Battle for Wesnoth 1.4+dev - en to hr_HR translation catalogue (248 entries)

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Confirm deleting saves
hr_HR: Potvrdi brisanje spremljene igre

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Mouse scrolling
hr_HR: Listanje mišem

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Middle-click scrolling
hr_HR: Listanje srednjom tipkom miša

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Keep scrolling when mouse leaves window
hr_HR: Paniranje se nastavlja kad miš napusti prozor

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Local time of day area lighting
hr_HR: Osvijetljenje područja prema lokalnom dobu dana

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show titlescreen animation
hr_HR: Animiraj naslovni ekran

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show combat
hr_HR: Prikaži borbu

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Accept whispers from friends only
hr_HR: Šaptanja primaj samo od prijatelja

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Auto-open whisper windows in lobby
hr_HR: Prozori za šaptanje se sami otvaraju u lobby-u

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Disable notifications
hr_HR: Bez obavijesti.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Reverse time graphics
hr_HR: Obrnuta grafika vremena

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Choose whether the sun moves left-to-right or right-to-left
hr_HR: Odaberi da se sunce miče s lijeva na desno ili obrnuto

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Follow unit actions
hr_HR: Slijedi pokrete jedinice

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Choose whether the map view should scroll to a unit when an action or move is animated
hr_HR: Odaberi treba li prikaz mape otklizati do jedinice pri animaciji radnje ili pomicanja

note: [advanced_preference]: type=int
en: Chat message aging
hr_HR: Starenje poruka u chatu

note: [advanced_preference]: type=int
en: Number of minutes to wait before clearing an ingame chat message. Set to 0 to disable
hr_HR: Minuta pričekati prije nego se izbriše poruka chata u igri. Postavite 0 da isključite.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Use 12-hour clock format
hr_HR: Koristi format 12 sati.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show all unit types in help
hr_HR: Pokaži sve tipove jedinica u Pomoći

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show all unit types in the help (requires restart). This does not alter the list of encountered units
hr_HR: Pokaži sve tipove jedinica u Pomoći (potrebno ponovno pokretanje). Ovo ne mijenja listu poznatih jedinica.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Joystick support
hr_HR: Podrška za jostick

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status [unstore_unit]
en: poisoned
hr_HR: otrovan

note: [about]
en: Programming
hr_HR: Programiranje

note: [about]
en: Artwork and Graphics
hr_HR: Ilustracije i grafika

note: [about]
en: Music
hr_HR: Glazba

note: [about]
en: Sound Effects
hr_HR: Zvučni efekti

note: [about]
en: Campaign Design
hr_HR: Dizajn kampanje

note: [about]
en: Multiplayer Maps and Balancing
hr_HR: Multiplayer mapa i balansiranje

note: [about]
en: Miscellaneous Contributors
hr_HR: Ostali pridonositelji

note: [about]
en: Afrikaans Translation
hr_HR: Afrički prijevod

note: [about]
en: Arabic Translation
hr_HR: Arapski prijevod

note: [about]
en: Basque Translation
hr_HR: Baskijski prijevod

note: [about]
en: Bulgarian Translation
hr_HR: Bugarski prijevod

note: [about]
en: Catalan Translation
hr_HR: Katalanski prijevod

note: [about]
en: Chinese Translation
hr_HR: Kineski prijevod

note: [about]
en: Chinese (Taiwan) Translation
hr_HR: Kineski (Tajvan) prijevod

note: [about]
en: Croatian Translation
hr_HR: Hrvatski prijevod

note: [about]
en: Czech Translation
hr_HR: Češki prijevod

note: [about]
en: Danish Translation
hr_HR: Danski prijevod

note: [about]
en: Dutch Translation
hr_HR: Nizozemski prijevod

note: [about]
en: English (GB) Translation
hr_HR: Engleski (Velika Britanija) prijevod

note: [about]
en: English (Shaw) Translation
hr_HR: Engleski (Shaw) prijevod

note: [about]
en: Esperanto Translation
hr_HR: Esperanto prijevod

note: [about]
en: Estonian Translation
hr_HR: Estonski prijevod

note: [about]
en: Filipino Translation
hr_HR: Filipinski prijevod

note: [about]
en: Finnish Translation
hr_HR: Finski prijevod

note: [about]
en: French Translation
hr_HR: Francuski prijevod

note: [about]
en: Friulian Translation
hr_HR: Friulianski prijevod

note: [about]
en: Galician Translation
hr_HR: Galicijski prijevod

note: [about]
en: German Translation
hr_HR: Njemački prijevod

note: [about]
en: Greek Translation
hr_HR: Grčki prijevod

note: [about]
en: Hebrew Translation
hr_HR: Hebrejski prijevod

note: [about]
en: Hungarian Translation
hr_HR: Mađarski prijevod

note: [about]
en: Icelandic Translation
hr_HR: Islandski prijevod

note: [about]
en: Indonesian Translation
hr_HR: Indonezijski prijevod

note: [about]
en: Irish Translation
hr_HR: Irski prijevod

note: [about]
en: Italian Translation
hr_HR: Talijanski prijevod

note: [about]
en: Japanese Translation
hr_HR: Japanski prijevod

note: [about]
en: Korean Translation
hr_HR: Korejski prijevod

note: [about]
en: Latin Translation
hr_HR: Latinski prijevod

note: [about]
en: Latvian Translation
hr_HR: Latvijski prijevod

note: [about]
en: Lithuanian Translation
hr_HR: Litavski prijevod

note: [about]
en: Macedonian Translation
hr_HR: Makedonski prijevod

note: [about]
en: Marathi Translation
hr_HR: Marathi prijevod

note: [about]
en: Norwegian Translation
hr_HR: Norveški prijevod

note: [about]
en: Old English Translation
hr_HR: Staroengleski  prijevod

note: [about]
en: Polish Translation
hr_HR: Poljski prijevod

note: [about]
en: Portuguese Translation
hr_HR: Portugalski prijevod

note: [about]
en: Portuguese (Brazil) Translation
hr_HR: Portugalski (Brazil) prijevod

note: [about]
en: Romanian Translation
hr_HR: rumunjski prijevod

note: [about]
en: Russian Translation
hr_HR: Ruski prijevod

note: [about]
en: Serbian Translation
hr_HR: Srpski prijevod

note: [about]
en: Slovak Translation
hr_HR: Slovački prijevod

note: [about]
en: Slovenian Translation
hr_HR: Slovenski prijevod

note: [about]
en: Spanish Translation
hr_HR: Španjolski prijevod

note: [about]
en: Swedish Translation
hr_HR: Švedski prijevod

note: [about]
en: Turkish Translation
hr_HR: Turski prijevod

note: [about]
en: Ukrainian Translation
hr_HR: Ukrajinski prijevod

note: [about]
en: Valencian (southern Catalan) Translation
hr_HR: Velancijski (južno katalanski) prijevod

note: [about]
en: Vietnamese Translation
hr_HR: Vijetnamski prijevod

note: [about]
en: RACV’s Translation
hr_HR: RACV prijevod

note: [item]: id=holly-water [object]
en: Holy Water
hr_HR: Sveta voda

note: [item]: id=potion-poison [object]: id={ID}
en: Poison
hr_HR: Otrov

note: [aggression]
en: Be more aggressive
hr_HR: Budi agresivniji

note: [aggression]
en: aggressive.
hr_HR: agresivan.

note: [caution]
en: Be more defensive
hr_HR: Budi više defenzivan

note: [caution]
en: defensive.
hr_HR: obrambeno.

note: [focus_on_enemy]
en: Focus on defeating...
hr_HR: Fokusiraj se na pobjedu...

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [value]
en: Back
hr_HR: Natrag

note: [protect]
en: Focus on protecting...
hr_HR: Fokusiraj se na štićenje...

note: [option]: type=objective
en: Defend a location...
hr_HR: Obrani lokaciju...

note: [print]
en: Right-click to select a location to defend
hr_HR: Desni klik miša odabire likaciju koju treba zaštititi.

note: [set_menu_item]: id=ai_controller_defend_location_picker
en: Defend this location
hr_HR: Obrani ovu lokaciju

note: [print]
en: Location selection canceled
hr_HR: Odabir lokacije prekinut

note: [revoke_behavior_orders] [revoke_objective_orders] [then]
en: none set.
hr_HR: ništa postavljeno

note: [revoke_all_orders]
en: Clear all orders
hr_HR: Očisti sve naredbe

note: [literal]
en: Set objective...
hr_HR: Postavi zadatak...

note: [literal]
en: Set behavior...
hr_HR: Postavi ponašanje...

note: [literal]
en: Exit
hr_HR: Izađi

en: Set special orders...
hr_HR: Postavi posebne naredbe...

note: [option]: speaker=narrator
en: Lots of gold
hr_HR: Puno zlata.

note: [option]: speaker=narrator
en: Peace throughout Wesnoth.
hr_HR: Mir kroz wesnoth.

note: [message]: speaker=unit
en: The only thing worth wishing for is peace throughout the land.
hr_HR: Jedina stvar vrijedna želje je mir kroz zemlju.

note: [option]: speaker=narrator
en: Don’t make a wish.
hr_HR: Nemoj ništa poželjeti.

note: [object]: id={ID}
en: You are not worthy of healing.
hr_HR: Nisi vrijedan liječenja.

en: holy water^Take it
hr_HR: Uzmi je

en: holy water^Leave it
hr_HR: Ostavi je

en: I am not suited to the use of this item! Let another take it.
hr_HR: Ne mogu koristiti ovaj predmet. Nega ga netko drugi uzme.

note: [object]: id={ID}
en: Potion of Strength
hr_HR: Otrov snage

note: [object]: id={ID}
en: Ring of Regeneration
hr_HR: Prsten regeneracije

note: [object]: id={ID}
en: This ring will heal the bearer a little each turn.
hr_HR: Ovaj prsten će izlječiti onog koji ga nosi malo svaki potez.

en: Alternative objective:
hr_HR: Alternativni zadatak:

en: Bonus objective:
hr_HR: Bonus zadatak:

note: [note]: description=<b>
en: This is the last scenario.
hr_HR: Ovo je zadnji scenarij.

note: [color_range]: id=1 [color_range]: id=red
en: Red
hr_HR: Crveno

note: [color_range]: id=lightred
en: Light Red
hr_HR: Svijetlocrveno

note: [color_range]: id=darkred
en: Dark Red
hr_HR: Tamnocrveno

note: [color_range]: id=2 [color_range]: id=blue
en: Blue
hr_HR: Plavo

note: [color_range]: id=3 [color_range]: id=green
en: Green
hr_HR: Zeleno

note: [color_range]: id=4 [color_range]: id=purple
en: Purple
hr_HR: Ljubičasto

note: [color_range]: id=5 [color_range]: id=black
en: Black
hr_HR: Crno

note: [color_range]: id=6 [color_range]: id=brown
en: Brown
hr_HR: Smeđe

note: [color_range]: id=7 [color_range]: id=orange
en: Orange
hr_HR: Narančasto

note: [color_range]: id=8 [color_range]: id=white
en: White
hr_HR: Bijelo

note: [color_range]: id=9 [color_range]: id=teal
en: Teal
hr_HR: Tirkizno

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=gold
en: Gold
hr_HR: Zlato

note: [color_range]: id=hills
en: Hills
hr_HR: Brda

note: [color_range]: id=mountains
en: Mountains
hr_HR: Planine

note: [color_range]: id=forest
en: Forest
hr_HR: Šuma

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=fog
en: Fog
hr_HR: Magla

note: [language]
en: Easy
hr_HR: Lagano

note: [language]
en: Medium
hr_HR: Normalno

note: [language]
en: Hard
hr_HR: Teško

note: [language]
en: Nightmare
hr_HR: Noćna mora

note: [server]
en: Official Wesnoth Server
hr_HR: Službeni Wesnoth server

note: [server]
en: Alternate Wesnoth Server
hr_HR: Alternativni Wesnoth server

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: female^petrified
hr_HR: okamenjena

note: [lua]: set_status
en: female^unhealable
hr_HR: neizlječiva

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: generate_objectives
en: Victory:
hr_HR: Pobjeda:

note: [lua]: generate_objectives
en: Defeat:
hr_HR: Poraz:

note: [action]: id=skip-animation, type=checkbox
en: Skip animation
hr_HR: Preskoči animaciju

en: Time of day
hr_HR: Doba dana

en: Leadership
hr_HR: Vodstvo

en: Slowed
hr_HR: Usporen

en: No usable weapon
hr_HR: Nema raspoloživog oružja

en: Traits
hr_HR: Osobina

en: Test scenario
hr_HR: Testiraj scenarij

en: Warning
hr_HR: Upozorenje

en: Error:
hr_HR: Greška:

en: Warning:
hr_HR: Upozorenje:

en: Turn
hr_HR: Potez

en: none
hr_HR: ništa

en: In game:
hr_HR: U igri:

en: Quit
hr_HR: Završi

en: The End
hr_HR: Završetak

en: Team
hr_HR: Tim

en: Villages
hr_HR: Naselja

en: Upkeep
hr_HR: Održavanje

en: Income
hr_HR: Prihod

en: Current Status
hr_HR: Trenutni status

en: no
hr_HR: ne

en: yes
hr_HR: da

en:  < Back
hr_HR:  < Natrag

en: Reading unit files
hr_HR: Čitam podatke jedinica

en: Statistics
hr_HR: Statistike

en: Save the Map As
hr_HR: Spremi mapu kao

en: Map saved.
hr_HR: Mapa spremljena.

en: Message:
hr_HR: Poruka:

en: Race
hr_HR: Vrsta

en: Gender:
hr_HR: Spol:

en: Search
hr_HR: Pretraži

en: Error:
hr_HR: Greška:

en: Usage:
hr_HR: Korištenje:

en: <message>
hr_HR: <poruka>

en: <nickname> <message>
hr_HR: <nadimak><poruka>

en: List room members.
hr_HR: Popis članova sobe

en: (network only)
hr_HR: (samo mrežno)

en: Save game.
hr_HR: Spremi igru.

en: Quit game.
hr_HR: Prekini igru

en: Choose next scenario
hr_HR: Odaberi sljedeći scenarij

en: Create a unit.
hr_HR: Kreiraj jedinicu.

en: error
hr_HR: greška

en: (empty)
hr_HR: (prazno)

en: Layers
hr_HR: Slojevi:

en: Invalid location
hr_HR: Pogrešna lokacija

en: Choose weapon:
hr_HR: Odaberi oružje:

en: Reading from Server...
hr_HR: Čitam sa servera...

en: Name of game:
hr_HR: Naziv igre:

en: Use map settings
hr_HR: Koristi postavke mape

en: Observers
hr_HR: Promatrači

en: Set Password...
hr_HR: Postavi lozinku...

en: Turns:
hr_HR: Poteza:

en: Player/Type
hr_HR: Igrač/Tip

en: I’m Ready
hr_HR: Spreman sam

en: Computer Player
hr_HR: Računalni igrač

en: Network Player
hr_HR: Mrežni igrač

en: Local Player
hr_HR: Lokalni igrač

en: Empty
hr_HR: Prazno

en: Create Game
hr_HR: Kreiraj igru

en: Next
hr_HR: Sljedeći

en: Regenerate
hr_HR: Regenerirati

en: Settings...
hr_HR: Opcije...

en: Load Game...
hr_HR: Otvori igru...

en: Players:
hr_HR: Igrači:

en: Size:
hr_HR: Veličina:

en:  (Unknown Era)
hr_HR: (Nepoznata era)

en: Password Required
hr_HR: Potrebna lozinka

en: Observe Game
hr_HR: Promatraj igru

en: Preferences
hr_HR: Postavke

en: Search:
hr_HR: Pretraži

en: Password:
hr_HR: Lozinka:

en: Choose your faction:
hr_HR: Odaberi frakciju:

en: Could not connect to host
hr_HR: Nije se moguće povezati na poslužitelja

en: Auto-Save
hr_HR: Automatsko spremanje

en: Error details:
hr_HR: Detalji greške:

en: Victory
hr_HR: Pobjeda

en: Defeat
hr_HR: Poraz

en: Gold:
hr_HR: Zlato:

en: The game is over.
hr_HR: Igra je završena.

en: Replace with AI
hr_HR: Zamijeni s UI

en: Replace with local player
hr_HR: Zamijeni s lokalnim igračem

en: Name:
hr_HR: Ime:

en: Level:
hr_HR: Razina:

en: No advancement
hr_HR: Nema napredovanja

en: Advances to:
hr_HR: Napreduje u:

en: Trait:
hr_HR: Osobina

en: Ability:
hr_HR: Sposobnost:

en: Terrain:
hr_HR: Teren:

en: Defense:
hr_HR: Obrana:

en: Weapon:
hr_HR: Oružje:

en: Time of day:
hr_HR: Doba dana

en: Leadership:
hr_HR: Vodstvo

en: Slowed:
hr_HR: Usporen

en: Weapon special:
hr_HR: Posebnosti oružja

en: The game could not be saved:
hr_HR: Igra se ne može spremiti:

en: Overwrite?
hr_HR: Prebriši?

en: Saved
hr_HR: Spremljeno

en: Save Replay
hr_HR: Spremi snimku

en: Save Game
hr_HR: Spremi igru

en: Advancements
hr_HR: Unapređenja

en: Kills
hr_HR: Ubojstva

en: Details
hr_HR: Detalji

en: This Turn
hr_HR: Ovaj potez

en: Skip
hr_HR: Preskoči

en:  and
hr_HR: i

en: chaotic
hr_HR: kaotičan

en: liminal
hr_HR: liminalno

en: neutral
hr_HR: neutralan

en: female^liminal
hr_HR: liminalna
