Battle for Wesnoth - en to eu translation catalogue (133 entries)

note: [terrain_type]: id=gray_tropical_water [terrain_type]: id=medium_shallow_water [terrain_type]: id=shallow_water [terrain_type]: id=tropical_water
en: Shallow Water
eu: Azaletako ura

note: [terrain_type]: id=quagmire [terrain_type]: id=swamp_water [terrain_type]: id=swamp_water_reed
en: Swamp
eu: Padura

note: [terrain_type]: id=grass_dry [terrain_type]: id=grassland [terrain_type]: id=leaf_litter [terrain_type]: id=savanna
en: Grassland
eu: Zelaia

note: [terrain_type]: id=cave_path [terrain_type]: id=flagstones_dark [terrain_type]: id=road [terrain_type]: id=road_clean [terrain_type]: id=stone_path
en: Road
eu: Bidea

note: [terrain_type]: id=ice
en: Ice
eu: Izotza

note: [terrain_type]: id=snow
en: Snow
eu: Elurra

note: [terrain_type]: id=sand [terrain_type]: id=sand_beach
en: Sand
eu: Hondarra

note: [terrain_type]: id=oasis
en: Oasis
eu: Oasisa

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_fall [terrain_type]: id=deciduous_forest_summer [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter_snow [terrain_type]: id=forest [terrain_type]: id=mixed_forest_fall [terrain_type]: id=mixed_forest_summer [terrain_type]: id=mixe
en: Forest
eu: Basoa

note: [terrain_type]: id=tropical_forest
en: Tropical Forest
eu: Baso tropikala

note: [terrain_type]: id=savanna_forest
en: Savanna
eu: Sabana

note: [terrain_type]: id=hills [terrain_type]: id=hills_dry [terrain_type]: id=hills_regular [terrain_type]: id=snow_hills
en: Hills
eu: Medilerroak

note: [terrain_type]: id=snow_hills
en: Snow Hills
eu: Elurturiko Mendilerroa

note: [terrain_type]: id=cloud [terrain_type]: id=cloud_snow [terrain_type]: id=clouddesert [terrain_type]: id=desert_mountains [terrain_type]: id=mountains [terrain_type]: id=regular_mountains [terrain_type]: id=snow_mountains
en: Mountains
eu: Mendiak

note: [terrain_type]: id=cave [terrain_type]: id=cave_earthy [terrain_type]: id=cave_floor
en: Cave
eu: Leizea

note: [terrain_type]: id=camp_village [terrain_type]: id=city_village [terrain_type]: id=city_village_ruin [terrain_type]: id=city_village_wno [terrain_type]: id=desert_village [terrain_type]: id=desert_village_tent [terrain_type]: id=drake_village [terrain_type]: id=dwarven_village [terrain_type]: id=elv
en: Village
eu: Herrixka

note: [terrain_type]: id=encampment [terrain_type]: id=encampment_snow
en: Encampment
eu: Kanpamentua

note: [terrain_type]: id=castle [terrain_type]: id=castle_overlay [terrain_type]: id=dwarven_castle [terrain_type]: id=elven_castle [terrain_type]: id=human_castle [terrain_type]: id=orcish_fort [terrain_type]: id=sand_castle [terrain_type]: id=snow_castle [terrain_type]: id=snow_orcish_fort
en: Castle
eu: Gaztelua

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle
en: Dwarven Castle
eu: Nano gaztelua

note: [terrain_type]: id=desert_keep [terrain_type]: id=dwarven_keep [terrain_type]: id=elven_keep [terrain_type]: id=human_keep [terrain_type]: id=keep_overlay [terrain_type]: id=orcish_keep [terrain_type]: id=snow_keep [terrain_type]: id=snow_orcish_keep
en: Keep
eu: Gotorlekua

note: [terrain_type]: id=shroud [toggle_button]: id=shroud
en: Shroud
eu: Ezkutua

note: [terrain_type]: id=fog
en: Fog
eu: Behelaino

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel [button]: id=click_dismiss [button]: id=close_window [button]: id=ok
en: Close
eu: Itxi

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=help [button]: id=show_help
en: Help
eu: Laguntza

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: Cancel
eu: Utzi

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok [button]: id=save
en: OK
eu: Ados

note: [label]
en: Generate Random Map
eu: Ausazko mapa sortu

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: New Map
eu: Mapa berria

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Width:
eu: Zabalera:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Height:
eu: Altuera:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Resize Map
eu: Maparen neurria aldatu

note: [button]: id=cancel [button]: id=quit [grid]
en: Quit
eu: Irten

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Yes
eu: Bai

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: No
eu: Ez

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Load Game
eu: Jokua kargatu

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Save Game
eu: Jokua gorde

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=quit_game
en: Quit Game
eu: Jokutik irten

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=show_preferences [grid]
en: Preferences
eu: Hobespenak

note: [grid]
en: Change the language
eu: Hizkuntza aldatu

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Create Unit (Debug!)
eu: Unitatea sortu (Arazteko!)

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Error
eu: Okerra

en: Delete File
eu: Fitxategia Ezabatu

en: Deletion of the file failed.
eu: Hutsegitea fitxategia gordetzean.

en: player
eu: jokalaria

en: Accelerated speed
eu: Abiadura azeleratua

en: Skip AI moves
eu: AA mugimenduak saltatu

en: Show grid
eu: Erakutsi sareta

en: Show floating labels
eu: Eraktutsi etiketa flotagarriak

en: Turn dialog
eu: Elkarrizketak

en: Turn bell
eu: Kanpaia

en: Show team colors
eu: Erakutsi taldeen koloreak

en: Show haloing effects
eu: Erakutsi halo-efektuak

en: Hotkeys
eu: Lasterbideak

en: Sound effects
eu: Soinu-efektuak

en: Music
eu: Musika

en: Scroll speed:
eu: Korritze abiadura:

en: Sound effects on/off
eu: Soinu efektuak on/off

en: Change the sound effects volume
eu: Aldatu soinu efektuen bolumena

en: Music on/off
eu: Musika on/off

en: Change the music volume
eu: Aldatu musikaren bolumena

en: Change the speed of scrolling around the map
eu: Aldatu mapatik mugitzearen abiadura

en: Choose whether the game should run full screen or in a window
eu: Aukeratu jokuak pantaila osoan zein leiho moduan ibili behar duen

en: Make units move and fight faster
eu: Egin unitateak azkarrago mugitu eta borrokatzea

en: Do not animate AI units moving
eu: Ez animatu AA unitateak mugitzerakoan

en: Overlay a grid onto the map
eu: Saretxo bat gainjarri mapan

en: Show text above a unit when it is hit to display damage inflicted
eu: Erakutsi testua unitate baten gainean jotzen dutenean, jakiteko zenbat kalte jaso duen

en: Change the resolution the game runs at
eu: Aldatu jokuak erabiltzen duen bereizmena

en: Display a dialog at the beginning of your turn
eu: Erakutsi testu bat zure txandaren hasieran

en: Play a bell sound at the beginning of your turn
eu: Kanpaia jo zure txandaren hasieran

en: Show a colored circle around the base of each unit to show which side it is on
eu: Erakutsi koloredun zirkulu bat unitate bakoitzeko oinarrian bere taldea erakusteko

en: Use graphical special effects (may be slower)
eu: Erabili efektu grafiko bereziak (jokua geldotu dezake)

en: View and configure keyboard shortcuts
eu: Ikusi eta egokitu teklatuaren lasterbideak

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: Prefs section^General
eu: Orokorra

en: Prefs section^Display
eu: Pantaila

en: Prefs section^Sound
eu: Soinua

en: Advanced section^Advanced
eu: Aurreratua

en: Map Generator
eu: Mapa Sortzailea

en: Players:
eu: Jokalariak:

en: Number of hills:
eu: Mendilerro kopurua:

en: Max hill size:
eu: Mendilerroaren gehiengo tamainua:

en: Villages:
eu: Herrixkak:

en: Landform:
eu: Lurmota:

en: /1000 tiles
eu: /1000 mosaiko

en: Coastal
eu: Kostaldea

en: Inland
eu: Barnealdea

en: Island
eu: Irla

en: Hold Position
eu: Kokapena mantendu

en: End Unit Turn
eu: Bukatu unitatearen txanda

en: Undo
eu: Desegin

en: Redo
eu: Berregin

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Default Zoom
eu: Lehenetsitako zooma

en: Screenshot
eu: Pantaila argazkia

en: Accelerated
eu: Azeleratua

en: Unit Description
eu: Unitatearen deskribapena

en: Rename Unit
eu: Unitatea berrizendatu

en: Save Map
eu: Mapa gorde

en: Recruit
eu: Bildu

en: Repeat Recruit
eu: Berriz bildu

en: Recall
eu: Deitu

en: End Turn
eu: Bukatu txanda

en: Toggle Grid
eu: Sareta txandakatu

en: Mute
eu: Mutu

en: Speak
eu: Hitzegin

en: Scenario Objectives
eu: Guda-guneko helburuak

en: Unit List
eu: Unitate zerrenda

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Set Label
eu: Etiketa ezarri

en: Show Enemy Moves
eu: Erakutsi arerioen mugimenduak

en: Best Possible Enemy Moves
eu: Arerioen mugimendu posible onenak

en: Load Map
eu: Mapa kargatu

en: Cut
eu: Moztu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Select All
eu: Dena hautatu

en: Fill Selection
eu: Aukeraketa bete

en: Refresh Image Cache
eu: Irudien katxea freskatu

en: Delay Shroud Updates
eu: Ezkutapenaren eguneraketak atzeratu

en: Update Shroud Now
eu: Ezkutapena orain eguneratu

en: Continue Move
eu: Mugimendua jarraitu

en: Find Label or Unit
eu: Etiketa edo unitatea bilatu

en: Speak to Ally
eu: Lagunei hitzegin

en: Speak to All
eu: Deneri hitzegin

en: View Chat Log
eu: Berriketaren historikoa ikusi

en: Enter User Command
eu: Erabiltzaile komandua sartu

en: Hotkey Settings
eu: Lasterbideen ezarpenak

en: Action
eu: Ekintza

en: Binding
eu: Tekla

en: The video mode could not be changed. Your window manager must be set to 16 bits per pixel to run the game in windowed mode. Your display must support 1024x768x16 to run the game full screen.
eu: Ezin izan da bideo modua aldatu. Zure leiho kudeatzailea 16 bit pixel bakoitzeko sakonera izan behar du leiho moduan abiarazteko. Zure pantailak 1024x768x16-ko bereizmena onartu behar du pantaila osoan abiarazteko.

en: There are no alternative video modes available
eu: Ez dago beste bideo modu erabilgarririk

en: Choose Resolution
eu: Aukeratu bereizmena
