Battle for Wesnoth 1.0 - en to eu translation catalogue (77 entries)

note: [time]: id=underground
en: Underground
eu: Lurazpia

note: [chance_to_hit]: id=magical
en: magical
eu: magikoa

note: [section]: id=introduction [topic]: id=..introduction
en: Introduction
eu: Sarrera

note: [section]: id=gameplay [topic]: id=..gameplay
en: Gameplay
eu: Jokua

note: [section]: id=traits_section [topic]: id=..traits_section
en: Traits
eu: Berezitasunak

note: [section]: id=units [topic]: id=..units
en: Units
eu: Unitateak

note: [section]: id=abilities_section [topic]: id=..abilities_section
en: Abilities
eu: Trebetasunak

note: [section]: id=weapon_specials [topic]: id=..weapon_specials
en: Weapon Specials
eu: Armen berezitasunak

note: [section]: id=terrains_section [topic]: id=..terrains_section
en: Terrains
eu: Lur motak

note: [topic]: id=introduction_topic
en: Overview
eu: Sarrera

note: [topic]: id=fundamentals
en: Fundamentals of Gameplay
eu: Jokuaren oinarriak

note: [topic]: id=about_game
en: About the Game
eu: Jokuari buruz

note: [topic]: id=recruit_and_recall
en: Recruiting and Recalling
eu: Biltzen eta Deitzen

note: [topic]: id=orbs
en: Orbs
eu: Bolatxo

note: [topic]: id=hitpoints
en: Hitpoints and Experience
eu: Minpuntuak eta Esperientzia

note: [topic]: id=movement
en: Movement
eu: Mugimendua

note: [topic]: id=combat
en: Combat
eu: Borrokak

note: [topic]: id=combat
en: 
    
    <header>text=Damage</header>
eu: 
    
    <header>text=Kaltea</header>

note: [topic]: id=damage_types_and_resistance
en: Damage Types and Resistance
eu: Kalte Motak eta Erresistentzia

note: [topic]: id=time_of_day
en: Time of Day
eu: Eguneko Ordua

note: [time]: id=dawn [time]: id=dawn_hour [topic]: id=time_of_day
en: Dawn
eu: Egunsentia

note: [time]: id=morning [topic]: id=time_of_day
en: Morning
eu: Goiza

note: [time]: id=afternoon [topic]: id=time_of_day
en: Afternoon
eu: Arratsaldea

note: [time]: id=dusk [time]: id=dusk_hour [topic]: id=time_of_day
en: Dusk
eu: Ilunabarra

note: [time]: id=first_watch [topic]: id=time_of_day
en: First Watch
eu: Lehen ikusketa

note: [time]: id=second_watch [topic]: id=time_of_day
en: Second Watch
eu: Bigarren ikusketa

note: [topic]: id=time_of_day
en: Keep in mind that some scenarios take place underground, where it is perpetually night!
eu: Gogoan izan GudaGune batzuk lur azpian direla, eta bertan beti gauez da!

note: [topic]: id=experience_and_advancement
en: Experience and Advancement
eu: Esperientzia eta Igoerak

note: [topic]: id=healing
en: Healing
eu: Sendaketak

note: [topic]: id=income_and_upkeep
en: Income and Upkeep
eu: Irabaziak eta Gastuak

note: [topic]: id=wrap_up
en: Wrap Up
eu: Bukatzeko

note: [topic]: id=license
en: License
eu: Lizentzia

note: [topic]: id=traits_intelligent
en: Intelligent
eu: Adimendun

note: [topic]: id=traits_quick
en: Quick
eu: Azkarra

note: [topic]: id=traits_resilient
en: Resilient
eu: Erresistente

note: [topic]: id=traits_strong
en: Strong
eu: Indartsua

note: [topic]: id=traits_loyal
en: Loyal
eu: Leiala

note: [topic]: id=traits_dextrous
en: Dextrous
eu: Trebea

note: [heals]: id=curing
en: cures
eu: osatzen du

note: [regenerate]: id=regenerates
en: regenerates
eu: birsortzen du

note: [leadership]: id=leadership
en: leadership
eu: buruzagia

note: [illuminates]: id=illumination
en: illuminates
eu: argitzen du

note: [teleport]: id=teleport
en: teleport
eu: teleportatu

note: [hides]: id=ambush
en: ambush
eu: Sarekada

note: [chance_to_hit]: id=marksman
en: marksman
eu: tiratzailea

note: [damage]: id=charge
en: charge
eu: kargatu

note: [poison]: id=poison
en: poison
eu: pozoia

note: [trait]: id=loyal
en: loyal
eu: leial

note: [trait]: id=loyal
en: Zero upkeep
eu: Zaintza gasturik ez

note: [trait]: id=undead
en: undead
eu: Ez Hilak

note: [trait]: id=strong
en: strong
eu: indartsua

note: [trait]: id=dextrous
en: dextrous
eu: trebea

note: [trait]: id=quick
en: quick
eu: azkarra

note: [trait]: id=intelligent
en: intelligent
eu: adimendun

note: [trait]: id=resilient
en: resilient
eu: erresistente

note: [trait]: id=healthy
en: healthy
eu: osasuntsu

en: Era:
eu: Garaia:

en: level
eu: maila

en: Advances to:
eu: Hurrengo unitatea:

en: Abilities:
eu: Trebetasunak:

en: HP:
eu: BP:

en: Moves:
eu: Mugimenduak:

en: Alignment:
eu: Lerrokatzea:

en: Required XP:
eu: Beharrezko EP:

en: Type
eu: Mota

en: Strikes
eu: Atakatu

en: Range
eu: Distantzia

en: Special
eu: Berezia

en: Resistances
eu: Erresistentzia

en: Attack Type
eu: Atake moeta

en: Resistance
eu: Erresistentzia

en: Terrain Modifiers
eu: Lursail modifikatzaileak

en: Terrain
eu: Lursaila

en: Defense
eu: Defentsa

en: Forward >
eu: Aurrera >

en: Close
eu: Itxi

en: The Battle for Wesnoth Help
eu: Wesnoth-eko Gudaren Laguntza
