util-linux 2.23-rc2 - en to hr translation catalogue (302 entries)

en:  %s <disk device> <partition number> <start> <length>
hr:  %s <uređaj diska> <broj particije> <početak> <duljina>

en: cannot open %s
hr: ne mogu otvoriti %s

en: invalid partition number argument
hr: neispravan broj particije kao argument

en: invalid start argument
hr: neispravan argument početka

en: invalid length argument
hr: neispravan argument duljine

en: failed to add partition
hr: nisam uspio dodati particiju

en: set read-only
hr: postavi samo za čitanje

en: set read-write
hr: postavi za čitanje i pisanje

en: get read-only
hr: otkrij samo za čitanje

en: get discard zeroes support status
hr: otkrij stanje podrške za odbacivanje nula

en: get logical block (sector) size
hr: otkrij veličinu logičkog bloka (sektora)

en: get physical block (sector) size
hr: otkrij veličinu fizičkog bloka (sektora)

en: get minimum I/O size
hr: otkrij najmanju U/I veličinu

en: get optimal I/O size
hr: otkrij optimalnu U/I veličinu

en: get alignment offset in bytes
hr: otkrij pomak poravnanja u bajtovima

en: get max sectors per request
hr: otkrij najveći broj sektora po zahtjevu

en: get blocksize
hr: otkrij veličinu bloka

en: get 32-bit sector count (deprecated, use --getsz)
hr: otkrij 32-bitni broj sektora (zastarjelo, koristite --getsz)

en: get size in bytes
hr: otkrij veličinu u bajtovima

en: set readahead
hr: postavi čitanje unaprijed

en: get readahead
hr: otkrij čitanje unaprijed

en: set filesystem readahead
hr: postavi čitanje unaprijed datotečnog sustava

en: get filesystem readahead
hr: otkrij čitanje unaprijed datotečnog sustava

en: flush buffers
hr: isprazni međuspremnike

en: reread partition table
hr: ponovo pročitaj particijsku tablicu

en: could not get device size
hr: ne mogu otkriti veličinu uređaja

en: Unknown command: %s
hr: Nepoznata naredba: %s

en: %s requires an argument
hr: %s zahtijeva argument

en: ioctl error on %s
hr: ioctl greška na %s

en: %s failed.
hr: %s nije uspio.

en: %s succeeded.
hr: %s je uspio.

en:  %s <disk device> <partition number>
hr:  %s <uređaj diska> <broj particije>

en: failed to remove partition
hr: nisam uspio ukloniti particiju

en: Formatting ...
hr: Formatiram ...

en: done
hr: gotovo

en: Verifying ...
hr: Provjeravam ...

en: Read:
hr: Čitanje:

en:  %s [options] <device>
hr:  %s [opcije] <uređaj>

en: %s: not a block device
hr: %s: nije blokovski uređaj

en: cannot access file %s
hr: ne mogu pristupiti datoteci %s

en: Double
hr: Dvostruki

en: Single
hr: Jednostruki

en: failed to allocate iterator
hr: nisam uspio alocirati iterator

en: %s is mounted
hr: %s je montiran

en: %s is not mounted
hr: %s nije montiran

en: parse error: %s
hr: greška obrade: %s

en: (waiting)
hr: (čekam)

note: TRANSLATORS: These are followups to "Locking disk...".
en: succeeded
hr: uspjeh

en: failed
hr: neuspjeh

en: failed to setup description for %s
hr: nisam uspio postaviti opis za %s

en: %s: parse error at line %d -- ignore
hr: %s: greška obrade u retku %d -- zanemareno

en: %s: failed to parse fstab
hr: %s: nisam uspio analizirati fstab

en: fork failed
hr: fork nije uspio

en: %s: execute failed
hr: %s: izvršavanje nije uspjelo

en: wait: no more child process?!?
hr: wait: nema više djece procesa?!?

en: Warning... %s for device %s exited with signal %d.
hr: Upozorenje... %s za uređaj %s je izašao sa signalom %d.

en: %s %s: status is %x, should never happen.
hr: %s %s: stanje je %x, nikad se ne bi smjelo dogoditi.

en: Finished with %s (exit status %d)
hr: Završeno s %s (izlazno stanje %d)

en: Either all or none of the filesystem types passed to -t must be prefixed
    with 'no' or '!'.
hr: Ili svi ili nijedan datotečni sustav proslijeđeni opciji -t moraju imati
    prefiks „no” ili „!”.

en: %s: skipping nonexistent device
hr: %s: preskačem nepostojeći uređaj

en: %s: nonexistent device ("nofail" fstab option may be used to skip this device)
hr: %s: nepostojeći uređaj („nofail” opcija u datoteci fstab se može koristiti za preskakanje ovog uređaja)

en: %s: skipping unknown filesystem type
hr: %s: preskačem nepoznatu vrstu datotečnog sustava

en: cannot check %s: fsck.%s not found
hr: ne mogu provjeriti %s: fsck.%s nije pronađen

en: Checking all file systems.
hr: Provjeravam sve datotečne sustave.

en: --waiting-- (pass %d)
hr: --čekam-- (prolaz %d)

en:  -A         check all filesystems
hr:  -A         provjeri sve datotečne sustave

en:  -C [<fd>]  display progress bar; file descriptor is for GUIs
hr:  -C [<od>]  prikaži traku napretka, opisnik datoteke je za grafičko sučelje

en:  -l         lock the device to guarantee exclusive access
hr:  -l         zaključaj uređaj za jamstvo isključivog pristupa

en:  -M         do not check mounted filesystems
hr:  -M         ne provjeravaj montirane datotečne sustave

en:  -N         do not execute, just show what would be done
hr:  -N         ne izvršavaj, samo prikaži što bi se dogodilo

en:  -P         check filesystems in parallel, including root
hr:  -P         paralelno provjeravaj datotečne sustave, uključujući korijenski

en:  -R         skip root filesystem; useful only with '-A'
hr:  -R         preskoči korijenski datotečni sustav, korisno samo uz „-A”

en:  -r         report statistics for each device checked
hr:  -r         izvijesti o statistikama za svaki provjereni uređaj

en:  -T         do not show the title on startup
hr:  -T         ne prikazuj naslov pri pokretanju

en:  -t <type>  specify filesystem types to be checked;
                 <type> is allowed to be a comma-separated list
hr:  -t <vrsta>  navedi vrste datotečnih sustava za provjeru,
                 <vrsta> smije biti zarezima odvojen popis

en:  -V         explain what is being done
hr:  -V         pojasni što program radi

en:  -?         display this help and exit
hr:  -?         prikaži ovu pomoć i izađi

en: See the specific fsck.* commands for available fs-options.
hr: Pogledajte pojedinačne fsck.* naredbe za dostupne ds-opcije.

en: too many devices
hr: previše uređaja

en: Is /proc mounted?
hr: Je li /proc montiran?

en: must be root to scan for matching filesystems: %s
hr: morate biti administrator za provjeru odgovarajućih datotečnih sustava: %s

en: couldn't find matching filesystem: %s
hr: ne mogu pronaći odgovarajući datotečni sustav: %s

en: too many arguments
hr: previše argumenata

en: the -l option can be used with one device only -- ignore
hr: opcija -l se smije koristiti samo s jednim uređajem -- zanemareno

en:  -a                       for compatibility only, ignored
hr:  -a                       samo zbog kompatibilnosti, zanemareno

en:  -y                       for compatibility only, ignored
hr:  -y                       samo zbog kompatibilnosti, zanemareno

en: ioctl failed: unable to determine device size: %s
hr: ioctl nije uspio: ne mogu odrediti veličinu uređaja: %s

en: not a block device or file: %s
hr: nije blokovski uređaj ili datoteka: %s

en: file length too short
hr: duljina datoteke je prekratka

en: unsupported filesystem features
hr: nepodržane mogućnosti datotečnog sustava

en: superblock size (%d) too small
hr: veličina superbloka (%d) je premalena

en: unable to test CRC: old cramfs format
hr: ne mogu provjeriti CRC: stari cramfs oblik

en: crc error
hr: crc greška

en: seek failed
hr: seek nije uspio

en: read romfs failed
hr: čitanje romfs-a nije uspjelo

en: root inode is not directory
hr: korijenski indeksni čvor nije direktorij

en: data block too large
hr: podatkovni blok je prevelik

en: decompression error: %s
hr: greška dekompresije: %s

en:   hole at %ld (%zd)
hr:   rupa na %ld (%zd)

en:   uncompressing block at %ld to %ld (%ld)
hr:   dekomprimiram blok na %ld u %ld (%ld)

en: write failed: %s
hr: write nije uspio: %s

en: lchown failed: %s
hr: lchown nije uspio: %s

en: chown failed: %s
hr: chown nije uspio: %s

en: utime failed: %s
hr: utime nije uspio: %s

en: directory inode has zero offset and non-zero size: %s
hr: indeksni čvor direktorija ima pomak jednak nuli i veličinu različitu od nule: %s

en: mkdir failed: %s
hr: mkdir nije uspio: %s

en: filename length is zero
hr: duljina imena datoteke je nula

en: bad filename length
hr: neispravna duljina imena datoteke

en: bad inode offset
hr: neispravan pomak indeksnog čvora

en: file inode has zero offset and non-zero size
hr: indeksni čvor datoteke ima pomak jednak nuli i veličinu različitu od nule

en: file inode has zero size and non-zero offset
hr: indeksni čvor datoteke ima pomak različit od nule i veličinu jednaku nuli

en: symbolic link has zero offset
hr: simbolička veza ima pomak jednak nuli

en: symbolic link has zero size
hr: simbolička veza ima veličinu jednaku nuli

en: size error in symlink: %s
hr: greška veličine u simboličkoj vezi: %s

en: symlink failed: %s
hr: symlink nije uspio: %s

en: special file has non-zero offset: %s
hr: posebna datoteka ima pomak različit od nule: %s

en: fifo has non-zero size: %s
hr: fifo ima veličinu različitu od nule: %s

en: bogus mode: %s (%o)
hr: lažni mod: %s (%o)

en: mknod failed: %s
hr: mknod nije uspio: %s

en: invalid file data offset
hr: neispravan pomak podataka datoteke

en: invalid blocksize argument
hr: neispravan argument veličine bloka

en: %s: OK
hr: %s: u redu

en:  -l  list all filenames
hr:  -l  ispiši sve datoteke

en:  -a  automatic repair
hr:  -a  automatski popravak

en:  -r  interactive repair
hr:  -r  interaktivni popravak

en:  -v  be verbose
hr:  -v  budi opširan

en:  -s  output super-block information
hr:  -s  ispiši informacije o superbloku

en:  -f  force check
hr:  -f  prisilno provjeri

note: TRANSLATORS: these yes no questions uses rpmatch(), and should be * translated.
en: %s (y/n)?
hr: %s (d/n)?

en: %s (n/y)?
hr: %s (n/d)?

en: y
hr: d

en: %s is mounted.
hr: %s je montiran.

en: Do you really want to continue
hr: Želite li zaista nastaviti

en: check aborted.
hr: provjera prekinuta.

en: Remove block
hr: Ukloni blok

en: Read error: unable to seek to block in file '%s'
hr: Greška čitanja: ne mogu izvršiti seek na blok u datoteci „%s”

en: Read error: bad block in file '%s'
hr: Greška čitanja: neispravan blok u datoteci „%s”

en: Internal error: trying to write bad block
    Write request ignored
hr: Interna greška: pokušavam zapisati neispravan blok
    Zahtjev pisanja je zanemaren

en: seek failed in write_block
hr: seek nije uspio u write_block

en: Write error: bad block in file '%s'
hr: Greška pisanja: neispravan blok u datoteci „%s”

en: seek failed in write_super_block
hr: seek nije uspio u write_super_block

en: unable to write super-block
hr: ne mogu zapisati superblok

en: Unable to write inode map
hr: Ne mogu zapisati mapu indeksnih čvorova

en: Unable to write zone map
hr: Ne mogu zapisati mapu zona

en: Unable to write inodes
hr: Ne mogu zapisati indeksne čvorove

en: unable to alloc buffer for superblock
hr: ne mogu alocirati međuspremnik za superblok

en: unable to read super block
hr: ne mogu čitati superblok

en: Only 1k blocks/zones supported
hr: Podržani su samo blokovi/zone veličine 1k

en: bad s_imap_blocks field in super-block
hr: neispravno polje s_imap_blocks u superbloku

en: bad s_zmap_blocks field in super-block
hr: neispravno polje s_zmap_blocks u superbloku

en: Unable to allocate buffer for inode map
hr: Ne mogu alocirati međuspremnik za mapu indeksnih čvorova

en: Unable to allocate buffer for zone map
hr: Ne mogu alocirati međuspremnik za mapu zona

en: Unable to allocate buffer for inodes
hr: Ne mogu alocirati međuspremnik za indeksne čvorove

en: Unable to allocate buffer for inode count
hr: Ne mogu alocirati međuspremnik za broj indeksnih čvorova

en: Unable to allocate buffer for zone count
hr: Ne mogu alocirati međuspremnik za broj zona

en: Unable to read inode map
hr: Ne mogu čitati mapu indeksnih čvorova

en: Unable to read zone map
hr: Ne mogu čitati mapu zona

en: Unable to read inodes
hr: Ne mogu čitati indeksne čvorove

en: %ld inodes
hr: %ld indeksnih čvorova

en: %ld blocks
hr: %ld blokova

en: Zonesize=%d
hr: Veličina zone=%d

en: Maxsize=%zu
hr: Najveća veličina=%zu

en: Filesystem state=%d
hr: Stanje datotečnog sustava=%d

en: namelen=%zd
hr: duljinaimena=%zd

en: Inode %d marked unused, but used for file '%s'
hr: Indeksni čvor %d je označen kao nekorišten, ali se koristi za datoteku „%s”

en: Mark in use
hr: Označi kao korišten

en: The file `%s' has mode %05o
hr: Datoteka „%s” ima mod %05o

en: Warning: inode count too big.
hr: Upozorenje: broj indeksnih čvorova je prevelik.

en: root inode isn't a directory
hr: korijenski indeksni čvor nije direktorij

en: Block has been used before. Now in file `%s'.
hr: Blok se koristio ranije. Sad je u datoteci „%s”.

en: Clear
hr: Čisto

en: Block %d in file `%s' is marked not in use.
hr: Blok %d u datoteci „%s” je označen kao nekorišten.

en: Correct
hr: Točno

en: The directory '%s' contains a bad inode number for file '%.*s'.
hr: Direktorij „%s” sadrži neispravan broj indeksnog čvora za datoteku „%.*s”.

en:  Remove
hr:  Ukloni

en: %s: bad directory: '.' isn't first
hr: %s: neispravan direktorij: „.” nije prvi

en: %s: bad directory: '..' isn't second
hr: %s: neispravan direktorij: „..” nije drugi

en: internal error
hr: interna greška

en: %s: bad directory: size < 32
hr: %s: neispravan direktorij: veličina < 32

en: seek failed in bad_zone
hr: seek nije uspio u bad_zone

en: Set
hr: Postavi

en: Set i_nlinks to count
hr: Postavi i_nlinks na broj

en: Zone %lu: marked in use, no file uses it.
hr: Zona %lu: označena kao korištena, nijedna datoteka ju ne koristi.

en: Unmark
hr: Odznači

en: bad inode size
hr: neispravna veličina indeksnog čvora

en: bad v2 inode size
hr: neispravna veličina indeksnog čvora v2

en: need terminal for interactive repairs
hr: potreban je terminal za interaktivne popravke

en: cannot open %s: %s
hr: ne mogu otvoriti %s: %s

en: %s is clean, no check.
hr: %s je čist, provjera nepotrebna.

en: Forcing filesystem check on %s.
hr: Prisilno provjeravam datotečni sustav na %s.

en: Filesystem on %s is dirty, needs checking.
hr: Datotečni sustav na %s je nečist, potrebna je provjera.

en: 
    %6ld inodes used (%ld%%)
hr: 
    %6ld indeksnih čvorova korišteno (%ld%%)

en: %6ld zones used (%ld%%)
hr: %6ld zona korišteno (%ld%%)

en: 
    %6d regular files
    %6d directories
    %6d character device files
    %6d block device files
    %6d links
    %6d symbolic links
    ------
    %6d files
hr: 
    %6d običnih datoteka
    %6d direktorija
    %6d datoteka znakovnih uređaja
    %6d datoteka blokovskih uređaja
    %6d veza
    %6d simboličkih veza
    ------
    %6d datoteka

en: ----------------------------
    FILE SYSTEM HAS BEEN CHANGED
    ----------------------------
hr: ------------------------------
    DATOTEČNI SUSTAV SE PROMIJENIO
    ------------------------------

en: %s: might not be an ISO filesystem
hr: %s: možda nije ISO datotečni sustav

en: seek error on %s
hr: seek greška na %s

en: read error on %s
hr: greška čitanja na %s

en: sector count: %d, sector size: %d
hr: broj sektora: %d, veličina sektora: %d

en:  %s [options] <iso9660_image_file>
hr:  %s [opcije] <iso9660_datoteka_slike>

en:  -d, --divisor=<number>  divide the amount of bytes by <number>
hr:  -d, --divisor=<broj>    podijeli količinu bajtova sa <broj>

en:  -x, --sectors           show sector count and size
hr:  -x, --sectors           prikaži broj i veličinu sektora

en: invalid divisor argument
hr: neispravan argument djelitelja

en: Usage: %s [options] device [block-count]
hr: Uporaba: %s [opcije] uređaj [broj-blokova]

en: invalid number of inodes
hr: neispravan broj indeksnih čvorova

en: volume name too long
hr: ime prostora je predugačko

en: fsname name too long
hr: ime datotečnog sustava je predugačko

en: %s is not a block special device
hr: %s nije blokovski posebni uređaj

en: invalid block-count
hr: neispravan broj-blokova

en: cannot get size of %s
hr: ne mogu otkriti veličinu %s

en: blocks argument too large, max is %llu
hr: argument blokova je prevelik, najviše %llu

en: too many inodes - max is 512
hr: previše indeksnih čvorova - najviše 512

en: not enough space, need at least %llu blocks
hr: nema dovoljno prostora, potrebno je barem %llu blokova

en: Device: %s
hr: Uređaj: %s

en: Volume: <%-6s>
hr: Prostor: <%-6s>

en: FSname: <%-6s>
hr: Ime datotečnog sustava: <%-6s>

en: BlockSize: %d
hr: Veličina bloka: %d

en: Inodes: %lu (in 1 block)
hr: Indeksni čvorovi: %lu (u 1 bloku)

en: Inodes: %lu (in %llu blocks)
hr: Indeksni čvorovi: %lu (u %llu blokova)

en: Blocks: %lld
hr: Blokovi: %lld

en: Inode end: %d, Data end: %d
hr: Završetak: indeksni čvor: %d, podaci: %d

en: error writing superblock
hr: greška pri pisanju superbloka

en: error writing root inode
hr: greška pri pisanju korijenskog indeksnog čvora

en: error writing inode
hr: greška pri pisanju indeksnog čvora

en: seek error
hr: seek greška

en: error writing . entry
hr: greška pri pisanju stavke .

en: error writing .. entry
hr: greška pri pisanju stavke ..

en: error closing %s
hr: greška pri zatvaranju %s

en:  %s [options] [-t <type>] [fs-options] <device> [<size>]
hr: %s [opcije] [-t <vrsta>] [ds-opcije] <uređaj> [<veličina>]

en:  -t, --type=<type>  filesystem type; when unspecified, ext2 is used
hr:  -t, --type=<vrsta> vrsta datotečnog sustava, ako nije navedeno, koristi se ext2

en:      fs-options     parameters for the real filesystem builder
hr:      ds-opcije      parametri za stvarnog graditelja datotečnog sustava

en:      <device>       path to the device to be used
hr:      <uređaj>       putanja za uređaj koji se koristi

en:      <size>         number of blocks to be used on the device
hr:      <veličina>     broj blokova za korištenje na uređaju

en:  -h, --help         display this help text and exit
hr:  -h, --help         prikaži ovu pomoć i izađi

en: readlink failed: %s
hr: readlink nije uspio: %s

en: could not read directory %s
hr: ne mogu čitati direktorij %s

en: Very long (%zu bytes) filename `%s' found.
     Please increase MAX_INPUT_NAMELEN in mkcramfs.c and recompile.  Exiting.
hr: Pronađeno je vrlo dugačko (%zu bajtova) ime datoteke „%s”.
     Molim povećajte u MAX_INPUT_NAMELEN u mkcramfs.c i ponovo kompajlirajte. Izlazim.

en: filesystem too big.  Exiting.
hr: datotečni sustav je prevelik. Izlazim.

en: AIEEE: block "compressed" to > 2*blocklength (%ld)
hr: AIEEE: blok „komprimiran” na > 2*veličinabloka (%ld)

en: %6.2f%% (%+ld bytes)	%s
hr: %6.2f%% (%+ld bajtova)	%s

en: cannot close file %s
hr: ne mogu zatvoriti datoteku %s

en: ROM image map
hr: Mapa ROM slike

en: Including: %s
hr: Uključeno: %s

en: Directory data: %zd bytes
hr: Podaci direktorija: %zd bajtova

en: Everything: %zd kilobytes
hr: Sve: %zd kilobajta

en: Super block: %zd bytes
hr: Superblok: %zd bajtova

en: not enough space allocated for ROM image (%lld allocated, %zu used)
hr: nije alocirano dovoljno prostora za ROM sliku (alocirano %lld, korišteno %zu)

en: ROM image write failed (%zd %zd)
hr: pisanje ROM slike nije uspjelo (%zd %zd)

en: ROM image
hr: ROM slika

en: warning: filenames truncated to 255 bytes.
hr: upozorenje: imena datoteka skraćena na 255 bajtova.

en: warning: files were skipped due to errors.
hr: upozorenje: datoteke su preskočene zbog grešaka.

en: warning: file sizes truncated to %luMB (minus 1 byte).
hr: upozorenje: veličine datoteka skraćene na %luMB (minus 1 bajt).

en: %s is mounted; will not make a filesystem here!
hr: %s je montiran, neću ovdje napraviti datotečni sustav!

en: %s: unable to clear boot sector
hr: %s: ne mogu očistiti boot sektor

en: %s: seek failed in write_tables
hr: %s: seek nije uspio u write_tables

en: %s: unable to write super-block
hr: %s: ne mogu pisati superblok

en: %s: unable to write inode map
hr: %s: ne mogu pisati mapu indeksnih čvorova

en: %s: unable to write zone map
hr: %s: ne mogu pisati mapu zona

en: %s: unable to write inodes
hr: %s: ne mogu pisati indeksne čvorove

en: %s: seek failed in write_block
hr: %s: seek nije uspio u write_block

en: %s: write failed in write_block
hr: %s: write nije uspio u write_block

en: %s: too many bad blocks
hr: %s: previše neispravnih blokova

en: %s: not enough good blocks
hr: %s: nedovoljno ispravnih blokova

en: %s: unable to allocate buffers for maps
hr: %s: ne mogu alocirati međuspremnike za mape

en: %s: unable to allocate buffer for inodes
hr: %s: ne mogu alocirati međuspremnik za indeksne čvorove

en: Zonesize=%zu
hr: Veličina zone=%zu

en: Maxsize=%zu
hr: Najveća veličina=%zu

en: %s: seek failed during testing of blocks
hr: %s: seek nije uspio za vrijeme testiranja blokova

en: Weird values in do_check: probably bugs
hr: Čudne vrijednosti u do_check: vjerojatno bugovi

en: %s: seek failed in check_blocks
hr: %s: seek nije uspio u check_blocks

en: %s: bad blocks before data-area: cannot make fs
hr: %s: neispravni blokovi prija podatkovnog područja: ne mogu napraviti datotečni sustav

en: %s: can't open file of bad blocks
hr: %s: ne mogu otvoriti datoteku neispravnih blokova

en: badblock number input error on line %d
hr: greška unosa broja neispravnog bloka u retku %d

en: %s: cannot read badblocks file
hr: %s: ne mogu čitati datoteku neispravnih blokova

en: %s: bad inode size
hr: %s: neispravna veličina indeksnog čvora

en: failed to parse number of inodes
hr: nisam uspio obraditi broj indeksnih čvorova

en: failed to parse maximum length of filenames
hr: nisam uspio obraditi najveću veličinu imena datoteke

en: failed to parse number of blocks
hr: nisam uspio obraditi broj blokova

en: %s: device is misaligned
hr: %s: uređaj je nepravilno poravnan

en: block size smaller than physical sector size of %s
hr: veličina bloka je manja od veličine fizičkog sektora %s

en: cannot determine size of %s
hr: ne mogu odrediti veličinu %s

en: will not try to make filesystem on '%s'
hr: neću pokušati napraviti datotečni sustav na „%s”

en: %s: number of blocks too small
hr: %s: broj blokova je premalen

en: Bad user-specified page size %u
hr: Neispravna korisnički navedena veličina stranice %u

en: Using user-specified page size %d, instead of the system value %d
hr: Koristim korisnički navedenu veličinu stranice %d umjesto vrijednosti sustava %d

en: Label was truncated.
hr: Oznaka je skraćena.

en: no label,
hr: nema oznake,

en: no uuid
hr: nema uuid-a

en: 
    Usage:
     %s [options] device [size]
hr: 
    Uporaba:
     %s [opcije] uređaj [veličina]

en: seek failed in check_blocks
hr: seek nije uspio u check_blocks

en: %lu bad page
     | %lu bad pages
hr[0]: %lu neispravna stranica
hr[1]: %lu neispravne stranice
hr[2]: %lu neispravnih stranica

en: unable to rewind swap-device
hr: ne mogu vratiti unatrag swap-uređaj

en:         (%s partition table detected).
hr:         (otkrivena %s particijska tablica).

en:         (compiled without libblkid).
hr:         (kompajlirano bez libblkid).

en: parsing page size failed
hr: obrada veličine stranice nije uspjela

en: parsing version number failed
hr: obrada broja inačice nije uspjela

en: warning: ignoring -U (UUIDs are unsupported by %s)
hr: upozorenje: zanemarujem -U (%s ne podržava korištenje UUID-a)

en: error: parsing UUID failed
hr: greška: obrada UUID-a nije uspjela

en: invalid block count argument
hr: neispravan argument broja blokova

en: %s from %s
hr: %s iz %s

en: 
    Options:
hr: 
    Opcije:

en: %s: not found
hr: %s: nije pronađen
