Wesnoth 1.10 - en to gd translation catalogue (100 entries)

note: [brush]: id=brush-1
en: Single Hex
gd: Sia-cheàrnach singilte

note: [brush]: id=brush-2
en: Radius 1 Hex
gd: Sia-cheàrnach rèideas 1

note: [brush]: id=brush-3
en: Radius 2 Hex
gd: Sia-cheàrnach rèideas 2

note: [brush]: id=brush-nw-se
en: Hex Line NW-SE
gd: Loidhne sia-cheàrnach ITh-EDh

note: [brush]: id=brush-sw-ne
en: Hex Line SE-NW
gd: Loidhne sia-cheàrnach ITh-EDh

note: [editor_group]: id=all
en: all
gd: Na h-uile cruth-tìre

note: [editor_group]: id=water
en: water
gd: uisge

note: [editor_group]: id=flat
en: flat
gd: rèidh

note: [editor_group]: id=desert
en: desert
gd: fàsach

note: [editor_group]: id=embellishments
en: embellishments
gd: sgeadachadh

note: [editor_group]: id=forest
en: forest
gd: coille

note: [editor_group]: id=fall
en: fall
gd: foghar

note: [editor_group]: id=frozen
en: frozen
gd: reòite

note: [editor_group]: id=rough
en: rough
gd: garbh

note: [editor_group]: id=cave
en: cave
gd: uamh

note: [editor_group]: id=obstacle
en: obstacle
gd: cnap-starra

note: [editor_group]: id=village
en: village
gd: baile

note: [editor_group]: id=castle
en: castle
gd: caisteal

note: [editor_group]: id=bridge
en: bridge
gd: drochaid

note: [editor_group]: id=special
en: special
gd: sònraichte

note: [editor_times]: id=empty
en: None
gd: Falamh

note: [editor_times]: id=test
en: Test
gd: Deuchainn

note: [editor_times]: id=default
en: Default
gd: Tùsail

note: [editor_times]: id=summer
en: Summer
gd: Samhradh

note: [editor_times]: id=winter
en: Winter
gd: Geamhradh

note: [editor_times]: id=underground
en: Underground
gd: Fon talamh

note: [editor_times]: id=deep_underground
en: Deep Underground
gd: Fada fon talamh

note: [editor_times]: id=indoors
en: Indoors
gd: Taobh a-staigh

note: [editor_times]: id=24
en: 24 Hour Schedule
gd: Sgeideal 24 uairean

note: [editor_times]: id=after_the_fall
en: After the Fall
gd: Às dèidh an Tuiteam

note: [theme]: id=editor
en: theme^Editor
gd: Deasaiche

note: [menu]: id=menu-editor-file, type=turbo
en: File
gd: Faidhle

note: [menu]: id=menu-editor-map
en: Map
gd: Mapa

note: [menu]: id=menu-editor-transitions
en: Transition Update
gd: Ùrachadh an tar-mhùthaidh

note: [menu]: id=menu-editor-window
en: Window
gd: Uinneag

note: [menu]: id=menu-editor-areas
en: Areas
gd: Raointean

note: [menu]: id=menu-editor-local-time
en: Assign Local Time
gd: Sònraich an t-àm ionadail

note: [menu]: id=menu-editor-local-schedule
en: Assign Local Time Schedule
gd: Sònraich sgeideal an ama ionadail

note: [menu]: id=menu-editor-side
en: Side
gd: Taobh

note: [label]: id=villages-icon
en: villages
gd: bailtean

note: [label]: id=units-icon
en: units
gd: aonadan

note: [menu]: id=switch_time
en: Time Schedule Menu
gd: Clàr-taice sgeideal an ama

note: [menu]: id=menu-playlist
en: Playlist
gd: Liosta-chluich

note: [menu]: id=menu-editor-schedule
en: Assign Time Schedule
gd: Sònraich sgeideal an ama

en: Identifier:
gd: Aithnichear:

en: Name:
gd: Ainm:

en: Type:
gd: Seòrsa:

en: Level:
gd: Leibheil:

en: Cost:
gd: Cosgais:

en: Recruit:
gd: Trus:

en: Fatal error
gd: Mearachd mharbhtach

en: Do you really want to quit?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson fàgail?

en: Do you really want to quit? Changes in the map since the last save will be lost.
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson fàgail? Thèid na h-atharraichean a rinn thu air a’ mhapa an dèidh an t-sàbhalaidh mu dheireadh air chall.

en: Do you really want to quit? The following maps were modified and all changes since the last save will be lost:
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson fàgail? Chaidh na mapaichean seo atharrachadh is thèid na h-atharraichean a rinn thu orra an dèidh an t-sàbhalaidh mu dheireadh air chall.

en: Quit
gd: Fàg an-seo

en: No editor time-of-day found.
gd: Cha deach àm-an-latha deasaiche a lorg.

en: Change Unit ID
gd: Atharraich ID an aonaid

en: Rename Unit
gd: Thoir ainm ùr air an aonad

en: Name:
gd: Ainm:

en: (New Map)
gd: (Mapa ùr)

en: Choose a File to Open
gd: Tagh faidhle airson fhosgladh

en: (New Scenario)
gd: (Cnàmh-sgeul ùr)

en: (Unnamed Area)
gd: (Raon gun ainm)

en: (New Side)
gd: (Taobh ùr)

en: Choose a Mask to Apply
gd: Tagh masg airson cur an sàs

en: Error loading mask
gd: Mearachd le luchdadh a’ mhasga

en: Identifier:
gd: Aithnichear:

en: Rename Area
gd: Thoir ainm ùr air an raon

en: Choose Target Map
gd: Tagh mapa amais

en: Error loading map
gd: Mearachd le luchdadh a’ mhapa

en: Save the Map As
gd: Sàbhail am mapa mar

en: The file already exists. Do you want to overwrite it?
gd: Tha am faidhle ann mu thràth. A bheil thu airson sgrìobhadh thairis air?

en: Save the Scenario As
gd: Sàbhail an cnàmh-sgeul mar

en: No random map generators found.
gd: Cha deach gineadair mhapaichean tuaireamach a lorg.

en: Map creation failed.
gd: Dh’fhàillig le cruthachadh a’ mhapa.

en: Unsaved Changes
gd: Atharraichean gun shàbhaladh

en: Do you want to discard all changes you made to the map since the last save?
gd: A bheil thu airson a h-uile atharrachadh a rinn thu air a’ mhapa bhon t-sàbhaladh mu dheireadh a thilgeil air falbh?

en: This scenario is already open.
gd: Tha an cnàmh-sgeul seo fosgailte mar-thà.

en: This map is already open.
gd: Tha am mapa seo fosgailte mu thràth.

en: Scenario saved.
gd: Cnàmh-sgeul air a shàbhaladh.

en: Map saved.
gd: Mapa air a shàbhaladh.

en: Loaded embedded map data
gd: Dàta leabaichte a’ mhapa air luchdadh

en: Map loaded from scenario
gd: Mapa air luchdadh bho chnàmh-sgeul

en: Loaded referenced map file:
    $new
gd: Faidhle mapa le iomradh air air a luchdadh:
    $new

en: Player
gd: Cluicheadair

en: The size of the target map is different from the current map
gd: Tha meud a’ mhapa amais eadar-dhealaichte bhon mhapa seo

en: File not found
gd: Cha deach am faidhle a lorg

en: Empty file
gd: Faidhle falamh

en: The map file looks like a scenario, but the map_data value does not point to an existing file
gd: Tha coltas cnàmh-sgeòil air an fhaidhle mapa seo, ach chan eil an luach map_data a’ tomhadh ri faidhle a tha ann

en: Could not save the scenario: $msg
gd: Cha b' urrainn dhuinn an cnàmh-sgeul a shàbhaladh: $msg

en: Could not save into scenario
gd: Cha b' urrainn dhuinn sàbhaladh dhan chnàmh-sgeul

en: Could not save the map: $msg
gd: Cha b' urrainn dhuinn am mapa a shàbhaladh: $msg

en: (Unknown Group)
gd: (Buidheann neo-aithnichte)

en: (non-core)
gd: (neo-eitean)

en: Will not work in game without extra care.
gd: Chan obraich seo sa gheama gun chùram a bharrachd.

en: FG:
gd: Beulaibh:

en: BG:
gd: Cùlaibh:

en: Choose File
gd: Tagh faidhle

en: player^None
gd: Gin

en: Player $player_number
gd: Cluicheadair $player_number
