Battle for Wesnoth 1.3-dev - en to ca translation catalogue (232 entries)

note: [time]: id=underground
en: Underground
ca: Subterràneu

note: [chance_to_hit]: id=magical
en: magical
ca: màgic

note: [heals]: id=healing
en: heals +4
ca: sana +4

note: [heals]: id=healing
en: heals +8
ca: sana +8

note: [section]: id=introduction [topic]: id=..introduction
en: Introduction
ca: Introducció

note: [section]: id=gameplay [topic]: id=..gameplay
en: Gameplay
ca: Joc

note: [section]: id=traits_section [topic]: id=..traits_section
en: Traits
ca: Traces

note: [section]: id=units [topic]: id=..units
en: Units
ca: Unitats

note: [section]: id=abilities_section [topic]: id=..abilities_section
en: Abilities
ca: Habilitats

note: [section]: id=weapon_specials [topic]: id=..weapon_specials
en: Weapon Specials
ca: Armes Especials

note: [section]: id=terrains_section [topic]: id=..terrains_section
en: Terrains
ca: Terrenys

note: [section]: id=commands [topic]: id=..commands
en: Commands
ca: Órdens

note: [topic]: id=.unknown_unit
en: Unknown Unit
ca: Unitat desconeguda

note: [topic]: id=.unknown_unit
en: 
    
    This unit is unknown for the moment. You must discover it in the game to be allowed to see its description.
ca: 
    
    Pel moment esta unitat és desconeguda. L'hauràs de descobrir durant el joc per a poder vore la seua descripció.

note: [topic]: id=introduction_topic
en: Overview
ca: Descripció

note: [topic]: id=fundamentals
en: Fundamentals of Gameplay
ca: Fonaments del joc

note: [topic]: id=about_game
en: About the Game
ca: Sobre el joc

note: [topic]: id=victory_and_defeat
en: Victory and Defeat
ca: Victòria i derrota

note: [topic]: id=recruit_and_recall
en: Recruiting and Recalling
ca: Reclutant i reincorporant

note: [topic]: id=recruit_and_recall
en: 
    
    In later scenarios, you may also Recall survivors from earlier battles. Recalling costs a standard 20 gold and presents you with a list of all surviving units from previous scenarios.
ca: 
    
    En escenaris més alvançats, també podeu reincorporar unitats supervivents de batalles anteriors. Reincorporar té un cost estàndart de 20 monedes d'or i el diàlec presenta un llistat de totes les unitats que han sobrevixcut a escenaris anteriors.

note: [topic]: id=orbs
en: Orbs
ca: Orbes

note: [topic]: id=orbs
en: On top of the energy bar shown next to each unit of yours is an orb. For units you control, this orb is:
ca: Damunt de la barra d'energia de cada unitat hi ha un orbe. Per a unitats que estan baix el vostre control, est orbe pot ser:

note: [topic]: id=hitpoints
en: Hitpoints and Experience
ca: Punts de vida i experiència

note: [topic]: id=hitpoints
en: The hitpoints and experience points are both indicated in the status pane using two numbers (the current value and the maximum value the unit can have).
ca: Els punts de vida i experiència s'indiquen en el panel d'estat usant dos números (el valor actual i el valor màxim que pot tindre l'unitat).

note: [topic]: id=movement
en: Movement
ca: Moviment

note: [topic]: id=movement
en: 
    
    To see where the enemy can move to during their next turn, press Ctrl-v or Cmd-v. Ctrl-b or Cmd-b shows where the enemy could move, if your units were not on the map to block their progress.
ca: 
    
    Per a vore fins a on pot moure's l'enemic durant la pròxima tanda, pulseu Ctrl-v o Cmd-v. Ctrl-b o Cmd-b mostra els possibles moviments enemics si les vostres unitats no estigueren en el mapa.

note: [topic]: id=shroud_and_fog
en: Shroud and Fog of War
ca: Ocultació i boira de guerra

note: [topic]: id=combat
en: 
    
    <header>text=Damage</header>
ca: 
    
    <header>text=Dany</header>

note: [topic]: id=damage_types_and_resistance
en: Damage Types and Resistance
ca: Tipos de dany i resistència

note: [topic]: id=damage_types_and_resistance
en: 
    
    If a strike is determined to hit, it will always do at least 1 point of damage. This applies even if the defender has 100% resistance to the damage type.
ca: 
    
    Si un atac arriba a colpejar, sempre farà a lo manco 1 punt de dany. Açò s'aplica inclús si el defenedor té un 100% de resistència al tipo de dany.

note: [topic]: id=time_of_day
en: Time of Day
ca: Hora del dia

note: [time]: id=dawn [time]: id=dawn_hour [topic]: id=time_of_day
en: Dawn
ca: Alba

note: [time]: id=morning [topic]: id=time_of_day
en: Morning
ca: Matí

note: [time]: id=afternoon [topic]: id=time_of_day
en: Afternoon
ca: Vesprada

note: [time]: id=dusk [time]: id=dusk_hour [topic]: id=time_of_day
en: Dusk
ca: Vespre

note: [time]: id=first_watch [topic]: id=time_of_day
en: First Watch
ca: Primera Nit

note: [time]: id=second_watch [topic]: id=time_of_day
en: Second Watch
ca: Nit Tancada

note: [topic]: id=time_of_day
en: Keep in mind that some scenarios take place underground, where it is perpetually night!
ca: Recordeu que alguns escenaris tenen lloc baix terra, on ¡sempre és de nit!

note: [topic]: id=experience_and_advancement
en: Experience and Advancement
ca: Experiència i veterania

note: [topic]: id=experience_and_advancement
en: 
    
    Units have a certain amount of experience required to advance (this is 20% less for units with the Intelligent trait). Once they achieve this amount, they immediately advance to the next level, healing fully in the process. In some cases, you will be given a choice of advancement options.
ca: 
    
    Les unitats tenen una determinada quantitat d'experiència requerida per a alvançar de nivell (que és un 20% menys per a les unitats ab la traça sabut). Una volta que conseguixen eixa quantitat, alvancen immediatament de nivell i es curen per complet en el procés. En alguns casos, podràs triar entre diferents opcions d'alvanç.

note: [topic]: id=experience_and_advancement
en: If both units survive a combat, they gain a number of experience points equal to the level of the unit they’re fighting. If a unit kills another in combat, however, it gains much more experience — 4 for a level 0 unit, 8 for level 1, 16 for level 2, 24 for level 3, and so forth.
ca: Si abdós unitats sobreviuen a una lluita, guanyen un número de punts d'experiència igual al nivell de l'unitat contra la que estiguen lluitant. Si una unitat mata a una atra en combat, no obstant, guanyará molta més experiència: 4 si la víctima era una unitat de nivell 0, 8 si era de nivell 1, 16 si era de nivell 2, 24 si era de nivell 3, y aixina successivament.

note: [topic]: id=healing
en: Healing
ca: Curació

note: [topic]: id=healing
en: 
    
    Resting can be combined with other forms of healing, but villages, regeneration, healing and curing cannot combine with each other: the best option will be used. Finally, units heal fully between scenarios.
ca: 
    
    El descans es pot combinar ab atres formes de sanació, pero els efectes de les aldees, la regeneració o la sanació o curació no es combinen entre ells: s'utilisarà la millor opció. Per últim, les unitats recuperen tota la seua vida entre els escenaris d'una campanya.

note: [topic]: id=income_and_upkeep
en: Income and Upkeep
ca: Recaptació i manteniment

note: [topic]: id=wrap_up
en: Wrap Up
ca: Resumint

note: [topic]: id=about
en: ingame_help_item^Contributors
ca: Colaboradors

note: [topic]: id=license
en: License
ca: Llicència

note: [topic]: id=traits_intelligent
en: Intelligent
ca: Sabut

note: [topic]: id=traits_intelligent
en: Intelligent units require 20% less experience than usual to advance.
ca: Les unitats sabudes requerixen un 20% menys d'experiència de lo normal per a pujar de nivell.

note: [topic]: id=traits_quick
en: Quick
ca: Rápit

note: [topic]: id=traits_resilient
en: Resilient
ca: Resistent

note: [topic]: id=traits_resilient
en: 
    
    Resilient units can be useful at all stages of a campaign, and this is a useful trait for all units. Resilient is often most helpful as a trait when it occurs in a unit that has some combination of low hitpoints, good defense, or high resistances. Resilient units are especially useful for holding strategic positions against opponents.
ca: 
    
    Les unitats resistents poden ser útils en totes les etapes de la campanya, i és una traça útil per a totes les unitats. Esta traça ajuda molt a unitats que combinen pocs punts de vida, bona defensa o gran resistència. Les unitats resistents són especialment útils per a mantindre posicions davant l'oponedor.

note: [topic]: id=traits_strong
en: Strong
ca: Fort

note: [topic]: id=traits_fearless
en: Fearless
ca: Intrèpit

note: [topic]: id=traits_fearless
en: Aversion to light and dark holds no sway over these brave individuals.
ca: L'aversió a la llum o l'obscuritat no té cap influència sobre estos valents.

note: [topic]: id=traits_loyal
en: Loyal
ca: Lleal

note: [topic]: id=traits_undead
en: trait^Undead
ca: No mort

note: [topic]: id=traits_mechanical
en: trait^Mechanical
ca: Mecànic

note: [topic]: id=traits_dextrous
en: Dextrous
ca: Destre

note: [topic]: id=traits_healthy
en: Healthy
ca: Sà

note: [topic]: id=traits_healthy
en: Renowned for their vitality, some dwarves are sturdier than others and can rest even when travelling.
ca: Cèlebres per la seua energia, alguns nanos són més robusts que atres i poden descansar inclús quan viagen.

note: [topic]: id=general_commands
en: General commands
ca: Órdens generals

note: [topic]: id=general_commands
en: 
    Clear chat messages.
ca: 
    Borrar els mensages del chat.

note: [topic]: id=general_commands
en: 
    Set or toggle player on side between human and AI player. The player/client who controls that side needs to issue this command. If no second parameter is supplied, toggle bewteen human and AI. If it is ‘on’, set an AI controller. If it is ‘off’ set a human controller. Defaults to the currently active side if no parameter is supplied.
ca: 
    Canviar el control d'un bando entre un humà i l'IA. Esta orde la ha de donar el jugador o el client que controle el bando en cuestió. Si no s'especifica un segon paràmetro, canvia entre humà i IA. Si és 'on', estableix un controlador d'IA. Si es 'off' estableix un controlador humà. Per defecte serà el bando actualment actiu si no s'especifica cap paràmetro.

note: [topic]: id=general_commands
en: 
    Toggle the display of the current frames per second.
ca: 
    Canviar la visualisació dels actuals fotogrames per segon.

note: [topic]: id=general_commands
en: 
    Switch a log domain to a different log level.
ca: 
    Canviar un domini de registre a atre nivell de registre.

note: [topic]: id=general_commands
en: 
    Bring up theme selection menu.
ca: 
    Traure el menú de selecció de temes.

note: [topic]: id=general_commands
en: 
    Quit the scenario (without prompting).
ca: 
    Eixir de l'escenari (sense preguntar).

note: [topic]: id=general_commands
en: 
    Save the game (without prompting).
ca: 
    Guardar la partida (sense preguntar).

note: [topic]: id=general_commands
en: 
    Save the game and quit the scenario (without prompting).
ca: 
    Guardar la partida i eixir del escenari (sense preguntar).

note: [topic]: id=mp_commands
en: Multiplayer commands
ca: Órdens de multijugador

note: [topic]: id=mp_commands
en: 
    Mute a specific observer. If no username is supplied the muted usernames are displayed.
ca: 
    Silenciar a un observador específic. Si no es proporciona un nom d'usuari, es mostren els noms d'usuari silenciats.

note: [topic]: id=debug_commands
en: Debug mode commands
ca: Órdens del modo de depuració

note: [topic]: id=debug_commands
en: 
    Create a unit of the specified type on the selected hex.
ca: 
    Crear una unitat del tipo especificat en l'hexàgon seleccionat

note: [topic]: id=debug_commands
en: 
    Toggle fog/shroud for the current side.
ca: 
    Activa boira/ocultació per al bando actual.

note: [topic]: id=debug_commands
en: 
    Adds the specified amount to the current side’s gold.
ca: 
    Afegix la quantitat especificada a l'or del bando actual.

note: [topic]: id=debug_commands
en: 
    Manually set a gamestate variable to value.
ca: 
    Posar manualment un valor en una variable d'estat del joc.

note: [topic]: id=debug_commands
en: 
    Show a gamestate variable.
ca: 
    Mostrar una variable d'estat del joc.

note: [topic]: id=debug_commands
en: 
    Manually fire the specified event.
ca: 
    Llançar manualment el succés especificat.

note: [heals]: id=curing
en: cures
ca: cura

note: [regenerate]: id=regenerates
en: regenerates
ca: regenera

note: [resistance]: id=steadfast
en: steadfast
ca: ferm

note: [leadership]: id=leadership
en: leadership
ca: liderage

note: [skirmisher]: id=skirmisher
en: skirmisher
ca: fustigador

note: [illuminates]: id=illumination
en: illuminates
ca: allumena

note: [teleport]: id=teleport
en: teleport
ca: teletransport

note: [hides]: id=ambush
en: ambush
ca: emboscada

note: [hides]: id=nightstalk
en: nightstalk
ca: aguait nocturn

note: [hides]: id=concealment
en: concealment
ca: ocultació

note: [hides]: id=submerge
en: submerge
ca: sumergir

note: [dummy]: id=feeding
en: feeding
ca: alimentació

note: [unstore_unit]
en: +1 max HP
ca: +1 PV màx.

note: [damage]: id=backstab
en: backstab
ca: punyalada per l'esquena

note: [plague]: id=plague({TYPE}), type={TYPE} [plague]: id=plague, type=Walking Corpse
en: plague
ca: plaga

note: [slow]: id=slow
en: slows
ca: retardar

note: [chance_to_hit]: id=marksman
en: marksman
ca: tirador

note: [swarm]: id=swarm
en: swarm
ca: eixam

note: [damage]: id=charge
en: charge
ca: càrrega

note: [drains]: id=drains
en: drains
ca: drena

note: [poison]: id=poison
en: poison
ca: verí

note: [advancement]: id=amla_default
en: Max HP bonus +3, Max XP +20%
ca: Màx. bonificació en PV +3, Màx. PE +20%

note: [time]: id=deep_underground
en: Deep Underground
ca: Profunditats terrestres

en: 
    
    Special Notes:
ca: 
    
    Notes especials:

en:  Spirits have very unusual resistances to damage, and move quite slowly over open water.
ca:  Els esperits tenen unes resistències molt inusuals, i es mouen prou lentament sobre l'aigua.

en:  This unit’s arcane attack deals tremendous damage to magical creatures, and even some to mundane creatures.
ca:  L'atac arcà d'esta unitat infligix un trement dany a criatures màgiques, i inclús un poc de dany a les criatures vives.

en:  This unit is capable of basic healing.
ca:  Esta unitat és capaç de realisar sanament bàsic.

en:  This unit is capable of healing those around it, and curing them of poison.
ca:  Esta unitat és capaç de sanar a tots aquells al seu voltant i curar-los del verí.

en:  This unit is capable of neutralizing the effects of poison in units around it.
ca:  Esta unitat és capaç de neutralisar els efectes del verí en unitats que estiguen al seu voltant.

en:  This unit regenerates, which allows it to heal as though always stationed in a village.
ca:  Esta unitat es regenera, lo que permet que es sane com si sempre estiguera en una aldea.

en:  The steadiness of this unit reduces damage from some attacks, but only while defending.
ca:  La fermea d'esta unitat reduix el dany d'alguns atacs, pero només mentres es defén.

en:  This unit’s skill at skirmishing allows it to ignore enemies’ zones of control and thus move unhindered around them.
ca:  L'habilitat d'esta unitat d'esquivar li permet ignorar les 'zones de control' enemigues i, per tant, moure's sense cap problema al seu voltant.

en:  Illumination increases the lighting level in adjacent areas.
ca:  L'allumenació incrementa el nivell de lluminositat de les àrees adjacents.

en:  This unit can use one move to teleport between any two empty villages controlled by its side.
ca:  Esta unitat pot teletransportar-se entre dos aldees buides del propi bando en u dels seus moviments.

en:  In woodlands, this unit’s ambush skill renders it invisible to enemies unless it is immediately adjacent or has revealed itself by attacking.
ca:  En terreny boscós, l'habilitat d'emboscada d'esta unitat deixa esta unitat invisible als enemics, a menys que este immediatament adjacent o s'haja revelat a sí mateixa atacant.

en:  This unit is able to hide at night, leaving no trace of its presence.
ca:  Esta unitat pot amagar-se durant la nit, sense deixar rastre de la seua presència.

en:  This unit can hide in villages (with the exception of water villages), and remain undetected by its enemies, except by those standing next to it.
ca:  Esta unitat pot amagar-se en les aldees (ab la excepció de les aldees aquàtiques), i permanèixer indetectada pels seus enemics, a excepció dels que esten junt ad ella.

en:  This unit can move unseen in deep water, requiring no air from the surface.
ca:  Esta unitat pot moure's sense ser vista en aigües fondes, sense necessitar aire de la superficie.

en:  This unit gains 1 hitpoint added to its maximum whenever it kills a living unit.
ca:  Esta unitat guanya 1 punt de vida afegit al seu màxim quan mata a una unitat viva.

en:  Whenever its berserk attack is used, this unit continues to push the attack until either it or its enemy lies dead.
ca:  Cada volta que s'emplea el seu atac berserk, esta unitat continua atacant fins que ella o l'enemic jeu mort.

en:  If there is an enemy of the target on the opposite side of the target while attacking it, this unit may backstab, inflicting double damage by creeping around behind that enemy.
ca:  Si hi ha un enemic de l'objectiu en el costat opost de dit objectiu, mentres se li ataca, esta unitat pot apunyalar a l'objectiu per la esquena, infligint-li aixina el doble de dany, pel fet d'atacar per darrere.

en:  This unit is able to slow its enemies, halving their movement speed and attack damage until they end a turn.
ca:  Esta unitat és capaç de retardar als seus enemics, reduint a la mitat la seua velocitat de moviment i dany d'atac fins que acabe la tanda.

en:  The ability to turn the living to stone makes this unit extremely dangerous.
ca:  L'habilitat de convertir als vius en pedra fa que esta unitat siga extremadament perillosa.

en:  This unit’s marksmanship gives it a high chance of hitting targeted enemies, but only on the attack.
ca:  L'habilitat de tirador d'esta unitat li dóna una gran provabilitat d'encertar els seus enemics, pero només en l'atac.

en:  The swarming attacks of this unit become less deadly whenever its members are wounded.
ca:  Els atacs d'eixam d'esta unitat es tornen menys mortífers quan els seus membres esten ferits.

en:  Using a charging attack doubles both damage dealt and received; this does not affect defensive retaliation.
ca:  Un atac de càrrega dobla tant el dany causat com el rebut; açò no afecta els contraatacs quan la unitat defèn.

en:  During battle, this unit can drain life from victims to renew its own health.
ca:  Durant la batalla, esta unitat pot drenar vida de les seues víctimes per recuperar la seua.

en:  The length of this unit’s weapon allows it to strike first in melee, even in defense.
ca:  La llongitut de l'arma d'esta unitat li permet atacar primer en melé, inclús quan defèn.

en:  The victims of this unit’s poison will continually take damage until they can be cured in town or by a unit which cures.
ca:  Les víctimes del verí d'esta unitat continuaran rebent dany fins que siguen curats en una aldea o per alguna unitat que cure.

note: [trait]: id=loyal
en: loyal
ca: lleal

note: [trait]: id=loyal
en: female^loyal
ca: lleal

note: [trait]: id=loyal
en: Zero upkeep
ca: Manteniment nul

note: [trait]: id=undead
en: undead
ca: no mort

note: [trait]: id=undead
en: female^undead
ca: no morta

note: [trait]: id=elemental [trait]: id=mechanical [trait]: id=undead
en: Immune to drain, poison, and plague
ca: Immune a drenage, verí i plaga

note: [trait]: id=mechanical
en: mechanical
ca: mecànic

note: [trait]: id=mechanical
en: female^mechanical
ca: mecànica

note: [trait]: id=strong
en: strong
ca: fort

note: [trait]: id=strong
en: female^strong
ca: forta

note: [trait]: id=dextrous
en: dextrous
ca: destre

note: [trait]: id=dextrous
en: female^dextrous
ca: destra

note: [trait]: id=quick
en: quick
ca: ràpit

note: [trait]: id=quick
en: female^quick
ca: ràpida

note: [trait]: id=intelligent
en: intelligent
ca: sabut

note: [trait]: id=intelligent
en: female^intelligent
ca: sabuda

note: [trait]: id=resilient
en: resilient
ca: resistent

note: [trait]: id=resilient
en: female^resilient
ca: resistent

note: [trait]: id=healthy
en: healthy
ca: sà

note: [trait]: id=healthy
en: female^healthy
ca: sana

note: [trait]: id=fearless
en: fearless
ca: intrèpit

note: [trait]: id=fearless
en: female^fearless
ca: intrèpida

note: [trait]: id=fearless
en: Fights normally during unfavorable times of day/night
ca: Lluita normalment durant moments desfavorables del dia o la nit

note: [race]: id=bats
en: race^Bat
ca: Rat penat

note: [race]: id=bats
en: race+female^Bat
ca: Rata penada

note: [race]: id=bats
en: race^Bats
ca: Rats penats

note: [race]: id=drake
en: race^Drake
ca: Draco

note: [race]: id=drake
en: race+female^Drake
ca: Draca

note: [race]: id=drake
en: race^Drakes
ca: Dracos

note: [race]: id=dwarf
en: race^Dwarf
ca: Nano

note: [race]: id=dwarf
en: race+female^Dwarf
ca: Nana

note: [race]: id=dwarf
en: race^Dwarves
ca: Nanos

note: [race]: id=elf
en: race^Elf
ca: Elf

note: [race]: id=elf
en: race+female^Elf
ca: Elfa

note: [race]: id=elf
en: race^Elves
ca: Elfs

note: [race]: id=goblin
en: race^Goblin
ca: Goblin

note: [race]: id=goblin
en: race+female^Goblin
ca: Goblin

note: [race]: id=goblin
en: race^Goblins
ca: Goblins

note: [race]: id=gryphon, description=
en: race^Gryphon
ca: Grif

note: [race]: id=gryphon, description=
en: race+female^Gryphon
ca: Grifa

note: [race]: id=gryphon, description=
en: race^Gryphons
ca: Grifs

note: [race]: id=human
en: race^Human
ca: Humà

note: [race]: id=human
en: race+female^Human
ca: Humana

note: [race]: id=human
en: race^Humans
ca: Humans

note: [race]: id=lizard, description=
en: race^Saurian
ca: Sauri

note: [race]: id=lizard, description=
en: race+female^Saurian
ca: Sauria

note: [race]: id=lizard, description=
en: race^Saurians
ca: Sauris

note: [race]: id=mechanical
en: race^Mechanical
ca: Mecànic

note: [race]: id=mechanical
en: race+plural^Mechanical
ca: Mecànics

note: [race]: id=merman
en: race^Merman
ca: Sirènit

note: [race]: id=merman
en: race^Mermaid
ca: Sirena

note: [race]: id=merman
en: race^Mermen
ca: Sirènits

note: [race]: id=monster
en: race^Monster
ca: Mònstruo

note: [race]: id=monster
en: race^Monsters
ca: Mònstruos

note: [race]: id=naga
en: race^Naga
ca: Naga

note: [race]: id=naga
en: race^Nagas
ca: Nagues

note: [race]: id=ogre
en: race^Ogre
ca: Ogre

note: [race]: id=ogre
en: race+female^Ogre
ca: Ogra

note: [race]: id=ogre
en: race^Ogres
ca: Ogres

note: [race]: id=orc
en: race^Orc
ca: Orc

note: [race]: id=orc
en: race+female^Orc
ca: Orca

note: [race]: id=orc
en: race^Orcs
ca: Orcs

note: [race]: id=troll
en: race^Troll
ca: Troll

note: [race]: id=troll
en: race+female^Troll
ca: Troll

note: [race]: id=troll
en: race^Trolls
ca: Trolls

note: [race]: id=undead
en: race^Undead
ca: No morts

note: [race]: id=undead
en: race+female^Undead
ca: No morta

note: [race]: id=undead
en: race+plural^Undead
ca: No morts

note: [race]: id=wose
en: race^Wose
ca: Wose

note: [race]: id=wose
en: race^Woses
ca: Woses

en: Help
ca: Ajuda

en: <header>text='Units having this special attack'</header>
ca: <header>text='Unitats ab est atac especial'</header>

en: <header>text='Units having this ability'</header>
ca: <header>text='Unitats ab esta habilitat'</header>

en: level
ca: nivell

en: Advances from:
ca: Alvança de:

en: Advances to:
ca: Alvança a:

en: race^Miscellaneous
ca: Miscelànea

en: Race:
ca: Raça:

en: Abilities:
ca: Habilitats:

en: HP:
ca: PV:

en: Moves:
ca: Moviments:

en: Alignment:
ca: Alineació:

en: Required XP:
ca: Experiència requerida:

en: unit help^Attacks
ca: Atacs

en: unit help^Name
ca: Nom

en: Type
ca: Tipo

en: Strikes
ca: Colps

en: Range
ca: Alcanç

en: Special
ca: Especial

en: Resistances
ca: Resistències

en: Attack Type
ca: Tipo d'atac

en: Resistance
ca: Resistència

en: Terrain Modifiers
ca: Modificadors de terreny

en: Terrain
ca: Terreny

en: Defense
ca: Defensa

en: Movement Cost
ca: Cost de moviment

en: <header>text='Units of this race'</header>
ca: <header>text='Unitats d'esta raça'</header>

en:  < Back
ca:  < Arrere

en: Forward >
ca: Avant >

en: Reference to unknown topic:
ca: Referència a un tema desconegut:

en: corrupted original file
ca: archiu original corromput

en: Close
ca: Tancar

en: The Battle for Wesnoth Help
ca: Ajuda de Batalla per Wesnoth

en: Parse error when parsing help text:
ca: S'ha produït un erro analisant el text d'ajuda:
