Battle for Wesnoth 1.2 - en to sk translation catalogue (112 entries)

note: [multiplayer]: id=multiplayer_A_New_Land
en: 4p — A New Land
sk: (4) - Nová zem

note: [multiplayer]: id=multiplayer_A_New_Land
en: This 4p survival scenario allows you to construct buildings and terraform the land. Use map settings. The recommended starting gold is 100.
sk: Tento scenár pre 4 hráčov ti umožňuje stavať budovy a meniť zem. Použi predvolené nastavenia mapy. Odporúčané počiatočné zlato je 100.

note: [part]
en: In the aftermath of the great war the remnants of humanity fled to an obscure secluded glen. Though they knew they could not hide from the mighty armies that had crushed their homeland, the leaders of the resistance hoped only for enough time to rebuild their forces.
sk: Po skončení veľkej vojny zvyšky ľudí utiekli do neznámeho údolia. Aj keď vedeli, že sa tu neschovajú pred obrovskými armádami, ktoré zničili ich domovinu, dúfali v dostatok času na znovuvybudovanie svojich síl.

note: [objectives]
en: Right-click on your leader during your turn for help
sk: Klikni pravým tlačidlom myši na tvojho veliteľa pre nápovedu.

note: [objective]: condition=win
en: You must survive until turn 25.
sk: Prežiješ do 25. kola.

note: [side]
en: teamname^Team 1
sk: Tím 1

note: [side]: type=Death Knight [side]: type=Orcish Sovereign
en: teamname^Team 2
sk: Tím 2

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The northwest undead now have 10 less income.
sk: Zničil si baňu na hríby. Severozápadným nemŕtvym sa znížil príjem o 10.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The northeast orcs now have 10 less income.
sk: Zničil si baňu na hríby. Severovýchodným orkom sa znížil príjem o 10.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The southwest orcs now have 10 less income.
sk: Zničil si baňu na hríby. Severozápadným orkom sa znížil príjem o 10.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The southeast undead now have 10 less income.
sk: Zničil si baňu na hríby. Severovýchodným nemŕtvym sa znížil príjem o 10.

note: [message]: speaker=narrator
en: One of your peasants has happened upon some spiders’ nests in the north and south.
sk: Jeden z roľníkov natrafil na hniezdo pavúkov na severe a na juhu.

note: [message]: type=Peasant
en: I swear I saw somebody trapped in the spider’s web. Maybe we should rescue him?
sk: Prisahám, že som videl niekoho chyteného v pavúčej sieti. Nemali by sme im pomôcť?

note: [message]: speaker=narrator
en: Move any unit next to these captives and they will join your side. The spiders guarding each captive are currently wounded, the sooner you get there the better chance you have of killing them.
sk: Presuň hociktorú tvoju jednotku k zajatým a oni sa k tebe pridajú. Pavúci strážiaci každého zajatca sú momentálne zranení, takže čím skôr sa k nim dostaneš, o to väčšiu máš šancu na ich zničenie.

note: [message]: speaker=narrator
en: Your men report strange sounds coming from some caves to the east and west.
sk: Tvoji muži hlásia zvláštne zvuky vychádzajúce z niektorých jaskýň na východe a západe.

note: [message]
en: It would seem the enemy has built some underground mushroom mines nearby — it must be where the mainstay of their resources are produced. If we could destroy them our chances wouldn’t nearly be so slim.
sk: Vyzerá to tak, že nepriateľ postavil podzemné bane na hríby - práve tie sú asi oporou ich ekonomiky. Ak ich zničíme, naše šance na víťazstvo narastú.

note: [message]: speaker=narrator
en: Move any unit onto these villages to destroy the mine. Each one you destroy will reduce the enemy’s income by 10.
sk: Premiestni hociktorú z tvojich jednotiek do týchto dedín, aby si zničil baňu. Každá, ktorú zničíš, zníži príjem nepriateľa o 10.

note: [message]
en: This battle is nearly at an end. Victory is close at hand!
sk: Bitka sa blíži ku koncu. Víťazstvo je na dosah!

note: [message]
en: We have survived the onslaught! The tide of the battle has turned, victory cannot elude us now!
sk: Prežili sme útok! Víťazstvo je už skoro naše!

note: [message]: speaker=narrator
en: You have won the game, but you may continue if you wish...
sk: Vyhral si hru. Ak chceš môžeš ale pokračovať ďalej...

note: [message]: speaker=unit
en: I have fallen, but all is not lost!
sk: Umieram, ale nie všetko je stratené!

note: [message]: speaker=unit
en: I am done for, but we have yet to lose this battle!
sk: Toto je môj koniec, ale bitka pokračuje ďalej!

note: [message]: speaker=unit
en: Comrades, avenge me!
sk: Priatelia, pomstite ma!

note: [message]: speaker=unit
en: Do not fear, there is hope for us still!
sk: Ešte stále máme nádej na víťazstvo!

note: [message]: speaker=narrator
en: The chest contains $oc_treasure gold.
sk: Truhlica obsahuje $oc_treasure zlata.

note: [option]
en: Return to menu
sk: Návrat do menu

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator
en: Peasants
sk: Roľníci

note: [message]: speaker=narrator
en: Peasants are your workers. Depending on the terrain, right-clicking on a peasant allows you to terraform the landscape and/or build castles, mines, farms, villages and universities.
sk: Roľníci sú tvoji robotníci. Klikni pravým tlačidlom myši na roľníka pre výber akcie, ktorú má vykonať. Ponuka závisí od terénu, na ktorom stojí.

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator
en: Mages
sk: Mágovia

note: [message]: speaker=narrator
en: Mages are your wise men. They can study at universities, pursuing advances in mining, farming and recruitment.
sk: Mágovia predstavujú najmúdrejšiu časť populácie. Môžu študovať v univerzitách, získavajúc vylepšenia ťažby hornín, poľnohospodárstva a verbovania.

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator
en: Farms
sk: Farmy

note: [message]: speaker=narrator
en: Farms can only be planted on grassland. Move a peasant onto a farm and he will begin to automatically harvest the cash crop.
sk: Farmy môžu byť postavené len na lúke. Presuň roľníka na farmu aby začal automaticky zbierať úrodu.

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator
en: Villages
sk: Dediny

note: [message]: speaker=narrator
en: Villages can only be built on grassland. They provide income and healing as usual. Right-click on a peasant in a village and you can establish a university.
sk: Dediny môžu byť postavené len na lúke. Poskytujú liečenie a príjem tak, ako normálne. Klikni pravým tlačidlom na roľníka v dedine, aby tam založil univerzitu.

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator
en: Mines
sk: Bane

note: [message]: speaker=narrator
en: Mines can be built on hills or mountains. A peasant on a mine will automatically dig for gold at the start of your turn.
sk: Bane môžu byť postavené v kopcoch. Roľník stojaci na bani začne automaticky ťažiť zlato na začiatku tvojho kola.

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator
en: Universities
sk: Univerzity

note: [message]: speaker=narrator
en: Any of the ‘Elvish’ style villages represent universities. At the start of your turn, Mages in universities automatically add to the study progress of your chosen research target. Right-click on a mage in a university to change research target.
sk: Každá 'elfská' dedina reprezentuje univerzitu. Na začiatku tvojho kola mágovia v univerzitách automaticky pokročia so štúdiom tebou vybranej veci. Klikni pravým tlačidlom na mága v univerzite, aby si mohol zmeniť cieľ štúdia.

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator [set_menu_item]: id=anl_diplomacy
en: Diplomacy
sk: Diplomacia

note: [message]: speaker=narrator
en: Right-clicking on your leader when in a university allows you to select special diplomatic options.
sk: Klikni pravým tlačidlo myši na tvojho veliteľa stojaceho na univerzite, aby si mohol použiť diplomatické možnosti.

note: [set_menu_item]: id=anl_help
en: Help
sk: Nápoveda

note: [message]: speaker=narrator
en: A New Land — Help
sk: Nová zem - nápoveda

note: [message]: speaker=narrator
en: Select a topic.
sk: Vyber tému.

note: [option]: speaker=narrator
en: Done
sk: Hotovo

note: [message]: speaker=unit
en: I hereby donate 20 gold to the coffers of $df_player_name|.
sk: Týmto darujem 20 zlatiek môjmu spolubojovníkovi $df_player_name|.

note: [message]: speaker=unit
en: $sf_player_name|, since our wisdom exceeds yours I have instructed my scholars to further your understanding of agriculture.
sk: $sf_player_name|, nakoľko naše znalosti prevyšujú tie vaše v oblasti poľnohospodárstva, prikázal som mojim učencom rozšíriť váš obzor v tejto oblasti.

note: [message]: speaker=unit
en: $sm_player_name|, since the wisdom of my people exceeds yours I have instructed my scholars to aid you in your efforts to learn the science of mining.
sk: $sm_player_name|, keďže znalosti môjho ľudu v ťažbe hornín sú na vyššej úrovni ako tie vaše, nakázal som mojim učencom pomôcť vám pochopiť fyziku dobývania hornín.

note: [message]: speaker=unit
en: You know worryingly little about the arts of war, $sw_player_name|. I feel an obligation to instruct you in this vital matter.
sk: Nevieš skoro nič o vojenstve, $sw_player_name|. Cítim sa povinný ťa poučiť v tejto významnej oblasti.

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of agriculture
sk: <span color='green'>$player_name</span>
    Zdieľať úroveň poľnohospodárstva

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of mining
sk: <span color='green'>$player_name</span>
    Zdieľať úroveň baníctva

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of warfare
sk: <span color='green'>$player_name</span>
    Zdieľať úroveň vojenstva

note: [message]: speaker=unit
en: Diplomatic Options
sk: Diplomatické možnosti

note: [message]: speaker=unit
en: What shall I do?
sk: Čo mám robiť?

note: [option]: speaker=unit
en: Nothing
sk: Nič

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Donate Funds</span>
    Give 20 gold to another player
sk: <span color='green'>Daruj zlato</span>
    Daruj 20 zlata inému hráčovi

note: [message]: speaker=unit
en: Who will you donate funds to?
sk: Komu poskytneš finančné zdroje?

note: [option]: speaker=unit
en: Back
sk: Späť

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Share Knowledge</span>
    Help an ally with their research
sk: <span color='green'>Zdieľaj vedomosti</span>
    Pomôž spojencovi s jeho výskumom

note: [message]: speaker=unit
en: Who will you share knowledge with?
sk: S kým budeš zdieľať vedomosti?

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Negotiate with the Dwarves</span>
    Lets you recruit a Dwarvish unit
    Negotiation Progress: $player_$side_number|.leader_option_1.progress|/$player_$side_number|.leader_option_1.target
sk: <span color='green'>Vyjednávanie s Trpaslíkmi</span>
    Umožňuje najímanie Trpasličích jednotiek
    Stav vyjednávania: $player_$side_number|.leader_option_1.progress|/$player_$side_number|.leader_option_1.target

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Negotiate with the Elves</span>
    Lets you recruit an Elvish unit
    Negotiation Progress: $player_$side_number|.leader_option_2.progress|/$player_$side_number|.leader_option_2.target
sk: <span color='green'>Vyjednávanie s Elfmi</span>
    Umožňuje najímanie Elfských jednotiek
    Stav vyjednávania: $player_$side_number|.leader_option_2.progress|/$player_$side_number|.leader_option_2.target

note: [message]: speaker=narrator
en: Negotiation Complete
sk: Vyjednávanie hotové

note: [message]: speaker=narrator
en: Our talks are complete — the Dwarves will gladly fight by your side. Which of our brethren do you want to recruit?
sk: Naše poslanie je splnené - Trpaslíci budú radi bojovať po tvojom boku. Ktorých z našich bratov chceš najímať?

note: [message]: speaker=narrator
en: Our talks are complete — the Elves shall aid you in this battle. Which our of kin do you wish to recruit?
sk: Naše poslanie je splnené - Elfovia ti pomôžu v tejto bitke. Ktorých z nášho druhu chceš najímať?

note: [set_menu_item]: id=anl_choose_new_recruit
en: Choose New Recruit
sk: Vyber si novú jednotku

note: [message]: speaker=narrator [message]: speaker=unit
en: Study Complete
sk: Výskum dokončený

note: [message]: speaker=unit
en: Which type of unit would you like to be able to recruit?
sk: Ktorý typ jednotky chceš najímať?

note: [set_menu_item]: id=anl_oversee_research
en: Oversee Research
sk: Skontrolovať výskum

note: [message]: speaker=unit
en: Research
sk: Výskum

note: [message]: speaker=unit
en: We are currently studying $player_$side_number|.research.target_language_name|. To which end would you have our scholars devote their minds?
    
    Our farms produce $player_$side_number|.farming.gold|g
    Our mines produce $player_$side_number|.mining.gold|g
sk: Práve skúmame $player_$side_number|.research.target_language_name|. Čím chceš aby sa naši učenci zaoberali?
    
    Poľnohospodárstvo produkuje $player_$side_number|.farming.gold| zlatých
    Ťažba hornín produkuje $player_$side_number|.mining.gold| zlatých

note: [option]: speaker=unit
en: Continue as before
sk: Pokračovať ako predtým

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Agriculture</span>
    Farmers produce +1 gold
    Study Progress: $player_$side_number|.farming.progress|/$player_$side_number|.farming.target
sk: <span color='green'>Poľnohospodárstvo</span>
    Farmári produkujú +1 zlata
    Stav výskumu: $player_$side_number|.farming.progress|/$player_$side_number|.farming.target

note: [command] [research]
en: agriculture
sk: poľnohospodárstvo

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Mining</span>
    Miners produce +1 gold
    Study Progress: $player_$side_number|.mining.progress|/$player_$side_number|.mining.target
sk: <span color='green'>Ťažba</span>
    Baníci produkujú +1 zlata
    Stav vyskumu: $player_$side_number|.mining.progress|/$player_$side_number|.mining.target

note: [command]
en: mining
sk: ťažba

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Warfare</span>
    Allows you to recruit a new type of unit
    Study Progress: $player_$side_number|.warfare.progress|/$player_$side_number|.warfare.target
sk: <span color='green'>Vojenstvo</span>
    Umožňuje najímať nové druhy jednotiek
    Stav výskumu: $player_$side_number|.warfare.progress|/$player_$side_number|.warfare.target

note: [command]
en: warfare
sk: vojenstvo

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|’s farms now produce $player_$side_number|.farming.gold gold.
sk: Farmy veliteľa $player_$side_number|.name| produkujú $player_$side_number|.farming.gold zlata.

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|’s mines now produce $player_$side_number|.mining.gold gold.
sk: Bane veliteľa $player_$side_number|.name| produkujú $player_$side_number|.mining.gold zlata.

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|, we have finished researching warfare. Right-click on a mage in a university to select a unit to recruit.
sk: $player_$side_number|.name|, dokončili sme výskum taktiky boja. Klikni pravým tlačidlom na mága v univerzite pre vybranie nového druhu jednotiek, ktoré chceš najímať.

note: [message]: speaker=unit
en: Let’s cut you free!
sk: Oslobodím ťa!

note: [message]: speaker=narrator
en: You release the creature from the web and it agrees to help you.
sk: Vyslobodil si bytosť z pavučiny a ona ti za odmenu pomôže.

note: [set_menu_item]: id=anl_get_to_work
en: Get to Work!
sk: Pracuj!

note: [message]: speaker=unit
en: What shall I do my liege?
sk: Čo mám urobiť pane?

note: [option]: speaker=unit
en: Convert to Grassland
sk: Zmeň na lúku

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 0g
sk: Stojí: 0 zlata

note: [option]: speaker=unit
en: Plant Farm
sk: Vysaď farmu

note: [option]: speaker=unit
en: Build Village
sk: Postav dedinu

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 15g
sk: Stojí: 15 zlatých

note: [option]: speaker=unit
en: Build Castle
sk: Postav hrad

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 6g
sk: Stojí: 6 zlatých

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 4g
sk: Stojí: 4 zlaté

note: [option]: speaker=unit
en: Flood the Field
sk: Zaplav pole

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 1g
sk: Stojí: 1 zlatú

note: [option]: speaker=unit
en: Plant Saplings
sk: Vysaď les

note: [option]: speaker=unit
en: Chop Down Forest
sk: Vyrúb les

note: [option]: speaker=unit
en: Earns: 1g
sk: Zarobí: 1 zlatku

note: [option]: speaker=unit
en: Build Mine
sk: Postav baňu

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 25g
sk: Stojí: 25 zlatých

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 3g
sk: Stojí: 3 zlaté

note: [option]: speaker=unit
en: Make a Ford
sk: Vytvor brod

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 5g
sk: Stojí: 5 zlatých

note: [option]: speaker=unit
en: Landfill
sk: Zasyp zemou

note: [option]: speaker=unit
en: Destroy the Ford
sk: Znič brod

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 2g
sk: Stojí: 2 zlaté

note: [option]: speaker=unit
en: Smash Cave Floor
sk: Rozbi dno jaskyne

note: [option]: speaker=unit
en: Earns: 3g
sk: Zarobí: 3 zlaté

note: [option]: speaker=unit
en: Harvest Mushrooms
sk: Pozberaj hríby

note: [option]: speaker=unit
en: Build a Keep
sk: Postav pevnosť

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 7g
sk: Stojí: 7 zlatých

note: [option]: speaker=unit
en: Establish University
sk: Založ univerzitu

note: [option]: speaker=unit
en: Clear the Ground
sk: Vyčisti zem
