Battle for Wesnoth 1.3-dev - en to ca translation catalogue (211 entries)

note: [terrain_type]: id=gray_tropical_water [terrain_type]: id=medium_shallow_water [terrain_type]: id=shallow_water [terrain_type]: id=tropical_water
en: Shallow Water
ca: Aigües someres

note: [terrain_type]: id=quagmire [terrain_type]: id=swamp_water [terrain_type]: id=swamp_water_reed
en: Swamp
ca: Pantà

note: [terrain_type]: id=grass_dry [terrain_type]: id=grassland [terrain_type]: id=leaf_litter [terrain_type]: id=savanna
en: Grassland
ca: Praderia

note: [terrain_type]: id=cave_path [terrain_type]: id=flagstones_dark [terrain_type]: id=road [terrain_type]: id=road_clean [terrain_type]: id=stone_path
en: Road
ca: Camí

note: [terrain_type]: id=ice
en: Ice
ca: Gèl

note: [terrain_type]: id=snow
en: Snow
ca: Neu

note: [terrain_type]: id=sand [terrain_type]: id=sand_beach
en: Sand
ca: Arena

note: [terrain_type]: id=sand_rubble
en: Rubble
ca: Escombros

note: [terrain_type]: id=crater
en: Crater
ca: Cràter

note: [terrain_type]: id=farm
en: Farmland
ca: Terra de llaurança

note: [terrain_type]: id=great_tree [terrain_type]: id=great_tree_dead
en: Great Tree
ca: Arbre gran

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_fall [terrain_type]: id=deciduous_forest_summer [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter_snow [terrain_type]: id=forest [terrain_type]: id=mixed_forest_fall [terrain_type]: id=mixed_forest_summer [terrain_type]: id=mixe
en: Forest
ca: Bosc

note: [terrain_type]: id=tropical_forest
en: Tropical Forest
ca: Bosc tropical

note: [terrain_type]: id=savanna_forest
en: Savanna
ca: Sabana

note: [terrain_type]: id=hills [terrain_type]: id=hills_dry [terrain_type]: id=hills_regular [terrain_type]: id=snow_hills
en: Hills
ca: Tossals

note: [terrain_type]: id=snow_hills
en: Snow Hills
ca: Tossals nevats

note: [terrain_type]: id=cloud [terrain_type]: id=cloud_snow [terrain_type]: id=clouddesert [terrain_type]: id=desert_mountains [terrain_type]: id=mountains [terrain_type]: id=regular_mountains [terrain_type]: id=snow_mountains
en: Mountains
ca: Montanyes

note: [terrain_type]: id=cave [terrain_type]: id=cave_earthy [terrain_type]: id=cave_floor
en: Cave
ca: Cova

note: [terrain_type]: id=fungus_beam [terrain_type]: id=fungus_grove
en: Mushroom Grove
ca: Camp de bolets

note: [terrain_type]: id=rocky_cave
en: Rockbound Cave
ca: Cova accidentada

note: [terrain_type]: id=abyss [terrain_type]: id=canyon [terrain_type]: id=chasm_earthy [terrain_type]: id=lava_chasm
en: Chasm
ca: Abisme

note: [terrain_type]: id=lava_chasm
en: Lava Chasm
ca: Abisme de lava

note: [terrain_type]: id=off_map [terrain_type]: id=off_map2 [terrain_type]: id=void
en: Void
ca: Buit

note: [terrain_type]: id=camp_village [terrain_type]: id=city_village [terrain_type]: id=city_village_ruin [terrain_type]: id=city_village_wno [terrain_type]: id=desert_village [terrain_type]: id=desert_village_tent [terrain_type]: id=drake_village [terrain_type]: id=dwarven_village [terrain_type]: id=elv
en: Village
ca: Aldea

note: [terrain_type]: id=encampment [terrain_type]: id=encampment_snow
en: Encampment
ca: Campament

note: [terrain_type]: id=castle [terrain_type]: id=castle_overlay [terrain_type]: id=dwarven_castle [terrain_type]: id=elven_castle [terrain_type]: id=human_castle [terrain_type]: id=orcish_fort [terrain_type]: id=sand_castle [terrain_type]: id=snow_castle [terrain_type]: id=snow_orcish_fort
en: Castle
ca: Castell

note: [terrain_type]: id=desert_keep [terrain_type]: id=dwarven_keep [terrain_type]: id=elven_keep [terrain_type]: id=human_keep [terrain_type]: id=keep_overlay [terrain_type]: id=orcish_keep [terrain_type]: id=snow_keep [terrain_type]: id=snow_orcish_keep
en: Keep
ca: Torrelló

note: [terrain_type]: id=shroud [toggle_button]: id=shroud
en: Shroud
ca: Ocult

note: [terrain_type]: id=fog
en: Fog
ca: Boira

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel [button]: id=click_dismiss [button]: id=close_window [button]: id=ok
en: Close
ca: Tancar

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=help [button]: id=show_help
en: Help
ca: Ajuda

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: Cancel
ca: Cancelar

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok [button]: id=remove
en: Remove
ca: Eliminar

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok [button]: id=save
en: OK
ca: Acceptar

note: [label]
en: Generate Random Map
ca: Generar mapa aleatori

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: New Map
ca: Nou mapa

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Width:
ca: Amplària:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Height:
ca: Altura:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Resize Map
ca: Redimensionar el mapa

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title
en: New Folder
ca: Nova carpeta

note: [button]: id=cancel [button]: id=quit [grid]
en: Quit
ca: Eixir

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Yes
ca: Sí

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Load Game
ca: Carregar una partida

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Save Game
ca: Guardar la partida

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=quit_game
en: Quit Game
ca: Eixir

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=show_preferences [grid]
en: Preferences
ca: Preferències

note: [grid]
en: Change the language
ca: Canvia l'idioma

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Create Unit (Debug!)
ca: Crear una unitat (¡Depurar!)

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Error
ca: Erro

en: File:
ca: Archiu:

en: Delete File
ca: Suprimir archiu

en: Deletion of the file failed.
ca: No ha segut possible borrar l'archiu.

en: Creation of the directory failed.
ca: Ha fallat la creació del directori

en: No server has been defined.
ca: No s'ha definit cap servidor

en: player
ca: jugador

en: Accelerated speed
ca: Velocitat accelerada

en: Skip AI moves
ca: Ometre els moviments de la IA

en: Show grid
ca: Mostrar la quadrícula

en: Do not show lobby joins
ca: No mostrar incorporacions a la sala de joc

en: Show lobby joins of friends only
ca: Mostrar només incorporacions d'amics a la sala de joc

en: Show all lobby joins
ca: Mostrar totes les incorporacions a la sala de joc

en: Sort lobby list
ca: Ordenar la llista de partides de la sala de joc

en: Iconize lobby list
ca: Minimisar la llista de partides de la sala de joc

en: Friends List
ca: Llista d'amics

en: Multiplayer Options
ca: Opcions multijugador

en: Add As Friend
ca: Afegir com amic

en: Add As Ignore
ca: Afegir com ignorat

en: Show floating labels
ca: Mostrar etiquetes flotants

en: Turn dialog
ca: Activar els diàlecs

en: Turn bell
ca: Activar el timbre

en: Show team colors
ca: Mostrar els colors del bando

en: Show haloing effects
ca: Mostrar efectes d'halo

en: Change Resolution
ca: Canviar la resolució

en: Theme
ca: Tema

en: Hotkeys
ca: Atalls de teclat

en: Sound effects
ca: Activar els efectes de sò

en: Music
ca: Activar la música

en: Chat timestamping
ca: Marca horària en el chat

en: sound^Advanced Options
ca: Opcions alvançades

en: sound^Standard Options
ca: Opcions estàndart

en: User interface sounds
ca: Sons de l'interfaç de l'usuari

en: Custom
ca: Personalisat

en: Apply
ca: Aplicar

en: Show unit idle animations
ca: Mostrar les animacions de les unitats inactives

en: Scroll speed:
ca: Velocitat de desplaçament:

en: Sample rate (Hz):
ca: Velocitat de refresc (Hz):

en: Frequency:
ca: Freqüència:

en: Sound effects on/off
ca: Encendre/apagar els efectes de sò

en: Change the sound effects volume
ca: Canviar el volum dels efectes de sò

en: Music on/off
ca: Encendre/apagar la música

en: Change the music volume
ca: Canviar el volum de la música

en: Change the bell volume
ca: Canviar el volum de la campana

en: Turn menu and button sounds on/off
ca: Activar/desactivar els sons del menú i dels botons

en: Change the sound volume for button clicks, etc.
ca: Canviar el volum del sò per a les pulsacions dels botons, etc.

en: Change the sample rate
ca: Velocitat de refresc definit per l'usuari

en: User defined sample rate
ca: Velocitat de refresc definida per l'usuari

en: Change the buffer size
ca: Canvia el tamany del buffer

en: Buffer size:
ca: Tamany del buffer:

en: Change the speed of scrolling around the map
ca: Canviar la velocitat de desplaçament entorn al mapa

en: Set the amount of chat lines shown
ca: Establir el número de llínees de chat

en: Add a timestamp to chat messages
ca: Afegir una marca horària als mensages de chat

en: Choose whether the game should run full screen or in a window
ca: Mostrar el joc a pantalla completa o en finestra

en: Make units move and fight faster
ca: Les unitats es mouen i lluiten més ràpit

en: Units move and fight speed
ca: Moviment de les unitats i velocitat de lluita

en: Set the frequency of unit idle animations
ca: Establir la freqüència de les animacions de les unitats inactives

en: Set maximum number of automatic saves to be retained
ca: Establir el número màxim de guardats automàtics que han de ser conservats

en: Do not animate AI units moving
ca: Ometre les animacions de la IA

en: Overlay a grid onto the map
ca: Mostrar una quadrícula sobre el mapa

en: Sort the player list in the lobby by player groups
ca: Ordenar per grups la llista de jugadors de la sala de joc

en: Do not show messages about players joining the multiplayer lobby
ca: No mostrar mensages quan entren jugadors en el joc multijugador

en: Show messages about your friends joining the multiplayer lobby
ca: Mostrar mensages als teus amics que entren en el joc multijugador

en: Show messages about all players joining the multiplayer lobby
ca: Mostrar mensages a qualsevol jugador que entra en el joc multijugador

en: View and edit your friends and ignores list
ca: Vore i editar la teua llista d'amics i ignorats

en: Back to the multiplayer options
ca: Retornar a les opcions multijugador

en: Remove this username from your list
ca: Borrar a est usuari de la teua llista

en: Insert a username
ca: Insertar un nom d'usuari

en: Show text above a unit when it is hit to display damage inflicted
ca: Mostrar el dany infligit a les unitats

en: Change the resolution the game runs at
ca: Canviar la resolució del joc

en: Change the theme the game runs with
ca: Canviar el tema del joc

en: Display a dialog at the beginning of your turn
ca: Mostrar un diàlec al començament de la tanda

en: Play a bell sound at the beginning of your turn
ca: Fer sonar un timbre al començament de la tanda

en: Show a colored circle around the base of each unit to show which side it is on
ca: Mostrar un círcul de diferent color segons el bando de l'unitat

en: Use graphical special effects (may be slower)
ca: Activar efectes gràfics especials (pot ser més lent)

en: View and configure keyboard shortcuts
ca: Configurar els atalls de teclat

en: Speed:
ca: Velocitat:

en: Maximum auto-saves:
ca: Auto-Guardats màxims:

en: infinite
ca: infinit

en: Chat lines:
ca: Llínees de chat:

en: Invalid username
ca: Nom d'usuari invàlit

en: yes
ca: sí

en: (empty list)
ca: (llista buida)

en: Prefs section^General
ca: General

en: Prefs section^Display
ca: Visualisació

en: Prefs section^Sound
ca: Sò

en: Prefs section^Multiplayer
ca: Multijugador

en: Advanced section^Advanced
ca: Alvançat

en: No known themes. Try changing from within an existing game.
ca: No hi ha temes coneguts. Intenta canviar-los des d'un joc existent.

en: Map Generator
ca: Generador de mapes

en: Players:
ca: Jugadors:

en: Number of hills:
ca: Número de tossals:

en: Max hill size:
ca: Altura màxima dels tossals:

en: Villages:
ca: Aldees:

en: Castle size:
ca: Tamany del castell:

en: Landform:
ca: Perfil:

en: /1000 tiles
ca: cada 1000 hexàgons

en: Coastal
ca: Coster

en: Inland
ca: Interior

en: Island
ca: Illa

en: Next Unit
ca: Unitat següent

en: Previous Unit
ca: Unitat anterior

en: Hold Position
ca: Mantindre la posició

en: End Unit Turn
ca: Fi de la tanda de l'unitat

en: Undo
ca: Desfer

en: Redo
ca: Refer

en: Zoom In
ca: Acostar

en: Zoom Out
ca: Alluntar

en: Default Zoom
ca: Escala predeterminada

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: Accelerated
ca: Accelerat

en: Unit Description
ca: Descriure la unitat

en: Rename Unit
ca: Renomenar la unitat

en: Save Replay
ca: Guardar la repetició

en: Save Map
ca: Guardar el mapa

en: Recruit
ca: Reclutar

en: Repeat Recruit
ca: Repetir reclutació

en: Recall
ca: Reincorporar

en: End Turn
ca: Fi de la tanda

en: Toggle Grid
ca: Activar la quadrícula

en: Mute
ca: Mut

en: Speak
ca: Parlar

en: Scenario Objectives
ca: Objectius de l'escenari

en: Unit List
ca: Llista d'unitats

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Set Team Label
ca: Posar etiqueta d'equip

en: Set Label
ca: Posar una etiqueta

en: Clear Labels
ca: Borrar les etiquetes

en: Show Enemy Moves
ca: Mostrar moviments enemics

en: Best Possible Enemy Moves
ca: Millors moviments enemics possibles

en: Next Turn
ca: Següent tanda

en: Next Side
ca: Bando següent

en: Full Map
ca: Tot el mapa

en: Each Team
ca: Cada equip

en: Team 1
ca: Equip 1

en: Skip Animation
ca: Ometre animació

en: Load Map
ca: Carregar un mapa

en: Cut
ca: Tallar

en: Paste
ca: Apegar

en: Select All
ca: Seleccionar-ho tot

en: Rotate Selection
ca: Rotar selecció

en: Fill Selection
ca: Omplir la selecció

en: Refresh Image Cache
ca: Refrescar la caché de les imàgens

en: Delay Shroud Updates
ca: Retardar el refresc de zones obscures

en: Update Shroud Now
ca: Refrescar les zones obscures

en: Continue Move
ca: Continua movent

en: Find Label or Unit
ca: Trobar una etiqueta o unitat

en: Speak to Ally
ca: Parlar als aliats

en: Speak to All
ca: Parlar a tot lo món

en: View Chat Log
ca: Vore el registre del chat

en: Enter User Command
ca: Introduïx un comandament

en: Clear Messages
ca: Borrar mensages

en: Hotkey Settings
ca: Atalls de teclat

en: Action
ca: Acció

en: Binding
ca: Enllaç

en: The maximum text width is less than 1.
ca: L'amplària màxima del text és menor que 1.

en: The video mode could not be changed. Your window manager must be set to 16 bits per pixel to run the game in windowed mode. Your display must support 1024x768x16 to run the game full screen.
ca: No ha segut possible canviar el modo de vídeo. La pantalla ha d'admetre una resolució de 1024x768x16 per a poder jugar a pantalla completa.

en: There are no alternative video modes available
ca: No hi ha modos de vídeo alternatius disponibles

en: Choose Resolution
ca: Triar la resolució

en: A terrain with a string with more than 4 characters has been found, the affected terrain is :
ca: S'ha trobat un terreny ab una cadena de més de 4 caracteres, el terreny afectat és:

en: When reporting the bug please include the following error message :
ca: Per favor, quan informe de l'erro incloga el següent mensage d'erro :

en: In section '[$section|]' where '$primary_key| = $primary_value' the mandatory key '$key|' isn't set.
ca: En la secció '[$section|]' on '$primary_key| = $primary_value' la clau obligatòria '$key|' no s'ha establit.

en: In section '[$section|]' the mandatory key '$key|' isn't set.
ca: En la secció '[$section|]' la clau obligatòria '$key|' no s'ha establit.
