wescamp-i 18n - en to ca translation catalogue (42 entries)

note: [campaign]: id=An_Orcish_Incursion
en: An Orcish Incursion
ca: Una Incursió d'Orcs

note: [campaign]: id=An_Orcish_Incursion
en: AOI
ca: UIO

note: [campaign]: id=An_Orcish_Incursion
en: (Beginner)
ca: (Principiant)

note: [campaign]: id=An_Orcish_Incursion
en: Fighter
ca: Lluitador

note: [campaign]: id=An_Orcish_Incursion
en: Lord
ca: Senyor

note: [campaign]: id=An_Orcish_Incursion
en: (Challenging)
ca: (Desafiador)

note: [campaign]: id=An_Orcish_Incursion
en: High Lord
ca: Gran Senyor

note: [about]
en: Campaign Design
ca: Diseny de la Campanya

note: [about]
en: Adaptation for mainline
ca: Adaptació per a les Campanyes Principals

note: [scenario]: id=01_Defend_the_Forest
en: Defend the Forest
ca: Defén el Bosc

note: [objective]: condition=win
en: Defeat Urugha
ca: Derrota a Urugha

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Erlornas
ca: Mort d'Erlornas

note: [message]: id=Lomarfel
en: Yes, my lord!
ca: ¡Sí, mon senyor!

note: [scenario]: id=02_Assassins
en: Assassins
ca: Assessins

note: [objectives]
en: Hint:
    Assassins are hard to hit, and their poison is insidious. Stay close to the villages, where poisoning can be cured, and force your enemies to attack you from the river.
ca: Consell:
    Els assessins son difícils de pegar, i el seu verí es insidiós. Quedeu-vos prop dels pobles, on els enverinats poden curar-se, i obliga als teus enemics a que t'ataquen des del riu.

note: [objective]: condition=win
en: Defeat Gharlsa
ca: Derrota a Gharlsa

note: [objectives]
en: Hint:
    There are no villages in this scenario — you must use healers instead. Use hit-and-run tactics to weaken enemy units who cannot heal themselves.
ca: Consell:
    No hi ha cap poble en est escenari - deus usar a sanadors en el seu lloc. Usa tàctiques de colpejar i córrer per a debilitar a les unitats enemigues que no poden sanar a sí mateixes.

note: [objective]: condition=win
en: Defeat Gnargha
ca: Derrota a Gnargha

note: [scenario]: id=04_Valley_of_Trolls
en: Valley of Trolls
ca: Vall de Trolls

note: [objective]: condition=win
en: Defeat all enemy leaders
ca: Derrota a tots els líders enemics

note: [message]: role=Advisor
en: We are far from our lands, now, Erlornas, and we have driven the orcs from the forest. Why do we not return home?
ca: Ara estem llunt de les nostres terres, Erlornas, i hem expulsat als orcs del bosc. ¿Per qué no tornem a casa?

note: [message]: role=Advisor
en: It would be dire indeed for us if these orcs have magic to add to their battle-might.
ca: Seria realment greu per a nosatres si estos orcs tingueren magia que afegir a la seua força en batalla.

note: [message]: id=Erlornas
en: We must discover if this is so.
ca: Hem de descobrir si açò és aixina.

note: [message]: role=Advisor
en: Information will do us no good if we are killed before we return with it! These mountains look like troll territory.
ca: ¡L'informació no nos servirà de res si nos maten abans de que pugam tornar! Estes montanyes pareixen territori de trolls.

note: [scenario]: id=05_Linaera_the_Quick
en: Linaera the Quick
ca: Linaera el Ràpit

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Linaera
ca: Mort de Linaera

note: [message]: role=Advisor
en: It trespasses, and should be driven out!
ca: ¡Entre sens autorisació i serà expulsat!

note: [message]: role=Advisor
en: My lord... humans cannot be trusted! They shift their allegiances with the changing of the wind!
ca: ¡Mon senyor... no pot confiar en els humans! ¡Canvien les seues llealtats ab el canvi del vent!

note: [message]: id=Erlornas
en: That may be, but I do not think this one will betray us to the orcs. And we may need her assistance, too: that is a powerful force of orcs ahead.
ca: Potser, pero no crec que este nos traicione als orcs. I també podem necessitar la seua ajuda: tenim a una poderosa força poderosa d'orcs davant.

note: [scenario]: id=06_A_Detour_through_the_Swamp
en: A Detour through the Swamp
ca: Un Rodeig a través del Pantà

note: [objectives]
en: Hint:
    Undead are resistant to physical attack. Use mages to attack the undead, and elves to protect and support the mages.
ca: Consell:
    Els no morts són resistents a l'atac físic. Usa als macs per a atacar als no-morts, i als elfs per a protegir i ajudar als macs.

note: [objective]: condition=win
en: Defeat Keremal
ca: Derrota a Keremal

note: [message]: speaker=Linaera
en: The evil spirits who have settled in this wetland have turned it into a vile bog. My apprentices and I have the power to dispel them, but you must protect us from their weapons.
ca: Els esperits malvats que s'han establit en estes humides terres les han convertit en un asquerós fangar. Els meus deprenents i yo tenim el poder per a expulsar-los, pero vosté deu protegir-nos de les seues armes.

note: [message]: id=Erlornas
en: All is lost! Without Linaera’s help, I cannot hope to defeat these horrifying apparitions!
ca: ¡És la fi! ¡Sense l'ajuda de Linaera no tinc possibilitats de derrotar ad estes horribles aparicions!

note: [message]: id=Erlornas
en: Certainly... I shall be glad of your help.
ca: Per supost... la teua ajuda serà benvinguda.

note: [scenario]: id=07_Showdown
en: Showdown
ca: Enfrontament

note: [message]: speaker=Rualsha
en: Puny elves! My full army will be here soon, and then we will crush you. You will beg for a quick death!
ca: ¡Elfs escarransits! Pronte estarà el meu eixércit complet ací, i llavors vos esclafarem. ¡Pregareu per una mort ràpida!

note: [message]: speaker=unit
en: You may slay me, Erlornas, but my people live on. They will not forget! They will pursue you, and destroy you utterly... we will... we... arrgh...
ca: Pots matar-me, Erlornas, pero la meua gent seguirà vivint. ¡No s'oblidaran! Et perseguiran, i et destruiran completament... nosatres... nos... arrgh...

note: [message]: speaker=narrator
en: But Rualsha overestimated the will of his troops. With their leader dead, they scattered, and fled from the elves back to their fastnesses in the far north.
ca: Pero Rualsha va sobrestimar la voluntat de les seues tropes. Ab el seu líder mort, es varen dispersar i varen fugir dels elfs de nou a les seus fortalees allà al nort.

note: [message]: id=Erlornas
en: It grieves me to take life, even of a barbarian such as Rualsha.
ca: M'afligix llevar la vida, inclús la d'un bàrbar com Rualsha.

note: [message]: role=Advisor
en: If the orcs press us, we shall need to become more accustomed to fighting.
ca: Si els orcs nos pressionen, necessitarem acostumar-nos a lluitar més.

note: [message]: id=Erlornas
en: I fear it will be so. We have won a first victory here, but dark times come upon its heels.
ca: Em tem que aixina serà. Hem conseguit ací una primera victòria, pero s'acosten irremediablement temps obscurs.
