Battle for Wesnoth 1.4 Estonian translation - en to et translation catalogue (1010 entries)

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Confirm deleting saves
et: Kinnita salvestuste kustutamine

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Mouse scrolling
et: Hiirega kerimine

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Middle-click scrolling
et: Keskmise hiirenupuga kerimine

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Keep scrolling when mouse leaves window
et: Jätka kerimist, kui hiirekursor lahkub aknast

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Local time of day area lighting
et: Päevaajale vastav valgustus

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show titlescreen animation
et: Näita avaekraani animatsiooni

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show combat
et: Näita võitlust

note: [advanced_preference]: type=int
en: Ping timeout
et: Ping-i ooteaeg

note: [advanced_preference]: type=int
en: Number of seconds to wait for a ping reply before timing out. Set to 0 to disable
et: Aeg sekundites, mille jooksul Ping uuesti proovib. Lõputult proovimiseks pane väärtuseks 0.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Accept whispers from friends only
et: Luba sosistamist ainult sõprade poolt

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Auto-open whisper windows in lobby
et: Ava ooteruumis sosinaaknad automaatselt

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Group players in lobby
et: Rühmita ooteruumis olevaid mängijad

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Lobby sounds
et: Ooteruumi helid

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Disable notifications
et: Lülita teavitused välja

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Reverse time graphics
et: Pööra ajanäidik teistpidi

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Choose whether the sun moves left-to-right or right-to-left
et: Määra päikese liikumine - vasakult paremale või vastupidi

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Follow unit actions
et: Jälgi üksust

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Choose whether the map view should scroll to a unit when an action or move is animated
et: Vali, kas kaardivaarde siirdub liikuva üksuse peale

note: [advanced_preference]: type=int
en: Chat message aging
et: Vestluse sõnum aegub

note: [advanced_preference]: type=int
en: Number of minutes to wait before clearing an ingame chat message. Set to 0 to disable
et: Aeg minutites enne vestluse kustutamist. Väljalülitamiseks pane väärtuseks 0.

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Use 12-hour clock format
et: Kasuta 12-tunnist kella

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show all unit types in help
et: Näita abiinfos kõiki üksusi

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Show all unit types in the help (requires restart). This does not alter the list of encountered units
et: Näita abiinfos kõiki üksusi (vajab taaskäivitust). Ei muuda kohatud üksuste nimekirja

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Experimental multiplayer lobby
et: Mitmemängija ooteruumi uus kasutajakeskkond

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Replace the classic multiplayer lobby with a newer, experimental interface
et: Asenda klassikaline mitmemängija ooteruum uuema, katselise keskkonnaga

note: [advanced_preference]: type=boolean
en: Joystick support
et: Juhtkangi tugi

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the scroll X-axis joystick
et: Juhtkang: X-telje kerimiskangi number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the scroll X-axis
et: Juhtkang: X-telje kerimise number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the scroll Y-axis joystick
et: Juhtkang: Y-telje kerimiskangi number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the scroll Y-axis
et: Juhtkang: Y-telje kerimise  number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: deadzone of the scrolling stick
et: Juhtkang: kerimiskangi 'surnud tsoon'

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the cursor X-axis joystick
et: Juhtkang: kursorikangi X-telje number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the cursor X-axis
et: Juhtkang: kursori X-telje number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the cursor Y-axis joystick
et: Juhtkang: kursorikangiy-telje number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the cursor Y-axis
et: Juhtkang: kursori X-telje number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: deadzone of the cursor stick
et: Juhtkang: kursorikangi 'surnud tsoon'

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the mouse X-axis joystick
et: Juhtkang: hiirekangi X-telje number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the mouse X-axis
et: Juhtkang: hiire X-telje number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the mouse Y-axis joystick
et: Juhtkang: hiirekangi Y-telje number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the mouse Y-axis
et: Juhtkang: hiire X-telje number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: deadzone of the mouse stick
et: Juhtkang: hiirekangi 'surnud tsoon'

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the thrust axis joystick
et: Juhtkang: liikumistelje kangi number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: number of the thrust axis
et: Juhtkang: liikumistelje number

note: [advanced_preference]: type=int
en: Joystick: deadzone of the thruster
et: Juhtkang: liikumiskangi 'surnud tsoon'

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status [unstore_unit]
en: poisoned
et: mürgitatud

note: [lua]: generate_objectives [objectives]
en: Gold carryover:
et: Kulla ülekandumine:

note: [lua]: generate_objectives [note]
en: Notes:
et: Märkused:

note: [about]
en: Programming
et: Programmeerimine

note: [about]
en: General Purpose Administration and Coordination
et: Projekti üldine haldus ja juhtimine

note: [about]
en: Artwork and Graphics
et: Graafika ja pilditöötlus

note: [about]
en: Music
et: Muusika

note: [about]
en: Sound Effects
et: Heliefektid

note: [about]
en: Campaign Design
et: Sõjakäikude koostamine

note: [about]
en: Multiplayer Maps and Balancing
et: Mitmemängija kaardid ja mängu tasakaalustamine

note: [about]
en: Packagers
et: Koostajad

note: [about]
en: Miscellaneous Contributors
et: Erinevad kaastöötajad

note: [about]
en: Internationalization Managers
et: Tõlkekoordinaatorid

note: [about]
en: English strings edition
et: Inglise keele parandused

note: [about]
en: Afrikaans Translation
et: Afrikaanikeelne tõlge

note: [about]
en: Arabic Translation
et: Araabiakeelne tõlge

note: [about]
en: Basque Translation
et: Baskikeelne tõlge

note: [about]
en: Bulgarian Translation
et: Bulgaariakeelne tõlge

note: [about]
en: Catalan Translation
et: Katalaanikeelne tõlge

note: [about]
en: Chinese Translation
et: Hiinakeelnetõlge

note: [about]
en: Chinese (Taiwan) Translation
et: Hiinakeelne (Taiwani) tõlge

note: [about]
en: Croatian Translation
et: Horvaadikeelne tõlge

note: [about]
en: Czech Translation
et: Tšehhikeelne tõlge

note: [about]
en: Danish Translation
et: Taanikeelne tõlge

note: [about]
en: Dutch Translation
et: Hollandikeelne tõlge

note: [about]
en: English (GB) Translation
et: Ingliskeelne (briti) tõlge

note: [about]
en: English (Shaw) Translation
et: Ingliskeelne (Shaw) tõlge

note: [about]
en: Esperanto Translation
et: Esperantokeelne tõlge

note: [about]
en: Estonian Translation
et: Eestikeelne tõlge

note: [about]
en: Filipino Translation
et: Filipiinikeelne tõlge

note: [about]
en: Finnish Translation
et: Soomekeelne tõlge

note: [about]
en: French Translation
et: Prantsusekeelne tõlge

note: [about]
en: Friulian Translation
et: Friuulikeelne tõlge

note: [about]
en: Galician Translation
et: Galeegokeelne tõlge

note: [about]
en: German Translation
et: Saksakeelne tõlge

note: [about]
en: Greek Translation
et: Kreekakeelne tõlge

note: [about]
en: Hebrew Translation
et: Heebreakeelne tõlge

note: [about]
en: Hungarian Translation
et: Ungarikeelne tõlge

note: [about]
en: Icelandic Translation
et: Islandikeelne tõlge

note: [about]
en: Indonesian Translation
et: Indoneesiakeelne tõlge

note: [about]
en: Irish Translation
et: Iirikeelne tõlge

note: [about]
en: Italian Translation
et: Itaaliakeelne tõlge

note: [about]
en: Japanese Translation
et: Jaapanikeelne tõlge

note: [about]
en: Korean Translation
et: Koreakeelne tõlge

note: [about]
en: Latin Translation
et: Ladinakeelne tõlge

note: [about]
en: Latvian Translation
et: Lätikeelne tõlge

note: [about]
en: Lithuanian Translation
et: Leedukeelne tõlge

note: [about]
en: Macedonian Translation
et: Makedooniakeelne tõlge

note: [about]
en: Marathi Translation
et: Marathikeelne tõlge

note: [about]
en: Norwegian Translation
et: Norrakeelne tõlge

note: [about]
en: Old English Translation
et: Vanainglise keelne tõlge

note: [about]
en: Polish Translation
et: Poolakeelne tõlge

note: [about]
en: Portuguese Translation
et: Portugalikeelne tõlge

note: [about]
en: Portuguese (Brazil) Translation
et: Portugalikeelne tõlge (Brasiilia)

note: [about]
en: Romanian Translation
et: Rumeeniakeelne tõlge

note: [about]
en: Russian Translation
et: Venekeelne tõlge

note: [about]
en: Scottish Gaelic Translation
et: Gaelikeelne (šoti) tõlge

note: [about]
en: Serbian Translation
et: Serbiakeelne tõlge

note: [about]
en: Slovak Translation
et: Slovakikeelne tõlge

note: [about]
en: Slovenian Translation
et: Sloveenikeelne tõlge

note: [about]
en: Spanish Translation
et: Hispaaniakeelne tõlge

note: [about]
en: Swedish Translation
et: Rootsikeelne tõlge

note: [about]
en: Turkish Translation
et: Türgikeelne tõlge

note: [about]
en: Ukrainian Translation
et: Ukrainakeelne tõlge

note: [about]
en: Valencian (southern Catalan) Translation
et: Valentsiakeelne (lõunakatalaani) tõlge

note: [about]
en: Vietnamese Translation
et: Vietnamikeelne tõlge

note: [about]
en: RACV’s Translation
et: RACV tõlge

note: [about]
en: Bots
et: Robotite tugi

note: [item]: id=holly-water [object]
en: Holy Water
et: Püha vesi

note: [item]: id=potion-poison [object]: id={ID}
en: Poison
et: Mürk

note: [item]: id=storm-trident [object]
en: Storm Trident
et: Tormikolmhark

note: [set_menu_item]: id=ai_controller_leader_control_{CONTROLLED_SIDE}
en: Ask $ally_leader.name (leader of side $ally_leader.side) to move here
et: Kutsu $ally_leader.name (osapoole $ally_leader.side pealik) siia

note: [note]
en: In this scenario, you may issue instructions to an allied side by right-clicking on a unit that belongs to it.
et: Selles stsenaariumis saad sa anda enda  liitlastele lihtsaid käske, kasutades paremklõpsuga avanevat menüüd.

note: [literal] [overview_message_has_instructions]: speaker=narrator [overview_message_no_instructions]: speaker=narrator
en: Instruct ally
et: Juhenda liitlast

note: [overview_message_has_instructions]: speaker=narrator
en: $ally_leader.name (side $ally_side|) is carrying out the following instructions:
et: $ally_leader.name (side $ally_side|) täidab järgmisi juhiseid:

note: [overview_message_no_instructions]: speaker=narrator
en: $ally_leader.name (side $ally_side|) has not been given any instructions and is acting normally.
et: $ally_leader.name (mängija $ally_side|) ei ole juhiseid saanud ning talitab tavapäraselt.

note: [aggression]
en: Be more aggressive
et: Rohkem agressiivsust

note: [aggression]
en: aggressive.
et: agressiivne

note: [caution]
en: Be more defensive
et: Rohkem kaitset

note: [caution]
en: defensive.
et: kaitsev.

note: [focus_on_enemy]
en: Focus on defeating...
et: Keskendu alistama ...

note: [focus_on_enemy]
en: focusing on defeating $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.focus_on_enemy.side_description|.
et: keskendu alistama: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.focus_on_enemy.side_description|.

note: [else]
en: side $temp_i
et: mängija $temp_i

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [value]
en: Back
et: Tagasi

note: [protect]
en: Focus on protecting...
et: Keskendu kaitsma...

note: [protect]
en: focusing on protecting $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.protect.side_description|.
et: keskendu kaitsma: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.protect.side_description|.

note: [option]: type=objective
en: Defend a location...
et: Kaitse kohta...

note: [print]
en: Right-click to select a location to defend
et: Tee paremklõps kaitstaval kohal kaardil

note: [set_menu_item]: id=ai_controller_defend_location_picker
en: Defend this location
et: Kaitse seda kohta

note: [command]
en: focusing on defending the area around $x1|,$y1|.
et: kaitsen piirkonda $x1|,$y1|.

note: [print]
en: Location selection canceled
et: Kohavalik tühistati

note: [revoke_objective_orders]
en: Clear objective orders
et: Tühista eesmärgikäsud

note: [revoke_behavior_orders] [revoke_objective_orders] [then]
en: none set.
et: mitte midagi.

note: [revoke_behavior_orders]
en: Clear behavior orders
et: Tühista toimimiskäsud

note: [revoke_all_orders]
en: Clear all orders
et: Tühista kõik käsud

note: [do]
en: Objective: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_objective_description
    Behavior: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_behavior_description
et: Eesmärk: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_objective_description
    Käitumine: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_behaviour_description

note: [literal]
en: Set objective...
et: Määra eesmärk...

note: [literal]
en: Set behavior...
et: Määra käitumine...

note: [literal]
en: Exit
et: Välju

en: Set special orders...
et: Anna erikäsud...

en: Move leader to...
et: Vii pealik...

en: Right-click to select a location to move leader to
et: Tee paremklõps kohal, kuhu soovid pealiku saata

en: Move leader here
et: Too pealik siia

en: moving leader to $x1|,$y1|.
et: viin pealiku kaardil asukohta $x1|,$y1|.

en: Clear special orders
et: Tühista erikäsud

en: Special: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_special_description
et: Erikäsk: $ai_controller.side_$ally_side|_current_settings.currently_doing_special_description

note: [message]: speaker=narrator
en: You have come across a wishing well. What would you like to wish for?
et: Oled leidnud soovikaevu. Mida sa soovid?

note: [option]: speaker=narrator
en: A swift victory
et: Kiire võit

note: [message]: speaker=unit
en: With this golden coin, I wish that this battle end in a swift and safe victory.
et: Selle kuldmündiga soovin ma, et lahing lõpeks kiire ja kerge võiduga.

note: [option]: speaker=narrator
en: Lots of gold
et: Palju kulda

note: [message]: speaker=unit
en: I wish this single gold coin be returned ten-fold to me.
et: Ma soovin, et see kuldmünt tuleks tagasi kümnekordselt.

note: [option]: speaker=narrator
en: Peace throughout Wesnoth.
et: Rahu terves Wesnothis

note: [message]: speaker=unit
en: The only thing worth wishing for is peace throughout the land.
et: Ainus soovimist väärt asi on rahu kogu maal.

note: [option]: speaker=narrator
en: Don’t make a wish.
et: Ei soovi midagi.

note: [object]: id={ID}
en: Potion of Healing
et: Ravijook

note: [object]: id={ID}
en: A feeling of well-being overwhelms the drinker.
et: Joojat valdab heaolu- ja tervisetunne.

note: [object]: id={ID}
en: You are not worthy of healing.
et: Sa ei vääri ravimist.

note: [object]: id={ID}
en: Poison is seeping through the veins of this unit at this very moment.
et: Selle üksuse soontes möllab mürk.

en: Sprinkling this water on melee weapons grants them the <i>arcane</i> damage type until the end of the current scenario. Should $unit.name use it?
et: See vesi annab käimasoleva stsenaariumi lõpuni lähirelvadele müstilise kahjustamise võime. Kas $unit.name peaks seda kasutama?

en: holy water^Take it
et: Võta üles

en: holy water^Leave it
et: Jäta maha

en: I am not suited to the use of this item! Let another take it.
et: Mina ei oska sellega midagi peale hakata! Las keegi teine võtab selle.

note: [object]
en: This water will make melee weapons have the <i>arcane</i> damage type until the end of the current scenario.
et: See vesi annab käimasoleva stsenaariumi lõpuni lähirelvadele müstilise kahjustamise võime.

note: [object]: id={ID}
en: Potion of Strength
et: Jõujook

note: [object]: id={ID}
en: Strength is given to the drinker.
et: Jooja saab jõudu juurde.

note: [object]: id={ID}
en: Potion of Decay
et: Kõdujook

note: [object]: id={ID}
en: This poor unit drank something really bad.
et: See vaene tegelane jõi midagi väga halba.

note: [object]: id={ID}
en: Ring of Regeneration
et: Taastumise Sõrmus

note: [object]: id={ID}
en: This ring will heal the bearer a little each turn.
et: See sõrmus tervendab  kandjat veidi igal käigul.

note: [object]: id={ID}
en: Ring of Slowness
et: Aegluse Sõrmus

note: [object]: id={ID}
en: The bearer of this ring is slowed.
et: Selle sõrmuse kandja liikumine on aeglustatud.

note: [object]: id={ID}
en: Staff of Swiftness
et: Väleduse sau

note: [object]: id={ID}
en: This staff will grant the bearer swift movement.
et: See sau annab kandjale väleda liikumise.

note: [object]: id={ID}
en: Only magical beings can wield such an object.
et: Ainult võluväega olevused saavad seda kanda.

en: Only the mermen can use this item!
et: Ainult näkid saavad seda kasutada!

en: Should $unit.name pick up the trident?
et: Kas $unit.name peaks kolmhargi üles võtma?

en: storm trident^Leave it
et: Jäta maha

en: storm trident^Take it
et: Võta üles

note: [object]
en: This trident allows a merman to shoot electric bolts at his enemies!
et: Selle kolmhargiga saavad näkid vaenlaste pihta välke lasta!

note: [effect]: type=fire
en: storm trident
et: tormikolmhark

note: [effect]: type=fire
en: sceptre of fire
et: tulesau

note: [objective]: condition=lose
en: Turns run out
et: Käigud saavad otsa

note: [lua]: generate_objectives
en: Early finish bonus.
et: Varakult lõpetamise boonus.

note: [lua]: generate_objectives
en: No early finish bonus.
et: Varakult lõpetamise boonust ei ole.

en: <small>(early finish bonus)</small>
et: <small>(varakult lõpetamise boonus)</small>

en: (early finish bonus)
et: (Varakult lõpetamise preemia)

note: [lua]: generate_objectives
en: No gold carried over to the next scenario.
et: Järgmisse stsenaariumi kulda üle ei kanta.

en: 
    100% of finishing gold carried over to the next scenario.
et: 
    100% lõppseisu kullakogusest läheb üle järgmisse stsenaariumi.

en: 
    40% of finishing gold carried over to the next scenario.
et: 
    40% lõppseisu kullakogusest läheb üle järgmisse stsenaariumi.

en: 
    20% of finishing gold carried over to the next scenario.
et: 
    20% lõppseisu kullakogusest läheb üle järgmisse stsenaariumi.

en: Alternative objective:
et: Alternatiivne eesmärk:

en: Bonus objective:
et: Lisaeesmärk:

note: [note]: description=<b>
en: This is the last scenario.
et: See on viimane stsenaarium.

note: [message]: speaker=narrator
en: The computer player might not be able to play side $side_number properly in this scenario. Side $side_number is intended to be played by a human player.
et: Mängija $side_number ei sobi arvutile -  $side_number peaks juhtima inimmängija.

note: [color_range]: id=1 [color_range]: id=red
en: Red
et: Punane

note: [color_range]: id=lightred
en: Light Red
et: Helepunane

note: [color_range]: id=darkred
en: Dark Red
et: Tumepunane

note: [color_range]: id=2 [color_range]: id=blue
en: Blue
et: Sinine

note: [color_range]: id=3 [color_range]: id=green
en: Green
et: Roheline

note: [color_range]: id=4 [color_range]: id=purple
en: Purple
et: Lilla

note: [color_range]: id=5 [color_range]: id=black
en: Black
et: Must

note: [color_range]: id=6 [color_range]: id=brown
en: Brown
et: Pruun

note: [color_range]: id=7 [color_range]: id=orange
en: Orange
et: Oranž

note: [color_range]: id=8 [color_range]: id=white
en: White
et: Valge

note: [color_range]: id=9 [color_range]: id=teal
en: Teal
et: Helesinine

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=gold
en: Gold
et: Kuld

note: [color_range]: id=flat
en: Flat
et: Rohumaa

note: [color_range]: id=hills
en: Hills
et: Künkad

note: [color_range]: id=mountains
en: Mountains
et: Mäed

note: [color_range]: id=forest
en: Forest
et: Mets

note: [color_range]: id=sand
en: Sand
et: Liiv

note: [color_range]: id=frozen
en: Frozen
et: Lumi

note: [color_range]: id=cave
en: Cave
et: Koobas

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=village
en: Village
et: Küla

note: [color_range]: id=castle
en: Castle
et: Loss

note: [color_range]: id=keep
en: Keep
et: Pesa

note: [color_range]: id=impassable
en: Impassable
et: Läbimatu ala

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=fog
en: Fog
et: Udu

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [color_range]: id=shroud
en: Shroud
et: Pimendus

note: [language]
en: Easy
et: Lihtne

note: [language]
en: Medium
et: Keskmine

note: [language]
en: Hard
et: Raske

note: [language]
en: Nightmare
et: Õudus

note: [language]
en: Lawful units fight better during the day, and worse at night.
    
    Day: +25% Damage
    Night: −25% Damage
et: Kuulekad üksused võitlevad päeval paremini ja öösel halvemini.
    
    Päeval: +25% kahju
    Öösel: −25% kahju

note: [language]
en: Neutral units are unaffected by day and night, fighting equally well under both conditions.
et: Ükskõikseid üksusi ei mõjuta päevaaeg, nad võitlevad nii päeval kui öösel võrdselt.

note: [language]
en: Chaotic units fight better at night, and worse during the day.
    
    Day: −25% Damage
    Night: +25% Damage
et: Korratud üksused võitlevad päeval halvemini ja öösel paremini.
    
    Päeval: −25% kahju
    Öösel: +25% kahju

note: [language]
en: Liminal units only reach their full strength during twilight.
    
    Day: −25% Damage
    Night: −25% Damage
et: Kahetised üksused võitlevad täisjõuga üksnes hämaras.
    
    Päeval: -25% kahju
    Öösel: -25% kahju

note: [language]
en: $name|’s Bridge,$name|’s Crossing
et: $name sild, $name ülekäik

note: [language]
en: $name|’s Highway,$name|’s Pass,Path of $name
et: $name maantee,$name kuru,$name rada

note: [language]
en: $name River,River $name
et: $name jõgi, $name

note: [language]
en: $name Forest,$name|’s Forest
et: $name mets, $name-i mets

note: [language]
en: $name Lake
et: $name järv

note: [language]
en: $name|’s Peak,Mount $name
et: $name mäetipp, $name  mägi

note: [language]
en: $name|’s Swamp,$name|marsh,$name|fen
et: $name soo,$name raba,$name nõmm

note: [language]
en: $name|bury,$name|ham,$name|ton,$name|bury
et: $name küla, $name

note: [language]
en: $name|harbor,$name|port,$lake|port,$lake|harbor
et: $name sadam

note: [language]
en: $name|ham,$name|ford,$name|cross,$river|ford,$river|cross,$name on river
et: $name koole,$name ülekäik

note: [language]
en: $river|bridge,$river|bridge,$river|bridge,$name|ham,$name|bridge,$bridge|ham,$bridge|ton
et: $river sild

note: [language]
en: $name|ham,$name|ton,$name|wood,$name Forest,$forest|wood,$forest|ham,$forest|ton
et: $name mets

note: [language]
en: $name|bury,$name|ham,$name|ton,$swamp|bury,$swamp|ham,$swamp|ton,
et: $name küla

note: [language]
en: melee
et: lähirünnak

note: [language]
en: ranged
et: kaugrünnak

note: [language]
en: blade
et: tera

note: [language]
en: pierce
et: torge

note: [language]
en: impact
et: löök

note: [language]
en: fire
et: tuli

note: [language]
en: cold
et: külm

note: [language]
en: arcane
et: müstiline

note: [server]
en: Official Wesnoth Server
et: Ametlik Wesnothi server

note: [server]
en: Alternate Wesnoth Server
et: Alternatiivne Wesnothi server

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: female^poisoned
et: mürgitatud

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: female^slowed
et: aeglustatud

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: slowed
et: aeglustatud

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: female^petrified
et: kivistatud

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: set_status
en: petrified
et: kivistunud

note: [lua]: set_status
en: female^unhealable
et: ravimatu

note: [lua]: set_status
en: unhealable
et: ravimatu

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: generate_objectives
en: Victory:
et: Võit:

note: [lua]: generate_objectives
en: Defeat:
et: Kaotus:

note: [lua]: generate_objectives
en: (%d turns left)
et: (%d käiku järel)

note: [lua]: generate_objectives
en: (this turn left)
et: (see on viimane käik)

note: [lua]: generate_objectives
en: %d%% of gold carried over to the next scenario.
et: Järgmisse stsenaariumi kantakse üle %d%% kuldraha.

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: id=helptip_large, id=tooltip_large, id=the_list, id=the_label, id=the_icon, id=ok, id=cancel, id=flip, id=the_image
en: OK
et: Olgu

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [lua]: id=helptip_large, id=tooltip_large, id=the_list, id=the_label, id=the_icon, id=ok, id=cancel, id=flip, id=the_image
en: Cancel
et: Tühista

en: very long
et: väga pikk

en: electrical
et: elektriline

note: [action]: id=button-playreplay, type=image
en: Play
et: Esita

note: [action]: id=button-playreplay, type=image
en: continuous replay
et: mängusalvestus

note: [action]: id=button-stopreplay, type=image
en: Stop
et: Peata

note: [action]: id=button-stopreplay, type=image
en: pause at end of turn
et: peatu käigu lõpus

note: [action]: id=button-resetreplay, type=image
en: Reset
et: Võta tagasi

note: [action]: id=button-resetreplay, type=image
en: reset to beginning
et: alusta uuesti

note: [action]: id=button-nextturn, type=image
en: Next Turn
et: Järgmine käik

note: [action]: id=button-nextturn, type=image
en: play turn
et: tee käik

note: [action]: id=button-nextside, type=image
en: Next Side
et: Järgmine osapool

note: [action]: id=button-nextside, type=image
en: play side turn
et: tee osapoole käik

note: [menu]: id=show-what
en: Point of view
et: Vaatenurk

note: [action]: id=skip-animation, type=checkbox
en: Skip animation
et: Jäta animatsioon vahele

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=replay-label
en: Replay
et: Kordus

note: [menu]: id=menu-main
en: Menu
et: Menüü

note: [menu]: id=actions-menu
en: Actions
et: Tegevused

note: [action]: id=button-endturn
en: End Turn
et: Lõpeta käik

note: [action]: id=button-endturn
en: End Scenario
et: Lõpeta stsenaarium

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=label-hp
en: HP
et: EP

note: #-#-#-#-#  wesnoth.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=label-xp
en: XP
et: KP

note: [label]: id=gold-icon
en: gold
et: kuld

note: [label]: id=villages-icon
en: villages
et: külad

note: [label]: id=units-icon
en: units
et: üksused

note: [label]: id=upkeep-icon
en: upkeep
et: elatis

note: [label]: id=income-icon
en: income
et: sissetulek

note: [unit_level]: id=unit-level
en: statuspanel^level
et: tase

note: [unit_moves]: id=unit-moves
en: statuspanel^moves
et: käike

note: [unit_defense]: id=unit-defense
en: statuspanel^terrain def.
et: kaitse

note: [label]: id=label-mp
en: MP
et: LP

note: [tip]
en: Don’t neglect to earn your leader experience! You need to keep him safe, but if you coddle him too much he may be too weak to survive future battles.
et: Ära unusta enda pealikule kogemusi andmast! Ta peab olema turvatud, ent liigse hellitamise puhul võib ta jääda tulevaste lahingute jaoks liialt nõrgaks.

note: [tip]
en: <i>― Great Mage Delfador, 516YW</i>
et: <i> - Suur võlur Delfador, 516 W.a.</i>

note: [tip]
en: In the <b>Actions</b> menu, you can select <b>Show Enemy Moves</b> to highlight all the hexes your adversary can move to (assuming your units stay where they are). Use this to make sure the enemy can’t reach your weak or injured units on his next turn.
et: Tegevuste  menüüst leiad valiku 'Näita vastase käike', mis näitab kõiki vastase võimalikke käike (eeldusel, et sinu üksused ei liigu). Kasuta seda veendumaks, et vastane ei jõua järgmise käiguga sinu haavatud või nõrkade üksusteni.

note: [tip]
en: <i>― The Wesnoth Tactical Guide</i>
et: <i> - Wesnothi taktikajuhis</i>

note: [tip]
en: Units with the <i>Intelligent</i> trait need fewer experience points to level up. Early in a campaign, try to give killing blows to these units so you can get some high-level troops sooner.
et: Taibukad üksused vajavad järgmisele tasemele jõudmiseks vähem kogemuspunkte kui teised. Sõjakäigu alguses püüa anda otsustavad löögid neile üksustele, nii saad endale varakult kõrgema taseme üksused.

note: [tip]
en: <i>― King Konrad, 536YW</i>
et: <i> - Kuningas Konrad, 536 W.a.</i>

note: [tip]
en: The encircling tactic is very powerful, particularly against fast opponents. By placing two units on opposite sides of an enemy, their zones of control will restrict it to one hex of movement in any direction. Unfortunately, you must completely surround skirmishers to immobilize them.
et: Ümberpiiramise taktika on väga tõhus, eriti väledate vastaste puhul. Paigutades ühe üksuse tema mõlemale küljele saab piirata tema liikumisulatust vaid ühe väljaga mistahes suunas. Tabamatud üksused pead aga nende peatamiseks täiesti sisse piirama.

note: [tip]
en: <i>― Memoirs of Gweddry, 627YW</i>
et: <i> -  Gweddry mälestused, 627 W.a.</i>

note: [tip]
en: You can access the <b>Recruit</b> and <b>Recall</b> commands by right-clicking on a castle tile. That will let you choose the precise hex you put a unit in. Placing units wisely can sometimes let you reach a village a turn earlier.
et: Käske 'Värba' ja 'Kutsu tagasi' saad valida paremklõpsuga mõne lossivälja peal. Nii saad valida, millisesse välja üksus läheb. Üksuste tark paigutamine võib anda mõne küla sinu käsutusse käigu võrra varem.

note: [tip]
en: There are some helpful summary screens in the main menu: for instance, the <b>Status Table</b> will let you know how your enemies are doing, and how you are doing in comparison.
et: Peamenüüs on paar kasulikku teabevalikut. Näiteks olekutabel näitab, kuidas su vastastel läheb ning kuidas sinul nendega võrreldes.

note: [tip]
en: Units with the <i>Quick</i> trait get an extra movement point per turn. This can be very important when moving through difficult terrain such as water or caves. It can make the difference between being able to move one hex or two.
et: Väledad üksused suudavad liikuda igal käigul ühe välja võrra kaugemale. See on tähtis raskel maastikul (nagu vesi või koopad) liikudes. Seal võib see määrata, kas saad teha ühe või kaks sammu.

note: [tip]
en: <i>― High Lord Kalenz, 470YW</i>
et: <i> - Suurisand Kalenz, 470 W.a. </i>

note: [tip]
en: After you have played a few scenarios, read the <b>Gameplay</b> section in the <b>Help</b> screen carefully. Details become important as scenarios get harder!
et: Peale mõne stsenaariumi läbimängimist loe tähelepanelikult läbi abiinfo jaotis 'Mängimine'. Kui stsenaariumid muutuvad raskemaks, muutuvad ka pisiasjad oluliseks!

note: [tip]
en: It is usually better to start the next scenario in a campaign with lower-level units that are about to level up than with those same units at a higher level.
et: Harilikult on kasulikum uut stsenaariumi alustada madalama tasemega üksustega, mille järgmine tase on lähedal, kui juba uue taseme saavutanud üksustega.

note: [tip]
en: On www.wesnoth.org you can find strategy guides, technical support, the history of Wesnoth, and much more.
et: Aadressilt www.wesnoth.org leiad strateegiajuhendeid, tehnilise toe, Wesnothi ajaloo ja palju muudki.

note: [tip]
en: <i>― The Wesnoth Community</i>
et: <i> - Wesnothi kogukond</i>

note: [tip]
en: <i>Lawful</i> units fight better by day, and <i>chaotic</i> units fight better at night. <i>Neutral</i> units are unaffected by the time of day. The rare <i>liminal</i> units fight best during twilight.
et: Kuulekad üksused võitlevad paremini päeval, korratud öösel. Ükskõikseid üksusi päev ja öö ei mõjuta ja haruldased kahetised üksused võitlevad kõige edukamalt hämaruses.

note: [tip]
en: <i>― Royal Compendium of Battle Terminology: Volume II (reprinted 221YW)</i>
et: <i> - Kuninglik sõjasõnastik, II köide, (212 W.a. uus väljaanne)</i>

note: [tip]
en: An otherwise sound plan can fail if you attack at the wrong time of day.
et: Ka hea plaan võib nurjuda, kui ründad valel ajal.

note: [tip]
en: <i>― Haldric II, 42YW, Handbook of Tactical Analysis: Volume I</i>
et: <i> - Taktikalise analüüsi käsiraamat, köide I - Haldric II, 42 W.a.</i>

note: [tip]
en: If you are playing with <b>Shroud</b> or <b>Fog of War</b> active, you won’t know what you’re facing. In this case, long-range scouting units are worth their cost. Try to choose scouts that can easily move across the surrounding terrain, because units can only see as far as they can move in one turn.
et: Kui  sul on pimendus või sõjaudu sisse lülitatud, ei tea sa, mis ees võib oodata. Sel juhul tasub värvata liikuvaid luureüksusi. Proovi valida üksused, mis suudavad kergesti liikuda ümbritsevas maastikus. sest üksused näevad nii kaugele, kui nad saavad ühe käiguga liikuda

note: [tip]
en: There are six types of attack: <i>pierce</i>, <i>blade</i>, <i>impact</i>, <i>fire</i>, <i>cold</i> and <i>arcane</i>. Different units have weaknesses against different types of attacks. Right-click on a unit and select <b>Unit Description</b> to see which attacks it is resistant to, and which will affect it the most.
et: Rünnakuid on kuut tüüpi: torke-, tera- ja löögirelvad, tuli, külm ja müstilised rünnakud. Erinevad üksused on haavatavad eri rünnakutega. Tee üksusel paremklõps ja vali 'Üksuse kirjeldus' nägemaks, millistele rünnakutele ta hästi vastu peab ja millised teda kõige enam mõjutavad.

note: [tip]
en: The terrain occupied by your units is the main factor determining the chance that they will be hit. The defensive rating for the currently selected unit in the currently selected terrain is displayed in the top right corner of the screen.
et: Maastik, millel sinu üksus seisab, määrab tõenäosuse, millega vastased neid tabavad. Aktiivse üksuse kaitsevõimet selles asukohas võib näha ekraani paremas ülaservas.

note: [tip]
en: Poisoned units will lose eight hitpoints every turn until they are one point from dying. They will then remain at death’s door until the poison is removed. Healers can prevent a poisoned unit from deteriorating, but the poison will not be removed unless the unit regenerates, or begins a turn in a village or next to a unit with the <i>Cures</i> ability.
et: Mürgitatud üksused kaotavad iga käiguga 8 elupunkti, kuni neid lahutab surmast vaid 1 EP. Nad jäävad surmasuhu kuni mürgi eemaldamiseni. Lihtsam ravitseja saab mürgi mõju peatada, kuid mürk ei kao, kuni üksus kas taastub, veedab käigu külas või leiab abi tervendavalt üksuselt.

note: [tip]
en: You can reuse units from a previous scenario by selecting <b>Recall</b> from the <b>Actions</b> menu. By recalling the same units over and over, you can build up a powerful and experienced army.
et: Sul on võimalik kasutada üksusi eelmistest stsenaariumidest, valides Tegevuste menüüst 'Kutsu tagasi'. Üksusi korduvalt tagasi kutsudes võid ehitada üles võimsa ja kogenud sõjaväe.

note: [tip]
en: Units of level one and higher have a <i>Zone of Control</i> in the six hexes around them. If a unit moves into an enemy’s zone of control, it may not move any further that turn. This means that units can have two empty hexes between them and still create a barrier to the enemy. Beware, though: skirmishers can pass through these gaps.
et: Esimese ja kõrgema tasemega üksustel on mõjuväli, kuhu kuuluvad kõik väljad nende ümber. Vastase mõjuvälja sisenev üksus ei saa selle käigu jooksul enam liikuda. Nii võib üksuste vahel olla kaks tühja välja, mis ometi peavad vastase kinni. Tuleb aga arvestada, et tabamatud üksused suudavad mõjuvälju eirata.

note: [tip]
en: The chance to hit a unit usually depends on how well that unit can defend itself in the terrain in which it is standing. However, magical attacks always have a 70% chance to hit, and units with the <i>Marksman</i> ability are guaranteed at least a 60% chance of a hit when they attack on their own turn.
et: Üksuse tabamise tõenäosus sõltub harilikult tema kaitsevõimest tema asukoha maastikul. Võluväelised rünnakud aga tabavad alati 70% tõenäosusega ning täpsed üksused tabavad rünnakul olles alati vähemalt 60% tõenäosusega.

note: [tip]
en: <i>― Haldric II, 43YW, Handbook of Tactical Analysis: Volume II</i>
et: <i> - Taktikalise analüüsi käsiraamat, II köide - Haldric II, 43 W.a.</i>

note: [tip]
en: Units stationed in villages will either heal eight hitpoints at the beginning of their turn, or will recover from poisoning.
et: Külas asuvad üksused taastuvad käigu alguses 8 EP võrra või mürgituse korral tervenevad sellest.

note: [tip]
en: Don’t move an injured unit if you don’t have to — let it rest. If a unit does not move or attack, it will recover two hitpoints at the beginning of its next turn.
et: Ära liiguta haavatud üksust, kui seda pole tingimata vaja - lase tal puhata. Kui üksus ei liigu ega ründa, taastub ta järgmisel käigul kahe elupunkti võrra.

note: [tip]
en: On maps where <i>Shroud</i> or <i>Fog of War</i> has been enabled, all units’ sightlines are limited by their maximum movement. If you have some valuable but slow units, keep at least one fast unit with them so that you are not caught out by a surprise attack.
et: Kaartidel, kus pimendus ja sõjaudu on sisse lülitatud, on üksuse nägemisväli piiratud tema suurima liikumisulatusega. Kui sul on mõni väärtuslik, ent aeglane üksus, siis anna talle kaasa vähemalt üks kiire üksus üllatusrünnakute ärahoidmiseks.

note: [tip]
en: Foot units tend to defend better in villages and castles than in other terrain types, while most mounted units do not gain any defensive advantages from villages or castles.
et: Jalgsi liikuvad üksused kaitsevad end külades ja lossides paremini kui mujal, kuid ratsaüksustele need kohad kaitse-eeliseid ei paku.

note: [tip]
en: <i>― Sir Kaylan, 498YW</i>
et: <i>  - Söör Kaylan, 498 W.a.</i>

note: [tip]
en: Horse-based units are generally resistant to attacks with bladed or impact weapons, but are vulnerable to attacks with piercing weapons, including bows and spears.
et: Ratsaüksused on harilikult vastupidavad tera- ja löögirelvadele, kuid haavatavad torkerelvadega, nagu näiteks vibud ja odad.

note: [tip]
en: <i>― Sir Kaylan, 502YW</i>
et: <i> - Söör Kaylan, 502 W.a. </i>

note: [tip]
en: Inflicting the killing blow on an enemy unit is the best way to gain experience. Units killing an enemy will gain eight experience points for every level of the unit they kill, or four experience points for a zero-level opponent.
et: Parim viis kogemuspunkte teenida on vastase üksusele surmahoobi andmine. Vastase surmanud üksus saab 8 kogemuspunkti vastase üksuse iga taseme kohta, või 4 KP nulltaseme üksuse eest.

note: [tip]
en: Elvish units move and fight well in forest. Dwarvish units move and fight well in hills, mountains and caves.
et: Haldjate üksused liiguvad ja võitlevad hästi metsades, päkapikud aga küngastel, mägedes ja koobastes.

note: [tip]
en: Patience is often key. Rather than attacking in bad conditions or with few troops, wait for better conditions and then attack.
et: Kannatlikkus viib sageli sihile. Halvas olukorras või väheste  üksustega ründamise asemel oota olukorra paranemist ja ründa siis.

note: [tip]
en: If you are attacked from several directions, it may be a good idea to send expendable units in some directions to delay enemy units.
et: Kui sind rünnatakse mitmest suunast, võib olla mõistlik saata vähemtähtsaid üksusi mingisse suunda vastast pidurdama.

note: [tip]
en: Do not be afraid to retreat and regroup; it is often the key to victory.
et: Ära pelga taanduda ja jõudu koguda - see on sageli võidu võtmeks.

note: [tip]
en: <i>― Meneldur, 123YW</i>
et: <i> - Meneldur, 123 W.a.</i>

note: [tip]
en: In most campaigns you will receive a gold bonus for finishing early, depending on the number of villages on the map and the number of turns remaining. You will usually earn more gold this way than through capturing villages and waiting for the turns to run out.
et: Enamiku sõjakäikude puhul saab varakult lõpetamise eest preemiasumma, mille suurus sõltub külade arvust kaardil ning normist varem lõpetatud käikude arvust. Nii teenib alati rohkem kulda kui iga hinna eest külasid vallutades ja ajanormi täis lastes.

note: [tip]
en: <i>Leaders</i> can recruit or recall units from any keep inside a castle, not just the keep they start on. Sometimes your allies may be willing to make room for you on their keep so you can recruit from there, and you can even capture an enemy’s keep and use that.
et: Sinu pealik saab üksusi värvata või tagasi kutsuda igast kindlusest, mitte üksnes alguspunktist. Võid vallutada ühe vastase kindluse ja värvata sealt. Ka mõned liitlased võivad anda sulle võimaluse enda kindlusest sõdalasi värvata.

note: [tip]
en: Skeletons are resistant to piercing, bladed and cold-based attacks but are vulnerable to impact, fire, and arcane attacks.
et: Luukered on vastupidavad torke- ja terariistadele ning külmale, kuid haavatavad löögirelvade, tule ja müstiliste rünnakutega.

note: [tip]
en: Units with the <i>Leadership</i> ability help lower-level adjacent units on the same side fight better. You can move these units slowly along your battle lines and give bonuses to large numbers of lower-level troops.
et: Väejuhioskusega üksused aitavad lähedalasuvatel madalama tasemega üksustel paremini võidelda. Kasuta väejuhte, aitamaks teistel kiiremini kõrgemale tasemele jõuda.

note: [tip]
en: Try to avoid moving next to unoccupied villages. An enemy unit may move into the village and attack you, while enjoying the defense and healing of the village.
et: Püüa vältida seismajäämist tühja küla kõrval. Vastase üksus võib vallutada küla ja sind rünnata, samas on tal võimalik end ravida ja kasutada head kaitsepositsiooni.

note: [tip]
en: Use lines of troops to screen your injured units while they recover.
et: Kasuta teisi üksusi haavatute varjamiseks, et nad saaks taastuda.

note: [tip]
en: <i>― Princess Li’sar, 515YW</i>
et: <i> - Printsess Li'sar, 515 W.a.</i>

note: [tip]
en: Read the <b>Hotkeys</b> list in the <b>Preferences</b> menu.
et: Tutvu kiirklahvidega Eelistuste menüüs.

note: [tip]
en: If you move a unit, but don’t attack or discover any additional information, you can undo your move by pressing <b>u</b>.
et: Kui liigutad üksust, kuid ei ründa ega avasta täiendavat teavet, saad käigu tagasi võtta, vajutades 'u'.

note: [tip]
en: You can see how far enemy units can move by moving the mouse cursor over them.
et: Vastase üksuse käiguvõimalusi näed, kui viid hiirekursori nende peale.

note: [tip]
en: Use healers to support your attacks — they will win you battles without needing to attack anything themselves.
et: Kasuta rünnakute toetamiseks ravitsejaid - nad aitavad sind suuresti ka ilma ise võitlemata.

note: [tip]
en: <i>― The Scroll of Chantal, 516YW</i>
et: <i> - Chantali käsikiri, 516 W.a.</i>

note: [tip]
en: The <i>Slow</i> attack makes enemy units move slower and halves the damage they do on all attacks until they end a turn.
et: Aeglustusvõimega rünnak paneb vastase liikuma aeglasemalt ja vähendab tema ründevõimet käigu lõpuni poole võrra.

note: [tip]
en: <i>Arcane</i> attacks are very powerful against undead.
et: Müstilised rünnakud on väga tõhusad kooljate vastu.

note: [tip]
en: <i>― Great Sage Dacyn, 626YW</i>
et: <i> - Suur teadmamees Dacyn, 626 W.a.</i>

note: [tip]
en: Units are healed when they advance a level. Used wisely, this can turn a fight.
et: Üksused tervenevad täiesti kõrgemale tasemele jõudes. Targalt kasutatuna võib see otsustada võitluse tulemuse.

note: [tip]
en: Charging units are best used against enemies they can kill with a single blow.
et: Tormakaid üksusi on parim kasutada selliste vaenlaste vastu, kelle nad suudavad tappa ühe hoobiga.

note: [tip]
en: Instead of leveling up, high-level units gain an <i>After Maximum Level Advancement</i> (AMLA) bonus, which usually increases the unit’s maximum hitpoints by three and fully heals it. This is much less than the normal benefits of advancing a level, so it is generally wiser to advance your lower-level units instead.
et: Kõrgeima taseme üksused saavad järgmise taseme asemel tasemepreemia - tavaliselt on selleks täielik tervenemine ja kolm lisa-elupunkti. See on palju vähem kui uue taseme saavutamisel, seega on üldjuhul kasulikum üritada anda madalama taseme üksustele järgmine tase.

note: [tip]
en: Nearly every button and icon in the Wesnoth game has a tooltip. Hover the mouse pointer over any button or icon to get a description or explanation of what it does.
et: Peaaegu igal ikoonil ja sõnal Wesnothi mänguekraanil on olemas vihjed, mida näeb hiirekursori viimisega ikoonile või sõnale.

note: [tip]
en: To advance low-level units quickly, team them with a veteran and use the veteran to damage a joint target heavily enough for the junior partner to get in the killing blow.
et: Madalama taseme üksuste kiireks edendamiseks pane nad paari kogenud üksustega - veteran teeb vastasele piisavalt kahju, et noorem üksus suudaks ta tappa ja saada kogemuspunkte.

note: [tip]
en: <i>― Queen Li’sar, 528YW</i>
et: <i> - Kuninganna Li'sar, 528 W.a.</i>

note: [tip]
en: You cannot undo a move that uncovers hexes hidden by fog or shroud. Turn on the <b>Delay Shroud Updates</b> option when you need to move units while retaining the ability to undo, or use the new Whiteboard planning tool.
et: Käiku, mis eemaldab sõjaudu või pimenduse, ei saa tagasi võtta. Kui seda on ikkagi soov teha, kasuta menüüvalikut 'Viivita udu uuendamisega', või kasuta uut planeerimiseks mõeldud Tahvlit.

note: [tip]
en: If an enemy benefits more from a rare terrain type than you do, occupying that terrain will deprive them of its benefits.
et: Kui mingi kaardil väheesinev maastikuosa on vastasele kasulikum kui sulle, võib selle hõivamine olla mõistlik.

note: [tip]
en: Few units have good defenses in water; a line of attackers along the edge of a river can inflict heavy casualties. Elves can use the edge of a forest in a similar manner, and dwarves can do the same with mountains.
et: Vähestel üksustel on vees hea kaitsevõime - mööda jõekallast paigutatud kaitsjad võivad üle jõe ründajatele suurt kahju teha. Haldjad saavad samal viisil kasutada metsa ja päkapikud mägesid.

note: [tip]
en: In many campaign scenarios, you may issue simple instructions for your computer-controlled allies using the right-click context menu.
et: Paljudes stsenaariumides saad sa anda enda arvuti poolt juhitavatele liitlastele lihtsaid käske, kasutades paremklõpsuga avanevat menüüd.

note: [tip]
en: The <i>Slow</i> ability is extremely powerful because it has such wide-ranging effects. Enemy undead get half the normal benefit from their <i>Drain</i> ability, the damage bonus from <i>Charge</i> or <i>Backstab</i> is cancelled, and the <i>Berserk</i> ability is weakened. Fast foes struggle to escape; slow enemies are almost immobilized, and your own units suffer less retaliation damage, so it’s quicker to heal them.
et: Aeglustamine on võimas relv laia kasutuse tõttu. Vaenlase kooljad kaotavad poole kurnamisvõimest, tormakuse ja pussitamise rünnakueelis kaob ja lahinguhulluse mõju nõrgeneb. Kiired vastased muutuvad aeglaseks, aeglased seisavad peaagu paigal ja sinu enda üksused saavad vähem kahju vasturünnakutest, mistõttu neid on kergem tervendada.

note: [tip]
en: Try to operate units with a small number of powerful attacks—such as Dark Adepts, Horsemen, Orcish Grunts or Dwarvish Thunderers—in pairs or threes. This gives you another try whenever your first devastating attack misses — as inevitably happens from time to time.
et: Üksusi, millel on väike arv tugevaid rünnakuid - pimedusejüngrid, hobusemehed, orkijorsid või kõmistajad - kahe-kolmekaupa. Nii saad uuesti proovida, kui esimene rünnak peaks luhtuma.

note: [tip]
en: Units with three or more attacks—especially magical attacks—are ideal for finishing off enemies with only a few hitpoints remaining. Be sure to use leadership—or a strong or dextrous unit—whenever the extra point or two of damage makes a one-hit kill possible.
et: Kolme või enama (eriti võluväelise) rünnakud sobivad haavatud vaenlaste hävitamiseks. Ära unusta ka juhtimisvõimet ning osavaid või tugevaid üksusi - vahel annab just see 1-2 lisapunkti võimaluse vaenlane ühe rünnakuga tappa.

note: [tip]
en: Think twice before dismissing any unit from your recall list, no matter how little experience it has. Sometimes it’s worth paying a premium to know exactly what traits a new arrival will have.
et: Ära kiirusta üksusi tagasikutsumisnimekirjast eemaldama, ükskõik kui vähe neil kogemust on. Vahel tasub maksta lisaraha ka teadmise eest, millised on üksuse eripärad.

note: [tip]
en: When a tough unit is heavily injured, send it to heal in a village several turns’ movement away from the fighting. Then it can recover in peace (at 10 hitpoints per turn) without tying up front-line villages.
et: Tugev, ent raskesti haavatud üksus saada ravile mitme käigu kaugusele külasse. Seal saab ta rahus paraneda ega hoia kinni lähemaid külasid.

note: [tip]
en: <i>― Lord Hamel of Knalga</i>
et: <i> -- Knalga isand Hamel</i>

note: [tip]
en: Combining multiple special abilities can be deadly. While it may take some work to combine, for example, <i>Leadership</i>, <i>Illuminates</i> and <i>Charge</i> against a slowed opponent, the results can be impressive.
et: Mitme erioskuse ühendamine võib olla väga tõhus. Näiteks ehkki juhtimisoskuse, valgustamise ja tormakuse kooskasutus aeglustatud vaenlase vastu võib vajada läbimõtlemist, võib see anda suurepärase tulemuse.

note: [tip]
en: While finishing early gives a gold bonus, and reduces the opportunities for enemies to kill your valuable troops, it also means you lose chances to earn your units extra experience. When deciding whether or not to finish a scenario early, weigh these factors against one another.
et: Varakult lõpetamine annab kullapreemia ja vähendab üksuste surmasaamise ohtu, kuid teisalt ei lase su üksustel kogemusi koguda. Seetõttu pead hästi kaaluma, kumba võimalust eelistada.

note: [tip]
en: If your forces have weak defenses everywhere on the map, occupy the areas where your enemies can only attack you by sharing the same disadvantages. Avoid places where your defenses are poor and your enemy’s are merely average. Plan for heavy losses, and take firm control of any hex where the land does favor you.
et: Kui su vägedel on mingis paigas nõrk kaitsevõime, hõiva alad, kus vastasel on see samavõrd nõrk. Väldi paiku, kus sina oled nõrk ja tema tugev. Arvesta suurte kaotustega ja haara endale need paigad, kus maastik sind soosib.

note: [tip]
en: <i>Feral</i> units, such as Bats and wild animals, will avoid villages. Even if they occupy a village hex, they do not gain any defensive benefits from the village, although they will still be healed.
et: Metslastest üksused nagu nahkhiired ja metsloomad hoiduvad küladest eemale. Sinna sattudes ei saa nad kaitsevõimepreemiat, ehkki küla tervendab ka neid.

en: Close
et: Sulge

en: An invalid attacker weapon got selected.
et: Valiti ebasobiv ründerelv

en: An invalid defender weapon got selected.
et: Valiti ebasobiv kaitserelv

en: You don’t have a leader to recall with.
et: Sul ei ole pealikut, kes saaks üksusi tagasi kutsuda.

en: You must have a leader on a keep who is able to recall that unit.
et: Selle üksuse tagasikutsumiseks peab sinu pealik asuma kindluse värbamisväljal.

en: There are no vacant castle tiles in which to recall the unit.
et: Kindluses ei ole vaba ruumi, kuhu tagasikutsutud üksusi paigutada.

en: You don’t have a leader to recruit with.
et: Sul ei ole pealikut, kes saaks värvata.

en: You must have a leader on a keep who is able to recruit the unit.
et: Värbamiseks peab sinu pealik asuma kindluse värbamisväljal.

en: There are no vacant castle tiles in which to recruit the unit.
et: Kindluses ei ole vaba ruumi, kuhu värvatud üksusi paigutada.

en: Ambushed!
et: Varitsus!

en: Failed teleport! Exit not empty
et: Ruumiränd ebaõnnestus - sihtkoht pole vaba

en: Part of 'Units sighted! (...)' sentence^1 friendly | $friends friendly
et[0]: 1 sõbralikku üksust
et[1]: $friends sõbralikku üksust

en: Part of 'Units sighted! (...)' sentence^1 enemy | $enemies enemy
et[0]: 1 vaenulikku üksust
et[1]: $enemies vaenulikku üksust

en: Units sighted! ($friendphrase, $enemyphrase)
et: Märkasime üksusi! (sõbralikke $friends, vaenulikke $enemies)

en: Enemy unit sighted! | $enemies enemy units sighted!
et[0]: Märgati $enemies vaenlase üksust!
et[1]: Märgati $enemies vaenlase üksust!

en: Friendly unit sighted | $friends friendly units sighted
et[0]: Märgati $friends sõbralikku üksust
et[1]: Märgati $friends sõbralikku üksust

en: (press $hotkey to keep moving)
et: (jätkamiseks vajuta $hotkey)

en: addon_type^Campaign
et: Sõjakäik

en: addon_type^Scenario
et: Stsenaarium

en: addon_type^MP era
et: Mitmemängija ajastu

en: addon_type^MP faction
et: Rühmitus

en: addon_type^MP map-pack
et: Mitmemängija kaardikomplekt

en: addon_type^MP scenario
et: Mitmemängija stsenaarium

en: addon_type^MP campaign
et: Mitmemängija sõjakäik

en: addon_type^Resources
et: Täiendused

en: addon_type^Other
et: Muu

en: addon_type^(unknown)
et: (tundmatu)

en: unit_byte^B
et: B

en: Author
et: Autor

en: Name
et: Nimi

en: Version
et: Versioon

en: Size
et: Suurus

en: Type
et: Liik

en: Confirm
et: Kinnita

en: Deleting '$addon|' will permanently erase its download and upload counts on the add-ons server. Do you really wish to continue?
et: Mooduli '$addon|' kustutamine eemaldab selle püsivalt koos andmetega mooduliserverist. Kas soovid jätkata?

en: Response
et: Vastus

en: Terms
et: Tingimused

en: Downloads
et: Allalaetavad failid

en: There are no add-ons available for download from this server.
et: Selles serveris pole allalaetavaid lisamooduleid.

en: Description
et: Kirjeldus

en: Add-on Installed
et: Lisamoodul paigaldatud

en: The add-on '$addon_title|' has been successfully installed.
et: Lisamoodul '$addon_title|' on edukalt paigaldatud.

en: All add-ons updated successfully.
et: Kõik lisamoodulid uuendati edukalt.

en: Network communication error.
et: Viga võrguühenduses.

en: Remote host disconnected.
et: Teine pool katkestas ühenduse.

en: A problem occurred when trying to create the files necessary to install this add-on.
et: Lisamooduli paigaldamiseks vajalike failide loomisel tekkis probleem.

en: You have no add-ons installed.
et: Lisamooduleid pole paigaldatud.

en: Are you sure you want to remove the following installed add-on? | Are you sure you want to remove the following installed add-ons?
et[0]: Oled kindel, et soovid seda lisamoodulit eemaldada?
et[1]: Oled kindel, et soovid neid lisamooduleid eemaldada?

en: The following add-on appears to have publishing or version control information stored locally, and will not be removed: | The following add-ons appear to have publishing or version control information stored locally, and will not be removed:
et[0]: Sel moodulil on osa versiooniinfot kohalikus arvutis, seda ei eemaldata.
et[1]: Neil moodulitel on osa versiooniinfot kohalikus arvutis, seda ei eemaldata.

en: The following add-on could not be deleted properly: | The following add-ons could not be deleted properly:
et[0]: Lisamooduli kustutamine ebaõnnestus.
et[1]: Lisamoodulite kustutamine ebaõnnestus.

en: Add-on Deleted | Add-ons Deleted
et[0]: Lisamoodul kustutatud.
et[1]: Lisamoodulid kustutatud.

en: The following add-on was successfully deleted: | The following add-ons were successfully deleted:
et[0]: Järgnev lisamoodul kustutati edukalt:
et[1]: Järgnevad lisamoodulid kustutati edukalt:

en: Attacker
et: Ründaja

en: Defender
et: Kaitsja

en: Expected Battle Result (HP)
et: Oodatav võitluse tulemus (EP)

en: Time of day
et: Päevaaeg

en: Leadership
et: Väejuht

en:  resistance vs
et: vastupanuvõime:

en:  vulnerability vs
et: haavatavus:

en: Slowed
et: Aeglustatud

en: Total damage
et: Kogukahju

en: No usable weapon
et: Sobilik relv puudub

en: Chance of being unscathed
et: Terve nahaga pääsemise võimalus

en: Damage Calculations
et: Kahju arvutamine

en: Do you really want to dismiss him?
et: Kas sa tõesti tahad teda vallandada?

en: Do you really want to dismiss her?
et: Kas sa tõesti tahad teda vallandada?

en: Dismiss Unit
et: Saada üksus erru

en: Advance Unit
et: Üksuse edutamine

en: What should our victorious unit become?
et: Mis peaks meie võidukast üksusest saama?

en: Moves
et: Käigud

en: Status
et: Olukord

en: Level^Lvl.
et: Tase

en: unit list^Traits
et: Eripärad

en: Unit List
et: Üksuste nimekiri

en: Scroll To
et: Keri

en: No objectives available
et: Eesmärke pole

en: Recruit
et: Värba

en: Select unit:
et: Vali üksus:

en: Traits
et: Eripärad

en: Recall
et: Kutsu tagasi

en: #(Invalid)
et: #(Vigane)

en: Campaign: $campaign_name
et: Sõjakäik: $campaign_name

en: Multiplayer
et: Mitmekesi mäng

en: Tutorial
et: Õpetus

en: Test scenario
et: Teststsenaarium

en: Turn
et: Käik

en: Scenario start
et: Alusta mängu

en: Difficulty:
et: Raskusaste:

en: Version:
et: Versioon:

en: No Saved Games
et: Salvestatud mänge pole

en: There are no saved games to load.
    
    (Games are saved automatically when you complete a scenario)
et: Salvestatud mängud puuduvad.
    
    (Mängud salvestatakse automaatselt iga stsenaariumi lõpus)

en: Date
et: Kuupäev

en: Load Game
et: Lae mäng

en: Show replay
et: Näita kordust

en: Cancel orders
et: Tühista käsud

en: Delete Save
et: Kustuta salvestus

en: Profile
et: Profiil

en: level
et: tase

en: HP:
et: EP:

en: XP:
et: KP:

en: Moves:
et: Käike:

en: Random
et: Juhuslik

en: Female ♀
et: Naine ♀

en: Male ♂
et: Mees ♂

en: Only random sides in the current era.
et: Valitud ajajärgus on olemas vaid juhuslikud osapooled.

en: Unable to find a leader type for faction $faction
et: Rühmituse $faction jaoks ei leidu sobivat pealikut

en: Invalid color range:
et: Vigane värvivahemik:

en: The following add-on had errors and could not be loaded: | The following add-ons had errors and could not be loaded:
et[0]: Järgnev lisamoodul andis laadimisel vea:
et[1]: Järgnevad lisamoodulid andsid laadimisel vea:

en: The Battle for Wesnoth
et: Wesnothi Lahing

en: The file you have tried to load is corrupt
et: Fail, mida sa proovisid laadida, on vigane

en: The file you have tried to load is corrupt: '
et: Fail, mida sa proovisid laadida, on vigane.

en: File I/O Error while reading the game
et: Mängu lugedes tekkis faili S/V-viga

en: File I/O Error while reading the game: '
et: Mängu lugedes tekkis faili S/V-viga

en: Warning
et: Hoiatus

en: No campaigns are available.
et: Sõjakäike ei leitud.

en: Error while starting server:
et: Serveri käivitamisel tekkis viga:

en: The game could not be loaded:
et: Mängu laadimine ebaõnnestus.

en: Error while playing the game:
et: Mängimise ajal tekkis viga:

en: The game map could not be loaded:
et: Mängu kaarti ei õnnestunud laadida:

en: Turn changed
et: Käik vahetus

en: Invalid value in the result key for [end_level]
et: Märgendi [end_level] võtme väärtus on vigane

en: Error:
et: Viga:

en: Warning:
et: Hoiatus:

en: Debug:
et: Silumine:

en: Random maps with an odd width aren't supported.
et: Paaritu laiusega juhuslikku kaarti ei saa kasutada.

en: No valid castle location found. Too many or too few mountain hexes? (please check the 'max hill size' parameter)
et: Kindluse jaoks ei leitud sobivat kohta. Ehk on mägesid liiga vähe või palju? (kontrolli 'max hill size'-parameetrit)

en: Unknown era: $era_id
et: Tundmatu ajastu: $era_id

en: Unknown era
et: Tundmatu ajastu

en: Remote scenario
et: Eemalt loetav stsenaarium

en: Unknown scenario: $scenario_id
et: Tundmatu stsenaarium: $scenario_id

en: Unknown scenario
et: Tundmatu stsenaarium

en: Reloaded game
et: Mäng laeti uuesti

en: Turn
et: Käik

en: Vacant Slot: | Vacant Slots:
et[0]: Vaba koht:
et[1]: Vabad kohad:

en: none
et: mitte midagi

en: In game:
et: Mängus:

en: (observing)
et: (vaatleb)

en: (playing)
et: (mängib)

en: In lobby
et: Ooteruumis

en: On friends list
et: Sõbranimekirjas

en: On ignores list
et: Eiratavate nimekirjas

en: Neither a friend nor ignored
et: Ei sõber ega eiratav

en: You
et: Sina

en: Error
et: Viga

en: Quit
et: Lõpeta

en: Screenshot
et: Ekraanitõmmis

en: The End
et: Lõpp

en: System default language
et: Süsteemi vaikimisi keel

en: Leader
et: Pealik

en: Team
et: Meeskond

en: Villages
et: Külasid

en: status^Units
et: Üksused

en: Upkeep
et: Elatis

en: Income
et: Sissetulek

en: Current Status
et: Olukord

en: More >
et: Veel >

en: scenario settings^Leader
et: Pealik

en: scenario settings^Side
et: Osapool

en: scenario settings^Start
    Gold
et: Kulda
    alguses

en: scenario settings^Base
    Income
et: Põhisisse-
    tulek

en: scenario settings^Gold Per
    Village
et: Kulda küla
    kohta

en: scenario settings^Fog
et: Udu

en: scenario settings^Shroud
et: Pimendus

en: no
et: ei

en: yes
et: jah

en: Scenario Settings
et: Stsenaariumi sätted

en:  < Back
et: < Tagasi

en: Initializing user interface
et: Käivitan kasutajaliidese

en: Loading game configuration
et: Laen sätted

en: Verifying cache
et: Kontrollin vahemälu...

en: Reading files and creating cache
et: Loen faile ja loon vahemälu

en: Reading unit files
et: Loen üksusefaile

en: Reinitialize fonts for the current language
et: Valin keelele sobivad kirjastiilid

en: Searching for installed add-ons
et: Otsin paigaldatud lisamooduleid

en: Loading title screen
et: Laen tiitellehte

en: Loading data files
et: Laen andmefaile

en: Loading level
et: Taseme laadimine

en: Initializing teams
et: Võistkondade algväärtustamine

en: Loading units
et: Üksuste laadimine

en: Initializing display
et: PIldi algväärtustamine

en: Building terrain rules
et: Loon maastikureegleid

en: Starting game
et: Mängu käivitamine

en: Statistics
et: Statistika

en: Save the Map As
et: Salvesta kaart kui ...

en: The map already exists. Do you want to overwrite it?
et: Salvestus on juba olemas. Kas sa tahad selle üle kirjutada?

en: Map saved.
et: Kaart salvestatud.

en: Could not save the map: $msg
et: Kaarti ei suudeta salvestada: $msg

en: Message:
et: Teade:

en: Send to allies only
et: Saada ainult liitlastele

en: Send to observers only
et: Saada ainult vaatlejatele

en: unit^Gold | Gold
et[0]: kuldraha
et[1]: kuldraha

en: You have no units available to recruit.
et: Paistab, et sul ei ole kedagi värvata.

en: You don’t have enough gold to recruit that unit
et: Sul ei ole selle üksuse värbamiseks piisavalt kulda.

en: You are separated from your soldiers and may not recall them
et: Sa oled oma sõjameestest lahutatud ja ei saa neid tagasi kutsuda.

en: There are no troops available to recall
    (You must have veteran survivors from a previous scenario)
et: Tagasi kutsuda pole mitte kedagi
    (sul peab olema varasemates lahingutes ellujäänud üksusi)

en: You currently can't recall at the highlighted location
et: Valitud kohta ei saa üksusi hetkel tagasi kutsuda

en: You must have at least 1 gold piece to recall a unit | You must have at least $cost gold pieces to recall a unit
et[0]: Sul peab üksuse tagasi kutsumiseks olema vähemalt $gold kuldraha.
et[1]: Sul peab üksuse tagasi kutsumiseks olema vähemalt $gold kuldraha.

en: You cannot end your turn yet!
et: Sa ei saa veel enda käiku lõpetada

en: You have not started your turn yet. Do you really want to end your turn?
et: Sa ei ole oma käiku veel alustanudki. Kas sa tõesti tahad oma käigu juba lõpetada?

en: Some units have movement left. Do you really want to end your turn?
et: Mõned üksused saavad veel liikuda. Kas sa tahad tõesti oma käigu lõpetada?

en: Rename Unit
et: Muuda üksuse nime

en: Name:
et: Nimi:

en: Race
et: Rass

en: Create Unit (Debug!)
et: Loo üksus (Silumine!)

en: Gender:
et: Sugu:

en: gender^Random
et: Juhuslik

en: Search
et: Otsi

en: This command is currently unavailable.
et: Seda käsku ei saa hetkel anda.

en: Unknown command '$command', try $help_command for a list of available commands.
et: Käsk  '$command' on tundmatu. Proovi vaadata saadaolevate käskude nimekirja: $help_command.

en: Available commands list and command-specific help. Use "help all" to include currently unavailable commands.
et: Kasutatavate käskude nimekiri ja käskude abiinfo. "Help all" näitab kõiki käske.

en: do not translate the 'all'^[all|<command>]
et: ära tõlgi klauslit 'all'^[all|<command>]

en: Error:
et: Viga:

en: Missing argument $arg_id
et: Puuduv argument: $arg_id

en: Available commands $flags_description:
    $list_of_commands
et: Saadaolevad käsud: $flags_description:
    $list_of_commands

en: help
et: abiteave

en: Type $help_command <command> for more info.
et: Lisainfo saamiseks proovi $help_command <käsk> .

en:  No help available.
et: Abiinfo pole kättesaadav.

en: Usage:
et: Kasutus:

en: aliases:
et: aliased:

en: (A) — admin command
et: (A) - haldurikäsk

en: (admin only)
et: (ainult haldur)

en: Send a query to the server. Without arguments the server should tell you the available commands.
et: Saada serverile päring. Ilma argumentideta peaks server saatma tagasi kasutatavate käskude nimekirja.

en: Ban and kick a player or observer. If he is not in the game but on the server he will only be banned.
et: Viska välja ja blokeeri mängija või vaatleja. Kui ta pole mängus, toimib üksnes blokeering.

en: <nickname>
et: <nimi>

en: Unban a user. He does not have to be in the game but on the server.
et: Tühista mängija blokeering. Ta ei pea olema mängus, kuid peab olema serveriga ühenduses.

en: Kick a player or observer.
et: Viska mängija või vaatleja välja.

en: Mute an observer. Without an argument displays the mute status.
et: Vaigista vaatleja. Ilma argumentideta näitab vaigistuste olekut.

en: Unmute an observer. Without an argument unmutes everyone.
et: Luba vaatlejal rääkida. Ilma argumendita lubab rääkida kõigil.

en: Mute/Unmute all observers. (toggles)
et: Vaigista kõik vaatlejad. (sisse-välja)

en: Report abuse, rule violations, etc. to the server moderators. Make sure to mention relevant nicknames, etc.
et: Reeglite rikkumisest, ahistamisest jms teata serveri moderaatorile. Maini kindlasti konkreetseid mängijanimesid jne.

en: <message>
et: <sõnum>

en: Send an emotion or personal action in chat.
et: Saada emootikon või enda lisatud tegevus.

en: Sends a private message. You cannot send private messages to players in a running game you observe or play in.
et: Saadab erasõnumi. Ei saa saata mängijatele, kes on samas mängus (ka vaatlemise korral).

en: <nickname> <message>
et: <nimi> <sõnum>

en: <level> <domain>
et: <tase> <domeen>

en: Change the log level of a log domain.
et: Muuda logimistaset.

en: Add a nickname to your ignores list.
et: Lisa mängija eiramisnimekirja.

en: Add a nickname to your friends list.
et: Lisa mängija sõprade nimekirja:

en: Remove a nickname from your ignores or friends list.
et: Eemalda mängija sõbra- või eiramisnimekirjast.

en: Show your ignores and friends list.
et: Näita sõbra- ja eiramisnimekirja.

en: Display version information.
et: Näita versiooniinfot.

en: <password> <email (optional)>
et: <parool> <e-post (soovi korral)>

en: Register your nickname
et: Registreeri oma kasutajanimi

en: Drop your nickname.
et: Kustuta oma kasutajanimi.

en: Update details for your nickname. For possible details see '/details'.
et: Uuenda oma kasutajainfot. Vt täpsemalt '/details' alt.

en: <detail> <value>
et: <detail> <väärtus>

en: Request information about a nickname.
et: Küsi infot mängija kohta.

en: Request a list of details you can set for your registered nickname.
et: Küsib kasutajainfo võimalusi, mida saad enda kohta sisestada.

en: <room>
et: <ruum>

en: Join a room.
et: Sisene ruumi

en: Part a room.
et: Lahku ruumist.

en: List room members.
et: Ruumisviibijate nimekiri.

en: List available rooms.
et: Ligipääsetavate ruumide nimekiri.

en: <room> <msg>
et: <ruum> <sõnum>

en: Room message.
et: Ruumi sõnum.

en: <room> <type> [value]
et: <ruum> <tüüp> [väärtus]

en: Room query.
et: Ruumi päring.

en: (D) — debug only, (N) — network only, (A) — admin only
et: (D) - ainult silumisel, (N) - ainult võrgus, (A) - ainult haldurile

en: (debug command)
et: (silumiskäsk)

en: (network only)
et: (ainult võrgus)

en: Refresh gui.
et: Värskenda ekraanipilti.

en: Switch a side to/from AI control.
et: Lülita osapool arvuti või inimese juhitavaks.

en: do not translate the on/off^[<side> [on/off]]
et: ära tõlgi klauslit on/off^[<side> [on/off]]

en: <side> <nickname>
et: <osapool> <nimi>

en: Assign control of a side to a different player or observer.
et: Anna osapoole juhtimine teisele mängijale või vaatlejale.

en: Clear chat history.
et: Kustuta vestluse ajalugu

en: Visualize the screen refresh procedure.
et: Visualiseeri ekraani värskendusprotseduuri.

en: Debug foreground terrain.
et: Silu esiplaani maastikku.

en: Debug layers from terrain under the mouse.
et: Silu maastiku kihte kursori all.

en: Show fps.
et: Näita FPS-e.

en: Save game.
et: Salvesta mäng.

en: Quit game.
et: Välju mängust.

en: Save and quit.
et: Salvesta ja välju.

en: Ignore replay errors.
et: Eira vigu mängusalvestuses.

en: Disable autosaves.
et: Lülita automaatsalvestus välja.

en: <id>
et: <nr>

en: Advance to the next scenario, or scenario identified by 'id'
et: Mine järgmisele või etteantud stsenaariumile

en: Choose next scenario
et: Vali järgmine stsenaarium

en: Change turn number (and time of day), or increase by one if no number is specified.
et: Määra käigu number (ja päevaaeg) või vaikimisi suurenda seda ühe võrra.

en: Change turn limit, or turn the turn limit off if no number is specified or it’s −1.
et: Muuda käikude arvu või lülita käikude piirarv välja (kui on tühi või -1).

en: Turn debug mode on.
et: Lülita silumine sisse.

en: Turn debug mode off.
et: Lülita silumisrežiim välja.

en: <command>[;<command>...]
et: <käsk>[;<käsk>...]

en: Execute a Lua statement.
et: Sisesta Lua käsk.

en: Grant higher privileges to Lua scripts.
et: Anna Lua skriptidele rohkem õigusi.

en: Set the command used by the custom command hotkey
et: Määra kasutaja kiirklahvi väärtus

en: Invoke a dialog allowing changing control of MP sides.
et: Ava mitmemängija osapoolte määramise aken

en: Launch the gamestate inspector
et: Käivita mängu oleku jälgija

en: Manage persistence data
et: Halda püsivusinfot

en: <name>[=<command>]
et: <nimi>[=<käsk>]

en: Set or show alias to a command
et: Määra või näita käsu aliast

en: <var>=<value>
et: <muutuja>=<väärtus>

en: Set a scenario variable.
et: Määra stsenaariumi muutuja väärtus.

en: <var>
et: <muutuja>

en: Show a scenario variable.
et: Näita stsenaariumi muutujat.

en: Modify a unit variable. (Only top level keys are supported.)
et: Muuda üksuse mingit muutujat. (toetab vaid ülemise taseme võtmeid.)

en: Discover all units in help.
et: Leia abiinfost kõik üksused.

en: 'Undiscover' all units in help.
et: Eemalda abiinfost kõik üksused.

en: Create a unit.
et: Loo üksus.

en: Toggle fog for the current player.
et: Lülita selle mängija jaoks sõjaudu sisse/välja.

en: Toggle shroud for the current player.
et: Lülita selle mängija jaoks pimendus sisse/välja.

en: Give gold to the current player.
et: Anna mängijale kulda.

en: Fire a game event.
et: Käivita mängusündmus.

en: Toggle overlaying of x,y coordinates on hexes.
et: Lülita väljade koordinaatide näitamine sisse/välja.

en: Toggle overlaying of terrain codes on hexes.
et: Lülita väljade maastikukoodide näitamine sisse/välja.

en: Toggle planning mode.
et: Lülita planeerimisrežiim sisse/välja.

en: Access whiteboard options dialog.
et: Tahvli sätete valik

en: Unknown debug level: '$level'.
et: Tundmatu silumistase: '$level'.

en: error
et: viga

en: Unknown debug domain: '$domain'.
et: Tundmatu silumisala: '$domain'.

en: Switched domain: '$domain' to level: '$level'.
et: Vahetasin '$domain' tasemele '$level'.

en: whisper to $receiver
et: sosista $receiver -le

en: whisper: $sender
et: $sender sosistab:

en: (empty)
et: (tühi)

en: ignores list
et: eiratavate nimekiri

en: Added to ignore list: $nick
et: Lisatud eiratavate nimekirja: $nick

en: Invalid username: $nick
et: Vigane kasutajanimi:  $nick

en: friends list
et: sõbranimekiri

en: Added to friends list: $nick
et: Lisatud sõprade nimekirja: $nick

en: Removed from list: $nick
et: Nimekirjast eemaldatud:  $nick

en: friends and ignores list
et: sõprade ja eiratavate nimekiri

en: There are no players on your friends or ignore list.
et: Sinu sõbra- ja eiramisnimekirjad on tühjad.

en: version
et: versioon

en: registering with password *** and no email address
et: registreerun parooliga ***, e-posti ei lisa.

en: registering with password *** and email address $email
et: registreerun parooliga *** ja e-postiaadressiga $email

en: nick registration
et: hüüdnime registreerimine

en: dropping your username
et: kustutan kasutajanime

en: setting $var to $value
et: panen $var väärtuseks $value

en: requesting information for user $nick
et: küsin infot kasutaja $nick kohta

en: Can't droid invalid side: '$side'.
et: Vigane osapool: '$side'.

en: Can't droid networked side: '$side'.
et: Vigane võrgu-osapool: '$side'.

en: Can't change control of invalid side: '$side'.
et: Vigane osapool: '$side' - kontrolli üleandmine ei õnnestu.

en: Can't change control of out-of-bounds side: '$side'.
et: Osapool '$side' on piiridest väljas, kontrolli üleandmine ei õnnestu.

en: Layers
et: Kihid

en: Choose Scenario (Debug!)
et: Vali stsenaarium (Silumine!)

en: Debug mode activated!
et: Silumine sisse lülitatud!

en: Debug mode not available in network games
et: Võrgumängus ei saa silumisrežiimi kasutada.

en: Debug mode deactivated!
et: Silumine välja lülitatud!

en: Unsafe Lua scripts.
et: Ebaturvalised Lua skriptid.

en: You are about to open a security breach in Wesnoth. Are you sure you want to continue? If you have downloaded add-ons, do not click 'ok'! They would instantly take over your computer. You have been warned.
et: Sa oled tegemas Wesnothi turvaauku. Oled ikka kindel, et soovid jätkata? Kui oled alla laadinud lisasid, ära klõpsa 'Olgu'! Need võtavad su arvuti enda kontrolli alla. Sind on hoiatatud.

en: Unsafe mode enabled!
et: Ebaturvaline režiim sisse lülitatud!

en: Variable not found
et: Muutujat ei leitud

en: Invalid alignment: '$alignment', needs to be one of lawful, neutral, chaotic, or liminal.
et: Hoiakut '$alignment' ei ole, see peab olema kas kuulekas, ükskõikne, korratu või kahetine.

en: Do you wish to clear all of your discovered units from help?
et: Kas soovid kõik avastatud üksused abiinfost eemaldada?

en: Invalid unit type
et: vigane üksusetüüp

en: Invalid location
et: vigane asukoht

en: Planning mode activated!
et: Planeerimine sisse lülitatud!

en: Planning mode deactivated!
et: Planeerimine välja lülitatud!

en: ai
et: TI

en: prompt^Command:
et: Käsk:

en: You cannot move your leader away from the keep with some planned recruits or recalls left.
et: Pealik ei tohiks kindlusest lahkuda, kui kavas on veel üksusi värvata või tagasi kutsuda.

en: Attack Enemy
et: Ründa vaenlast

en: Choose weapon:
et: Vali relv:

en: Cannot find era $era
et: Ei leia ajastut $era

en: Defeat enemy leader(s)
et: Alista vaenlase pealik(ud)

en: Connection timed out
et: Ühendus aegus.

en: Connecting to Server...
et: Serveriga ühenduse loomine...

en: Reading from Server...
et: Loen serverist...

en: Server-side redirect loop
et: Serveripoolne ümbersuunamine

en: The nickname ‘$nick’ is inactive. You cannot claim ownership of this nickname until you activate your account via email or ask an administrator to do it for you.
et: Nimi ‘$nick’ pole aktiivne. Selle saad endale küsida siis, kui oled konto e-posti teel aktiveerinud või lasknud seda halduril teha.

en: Do you want to continue?
et: Kas sa soovid jätkata?

en: Bad data received from server
et: Server saatis vigased andmed

en: You must login first.
et: See server nõuab sisselogimist.

en: The nickname ‘$nick’ is already taken.
et: Nimi '$nick' on juba võetud.

en: The nickname ‘$nick’ contains invalid characters. Only alpha-numeric characters, underscores and hyphens are allowed.
et: Nimi '$nick' sisaldab keelatud märke. Lubatud on vaid tähed, numbrid, allkriips ja sidekriips.

en: The nickname ‘$nick’ is too long. Nicks must be 20 characters or less.
et: Nimi '$nick' on liiga pikk. Lubatud on kuni 20 tähemärki.

en: The nickname ‘$nick’ is reserved and cannot be used by players.
et: Nimi '$nick' on reserveeritud ja mängijad ei saa seda valida.

en: The nickname ‘$nick’ is not registered on this server.
et: Nimi '$nick' pole selles serveris registreeritud.

en:  This server disallows unregistered nicknames.
et: See server ei luba registreerimata nimesid.

en: The nickname ‘$nick’ is registered on this server.
et: Nimi '$nick' on selles serveris registreeritud.

en: WARNING: There is already a client using this nickname, logging in will cause that client to be kicked!
et: HOIATUS: Keegi kasutab juba seda nime - sellega sisse logimine viskab eelmise kasutaja välja!

en: Error in the login procedure (the server had no seed for your connection).
et: Viga sisselogimisel (server ei suuda ühenduda).

en: The password you provided was incorrect.
et: Parool oli vale.

en: You have made too many login attempts.
et: Oled proovinud liiga mitu korda sisse logida.

en: Time limit
et: Ajapiirang

en: Name of game:
et: Mängu nimi:

en: Use map settings
et: Kasuta kaardi valikuid

en: Random start time
et: Juhuslik algusaeg

en: Fog of war
et: Sõjaudu

en: Observers
et: Vaatlejad

en: Shuffle sides
et: Sega osapooled ära

en: Set Password...
et: Määra parool...

en: The maximum number of turns the game can last
et: Suurim käikude arv mängus

en: Enables user time limit
et: Lülita kasutaja ajalimiit sisse

en: Longest time allowed for first turn (seconds)
et: Pikim lubatud aeg esimeseks käiguks (sekundites)

en: Longest time possible for any turn (seconds)
et: Pikim lubatud aeg käigu kohta (sekundites)

en: Time for general tasks each turn (seconds)
et: Aeg üldtegevusteks igal käigul (sekundites)

en: Time for each attack, recruit, and capture
et: Rünnaku, värbamise ja  vallutamise ajalimiidid

en: The amount of income each village yields per turn
et: Küla poolt antav sissetulek käigu kohta

en: The amount of experience a unit needs to advance
et: Üksuse edutamiseks vajalik kogemuspunktide arv.

en: Use scenario specific settings
et: Kasuta stsenaariumi sätteid

en: Randomize time of day in begin
et: Vali alustamiseks juhuslik päevaaeg

en: Enemy units cannot be seen unless they are in range of your units
et: Vastase üksusi ei saa jälgida, enne kui nad jõuavad sinu üksuste nägemispiirkonda.

en: The map is unknown until your units explore it
et: See kaardi osa on tundmatu, kuni sinu üksused selle läbi uurivad

en: Allow users who are not playing to watch the game
et: Luba teistel huvilistel mängu jälgida.

en: Assign sides to players at random
et: Määra mängijate osapooled juhuslikult

en: Share View
et: Jaga vaadet

en: Share Maps
et: Jaga kaarte

en: Share None
et: Ära jaga midagi

en: $login|’s game
et: Mängija: $login

en: You must enter a name.
et: Sa pead sisestama nime.

en: Turns:
et: Käike:

en: Unlimited turns
et: Piiramata arv käike

en: Init. limit:
et: Algne limiit:

en: Turn bonus:
et: Käigupreemia:

en: Reservoir:
et: Varu:

en: Action bonus:
et: Tegevuspreemia:

en: Village gold:
et: Külade kuld:

en: Experience modifier:
et: Kogemuspunktide mõju:

en: Normal
et: Tavaline

en: Game Lobby:
et: Mängu ooteruum

en: Player/Type
et: Mängija/Tüüp

en: I’m Ready
et: Olen valmis

en: The scenario is invalid because it has no id.
et: Stsenaarium on vigane, kuna sel puudub tunnus.

en: The scenario is invalid because it has no sides.
et: Stsenaarium on vigane, kuna osapooli pole määratud.

en: Waiting for players to join...
et: Ootan mängijate liitumist...

en: Waiting for players to choose factions...
et: Ootan osapoolte valikut mängijate poolt...

en: (Vacant slot)
et: (Vaba koht)

en: Anonymous local player
et: Anonüümne kohalik mängija

en: Computer Player
et: Arvuti

en: (Empty slot)
et: (Tühi koht)

en: (Reserved for $playername)
et: (Reserveeritud mängijale $playername)

en: Network Player
et: Võrgumängija

en: Local Player
et: Kohalik mängija

en: Empty
et: Tühi

en: Reserved
et: Reserveeritud

en: --give--
et: --anna--

en: Create Game
et: Loo mäng

en: Era:
et: Ajastu:

en: Next
et: Edasi

en: Regenerate
et: Taasta

en: Settings...
et: Sätted...

en: Load Game...
et: Lae mäng

en: No eras found.
et: Ajastuid ei leitud.

en: No eras found
et: Ajastuid ei leitud

en: Players:
et: Mängijaid:

en: Size:
et: Suurus:

en: No description available.
et: Kirjeldus puudub.

en: --no games open--
et: --avatud mänge pole--

en:  (Unknown Era)
et: (Tundmatu ajastu)

en: Password Required
et: Vajab parooli

en: Game Lobby
et: Mängu ooteruum

en: Observe Game
et: Vaatle mängu

en: Join Game
et: Liitu mänguga

en: Preferences
et: Eelistused

en: Apply filter
et: Rakenda filtrit

en: Invert
et: Pööra ringi

en: Vacant slots
et: Vabad kohad

en: Friends in game
et: Sõbrad mängus

en: Search:
et: Otsi:

en: Skip quickly to the active turn when observing
et: Keri mängu vaatlemisel aktiivse käiguni

en: Enable the games filter. If unchecked all games are shown, regardless of any filter.
et: Lülita mängufilter sisse. Kui see on väljas, näidatakse kõiki mänge.

en: Show all games that do *not* match your filter. Useful for hiding games you are not interested in.
et: Näita kõiki mänge, mis EI klapi filtriga. Sobib mittehuvitavate mängude peitmiseks.

en: Only show games that have at least one vacant slot
et: Näita ainult mänge, kus on vähemalt üks vaba koht

en: Only show games that are played or observed by at least one of your friends
et: Näita ainult mänge, kus mängib või vaatleb vähemalt üks sõber

en: Only show games whose title or description contain the entered text
et: Näita ainult mänge, mille nimi või kirjeldus sisaldab etteantud teksti

en: Joining this game requires a password.
et: Selle mänguga liitumine vajab parooli.

en: Password:
et: Parool:

en: Invalid Color
et: Vigane värvus

en: Selected user:
et: Valitud kasutaja:

en: Leader:
et: Pealik:

en: Recruits:
et: Värbabi:

en: Waiting for game to start...
et: Ootan mängu algust...

en: No era information found.
et: Ajastuinfot ei leitud.

en: No multiplayer sides found
et: Mitmemängija osapooli ei leitud

en: Choose your faction:
et: Vali rühmitus:

en: Starting position:
et: Algpositsioon:

en: multiplayer_starting_gold^Gold | multiplayer_starting_gold^Gold
et[0]: kuldraha
et[1]: kuldraha

en: Getting game data...
et: Hangin mängu andmeid...

en: invalid network handle
et: Vigane võrgunimi

en: Client disconnected
et: Klient ühendas end lahti

en: Could not connect to host.
et: Serveriga ei õnnestu ühendust luua.

en: Could not add socket to socket set
et: Sokli lisamine ebaõnnestus

en: Could not send initial handshake
et: Serveriga ühenduse loomine ebaõnnestus

en: Could not connect to host
et: Serveriga ei õnnestu ühendust luua.

en: Terrain with a movement cost less than 1 encountered.
et: Leiti maastik, mille liikumiskulu oli alla 1.

en: time left for current turn
et: käesolevaks käiguks jäänud aeg

en: current local time
et: kohalik aeg

en: Auto-Save
et: Automaatne salvestus

en: The game is out of sync. It might not make much sense to continue. Do you want to save your game?
et: Mäng ei ole enam sünkroonis ja tuleb ilmselt lõpetada.  Kas sa soovid oma mängu salvestada?

en: Error details:
et: Veakirjeldus:

en: Scenario Report
et: Stsenaariumi raport

en: Victory
et: Võit

en: You have emerged victorious!
et: Sa oled võitnud!

en: Defeat
et: Kaotus

en: You have been defeated!
et: Oled kaotanud!

en: Error while reading the WML:
et: Viga XML lugemisel:

en: Game Over
et: Mäng on läbi

en: This scenario has ended. Do you want to continue the campaign?
et: Stsenaarium on lõppenud. Kas soovid sõjakäiku jätkata?

en: Unknown scenario: '$scenario|'
et: Tundmatu stsenaarium: '$scenario|'

en: $name has taken control
et: $name võttis juhtimise üle

en: Undoing moves not yet transmitted to the server.
et: Käikude tühistamine ei ole veel serverile edastatud.

en: Waiting for next scenario...
et: Ootan järgmist stsenaariumi...

en: The game is out of sync, and cannot continue. There are a number of reasons this could happen: this can occur if you or another player have modified their game settings. This may mean one of the players is attempting to cheat. It could also be due to a bug in the game, but this is less likely.
    
    Do you want to save an error log of your game?
et: Mäng on sünkroonist väljas ja ei saa jätkuda. See võib juhtuda mitmel põhjusel: kui keegi on muutnud mängu seadeid, keegi üritab pettust teha või mängus on viga.
    
    Kas soovid salvestada mängu vearaporti?

en: Remaining gold:
et: Allesjäänud kuld:

en: Early finish bonus:
et: Varase lõpetamise preemia:

en: per turn
et: käigu kohta

en: Turns finished early:
et: Etteantust varem lõpetatud käikude arv:

en: Bonus:
et: Preemia:

en: Gold:
et: Kuld:

en: Carry over percentage:
et: Ülekandumisprotsent:

en: Bonus Gold:
et: Preemia:

en: Retained Gold:
et: Säilitatud kuld:

en: You will start the next scenario with $gold on top of the defined minimum starting gold. | You will start the next scenario with $gold on top of the defined minimum starting gold.
et[0]: Sa alustad järgmist stsenaariumi $gold kuldrahaga lisaks sealsele algsummale.
et[1]: Sa alustad järgmist stsenaariumi $gold kuldrahaga lisaks sealsele algsummale.

en: You will start the next scenario with the defined minimum starting gold. | You will start the next scenario with the defined minimum starting gold.
et[0]: Sa alustad järgmist stsenaariumi sealse kindlaksmääratud algsummaga.
et[1]: Sa alustad järgmist stsenaariumi sealse kindlaksmääratud algsummaga.

en: You will start the next scenario with $gold or its defined minimum starting gold, whichever is higher. | You will start the next scenario with $gold or its defined minimum starting gold, whichever is higher.
et[0]: Sa alustad järgmist stsenaariumi $gold kuldrahaga või sealse miinimumsummaga vastavalt sellele, kumb on suurem.
et[1]: Sa alustad järgmist stsenaariumi $gold kuldrahaga või sealse miinimumsummaga vastavalt sellele, kumb on suurem.

en: The game is over.
et: Mäng on läbi.

en: A network disconnection has occurred, and the game cannot continue. Do you want to save the game?
et: Võrguühendus katkes ja mäng ei saa jätkuda. Kas soovid mängu salvestada?

en: It is now $name|’s turn
et: Praegu käib mängija $name

en: Replace with AI
et: Asenda arvutiga

en: Replace with local player
et: Asenda kohaliku mängijaga

en: Replace with $player
et: Asenda mängijaga $player

en: $player has left the game. What do you want to do?
et: Mängija $player lahkus mängust. Mida sa teha sooviksid?

en: The replay is corrupt/out of sync. It might not make much sense to continue. Do you want to save the game?
et: Mängusalvestus on sünkroonist väljas ja  mäng ei saa jätkuda. Kas soovid mängu salvestada?

en: Name:
et: Nimi:

en: Type:
et: Liik:

en: Race:
et: Rass:

en: Level:
et: Tase:

en: No advancement
et: Edutamisi pole

en: Advances to:
et: Edutamise järel saab:

en: Trait:
et: Eripära:

en: invisible:
et: nähtamatu:

en: This unit is invisible. It cannot be seen or attacked by enemy units.
et: See üksus on nähtamatu. Vastase üksused ei näe ega saa seda rünnata.

en: slowed:
et: aeglustatud:

en: This unit has been slowed. It will only deal half its normal damage when attacking and its movement cost is doubled.
et: See üksus on aeglustatud. Ta suudab rünnakul rakendada ainult poole oma jõust ja tema liikumiskiirus on poole väiksem.

en: poisoned:
et: mürgitatud:

en: This unit is poisoned. It will lose 8 HP every turn until it can seek a cure to the poison in a village or from a friendly unit with the ‘cures’ ability.
    
    Units cannot be killed by poison alone. The poison will not reduce it below 1 HP.
et: See üksus on mürgitatud. Ta kaotab 8 EP iga käiguga, kuni ta leiab abi kas külast või mõnelt sõbralikult tervendusvõimega üksuselt.
    
    Ainult mürgist üksuste tapmiseks ei piisa, sest EP alla 1 ei lange.

en: petrified:
et: kivistunud:

en: This unit has been petrified. It may not move or attack.
et: See üksus on kivistatud. Ta ei või liikuda ega rünnata.

en: Alignment:
et: Hoiak:

en: Ability:
et: Võime:

en: Resistances:
et: Vastupanuvõimed:

en: (Att / Def)
et: (Rünnak / Kaitse)

en: Experience Modifier:
et: Kogemuse mõju:

en: Terrain:
et: Maastik:

en: maximum^max.
et: max

en: minimum^min.
et: min

en: Defense:
et: Kaitse:

en: Weapon:
et: Relv:

en: Damage:
et: Kahju:

en: Base damage:
et: Põhikahju:

en: Time of day:
et: Päevaaeg:

en: Leadership:
et: Juhtimisvõime:

en: Slowed:
et: Aeglustatud:

en: Attacks:
et: Rünnakud:

en: Swarm:
et: Sülem:

en: Base attacks:
et: Põhirünnakud:

en: Weapon range:
et: Relva ulatus:

en: Damage type:
et: Kahju liik:

en: Damage versus:
et: Kahju vs:

en: Accuracy:
et: Täpsus:

en: Parry:
et: Tõrje:

en: Weapon special:
et: Relva eripära:

en: None
et: Puudub

en: Neutral units:
et: Ükskõiksed üksused:

en: Chaotic units:
et: Korratud üksused:

en: Liminal units:
et: Kahetised üksused:

en: Observers:
et: Vaatlejad:

en:  replay
et: kordus

en: Warning: The file you have tried to load is corrupt. Loading anyway.
et: Hoiatus: Fail, mida sa proovisid laadida, on vigane. Laen ikkagi.

en: The game could not be saved:
et: Mängu salvestamine ebaõnnestus:

en: Save already exists. Do you want to overwrite it?
et: Salvestus on juba olemas. Kas soovid selle üle kirjutada?

en: Overwrite?
et: Kas kirjutame üle?

en: Saved
et: Salvestatud

en: Could not write to file
et: Faili kirjutamine ei õnnestunud

en: Save Replay
et: Salvesta kordus

en: replay
et: kordus

en: Could not auto save the game. Please save the game manually.
et: Mängu automaatne salvestamine ebaõnnestus. Palun salvesta mäng käsitsi.

en: Save Game
et: Salvesta mäng

en: Unexpected characters at line start
et: Vigased sümbolid real

en: Unterminated [element] tag
et: Lõpetamata [element] märgend

en: Invalid tag name
et: Vigane märgendinimi

en: Unterminated [+element] tag
et: Lõpetamata [+element] märgend

en: Invalid closing tag name
et: Vigane lõpumärgend

en: Unterminated closing tag
et: Vigane lõpumärgend

en: Unexpected closing tag
et: Sobimatu lõpumärgend

en: Empty variable name
et: Tühi muutuja nimi

en: Unexpected characters after variable name (expected , or =)
et: Ootamatud sümbolid muutuja nime järel (oodatakse , või =)

en: Unterminated quoted string
et: Lõpetamata jutumärkides tekst

en: prefix_milli^m
et: m

en: prefix_micro^µ
et: µ

en: prefix_nano^n
et: n

en: prefix_pico^p
et: p

en: prefix_femto^f
et: f

en: prefix_atto^a
et: a

en: prefix_zepto^z
et: z

en: prefix_yocto^y
et: y

en: prefix_kibi^K
et: K

en: prefix_kilo^k
et: k

en: prefix_mega^M
et: M

en: prefix_giga^G
et: G

en: prefix_tera^T
et: T

en: prefix_peta^P
et: P

en: prefix_exa^E
et: E

en: prefix_zetta^Z
et: Z

en: prefix_yotta^Y
et: Y

en: infix_binary^i
et: i

en: Recruits
et: Värbamisi

en: Recalls
et: Tagasikutsumisi

en: Advancements
et: Edutamisi

en: Losses
et: Kaotusi

en: Kills
et: Tapmisi

en: Details
et: Üksikasjad

en: Campaign
et: Sõjakäik

en: Damage
et: Kahju

en: Overall
et: Kokku

en: This Turn
et: See käik

en: Inflicted
et: Tekitatud

en: Taken
et: Võetud

en: Skip
et: Jäta vahele

en: Allied village
et: Liitlaste küla

en: Enemy village
et: Vaenlase küla

en: Owned village
et: Oma küla

en: border_size should be between 0.0 and 0.5.
et: border_size peab olema vahemikus 0.0 kuni 0.5.

en:  and
et:  ja

en: moves
et: käiku

en: XP to advance
et: KP uue tasemeni

en:  move
et:  käik

en: $effect_description per level
et: $effect_description taseme kohta

en: damage | damage
et[0]: kahjupunkt
et[1]: kahjupunkti

en: strike | strikes
et[0]: löök
et[1]: lööki

en: % accuracy
et: % täpsus

en: % parry
et: % tõrje

en: chaotic
et: korratu

en: lawful
et: kuulekas

en: liminal
et: kahetine

en: neutral
et: ükskõikne

en: female^chaotic
et: korratu

en: female^lawful
et: kuulekas

en: female^liminal
et: kahetine

en: female^neutral
et: ükskõikne

en: SHOW ALL allies’ plans
et: NÄITA kõiki liitlaste plaane

en: HIDE ALL allies’ plans
et: PEIDA kõik liitlaste plaanid

en: Show plans for $player
et: Näita plaane mängijale $player

en: Hide plans for $player
et: Peida plaanid mängija $player eest

en: Whiteboard Options
et: Tahvli sätted
