Battle for Wesnoth 0.8.8-CVS - en to et translation catalogue (112 entries)

note: [multiplayer]: id=multiplayer_A_New_Land
en: 4p — A New Land
et: Neli vaenlast: uus maa

note: [multiplayer]: id=multiplayer_A_New_Land
en: This 4p survival scenario allows you to construct buildings and terraform the land. Use map settings. The recommended starting gold is 100.
et: See neljale  mängijale mõeldud ellujäämisstsenaarium võimaldab ehitada hooneid ja muuta maastikku. Kasuta kaardi seadeid. Soovitatav kullakogus alguses on 100.

note: [part]
en: In the aftermath of the great war the remnants of humanity fled to an obscure secluded glen. Though they knew they could not hide from the mighty armies that had crushed their homeland, the leaders of the resistance hoped only for enough time to rebuild their forces.
et: Peale suure sõja lõppu põgenesid inimkonna riismed kõrvalisele eraldatud küngasmaale. Ehkki nad teadsid, et ei suuda end varjata enda kodumaa purustanud võimsate sõjavägede eest, lootsid nende pealikud võita vaid piisavalt aega, et enda väed uuesti koguda.

note: [objectives]
en: Right-click on your leader during your turn for help
et: Abiinfo saamiseks tee enda käigu ajal paremklõps enda pealikul

note: [objective]: condition=win
en: You must survive until turn 25.
et: Pead pidama vastu 25 käiku.

note: [side]
en: teamname^Team 1
et: Meeskond 1

note: [side]: type=Death Knight [side]: type=Orcish Sovereign
en: teamname^Team 2
et: Meeskond 2

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The northwest undead now have 10 less income.
et: Sa hävitad seeneistanduse. Loode kooljatel on nüüd 10 võrra väiksem sissetulek.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The northeast orcs now have 10 less income.
et: Sa hävitad seeneistanduse. Kirde orkidel on nüüd 10 võrra väiksem sissetulek.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The southwest orcs now have 10 less income.
et: Sa hävitad seeneistanduse. Edela orkidel on nüüd 10 võrra väiksem sissetulek.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The southeast undead now have 10 less income.
et: Sa hävitad seeneistanduse. Kagu kooljatel on nüüd 10 võrra vähiksem sissetulek.

note: [message]: speaker=narrator
en: One of your peasants has happened upon some spiders’ nests in the north and south.
et: Üks su talumeestest sattus põhjas ja lõunas ämblikupesade peale.

note: [message]: type=Peasant
en: I swear I saw somebody trapped in the spider’s web. Maybe we should rescue him?
et: Ma vannun, et nägin kedagi ämblikuvõrgus kinni olevat. Ehk peaksime talle appi minema?

note: [message]: speaker=narrator
en: Move any unit next to these captives and they will join your side. The spiders guarding each captive are currently wounded, the sooner you get there the better chance you have of killing them.
et: Vii enda üksus vangide kõrvale ja nad liituvad sinuga. Vange valvavad ämblikud on hetkel vigastatud ja mida kiiremini sa sinna jõuad, seda suurem lootus on neist jagu saada.

note: [message]: speaker=narrator
en: Your men report strange sounds coming from some caves to the east and west.
et: Sinu mehed teatavad veidratest häältest, mis kostavad mõnest koopast idas ja läänes.

note: [message]
en: It would seem the enemy has built some underground mushroom mines nearby — it must be where the mainstay of their resources are produced. If we could destroy them our chances wouldn’t nearly be so slim.
et: Näib, et vaenlased on ehitanud maa alla seeneistandusi - ilmselt sealt nende varud pärinevadki. Kui me suudaks need hävitada, polekski meil enam nii vähe lootust.

note: [message]: speaker=narrator
en: Move any unit onto these villages to destroy the mine. Each one you destroy will reduce the enemy’s income by 10.
et: Istanduse hävitamiseks vii enda üksus nendesse küladesse. Iga hävitatud istandus kahandab vastase tulusid 10 võrra.

note: [message]
en: This battle is nearly at an end. Victory is close at hand!
et: Lahing on lõppemas! Võit on käeulatuses!

note: [message]
en: We have survived the onslaught! The tide of the battle has turned, victory cannot elude us now!
et: Me oleme rünnaku üle elanud! Lahinguõnn on pöördunud, võit on meie päralt!

note: [message]: speaker=narrator
en: You have won the game, but you may continue if you wish...
et: Sa oled võitnud, kuid kui soovid, võid jätkata mängimist.

note: [message]: speaker=unit
en: I have fallen, but all is not lost!
et: Mina olen langenud, kuid kõik pole kadunud!

note: [message]: speaker=unit
en: I am done for, but we have yet to lose this battle!
et: Minuga on kõik läbi, kuid me pole veel löödud!

note: [message]: speaker=unit
en: Comrades, avenge me!
et: Sõbrad, makske minu eest kätte!

note: [message]: speaker=unit
en: Do not fear, there is hope for us still!
et: Ärge kartke, meil on veel lootust!

note: [message]: speaker=narrator
en: The chest contains $oc_treasure gold.
et: Kirstus on  $oc_treasure kuldraha.

note: [option]
en: Return to menu
et: Tagasi menüüsse

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator
en: Peasants
et: Talumehed

note: [message]: speaker=narrator
en: Peasants are your workers. Depending on the terrain, right-clicking on a peasant allows you to terraform the landscape and/or build castles, mines, farms, villages and universities.
et: Talumehed on sinu töölised. Vastavalt maastikule saab neid paremklõpsu abil panna maastikku kujundama ja/või ehitama losse, kaevandusi, talusid, külasid ja ülikoole.

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator
en: Mages
et: Võlurid

note: [message]: speaker=narrator
en: Mages are your wise men. They can study at universities, pursuing advances in mining, farming and recruitment.
et: Võlurid on sinu targad mehed. Nad võivad töötada ülikoolides ning uurida paremaid kaevandamise, põllunduse ja värbamise viise.

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator
en: Farms
et: Talud

note: [message]: speaker=narrator
en: Farms can only be planted on grassland. Move a peasant onto a farm and he will begin to automatically harvest the cash crop.
et: Talusid saab ehitada üksnes rohumaale. Vii talumees tallu ning ta hakkab seal automaatselt saaki koguma ja raha teenima.

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator
en: Villages
et: Külad

note: [message]: speaker=narrator
en: Villages can only be built on grassland. They provide income and healing as usual. Right-click on a peasant in a village and you can establish a university.
et: Külasid saab ehitada üksnes rohumaale. Nad pakuvad tavapärasel moel kulda ja ravimisvõimalust. Tee külas asuval talumehel paremklõps ja saad asutada sinna ülikooli.

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator
en: Mines
et: Kaevandused

note: [message]: speaker=narrator
en: Mines can be built on hills or mountains. A peasant on a mine will automatically dig for gold at the start of your turn.
et: Kaevandusi saab ehitada üksnes küngastesse ja mägedesse. Kaevanduses töötav talumees kaevandab iga käiguga kulda.

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator
en: Universities
et: Ülikoolid

note: [message]: speaker=narrator
en: Any of the ‘Elvish’ style villages represent universities. At the start of your turn, Mages in universities automatically add to the study progress of your chosen research target. Right-click on a mage in a university to change research target.
et: "Haldjastiilis" külad kujutavad ülikoole. Iga käiguga täidavad ülikoolides töötavad võlurid osa neile antud uurimisülesandest. Ülesande vahetamiseks tee ülikoolis asuval võluril paremklõps.

note: [message]: speaker=narrator [option]: speaker=narrator [set_menu_item]: id=anl_diplomacy
en: Diplomacy
et: Diplomaatia

note: [message]: speaker=narrator
en: Right-clicking on your leader when in a university allows you to select special diplomatic options.
et: Paremklõps ülikoolis asuval sinu üksuste pealikul  võimaldab valida erinevaid diplomaatilisi tegevusi.

note: [set_menu_item]: id=anl_help
en: Help
et: Abiteave

note: [message]: speaker=narrator
en: A New Land — Help
et: Uus maa - abiteave

note: [message]: speaker=narrator
en: Select a topic.
et: Vali teema.

note: [option]: speaker=narrator
en: Done
et: Valmis

note: [message]: speaker=unit
en: I hereby donate 20 gold to the coffers of $df_player_name|.
et: Annetan 20 kuldraha mängijale $df_player_name|.

note: [message]: speaker=unit
en: $sf_player_name|, since our wisdom exceeds yours I have instructed my scholars to further your understanding of agriculture.
et: $sf_player_name|, meie suurema tarkuse tõttu olen käskinud enda õpetlastel edendada sinu teadmisi põllunduse vallas.

note: [message]: speaker=unit
en: $sm_player_name|, since the wisdom of my people exceeds yours I have instructed my scholars to aid you in your efforts to learn the science of mining.
et: $sf_player_name|, meie suurema tarkuse tõttu olen käskinud enda õpetlastel aidata sind kaevandamiskunsti õppimises.

note: [message]: speaker=unit
en: You know worryingly little about the arts of war, $sw_player_name|. I feel an obligation to instruct you in this vital matter.
et: $sf_player_name|, sa tead sõjaasjandusest murettekitavalt vähe. Ma pean sind selles juhendama hakkama.

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of agriculture
et: <span color='green'>$player_name</span>
    Jaga teadmisi põllundusest

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of mining
et: <span color='green'>$player_name</span>
    Jaga teadmisi kaevandamisest

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of warfare
et: <span color='green'>$player_name</span>
    Jaga teadmisi sõjakunstist

note: [message]: speaker=unit
en: Diplomatic Options
et: Diplomaatiavalikud

note: [message]: speaker=unit
en: What shall I do?
et: Mida teha?

note: [option]: speaker=unit
en: Nothing
et: Ei midagi

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Donate Funds</span>
    Give 20 gold to another player
et: <span color='green'>$player_name</span>
    Anna teisele mängijale 20 kuldraha

note: [message]: speaker=unit
en: Who will you donate funds to?
et: Kellele soovid raha annetada?

note: [option]: speaker=unit
en: Back
et: Tagasi

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Share Knowledge</span>
    Help an ally with their research
et: <span color='green'>$player_name</span>
    Aita liitlast uurimistöös

note: [message]: speaker=unit
en: Who will you share knowledge with?
et: Kellega soovid teadmisi jagada?

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Negotiate with the Dwarves</span>
    Lets you recruit a Dwarvish unit
    Negotiation Progress: $player_$side_number|.leader_option_1.progress|/$player_$side_number|.leader_option_1.target
et: <span color='green'>$player_name</span>
    Võimaldab värvata ühe päkapike üksuse
    Edenemine: $player_$side_number|.leader_option_1.progress|/$player_$side_number|.leader_option_1.target

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Negotiate with the Elves</span>
    Lets you recruit an Elvish unit
    Negotiation Progress: $player_$side_number|.leader_option_2.progress|/$player_$side_number|.leader_option_2.target
et: <span color='green'>$player_name</span>
    Võimaldab värvata ühe haldjate  üksuse
    Edenemine: $player_$side_number|.leader_option_1.progress|/$player_$side_number|.leader_option_1.target

note: [message]: speaker=narrator
en: Negotiation Complete
et: Nõupidamine lõpetatud

note: [message]: speaker=narrator
en: Our talks are complete — the Dwarves will gladly fight by your side. Which of our brethren do you want to recruit?
et: Meie läbirääkimised on lõppenud, päkapikud on rõõmuga nõus sinu kõrval võitlema. Keda meie vendadest sa värvata soovid?

note: [message]: speaker=narrator
en: Our talks are complete — the Elves shall aid you in this battle. Which our of kin do you wish to recruit?
et: Meie läbirääkimised on lõppenud - haldjad aitavad sind lahingus. Keda meie rahvast sa värvata soovid?

note: [set_menu_item]: id=anl_choose_new_recruit
en: Choose New Recruit
et: Vali uus üksus

note: [message]: speaker=narrator [message]: speaker=unit
en: Study Complete
et: Uurimine lõpetatud

note: [message]: speaker=unit
en: Which type of unit would you like to be able to recruit?
et: Millist tüüpi üksust sa värvata soovid?

note: [set_menu_item]: id=anl_oversee_research
en: Oversee Research
et: Jälgi uurimistööd

note: [message]: speaker=unit
en: Research
et: Uurimistöö

note: [message]: speaker=unit
en: We are currently studying $player_$side_number|.research.target_language_name|. To which end would you have our scholars devote their minds?
    
    Our farms produce $player_$side_number|.farming.gold|g
    Our mines produce $player_$side_number|.mining.gold|g
et: Hetkel on meil käsil $player_$side_number|.research.target_language_name|. Mis suunas meie õpetlased peaksid edasi uurima?
    
    Sissetulek meie taludest:  $player_$side_number|.farming.gold|g
    Sissetulek meie kaevandustest: $player_$side_number|.mining.gold|g

note: [option]: speaker=unit
en: Continue as before
et: Jätka nagu seni

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Agriculture</span>
    Farmers produce +1 gold
    Study Progress: $player_$side_number|.farming.progress|/$player_$side_number|.farming.target
et: <span color='green'>$player_name</span>
    Talud annavad +1 kuldraha
    Edenemine: $player_$side_number|.farming.progress|/$player_$side_number|.farming.target

note: [command] [research]
en: agriculture
et: põllundus

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Mining</span>
    Miners produce +1 gold
    Study Progress: $player_$side_number|.mining.progress|/$player_$side_number|.mining.target
et: <span color='green'>$player_name</span>
    Kaevandused annavad +1 kuldraha
    Edenemine: $player_$side_number|.mining.progress|/$player_$side_number|.mining.target

note: [command]
en: mining
et: kaevandamine

note: [option]: speaker=unit
en: <span color='green'>Warfare</span>
    Allows you to recruit a new type of unit
    Study Progress: $player_$side_number|.warfare.progress|/$player_$side_number|.warfare.target
et: <span color='green'>$player_name</span>
    Võimaldab värvata uut tüüpi üksusi
    Edenemine: $player_$side_number|.warfare.progress|/$player_$side_number|.warfare.target

note: [command]
en: warfare
et: sõdimine

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|’s farms now produce $player_$side_number|.farming.gold gold.
et: Mängija $player_$side_number|.name| talud annavad nüüd $player_$side_number|.farming.gold kuldraha.

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|’s mines now produce $player_$side_number|.mining.gold gold.
et: Mängija $player_$side_number|.name| kaevandused annavad nüüd $player_$side_number|.mining.gold kuldraha.

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|, we have finished researching warfare. Right-click on a mage in a university to select a unit to recruit.
et: $player_$side_number|.name|,  me oleme lõpetanud sõjakunsti uurimise. Värvatava üksuse valimiseks tee paremklõps ülikoolis asuval võluril.

note: [message]: speaker=unit
en: Let’s cut you free!
et: Päästame su vabaks!

note: [message]: speaker=narrator
en: You release the creature from the web and it agrees to help you.
et: Sa vabastad ohvri võrgust ja ta nõustub sind abistama.

note: [set_menu_item]: id=anl_get_to_work
en: Get to Work!
et: Tööle!

note: [message]: speaker=unit
en: What shall I do my liege?
et: Mida ma teen, isand?

note: [option]: speaker=unit
en: Convert to Grassland
et: Muuda rohumaaks

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 0g
et: Hind: 0kr

note: [option]: speaker=unit
en: Plant Farm
et: Raja talu

note: [option]: speaker=unit
en: Build Village
et: Ehita küla

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 15g
et: Hind: 15kr

note: [option]: speaker=unit
en: Build Castle
et: Ehita loss

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 6g
et: Hind: 6kr

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 4g
et: Hind: 4kr

note: [option]: speaker=unit
en: Flood the Field
et: Ujuta väli üle

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 1g
et: Hind: 1kr

note: [option]: speaker=unit
en: Plant Saplings
et: Istuta puud

note: [option]: speaker=unit
en: Chop Down Forest
et: Raiu mets maha

note: [option]: speaker=unit
en: Earns: 1g
et: Teenisime 1kr

note: [option]: speaker=unit
en: Build Mine
et: Raja kaevandus

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 25g
et: Hind: 25kr

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 3g
et: Hind: 3kr

note: [option]: speaker=unit
en: Make a Ford
et: Tekita koolmekoht

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 5g
et: Hind: 5kr

note: [option]: speaker=unit
en: Landfill
et: Aja täis

note: [option]: speaker=unit
en: Destroy the Ford
et: Hävita koolmekoht

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 2g
et: Hind: 2kr

note: [option]: speaker=unit
en: Smash Cave Floor
et: Kaeva koopa põrand üles

note: [option]: speaker=unit
en: Earns: 3g
et: Teenisime 3kr

note: [option]: speaker=unit
en: Harvest Mushrooms
et: Kogu seened kokku

note: [option]: speaker=unit
en: Build a Keep
et: Ehita linnus

note: [option]: speaker=unit
en: Cost: 7g
et: Hind: 7kr

note: [option]: speaker=unit
en: Establish University
et: Asuta ülikool

note: [option]: speaker=unit
en: Clear the Ground
et: Tühjenda maa
