Saenvan,Saercyn,Sanyc,Saran,Sarraent,Secyn,Seddyn,Sedry,Sellyn,Sennyn,Seoddry,Seorcyn,Sercyn,Siddry,Simyr,Siryn,Sodd,Sodry,Soran,Suc,Sudd,Surcyn,Sydd,Syran,Syryn,Tabryn,Taec,Taedd,Taedoc,Taemyr,Taenvan,Taercyn,Tanry,Tarcyn,Teddyn,Tegwyn,Ten,Tennyn,Tenvan,Teobryn,Teoddyn,Teor,Teorcyn,Terraent,Tinry,Tinvan,Tiryn,Todd,Tudd,Tuddry,Tudoc,Tunvan,Turraent,Tyddyn,Vaddyn,Vaeddyn,Vaedry,Vaennyn,Varcyn,Ven,Vennyn,Veocyn,Veoddyn,Veodry,Veogwyn,Veomyr,Vinvan,Vinyc,Virraent,Vobryn,Vogwyn,Vonry,Vuddyn,Vugwyn,Vyc,Vygwyn,Vyrcyn,Yracyn,Yraec,Yran,Yrannyn,Yranvan,Yraryn,Yredd,Yreddyn,Yregwyn,Yreryn,Yrinvan,Yrirraent,Yroddry,Yrullyn,Yrumyr,Yrunnyn,Yrunvan,Yryllyn,Yrymyr,Yrynyc,Yryrcyn
sr: Адресин,Адренван,Адрајер,Адрајерсин,Адрарин,Адредри,Адредри,Адрегвин,Адреник,Адреодри,Адреодин,Адреоник,Адреорсин,Адреран,Адрибрин,Адридин,Адросин,Адрорин,Адрунван,Адрурсин,Адрилин,Адринван,Етасин,Етадри,Етајек,Етајран,Етерин,Етагвин,Етанри,Етарсин,Етек,Етелин,Етенван,Етеок,Етеолин,Етеоник,Етеорсин,Етерсин,Етерент,Етибрин,Етидри,Етирсин,Етобрин,Етодин,Етонин,Етук,Етудри,Етугвин,Етун,Етунри,Етидри,Етиник,Блак,Бладок,Блајек,Блаједри,Бланри,Блебрин,Бледок,Блемир,Бленин,Бленван,Блеолин,Блерсин,Блид,Блидри,Блилин,Блинван,Блолин,Блубрин,Блусин,Блудри,Блулин,Блуран,Блибрин,Блид,Блигвин,Блимир,Блир,Бусин,Как,Кадри,Кајебрин,Каједри,Кајеран,Кајерсин,Кар,Карак,Карадри,Карадок,Караједри,Карајенин,Карарин,Каред,Караједри,Карегвни,Карен,Кареобрин,Кареогвин,Кареонван,Кареорајент,Кареорин,Карерсин,Карик,Каридри,Каросин,,Кародин,Карор,Кароран,Карајент,Карудок,Карулин,Каригвни,Карин,Сајебрин,Семир,Сенин,Сеок,Сеодри,Сеодин,Сеомир,Сеонин,Сеонри,Сеорин,Сесин,Син,Синри,Кок,Конван,Корсин,Кубрин,Кунри,Керин,Синик,Сирин,Дак,Дад,Дадок,Даједри,Даједок,Дајелин,Демир,Денван,Деод,Деолин,Деоник,Дерајент,Дибрин,Динин,Дирсин,Дисин,Дидин,Гадри,Гајебрин,Гаједри,Гајерсин,Гагвин,Ган,Ганин,Гар,Гесин,Гедин,Гегвин,Геодри,Гинван,Гласин,Гладок,Глајерсин,Гларајент,Гледри,Гелодин,Глеран,Глидин,Глилин,Глинри,Глирсин,Глодри,Глодин,Глонри,Глонван,Глумир,Глун,Глунри,Глунван,Глик,Глид,Глидок,Глинри,Глинван,Глиран,Гок,Гор,Губрин,Гуд,Гулин,Гумир,Гур,Гвадок,Гвајек,Гваједин,Гван,Гведин,Гвегвин,Гвелин,Гвенин,Гвеник,Гвеосин,Гвеод,Гвеодок,Гвеодри,Гвеогвин,Гвеоран,Гвидок,Гвилам,Гвод,Гводин,Гволин,Гвор,Гвусин,Гвудок,Гвумир,Гвуран,Гвибрин,Гвисин,Гвидри,Гвидок,Гвимир,Гвинин,Гидок,Гилин,Гимир,Халдар,Лабрин,Ладок,Лајелин,Лан,Ланин,Ларан,Лек,Лемир,Ленван,Леогвин,Лерсин,Лигвин,Лин,Лирин,Лонин,Лорајент,Лудри,Лудок,Лунин,Лунван,Лурајент,Мак,Мадин,Мајенин,Манри,Маник,Марсин,Мек,Менван,Меолин,Меон,Меонин,Меорајент,Мидри,Мидри,Мимир,Мод,Модри,Монри,Моран,Морсин,Мубрин,Мидок,Мугвин,Мурсин,Мидок,Мигвин,Мин,Мирајент,Овак,Овад,Овадин,Овајекин,Оваједри,Овејн,Оварсин,Оварин,Овесин,Оведри,Овеомир,Овеор,Овеорсин,Оверан,Оверсин,Овидри,Овинван,Овиник,Овод,Оводри,Овогвин,Оволин,Оворан,Оворсин,Оворајент,Овудри,Овудин,Овугвин,Овур,Овиран,Рабрин,Рад,Ранван,Рар,Реодин,Реодри,Рајесин,Раједок,Рајемир,Рајерајент,Ранри,Рарсин,Ренри,Ренван,Реник,Реод,Реодин,Реолин,Реор,Реоран,Реорајент,Реран,Рерајент,Робрин,Родри,Ролин,Ронван,Рубрин,Ругвин,Руник,Рур,Ригвин,Рилин,Риник,Рирсин,Рирајент,Росин,Родин,Ромир,Рон,Ронри,Рубрин,Рудри,Румир,Рун,Рурсин,Рибрин,Рисин,Ридри,Ригвин,Ринин,Ринри,Сајек,Сајелин,Сајемир,Сајенван,Сајерсин,Саник,Саран,Сарајент,Сесин,Седин,Седри,Селин,Сенин,Сеодри,Сеорсин,Серсин,Сидри,Симир,Сирин,Сод,Содри,Соран,Сук,Суд,Сурсин,Сид,Сиран,Сирин,Табрин,Тајек,Тајед,Таједок,Тајемир,Тајенван,Тајерсин,Танри,Тарсин,Тедин,Тегвин,Тен,Тенин,Тенван,Теобрин,Теодин,Теор,Теорсин,Тарајент,Тинри,Тинван,Тирин,Тод,Туд,Тудри,Тудок,Тунван,Трајент,Тидин,Вадин,Ваједин,Ваједри,Вајенин,Варсин,Вен,Венин,Веосин,Веодин,Веодри,Веогвин,Веомир,Винван,Виник,Вирајент,Вобрин,Вогвин,Вонри,Вудин,Вугвин,Вик,Вигвин,Вирсин,Ирасин,Ирајек,Иран,Иранин,Иранван,Ирарин,Иред,Иредин,Ирегвин,Ирерин,Иринван,Ирирајент,Иродри,Ирулин,Ирумир,Ирунин,Ирунван,Ирилин,Иримир,Ириник,Ирирсин

en: Alabrylla,Alaebrylla,Alaeniver,Alalla,Alalonna,Alaryan,Aleacla,Aleaniver,Aleara,Alearka,Alena,Alengwen,Alilonna,Alingwen,Alolla,Alolonna,Alora,Alubrylla,Aluniver,Aluryan,Alussa,Alwcla,Alwllyra,Alwlyan,Alwna,Alybrylla,Alynoic,Alyra,Alyryan,Braedda,Brassa,Bravyan,Breabrylla,Breall,Brealla,Brealonna,Breana,Brell,Brellyra,Brera,Brerka,Breryan,Bricla,Brirka,Brobrylla,Brollyra,Brona,Bronoic,Brora,Brorka,Brungwen,Bruryan,Brwra,Brycla,Brynoic,Caella,Caena,Caengwen,Caevyan,Call,Calla,Cassa,Cealonna,Cera,Ceryan,Cibrylla,Cicla,Cinoic,Cira,Cissa,Clacla,Claella,Claelyan,Claenoic,Clalla,Clallyra,Clara,Clarka,Clavyan,Cleacla,Cleall,Clealyan,Cleana,Cleanoic,Clenoic,Clibrylla,Clill,Clillyra,Clilyan,Clinoic,Clissa,Clobrylla,Clollyra,Clona,Clongwen,Clungwen,Clurka,Cluvyan,Clwdda,Clwlla,Clwvyan,Clydda,Clylla,Cora,Coryan,Cucla,Cudda,Curyan,Cwdda,Cwlonna,Cwngwen,Cwvyan,Cydda,Cylla,Cyllyra,Cylyan,Cyniver,Cyvyan,Daedda,Daelyan,Daengwen,Daenoic,Dalla,Dallyra,Dangwen,Dara,Dassa,Deanoic,Deassa,Della,Devyan,Dicla,Diniver,Dissa,Dollyra,Dullyra,Dulonna,Dwbrylla,Dwdda,Dwna,Dwnoic,Dwra,Dybrylla,Dydda,Dyssa,Elacla,Elaedda,Elaell,Elaelonna,Elaessa,Elaevyan,Elallyra,Elalonna,Elara,Elavyan,Elealla,Eleanoic,Elearka,Elenoic,Elerka,Elivyan,Elulonna,Elurka,Elwllyra,Elwlonna,Elwngwen,Elwra,Elycla,Elyllyra,Elyngwen,Elyniver,Elyrka,Gwaera,Gwaessa,Gwangwen,Gweacla,Gwedda,Gwerka,Gwicla,Gwirka,Gwobrylla,Gwoll,Gwona,Gwongwen,Gwonoic,Gworyan,Gwullyra,Gwussa,Gwwcla,Gwwna,Gwwvyan,Gwycla,Gwydda,Heldra,Jacla,Jaena,Jaerka,Jaevyan,Jalyan,Jana,Jarka,Jassa,Jeabrylla,Jealla,Jeanoic,Jeniver,Jiryan,Jissa,Joll,Jolla,Jona,Jongwen,Jonoic,Jora,Jorka,Jovyan,Judda,Jull,Julonna,Jura,Jwll,Jwlyan,Jycla,Jyniver,Jynoic,Jyrka,Jyvyan,Laeniver,Laenoic,Laeryan,Langwen,Larka,Lassa,Lealonna,Lealyan,Ledda,Lelonna,Lelyan,Lengwen,Lerka,Lessa,Lidda,Lill,Lina,Lirka,Liryan,Livyan,Locla,Lodda,Lollyra,Lolonna,Lulla,Lulyan,Lungwen,Lunoic,Luryan,Lwcla,Lwlla,Lwnoic,Lwryan,Lycla,Lylla,Lylyan,Lyna,Lynoic,Maecla,Maeniver,Mavyan,Meacla,Mealyan,Meana,Meangwen,Meanoic,Medda,Melonna,Mengwen,Meniver,Meradda,Meraecla,Meraelyan,Merall,Merallyra,Meralonna,Merana,Meranoic,Merealonna,Mereangwen,Mereaniver,Merebrylla,Merella,Merengwen,Meressa,Merilyan,Merina,Merinoic,Merissa,Merivyan,Merolla,Merolyan,Merona,Meroniver,Merubrylla,Merudda,Merurka,Merwlla,Merwnoic,Merwryan,Merydda,Merylyan,Messa,Milonna,Molyan,Moniver,Mossa,Mudda,Mullyra,Mulyan,Muryan,Mwbrylla,Mwlyan,Mwngwen,Mwnoic,Mycla,Myll,Mylla,Myra,Myvyan,Nabrylla,Naebrylla,Naecla,Naell,Nalyan,Nangwen,Nealla,Neallyra,Nealonna,Neavyan,Nera,Nessa,Ninoic,Niryan,Nivyan,Nobrylla,Nolla,Nonoic,Norka,Noryan,Nucla,Nulla,Nulyan,Nungwen,Nuvyan,Nwllyra,Nwryan,Nwvyan,Nybrylla,Nyll,Nylyan,Nyryan,Nyssa,Nyvyan,Raebrylla,Raera,Raerka,Ralonna,Rara,Rarka,Rassa,Reacla,Realla,Reana,Reangwen,Rella,Relyan,Rengwen,Rerka,Revyan,Rilonna,Rilyan,Rirka,Rora,Rucla,Ruryan,Rwdda,Rwlla,Rwllyra,Rwlonna,Rwngwen,Rybrylla,Ryna,Ryngwen,Saell,Saellyra,Saeniver,Saerka,Saessa,Sallyra,Sanoic,Sara,Sassa,Searka,Sena,Senoic,Sera,Silonna,Sira,Siryan,Sona,Sorka,Subrylla,Sull,Sulonna,Sulyan,Sura,Sussa,Swlla,Swlyan,Swngwen,Swnoic,Swvyan,Syllyra,Sylyan,Syssa,Ysacla,Ysaenoic,Ysaerka,Ysanoic,Yseacla,Ysealonna,Ysealyan,Ysedda,Ysell,Yselonna,Ysilyan,Ysinoic,Ysodda,Ysongwen,Ysonoic,Ysura,Yswniver,Ysycla,Ysylla,Ysylyan,Ysyrka,Ysyssa
sr: Алабрила,Алајебрила,Алајенивер,Алала,Алалона,Аларијан,Алејакла,Алејанивер,Алејара,Алејарка,Алена,Аленгвен,Алилона,Алингвен,Алола,Алолона,Алора,Алубрила,Алунивер,Алуријан,Алуса,Алуакла,Алулира,Алулијан,Алуна,Алибрила,Алиноик,Алира,Алиријан,Браједа,Браса,Бравијан,Брејабрила,Брејал,Брејала,Брејалона,Брејана,Брел,Брелира,Брера,Брерка,Греријан,Брикла,Брирка,Бробрила,Бролира,Брона,Броноик,Брора,Брорка,Брунгвен,Бруријан,Брура,Брикла,Бриноик,Кајела,Кајена,Кајенгвен,Кајевијан,Кал,Кала,Каса,Сејелона,Сера,Серијан,Сибрила,Сикла,Синоик,Сира,Сеса,Клакла,Клајела,Клајелијан,Клајеноик,Клала,Клалира,Клара,Кларка,Клавијан,Клејакла,Клејал,Клејалијан,Клејана,Клејаноик,Кленоик,Клибрила,Клил,Клилира,Клилијан,Клиноик,Клиса,Клобрила,Клолира,Клона,Клонгвен,Клунгвен,Клурка,Клувијан,Клуда,Клула,Клувијан,Клида,Клила,Кора,Коријан,Кукла,Куда,Куријан,Куда,Кулона,Кунгвен,Кувијан,Седа,Сила,Силира,Силијан,Синивер,Сивијан,Даједа,Дајелијан,Дајенгвен,Дајеноик,Дала,Далира,Дангвен,Дара,Даса,Дејаноик,Дејаса,Дела,Девијан,Дикла,Динивер,Диса,Долира,Дулира,Дулона,Дубрила,Дуда,Дуна,Дуноик,Дура,Дибрила,Дида,Диса,Елакла,Елаједа,Елајел,Елајелона,Елајеса,Елајевијан,Елалира,Елалона,Елара,Елавијан,Елејала,Елејаноик,Елејарка,Еленоик,Елерка,Еливијан,Елулона,Елурка,Елулира,Елулона,Елунгвен,Елура,Еликла,Елилира,Елингвен,Елинивер,Елирка,Гвајера,Гвајеса,Гвангвен,Гвејакла,Гведа,Гверка,Гвикла,Гвирка,Гвобрила,Гвол,Гвона,Гвонгвен,Гвоноик,Гворијан,Гвулира,Гвуса,Гувакла,Гвина,Гвивијан,Гвикла,Гвида,Хелдра,Жакла,Жајена,Жајерка,Жајевијан,Жалијан,Жана,Жарка,Жаса,Жејабрила,Жејала,Жејаноик,Женивер,Жиријан,Жиса,Жол,Жола,Жона,Жонгвен,Жоноик,Жора,Жорка,Жовијан,Жуда,Жул,Жулона,Жура,Жул,Жулијан,Жикла,Жинивер,Жиноик,Жирка,Живијан,Лајенивер,Лајеноик,Лајеријан,Лангвен,Ларка,Ласа,Лејалона,Лејалијан,Леда,Лелона,Лелијан,Ленгвен,Лерка,Леса,Лида,Лил,Лина,Лирка,Лиријан,Ливијан,Локла,Лода,Лолира,Лолона,Лула,Лулијан,Лунгвен,Луноик,Луријан,Луакла,Луала,Луаноик,Луаријан,Ликла,Лила,Лилијан,Лина,Линоик,Мајекла,Мајенивер,Мавијан,Мејакла,Мејлијан,Мејана,Мејангвен,Мејаноик,Меда,Мелона,Менгвен,Менивер,Мерада,Мерајекла,Мерајелијан,Мерал,Мералира,Мералона,Мерана,Мераноик,Мерејалона,Мерјангвен,Мерејанивер,Меребрила,Мерела,Меренгвен,Мереса,Мерилијан,Мерина,Мерионик,Мериса,Меривијан,Мерола,Меролијан,Мерона,Меронивер,Мерубрила,Меруда,Мерурка,Меруала,Меруаноик,Меруаријан,Мерида,Мерилијан,Меса,Милона,Молијан,Монивер,Моса,Меда,Мулира,Мулијан,Муријан,Муабрила,Муалијан,Муангвен,Муаноик,Микла,Мил,Мила,Мура,Мивијан,Набрила,Нејабрила,Најекла,Најел,Налијан,Нангвен,Нејала,Нејалира,Нејалона,Нејавијан,Нера,Неса,Ниноик,Ниријан,Нивијан,Нобрила,Нола,Ноноик,Норка,Норијан,Нукла,Нола,Нулијан,Нунгвен,Нувијан,Нуалира,Нуаријан,Нуавијан,Нибрила,Нил,Нилијан,Ниријан,Нисава,Нивијан,Рајебрила,Рајера,Рајерка,Ралона,Рара,Рарка,Раса,Рејакла,Рејала,Рејана,Рејангвен,Рела,Релијан,Ренгвен,Рерка,Ревијан,Рилона,Рилијан,Рирка,Рора,Рукла,Руријан,Руада,Руала,Руалира,Руалона,Руангвен,Рибрила,Рина,Рингвен,Сајел,Сајелира,Сајенивер,Сајерка,Сајеса,Салира,Саноик,Сара,Саса,Сајерка,Сена,Сеноик,Сера,Силона,Сира,Сиријан,Сона,Сорка,Субрила,Сул,Сулона,Сулијан,Сура,Суса,Суала,Суалијан,Суангвен,Суаноик,Суавијан,Силира,Силијан,Сеса,Исакла,Исајеноик,Исајерка,Исаноик,Исајекла,Исејалона,Исејалијан,Иседа,Исел,Иселона,Исилијан,Исионик,Исода,Исонгвен,Исоноик,Исура,Исуанивер,Исикла,Исила,Исилијан,Исирка,Исаса

en: Aban,Abbas,Abbud,Abdul-ʿAdl,Abdul-Ahad,Abdul-Alim,Abdul-Aliyy,Abdul-Azim,Abdul-Aziz,Abdul-Badi,Abdul-Baʿith,Abdul-Baqi,Abdul-Bari,Abdul-Barr,Abdul-Basir,Abdul-Basit,Abdul-Fattah,Abdul-Ghaffar,Abdul-Ghafur,Abdul-Ghani,Abdul-Hadi,Abdul-Hafiz,Abdul-Hakam,Abdul-Hakim,Abdul-Halim,Abdul-Hamid,Abdul-Haqq,Abdul-Hasib,Abdul-Hayy,Abdul-Jabbar,Abdul-Jalil,Abdul-Karim,Abdul-Khabir,Abdul-Khaliq,Abdul-Latif,Abdul-Malik,Abdul-Majid,Abdul-Matin,Abdul-Mubdiʾ,Abdul-Mughni,Abdul-Muhaimin,Abdul-Muhsi,Abdul-Muhyi,Abdul-Muʿid,Abdul-Muʿizz,Abdul-Mujib,Abdul-Mumin,Abdul-Muqaddim,Abdul-Muqtadir,Abdul-Musawwir,Abdul-Mutaʿal,Abdul-Nafi,Abdul-Nasser,Abdul-Nasir,Abdul-Nur,Abdul-Qadir,Abdul-Qahhar,Abdul-Qawi,Abdul-Qayyum,Abdul-Quddus,Abdul-Rafi,Abdul-Rahim,Abdul-Rahman,Abdul-Rashid,Abdul-Raʿuf,Abdul-Razzaq,Abdul-Shakur,Abdul-Tawwab,Abdul-Wadud,Abdul-Wahhab,Abdul-Wahid,Abdul-Wajid,Abdul-Wakil,Abdul-Wali,Abdul-Waliy,Abdul-Warith,Abdul-Zahir,Abdullah,ʿAbid,ʿAbidin,Abu Bakr,Aby al-Khayr,Adil,Adham,Adib,ʿAdli,ʿAdnan,ʿAfif,Ahmad,ʿAjib,ʿAkif,Akil,Akram,Alaʾ,Alaʾ al-Din,Alʿ Abbas,Aladdin,al-Bara,al-Hakam,al-Harith,Alhasan,Alhusain,Ali,Alim,Almahdi,al-Safi,Altaf,Altair,al-Tayyib,al-Tijani,al-Tufail,Amid,ʿAmid,Amin,Amir,ʿAmir,Amjad,ʿAmmar,ʿAmro,Anas,Anis,ʿAntarah,Anwar,ʿAqil,Arfan,Arif,ʿArif,Asad,Asʿad,Asadel,Ashraf,Asif,ʿAsim,Aswad,Ataʿ,Ataʿ Allah,Ataʿ al-Rahman,Athil,Athir,ʿAtif,ʿAwad,ʿAwf,Aws,Awwab,Ayham,Ayman,Ayser,Ayyub,Aza,ʿAzab,Azhar,Azim,ʿAziz,ʿAzzam,Badi,Badi al-Zaman,Badr,Badr al-Din,Badri,Bahaʿ,Bahiyy al-Din,Bahij,Bahir,Bakr,Bakri,Baligh,Bandar,Barakah,Barir,Bashshar,Basil,Basim,Bassam,Bayezid,Bayhas,Bilal,Bishr,Boulos,Budail,Burhan,Bushr,Butrus,Dabir,Dani,Darwish,Daʿud,Dhakir,Dhakiy,Dhakwan,Dhul Fiqar,Dirar,Diya,Diya al-Din,Duqaq,Fadi,Fadil,Fadl,Fadl Allah,Fahd,Fahad,Fahmi,Faisal,Faʿiz,Fakhir,Fakhr al-Din,Fakhri,Fakih,Falah,Falih,Faraj,Farhan,Farid,Fariq,Fariq,Faris,Faruq,Fath,Fathi,Fatih,Fatin,Fawwaz,Fawzan,Fawzi,Fayyad,Ferran,Fida,Fikri,Firas,Fuʿad,Fudail,Gamal,Ghayth,Ghali,Ghalib,Ghanim,Ghassan,Ghawth,Ghazwan,Ghiyath,Habbab,Habib,Haddad,Hadi,Hafiz,Hakem,Hakim,Halim,Hamal,Hamas,Hamdan,Hamdi,Hamid,Hamim,Hamzah,Hana,Hanaʾi,Hanbal,Hani,Hanif,Hannad,Haris,Harith,Harun,Hashim,Hassan,Hatim,Haydar,Haytham,Hayyan,Hazim,Hilal,Hilmi,Hisham,Hud,Hudad,Hudhafah,Hudhayfah,Humam,Hussein,Husam,Husam al-Din,Ibrahim,ʿId,Idris,Ihsan,Ihtisham,ʿIkrimah,Ilias,ʿImad,Imad al-Din,Imran,Imtiyaz,Inʿam,Iqbal,ʿIrfan,ʿIsa,ʿIsam,Ishaq,Ismaʿil,Iyad,Iyas,Izz al-Din,Jabbar,Jabr,Jabir,Jad Allah,Jaʿfar,Jal,Jalal,Jalal al-Din,Jalil,Jamal,Jamal al-Din,Jamil,Jarir,Jasim,Jaul,Jaun,Jawad,Jawdah,Jawhar,Jibran,Jibril,Jubair,Jul,Jumah,Junayd,Juwain,Kadar,Kadin,Kadir,Kahil,Kaliq,Kamal,Kamil,Karam,Kardal,Karif,Karim,Kasib,Kasim,Katib,Kazim,Khalaf,Khaldun,Khalid,Khalil,Khalil al-Allah,Khalis,Khatib,Khair al-Din,Khairi,Khoury,Khulus,Khuzaymah,Kutaiba,Labib,Lablab,Latif,Layth,LuʿayLubayd,Luqman,Lut,Lutfi,Maʿd,Madani,Mahbub,Mahdi,Mahfuz,Mahir,Mahjub,Mahmud,Mahrus,Maimun,Majd,Majdy,Majd al-Din,Majid,Makin,Malik,Mamduh,Maʿmun,Maʿin,Mandhur,Mansur,Marghub,Marid,Maʿruf,Marwan,Marzuq,Mashʿal,Mashhur,Masrur,Masʿud,Masun,Maysarah,Mazhar,Mazin,Mehmed,Mihran,Mihyar,Mikaʾil,Miqdad,Misbah,Mishʿal,Miyaz,Muʾadh,Muʾawiyah,Muʾayyad,Mubarak,Mubin,Mudar,Muddaththir,Mufid,Muflih,Muhab,Muhayr,Muhammad,Muhanna,Muhannad,Muhib,Muhibb,Muhsin,Muhtadi,Muhyi al-Din,Muʿin,Muʿizz,Mujab,Mujahid,Mukarram,Mukhlis,Mukhtar,Mulham,Mulhim,Muʿmmar,Muʿmin,Mumtaz,Munahid,Mundhir,Munib,Munif,Munir,Muʿnis,Munjid,Munsif,Muntasir,Murad,Murid,Murshid,Murtada,Musa,Musʿab,Musaʿid,Mushtaq,Muslih,Muslim,Mutafa,Mutaʾ,Muʿtasim,Mutawalli,Muʿtazz,Muthanna,Muti,Muwaffaq,Muyassar,Muzaffar,Mussammil,Nabhan,Nabighah,Nabih,Nabil,Nadhir,Nadim,Nadir,Nafiʾ,Nahid,Naʾil,Naʾim,Naji,Najib,Najid,Najjar,Najm al-Din,Naʿaman,Namir,Nashʿah,Nashʿat,Nashwan,Nasib,Nasih,Nasim,Nasir,Nasir al-Din,Nasr,Nasri,Nasuh,Nawaf,Nawfal,Nayif,Nazih,Nazim,Nazmi,Nibras,Nidal,Nijad,Nimr,Nizar,Nuʿaym,Nuh,Nuhayd,Numair,Nuʿman,Nur al-Din,Nuri,Nusrah,Nusrat,Omar,Orhan,Osman,Qasim,Qays,Qudamah,Qusay,Qatadah,Qutaybah,Qutb,Qutuz,Rabah,Rabi,Radi,Rafi,Rafid,Rafiq,Raghib,Rahman,Raʿid,Raʿif,Rais,Rajaa,Rajab,Raji,Rajih,Rakin,Rami,Ramih,Ramiz,Ramzi,Rani,Rashad,Rashid,Rasil,Rasin,Rasmi,Rasul,Ratib,Raʿuf,Rayhan,Rayyan,Razin,Ridha,Ridwan,Rihab,Riyad,Rizq,Ruhi,Rushd,Rushdi,Ruwayd,Saad,Saʿadah,Sab,Sabih,Sabir,Sabri,Saʿd,Saʿd al-Din,Sadad,Sadid,Sadiq,Saʿdun,Saʿid,Safi,Safiy,Safiy al-Din,Safuh,Safwah,Safwat,Safwan,Sahib,Sahir,Sahl,Saʾib,Saif,Saif al-Din,Sajid,Sajjad,Sakhr,Salah,Salah al-Din,Salamah,Salih,Salim,Salman,Sami,Samih,Samir,Samman,Saqr,Sariyah,Sati,Saud,Sayyid,Shaʿban,Shadi,Shadin,Shafi,Shafiq,Shahid,Shahin,Shahir,Shakib,Shakir,Shams al-Din,Shamal,Shamil,Shamim,Sharaf,Sharif,Shawqi,Shihab,Shihab al-Din,Shihad,Shuʿayb,Shukri,Shumayl,Siddiq,Sinan,Siraj,Siraj al-Din,Sofian,Subhi,Sufyan,Suhayb,Suhayl,Suhaym,Sulaiman,Sumrah,Suraqah,Suʿud,Tahir,Tahsin,Taym Allah,Taj,Taj al-Din,Talal,Talib,Tamim,Tamir,Tamam,Tammam,Taqiy,Tarif,Tariq,Taslim,Tawfiq,Tawhid,Taymullah,Taysir,Tayyib,Thabit,Thamir,Thaqib,Thawab,Thawban,ʿUbaidah,Ubaid,Ubayy,ʿUdayl,ʿUday,ʿUmar,Umarah,Umair,ʾaUrwah,Usaym,Usama,ʿUtbah,Uthal,Uthman,Waddah,Wadi,Wadid,Wafiq,Wahab,Wahhab,Wahid,Waʾil,Wajdi,Wajid,Wajih,Wakil,Walid,Walif,Waliy Allah,Waliy al-Din,Waqar,Waqqas,Ward,Wasif,Wasil,Wasim,Wazir,Yahya,Yaman,Yaʿqub,Yasar,Yasin,Yasir,Yazan,Yazid,Yunus,Yushua,Yusri,Yusuf,Zafar,Zafir,Zahid,Zahir,Zayd,Zaim,Zayn,Zarif,Zakarriya,Zaki,Zakwan,Ziyad,Zubayr,Zuhayr
sr: Абан,Абас,Абуд,Абдул-Адл,Абдул-Ахад,Абдул-Алим,Абдул-Алиј,Абдул-Азим,Абдул-Азиз,Абдул-Бади,Абдул-Бајит,Абдул-Баки,Абдул-Бари,Абдул-Бар,Абдул-Басир,Абдул-Басит,Абдул-Фатах,Абдул-Гафар,Абдул-Гафур,Абдул-Гани,Абдул-Хади,Абдул-Хафиз,Абдул-Хакам,Абдул-Хаким,Абдул-Халим,Абдул-Хамид,Абдул-Хак,Абдул-Хасиб,Абдул-Хај,Абдул-Џабар,Абдул-Џалил,Абдул-Карим,Абдул-Кабир,Абдул-Калик,Абдул-Латиф,Абдул-Малик,Абдул-Маџид,Абдул-Матин,Абдул-Мудбид,Абдул-Мугни,Абдул-Мухајмин,Абдул-Муши,Абдул-Мухиј,Абдул-Мујид,Абдул-Мујиз,Абдул-Муџиб,Абдул-Мумин,Абдул-Мугадим,Абдул-Муктадир,Абдул-Мусавир,Абдул-Мутал,Абдул-Нафи,Абдул-Насер,Абдул-Насир,Абдул-Нур,Абдул-Кадир,Абдул-Кахар,Абдул-Кави,Абдул-Кајум,Абдул-Кудус,Абдул-Рафи,Абдул-Рахим,Абдул-Рахман,Абдул-Рашид,Абдул-Рауф,Абдул-Разак,Абдул-Шакур,Абдул-Таваб,Абдул-Вадуд,Абдул-Вахаб,Абдул-Вахид,Абдул-Ваџид,Абдул-Вакил,Абдул-Вали,Абдул-Валиј,Абдул-Варит,Абдул-Захир,Абдулах,Абид,Абидин,Абу Бакр,Абу ел Кајир,Адил,Адам,Адиб,Адли,Аднан,Афиф,Ахмад,Аџиб,Акиф,Акил,Акрам,Ала,Ал ел Дин,Ел Абас,Аладин,Ел Бара,Еl Хакам,Ел Харит,Алхасан,Алхусеин,Али,Алим,Алмади,Ел Сафи,Алтаф,Алтајир,Ел Тајиб,Ел Тијани,Ел Туфајил,Амид,Амид,Амин,Амир,Амир,Амџад,Амар,Амро,Анас,Анис,Антарах,Анвар,Акил,Арфан,Ариф,Ариф,Асад,Асад,Асадел,Ашраф,Асиф,Асим,Асвад,Ата,Ата Ала,Ата ел Рахман,Атил,Атир,Атиф,Авад,Ав,Авс,Аваб,Ајхам,Ајман,Ајсер,Ајуб,Аза,Азаб,Азхар,Азим,Азиз,Азам,Бади,Бади ел Заман,Бадр,Бадр ел Дин,Бадри,Баха,Бахиј ел Дин,Бахиј,Бахир,Бакр,Бакри,Балиг,Бандар,Барак,Барир,Башар,Басил,Басим,Басам,Бајазит,Бејхас,Билал,Бишр,Булос,Будајил,Бурхан,Бушр,Бутрус,Дабир,Дани,Дарвиш,Дауд,Дакир,Дакиј,Дакван,Дул Фикар,Дирар,Дија,Дија ел Дин,Дукак,Фади,Фадил,Фадл,Фадл Алах,Фахд,Фахад,Фахми,Фејсал,Фајиз,Факир,Факр ел Дин,Факри,Факих,Фалах,Фалих,Фараџ,Фархан,Фарид,Фарик,Фарик,Фарис,Фарук,Фат,Фати,Фатих,Фатин,Фаваз,Фавзан,Фавзи,Фајад,Феран,Фида,Фикри,Фирас,Фујад,Фудајил,Гамал,Гајт,Гали,Галиб,Ганим,Гасан,Гавт,Газван,Гиајт,Хабаб,Хабиб,Хадад,Хади,Хафиз,Хакем,Хаким,Халим,Хамал,Хамас,Хамдан,Хамди,Хамид,Хамим,Хамзах,Хана,Ханаји,Ханбал,Хани,Ханиф,Ханад,Харис,Харит,Харун,Хашим,Хасан,Хатим,Хајдар,Хајтам,Хајан,Хазим,Хилал,Хилми,Хишам,Худ,Худад,Худхафах,Худхајфах,Хумам,Хусеин,Хусам,Хусам ел Дин,Ибрахим,Ид,Идрис,Ихсан,Ихтишам,Икримах,Илијас,Имад,Имад ел Дин,Имран,Имтијаз,Инам,Игбал,Ирфан,Иса,Исам,Ишак,Исмајил,Ијад,Ијас,Из ел Дин,Џабар,Џабр,Џабир,Џад Алах,Џафар,Џал,Џалал,Џалал ел Дин,Џалил,Џамал,Џамал ел Дин,Џамил,Џарир,Џасим,Џаул,Џаун,Џавад,Џавдах,Џавхар,Џибран,Џибрил,Џубајир,Џул,Џумх,Џунајид,Џувајин,Кадар,Кадин,Кадир,Кахил,Калик,Камал,Камил,Карам,Кардал,Кариф,Карим,Касиб,Касим,Катиб,Казим,Калаф,Калдун,Калид,Калил,Калил ел Алах,Калис,Катиб,Кајир ел Дин,Кајири,Кори,Кулус,Кузајмах,Кутајба,Лабиб,Лаблаб,Латиф,Лајит,Луај-Лубајд,Лукман,Лут,Луфти,Мад,Мадани,Махбуб,Махди,Махфуз,Махир,Махџуб,Махмуд,Махрус,Мејенум,Маџд,Маџди,Маџд ел Дин,Маџид,Макин,Малик,Мамдух,Мемун,Мајин,Мандур,Мансур,Маргуб,Марид,Маруф,Марван,Марзук,Машал,Масшур,Масрур,Масуд,Масун,Мајсарах,Мазхар,Мазин,Мехмед,Михран,Михјар,Мекајил,Мигдад,Мизбах,Мишал,Мијаз,Муад,Муавијах,Муајид,Мубарак,Мубин,Мудар,Мудатир,Муфид,Муфлих,Мухаб,Мухајр,Мухамед,Мухана,Муханад,Мухиб,Мухиб,Мухсин,Мухтади,Мухји ел Дин,Мујин,Мујиз,Муџаб,Муџахид,Макарам,Муклис,Муктар,Мулхам,Мулхим,Мумар,Мумин,Мумтаз,Мунахид,Мудир,Муниб,Муниф,Мунир,Мунис,Мунџид,Мунсиф,Мунтасир,Мурат,Мурид,Муршид,Муртада,Муса,Мусаб,Мусајид,Муштак,Муслих,Муслим,Мутафа,Мута,Мутасим,Мутавали,Мутаз,Мутана,Мути,Мувфак,Мујасир,Музараф,Мусамил,Набхан,Набигах,Набих,Набил,Надир,Надим,Надир,Нафи,Нахид,Најил,Најим,Наји,Наџиб,Наџид,Наџар,Наџм ел Дин,Наман,Намир,Нашах,Нашат,Нашван,Насиб,Насих,Насим,Насир,Насир ел Дин,Наср,Насри,Насух,Наваф,Навфал,Најиф,Назих,Назим,Назми,Нибрас,Нидал,Ниџад,Нимр,Низар,Нуајм,Нух,Нухајд,Нумајир,Нуман,Нур ел Дин,Нури,Нусрах,Нусрат,Омар,Орхан,Осман,Касим,Кајс,Кудамах,Кусај,Катадах,Кутајбах,Кутб,Кутуз,Рабах,Раби,Ради,Рафи,Рафид,Рафик,Рагиб,Рахман,Рајид,Рајиф,Рајис,Раџа,Раџаб,Раџи,Раџих,Ракин,Рами,Рамих,Рамиз,Рамзи,Рани,Рашад,Рашид,Расил,Расин,Расми,Расул,Ратиб,Рауф,Рајхан,Рајан,Разин,Рида,Ридван,Рихаб,Ријад,Риск,Рухи,Ружд,Ружди,Рувајд,Сад,Садах,Саб,Сабих,Сабир,Сабри,Сад,Сад ел Дин,Садад,Садид,Садик,Садун,Сајид,Сафи,Сафиј,Сафиј ел Дин,Сафух,Сафвах,Сафват,Сафван,Сахиб,Сахир,Сал,Сајиб,Сајиф,Сајиф ел Дин,Саџид,Саџад,Сакр,Салах,Салах ел Дин,Саламах,Салих,Салим,Салман,Сами,Самих,Самир,Саман,Сакр,Саријах,Сати,Сауд,Сајид,Шабан,Шади,Шадин,Шафи,Шафик,Шахид,Шахин,Шахир,Шакиб,Шакир,Шам ел Дин,Шамал,Шамил,Шамим,Шараф,Шариф,Шавки,Шихаб,Шихаб ел Дин,Шихаб,Шуајб,Шукри,Шумајил,Сидик,Синан,Сираџ,Сираџ ел Дин,Софијан,Суби,Суфјан,Сухајиб,Сухајил,Сухајим,Сулејман,Сумрах,Сурак,Суд,Тахир,Тахсин,Тајм Алах,Таџ,Таџ ел Дин,Талал,Талиб,Тамим,Тамир,Тамам,Тамам,Такиј,Тариф,Тарик,Таслим,Тавфик,Тавхид,Тајмулах,Тајсир,Тајиб,Табит,Тамир,Такиб,Таваб,Тавбан,Убајдах,Убајид,Убај,Удајил,Удај,Умар,Умарах,Умајир,Урвах,Усајим,Усама,Утбах,Утал,Утман,Вадах,Вади,Вадид,Вафик,Вахаб,Вахаб,Вахид,Вајил,Ваџди,Ваџид,Ваџих,Вакил,Валид,Валиф,Валиј Алах,Валиј ел Дин,Вакар,Вакас,Вард,Васиф,Васил,Васим,Вазир,Јахја,Јаман,Јакуб,Јасар,Јасин,Јасир,Јазан,Јазид,Јунус,Јушуа,Јусри,Јусуф,Зафар,Зафир,Захид,Захир,Зајд,Зајим,Зајн,Зариф,Закарија,Заки,Закван,Зијад,Зубајир,Зухајир

en: Amprixta,Anexir,Anitraz,Arix,Axiz,Bzz’Kza,Chamil,Cleezi,Clezz,Fazzis,Fizztrax,Flixta,Flizzil,Frikes,Frizzle,Hasz,Heffez,Hertrazzir,Hesz,Hezzir,Hezzis,Hix,Inexis,Irix,Jezzix,Jizz,Kaliez,Kepzs,Kernix,Kersezz,Kertrasz,Kerx,Kerxenix,Kezz,Klexaz,Klezyx,Krarax,Krenarex,Krex,Krinex,Krisess,Laizix,Lazki,Lixeez,Merax,Mexiss,Moxanzz,Naxisz,Nix,Pekzs,Plaxis,Plesix,Presch,Sailik,Salanix,Salik,Sandix,Saprazz,Satras,Skalix,Skandix,Skazix,Skeely,Skeezix,Sklizle,Skrez,Slizilx,Sprizz,Ssexur,Ssizer,Ssorix,Sszasz,Sterizz,Talerez,Tarex,Tarnix,Tezzaz,Tirasch,Tirax,Tirix,Trezz,Venezz,Vriss,Waks,Xaffrasz,Xartrez,Xasz,Xaztex,Xerxix,Xirasz,Xirr,Xirtras,Xirtrez,Xirz,Zandler,Zedrix,Zilrix,Zizzasz,Zslap,Zzalkz,Zzupde
sr: Амприкста,Анексир,Анитраз,Арикс,Аксиз,Бзаказа,Камил,Клези,Клез,Фазис,Фистракс,Фликста,Флизил,Фрикес,Фризл,Хаз,Хефез,Хертразир,Хез,Хезир,Хезис,Хикс,Инексис,Ирикс,Језикс,Јиз,Калијез,Кепс,Керникс,Керсез,Кертраз,Керкс,Керксеникс,Кез,Клексаз,Клезикс,Краракс,Кренарекс,Крекс,Кринекс,Крисес,Лајзикс,Ласки,Ликсез,Меракс,Мексис,Моханз,Наксиз,Никс,Пекс,Плаксис,Плесикс,Пресх,Сајлик,Селаникс,Салик,Сандикс,Сапраз,Сатрас,Скаликс,Скандикс,Сказикс,Скели,Скезикс,Склизл,Скрез,Слизликс,Сприз,Сексур,Сизер,Сорикс,Саз,Стериз,Талерез,Тарекс,Тарникс,Тезаз,Тирасх,Тиракс,Тирикс,Трез,Венез,Врис,Вакс,Ксафраз,Ксартрез,Ксаз,Ксастекс,Ксерксикс,Ксираз,Ксир,Ксиртраз,Ксиртрез,Ксирз,Зандлер,Зедрикс,Зилрикс,Зизаз,Злап,Залкс,Зупде

en: Absu,Abzu,Aigaion,Alastyn,Apalala,Apam,Apsu,Aremata,Atlahua,Atlaua,Barinthus,Dhakhan,Dylan,Elcmar,Ember,Enki,Faro,Habaek,Ikatere,Jamm,Jin,Kinilau,Kulullu,Labuna,Laut,Lir,Llyr,Ludd,Makara,Maui,Melicertes,Mimir,Natat,Nechtan,Neptune,Nereus,Nethuns,Njord,Nuada,Nudd,Nudimmud,Nun,Oceanus,Okeanos,Phorcys,Pontus,Popoa,Poseidon,Proteus,Raja,Rau,Rorua,Ryujin,Scylla,Sinilau,Sisiutl,Tagaloa,Tanaoa,Tangaloa,Tangaroa,Thaumas,Tikitiki,Tini,Tinilau,Tinirau,Toniwha,Triton,Vizi,Vodnik,Vourukasa
sr: Абсу,Абзу,Ајгајион,Аластин,Апалала,Апам,Апсу,Аремата,Атлахуа,Атлауа,Баринт,Дакан,Дилан,Елкмар,Ембер,Енки,Фаро,Хабајек,Икатере,Јам,Жин,Кинилау,Кулулу,Лабуна,Лаут,Лир,Лир,Луд,Макара,Мауји,Мелисерт,Мимир,Натат,Нехтан,Нептун,Нереј,Нетун,Нјорд,Нуада,Нуд,Нудимед,Нун,Океан,Океон,Форсеј,Понтеј,Попоа,Посејдон,Протеј,Ража,Рау,Роруа,Рујин,Сцила,Синилау,Сисиутл,Тагалоа,Танаоа,Тангалоа,Тангароа,Таум,Тикитики,Тини,Тинилау,Тинирау,Тонива,Тритон,Визи,Водник,Ворукаса

en: Aglaopheme,Amphitrite,Aphrodite,Ariel,Atargatis,Calypso,Delphine,Derceto,Diktynna,Electra,Galatea,Himeropa,Jengu,Leucosia,Ligia,Lori Lamaris,Mama Wata,Marina,Miranda,Miriam,Molpe,Parthenope,Pelagia,Pisinoe,Rân,Sedna,Stella Maris,Thelxiepia,Tirgata,Vatea,Ved-Ava,Veen emo,Vete-ema
sr: Аглаофема,Амфитрита,Афродита,Аријел,Атаргатис,Калипсо,Делфина,Дерсето,Диктина,Електра,Галатеа,Химеропа,Женгу,Леукозија,Лигија,Лори Ламарис,Мама Вата,Марина,Миранда,Миријам,Молпе,Партенопа,Пелагија,Пизиное,Ран,Седна,Стела Марис,Телксијепија,Тиргата,Ватеја,Вед-ава,Вен-емо,Вете-ема

en: Abraxas,Aleiss,Amail,Axmail,Blanal,Bleii,Blo,Bress,Briss,Gaxmol,Griam,Griss,Grissileii,Hailoss,Hainoss,Harxos,Huzel,Inaloss,Ineii,Issal,Klezel,Kras,Krezkps,Kzap,Lamaiss,Lameii,Lexpek,Liness,Lobor,Maissol,Malinos,Milbor,Mileii,Nildloss,Oxpeii,Poniaz,Psell,Pson,Pzakp,Reii,Sassal,Saxil,Saxrireii,Sekol,Silas,Skell,Skepz,Slell,Snol,Soill,Sorkol,Srell,Trixoz,Vilail,Vissal,Vlanis,Xabrak,Xamalel,Xinas,Xnamos,Xopkon,Zalsp,Zlek,Zpsek,Zsekp
sr: Абраксас,Алејис,Амајил,Аксмајил,Бленал,Блеји,Бло,Брес,Брис,Гаксмол,Гријам,Грис,Грисилеји,Хајилос,Хајинос,Харксос,Хузел,Иналос,Инеји,Исал,Клезел,Крас,Крескпс,Ксап,Ламајис,Ламеји,Лекспек,Линес,Лобор,Мајисол,Малинос,Милбор,Милеји,Нилдлос,Окспеји,Понијаз,Псел,Псон,Псакп,Реји,Сасал,Саксил,Саксриреји,Секол,Силас,Скел,Скепс,Слел,Снол,Соил,Соркол,Срел,Триксоз,Вилајил,Висал,Вланис,Ксабрак,Ксамалел,Ксинас,Кснамос,Ксопкон,Залсп,Злек,Зепсек,Зекп

en: Aliasse,Amailis,Axmailia,Blai,Blanalai,Bli,Bliana,Brassas,Brissal,Gaxmail,Griama,Grissa,Grissilai,Haila,Haina,Harxias,Huzi,Inai,Inalai,Issalai,Klez,Kras,Krezkps,Kzap,Lamai,Lamaissa,Lexpek,Liabra,Lilin,Linassa,Maissa,Malina,Mila,Milbra,Nildlasi,Oxpel,Poniazal,Psal,Psen,Pzakp,Riaa,Sall,Sassalia,Saxiala,Saxririaa,Sek,Skal,Skepz,Sla,Snelia,Srak,Sral,Szak,Trixzed,Vilaila,Vissalai,Vlanissa,Xabrak,Xamalia,Xina,Xinasia,Xnamas,Xopkne,Zalsp,Zlek,Zpsek,Zsekp
sr: Алијасе,Амајилис,Аксмајилија,Блаји,Бланаји,Бли,Блијана,Брасас,Брисал,Гаксмајил,Гријама,Гриса,Грисилаји,Хајила,Хајина,Харксијас,Хузи,Инаји,Иналаји,Исалаји,Клез,Крас,Креспс,Кзап,Ламаји,Ламајиса,Лекспек,Лијабра,Лилин,Линаса,Мајиса,Малина,Мила,Милбра,Нилдласи,Окспел,Понијазал,Псал,Псен,Псакп,Рија,Сал,Сасалија,Саксијала,Саксририја,Сек,Скал,Скепс,Сла,Снелија,Срак,Срал,Сак,Триксед,Вилајила,Висалаји,Вланиса,Ксабрак,Ксамалија,Ксина,Кинасија,Кснамас,Ксопкне,Залсп,Злек,Зепсек,Зекп

en: Akoark,Akort,Akzalk,Arkarm,Barkuk,Blokkar,Borkuk,Bukkak,Bulruk,Corkkar,Delkkak,Garkuk,Gnukk,Goruk,Grak,Gurk,Gurm,Kalknix,Karak,Karbuk,Kargnak,Karterak,Kayrak,Kelkrar,Kerta,Kilkrar,Kingrok,Kirk,Klud,Kokkan,Kolk,Komak,Korgnak,Kork,Koruck,Kramak,Krog,Krukrak,Krumuk,Kuknuk,Kurkur,Kurmak,Makron,Markaak,Markuk,Merknik,Nargak,Olk,Orkut,Reknak,Takolak,Trabuk,Trakkon,Urkar,Urkark
sr: Акоарк,Акорт,Аксалк,Аркарм,Баркук,Блокар,Боркук,Букак,Булрук,Коркар,Делкак,Гаркук,Гнук,Горук,Грак,Гурк,Гурм,Калкникс,Карак,Карбук,Каргнак,Картерак,Кајрак,Келкрар,Керта,Килкрар,Кингрок,Кирк,Клуд,Кокан,Колк,Комак,Коргнак,Корк,Корук,Крамак,Крог,Крукрак,Крумук,Кукнук,Куркур,Курмак,Макрон,Маркак,Маркук,Меркник,Наргак,Олк,Оркут,Рекнак,Таколак,Трабук,Тракон,Уркар,Иркарк

en: Badush,Bagar,Bagdish,Barag,Barbag,Bart,Bashnak,Bidish,Bidush,Bik,Bilg,Bilo,Binak,Bink,Biol,Birt,Bogar,Bogdish,Bogdush,Bogor,Bok,Bolg,Bong,Borg,Bork,Bort,Boshnak,Budush,Bugdish,Buk,Bunak,Bung,Bunk,Burag,Burg,Burk,Buurk,Eradash,Eradish,Eragdish,Eragdush,Eragor,Eranak,Erang,Erarag,Erarg,Erart,Erigdush,Erik,Erinak,Eriol,Erirag,Erirbag,Erirg,Erirt,Erishnak,Eriurk,Erogdish,Erogdush,Erok,Erong,Eronk,Erorbag,Erudish,Erudush,Erugar,Erugdush,Erulo,Erunk,Eruol,Erurag,Eruurk,Gadash,Gagar,Gagdush,Gagor,Galo,Ganak,Gank,Gaol,Garag,Gashnak,Gigor,Ginak,Ging,Gink,Girt,Gogdish,Gogdush,Gong,Gork,Gort,Goshnak,Gradash,Gragar,Gragor,Grak,Gralg,Gralo,Granak,Graol,Grarbag,Gridash,Gridish,Gridush,Grigar,Grigor,Grilg,Grilo,Grink,Grirag,Grirg,Grirk,Grishnak,Grodish,Grogar,Grogdish,Grok,Grolg,Grong,Gronk,Grorag,Grorg,Grork,Grort,Groshnak,Grudash,Grugar,Grugdish,Grugdush,Gruk,Grulo,Grunk,Gruol,Grurg,Grurk,Grurt,Gruurk,Gugdish,Gugdush,Gulg,Gulo,Gunak,Gurbag,Gurt,Gushnak,Hadash,Hadish,Hadush,Hagar,Hagdush,Hagor,Hak,Halg,Hank,Hashnak,Hidash,Hidish,Hidush,Higdush,Hilg,Hinak,Hing,Hink,Hiol,Hirag,Hirg,Hodush,Hogar,Hogor,Hong,Hool,Horbag,Hork,Hort,Hoshnak,Hudash,Hudish,Hugor,Huk,Hulg,Hulo,Hunk,Huol,Hurag,Hurbag,Hurk,Hushnak,Huurk,Pagdish,Pagor,Palg,Palo,Paol,Parag,Pashnak,Pidush,Pigdish,Pigdush,Pilg,Pinak,Pink,Pirbag,Podash,Podish,Podush,Pogdish,Polg,Porbag,Porg,Pork,Port,Poshnak,Pradish,Pragdush,Pragor,Pralg,Pralo,Prang,Praol,Prarag,Prarbag,Prarg,Prark,Prart,Prashnak,Praurk,Pridish,Prigar,Prigdish,Prigor,Prilg,Prilo,Prinak,Priol,Prirbag,Prirg,Prirt,Priurk,Prodash,Prodish,Prodush,Prolg,Prolo,Pronak,Prong,Pronk,Prool,Prourk,Prudish,Prugar,Prugdish,Pruk,Prunak,Prunk,Prurg,Prurk,Pruurk,Puk,Pulg,Pulo,Punak,Pung,Punk,Purag,Purbag,Purg,Puurk,Radash,Ragar,Ragdish,Rak,Rang,Rank,Raol,Rarag,Rarbag,Rark,Rashnak,Raurk,Rigor,Rik,Rilg,Rinak,Rink,Rirg,Rirk,Rodish,Rodush,Rogdish,Rok,Rolo,Ronak,Rudash,Rugar,Rugdish,Ruk,Rung,Ruol,Rurag,Rushnak,Vadash,Vadish,Vadush,Vak,Valo,Vank,Varag,Varbag,Vigar,Vigdish,Vigor,Vilg,Vilo,Vink,Virag,Virt,Vishnak,Vogdish,Vogor,Vonak,Vong,Vorg,Vork,Voshnak,Vourk,Vradash,Vragar,Vragdush,Vragor,Vralo,Vrang,Vrarbag,Vrarg,Vrart,Vraurk,Vridash,Vridish,Vrigor,Vrik,Vrinak,Vring,Vrirt,Vrishnak,Vriurk,Vrodash,Vrodish,Vrogar,Vrogor,Vrolo,Vrong,Vrorg,Vrork,Vrudish,Vrugdush,Vrulg,Vrung,Vruol,Vrurg,Vrurt,Vruurk,Vudish,Vuk,Vulg,Vulo,Vunak,Vurag,Vurbag,Vurg,Vushnak
sr: Бадуш,Багар,Багдиш,Бараг,Барбаг,Барт,Башнак,Бидиш,Бидуш,Бик,Билг,Било,Бинак,Бинк,Биол,Бирт,Богар,Богдиш,Богдуш,Богор,Бок,Болг,Бонг,Борг,Борк,Борт,Бошнак,Будуш,Бугдиш,Бук,Бунак,Бунг,Бунк,Бураг,Бург,Бурк,Бурк,Ерадаш,Ерадиш,Ерагдиш,Ерагдуш,Ерагор,Еранак,Еранг,Ерараг,Ерарг,Ерарт,Еригдуш,Ерик,Еринак,Ериол,Ерираг,Ерирбаг,Ерирг,Ерирт,Еришнак,Еријурк,Ерогдиш,Ерогдуш,Ерок,Еронг,Еронк,Ерорбаг,Ерудиш,Ерудуш,Еругар,Еругдуш,Еруло,Ерунк,Еруол,Ерураг,Ерурк,Гадаш,Гагар,Гагдуш,Гагор,Гало,Ганак,Ганк,Гаол,Гараг,Гашнак,Гигор,Гинак,Гинг,Гинк,Гирт,Гогдиш,Гогдуш,Гонг,Горк,Горт,Гошнак,Градаш,Грагар,Грагор,Грак,Гралг,Грало,Гранак,Граол,Грарбаг,Гридаш,Гридиш,Гридуш,Григар,Григор,Грилг,Грило,Гринк,Грираг,Грирг,Грирк,Гришнак,Гродиш,Грогар,Грогдиш,Грок,Гролг,Гронг,Гронк,Грораг,Грорг,Грорк,Грорт,Грошнак,Грудаш,Гругар,Гругдиш,Гругдуш,Грук,Груло,Грунк,Груол,Грург,Грурк,Грурт,Грурк,Гугдиш,Гугдуш,Гулг,Гуло,Гунак,Гурбаг,Гурт,Гушнак,Хадаш,Хадиш,Хадуш,Хагар,Хагдуш,Хагор,Хак,Халг,Ханк,Хашнак,Хидаш,Хидиш,Хидуш,Хигдуш,Хилг,Хинак,Хинг,Хинк,Хиол,Хираг,Хирг,Ходуш,Хогар,Хогор,Хонг,Хол,Хорбаг,Хорк,Хорт,Хошнак,Худаш,Худиш,Хугор,Хук,Хулг,Хуло,Хунк,Хуол,Хураг,Хурбаг,Хургк,Хушнак,Хурк,Пагдиш,Пагор,Палг,Пало,Паол,Параг,Пашнак,Пидуш,Пигдиш,Пигдуш,Пилг,Пинак,Пинк,Пирбаг,Подаш,Подиш,Подуш,Погдиш,Полг,Порбаг,Порг,Порк,Порт,Пошнак,Прадиш,Прагдуш,Прагор,Пралг,Прало,Пранг,Праол,Прараг,Прарбаг,Прарг,Прарк,Прарт,Прашнак,Праурк,Придиш,Пригар,Пригдиш,Пригор,Прилг,Прило,Принак,Приол,Прирбаг,Прирг,Прирт,Приурк,Продаш,Продиш,Продуш,Пролг,Проло,Пронак,Пронг,Пронк,Прол,Прурк,Прудиш,Пругар,Пругдиш,Прук,Прунак,Прунк,Прург,Прурк,Прурк,Пук,Пулг,Пуло,Пунак,Пунг,Пунк,Пураг,Пурбаг,Пург,Пурк,Радаш,Рагар,Рагдиш,Рак,Ранг,Ранк,Раол,Рараг,Рарбаг,Рарк,Рашнак,Раурк,Ригор,Рик,Рилг,Ринак,Ринк,Рирг,Рирк,Родиш,Родуш,Рогдиш,Рок,Роло,Ронак,Рудаш,Ругар,Ругдиш,Рук,Рунг,Руол,Рураг,Рушнак,Вадаш,Вадиш,Вадуш,Вак,Вало,Ванк,Вараг,Варбаг,Вигар,Вигдиш,Вигор,Вилг,Вило,Винк,Вираг,Вирт,Вишнак,Вогдиш,Вогор,Вонак,Вонг,Ворг,Ворк,Вошнак,Воурк,Врадаш,Врагар,Врагдуш,Врагор,Врало,Вранг,Врарбаг,Врарг,Врарт,Враурк,Вридаш,Вридиш,Вригор,Врик,Вринак,Вринг,Врирт,Вришнак,Вријурк,Вродаш,Вродиш,Врогар,Врогор,Вроло,Вронг,Врорг,Врорк,Врудиш,Вругдуш,Врулг,Врунг,Вруол,Врург,Врурт,Врурк,Вудиш,Вук,Вулг,Вуло,Вунак,Вураг,Вурбаг,Вург,Вушнак

en: Äg,Agh,Bog Äh,Borb,Brag,Brag Goh,Brok,Dak,Drog,Frok,Ga,Gah,Gark,Gnarf,Grar,Grokk,Grumph,Gulk,Hak,Hask,Hoth,Hug Bah,Hu Kah,Kak,Krak,Krug,Kub,Kuh,Lok,Luk,Nak,Nuk Kar,Pag,Reck,Rok,Ruk,Sark,Shak,Shuf,Stuh,Targ,Thog,Thruf,Thur,Tohg,Torg,Trok,Tsok,Tuh,Tuk Ruh,Ugg,Üh,Urg,Urgh,Urk,Vak,Zog,Zuug
sr: Ег,Аг,Буг,Ех,Борб,Браг,Браг,Гох,Брок,Дак,Дрог,Фрок,Га,Гах,Гарк,Гнарф,Грар,Грок,Грумф,Гулк,Хак,Хаск,Хот,Хуг,Бах,Ху,Ках,Как,Крак,Круг,Куб,Кух,Лок,Лук,Нак,Нук,Кар,Паг,Рек,Рок,Рук,Сарк,Шак,Шуф,Штух,Тарг,Тог,Труф,Тур,Тог,Торг,Трок,Тсок,Тух,Тук,Рух,Уг,Ух,Ург,Ургх,Урк,Вак,Зог,Зуг

en: Bludebalmen,Boladrumbadrum,Bolwuldelman,Bombempomgontor,Bomtanbomkenton,Bomtanbomtonum,Bregalad,Bremdebubde,Brenbasnudnem,Brendumadoak,Brommantendronnor,Brumbendublun,Brumennarunom,Brummdlebroak,Bumbadadabum,Buomdumdenlol,Carnimirië,Dabumdabumtam,Dammantongonnur,Danmonlulbam,Debundbemun,Delmduelmdelom,Diblembumnde,Dolmannumbil,Drongnoblemdu,Dulmandarook,Dulwulmendom,Dumdumdumatum,Elmaroomadrum,Grelmadrumbumadum,Gulladroamadoak,Gumabeladrelm,Laffalialomdium,Landunwonbam,Lassemista,Lefnublemdde,Libleddnumm,Lolmandindel,Monlamwimdan,Muldondindal,Mundionalafla,Mundumblemdum,Munnamdulbon,Nanmildaldum,Nunmaldildun,Orofarnië,Pambedrumne,Pomtamkomtrobum,Rithramcamhan,Tantondernintan,Temtundembenn,Temtunnongetem,Tondenkontenkon,Troombadoom,Tumtentantarun,Tumtonnongatum,Tumtumgamtomtom,Wonrunmaldin,Wudadoonopl
sr: Блудебалмен,Боладрумбадрум,Болвулделман,Бомбемпомгонтор,Бомтанбомкентон,Бомтанбомтонум,Брегелад,Бремдебубде,Бренбаснуднем,Брендумадок,Бромантендронор,Брумбендулун,Бруменаруном,Брумдлеброак,Брумбададабум,Бумдумденлол,Карнимириј,Дамбудабумтам,Дамантонгонур,Данмонлулбам,Дабундемун,Делмдулмделом,Диблембурмде,Долманумбил,Дронгноблемду,Дулмандарук,Дулвулмендом,Думдумдуматум,Елмарумадрум,Грелмадрумбумадум,Гуладромадок,Гумабеладрелм,Лафалијаломдијум,Ландунвонбам,Ласемиста,Лефнублемде,Либледнум,Лолмандиндел,Монламвимдан,Мулдондиндал,Мундионалафла,Мундумблемдум,Мунамдулбон,Нанмилдалдум,Нунмалдилдун,Орофарниј,Пембедрумне,Помтамкомтробум,Ритрамакаман,Тантондернитан,Темтундембен,Темтунонгетем,Тонденконтенкон,Трумбадум,Тумтентантарун,Тумтононгатум,Тумтумгамтомтом,Вонрунмалдин,Вудадунопл

en: Bal,Cam,Corn,Del,Earl,El,Fox,Fren,Gel,Hel,Hex,Hol,Hox,Il,Kin,Nam,Nes,New,Ol,Old,Olf,Oul,Ox,Rock,Rook,Sal,Sam,Sed,Sel,Sen,Sil,Tal,Water,Wet,York
sr: Бал,Кам,Корн,Ерл,Ел,Фокс,Френ,Гел,Хел,Хекс,Хол,Хокс,Ил,Кин,Нам,Нес,Ол,Олд,Олф,Оул,Окс,Рок,Рук,Сал,Сам,Сед,Сел,Сен,Сил,Тал,Вотер,Вет,Јорк

note: [objective]: condition=lose
en: Turns run out
sr: Истекну ли потези

note: [lua]: generate_objectives
en: Early finish bonus.
sr: Бонус за рани завршетак.

note: [lua]: generate_objectives
en: No early finish bonus.
sr: Без бонуса за рани завршетак.

en: <small>(early finish bonus)</small>
sr: <small>(бонус за рани завршетак)</small>

en: (early finish bonus)
sr: (бонус за рани завршетак)

note: [lua]: generate_objectives
en: No gold carried over to the next scenario.
sr: Злато се не преноси у следећи сценарио.

en: 
    100% of finishing gold carried over to the next scenario.
sr: 
    100% злата на крају преноси се у следећи сценарио.

en: 
    40% of finishing gold carried over to the next scenario.
sr: 
    40% злата на крају преноси се у следећи сценарио.

en: 
    20% of finishing gold carried over to the next scenario.
sr: 
    20% злата на крају преноси се у следећи сценарио.

en: Alternative objective:
sr: Алтернативни циљ:

en: Bonus objective:
sr: Бонус циљ:

note: [note]: description=<b>
en: This is the last scenario.
sr: Ово је последњи сценарио.

note: [message]: speaker=narrator
en: The computer player might not be able to play side $side_number properly in this scenario. Side $side_number is intended to be played by a human player.
sr: Рачунарски играч можда неће умети ваљано да игра страну $side_number у овом сценарију. Она је намењена за људског играча.

note: [color_range]: id=1 [color_range]: id=red
en: Red
sr: црвена

note: [color_range]: id=lightred
en: Light Red
sr: светлоцрвена

note: [color_range]: id=darkred
en: Dark Red
sr: тамноцрвена

note: [color_range]: id=2 [color_range]: id=blue
en: Blue
sr: плава

note: [color_range]: id=3 [color_range]: id=green
en: Green
sr: зелена

note: [color_range]: id=4 [color_range]: id=purple
en: Purple
sr: љубичаста

note: [color_range]: id=5 [color_range]: id=black
en: Black
sr: црна

note: [color_range]: id=6 [color_range]: id=brown
en: Brown
sr: смеђа

note: [color_range]: id=7 [color_range]: id=orange
en: Orange
sr: наранџаста

note: [color_range]: id=8 [color_range]: id=white
en: White
sr: бела

note: [color_range]: id=9 [color_range]: id=teal
en: Teal
sr: петролеј

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=gold
en: Gold
sr: злато

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=village
en: Village
sr: село

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=fog
en: Fog
sr: магла

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=shroud
en: Shroud
sr: покров

note: [language]
en: Easy
sr: лако

note: [language]
en: Medium
sr: средње

note: [language]
en: Hard
sr: тешко

note: [language]
en: Nightmare
sr: језиво

note: [language]
en: Lawful units fight better during the day, and worse at night.
    
    Day: +25% Damage
    Night: −25% Damage
sr: Законите јединице боље се боре дању, а лошије ноћу.
    
    дању: +25% штете
    ноћу: −25% штете

note: [language]
en: Neutral units are unaffected by day and night, fighting equally well under both conditions.
sr: Смена дана и ноћи не утиче на неутралне јединице, које се у оба доба дана боре подједнако добро.

note: [language]
en: Chaotic units fight better at night, and worse during the day.
    
    Day: −25% Damage
    Night: +25% Damage
sr: Хаотичне јединице боље се боре ноћу, а лошије дању.
    
    дању: −25% штете
    ноћу: +25% штете

note: [language]
en: Liminal units only reach their full strength during twilight.
    
    Day: −25% Damage
    Night: −25% Damage
sr: Двојствене јединице достижу своју пуну снагу тек око сумрака.
    
    дању: −25% штете
    ноћу: −25% штете

note: [language]
en: $name|’s Bridge,$name|’s Crossing
sr: $name|ски мост,$name|ски прелаз

note: [language]
en: $name|’s Highway,$name|’s Pass,Path of $name
sr: $name|ски друм,$name|ски проход,$name|ски пут

note: [language]
en: $name River,River $name
sr: $name|ина,$name|ава,$name|ица

note: [language]
en: $name Forest,$name|’s Forest
sr: $name|ска шума,$name|ска гора

note: [language]
en: $name Lake
sr: $name-језеро

note: [language]
en: $name|’s Peak,Mount $name
sr: $name|ски врх,$name|ска планина,$name|ник,$name|ај

note: [language]
en: $name|’s Swamp,$name|marsh,$name|fen
sr: $name|ска мочвара,$name|ска бара,$name|ска мртваја,$name|ски плав

note: [language]
en: $name|bury,$name|ham,$name|ton,$name|bury
sr: $name|бери,$name|ем,$name|тон,$name|бери

note: [language]
en: $name|harbor,$name|port,$lake|port,$lake|harbor
sr: Лука $name|,$name|ски стај,Лука $lake|,$lake|ски стај

note: [language]
en: $name|ham,$name|ford,$name|cross,$river|ford,$river|cross,$name on river
sr: $name|ем,$name|форд,$name|ски прелаз,$river|форд,$river|ски прелаз,$name на реци

note: [language]
en: $river|bridge,$river|bridge,$river|bridge,$name|ham,$name|bridge,$bridge|ham,$bridge|ton
sr: $river|ски мост,$river|ски мост,$river|ски мост,$name|ем,$name|ски мост,$bridge|ем,$bridge|тон

note: [language]
en: $name|ham,$name|ton,$name|field
sr: $name|ем,$name|тон,$name|ско поље

note: [language]
en: $name|ham,$name|ton,$name|wood,$name Forest,$forest|wood,$forest|ham,$forest|ton
sr: $name|ем,$name|тон,$name|вуд,$forest|вуд,$forest|ем,$forest|тон

note: [language]
en: $name|ham,$name|bury,$name|ton,$name|hill,$name|crest
sr: $name|ем,$name|бери,$name|тон,$name|ско брдо,$name|ски венац

note: [language]
en: $mountain|mont,$mountain|cliff,$mountain|bury,$mountain|ham
sr: Мон $mountain|,$mountain|ска литица,$mountain|бери,$mountain|ем

note: [language]
en: $name|ham,$name|bury,$name|ton,$name|mont,$name|mont,$name|cliff,$name|cliff
sr: $name|ем,$name|бери,$name|тон,$name|,Мон $name|,$name|ска литица,$name|ска литица

note: [language]
en: $road|’s Rest,$road|’s Waypoint,$road|bury,$road|ham,$name|bury,$name|ham
sr: $road|ски пут,$road|ска тачка,$road|бери,$road|ем,$name|бери,$name|ем

note: [language]
en: $name|bury,$name|ham,$name|ton,$swamp|bury,$swamp|ham,$swamp|ton,
sr: $name|бери,$name|ем,$name|тон,$swamp|бери,$swamp|ем,$swamp|тон

note: [language]
en: melee
sr: блиски

note: [language]
en: ranged
sr: одступни

note: [language]
en: blade
sr: сечиво

note: [language]
en: pierce
sr: пробој

note: [language]
en: impact
sr: удар

note: [language]
en: fire
sr: ватра

note: [language]
en: cold
sr: мраз

note: [language]
en: arcane
sr: волшебни

note: [server]
en: Official Wesnoth Server
sr: Званичан сервер Веснота

note: [server]
en: Alternate Wesnoth Server
sr: Допунски сервер Веснота

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: female^poisoned
sr: отрована

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: female^slowed
sr: успорена

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: slowed
sr: успорен

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: female^petrified
sr: окамењена

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: petrified
sr: окамењен

note: [lua]: set_status
en: female^unhealable
sr: неисцељива

note: [lua]: set_status
en: unhealable
sr: неисцељив

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: generate_objectives
en: Victory:
sr: победа:

note: [lua]: generate_objectives
en: Defeat:
sr: пораз:

note: [lua]: generate_objectives
en: (%d turns left)
sr: (још %d потеза)

note: [lua]: generate_objectives
en: (this turn left)
sr: (последњи потез)

note: [lua]: generate_objectives
en: %d%% of gold carried over to the next scenario.
sr: %d%% злата се преноси у следећи сценарио.

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: id=helptip_large, id=tooltip_large, id=the_list, id=the_label, id=the_icon, id=ok, id=cancel, id=flip, id=the_image
en: OK
sr: У реду

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: id=helptip_large, id=tooltip_large, id=the_list, id=the_label, id=the_icon, id=ok, id=cancel, id=flip, id=the_image
en: Cancel
sr: Одустани

en: very long
sr: врло дугачак

en: electrical
sr: електрични

note: [action]: id=button-playreplay, type=image
en: Play
sr: Играј

note: [action]: id=button-playreplay, type=image
en: continuous replay
sr: снимак без паузе

note: [action]: id=button-stopreplay, type=image
en: Stop
sr: Стани

note: [action]: id=button-stopreplay, type=image
en: pause at end of turn
sr: паузирај на крају потеза

note: [action]: id=button-resetreplay, type=image
en: Reset
sr: Ресетуј

note: [action]: id=button-resetreplay, type=image
en: reset to beginning
sr: врати на почетак

note: [action]: id=button-nextturn, type=image
en: Next Turn
sr: Следећи потез

note: [action]: id=button-nextturn, type=image
en: play turn
sr: пусти потез

note: [action]: id=button-nextside, type=image
en: Next Side
sr: Следећа страна

note: [action]: id=button-nextside, type=image
en: play side turn
sr: пусти потез стране

note: [menu]: id=show-what
en: Point of view
sr: тачка гледишта

note: [action]: id=skip-animation, type=checkbox
en: Skip animation
sr: Прескочи анимацију

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=replay-label
en: Replay
sr: Снимак

note: [menu]: id=menu-main
en: Menu
sr: Мени

note: [menu]: id=actions-menu
en: Actions
sr: Радње

note: [action]: id=button-endturn
en: End Turn
sr: Готово

note: [action]: id=button-endturn
en: End Scenario
sr: Крај

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=label-hp
en: HP
sr: УП

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=label-xp
en: XP
sr: ИП

note: [label]: id=gold-icon
en: gold
sr: злато

note: [label]: id=villages-icon
en: villages
sr: села

note: [label]: id=units-icon
en: units
sr: јединице

note: [label]: id=upkeep-icon
en: upkeep
sr: издаци

note: [label]: id=income-icon
en: income
sr: приходи

note: [unit_level]: id=unit-level
en: statuspanel^level
sr: ниво

note: [unit_moves]: id=unit-moves
en: statuspanel^moves
sr: кретњи

note: [unit_defense]: id=unit-defense
en: statuspanel^terrain def.
sr: теренска одб.

note: [label]: id=label-mp
en: MP
sr: ПП

note: [tip]
en: Don’t neglect to earn your leader experience! You need to keep him safe, but if you coddle him too much he may be too weak to survive future battles.
sr: Не занемари прибављање искуства своме вођу! Мораш га чувати од зла, али ако га превише мазиш, може остати преслаб да би преживео будуће бојеве.

note: [tip]
en: <i>― Great Mage Delfador, 516YW</i>
sr: <i>— велики маг Делфадор, 516. гв.</i>

note: [tip]
en: In the <b>Actions</b> menu, you can select <b>Show Enemy Moves</b> to highlight all the hexes your adversary can move to (assuming your units stay where they are). Use this to make sure the enemy can’t reach your weak or injured units on his next turn.
sr: Из менија <b>Радње</b> изаберите <b>Противнички покрети</b> да се истакну сва поља која ваш противник може досећи (под претпоставком да ваше јединице остану где јесу). Корисно да се уверите да непријатељ не може дохватити ваше ослабљене или повређене јединице у наредном потезу.

note: [tip]
en: <i>― The Wesnoth Tactical Guide</i>
sr: <i>— Тактички водич Веснота</i>

note: [tip]
en: Units with the <i>Intelligent</i> trait need fewer experience points to level up. Early in a campaign, try to give killing blows to these units so you can get some high-level troops sooner.
sr: Јединице с особином <i>оштроумности</i> захтевају мање искуствених поена за напредовање. Покушај да њима задајеш завршне ударце рано током похода, како би војска раније добила јединице виших нивоа.

note: [tip]
en: <i>― King Konrad, 536YW</i>
sr: <i>— краљ Конрад, 536. гв.</i>

note: [tip]
en: The encircling tactic is very powerful, particularly against fast opponents. By placing two units on opposite sides of an enemy, their zones of control will restrict it to one hex of movement in any direction. Unfortunately, you must completely surround skirmishers to immobilize them.
sr: Тактика опкољавања је врло моћна, посебице против хитрог противника. Поставивши две јединице на супротним странама непријатељске, њихови надзорни појасеви ограничиће јој кретање на једно поље у било ком смеру. Чаркаши се, нажалост, морају потпуно опколити да би се спутали.

note: [tip]
en: <i>― Memoirs of Gweddry, 627YW</i>
sr: <i>— Животопис Гведријев, 627. гв.</i>

note: [tip]
en: You can access the <b>Recruit</b> and <b>Recall</b> commands by right-clicking on a castle tile. That will let you choose the precise hex you put a unit in. Placing units wisely can sometimes let you reach a village a turn earlier.
sr: Наредбама <b>Унајми</b> и <b>Сазови</b> можете приступити десним кликом на поље замка. Потом изаберите поље где желите да се јединица појави. Мудрим постављањем јединица можете досећи покоје село потез раније.

note: [tip]
en: There are some helpful summary screens in the main menu: for instance, the <b>Status Table</b> will let you know how your enemies are doing, and how you are doing in comparison.
sr: Главни мени пружа неколико сажетака од користи; на пример, <b>Табела стања</b> показује како се држе ваши непријатељи, и ви насупрот њима.

note: [tip]
en: Units with the <i>Quick</i> trait get an extra movement point per turn. This can be very important when moving through difficult terrain such as water or caves. It can make the difference between being able to move one hex or two.
sr: Јединице с особином <i>хитрости</i> имају један поен покрета више по потезу. Ово може бити пресудно при напредовању тешким тереном, попут воде или пећина, где чини разлику између једног и два поља могућег покрета.

note: [tip]
en: <i>― High Lord Kalenz, 470YW</i>
sr: <i>— надгосподар Каленз, 470. гв.</i>

note: [tip]
en: After you have played a few scenarios, read the <b>Gameplay</b> section in the <b>Help</b> screen carefully. Details become important as scenarios get harder!
sr: Пошто одиграте неколико сценарија, пажљиво прочитајте одељак <b>Извођење</b> у оквиру помоћи. Детаљи су све важнији како нараста тежина сценарија!

note: [tip]
en: It is usually better to start the next scenario in a campaign with lower-level units that are about to level up than with those same units at a higher level.
sr: Обично је боље започети наредни сценарио у походу јединицама нижег нивоа које само што нису испредњачиле, него са истим таквима вишег нивоа.

note: [tip]
en: On www.wesnoth.org you can find strategy guides, technical support, the history of Wesnoth, and much more.
sr: На www.wesnoth.org можете наћи стратешке водиче, техничку подршку, историјат Веснота, и још много тога.

note: [tip]
en: <i>― The Wesnoth Community</i>
sr: <i>— Заједница Веснота</i>

note: [tip]
en: <i>Lawful</i> units fight better by day, and <i>chaotic</i> units fight better at night. <i>Neutral</i> units are unaffected by the time of day. The rare <i>liminal</i> units fight best during twilight.
sr: <i>Добре</i> јединице боље се боре дању, а <i>хаотичне</i> јединице су јаче ноћу. На <i>неутралне</i> јединице доба дана не утиче. Ретке <i>двојствене</i> јединице најбоље се боре током сумрака.

note: [tip]
en: <i>― Royal Compendium of Battle Terminology: Volume II (reprinted 221YW)</i>
sr: <i>— Краљевски зборник бојне терминологије, том II, 212. гв. (доштампано 221. гв.)</i>

note: [tip]
en: An otherwise sound plan can fail if you attack at the wrong time of day.
sr: Наум иначе ваљан може пропасти нападне ли се у погрешно доба дана.

note: [tip]
en: <i>― Haldric II, 42YW, Handbook of Tactical Analysis: Volume I</i>
sr: <i>— Халдрик Други, Приручник тактичке анализе, том I, 42. гв.</i>

note: [tip]
en: If you are playing with <b>Shroud</b> or <b>Fog of War</b> active, you won’t know what you’re facing. In this case, long-range scouting units are worth their cost. Try to choose scouts that can easily move across the surrounding terrain, because units can only see as far as they can move in one turn.
sr: Ако вам је током игре активан <b>покров</b> или <b>магла рата</b>, нећете знати с чим сте суочени. У тим околностима, далекодометне извиђачке јединице вреде сваку пару. Покушајте да бирате оне које ће се лако кретати околним тереном, јер јединице виде онолико далеко колико могу превалити у једном потезу.

note: [tip]
en: There are six types of attack: <i>pierce</i>, <i>blade</i>, <i>impact</i>, <i>fire</i>, <i>cold</i> and <i>arcane</i>. Different units have weaknesses against different types of attacks. Right-click on a unit and select <b>Unit Description</b> to see which attacks it is resistant to, and which will affect it the most.
sr: Постоји шест типова напада: <i>пробој</i>, <i>сечиво</i>, <i>удар</i>, <i>ватра</i>, <i>мраз</i> и <i>волшебни</i>. Они различито утичу на различите јединице. Кликните десним на јединицу, изаберите <b>Опис јединице</b>, где можете видети на које је нападе отпорна, а који ће је најтеже погодити.

note: [tip]
en: The terrain occupied by your units is the main factor determining the chance that they will be hit. The defensive rating for the currently selected unit in the currently selected terrain is displayed in the top right corner of the screen.
sr: Терен на коме се ваше јединице налазе главни је чинилац за то какви су изгледи противника да их погоде. Одбрамбени разред тренутно изабране јединице приказан је у горњем десном углу екрана.

note: [tip]
en: Poisoned units will lose eight hitpoints every turn until they are one point from dying. They will then remain at death’s door until the poison is removed. Healers can prevent a poisoned unit from deteriorating, but the poison will not be removed unless the unit regenerates, or begins a turn in a village or next to a unit with the <i>Cures</i> ability.
sr: Отроване јединице губиће осам ударпоена по потезу, док не спадну на један пред смрт. Стајаће тада на корак до смрти док се отров не исцели. Видари могу спречити погоршање стања отроване јединице, али се отрова неће решити док се не обнови (ако може), или започне потез у селу или надомак јединице са способношћу <i>исцељивања</i>.

note: [tip]
en: You can reuse units from a previous scenario by selecting <b>Recall</b> from the <b>Actions</b> menu. By recalling the same units over and over, you can build up a powerful and experienced army.
sr: Можете користити јединице из претходног сценарија, помоћу <b>Сазови</b> из менија <b>Радње</b>. Узастопним сазивањем истих јединица, можете изградити моћну и искусну војску.

note: [tip]
en: Units of level one and higher have a <i>Zone of Control</i> in the six hexes around them. If a unit moves into an enemy’s zone of control, it may not move any further that turn. This means that units can have two empty hexes between them and still create a barrier to the enemy. Beware, though: skirmishers can pass through these gaps.
sr: Јединице првог и вишег нивоа постављају <i>надзорни појас</i> у шест поља око себе. Ако се јединица помери у непријатељев надзорни појас, не може се више померати у току тог потеза. Ово значи да и јединице размакнуте два поља запречавају пут непријатељу. Али пазите: чаркаши, међутим, могу да прођу кроз овакве процепе.

note: [tip]
en: The chance to hit a unit usually depends on how well that unit can defend itself in the terrain in which it is standing. However, magical attacks always have a 70% chance to hit, and units with the <i>Marksman</i> ability are guaranteed at least a 60% chance of a hit when they attack on their own turn.
sr: Изгледи да се јединица погоди зависе од тога колико се она може добро бранити на терену где се налази. Ипак, магични напади увек имају 70% изгледа за погодак, а јединице с особином <i>оштроокости</i> имају гарантованих бар 60% изгледа када ударе у свом потезу.

note: [tip]
en: <i>― Haldric II, 43YW, Handbook of Tactical Analysis: Volume II</i>
sr: <i>— Халдрик Други, Приручник тактичке анализе, том II, 43. гв.</i>

note: [tip]
en: Units stationed in villages will either heal eight hitpoints at the beginning of their turn, or will recover from poisoning.
sr: Јединице размештене у селима или ће се залечити 8 ударпоена на почетку свог потеза, или опоравити од тровања.

note: [tip]
en: Don’t move an injured unit if you don’t have to — let it rest. If a unit does not move or attack, it will recover two hitpoints at the beginning of its next turn.
sr: Не померајте повређену јединицу ако не морате — нека се одмори. Ако се јединица нити помери нити нападне, повратиће 2 ударпоена на почетку следећег потеза.

note: [tip]
en: On maps where <i>Shroud</i> or <i>Fog of War</i> has been enabled, all units’ sightlines are limited by their maximum movement. If you have some valuable but slow units, keep at least one fast unit with them so that you are not caught out by a surprise attack.
sr: На мапама где је укључен <i>покров</i> или <i>магла рата</i>, видик свих јединица ограничен је њиховим дометом кретања. Ако имате неке вредне али споре јединице, држите крај њих бар једну брзу јединицу како не би биле ухваћене изненадним нападом.

note: [tip]
en: Foot units tend to defend better in villages and castles than in other terrain types, while most mounted units do not gain any defensive advantages from villages or castles.
sr: Пешачке јединице се обично боље бране у селима и замковима него на другом терену, док већина коњичких јединица ту нема никакву одбрамбену добит.

note: [tip]
en: <i>― Sir Kaylan, 498YW</i>
sr: <i>— сер Кајлан, 498. гв.</i>

note: [tip]
en: Horse-based units are generally resistant to attacks with bladed or impact weapons, but are vulnerable to attacks with piercing weapons, including bows and spears.
sr: Коњичке јединице су обично отпорне на нападе сечивима и ударним оружјима, али рањиве на пробојна оружја, укључујући и лукове и копља.

note: [tip]
en: <i>― Sir Kaylan, 502YW</i>
sr: <i>— сер Кајлан, 502. гв.</i>

note: [tip]
en: Inflicting the killing blow on an enemy unit is the best way to gain experience. Units killing an enemy will gain eight experience points for every level of the unit they kill, or four experience points for a zero-level opponent.
sr: Најбољи начин за добијање искуства јесте наношење завршног ударца непријатељској јединици. Јединице које доврше непријатеља добиће по осам поена искуства на сваки ниво убијене јединице, или четири за несрећника нултог нивоа.

note: [tip]
en: Elvish units move and fight well in forest. Dwarvish units move and fight well in hills, mountains and caves.
sr: Вилењачке јединице се изврсно крећу и боре у шуми. За патуљачке јединице исто важи у брдима, планинама и пећинама.

note: [tip]
en: Patience is often key. Rather than attacking in bad conditions or with few troops, wait for better conditions and then attack.
sr: Стрпљење је често кључно. Уместо нападања у лошим условима, или са мало снага, боље је сачекати повољније прилике и тада ударити.

note: [tip]
en: If you are attacked from several directions, it may be a good idea to send expendable units in some directions to delay enemy units.
sr: Ако вас нападну из неколико праваца, може бити промућурно послати нешто потрошних јединица да запрече те правце, како би се добило на времену.

note: [tip]
en: Do not be afraid to retreat and regroup; it is often the key to victory.
sr: Не плаши се повлачења ради бољег распоређивања; често је то неопходно за победу.

note: [tip]
en: <i>― Meneldur, 123YW</i>
sr: <i>— Менелдур, 123. гв.</i>

note: [tip]
en: In most campaigns you will receive a gold bonus for finishing early, depending on the number of villages on the map and the number of turns remaining. You will usually earn more gold this way than through capturing villages and waiting for the turns to run out.
sr: У већини похода добијаћете новчане бонусе за рано завршавање сценарија, већ према броју села на мапи и броју преосталих потеза. Овако ћете обично добити више злата, него када бисте запоседали села и чекали истицање потеза.

note: [tip]
en: <i>Leaders</i> can recruit or recall units from any keep inside a castle, not just the keep they start on. Sometimes your allies may be willing to make room for you on their keep so you can recruit from there, and you can even capture an enemy’s keep and use that.
sr: <i>Вођи</i> могу унајмљивати или сазивати јединице са било које куле унутар замка, не само из оног одакле су кренули. Понекад ће неки савезник бити вољан да ти привремено уступи свој замак ради унајмљивања, а можеш чак заробити непријатељев замак па оданде унајмљивати.

note: [tip]
en: Skeletons are resistant to piercing, bladed and cold-based attacks but are vulnerable to impact, fire, and arcane attacks.
sr: Скелети су отпорни на сечива, мраз и пробојне нападе, али рањиви на удар, ватру, и волшебне нападе.

note: [tip]
en: Units with the <i>Leadership</i> ability help lower-level adjacent units on the same side fight better. You can move these units slowly along your battle lines and give bonuses to large numbers of lower-level troops.
sr: Јединице са способношћу <i>вођства</i> чине да се суседне јединице нижег нивоа боре боље. Овакве јединице можеш споро померати дуж својих фронтова, дајући бонусе великом броју јединица нижег нивоа.

note: [tip]
en: Try to avoid moving next to unoccupied villages. An enemy unit may move into the village and attack you, while enjoying the defense and healing of the village.
sr: Избегавај ступање надомак незаузетог села. Непријатељска јединица може ускочити у село и напасти твоју, док ужива заштиту и лечење које јој село пружа.

note: [tip]
en: Use lines of troops to screen your injured units while they recover.
sr: Користи фронтове јединица за заштиту својих рањених током опоравка.

note: [tip]
en: <i>― Princess Li’sar, 515YW</i>
sr: <i>— принцеза Лиза́ра, 515. гв.</i>

note: [tip]
en: Read the <b>Hotkeys</b> list in the <b>Preferences</b> menu.
sr: Прочитајте списак пречица са тастатуре у менију <b>Поставке</b>.

note: [tip]
en: If you move a unit, but don’t attack or discover any additional information, you can undo your move by pressing <b>u</b>.
sr: Ако померите јединицу, а притом не нападнете или сазнате нове чињенице, можете опозвати потез притиском на <b>u</b>.

note: [tip]
en: You can see how far enemy units can move by moving the mouse cursor over them.
sr: Можете видети где се непријатељска јединица може померити помаком миша преко ње.

note: [tip]
en: Use healers to support your attacks — they will win you battles without needing to attack anything themselves.
sr: Користи видаре као подршку у нападима — добијаће ти битке, а да сами ништа напали нису.

note: [tip]
en: <i>― The Scroll of Chantal, 516YW</i>
sr: <i>— Свитак Чанталин, 516. гв.</i>

note: [tip]
en: The <i>Slow</i> attack makes enemy units move slower and halves the damage they do on all attacks until they end a turn.
sr: Удар <i>успорења</i> успорава кретање непријатељске јединице и преполовљава штету коју наноси у свим нападима до краја потеза.

note: [tip]
en: <i>Arcane</i> attacks are very powerful against undead.
sr: <i>Волшебни</i> напади су врло моћни против немртвих.

note: [tip]
en: <i>― Great Sage Dacyn, 626YW</i>
sr: <i>— велики мудрац Десин, 626. гв.</i>

note: [tip]
en: Units are healed when they advance a level. Used wisely, this can turn a fight.
sr: Јединице се потпуно залечују када испредњаче у нивоу. Вешто употребљено, може преокренути битку.

note: [tip]
en: Charging units are best used against enemies they can kill with a single blow.
sr: Јуришне јединице најбоље је користити против непријатеља које могу довршити једним ударом.

note: [tip]
en: Instead of leveling up, high-level units gain an <i>After Maximum Level Advancement</i> (AMLA) bonus, which usually increases the unit’s maximum hitpoints by three and fully heals it. This is much less than the normal benefits of advancing a level, so it is generally wiser to advance your lower-level units instead.
sr: Уместо новог нивоа, јединице високог нивоа добијају бонус <i>напредовања по највишем нивоу</i> (НАПОН), што им обично повећава максимум ударпоена за три и потпуно их залечује. Ово је много мања добит од оне при напредовању у нивоу, тако да је обично мудрије да унапређујете јединица нижег нивоа.

note: [tip]
en: Nearly every button and icon in the Wesnoth game has a tooltip. Hover the mouse pointer over any button or icon to get a description or explanation of what it does.
sr: Скоро свако дугме и икона током играња Веснота има облачић — поставите показивач миша изнад онога за шта желите опис или објашњење шта ради.

note: [tip]
en: To advance low-level units quickly, team them with a veteran and use the veteran to damage a joint target heavily enough for the junior partner to get in the killing blow.
sr: Да брзо изнапредујеш јединицу ниског нивоа, упари ја са једном ветеранском, па користи ветерана да оштети заједничког непријатеља довољно тешко да га млађи саборац може уништити у једном нападу.

note: [tip]
en: <i>― Queen Li’sar, 528YW</i>
sr: <i>— краљица Лиза́ра, 528. гв.</i>

note: [tip]
en: You cannot undo a move that uncovers hexes hidden by fog or shroud. Turn on the <b>Delay Shroud Updates</b> option when you need to move units while retaining the ability to undo, or use the new Whiteboard planning tool.
sr: Не можете опозвати покрет који открије поља сакривена маглом или покровом. Укључите опцију <b>Застој ажурирања покрова</b> ако желите да увек можете опозвати покрет, или употребите блокче, нову алатку за планирање.

note: [tip]
en: If an enemy benefits more from a rare terrain type than you do, occupying that terrain will deprive them of its benefits.
sr: Ако непријатељу редак тип терена користи више него вама, заузимањем тих поља ускратићете непријатељу њихове предности.

note: [tip]
en: Few units have good defenses in water; a line of attackers along the edge of a river can inflict heavy casualties. Elves can use the edge of a forest in a similar manner, and dwarves can do the same with mountains.
sr: Малобројне су јединице вичне одбрани у води; постројба нападача дуж речне обале може нанети жестоке губитке. Вилењацима слично користи руб шуме, а патуљцима планински обронци.

note: [tip]
en: In many campaign scenarios, you may issue simple instructions for your computer-controlled allies using the right-click context menu.
sr: У многим сценаријима у походу, савезницима којима управља рачунар можете издавати једноставне упуте преко контекстног менија на десни клик.

note: [tip]
en: The <i>Slow</i> ability is extremely powerful because it has such wide-ranging effects. Enemy undead get half the normal benefit from their <i>Drain</i> ability, the damage bonus from <i>Charge</i> or <i>Backstab</i> is cancelled, and the <i>Berserk</i> ability is weakened. Fast foes struggle to escape; slow enemies are almost immobilized, and your own units suffer less retaliation damage, so it’s quicker to heal them.
sr: Способност <i>успоравања</i> изванредно је моћна, због свог далекосежног утицаја. Непријатељским немртвима способност <i>црпљења</i> спада напола, бонус на штету при <i>јуришу</i> и <i>ножу у леђа</i> нестаје, а <i>безглавост</i> је ослабљена. Брзи противници напрежу се да измакну, спори бивају готово укопани, а ваше јединице трпе мање узвратне штете, тако да се могу брже залечити.

note: [tip]
en: Try to operate units with a small number of powerful attacks—such as Dark Adepts, Horsemen, Orcish Grunts or Dwarvish Thunderers—in pairs or threes. This gives you another try whenever your first devastating attack misses — as inevitably happens from time to time.
sr: Покушајте да дејствујете јединицама са малим бројем моћних напада — попут мрачних посвећеника, коњаника, орко-грокташа или патуљ-громовника — у паровима или тројкама. То вам даје додатни покушај кад год први разарајући напад промаши, до чега неминовно долази с времена на време.

note: [tip]
en: Units with three or more attacks—especially magical attacks—are ideal for finishing off enemies with only a few hitpoints remaining. Be sure to use leadership—or a strong or dextrous unit—whenever the extra point or two of damage makes a one-hit kill possible.
sr: Јединице са три или више напада — посебно магичних — идеалне су за докрајчивање непријатеља којима је остало мало ударпоена. Гледајте да употребите вођство, или кршну или спретну јединицу, кад год један или два додатна поена штете могу омогућити победу из прве.

note: [tip]
en: Think twice before dismissing any unit from your recall list, no matter how little experience it has. Sometimes it’s worth paying a premium to know exactly what traits a new arrival will have.
sr: Двапут размислите пре него што отпустите јединицу са списка сазивања, ма колико мало искуства имала. Некада вреди добро платити знање о томе тачно које особине ће новопридошла јединица имати.

note: [tip]
en: When a tough unit is heavily injured, send it to heal in a village several turns’ movement away from the fighting. Then it can recover in peace (at 10 hitpoints per turn) without tying up front-line villages.
sr: Када жилава јединица буде тешко повређена, пошаљите је на лечење у село неколико потеза кретања далеко од борбе. Тако се може опоравити у миру (10 ударпоена по потезу) и без заузимања села на линији фронта.

note: [tip]
en: <i>― Lord Hamel of Knalga</i>
sr: <i>― господар Хамел од Кналге</i>

note: [tip]
en: Combining multiple special abilities can be deadly. While it may take some work to combine, for example, <i>Leadership</i>, <i>Illuminates</i> and <i>Charge</i> against a slowed opponent, the results can be impressive.
sr: Удруживање више специјалних способности може бити смртоносно. Иако може потрајати удруживање, на пример, <i>вођства</i>, <i>обасјавања</i> и <i>јуриша</i> против успореног противника, резултати ће бити импозантни.

note: [tip]
en: While finishing early gives a gold bonus, and reduces the opportunities for enemies to kill your valuable troops, it also means you lose chances to earn your units extra experience. When deciding whether or not to finish a scenario early, weigh these factors against one another.
sr: Док рани завршетак даје бонус у злату, и одузима непријатељу прилике да вам уништи вредне јединице, такође значи губитак прилика да својим јединицама зарадите још искуства. Када одлучујете да ли ћете сценарио рано завршити, одвагајте ове чиниоце.

note: [tip]
en: If your forces have weak defenses everywhere on the map, occupy the areas where your enemies can only attack you by sharing the same disadvantages. Avoid places where your defenses are poor and your enemy’s are merely average. Plan for heavy losses, and take firm control of any hex where the land does favor you.
sr: Ако ваше снаге имају слабу одбрану свуда на мапи, заузмите она подручја где вас непријатељ може напасти под за њега једнако лошим условима. Избегавајте места где је ваша одбрана слаба а непријатељева тек просечна. Планирајте са тешким губицима, и чврсто држите свако поље на којем вам терен одговара.

note: [tip]
en: <i>Feral</i> units, such as Bats and wild animals, will avoid villages. Even if they occupy a village hex, they do not gain any defensive benefits from the village, although they will still be healed.
sr: <i>Неукроћене</i> јединице, попут слепих мишева и других дивљих животиња, избегаваће села. Чак и када стану на поље са селом, не добијају одбрамбених предности; мада ће ипак бити лечене.

en: Close
sr: Затвори

en: An invalid attacker weapon got selected.
sr: Изабрано је лоше оружје за нападача.

en: An invalid defender weapon got selected.
sr: Изабрано је лоше оружје за браниоца.

en: You don’t have a leader to recall with.
sr: Морате имати вођа да бисте сазивали.

en: You must have a leader on a keep who is able to recall that unit.
sr: Морате на кули имати вођа који може да сазове ту јединицу.

en: There are no vacant castle tiles in which to recall the unit.
sr: У замку нема више слободних поља за сазивање јединице.

en: You don’t have a leader to recruit with.
sr: Морате имати вођа да бисте унајмљивали.

en: You must have a leader on a keep who is able to recruit the unit.
sr: Морате на кули имати вођа који може да унајми ту јединицу.

en: There are no vacant castle tiles in which to recruit the unit.
sr: У замку нема више слободних поља за унајмљивање јединице.

en: Ambushed!
sr: Заседа!

en: Failed teleport! Exit not empty
sr: Неуспешна телепортација! Излаз није празан.

en: Part of 'Units sighted! (...)' sentence^1 friendly | $friends friendly
sr[0]: $friends савезничка
sr[1]: $friends савезничке
sr[2]: $friends савезничких
sr[3]: једна савезничка

en: Part of 'Units sighted! (...)' sentence^1 enemy | $enemies enemy
sr[0]: $enemies непријатељска
sr[1]: $enemies непријатељске
sr[2]: $enemies непријатељских
sr[3]: једна непријатељска

en: Units sighted! ($friendphrase, $enemyphrase)
sr: Уочене јединице! ($friendphrase, $enemyphrase)

en: Enemy unit sighted! | $enemies enemy units sighted!
sr[0]: Уочена $enemies непријатељска јединица!
sr[1]: Уочене $enemies непријатељске јединице!
sr[2]: Уочено $enemies непријатељских јединица!
sr[3]: Уочена непријатељска јединица!

en: Friendly unit sighted | $friends friendly units sighted
sr[0]: Уочена $friends савезничка јединица
sr[1]: Уочене $friends савезничке јединице
sr[2]: Уочено $friends савезничких јединица
sr[3]: Уочена савезничка јединица

en: (press $hotkey to keep moving)
sr: (притисните $hotkey да продужи)

en: addon_type^Campaign
sr: поход

en: addon_type^Scenario
sr: сценарио

en: addon_type^MP era
sr: вигр. раздобље

en: addon_type^MP faction
sr: вигр. фракција

en: addon_type^MP map-pack
sr: вигр. пакета мапа

en: addon_type^MP scenario
sr: вигр. сценарио

en: addon_type^MP campaign
sr: вигр. поход

en: addon_type^Resources
sr: ресурси

en: addon_type^Other
sr: друго

en: addon_type^(unknown)
sr: (непознато)

en: unit_byte^B
sr: B

en: Author
sr: аутор

en: Name
sr: име

en: Version
sr: верзија

en: Size
sr: величина

en: Type
sr: тип

en: Confirm
sr: Потврда

en: Deleting '$addon|' will permanently erase its download and upload counts on the add-ons server. Do you really wish to continue?
sr: Брисањем додатка „$addon|“ биће трајно обрисана и његова статистика преузимања и отпремања на серверу додатака. Желите ли заиста да наставите?

en: Response
sr: Одзив

en: Terms
sr: Услови

en: Downloads
sr: преузето

en: There are no add-ons available for download from this server.
sr: На овом серверу нема додатака спремних за преузимање.

en: Filter:
sr: Филтер:

en: Description
sr: Опис

en: Add-on Installed
sr: Додатак инсталиран

en: The add-on '$addon_title|' has been successfully installed.
sr: Додатак ‘$addon_title|’ успешно инсталиран.

en: All add-ons updated successfully.
sr: Сви додаци успешно ажурирани.

en: Network communication error.
sr: Грешка у мрежној комуникацији.

en: Remote host disconnected.
sr: Удаљени домаћин је прекинуо везу.

en: A problem occurred when trying to create the files necessary to install this add-on.
sr: Проблем при стварању датотека неопходних за инсталирање овог додатка.

en: You have no add-ons installed.
sr: Нема инсталираних додатака.

en: Are you sure you want to remove the following installed add-on? | Are you sure you want to remove the following installed add-ons?
sr[0]: Желите ли заиста да уклоните следеће инсталиране додатке?
sr[1]: Желите ли заиста да уклоните следеће инсталиране додатке?
sr[2]: Желите ли заиста да уклоните следеће инсталиране додатке?
sr[3]: Желите ли заиста да уклоните следећи инсталирани додатак?

en: The following add-on appears to have publishing or version control information stored locally, and will not be removed: | The following add-ons appear to have publishing or version control information stored locally, and will not be removed:
sr[0]: За следеће додатке изгледа да садрже локалне податке о издавању или управљању верзијама, па неће бити уклоњени:
sr[1]: За следеће додатке изгледа да садрже локалне податке о издавању или управљању верзијама, па неће бити уклоњени:
sr[2]: За следеће додатке изгледа да садрже локалне податке о издавању или управљању верзијама, па неће бити уклоњени:
sr[3]: За следећи додатак изгледа да садржи локалне податке о издавању или управљању верзијама, па неће бити уклоњен:

en: The following add-on could not be deleted properly: | The following add-ons could not be deleted properly:
sr[0]: Следеће додатке није било могуће правилно обрисати:
sr[1]: Следеће додатке није било могуће правилно обрисати:
sr[2]: Следеће додатке није било могуће правилно обрисати:
sr[3]: Следећи додатак није било могуће правилно обрисати:

en: Add-on Deleted | Add-ons Deleted
sr[0]: Додаци обрисани
sr[1]: Додаци обрисани
sr[2]: Додаци обрисани
sr[3]: Додатак обрисан

en: The following add-on was successfully deleted: | The following add-ons were successfully deleted:
sr[0]: Следећи додаци успешно су обрисани:
sr[1]: Следећи додаци успешно су обрисани:
sr[2]: Следећи додаци успешно су обрисани:
sr[3]: Следећи додатак успешно је обрисан:

en: Attacker
sr: нападач

en: Defender
sr: бранилац

en: Expected Battle Result (HP)
sr: очекивани исход (УП)

en: Time of day
sr: доба дана

en: Leadership
sr: вођство

en:  resistance vs
sr:  отпорност пр.

en:  vulnerability vs
sr:  рањивост пр.

en: Slowed
sr: успорен

en: Total damage
sr: укупна штета

en: No usable weapon
sr: без погодног оружја

en: Chance of being unscathed
sr: изгледи да прође без озледа

en: Damage Calculations
sr: Рачунање штете

en: Do you really want to dismiss him?
sr: Желите ли заиста да га отпустите?

en: Do you really want to dismiss her?
sr: Желите ли заиста да је отпустите?

en: Dismiss Unit
sr: Отпусти јединицу

en: Advance Unit
sr: Унапреди јединицу

en: What should our victorious unit become?
sr: Шта ће наша победничка јединица постати?

en: Moves
sr: кретњи

en: Status
sr: стање

en: Level^Lvl.
sr: нв.

en: unit list^Traits
sr: особине

en: Unit List
sr: Списак јединица

en: Scroll To
sr: Склизни до

en: No objectives available
sr: Нема циљева

en: Recruit
sr: Унајмљивање

en: Select unit:
sr: Изаберите јединицу:

en: Traits
sr: Особине

en: Recall
sr: Сазови

en: %a %b %d %H:%M %Y
sr: %a %b %d %H.%M %Y

en: %a %b %d %I:%M %p %Y
sr: %a %b %d %H.%M %Y

en: #(Invalid)
sr: #(лоше)

en: Campaign: $campaign_name
sr: Поход: $campaign_name

en: Multiplayer
sr: Вишеиграње

en: Tutorial
sr: Подучавање

en: Test scenario
sr: Пробни сценарио

en: Turn
sr: потез

en: Scenario start
sr: почетак сценарија

en: Difficulty:
sr: Тежина:

en: Version:
sr: Верзија:

en: No Saved Games
sr: Нема позиција

en: There are no saved games to load.
    
    (Games are saved automatically when you complete a scenario)
sr: Нема позиција за учитавање.
    
    (Позиције се уписују аутоматски када завршите сценарио)

en: Date
sr: датум

en: Load Game
sr: Учитавање позиције

en: Show replay
sr: Пусти снимак

en: Cancel orders
sr: Поништи наређења

en: Delete Save
sr: Обриши позицију

en: Profile
sr: Профил

en: level
sr: ниво

en: HP:
sr: УП:

en: XP:
sr: ИП:

en: Moves:
sr: кретање:

en: Random
sr: насумично

en: Female ♀
sr: женски ♀

en: Male ♂
sr: мушки ♂

en: Only random sides in the current era.
sr: Само насумичне стране у изабраној епохи.

en: Unable to find a leader type for faction $faction
sr: Не могу да нађем тип вођа за фракцију $faction

en: %H:%M
sr: %H.%M

en: %I:%M %p
sr: %H.%M

en: %A, %H:%M
sr: %A, %H.%M

en: %A, %I:%M %p
sr: %A, %H.%M

en: Invalid color range:
sr: Лош опсег боја:

en: The following add-on had errors and could not be loaded: | The following add-ons had errors and could not be loaded:
sr[0]: Следећи додаци имају грешку и не могу се учитати:
sr[1]: Следећи додаци имају грешку и не могу се учитати:
sr[2]: Следећи додаци имају грешку и не могу се учитати:
sr[3]: Следећи додатак има грешку и не може се учитати:

en: The Battle for Wesnoth
sr: Бој за Веснот

en: The file you have tried to load is corrupt
sr: Датотека коју сте покушали да отворите искварена је

en: The file you have tried to load is corrupt: '
sr: Датотека коју сте покушали да учитате искварена је: '

en: File I/O Error while reading the game
sr: У/И грешка у датотеци приликом читања позиције

en: File I/O Error while reading the game: '
sr: У/И грешка у датотеци приликом читања позиције: '

en: Warning
sr: Упозорење

en: No campaigns are available.
sr: Нема ниједног похода.

en: Error while starting server:
sr: Грешка при покретању сервера:

en: The game could not be loaded:
sr: Позицију није могуће учитати:

en: Error while playing the game:
sr: Грешка приликом играња партије:

en: The game map could not be loaded:
sr: Мапу игре није могуће учитати:

en: Turn changed
sr: Промена потеза

en: Invalid value in the result key for [end_level]
sr: Лоша вредност у резултату кључа за [end_level]

en: Error:
sr: Грешка:

en: Warning:
sr: Упозорење:

en: Debug:
sr: Исправљање:

en: Info:
sr: Податак:

en: Random maps with an odd width aren't supported.
sr: Насумичне мапе непарне ширине нису подржане.

en: No valid castle location found. Too many or too few mountain hexes? (please check the 'max hill size' parameter)
sr: Нема ниједне погодне локације за замак. Превише или премало планинских поља? Проверите параметар ‘max hill size’.

en: Unknown era: $era_id
sr: непозната епоха: $era_id

en: Unknown era
sr: непозната епоха

en: Remote scenario
sr: удаљени сценарио

en: Unknown scenario: $scenario_id
sr: непознат сценарио: $scenario_id

en: Unknown scenario
sr: непознат сценарио

en: Reloaded game
sr: учитана позиција

en: Turn
sr: потез

en: Vacant Slot: | Vacant Slots:
sr[0]: слободна места:
sr[1]: слободна места:
sr[2]: слободна места:
sr[3]: слободно место:

en: none
sr: нема

en: In game:
sr: у игри:

en: (observing)
sr: (посматра)

en: (playing)
sr: (игра)

en: In lobby
sr: у холу

en: On friends list
sr: на списку пријатеља

en: On ignores list
sr: на списку игнорисаних

en: Neither a friend nor ignored
sr: ни пријатељ ни игнорисан

en: You
sr: ја

en: Error
sr: Грешка

en: Quit
sr: Напусти

en: The End
sr: Крај

en: System default language
sr: Системски језик

en: Leader
sr: вођ

en: Team
sr: тим

en: Villages
sr: села

en: status^Units
sr: јединице

en: Upkeep
sr: издаци

en: Income
sr: приход

en: Current Status
sr: Тренутно стање

en: More >
sr: Још >

en: scenario settings^Leader
sr: вођ

en: scenario settings^Side
sr: страна

en: scenario settings^Start
    Gold
sr: почетно
    злата

en: scenario settings^Base
    Income
sr: основни
    приход

en: scenario settings^Gold Per
    Village
sr: злата
    по селу

en: scenario settings^Fog
sr: магла

en: scenario settings^Shroud
sr: покров

en: no
sr: не

en: yes
sr: да

en: Scenario Settings
sr: Поставке сценарија

en:  < Back
sr:  < Назад

en: Initializing user interface
sr: Припремам корисничко сучеље...

en: Loading game configuration
sr: Учитавам поставу игре...

en: Verifying cache
sr: Оверавам кеш...

en: Reading files and creating cache
sr: Читам датотеке и стварам кеш...

en: Reading unit files
sr: Читам датотеке јединица...

en: Reinitialize fonts for the current language
sr: Поново припремам фонтове за текући језик...

en: Searching for installed add-ons
sr: Тражим инсталиране додатке...

en: Loading title screen
sr: Учитавам насловни екран...

en: Loading data files
sr: Учитавам податке...

en: Loading level
sr: Учитавам ниво...

en: Initializing teams
sr: Припремам тимове...

en: Loading units
sr: Учитавам јединице...

en: Initializing display
sr: Припремам приказ...

en: Building terrain rules
sr: Градим правила терена...

en: Starting game
sr: Отпочињем партију...

en: Statistics
sr: Статистика

en: Save the Map As
sr: Сачувај мапу као

en: The map already exists. Do you want to overwrite it?
sr: Мапа већ постоји. Желите ли да је пребришете?

en: Map saved.
sr: Мапа сачувана.

en: Could not save the map: $msg
sr: Не могу да сачувам мапу: $msg

en: Message:
sr: порука:

en: Send to allies only
sr: Пошаљи само савезницима

en: Send to observers only
sr: Пошаљи само посматрачима

en: unit^Gold | Gold
sr[0]: златник
sr[1]: златника
sr[2]: златника
sr[3]: златник

en: You have no units available to recruit.
sr: Нема јединица спремних за унајмљивање.

en: You don’t have enough gold to recruit that unit
sr: Немате довољно злата да унајмите ту јединицу

en: You are separated from your soldiers and may not recall them
sr: Растављени сте од својих војника и не можете их сазвати

en: There are no troops available to recall
    (You must have veteran survivors from a previous scenario)
sr: Нема ветерана које бисте могли сазвати.
    (Морате имати неке преживеле из претходног сценарија)

en: You currently can't recall at the highlighted location
sr: Тренутно не можете сазивати на истакнутој локацији

en: You must have at least 1 gold piece to recall a unit | You must have at least $cost gold pieces to recall a unit
sr[0]: Морате имати барем $cost златник да бисте сазвали јединицу
sr[1]: Морате имати барем $cost златника да бисте сазвали јединицу
sr[2]: Морате имати барем $cost златника да бисте сазвали јединицу
sr[3]: Морате имати барем један златник да бисте сазвали јединицу

en: You cannot end your turn yet!
sr: Још не можете завршити потез!

en: You have not started your turn yet. Do you really want to end your turn?
sr: Нисте ни започели потез, желите ли заиста већ да га окончате?

en: Some units have movement left. Do you really want to end your turn?
sr: Неке јединице се још могу кретати. Желите ли заиста да завршите потез?

en: Rename Unit
sr: Преименуј јединицу

en: Race
sr: раса

en: Create Unit (Debug!)
sr: Створи јединицу (испр.!)

en: Gender:
sr: пол:

en: gender^Random
sr: насумичан

en: Search
sr: Тражи

en: This command is currently unavailable.
sr: Ова наредба тренутно није доступна.

en: Unknown command '$command', try $help_command for a list of available commands.
sr: Непозната наредба ‘$command’ (са $help_command добијате списак доступних наредби).

en: Available commands list and command-specific help. Use "help all" to include currently unavailable commands.
sr: Списак доступних наредби и помоћ за њих. Употребите „help all“ да укључите и тренутно недоступне наредбе.

en: do not translate the 'all'^[all|<command>]
sr: [all|<наредба>]

en: Error:
sr: Грешка:

en: Missing argument $arg_id
sr: Недостаје аргумент $arg_id

en: Available commands $flags_description:
    $list_of_commands
sr: Доступне наредбе $flags_description:
    $list_of_commands

en: help
sr: помоћ

en: Type $help_command <command> for more info.
sr: Упишите $help_command <наредба> за више детаља.

en:  No help available.
sr:  Помоћ није доступна.

en: Usage:
sr: Употреба:

en: aliases:
sr: алијаси:

en: (A) — admin command
sr: (A) — админ. наредба

en: (admin only)
sr: (само админ.)

en: Send a query to the server. Without arguments the server should tell you the available commands.
sr: Шаље упит серверу. Без аргумената, сервер треба да наброји доступне наредбе.

en: Ban and kick a player or observer. If he is not in the game but on the server he will only be banned.
sr: Забрањује и избацује играча или посматрача. Ако није у игри, већ на серверу, биће само забрањен.

en: <nickname>
sr: <надимак>

en: Unban a user. He does not have to be in the game but on the server.
sr: Укида забрану играчу, који не мора бити у игри, али мора на серверу.

en: Kick a player or observer.
sr: Избацује играча или посматрача.

en: Mute an observer. Without an argument displays the mute status.
sr: Утишава посматрача. Без аргумената приказује стање утишаности.

en: Unmute an observer. Without an argument unmutes everyone.
sr: Укида утишаност посматрача. Без аргумената укида утишаност свима.

en: Mute/Unmute all observers. (toggles)
sr: Утишава или укида утишаност свих посматрача.

en: Report abuse, rule violations, etc. to the server moderators. Make sure to mention relevant nicknames, etc.
sr: Пријављује злоупотребе, кршења правила, итд. модераторима сервера. Пазите да поменете релевантне надимке, и сл.

en: <message>
sr: <порука>

en: Send an emotion or personal action in chat.
sr: Шаље емоцију или личну радњу у ћаскање.

en: Sends a private message. You cannot send private messages to players in a running game you observe or play in.
sr: Шаље приватну поруку. Не можете слати приватне поруке играчима у текућој партији коју посматрате или у њој играте.

en: <nickname> <message>
sr: <надимак> <порука>

en: <level> <domain>
sr: <ниво> <домен>

en: Change the log level of a log domain.
sr: Мења ниво бележења за домен бележења.

en: Add a nickname to your ignores list.
sr: Додаје надимак на списак игнорисаних.

en: Add a nickname to your friends list.
sr: Додаје надимак на списак пријатеља.

en: Remove a nickname from your ignores or friends list.
sr: Уклања играча са списка игнорисаних или пријатеља.

en: Show your ignores and friends list.
sr: Приказује списак игнорисаних и пријатеља.

en: Display version information.
sr: Приказује податак о верзији.

en: <password> <email (optional)>
sr: <лозинка> <е-пошта (опционо)>

en: Register your nickname
sr: Региструје ваш надимак.

en: Drop your nickname.
sr: Испушта ваш надимак.

en: Update details for your nickname. For possible details see '/details'.
sr: Ажурира детаље вашег надимка. За могуће детаље, извршити „/details“.

en: <detail> <value>
sr: <детаљ> <вредност>

en: Request information about a nickname.
sr: Затражите податке о надимку.

en: Request a list of details you can set for your registered nickname.
sr: Захтева списак детаља које можете задати уз регистровани надимак.

en: <room>
sr: <соба>

en: Join a room.
sr: Придружи се соби.

en: Part a room.
sr: Напусти собу.

en: List room members.
sr: Наброји чланове собе.

en: List available rooms.
sr: Наброји доступне собе.

en: <room> <msg>
sr: <соба> <порука>

en: Room message.
sr: Порука собе.

en: <room> <type> [value]
sr: <соба> <тип> [вредност]

en: Room query.
sr: Упит собе.

en: (D) — debug only, (N) — network only, (A) — admin only
sr: (D) — само исправљање, (N) — само мрежа, (A) — само админ

en: (debug command)
sr: (исправљачка наредба)

en: (network only)
sr: (само мрежа)

en: Refresh gui.
sr: Освежава сучеље.

en: Switch a side to/from AI control.
sr: Даје или одузима управљање страном ВИ.

en: do not translate the on/off^[<side> [on/off]]
sr: [<страна> [on/off]]

en: <side> <nickname>
sr: <страна> <надимак>

en: Assign control of a side to a different player or observer.
sr: Додељује управљање страном другом играчу или посматрачу.

en: Clear chat history.
sr: Чисти историјат ћаскања.

en: Visualize the screen refresh procedure.
sr: Сагледава поступак освежавања екрана.

en: Debug foreground terrain.
sr: Исправа предњи план терена.

en: Debug layers from terrain under the mouse.
sr: Исправља слојева терена под мишем.

en: Show fps.
sr: Приказује број кадрова у секунди.

en: Save game.
sr: Уписује позицију.

en: Quit game.
sr: Напушта игру.

en: Save and quit.
sr: Уписује и напушта.

en: Ignore replay errors.
sr: Игнорише грешке у снимку.

en: Disable autosaves.
sr: Искључује аутопозиције.

en: <id>
sr: <ид>

en: Advance to the next scenario, or scenario identified by 'id'
sr: Прелази на следећи сценарио, или онај са датим идентификатором.

en: Choose next scenario
sr: Избор наредног сценарија.

en: Change turn number (and time of day), or increase by one if no number is specified.
sr: Мења број потеза (и доба дана), или га повећава за један ако се број не зада.

en: [turn]
sr: [потез]

en: Change turn limit, or turn the turn limit off if no number is specified or it’s −1.
sr: Мења ограничење потеза, или га искључује ако се не зада број или се зада −1.

en: [limit]
sr: [ограничење]

en: Turn debug mode on.
sr: Укључује исправљачки режим.

en: Turn debug mode off.
sr: Искључује исправљачки режим.

en: <command>[;<command>...]
sr: <наредба>[;<наредба>...]

en: Execute a Lua statement.
sr: Извршава луа исказ.

en: Grant higher privileges to Lua scripts.
sr: Даје већа овлашћења луа скриптама.

en: Set the command used by the custom command hotkey
sr: Поставља наредбу на пречицу посебне наредбе.

en: Invoke a dialog allowing changing control of MP sides.
sr: Позива дијалог за промену управљања над вишеиграчким странама.

en: Launch the gamestate inspector
sr: Покреће испитивач стања игре.

en: Manage persistence data
sr: Управља подацима трајности.

en: <name>[=<command>]
sr: <име>[=<наредба>]

en: Set or show alias to a command
sr: Поставља или приказује алијас наредбе.

en: <var>=<value>
sr: <променљива>=<вредност>

en: Set a scenario variable.
sr: Поставља променљиву сценарија.

en: <var>
sr: <променљива>

en: Show a scenario variable.
sr: Приказује променљиву сценарија.

en: Modify a unit variable. (Only top level keys are supported.)
sr: Мења променљиву јединице. (Подржани су само кључеви највишег нивоа.)

en: Discover all units in help.
sr: Открива све јединице у помоћи.

en: 'Undiscover' all units in help.
sr: „Одоткрива“ све јединице у помоћи.

en: Create a unit.
sr: Ствара јединицу.

en: Toggle fog for the current player.
sr: Магла за текућег играча.

en: Toggle shroud for the current player.
sr: Са или без покрова за текућег играча.

en: Give gold to the current player.
sr: Даје злато текућем играчу.

en: Fire a game event.
sr: Окида догађај у игри.

en: Toggle overlaying of x,y coordinates on hexes.
sr: Преклапање x- и y-координата по пољима.

en: Toggle overlaying of terrain codes on hexes.
sr: Преклапање теренских кодова по пољима.

en: Toggle planning mode.
sr: Режим планирања.

en: Access whiteboard options dialog.
sr: Приступ дијалогу опција блокчета.

en: Unknown debug level: '$level'.
sr: Непознат исправљачки ниво: ‘$level|’.

en: error
sr: грешка

en: Unknown debug domain: '$domain'.
sr: Непознат исправљачки домен: ‘$domain|’.

en: Switched domain: '$domain' to level: '$level'.
sr: Домен пребачен: ‘$domain|’ на ниво: ‘$level|’.

en: whisper to $receiver
sr: шапат за $receiver

en: whisper: $sender
sr: шапат: $sender

en: (empty)
sr: (празно)

en: ignores list
sr: списак игнорисаних

en: Added to ignore list: $nick
sr: Додат на списак игнорисаних: $nick

en: Invalid username: $nick
sr: Лоше корисничко име: $nick

en: friends list
sr: списак пријатеља

en: Added to friends list: $nick
sr: Додат на списак пријатеља: $nick

en: Removed from list: $nick
sr: Уклоњен са списка: $nick

en: friends and ignores list
sr: списак пријатеља и игнорисаних

en: There are no players on your friends or ignore list.
sr: Нема играча ни на вашем списку пријатеља ни игнорисаних.

en: version
sr: верзија

en: registering with password *** and no email address
sr: региструјем са лозинком *** и без адресе е-поште

en: registering with password *** and email address $email
sr: региструјем са лозинком *** и адресом е-поште $email

en: nick registration
sr: региструјем надимак

en: dropping your username
sr: уклањам ваш надимак

en: setting $var to $value
sr: постављам $var на $value

en: requesting information for user $nick
sr: тражим податке о кориснику $nick

en: Can't droid invalid side: '$side'.
sr: Не може се дроидовати лоша страна: ‘$side|’.

en: Can't droid networked side: '$side'.
sr: Не може се дроидовати умрежена страна: ‘$side|’.

en: Can't change control of invalid side: '$side'.
sr: Не може се променити управљање над лошом страном: ‘$side|’.

en: Can't change control of out-of-bounds side: '$side'.
sr: Не може се променити управљање над страном ван граница: ‘$side|’.

en: Layers
sr: Слојеви

en: Choose Scenario (Debug!)
sr: Избор сценарија (испр.!)

en: Debug mode activated!
sr: Исправљање активирано!

en: Debug mode not available in network games
sr: Исправљање није доступно у мрежним партијама.

en: Debug mode deactivated!
sr: Исправљање деактивирано!

en: Unsafe Lua scripts.
sr: Небезбедне луа скрипте.

en: You are about to open a security breach in Wesnoth. Are you sure you want to continue? If you have downloaded add-ons, do not click 'ok'! They would instantly take over your computer. You have been warned.
sr: Овим ћете отворити безбедносни процеп у Весноту. Желите ли заиста да наставите? Ако сте преузели неке додатке, не кликћите на „У реду“! — могли би тог тренутка преузети ваш рачунар. Упозорили смо вас.

en: Unsafe mode enabled!
sr: Укључен небезбедан режим!

en: Variable not found
sr: Променљива није нађена

en: Invalid alignment: '$alignment', needs to be one of lawful, neutral, chaotic, or liminal.
sr: Лош аргумент: ‘$alignment’ мора бити једно од lawful, neutral, chaotic или liminal.

en: Do you wish to clear all of your discovered units from help?
sr: Желите ли да очистите све откривене јединице из помоћи?

en: Invalid unit type
sr: Лош тип јединице

en: Invalid location
sr: Лоша локација

en: Planning mode activated!
sr: Режим планирања активиран!

en: Planning mode deactivated!
sr: Режим планирања деактивиран!

en: ai
sr: ВИ

en: prompt^Command:
sr: наредба:

en: You cannot move your leader away from the keep with some planned recruits or recalls left.
sr: Не можете померити вођа са куле док има још планираних унајмљивања или сазивања.

en: Attack Enemy
sr: Нападни

en: Choose weapon:
sr: Избор оружја:

en: Cannot find era $era
sr: Не могу да нађем епоху $era

en: Defeat enemy leader(s)
sr: Поразиш ли противничке вође

en: Connection timed out
sr: Веза је истекла.

en: Connecting to Server...
sr: Повезујем се са сервером...

en: Reading from Server...
sr: Читам са сервера...

en: Server-side redirect loop
sr: Петља преусмеравања на страни сервера

en: The nickname ‘$nick’ is inactive. You cannot claim ownership of this nickname until you activate your account via email or ask an administrator to do it for you.
sr: Надимак „$nick“ није активан. Не можете тврдити власништво над овим надимком док не активирате свој налог, преко е-поште или захтевом администратору да то уради за вас.

en: Do you want to continue?
sr: Желите ли да наставите?

en: Bad data received from server
sr: Лоши подаци примљени са сервера

en: You must login first.
sr: Морате се прво пријавити.

en: The nickname ‘$nick’ is already taken.
sr: Надимак „$nick“ већ је заузет.

en: The nickname ‘$nick’ contains invalid characters. Only alpha-numeric characters, underscores and hyphens are allowed.
sr: Надимак „$nick“ садржи лоше знакове. Дозвољена су само слова, бројеви, подвлаке и цртице.

en: The nickname ‘$nick’ is too long. Nicks must be 20 characters or less.
sr: Надимак „$nick“ је предугачак. Не може имати више од 20 знакова.

en: The nickname ‘$nick’ is reserved and cannot be used by players.
sr: Надимак „$nick“ је резервисан и играчи га не могу узети.

en: The nickname ‘$nick’ is not registered on this server.
sr: Надимак „$nick“ није регистрован на овом серверу.

en:  This server disallows unregistered nicknames.
sr:  Овај сервер не дозвољава нерегистроване надимке.

en: The nickname ‘$nick’ is registered on this server.
sr: Надимак „$nick“ регистрован је на овом серверу.

en: WARNING: There is already a client using this nickname, logging in will cause that client to be kicked!
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Један клијент већ има овај надимак, пријављивањем ћете га избацити!

en: Error in the login procedure (the server had no seed for your connection).
sr: Грешка у поступку пријављивања (сервер нема семе за вашу везу).

en: The password you provided was incorrect.
sr: Дали сте неисправну лозинку.

en: You have made too many login attempts.
sr: Превише пута сте покушали да се пријавите.

en: Time limit
sr: временски лимит

en: Name of game:
sr: назив партије:

en: Use map settings
sr: према поставкама мапе

en: Random start time
sr: насумично време почетка

en: Fog of war
sr: магла рата

en: Observers
sr: посматрачи

en: Shuffle sides
sr: промешане стране

en: Set Password...
sr: Лозинка...

en: The maximum number of turns the game can last
sr: Максималан број потеза колико партија може трајати

en: Enables user time limit
sr: Омогућава ограничавање времена по играчу

en: Longest time allowed for first turn (seconds)
sr: Најдуже дозвољено за први потез (сек.)

en: Longest time possible for any turn (seconds)
sr: Најдуже дозвољено за било који потез (сек.)

en: Time for general tasks each turn (seconds)
sr: Време за опште задатке у сваком потезу (сек.)

en: Time for each attack, recruit, and capture
sr: Време за сваки напад, унајмљивање и запоседање

en: The amount of income each village yields per turn
sr: Приход који свако село доноси у сваком потезу

en: The amount of experience a unit needs to advance
sr: Искуство јединици потребно за напредовање

en: Use scenario specific settings
sr: Користи поставке сценарија

en: Randomize time of day in begin
sr: Насумично доба дана на почетку

en: Enemy units cannot be seen unless they are in range of your units
sr: Непријатељске јединице могу се видети само када су у видокругу ваших

en: The map is unknown until your units explore it
sr: Мапа је непозната док је ваше јединице не истраже

en: Allow users who are not playing to watch the game
sr: Дозволи корисницима који не играју да посматрају

en: Assign sides to players at random
sr: Насумично додели стране играчима

en: Share View
sr: Дели поглед

en: Share Maps
sr: Дели мапе

en: Share None
sr: Ништа не дели

en: $login|’s game
sr: $login|-ова игра

en: You must enter a name.
sr: Морате унети име.

en: Turns:
sr: потеза:

en: Unlimited turns
sr: неограничено

en: Init. limit:
sr: почетни лимит:

en: Turn bonus:
sr: бонус потеза:

en: Reservoir:
sr: резервоар:

en: Action bonus:
sr: бонус радњи:

en: Village gold:
sr: злата по селу:

en: Experience modifier:
sr: модификатор искуства:

en: Normal
sr: уобичајено

en: Game Lobby:
sr: Играчки хол:

en: Player/Type
sr: играч/тип

en: I’m Ready
sr: У бој!

en: The scenario is invalid because it has no id.
sr: Сценарио није је неправилан јер нема ИД.

en: The scenario is invalid because it has no sides.
sr: Сценарио није је неправилан јер нема страна.

en: Waiting for players to join...
sr: Чекам да се придруже играчи...

en: Waiting for players to choose factions...
sr: Чекам да играчи одаберу фракције...

en: (Vacant slot)
sr: (слободно)

en: Anonymous local player
sr: Никоговић

en: Computer Player
sr: рачунарски играч

en: $playername $side
sr: $playername ($side)

en: (Empty slot)
sr: (празно)

en: (Reserved for $playername)
sr: (резервисано за $playername)

en: Network Player
sr: мрежни играч

en: Local Player
sr: локални играч

en: Empty
sr: празно

en: Reserved
sr: резервисано

en: --give--
sr: --дај--

en: Create Game
sr: Направи партију

en: Era:
sr: епоха:

en: Regenerate
sr: Створи поново

en: Settings...
sr: Поставке...

en: Load Game...
sr: Учитај позицију...

en: No eras found.
sr: Нема ниједне епохе.

en: No eras found
sr: Нема ниједне епохе

en: Players:
sr: играча:

en: Size:
sr: величина:

en: No description available.
sr: Опис није доступан.

en: --no games open--
sr: --нема започетих партија--

en:  (Unknown Era)
sr:  (непозната епоха)

en: Password Required
sr: Неопходна лозинка

en: Game Lobby
sr: Играчки хол

en: Observe Game
sr: Посматрај партију

en: Join Game
sr: Придружи се партији

en: Preferences
sr: Поставке

en: Apply filter
sr: Примени филтер

en: Invert
sr: Изврни

en: Vacant slots
sr: Слободна места

en: Friends in game
sr: Пријатељи у игри

en: Search:
sr: Тражи:

en: Skip quickly to the active turn when observing
sr: Брзо скочи на активни потез при посматрању.

en: Enable the games filter. If unchecked all games are shown, regardless of any filter.
sr: Укључи филтер партија. Ако је празно, приказују се све партије без обзира на филтер.

en: Show all games that do *not* match your filter. Useful for hiding games you are not interested in.
sr: Прикажи све партије које филтер не поклапа. Корисно за скривање партија које вас не занимају.

en: Only show games that have at least one vacant slot
sr: Прикажи само партије са бар једним слободним местом.

en: Only show games that are played or observed by at least one of your friends
sr: Прикажи само партије које игра или посматра бар један од пријатеља.

en: Only show games whose title or description contain the entered text
sr: Прикажи само партије чији наслов или опис садржи унети текст.

en: Joining this game requires a password.
sr: За прикључивање овој партији неопходна је лозинка.

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Invalid Color
sr: Лоша боја

en: Selected user:
sr: Изабрани корисник:

en: Leader:
sr: вођ:

en: Recruits:
sr: регрути:

en: Waiting for game to start...
sr: Чекам да партија почне ...

en: No era information found.
sr: Нема података о епохама.

en: No multiplayer sides found
sr: Нема вишеиграчких страна

en: Choose your faction:
sr: Изаберите своју фракцију:

en: Starting position:
sr: Почетни положај:

en: multiplayer_starting_gold^Gold | multiplayer_starting_gold^Gold
sr[0]: златник
sr[1]: златника
sr[2]: златника
sr[3]: златник

en: Getting game data...
sr: Преузимам податке партије...

en: invalid network handle
sr: лоша мрежна ручка

en: Client disconnected
sr: Клијент прекиде везу

en: Could not connect to host.
sr: Не могу да се повежем.

en: Could not add socket to socket set
sr: Не могу додати утичницу скупу утичница

en: Could not send initial handshake
sr: Не могу послати почетно руковање

en: Could not connect to host
sr: Не могу да се повежем са домаћином

en: Terrain with a movement cost less than 1 encountered.
sr: Нађен терен са трошком кретања мањим од 1.

en: time left for current turn
sr: преостало време за текући потез

en: current local time
sr: тренутно локално време

en: Auto-Save
sr: Аутопозиција

en: The game is out of sync. It might not make much sense to continue. Do you want to save your game?
sr: Игра је испала из синхронизације. Вероватно нема много смисла да се настави. Желите ли да сачувате позицију?

en: Error details:
sr: Детаљи грешке:

en: Scenario Report
sr: Извештај сценарија

en: Victory
sr: Победа

en: You have emerged victorious!
sr: Победили сте!

en: Defeat
sr: Пораз

en: You have been defeated!
sr: Поражени сте!

en: Error while reading the WML:
sr: Грешка при читању ВМЛ-а:

en: Game Over
sr: Крај игре

en: This scenario has ended. Do you want to continue the campaign?
sr: Сценарио је окончан. Желите ли да наставите поход?

en: Unknown scenario: '$scenario|'
sr: Непознат сценарио: ‘$scenario|’

en: $name has taken control
sr: $name преузе управљање

en: Undoing moves not yet transmitted to the server.
sr: Опозив покрета се не може одаслати на сервер.

en: Waiting for next scenario...
sr: Чекам на наредни сценарио...

en: The game is out of sync, and cannot continue. There are a number of reasons this could happen: this can occur if you or another player have modified their game settings. This may mean one of the players is attempting to cheat. It could also be due to a bug in the game, but this is less likely.
    
    Do you want to save an error log of your game?
sr: Игра је ван синхронизације, и не може се наставити. До овога је могло доћи из неколико разлога, на пример ако сте ви или други играч изменили поставке игре. То може значити да неко покушава да вара. Мање вероватно, може бити и грешка до игре.
    
    Желите ли да сачувате дневник грешака текуће партије?

en: Remaining gold:
sr: преостало злато:

en: Early finish bonus:
sr: бонус за рани завршетак:

en: per turn
sr: по потезу

en: Turns finished early:
sr: потеза завршено раније:

en: Bonus:
sr: бонус:

en: Gold:
sr: злато:

en: Carry over percentage:
sr: процената преношења:

en: Bonus Gold:
sr: бонус злата:

en: Retained Gold:
sr: задржано злато:

en: You will start the next scenario with $gold on top of the defined minimum starting gold. | You will start the next scenario with $gold on top of the defined minimum starting gold.
sr[0]: Почињете наредни сценарио са $gold златником додатим на задати најмањи почетни број.
sr[1]: Почињете наредни сценарио са $gold златника додата на задати најмањи почетни број.
sr[2]: Почињете наредни сценарио са $gold златника додатих на задати најмањи почетни број.
sr[3]: Почињете наредни сценарио са једним златником додатим на задати најмањи почетни број.

en: You will start the next scenario with the defined minimum starting gold. | You will start the next scenario with the defined minimum starting gold.
sr[0]: Почињете наредни сценарио са задатим најмањим бројем златника.
sr[1]: Почињете наредни сценарио са задатим најмањим бројем златника.
sr[2]: Почињете наредни сценарио са задатим најмањим бројем златника.
sr[3]: Почињете наредни сценарио са задатим најмањим бројем златника.

en: You will start the next scenario with $gold or its defined minimum starting gold, whichever is higher. | You will start the next scenario with $gold or its defined minimum starting gold, whichever is higher.
sr[0]: Почињете наредни сценарио са већим од $gold златника и најмањег задатог почетног броја.
sr[1]: Почињете наредни сценарио са већим од $gold златника и најмањег задатог почетног броја.
sr[2]: Почињете наредни сценарио са већим од $gold златника и најмањег задатог почетног броја.
sr[3]: Почињете наредни сценарио са већим од једног златника и најмањег задатог почетног броја.

en: The game is over.
sr: Игра је завршена.

en: A network disconnection has occurred, and the game cannot continue. Do you want to save the game?
sr: Мрежна веза је прекинута и игра се не може наставити. Желите ли да сачувате позицију?

en: It is now $name|’s turn
sr: На потезу је $name

en: Replace with AI
sr: Замени са ВИ

en: Replace with local player
sr: Замени локалним играчем

en: Replace with $player
sr: $player у замену

en: $player has left the game. What do you want to do?
sr: $player напусти игру. Шта желите да учините?

en: The replay is corrupt/out of sync. It might not make much sense to continue. Do you want to save the game?
sr: Снимак је искварен или ван синхронизације. Вероватно нема много смисла да се настави. Желите ли да сачувате позицију?

en: Name:
sr: Име:

en: Type:
sr: тип:

en: Race:
sr: раса:

en: Level:
sr: ниво:

en: No advancement
sr: без напредовања

en: Advances to:
sr: може постати:

en: Trait:
sr: особина:

en: invisible:
sr: невидљива:

en: This unit is invisible. It cannot be seen or attacked by enemy units.
sr: Ова јединица је невидљива. Непријатељи је не могу видети нити напасти.

en: slowed:
sr: успорена:

en: This unit has been slowed. It will only deal half its normal damage when attacking and its movement cost is doubled.
sr: Ова јединица је успорена. Нанеће само половину нормалне штете када напада, а трошак кретања јој је удвостручен.

en: poisoned:
sr: отрована:

en: This unit is poisoned. It will lose 8 HP every turn until it can seek a cure to the poison in a village or from a friendly unit with the ‘cures’ ability.
    
    Units cannot be killed by poison alone. The poison will not reduce it below 1 HP.
sr: Ова јединица је отрована. Губиће 8 УП у сваком потезу, све док се не излечи у селу или поред пријатељске исцелитељске јединице.
    
    Јединице не могу бити убијене само отровом. Отров неће смањити УП испод 1.

en: petrified:
sr: окамењена:

en: This unit has been petrified. It may not move or attack.
sr: Ова јединица је окамењена. Не може се кретати нити нападати.

en: Alignment:
sr: поредак:

en: Ability:
sr: способност:

en: Resistances:
sr: отпорности:

en: (Att / Def)
sr: (нпд/обр)

en: Experience Modifier:
sr: модификатор искуства:

en: Terrain:
sr: терен:

en: maximum^max.
sr: макс.

en: minimum^min.
sr: мин.

en: Defense:
sr: одбрана:

en: Weapon:
sr: оружје:

en: Damage:
sr: штета:

en: Base damage:
sr: базна штета:

en: Time of day:
sr: доба дана:

en: Leadership:
sr: вођство:

en: Slowed:
sr: успорена:

en: Attacks:
sr: напада:

en: Swarm:
sr: рој:

en: Base attacks:
sr: базних напада:

en: Weapon range:
sr: домет оружја:

en: Damage type:
sr: вид штете:

en: Damage versus:
sr: штета против:

en: Accuracy:
sr: прецизност:

en: Parry:
sr: парирање:

en: Weapon special:
sr: својство оружја:

en: None
sr: нема

en: Neutral units:
sr: неутралне јединице:

en: Chaotic units:
sr: хаотичне јединице:

en: Liminal units:
sr: двојствене јединице:

en: Observers:
sr: посматрачи:

en:  replay
sr:  снимак

en: Warning: The file you have tried to load is corrupt. Loading anyway.
sr: Упозорење: Датотека коју сте покушали да учитате искварена је. Свеједно учитавам.

en: The game could not be saved:
sr: Не могу да сачувам позицију:

en: Save already exists. Do you want to overwrite it?
sr: Позиција већ постоји. Желите ли да је пребришете?

en: Overwrite?
sr: Пребрисати?

en: Saved
sr: Сачувано

en: Could not write to file
sr: Не могу да пишем у датотеку

en: Save Replay
sr: Сачувај снимак

en: replay
sr: снимак

en: Could not auto save the game. Please save the game manually.
sr: Не могу да сачувам позицију аутоматски. Покушајте да је сачувате ручно.

en: Save Game
sr: Сачувај позицију

en: Unexpected characters at line start
sr: Неочекивани знакови на почетку линије

en: Unterminated [element] tag
sr: Недовршена ознака [element]

en: Invalid tag name
sr: Лоше име ознаке

en: Unterminated [+element] tag
sr: Недовршена ознака [+element]

en: Invalid closing tag name
sr: Лоше име затварајуће ознаке

en: Unterminated closing tag
sr: Недовршена затварајућа ознака

en: Unexpected closing tag
sr: Неочекивана затварајућа ознака

en: Empty variable name
sr: Празно име променљиве

en: Unexpected characters after variable name (expected , or =)
sr: Неочекивани знакови после имена променљиве (очекивах , или =)

en: Unterminated quoted string
sr: Недовршен текст под наводницима

en: prefix_milli^m
sr: m

en: prefix_micro^µ
sr: µ

en: prefix_nano^n
sr: n

en: prefix_pico^p
sr: p

en: prefix_femto^f
sr: f

en: prefix_atto^a
sr: a

en: prefix_zepto^z
sr: z

en: prefix_yocto^y
sr: y

en: prefix_kibi^K
sr: k

en: prefix_kilo^k
sr: k

en: prefix_mega^M
sr: M

en: prefix_giga^G
sr: G

en: prefix_tera^T
sr: T

en: prefix_peta^P
sr: P

en: prefix_exa^E
sr: E

en: prefix_zetta^Z
sr: Z

en: prefix_yotta^Y
sr: Y

en: infix_binary^i
sr: i

en: Recruits
sr: унајмљено

en: Recalls
sr: сазвано

en: Advancements
sr: напредовања

en: Losses
sr: губици

en: Kills
sr: победе

en: Details
sr: детаљи

en: Damage
sr: штета

en: Overall
sr: збирна

en: This Turn
sr: у потезу

en: Inflicted
sr: нанета

en: Taken
sr: примљена

en: Skip
sr: Прескочи

en: Allied village
sr: савезничко село

en: Enemy village
sr: противничко село

en: Owned village
sr: запоседнуто село

en: border_size should be between 0.0 and 0.5.
sr: border_size треба да је између 0,0 и 0,5.

en:  and
sr:  и

en: moves
sr: кретњи

en: XP to advance
sr: ИП за напредовање

en:  move
sr:  покрет

en: $effect_description per level
sr: $effect_description по нивоу

en: damage | damage
sr[0]: штете
sr[1]: штете
sr[2]: штете
sr[3]: штете

en: strike | strikes
sr[0]: удара
sr[1]: удара
sr[2]: удара
sr[3]: удар

en: % accuracy
sr: % прецизности

en: % parry
sr: % парирања

en: chaotic
sr: хаотичан

en: lawful
sr: законит

en: liminal
sr: двојствен

en: neutral
sr: неутралан

en: female^chaotic
sr: хаотична

en: female^lawful
sr: законита

en: female^liminal
sr: двојствена

en: female^neutral
sr: неутрална

en: SHOW ALL allies’ plans
sr: ПРИКАЖИ СВЕ планове савезника

en: HIDE ALL allies’ plans
sr: САКРИЈ СВЕ планове савезника

en: Show plans for $player
sr: Прикажи планове играча $player

en: Hide plans for $player
sr: Сакриј планове играча $player

en: Whiteboard Options
sr: Опције блокчета
