wescamp-i 18n - en to nl translation catalogue (8 entries)

note: [campaign]: id=Delfadors_Memoirs
en: Mage
nl: Magiër

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Delfador
nl: Dood van Delfador

note: [objective]: condition=win
en: Defeat enemy leader
nl: Versla de vijandige leider

note: [message]: speaker=Hagha-Tan
en: Yes... yes... slay them, my assassins!
nl: Ja.... ja... slacht ze af, mijn sluipmoordenaars!

note: [scenario]: id=11_Wasteland
en: Wasteland
nl: Woesternij

note: [attack]: type=impact
en: staff
nl: staf

note: [attack]: type=impact
en: crush
nl: verpletter

note: [attack]: type=impact
en: entangle
nl: omwortel
