Battle for Wesnoth 1.7.10 - en to lv translation catalogue (10 entries)

note: [generic_multiplayer]: id=user_map
en: User Map
lv: Lietotāja karte

note: [multiplayer_side]: id=Random
en: Random
lv: Nejauša

note: [era]: id=era_default
en: Default
lv: Noklusētā

note: [era]: id=era_heroes
en: Age of Heroes
lv: Varoņu laikmets

note: [multiplayer_side]: id=Drakes, type=random
en: Drakes
lv: Dreiki

note: [multiplayer_side]: id=Knalgan Alliance, type=random
en: Knalgan Alliance
lv: Knalganas Alianse

note: [multiplayer_side]: id=Loyalists, type=random
en: Loyalists
lv: Lojālisti

note: [multiplayer_side]: id=Northerners, type=random
en: Northerners
lv: Ziemeļnieki

note: [multiplayer_side]: id=Rebels, type=random
en: Rebels
lv: Dumpinieki

note: [multiplayer_side]: id=Undead, type=random
en: Undead
lv: Nedzīvie
