wescamp-i 18n - en to he translation catalogue (6 entries)

note: [campaign]: id=Liberty Yes, that is "marchlanders", not "marshlanders". "marchlander" is archaic English for an inhabitant of a border region.
en: Peasant
he: איכר

note: [message]: speaker=Hans
en: You can come if you wish, but the leader is only interested in speaking to Baldras.
he: אתה יכול לבוא אם אתה רוצה, אבל המנהיג מעוניין לדבר רק עם בלדרס.

note: [message]: speaker=Baldras
en: NO!
he: לא!

note: [attack]: type=blade
en: axe
he: גרזן

note: [attack]: type=blade
en: sword
he: חרב

note: [attack]: type=blade
en: short sword
he: חרב קצרה
