HandBrake-0.10 - en to no translation catalogue (248 entries)

en: Quality:
no: Kvalitet:

en: Bitrate: %dkbps
no: Bithastighet: %dkbps

en: Bitrate: %.4gkbps
no: Bithastighet: %.4gkbps

en: <small>Passthrough</small>
no: <small>Gjennomgang</small>

en: Add
no: Legg til

en: Add an audio encoder.
    Each selected source track will be encoded with all selected encoders.
no: Legg til en lyd omkoder.
    Hver valgte kilde spor vil bli kodet med alle valgte omkodere.

en: Set the audio codec to encode this track with.
no: Sett en lyd kodek til å omkode dette sporet med.

en: Set the bitrate to encode this track with.
no: Sett bithastigheten til å omkode dette sporet med.

en: <b>Audio Quality:</b>
    For encoders that support it, adjust the quality of the output.
no: <b>Lyd Kvalitet:</b>
    For omkoderene som støtter det, juster kvaliteten på utdataen.

en: Set the mixdown of the output audio track.
no: Sett nedmiksen til utdataens lyd spor.

en: Set the sample rate of the output audio track.
no: Sett samplingsfrekvensen til utdataens lyd spor.

en: Remove this audio encoder
no: Fjern denne lyd omkoderen

en: Closing HandBrake will terminate encoding.
no: Lukking av HandBrake vil avslutte omkodingen.

en: No Title Found
no: Ingen Tittel Funnet

en: none
no: Ingen

en: Not Selected
no: Ikke Valgt

en: Scanning ...
no: Skanning ...

en: Stop Scan
no: Stopp Skanning

en: On
no: På

en: Unknown
no: Ukjent

en: auto
no: Automatisk

en: %s
    
    %s in %d seconds ...
no: %s
    
    %s i %d sekunder ...

en: %sYour movie will be lost if you don't continue encoding.
no: %sDin video vil bli mistet hvis du ikke fortsetter med omkodingen.

en: Cancel Current and Stop
no: Avbryt Nåværende og Stopp

en: Cancel Current, Start Next
no: Avbryt Nåværende, Start Neste

en: Finish Current, then Stop
no: Fullføre Nåværende, Så Stopp

en: Continue Encoding
no: Fortsett Omkodingen

en: Modified
no: Modifisert

en: Handbrake Version: %s (%d)
no: Handbrake Versjon: %s (%d)

en: %d encode(s) pending
no: %d omkoder(e) ventende

en: job %d of %d,
no: jobb %d av %d,

en: Encoding: %s%s%.2f %% (%.2f fps, avg %.2f fps, ETA %02dh%02dm%02ds)
no: Omkoder: %s%s%.2f %% (%.2f fps, snitt %.2f fps, ETA %02dh%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %% (ETA %02dh%02dm%02ds)
no: Omkoder: %s%s%.2f %% (ETA %02dh%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %%
no: Omkoder: %s%s%.2f %%

en: Searching for start time,
no: Søker etter start tid,

en: Scanning...
no: Skanning...

en: Scanning title %d of %d...
no: Skanning tittel %d av %d...

en: Scanning title %d of %d preview %d...
no: Skanning tittel %d av %d forhåndsvisning %d...

en: Source
no: Kilde

en: Choose Video Source
no: Velg Video Kilde

en: Paused
no: Pauset

en: Encode Done!
no: Omkoding Ferdig!

en: Encode Canceled.
no: Omkoding Kansellert.

en: Encode Failed.
no: Omkoding Feilet.

en: Muxing: This may take a while...
no: Multipleksing: Dette kan ta litt tid...

en: Scan this DVD source
no: Skann denne DVD kilden

en: AutoScan
no: Automatisk Skanning

en: Suspend
no: Suspendere

en: Suspend failed: %s
no: Suspendering feilet: %s

en: Suspend failed
no: Suspendering feilet

en: Shutdown
no: Slå av

en: Shutdown failed: %s
no: Avslåing feilet: %s

en: Shutdown failed
no: Avslåing feilet

en: Encoding
no: Omkoder

en: Invalid Settings:
    %s
no: Ugyldig Innstillinger:
    %s

en: Cancel
no: Avbryt

en: %s: %.4g (Warning: lossless)
no: %s: %.4g (Advarsel: Lossless)

en: HandBrake %s/%s is now available (you have %s/%d).
no: HandBrake %s/%s er nå tilgjengelig (Du har %s/%d).

en: Encode Complete
no: Omkoding Fullført

en: Put down that cocktail, Your HandBrake queue is done!
no: Sett ned den drinken, Din Handbrake kø er ferdig!

en: Your encode is complete.
no: Din omkoding er fullført.

en: Shutting down the computer
no: Slår av datamaskinen

en: Putting computer to sleep
no: Setter datamaskinen i dvale

en: Quiting Handbrake
no: Avslutter Handbrake

en: Bottom
no: Bunn

en: open failed: %s
no: åpning feilet: %s

en: language
no: språk

en: Language
no: Språk

en: <b>Burned In</b>
no: <b>Brennet inn</b>

en: <b>Default</b>
no: <b>Standard</b>

en: <b>Forced Only</b>
no: <b>Bare Tvunget</b>

en: Off
no: Av

en: About HandBrake
no: Om HandBrake

en: Copyright © 2008 - 2017 John Stebbins
    Copyright © 2004 - 2017, HandBrake Devs
no: Kopibeskyttet © 2008 - 2017 John Stebbins
    Kopibeskyttet © 2004 - 2017 HandBrake Devs

en: HandBrake is a GPL-licensed, multiplatform, multithreaded video transcoder.
no: HandBrake er en GPL-lisensiert, multiplatform, multitrådet video transkoder.

en: HandBrake is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    HandBrake is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with Glade; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
no: HandBrake er gratis programvare; du kan redistribuere det og/eller modifisere det under vilkårene til GNU General Public License som er publisert av Free Software Foundation; enten versjon 2 av lisensen, eller (hvis du vil) en nyere versjon.
    
    HandBrake er distribuert i håp om at det skal være nyttig, men UTEN NOEN FORM FOR GARANTI; også uten implisitt garanti av SALGBARHET eller EGENHET FOR ET SPESIELT FORMÅL. Se GNU General Public License for flere detaljer.
    
    Du skal motta en kopi av GNU General Public License sammen med Glade; hvis ikke, skriv til Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: _Minimize/Maximize
no: _Minimere/Maximere

en: _Pause Queue
no: _Pause køen

en: _Quit
no: _Avslutt

en: _About
no: _Om

en: _File
no: _Fil

en: _Source
no: _Kilde

en: Single _Title
no: Enkel_Tittel

en: _Destination
no: _Destinasjon

en: _Preferences
no: _Alternativer

en: _Queue
no: _Køen

en: _Add
no: _Legg til

en: Add _Multiple
no: Legg til _Flere

en: _View
no: _Visning

en: HandBrake For _Dumbies
no: HandBrake For _Idioter

en: _Show Presets
no: _Vis Forhåndsinnstillinger

en: _Preview
no: _Forhåndsvisning

en: _Activity Window
no: _Aktivitets Vindu

en: Show _Queue
no: Vis _Køen

en: _Presets
no: _Forhåndsinnstillinger

en: _Save
no: _Lagre

en: _Delete
no: _Slett

en: _Make Default
no: _Sett som Standard

en: _New Folder
no: _Ny Mappe

en: _Export
no: _Exportere

en: _Import
no: _Importere

en: _Update Built-in Presets
no: _Oppdater Innebygde Forhåndsinnstillinger

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Guide
no: _Veiledning

en: Start Encoding
no: Start Omkoding

en: Pause Encoding
no: Pause Omkodingen

en: Add to Queue
no: Legg til Køen

en: Enqueue
no: Legge i køen

en: Show Queue
no: Vis Køen

en: Queue
no: Køen

en: Open Picture Settings and Preview window.
    Here you can adjust cropping, resolution, aspect ratio, and filters.
no: Åpne Bilde Instillinger og Forhåndsvis vindu.
    Her kan du justere beskjæring, oppløsning, størrelsesforholdet, og filtre.

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: Show Activity Window
no: Vis Aktivt Vindu

en: Activity
no: Aktivitet

en: <b>Source:</b>
no: <b>Kilde:</b>

en: None
no: Ingen

en: Title:
no: Tittel:

en: Set the title to encode.
    By default the longest title is chosen.
    This is often the feature title of a DVD.
no: Sett tittelen som skal omkodes.
    Som standard er den lengste tittelen valgt.
    Det er ofte funksjons tittelen på en DVD.

en: Angle:
no: Vinkel:

en: For multi-angle DVD's, select the desired angle to encode.
no: For flere vinklet DVD'er, velg den ønskede vinkelen til omkoding.

en: Reset All Titles
no: Tilbakestill Alle Tittelene

en: Apply current settings to all titles
no: Bruk nåværende innstillinger på alle tittelene

en: Range of title to encode. Can be chapters, seconds, or frames.
no: Utvalg av titler til omkoding. Kan være Kapitler, sekunder, eller bilder.

en: Set the first chapter to encode.
no: Sett det første kapittelet til omkoding.

en: Set the last chapter to encode.
no: Sett det siste kapittelet til omkoding.

en: Duration:
no: Varighet:

en: <b>Destination</b>
no: <b>Destinasjon</b>

en: File:
no: Fil:

en: Destination filename for your encode.
no: Destinasjons filnavn for din omkoding.

en: Destination directory for your encode.
no: Destinasjons mappe for din omkoding.

en: Destination Directory
no: Destinasjons mappe

en: iPod 5G Support
no: IPod 4G Støtte

en: Add iPod Atom needed by some older iPods.
no: Legg til iPod Atom som brukes av noen eldre versjoner av iPod.

en: Web optimized
no: Internett optimalisert

en: Optimize the layout of the MP4 file for progressive download.
    This allows a player to initiate playback before downloading the entire file.
no: Optimaliser oppsettet av MP4 filen for fremskrittsvennlig nedlasting.
    Dette gjør det mulig å starte avspilling før hele filen er lastet ned.

en: Large file (>4GB)
no: Stor fil (>4GB)

en: Allow 64 bit MP4 file which can be over 4GB.
    
    <b>Caution:</b> This option may break device compatibility.
no: Tillat 64 bit MP4 filer som kan være over 4GB.
    
    <b>Advarsel:</b> Denne innstillingen kan ødelegge enhetens kompatibilitet.

en: <b>Presets List</b>
no: <b>Forhåndsinnstillings liste</b>

en: Source Codec:
no: Kilde Kodek:

en: Dimensions:
no: Dimensjon:

en: Aspect:
no: Aspekt:

en: Frame Rate:
no: Bildefrekvens:

en: <b>Source Picture Parameters</b>
no: <b>Kilde Bilde Parametere</b>

en: Autocrop:
no: Auto-beskjæring:

en: Crop:
no: Beskjæring:

en: Crop Dimensions:
no: Beskjær Dimensjonen:

en: <b>Cropping</b>
no: <b>Beskjæring</b>

en: Scale Dimensions:
no: Skalere Dimensjonen:

en: Optimal for Source:
no: Optimal som Kilde:

en: Anamorphic:
no: Anamorfisk:

en: <b>Scaling</b>
no: <b>Skalere</b>

en: Summary
no: Sammendrag

en: Left Crop
no: Venstre Beskjæring

en: Top Crop
no: Topp Beskjæring

en: Bottom Crop
no: Bunn Beskjæring

en: Right Crop
no: Høyre Beskjæring

en: Auto Crop
no: Automatisk Beskjæring

en: Automatically crop black borders around edges of the video.
no: Automatisk beskjær svarte grenser rundt kanten på videoen.

en: width:
no: Bredde:

en: This is the width that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
no: Dette er bredden videoen vil bli lagret på.
    De faktiske visnings dimensjonene vil være forskjellig hvis piksel-formatet ikke er 1:1.

en: height:
no: Høyde:

en: This is the height that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
no: Dette er høyden videoen vil bli lagret på.
    De faktiske visnings dimensjonene vil være forskjellig hvis piksel-formatet ikke er 1:1.

en: Optimal for source
no: Optimal for kilde

en: Grayscale
no: Gråskala

en: <b>Filters</b>
no: <b> Filtre</b>

en: Picture
no: Bilde

en: Video Encoder:
no: Video Omkoder:

en: Available video encoders.
no: Tilgjengelig video omkodere.

en: Framerate:
no: Bildefrekvens:

en: Output framerate.
    
    'Same as source' is recommended. If your source video has
    a variable framerate, 'Same as source' will preserve it.
no: Utdataens bildefrekvens.
    
    'Samme som kilde' er anbefalt. Hvis kilde videoen har
    en variabel bildefrekvens, 'Samme som kilde' vil bevare det.

en: Constant Framerate
no: Konstant Bildefrekvens

en: Same as source
no: Samme som kilde

en: kbps
no: Kbps

en: (variable)
no: (variabel)

en: (constant)
no: (konstant)

en: Enables constant framerate output.
no: Aktiverer konstant bildefrekvens utdata.

en: Peak Framerate (VFR)
no: Toppunkt Bildefrekvens (VFR)

en: Variable Framerate
no: Variabel Bildefrekvens

en: Enables variable framerate output.
    
    VFR is not compatible with some players.
no: Aktiverer variabel bildefrekvens utdata.
    
    VFR er ikke kompatibel med noen avspillere.

en: Constant Quality:
no: Konstant Kvalitet:

en: Bitrate (kbps):
no: Bithastighet (kbps)

en: Use Advanced Options
no: Bruk Avanserte Innstillinger

en: Use advanced options Tab for x264 settings.
    
    Use at your own risk!
no: Bruk avanserte alternativer fanen for x264 innstillinger.
    
    Bruk på ditt eget risiko!

en: Preset:
no: Forhåndsinnstilt:

en: Fast Decode
no: Rask Dekoding

en: Reduce decoder CPU usage.
    
    Set this if your device is struggling to play the output (dropped frames).
no: Reduser dekoders CPU bruk.
    
    Sett denne hvis din enhet sliter med avspilling av utdataen (mistede bilder).

en: Profile:
no: Profil:

en: Level:
no: Nivå:

en: More Settings:
no: Flere Innstillinger:

en: Remove
no: Fjern

en: Available Languages
no: Tilgjengelige Språk

en: Selected Languages
no: Valgt Språk

en: Use only first encoder for secondary audio
no: Bruk bare første omkoder for sekundær lyd

en: <b>Audio Encoder Settings:</b>
no: <b> Lyd Omkoder Innstillinger:</b>

en: Each selected source track will be encoded with all selected encoders
no: Hver valgt kilde spor vil bli omkodet med alle valgte omkodere

en: Encoder
no: Omkoder

en: Bitrate/Quality
no: Bithastighet/Kvalitet

en: Samplerate
no: Samplingsfrekvens

en: Audio Defaults
no: Lyd Standard

en: Add new audio settings to the list
no: Legg til nye lyd innstillinger til listen

en: Add All
no: Legg til alle

en: Add all audio tracks to the list
no: Legg til alle lyd spor til listen

en: Reload Defaults
no: Last inn på nytt standard

en: Reload all audio settings from defaults
no: Last inn på nytt alle lyd innstillinger fra standard

en: Audio List
no: Lyd liste

en: Preferred Language: None
no: Foretrukket Språk: Ingen

en: Advanced Video
no: Avansert Video

en: Chapter Markers
no: Kapittel Merker

en: Add chapter markers to output file.
no: Legg til kapittel merker til utdata filen

en: Chapters
no: Kapitler

en: Actors:
no: Skuespillere:

en: Director:
no: Regissør:

en: Release Date:
no: Utgivelsedato:

en: Comment:
no: Kommentar:

en: Genre:
no: Sjanger:

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Plot:
no: Handling:

en: Tags
no: Merkelapp

en: Settings
no: Innstillinger

en: Edit
no: Redigere

en: Reload
no: Last inn på nytt

en: Reload All
no: Last inn på nytt alle

en: Select All
no: Velg Alle

en: Mark all titles for adding to the queue
no: Merk alle titlene for å legge dem til køen

en: Clear All
no: Fjern Alle

en: Unmark all titles
no: Avmerk alle titlene

en: Destination files OK.  No duplicates detected.
no: Destinasjons fil OK. Ingen duplikat oppdaget.

en: Automatically check for updates
no: Automatisk se etter oppdateringer

en: When all encodes are complete
no: Når alle omkoderene er ferdig

en: Use automatic naming (uses modified source name)
no: Bruk automatisk navn givning (bruker modifiserte kilde navn)

en: Use iPod/iTunes friendly (.m4v) file extension for MP4
no: Bruk iPod/iTunes vennelig (.m4v) fil utvidelse for MP4

en: Number of previews
no: Antall av forhåndsvisninger

en: Allow HandBrake For Dummies
no: Tillat HandBrake for Idioter

en: Advanced
no: Avansert

en: Folder Name:
no: Mappe Navn:

en: <b>Description</b>
no: <b>Beskrivelse</b>

en: Maximum Width:
no: Maksimum Bredde:

en: Maximum Height:
no: Maksimum Høyde:

en: Fullscreen
no: Fullskjerm

en: Burn into video
no: Brenn inn i videoen

en: Set Default Track
no: Sett Standard Spor

en: Source Track
no: Kilde Spor

en: List of audio tracks available from your source.
no: Liste av lyd spor tilgjengelig fra din kilde

en: Track Name:
no: Spor Navn:

en: Remind Me Later
no: Minn meg på seinere

en: <b>A new version of HandBrake is available!</b>
no: <b> En ny versjon av HandBrake er tilgjengelig!</b>

en: HandBrake xxx is now available (you have yyy).
no: HandBrake xxx er nå tilgjengelig (du har yyy)

en: Quit Handbrake
no: Avslutt HandBrake
