Battle for Wesnoth 0.8.5-CVS - en to el translation catalogue (57 entries)

note: [brush]: id=brush-1
en: Single Hex
el: Σκέτο Εξάγωνο

note: [brush]: id=brush-2
en: Radius 1 Hex
el: Εξαγωνική Ακτίνα 1

note: [brush]: id=brush-3
en: Radius 2 Hex
el: Εξαγωνική Ακτίνα 2

note: [brush]: id=brush-nw-se
en: Hex Line NW-SE
el: Σειρά Εξαγώνων ΒΔ με ΝΑ

note: [brush]: id=brush-sw-ne
en: Hex Line SE-NW
el: Σειρά Εξαγώνων ΝΑ με ΒΔ

note: [editor_group]: id=all
en: all
el: όλα

note: [editor_group]: id=water
en: water
el: νερό

note: [editor_group]: id=flat
en: flat
el: πεδιάδα

note: [editor_group]: id=desert
en: desert
el: έρημος

note: [editor_group]: id=embellishments
en: embellishments
el: διακοσμητικά στοιχεία

note: [editor_group]: id=forest
en: forest
el: δάσος

note: [editor_group]: id=fall
en: fall
el: ρήγμα

note: [editor_group]: id=frozen
en: frozen
el: παγωμένο πεδίο

note: [editor_group]: id=rough
en: rough
el: τραχύ πεδίο

note: [editor_group]: id=cave
en: cave
el: σπηλιά

note: [editor_group]: id=obstacle
en: obstacle
el: εμπόδιο

note: [editor_group]: id=village
en: village
el: χωριό

note: [editor_group]: id=castle
en: castle
el: κάστρο

note: [editor_group]: id=bridge
en: bridge
el: γεφύρι

note: [editor_group]: id=special
en: special
el: ειδικό

note: [editor_times]: id=empty
en: None
el: Τίποτα

note: [menu]: id=menu-editor-file, type=turbo
en: File
el: Αρχείο

note: [menu]: id=menu-editor-map
en: Map
el: Χάρτης

note: [menu]: id=menu-editor-window
en: Window
el: Άνοιγμα σε Παράθυρο

note: [label]: id=villages-icon
en: villages
el: χωριά

en: Fatal error
el: Σοβαρό σφάλμα

en: Do you really want to quit?
el: Θελετα πραγματικά να αποχωρήσετε;

en: Do you really want to quit? Changes in the map since the last save will be lost.
el: Θελετα πραγματικά να αποχωρήσετε; Τροποποιήσεις στον χάρτη μετά την τελευταία αποθήκευση δεν θα αποθηκευτούν!

en: Do you really want to quit? The following maps were modified and all changes since the last save will be lost:
el: Θελετα πραγματικά να αποχωρήσετε; Οι ακόλουθοι χάρτες ειχαν τροποποιηθεί και όλες οι τροποποιήσεις στον χάρτη μετά την τελευταία αποθήκευση θα χαθούν!

en: Quit
el: Έξοδος

en: No editor time-of-day found.
el: Δεν βρέθηκε επεξεργαστής ωρας.

en: (New Map)
el: (Νέος Χάρτης)

en: Choose a Mask to Apply
el: Επιλέξτε συγκάλυψη για να εφαρμοστεί

en: Error loading mask
el: Σφάλμα κατά την φόρτωση συγκάλυψης

en: Choose Target Map
el: Επιλέξτε χάρτη για φόρτωση

en: Error loading map
el: Σφάλμα κατά την φόρτωση χάρτη

en: Save the Map As
el: Αποθήκευση χάρτη ως

en: The file already exists. Do you want to overwrite it?
el: Ο χάρτης υπάρχει ήδη. Θέλετε να αντικατασταθεί ο παλιός;

en: No random map generators found.
el: Δεν βρέθηκαν τυχαίοι παραγωγοί χαρτών

en: Map creation failed.
el: Η δημειουργία χάρτη ηταν αποτυχημένη.

en: Unsaved Changes
el: Μη αποθηκευμένες τροποποιήσεις

en: Do you want to discard all changes you made to the map since the last save?
el: Θέλετε να παραμερίσετε όλες τις τροποποιήσεις μετά την τελευταία αποθήκευση;

en: This map is already open.
el: Ο χάρτης ειναι ίδη ανοικτός.

en: Map saved.
el: Ο χάρτης αποθηκεύτηκε.

en: Loaded embedded map data
el: Φόρτωση ενσωματωμένων δεδομένων του χάρτη

en: Map loaded from scenario
el: Φόρτωση χάρτη απο τους χάρτες με σενάριο

en: Loaded referenced map file:
    $new
el: Φὀρτωση αρχείου χάρτη που παραπέμπεται:
    $new

en: Player
el: Παίκτης

en: The size of the target map is different from the current map
el: To μέγεθος του επιλεγμένου χάρτη είναι διαφορετικό απο αυτό του τρέχοντος χαρτη

en: File not found
el: Αρχείο δεν βρέθηκε

en: The map file looks like a scenario, but the map_data value does not point to an existing file
el: Ο χάρτης μοιάζει σε χάρτη με σενάριο, αλλά η τιμή map_data δεν παραπέμπει σε ένα υπάρχον αρχείο

en: Could not save into scenario
el: Δεν ήταν δυνατό να αποθηκευτεί ο χάρτης ως χάρτης με σενάριο

en: Could not save the map: $msg
el: Δεν ήταν δυνατό να αποθηκευτεί ο χάρτης: $msg

en: (Unknown Group)
el: (Άγνωστη Ομάδα)

en: (non-core)
el: (μη-βασικό)

en: Will not work in game without extra care.
el: Δεν θα λειτουργήσει εντός παιχνιδιού χωρις περισσότερο μεράκι.

en: Player $player_number
el: Παίκτης $player_number
