HandBrake-0.10 - en to cs translation catalogue (663 entries)

en: Quality:
cs: Jakost:

en: Bitrate: %dkbps
cs: Datový tok: %dkb/s

en: Bitrate: %.4gkbps
cs: Datový tok: %.4gkb/s

en: <small>Passthrough</small>
cs: <small>Průchod</small>

en: %s
    Gain: %s
    DRC: %s
    Track Name: %s
cs: %s
    Zesílení: %s
    DRC: %s
    Název stopy: %s

en: %s
    Gain: %s
    DRC: %s
cs: %s
    Zesílení: %s
    DRC: %s

en: Add
cs: Přidat

en: Add an audio encoder.
    Each selected source track will be encoded with all selected encoders.
cs: Přidat kodér zvuku.
    Každá vybraná zdrojová stopa bude zakódována pomocí všech vybraných kodérů.

en: Set the audio codec to encode this track with.
cs: Nastavit zvukový kodek, kterým se má tato stopa zakódovat.

en: Set the bitrate to encode this track with.
cs: Nastavit datový tok, ve kterém se má tato stopa zakódovat.

en: <b>Audio Quality:</b>
    For encoders that support it, adjust the quality of the output.
cs: <b>Kvalita zvuku:</b>
    U výstupních kodeků, jež to podporují upravit jakost výstupu.

en: Set the mixdown of the output audio track.
cs: Nastavit finální mixáž výstupní zvukové stopy.

en: Set the sample rate of the output audio track.
cs: Nastavit vzorkovací kmitočet výstupní zvukové stopy.

en: <b>Audio Gain:</b>
    Adjust the amplification or attenuation of the output audio track.
cs: <b>Zesílení zvuku:</b>
    Upravit zesílení nebo zeslabení výstupní zvukové stopy.

en: 0dB
cs: 0 dB

en: <b>Dynamic Range Compression:</b>
    Adjust the dynamic range of the output audio track.
    For source audio that has a wide dynamic range,
    very loud and very soft sequences, DRC allows you
    to 'compress' the range by making loud sounds
    softer and soft sounds louder.
cs: <b>Komprese dynamického rozsahu:</b>
    Upravit dynamický rozsah výstupní zvukové stopy.
    U zdrojového zvuku, který má široký dynamický rozsah
    (velmi hlasité a velmi slabé sekvence), vám komprese
    dynamického rozsahu (DRC - Dynamic Range Compression)
    'stlačit' rozsah tím, že udělá hlasité oblasti slabšími a slabé
    oblasti hlasitějšími.

en: Remove this audio encoder
cs: Odstranit tento kodér zvuku

en: Closing HandBrake will terminate encoding.
cs: Zavření programu HandBrake povede k ukončení kódování.

en: No Title Found
cs: Nenalezen žádný název

en: none
cs: Žádný

en: Not Selected
cs: Nevybráno

en: zerolatency x264 tune selected, forcing constant framerate
cs: vybráno x264 s nulovou prodlevou, vynucuje se stálá rychlost snímkování

en: Scanning ...
cs: Prohledává se...

en: Stop Scan
cs: Zastavit prohledávání

en: On
cs: Zapnuto

en: Strict
cs: Přísný

en: Loose
cs: Volně

en: Custom
cs: Vlastní

en: Unknown
cs: Neznámý

en: auto
cs: Automaticky

en: %s
    
    %s in %d seconds ...
cs: %s
    
    %s za %d sekund...

en: %sYour movie will be lost if you don't continue encoding.
cs: %s Váš film bude ztracen, pokud nebudete pokračovat v kódování.

en: Cancel Current and Stop
cs: Zrušit nynější a zastavit

en: Cancel Current, Start Next
cs: Zrušit nynější, začít další

en: Finish Current, then Stop
cs: Dokončit nynější, potom zastavit

en: Continue Encoding
cs: Pokračovat v kódování

en: Custom
cs: Vlastní

en: Modified
cs: Změněno

en: Handbrake Version: %s (%d)
cs: Verze Handbrake: %s (%d)

en: %d encode(s) pending
cs: %d kódování čeká na vyřízení

en: job %d of %d,
cs: Úkol %d z %d,

en: pass %d (subtitle scan) of %d,
cs: Průchod %d (hledání titulků) z %d,

en: pass %d of %d,
cs: Průchod %d z %d,

en: Encoding: %s%s%.2f %% (%.2f fps, avg %.2f fps, ETA %02dh%02dm%02ds)
cs: Kódování: %s%s%.2f %% (%.2f fps, avg %.2f fps, ETA %02dh%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %% (ETA %02dh%02dm%02ds)
cs: Kódování: %s%s%.2f %% (ETA %02dh%02dm%02ds)

en: Encoding: %s%s%.2f %%
cs: Kódování: %s%s%.2f %%

en: Searching for start time,
cs: Hledá se čas začátku,

en: Scanning...
cs: Prohledává se...

en: Scanning title %d of %d...
cs: Prohledává se název %d z %d...

en: Scanning title %d of %d preview %d...
cs: Prohledává se název %d z %d náhled  %d...

en: Source
cs: Zdroj

en: Choose Video Source
cs: Vybrat zdroj obrazu

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Encode Done!
cs: Kódování hotovo!

en: Encode Canceled.
cs: Kódování zrušeno.

en: Encode Failed.
cs: Kódování selhalo

en: Muxing: This may take a while...
cs: Muxing: Může to chvíli trvat...

en: Scan this DVD source
cs: Prohledat tento DVD zdroj

en: AutoScan
cs: Automatické prohledání

en: Suspend
cs: Odložit

en: Suspend failed: %s
cs: Nepodařilo se odložit: %s

en: Suspend failed
cs: Nepodařilo se odložit

en: Shutdown
cs: Vypnout

en: Shutdown failed: %s
cs: Nepodařilo se vypnout: %s

en: Shutdown failed
cs: Nepodařilo se vypnout

en: Encoding
cs: Kódování

en: press %d %d
cs: Stisknutí %d %d

en: Invalid Settings:
    %s
cs: Neplatné nastavení:
    %s

en: Cancel
cs: Zrušit

en: %s: %.4g (Warning: lossless)
cs: %s: %.4g (Varování: bezztrátové

en: HandBrake %s/%s is now available (you have %s/%d).
cs: HandBrake %s/%s je nyní dostupný (máte %s/%d).

en: Encode Complete
cs: Kódování dokončeno

en: Put down that cocktail, Your HandBrake queue is done!
cs: Dejte si koktejl. Vaše řada HandBrake je hotová!

en: Your encode is complete.
cs: Kódování je dokončeno.

en: Shutting down the computer
cs: Vypíná se počítač

en: Putting computer to sleep
cs: Uspává se počítač

en: Quiting Handbrake
cs: Ukončuje se Handbrake

en: Bottom
cs: Dole

en: open failed: %s
cs: Nepodařilo se otevřít: %s

en: No key for dictionary item
cs: Žádná klávesa pro slovníkovou položku

en: Invalid container type. This shouldn't happen
cs: Neplatný typ kontejneru. To by se nemělo stát

en: %s:missing a requried attribute
cs: %s: Chybí požadovaná vlastnost

en: Usage: %s [-I <inc path>] <in resource list> <out resource plist>
    Summary:
        Creates a resource plist from a resource list
    Options:
        I - Include path to search for files
        <in resource list>    Input resources file
        <out resource plist>  Output resources plist file
cs: Použití: %s [-I <inc path>] <in resource list> <out resource plist>
    Přehled:
        Vytvoří zdrojový plist ze zdrojového seznamu
    Volby:
        I - zahrnout cestu pro hledání souborů
        <in resource list>    Vstupní soubor se zdroji
        <out resource plist>  Výstupní soubor se zdroji plist

en: language
cs: Jazyk

en: Language
cs: Jazyk

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
cs: Jazyk, v němž je tento text, jako kód ISO. Pango jej může použít při vykreslování textu jako nápovědu. Pokud tomuto parametru nerozumíte, pravděpodobně jej nepotřebujete.

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
cs: Upřednostňované místo pro výpustku (tři tečky) v řetězci, pokud vykreslovač buňky nemá dostatek místa pro zobrazení celého řetězce.

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
cs: Jak řetězec zalomit do více řádků, pokud vykreslovač buňky nemá dostatek místa pro zobrazení celého řetězce.

en: Render the subtitle over the video.
    
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
cs: Vložit titulky do videa.
    
    Titulky budou součástí obrazového záznamu a nepůjde je zakázat.

en: <b>Burned In</b>
cs: <b>Vloženo</b>

en: Set the default output subtitle track.
    
    Most players will automatically display this
    subtitle track whenever the video is played.
    
    This is useful for creating a "forced" track
    in your output.
cs: Nastavit výchozí výstupní stopu titulků.
    
    Většina přehrávačů automaticky zobrazí tuto
    stopu titulků vždycky, když je obraz přehráván.
    
    Toto je užitečné při vytváření "vynucené" stopy
    ve vašem výstupu.

en: <b>Default</b>
cs: <b>Výchozí</b>

en: Use only subtitles that have been flagged
    as forced in the source subtitle track
    
    "Forced" subtitles are usually used to show
    subtitles during scenes where someone is speaking
    a foreign language.
cs: Použít pouze titulky označené příznakem
    jako vynucené ve zdrojové stopě titulků
    
    "Vynucené" titulky se obvykle používají na zobrazení
    titulků během scén, kde někdo mluví cizím
    jazykem.

en: <b>Forced Only</b>
cs: <b>Vynuceno pouze</b>

en: Add (or subtract) an offset (in milliseconds)
    to the start of the SRT subtitle track.
    
    Often, the start of an external SRT file
    does not coincide with the start of the video.
    This setting allows you to synchronize the files.
cs: Přidat (nebo odečíst) posun (v milisekundách)
    na začátek stopy titulku SRT.
    
    Často se začátek vnějšího souboru SRT
    časově neshoduje se začátkem obrazu.
    Toto nastavení umožňuje soubory srovnat.

en: <b>SRT Offset</b>
cs: <b>Posun SRT</b>

en: Off
cs: Vypnuto

en: The source subtitle track
    
    You can choose any of the subtitles
    recognized in your source file.
    
    In addition, there is a special track option
    "Foreign Audio Search".  This option will add
    an extra pass to the encode that searches for
    subtitles that may correspond to a foreign
    language scene.  This option is best used in
    conjunction with the "Forced" option.
cs: Stopa titulků zdroje
    
    Můžete vybrat kterékoli z titulků
    rozpoznaných ve vašem zdrojovém souboru.
    
    Navíc je tu ještě zvláštní volba pro stopu, kterou
    je hledání zvuku v cizím jazyce.  Tato volba přidá
    do zakódování další průchod, jenž vyhledá
    titulky, jež odpovídají výstupu v cizím
    jazyce.  Tuto volbu je nejlepší použít
    ve spojení s volbou "Vynuceno".

en: <b>Track</b>
cs: <b>Stopa</b>

en: About HandBrake
cs: O programu HandBrake

en: Copyright © 2008 - 2017 John Stebbins
    Copyright © 2004 - 2017, HandBrake Devs
cs: Autorské právo © 2008 - 2017 John Stebbins
    Autorské právo © 2004 - 2017, HandBrake Devs

en: HandBrake is a GPL-licensed, multiplatform, multithreaded video transcoder.
cs: HandBrake je GPL licencovaný, multiplatformní, vícevláknový převaděč obrazu.

en: HandBrake is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    HandBrake is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with Glade; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
cs: HandBrake je svobodným programem; můžete jej rozdávat a/nebo upravovat za podmínek GNU General Public License (GPL), jak jsou zveřejněny Free Software Foundation; buď ve verzi 2 licence, nebo (podle své volby) v kterékoli pozdější verzi.
    
    HandBrake je šířen v naději, že bude užitečný, ale BEZ JAKÉKOLI ZÁRUKY; také bez předpokládané záruky PRODEJNOSTI nebo POUŽITELNOSTI PRO NĚJAKÝ URČITÝ ÚČEL: Více podrobností naleznete v GNU General Public License.
    
    Kopii GNU General Public License byste měl obdržet společně s Glade; a pokud ne, napište Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: _Minimize/Maximize
cs: Zvě_tšit/Zmenšit

en: _Pause Queue
cs: P_ozastavit řadu

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: _About
cs: O _programu

en: _File
cs: _Soubor

en: _Source
cs: _Zdroj

en: Single _Title
cs: Jeden _titul

en: _Destination
cs: _Cíl

en: _Preferences
cs: _Nastavení

en: _Queue
cs: Ř_ada

en: _Add
cs: _Přidat

en: Add _Multiple
cs: Přidat _více

en: _Start
cs: _Spustit

en: _Pause
cs: _Pozastavit

en: _View
cs: _Pohled

en: HandBrake For _Dumbies
cs: HandBrake pro natvrdlé

en: _Show Presets
cs: _Ukázat přednastavení

en: _Preview
cs: _Náhled

en: _Activity Window
cs: Č_innost

en: Show _Queue
cs: Ukázat ř_adu

en: _Presets
cs: _Přednastavení

en: _Save
cs: _Uložit

en: _Delete
cs: _Smazat

en: _Make Default
cs: _Udělat výchozím

en: _New Folder
cs: _Nová složka

en: _Export
cs: _Vyvést

en: _Import
cs: _Zavést

en: _Update Built-in Presets
cs: _Obnovit vestavěná přednastavení

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Guide
cs: Pří_ručka

en: Start Encoding
cs: Spustit kódování

en: Start
cs: Spustit

en: Pause Encoding
cs: Pozastavit kódování

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Add to Queue
cs: Přidat do řady

en: Enqueue
cs: Zařadit

en: Show Queue
cs: Ukázat řadu

en: Queue
cs: Řada

en: Open Picture Settings and Preview window.
    Here you can adjust cropping, resolution, aspect ratio, and filters.
cs: Otevřít nastavení obrázku a okno s náhledem.
    Zde můžete upravit ořez, rozlišení, poměr stran a filtry.

en: Preview
cs: Náhled

en: Show Activity Window
cs: Zobrazit okno činností

en: Activity
cs: Činnost

en: <b>Source:</b>
cs: <b>Zdroj:</b>

en: None
cs: Žádný

en: Title:
cs: Název:

en: Set the title to encode.
    By default the longest title is chosen.
    This is often the feature title of a DVD.
cs: Nastavit titul k zakódování.
    Ve výchozím nastavení je vybrán nejdelší titul.
    To je často hlavní titul DVD.

en: Angle:
cs: Úhel:

en: For multi-angle DVD's, select the desired angle to encode.
cs: Pro víceúhlová DVD, vyberte požadovaný úhel k zakódování.

en: Reset All Titles
cs: Nastavit všechny názvy znovu

en: Apply current settings to all titles
cs: Použít nynější nastavení na všechny názvy

en: Range of title to encode. Can be chapters, seconds, or frames.
cs: Rozsah titulu k zakódování. Můžou to být kapitoly, sekundy nebo snímky.

en: Set the first chapter to encode.
cs: Nastavit první kapitolu k zakódování.

en: Set the last chapter to encode.
cs: Nastavit poslední kapitolu k zakódování.

en: Duration:
cs: Doba trvání:

en: <b>Destination</b>
cs: <b>Cíl</b>

en: File:
cs: Soubor:

en: Destination filename for your encode.
cs: Cílový souborový název pro zakódovaný soubor.

en: Destination directory for your encode.
cs: Cílový adresář pro zakódovaný soubor.

en: Destination Directory
cs: Cílový adresář

en: Format:
cs: Formát:

en: Format to mux encoded tracks to.
cs: Formátovat do mux zakódovaných stop.

en: iPod 5G Support
cs: Podpora pro iPod 5G

en: Add iPod Atom needed by some older iPods.
cs: Přidat iPod Atom, jenž je potřeba některými staršími zařízeními iPod.

en: Web optimized
cs: Vyladěno pro internet

en: Optimize the layout of the MP4 file for progressive download.
    This allows a player to initiate playback before downloading the entire file.
cs: Přizpůsobit uspořádání souboru MP4 pro postupné stahování.
    To přehrávači umožní začít přehrávat před dokončením stahování celého souboru.

en: Large file (>4GB)
cs: Velký soubor (>4GB)

en: Allow 64 bit MP4 file which can be over 4GB.
    
    <b>Caution:</b> This option may break device compatibility.
cs: Povolit 64 bitový soubor MP4, který může mít víc než 4 GB.
    
        <b>Výstraha:</b> Tato volba může vést k porušení kompatibility zařízení.

en: <b>Presets List</b>
cs: <b>Seznam přednastavení</b>

en: Source Codec:
cs: Kodek zdroje:

en: Dimensions:
cs: Rozměry:

en: Aspect:
cs: Poměr:

en: Frame Rate:
cs: Snímková rychlost:

en: <b>Source Picture Parameters</b>
cs: <b>Parametry zdrojového obrázku</b>

en: Autocrop:
cs: Automatické oříznutí:

en: Crop:
cs: Ořez:

en: Crop Dimensions:
cs: Rozměry pro ořezání:

en: <b>Cropping</b>
cs: <b>Ořezání</b>

en: Scale Dimensions:
cs: Rozměry pro změnu velikosti:

en: Optimal for Source:
cs: Nejlepší pro zdroj:

en: Anamorphic:
cs: Pokřivené:

en: <b>Scaling</b>
cs: <b>Změna velikosti</b>

en: Presentation Dimensions:
cs: Rozměry při promítání:

en: Summary
cs: Shrnutí

en: Left Crop
cs: Ořezání vlevo

en: Top Crop
cs: Ořezání nahoře

en: Bottom Crop
cs: Ořezání dole

en: Right Crop
cs: Oříznout vpravo

en: Auto Crop
cs: Automaticky oříznout

en: Automatically crop black borders around edges of the video.
cs: Automaticky oříznout černý lem okolo okrajů obrazu.

en: Loose Crop
cs: Volné ořezání

en: When picture settings require that the image
    dimensions be rounded to some multiple number
    of pixels, this setting will crop a few extra pixels
    instead of doing exact cropping and then scaling to
    the required multiple.
cs: Když nastavení obrázku vyžaduje, aby byly
    rozměry obrázku zaokrouhleny na určitý násobek
    pixelů Toto nastavení ořeže několik pixelů navíc,
    místo toho, aby se udělalo přesné ořezání, a potom
    se provedla změna velikosti na požadovaný násobek.

en: width:
cs: Šířka:

en: This is the width that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
cs: Toto je šířka, se kterou bude obraz uložen.
    Skutečné rozměry zobrazení se budou lišit, pokud poměr strany pixelu není 1:1.

en: height:
cs: Výška:

en: This is the height that the video will be stored at.
    The actual display dimensions will differ if the pixel aspect ratio is not 1:1.
cs: Toto je výška, se kterou bude obraz uložen.
    Skutečné rozměry zobrazení se budou lišit, pokud poměr strany pixelu není 1:1.

en: Optimal for source
cs: Nejlepší pro zdroj

en: If enabled, select the 'optimal' storage resolution.
    This will be the resolution that most closely matches the source resolution after cropping.
cs: Je-li povoleno, vybrat nejlepší rozlišení pro ukládání.
    Toto bude rozlišení, které nejvíce odpovídá rozlišení zdroje po ořezání.

en: <b>Anamorphic Modes:</b>
    <small><tt>
    None   - Force pixel aspect ratio to 1:1.
    Loose  - Align dimensions to chosen 'Alignment' value
         and pick pixel aspect ratio that preserves the
         original display aspect ratio
    Strict - Keep original source dimensions and pixel
         aspect ratio</tt></small>
cs: <b>Pokřivené režimy:</b>
    <small><tt>
    Žádný   - Vynutit poměr stran pixelu 1:1.
    Loose  - Zarovnat rozměry na zvolenou hodnotu zarovnání 
             a zvolit poměr stran pixelu, jenž zachovává
             původní poměr stran zobrazení
    Přísný - Zachovat původní rozměry zdroje a poměr 
             stran pixelu</tt></small>

en: Alignment:
cs: Zarovnání:

en: Align storage dimensions to multiples of this value.
    
    This setting is only necessary for compatibility with some devices.
    You should use 2 unless you experience compatibility issues.
cs: Zarovnat rozměry ukládání na násobky této hodnoty.
    
    Toto nastavení je nezbytné jen pro snášenlivost s některými zařízeními.
    Měl byste použít 2, dokud se nesetkáte s potížemi se snášenlivostí.

en: <b>Storage Geometry</b>
cs: <b>Uspořádání úložiště</b>

en: This is the display width. It is the result of scaling the storage dimensions by the pixel aspect.
cs: Toto je šířka zobrazení. Je to výsledek změny velikosti rozměrů pro ukládání pomocí stránky pixelu.

en: Pixel Aspect:
cs: Strana pixelu:

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
cs: Strana pixelu určuje tvar pixelů.
    
    Poměr 1:1 stanovuje čtvercový pixel. Jiné hodnoty stanovují obdélníkové tvary.
    Přehrávače změní velikost obrázku tak, aby dosáhly stanovené stránky.

en: Pixel aspect defines the shape of the pixels.
    A 1:1 ratio defines a square pixel.  Other values define rectangular shapes.
    Players will scale the image in order to achieve the specified aspect.
cs: Strana pixelu určuje tvar pixelů.
    Poměr 1:1 stanovuje čtvercový pixel. Jiné hodnoty stanovují obdélníkové tvary.
    Přehrávače změní velikost obrázku tak, aby dosáhly stanovené stránky.

en: Keep Aspect
cs: Zachovat poměr

en: If enabled, the original display aspect of the source will be maintained.
cs: Je-li povoleno, bude zachován původní vzhled zobrazení zdroje.

en: Display Aspect:
cs: Zobrazit poměr stran:

en: <b>Display Geometry</b>
cs: <b>Uspořádání zobrazení</b>

en: Grayscale
cs: Odstíny šedi

en: If enabled, filter colour components out of video.
cs: Je-li povoleno, filtrovat složky barvy mimo obraz.

en: Deblock:
cs: Odstranit bloky:

en: The deblocking filter removes a common type of compression artifact.
    If your source exhibits 'blockiness', this filter may help clean it up.
cs: Filtr na odstranění bloků odstraňuje běžný typ kompresního artefaktu.
    Pokud se u vašeho zdroje projevuje blokovitost, tento filtr může pomoci s jejím odstraněním.

en: Denoise Filter:
cs: Filtr pro odstranění šumu:

en: Denoise filtering reduces or removes the appearance of noise and grain.
    Film grain and other types of high frequency noise are difficult to compress.
    Using this filter on such sources can result in smaller file sizes.
cs: Filtr na odstranění šumu je nízkopásmový filtr, který zmenšuje nebo odstraňuje šum a zrnitost.
    Zrnitost filmu a jiné typy vysokokmitočtového šumu je obtížné zkomprimovat.
    Použití tohoto filtru na tyto zdroje může vést k menším velikostem souborů.

en: Denoise Preset:
cs: Přednastavení pro odstranění šumu:

en: Denoise Tune:
cs: Vyladění dstranění šumu:

en: Custom denoise filter string format
    
    SpatialLuma:SpatialChroma:TemporalLuma:TemporalChroma
cs: Vlastní formát řetězce filtru na odstranění šumu
        
    SpatialLuma:SpatialChroma:TemporalLuma:TemporalChroma

en: Detelecine:
cs: Odstranit filmové snímání:

en: This filter removes 'combing' artifacts that are the result of telecining.
    
    Telecining is a process that adjusts film framerates that are 24fps to NTSC video frame rates which are 30fps.
cs: Filtr odstraňuje 'česací' artefakty, které jsou výsledkem filmového snímání.
    
    Filmové snímání je proces, který upravuje rychlosti snímkování filmu, které jsou 24 snímků za sekundu (SZS) na rychlosti snímkování obrazu NTSC, které jsou 30 SZS.

en: Custom detelecine filter string format
    
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity
cs: Vlastní formát řetězce filtru na odstranění filmového snímače
        
    JunkLeft:JunkRight:JunkTop:JunkBottom:StrictBreaks:MetricPlane:Parity

en: Decomb
cs: Odstranění hřebenu

en: Choose decomb or deinterlace filter options.
    
    The decomb filter selectively deinterlaces frames that appear to be interlaced.
    This will preserve quality in frames that are not interlaced.
    
    The classic deinterlace filter is applied to all frames.
    Frames that are not interlaced will suffer some quality degradation.
cs: Vyberte volby pro filtr na odstranění hřebenu nebo odstranění prokládání.
    
    Filtr na odstranění hřebenu výběrově odstraňuje prokládání snímků, jež se jeví být prokládané.  To uchová kvalitu snímků, které nejsou prokládány.
    
    Klasický filtr na odstranění prokládání je použit na všechny snímky.
    Snímky, které nejsou prokládány, utrpí určitým poklesem jakosti.

en: Deinterlace
cs: Odstranit prokládání

en: Decomb:
cs: Odstranit hřeben:

en: The decomb filter selectively deinterlaces frames that appear to be interlaced.
    This will preserve quality in frames that are not interlaced.
cs: Filtr na odstranění hřebenu výběrově odstraňuje prokládání snímků, jež se jeví být prokládané.
    To uchová kvalitu snímků, které nejsou prokládány.

en: Custom decomb filter string format
    
    Mode:SpatialMetric:MotionThresh:SpatialThresh:BlockThresh:BlockWidth:
    BlockHeight:MagnitudeThres:VarianceThres:LaplacianThresh:DilationThresh:
    ErosionThresh:NoiseThresh:MaxSearchDistance:PostProcessing:Parity
cs: Vlastní formát řetězce filtru na odstranění hřebenu
        Mode:SpatialMetric:MotionThresh:SpatialThresh:BlockThresh:BlockWidth:
    BlockHeight:MagnitudeThres:VarianceThres:LaplacianThresh:DilationThresh:
    ErosionThresh:NoiseThresh:MaxSearchDistance:PostProcessing:Parity

en: Deinterlace:
cs: Odstranit prokládání:

en: The classic deinterlace filter is applied to all frames.
    Frames that are not interlaced will suffer some quality degradation.
cs: Klasický filtr pro odstranění prokládání se používá na všechny snímky.
    Snímky, jež nejsou prokládané, zakouší určité zhoršení jakosti.

en: Custom deinterlace filter string format
    
    YadifMode:YadifParity:McdintMode:McdeintQp
cs: Vlastní formát řetězce filtru pro odstranění prokládání.
    
    YadifMode:YadifParity:McdintMode:McdeintQp

en: <b>Filters</b>
cs: <b>Filtry</b>

en: Picture
cs: Obrázek

en: Video Encoder:
cs: Kodér obrazu:

en: Available video encoders.
cs: Dostupné kodéry obrazu.

en: Framerate:
cs: Rychlost snímkování:

en: Output framerate.
    
    'Same as source' is recommended. If your source video has
    a variable framerate, 'Same as source' will preserve it.
cs: Výstupní rychlost snímkování.
    
    Doporučena je stejná, jakou má zdroj. Pokud má zdroj obrazu
    proměnlivou rychlost snímkování, volba Stejné jako zdroj ji zachová.

en: Constant Framerate
cs: Stálá rychlost snímkování

en: Same as source
cs: Stejné jako zdroj

en: kbps
cs: kb/s

en: (variable)
cs: (proměnná)

en: (constant)
cs: (stálá)

en: Enables constant framerate output.
cs: Povolí výstup se stálou rychlostí snímkování.

en: Peak Framerate (VFR)
cs: Nejvyšší rychlost snímkování (PromRS)

en: Enables variable framerate output with a peak
    rate determined by the framerate setting.
    
    VFR is not compatible with some players.
cs: Povolí výstup s proměnlivou rychlostí snímkování s nejvyšší
    rychlostí určenou nastavením rychlosti snímkování.
    Proměnlivá rychlost snímkování (PromRS) se neslučuje s některými přehrávači.

en: Variable Framerate
cs: Proměnlivá rychlost snímkování

en: Enables variable framerate output.
    
    VFR is not compatible with some players.
cs: Povolí výstup s proměnlivou rychlostí snímkování.
    Proměnlivá rychlost snímkování (PromRS) se neslučuje s některými přehrávači.

en: Set the desired quality factor.
    The encoder targets a certain quality.
    The scale used by each video encoder is different.
    
    x264's scale is logarithmic and lower values correspond to higher quality.
    So small decreases in value will result in progressively larger increases
    in the resulting file size.  A value of 0 means lossless and will result
    in a file size that is larger than the original source, unless the source
    was also lossless.
    
    FFMpeg's and Theora's scale is more linear.
    These encoders do not have a lossless mode.
cs: Nastavit požadovaný koeficient kvality.
    Kodér cílí na určitou jakost.
    Měřítko používané každým kodérem obrazu je jiné. 
    
    Měřítko x264 je logaritmické a nižší hodnoty odpovídají vyšší kvalitě.
    Malý pokles hodnoty tedy povede k progresivně většímu růstu velikosti
    výsledného souboru. Hodnota 0 znamená, že kvalita je bezztrátová,
    a výsledkem je velikost souboru větší, než jakou měl původní soubor,
    ledaže by byl zdroj rovněž bezztrátový.
    
    Měřítko u FFMpeg a Theory je více lineární.
    Tyto kodéry nemají bezztrátový režim.

en: Constant Quality:
cs: Stálá jakost:

en: Bitrate (kbps):
cs: Datový tok (kB/s):

en: Set the average bitrate.
    
    The instantaneous bitrate can be much higher or lower at any point in time.
    But the average over a long duration will be the value set here.  If you need
    to limit instantaneous bitrate, look into x264's vbv-bufsize and vbv-maxrate settings.
cs: Nastavit průměrný datový tok.
    
    Okamžitý datový tok může být vyšší nebo nižší v kterémkoli časovém bodě.
    Ale průměr pro dlouhou dobu trvání bude hodnota nastavená zde.
    Pokud okamžitý datový tok  potřebujete omezit, podívejte se na nastavení x264 vbv-bufsize a vbv-maxrate.

en: 2-Pass Encoding
cs: Dvouprůchodové kódování

en: Perform 2 Pass Encoding.
    
    The 'Bitrate' option is prerequisite. During the 1st pass, statistics about
    the video are collected.  Then in the second pass, those statistics are used
    to make bitrate allocation decisions.
cs: Provést dvouprůchodové kódování.
    
    Předpokladem je volba Datový tok. Během prvního průchodu jsou
    shromažďovány statistiky o obrazu. Při druhém průchodu jsou tyto
    statistiky použity při rozhodování o rozvržení datového toku.

en: Turbo First Pass
cs: Rychlý první průchod

en: During the 1st pass of a 2 pass encode, use settings that speed things along.
cs: Během prvního průchodu dvouprůchodového kódování použít nastavení, která věci dál urychlí.

en: Use Advanced Options
cs: Použít rozšířené volby

en: Use advanced options Tab for x264 settings.
    
    Use at your own risk!
cs: Použít kartu s pokročilými volbami k nastavení x264.
    
    Použijte na vlastní nebezpečí!

en: Preset:
cs: Přednastavení:

en: Adjusts encoder settings to trade off compression efficiency against encoding speed.
    
    This establishes your default encoder settings.
    Tunes, profiles, levels and advanced option string will be applied to this.
    You should generally set this option to the slowest you can bear since slower
    settings will result in better quality or smaller files.
cs: Upraví nastavení kodéru pro vzdání se účinnosti komprese oproti rychlosti kódování.
    
    Tímto se zřídí vaše výchozí nastavení kodéru.
    Seřízení, profily, úrovně a rozšířené volby budou použity na toto.
    
    Obecně byste tuto volbu měl nastavit na nejpomalejší, kterou snesete,
    protože pomalejší nastavení dávají ve výsledku lepší kvalitu nebo menší soubory.

en: Tune:
cs: Naladění:

en: Tune settings to optimize for common scenarios.
    
    This can improve effeciency for particular source characteristics or set
    characteristics of the output file.  Changes will be applied after the
    preset but before all other parameters.
cs: Přizpůsobit nastavení, aby byla vyladěna pro běžné scénáře.
    
    Toto může zlepšit účinnost pro vlastnosti určitého zdroje nebo nastavit
    vlastnosti výstupního souboru. Změny se použijí po přednastavení
    ale přede všemi ostatními parametry.

en: Fast Decode
cs: Rychlé dekódování

en: Reduce decoder CPU usage.
    
    Set this if your device is struggling to play the output (dropped frames).
cs: Omezit využití CPU dekodérem.
    
    Nastavte, pokud se vaše zařízení potýká s přehráváním výstupu (zahozené snímky).

en: Zero Latency
cs: Nulová prodleva

en: Minimize latency between input to encoder and output of decoder.
    
    This is useful for broadcast of live streams.
    
    Since HandBrake is not suitable for live stream broadcast purposes,
    this setting is of little value here.
cs: Zmenšit prodlevu mezi vstupem do kodéru a výstupem dekodéru.
    
    Toto je užitečné pro přenos živých proudů.
    
    Protože HandBrake není vhodný pro přenos živých proudů,
    má toto nastavení zde malý význam.

en: Profile:
cs: Profil:

en: Sets and ensures compliance with the specified profile.
    
    Overrides all other settings.
cs: Nastaví a zajistí shodu se zadaným profilem.
    
    Potlačí všechna ostatní nastavení.

en: Level:
cs: Úroveň:

en: Sets and ensures compliance with the specified level.
    
    Overrides all other settings.
cs: Nastaví a zajistí shodu se zadanou úrovní .
    
    Potlačí všechna ostatní nastavení.

en: More Settings:
cs: Další nastavení:

en: Additional encoder settings.
    
    Colon separated list of encoder options.
cs: Dodatečné nastavení kodéru.
    
    Dvojtečkou oddělený seznam voleb pro kodér.

en: Video
cs: Obraz

en: Selection Behavior:
cs: Chování výběru

en: Remove
cs: Odstranit

en: Available Languages
cs: Dostupné jazyky

en: Selected Languages
cs: Vybrané jazyky

en: Use only first encoder for secondary audio
cs: Použít pouze první kodér pro doplňkový zvuk

en: Only the primary audio track will be encoded with the full encoder list.
    All other secondary audio output tracks will be encoded with first encoder only.
cs: Pouze hlavní zvuková stopa bude zakódována pomocí celého seznamu pro kodér.
    Všechny vedlejší zvukové výstupní stopy budou zakódovány pouze pomocí prvního kodéru.

en: Auto Passthru:
cs: Automatický průchod:

en: Enable this if your playback device supports MP3.
    This permits MP3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
cs: Toto povolit, pokud vaše zařízení pro přehrávání podporuje MP3.
    Toto dovolí, aby byl vybrán průchod MP3 passthru, když je povolen automatický výběr průchodu.

en: Enable this if your playback device supports AAC.
    This permits AAC passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
cs: Toto povolit, pokud vaše zařízení pro přehrávání podporuje AAC.
    Toto dovolí, aby byl vybrán průchod AAC, když je povolen automatický výběr průchodu.

en: Enable this if your playback device supports AC-3.
    This permits AC-3 passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
cs: Toto povolit, pokud vaše zařízení pro přehrávání podporuje AC-3.
    Toto dovolí, aby bylo vybráno AC-3 passthru, když je povolen automatický výběr passthru.

en: Enable this if your playback device supports DTS.
    This permits DTS passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
cs: Toto povolit, pokud vaše zařízení pro přehrávání podporuje DTS.
    Toto dovolí, aby bylo vybráno DTS passthru, když je povolen automatický výběr passthru.

en: Enable this if your playback device supports DTS-HD.
    This permits DTS-HD passthru to be selected when automatic passthru selection is enabled.
cs: Toto povolit, pokud vaše zařízení pro přehrávání podporuje DTS-HD.
    Toto dovolí, aby bylo vybráno DTS-HD passthru, když je povolen automatický výběr passthru.

en: Passthru Fallback:
cs: Nouzový passthru:

en: Set the audio codec to encode with when a suitable track can not be found for audio passthru.
cs: Nastavit zvukový kodek, který se má použít při kódování, když nelze najít vhodnou stopu pro "audio passthru".

en: <b>Audio Encoder Settings:</b>
cs: <b>Nastavení kódování zvuku:</b>

en: Each selected source track will be encoded with all selected encoders
cs: Každá vybraná zdrojová stopa bude zakódována pomocí všech vybraných kodérů.

en: Encoder
cs: Kodér

en: Bitrate/Quality
cs: Datový tok/Jakost

en: Mixdown
cs: Závěrečné smíchání

en: Samplerate
cs: Vzorkovací kmitočet

en: Gain
cs: Zesílení

en: Audio Defaults
cs: Výchozí nastavení zvuku

en: Add new audio settings to the list
cs: Přidat nové nastavení zvuku do seznamu

en: Add All
cs: Přidat vše

en: Add all audio tracks to the list
cs: Přidat všechny zvukové stopy do seznamu

en: Reload Defaults
cs: Nahrát výchozí hodnoty znovu

en: Reload all audio settings from defaults
cs: Nahrát znovu všechna nastavení zvuku z výchozích hodnot

en: Audio List
cs: Seznam zvukových stop

en: Preferred Language: None
cs: Upřednostňovaný jazyk: Žádný

en: Add Foreign Audio Search Pass
cs: Přidat cestu pro hledání zvuku v cizím jazyce

en: Add "Foreign Audio Search" when the default audio track is your preferred language.
    This search pass finds short sequences of foreign audio and provides subtitles for them.
cs: Přidat hledání zvuku v cizím jazyce, když výchozí zvuková stopa je ve vámi upřednostňovaném jazyce.
    Toto hledání nalezne krátké úryvky zvuku v cizím jazyce a poskytne pro ně titulky.

en: Add subtitle track if default audio is foreign
cs: Přidat stopu titulků, pokud je výchozí zvuk v cizím jazyce

en: When the default audio track is not your preferred language, add a subtitle track.
cs: Přidat stopu titulků, pokud výchozí zvuk není ve vámi upřednostňované jazyce.

en: Add Closed Captions when available
cs: Přidat skryté titulky, když jsou dostupné

en: Closed captions are text subtitles that can be added to any container as a soft subtitle track (not burned)
cs: Zavřené titulky jsou textové titulky, které je možné přidat do kteréhokoli kontejneru jako měkkou stopu s titulky (nevypálenoo)

en: Subtitle Defaults
cs: Výchozí nastavení titulků

en: Add new subtitle settings to the list
cs: Přidat nastavení pro nové titulky do seznamu

en: Add all subtitle tracks to the list
cs: Přidat všechny titulkové stopy do seznamu

en: Reload all subtitle settings from defaults
cs: Nahrát znovu všechna nastavení titulků z výchozích hodnot

en: Subtitle List
cs: Seznam titulků

en: <small>Reference Frames:</small>
cs: <small>Referenční snímky:</small>

en: Sane values are ~1-6.  The more you add, the better the compression, but the slower the encode.
    Cel animation tends to benefit from more reference frames a lot more than film content.
    
    Note that many hardware devices have limitations on the number of supported reference
    frames, so if you're encoding for a handheld or standalone player, don't touch this unless
    you're absolutely sure you know what you're doing!
cs: Rozumné hodnoty jsou ~1-6.  Čím více přidáte, tím lepší komprese, ale pomalejší kódování.
    Animace má sklon mít užitek z více referenčních snímků mnohem více než obsah filmu.
    Všimněte si, že mnohá zařízení mají omezení na počet referenčních snímků,
    takže pokud provádíte zakódování pro počítač do ruky nebo samostatný přehrávač,
    nešahejte na to, pokud si nejste naprosto jistí, co děláte!

en: <small>Maximum B-Frames:</small>
cs: <small>Maximum B-snímky:</small>

en: Sane values are ~2-5.  This specifies the maximum number of sequential B-frames that the encoder can use.
    
    Large numbers generally won't help significantly unless Adaptive B-frames is set to Optimal.
    Cel-animated source material and B-pyramid also significantly increase the usefulness of larger
    values.
    
    Baseline profile, as required for iPods and similar devices, requires B-frames to be set to 0 (off).
cs: Rozumné hodnoty jsou ~2-5.  Toto udává největší počet sekvenčních B-snímků, které může kodér použít.
    Velké počty obecně moc nepomáhají, dokud nejsou přizpůsobivé B-snímky nastaveny na nejvýhodnější.
    Cel-animovaný zdrojový materiál a B-jehlan také podstatně zvětšují prospěšnost větších hodnot.
    
    Základní profil, požadovaný iPody a podobnými zařízeními, vyžaduje, aby byly B-snímky nastaveny na 0 (vypnuto).

en: <small>Pyramidal B-Frames:</small>
cs: <small>Jehlanovité B-snímky:</small>

en: B-pyramid improves compression by creating a pyramidal structure (hence the name)
    of B-frames, allowing B-frames to reference each other to improve compression.
    
    Requires Max B-frames greater than 1; optimal adaptive B-frames is strongly recommended for full compression benefit.
cs: B-jehlan zlepšuje kompresi vytvořením jehlanovité stavby (odtud název) z
    B-snímků, dovoluje B-snímkům, aby jeden na druhý odkazovaly kvůli zlepšení
    komprese.
    
    Vyžaduje Max B-snímky větší než 1; nejvýhodnější přizpůsobivé B-snímky se doporučují kvůli plnému užitku z komprese.

en: <small>Weighted P-Frames:</small>
cs: <small>Vážené P-snímky:</small>

en: Performs extra analysis to decide upon weighting parameters for each frame.
    
    This improves overall compression slightly and improves the quality of fades greatly.
    
    Baseline profile, as required for iPods and similar devices, requires weighted P-frame
    prediction to be disabled.  Note that some devices and players, even those that support
    Main Profile, may have problems with Weighted P-frame prediction: the Apple TV is
    completely incompatible with it, for example.
cs: Provede další rozbor kvůli rozhodnutí o zvážení parametrů pro každý snímek.
    
    To lehce zlepší celkovou kompresi a značně vylepší kvalitu prolínání.
    Základní profil, požadovaný iPody a podobnými zařízeními, vyžaduje, aby bylo
    vážené předvídání P-snímku zakázáno. Všimněte si, že některá zařízení a přehrávače,
    dokonce ty, které podporují hlavní profil, mohou mít s předvídáním váženého
    P-snímku potíže: například Apple TV se s ním naprosto neslučuje.

en: 8x8 Transform
cs: Transformace 8x8

en: The 8x8 transform is the single most useful feature of x264 in terms of compression-per-speed.
    
    It improves compression by at least 5% at a very small speed cost and may
    provide an unusually high visual quality benefit compared to its compression
    gain.  However, it requires High Profile, which many devices may not support.
cs: Transformace 8x8 je jedna z nejužitečnějších vlastností x264 pokud jde o rychlost komprese.
    
    Zlepšuje kompresi alespoň o 5% za velmi malou cenu, pokud jde o rychlost,
    a může poskytnout neobyčejně velký zisk, pokud jde o obrazovou kvalitu,
    ve srovnání s kompresním ziskem.  Nicméně vyžaduje nejvyšší kvalitu, což mnohá
    zařízení nemusí podporovat.

en: CABAC Entropy Encoding
cs: Kódování CABAC Entropy

en: After the encoder has done its work, it has a bunch of data that
    needs to be compressed losslessly, similar to ZIP or RAR.  H.264 provides
    two options for this: CAVLC and CABAC.  CABAC decodes a lot slower but
    compresses significantly better (10-30%), especially at lower bitrates.
    
    If you're looking to minimize CPU requirements for video playback, disable this option.
    Baseline profile, as required for iPods and similar devices, requires CABAC to be disabled.
cs: Když kodér udělal svoji práci, má hromadu dat, která je potřeba bezztrátově
    zkomprimovat, což je podobné ZIP nebo RAR.  H.264 pro to poskytuje dvě volby:
    CAVLC a CABAC.  CABAC dekóduje o hodně pomaleji ale komprimuje podstatně lépe
    (10-30%), obzvláště při nižších datových tocích.
    
    Pokud hledáte něco, co zmenší nároky CPU na přehrávání obrazu, tuto volbu zakažte.
    Základní profil, požadovaný iPody a podobnými zařízeními, vyžaduje, aby byl CABAC zakázán.

en: <small><b>Encoding Features</b></small>
cs: <small><b>Volby pro kódování</b></small>

en: <small>Motion Est. Method:</small>
cs: <small>Způsob odhadování pohybu:</small>

en: Controls the motion estimation method.
    
    Motion estimation is how the encoder estimates how each block of pixels in a frame has moved.
    A better motion search method improves compression at the cost of speed.
    
    Diamond: performs an extremely fast and simple search using a diamond pattern.
    Hexagon: performs a somewhat more effective but slightly slower search using a hexagon pattern.
    Uneven Multi-Hex: performs a very wide search using a variety of patterns, more accurately capturing complex motion.
    Exhaustive: performs a "dumb" search of every pixel in a wide area.  Significantly slower for only a small compression gain.
    Transformed Exhaustive: Like exhaustive, but makes even more accurate decisions. Accordingly, somewhat slower, also for only a small improvement.
cs: Ovládá způsob odhadování pohybu.
    
    Odhad pohybu je to, jak kodér odhaduje, jak se každý blok pixelů pohnul.
    Lepší způsob hledání pohybu zlepšuje kompresi za cenu rychlosti.
    
    Diamant: provádí nesmírně rychlé a jednoduché hledání pomocí diamantového vzoru.
    Šestiúhelník: provádí poněkud účinnější ale lehce pomalejší hledání pomocí šestiúhelníkového vzoru.
    
    Nerovnoměrný Multi-Hex: provádí velice široké hledání pomocí různých druhů vzorů, přesnější zachycení složitého pohybu.
    Důkladné: provádí vyčerpávající hledání každého pixelu v široké oblasti.  Podstatně pomalejší, přitom kompresní zisk je malý.
    Transformované důkladné: podobá se důkladnému, ale dělá ještě přesnější rozhodnutí. Podle toho je poněkud pomalé, a zlepšení je jen malé.

en: <small>Subpel ME &amp; Mode:</small>
cs: <small>Subpixel ME &amp; režim:</small>

en: This setting controls both subpixel-precision motion estimation and mode decision methods.
    
    Subpixel motion estimation is used for refining motion estimates beyond mere pixel accuracy, improving compression.
    Mode decision is the method used to choose how to encode each block of the frame: a very important decision.
    SAD is the fastest method, followed by SATD, RD, RD refinement, and the slowest, QPRD.
    6 or higher is strongly recommended: Psy-RD, a very powerful psy optimization that helps retain detail, requires RD.
    11 disables all early terminations in analysis.
    10 and 11, the most powerful and slowest options, require adaptive quantization (aq-mode > 0) and trellis 2 (always).
cs: Toto nastavení ovládá jak způsob odhadování pohybu o subpixelové přesnosti, tak způsob rozhodování režimu.
    
            Subpixelové odhadování pohybu se používá na zjemňování odhadování pohybu jdoucí za pouhou pixelovou přesnost při současném zlepšení komprese.
    
            Rozhodování režimu je postup používaný pro výběr toho, jak zakódovat každý blok snímku: velice důležité rozhodnutí.
    
            SAD je nejrychlejší způsob, následuje jej SATD, RD, RD zjemňování, a nejpomalejší je QPRD.
    
            6 nebo vyšší se důrazně doporučuje: Psy-RD, velice výkonná psy optimalizace, která napomáhá uchování podrobností, vyžaduje RD.
    
            11 zakazuje všechna brzká ukončení rozboru.
    
            10 a 11, nejvýkonnější a nejpomalejší volby, vyžadují přizpůsobivou kvantizaci (aq-mode > 0) a mříž 2 (vždy).

en: <small>Motion Est. Range:</small>
cs: <small>Rozsah odhadování pohybu:</small>

en: This is the distance x264 searches from its initial guess at the
    motion of a block in order to try to find its actual motion.
    
    The default is fine for most content, but extremely high motion video,
    especially at HD resolutions, may benefit from higher ranges, albeit at
    a high speed cost.
cs: Toto je vzdálenost hledání x264 od svého počátečního odhadu pohybu bloku,
    aby se pokusil najít jeho skutečný pohyb.
    
    Pro většinu obsahu je výchozí dobrá, ale obraz s mimořádně velkým pohybem,
    obzvláště při rozlišení HD, může mít užitek z větších rozsahů, třebaže za cenu rychlosti.

en: <small>Adaptive Direct Mode:</small>
cs: <small>Přizpůsobivý přímý režim:</small>

en: H.264 allows for two different prediction modes, spatial and temporal, in B-frames.
    
    Spatial, the default, is almost always better, but temporal is sometimes useful too.
    x264 can, at the cost of a small amount of speed (and accordingly for a small compression gain),
    adaptively select which is better for each particular frame.
cs: H.264 umožňuje v B-snímcích dva odlišné režimy předpovídání, prostorový a časový.
    
    Prostorový, který je výchozím režimem, je skoro vždy lepší, ale časový je někdy také užitečný.
    x264 může, za cenu malé ztráty na rychlosti (a podle toho za malý zisk na kompresi), podle
    okolností vybrat, který je lepší, pro každý jednotlivý snímek.

en: <small>Adaptive B-Frames:</small>
cs: <small>Přizpůsobivé B-snímky:</small>

en: x264 has a variety of algorithms to decide when to use B-frames and how many to use.
    
    Fast mode takes roughly the same amount of time no matter how many B-frames you specify.
    However, while fast, its decisions are often suboptimal.
    
    Optimal mode gets slower as the maximum number of B-Frames increases,
    but makes much more accurate decisions, especially when used with B-pyramid.
cs: x264 má různé druhy algoritmů na rozhodnutí, kdy použít B-snímky, a kolik jich použít.
    
            Rychlý režim zabere zhruba stejně tolik času bez ohledu na to, kolik B-snímků určíte.  Nicméně však, i když je rychlý, jeho rozhodnutí jsou často méně než vhodná.
    
            Nejvhodnější režim zpomaluje, jak se zvyšuje největší počet B-snímků, ale dělá mnohem přesnější rozhodnutí, obzvláště když se použije s B-jehlanem.

en: <small>Partitions:</small>
cs: <small>Úseky:</small>

en: Mode decision picks from a variety of options to make its decision:
    this option chooses what options those are.
    
    Fewer partitions to check means faster encoding, at the cost of worse
    decisions, since the best option might have been one that was turned off.
cs: Režimové rozhodnutí volí z mnoha druhů voleb, aby učinilo své rozhodnutí:
    Tato volba vybírá, které volby to jsou.
    Menší počet částí ke kontrole znamená rychlejší kódování za cenu
    horších rozhodnutí, protože ta nejlepší volba mohla být tou, jež byla vypnuta.

en: <small>Trellis:</small>
cs: <small>Mříž:</small>

en: Trellis fine-tunes the rounding of transform coefficients to
    squeeze out 3-5% more compression at the cost of some speed.
    
    "Always" uses trellis not only during the main encoding process, but also
    during analysis, which improves compression even more, albeit at great speed cost.
    
    Trellis costs more speed at higher bitrates and requires CABAC.
cs: Mříž jemně naladí zaokrouhlení transformačních koeficientů, aby
    vymačkala o 3-5 % větší kompresi za cenu nějaké rychlosti.
    
    "Vždy" používá mříž nejen během hlavního procesu kódování, ale i během
    rozboru, což zlepšuje kompresi ještě víc, i když za velkou cenu na rychlosti.
    
    Mříž stojí více rychlosti při vyšších datových tocích a vyžaduje CABAC.

en: <small><b>Analysis</b></small>
cs: <small><b>Rozbor</b></small>

en: <small>Adaptive Quantization Strength:</small>
cs: <small>Přizpůsobivá síla kvantizace:</small>

en: Adaptive quantization controls how the encoder distributes bits across the frame.
    
    Higher values take more bits away from edges and complex areas to improve areas with finer detail.
cs: Přizpůsobivá kvantizace řídí to, jak kodér rozmísťuje bity napříč snímkem.
    
    Vyšší hodnoty odvádějí více bitů z okrajů a složitých oblastí kvůli zlepšení oblastí s jemnější podrobností.

en: <small>Psychovisual Rate Distortion:</small>
cs: <small>Psychozrakové zkreslení rychlosti:</small>

en: Psychovisual rate-distortion optimization takes advantage of the characteristics of human
    vision to dramatically improve apparent detail and sharpness.
    The effect can be made weaker or stronger by adjusting the strength.
    Being an RD algorithm, it requires mode decision to be at least "6".
cs: Přizpůsobení psychozrakového zkreslení rychlosti těží z vlastnosti lidského
    zraku na dramatické zlepšení zjevných podrobností a ostrosti.
    Účinek může být udělán slabší nebo silnější upravením jeho síly.
     Algoritmus vyžaduje, aby rozhodnutí režimu bylo alespoň "6".

en: <small>Psychovisual Trellis:</small>
cs: <small>Psychozraková mříž:</small>

en: Psychovisual trellis is an experimental algorithm to further
    improve sharpness and detail retention beyond what Psychovisual RD does.
    
    Recommended values are around 0.2, though higher values may help for very
    grainy video or lower bitrate encodes.  Not recommended for cel animation
    and other sharp-edged graphics.
cs: Psychozraková mříž je pokusný algoritmus pro další zlepšení ostrosti
    a uchování podrobnosti, které jde dál, než k tomu, co dělá Psychozrakové zkreslení rychlosti.
    
    Doporučené hodnoty se pohybují okolo 0.2, ačkoliv vyšší hodnoty mohou
    pomoci v případě velmi for very zrnitého obrazu nebo při kódování s nižším
    datovým tokem.  Nedoporučuje se použít na cel animace a jinou grafiku
    s ostrými okraji.

en: Deblocking:
cs: Odstranění bloků:

en: H.264 deblocking filter.
    
    h.264 has a built-in deblocking filter that smooths out blocking artifacts
    after decoding each frame.  This not only improves visual quality, but also
    helps compression significantly. The deblocking filter takes a lot of CPU power,
    so if you're looking to minimize CPU requirements for video playback, disable it.
    
    The deblocking filter has two adjustable parameters, "strength" (Alpha) and "threshold" (Beta).
    The former controls how strong (or weak) the deblocker is, while the latter controls how many
    (or few) edges it applies to. Lower values mean less deblocking, higher values mean more deblocking.
    The default is 0 (normal strength) for both parameters.
cs: Filtr na odstranění bloků H.264.
    
    H.264 má vestavěný filtr na odstranění bloků, který vyhlazuje blokující artefakty po dekódování každého snímku.  Toto nejen že zlepšuje pohledovou kvalitu, ale také podstatně pomáhá kompresi. Filtr na odstranění bloků si bere hodně z výkonu procesoru, takže pokud se staráte o požadavky procesoru na přehrávání obrazového záznamu, zakažte jej.
    
            Filtr na odstranění bloků má dva nastavitelné parametry, "sílu" (Alpha) a "práh" (Beta). První ovládá to, jak silný (nebo slabý) rušitel bloků je, zatímco druhý ovládá to, na jak mnoho (nebo málo) okrajů se použije. Nižší hodnoty znamenají méně odstraněných bloků, vyšší hodnoty znamenají více odstraněných bloků. Výchozí je 0 (normální síla) pro oba parametry.

en: No DCT Decimate
cs: Žádné ničení DCT

en: x264 normally zeroes out nearly-empty data blocks to save bits to
    be better used for some other purpose in the video.  However, this can
    sometimes have slight negative effects on retention of subtle grain and
    dither.
    
    Don't touch this unless you're having banding issues or other such cases
    where you are having trouble keeping fine noise.
cs: x264 normálně nuluje téměř prázdné datové bloky, aby ušetřil bity, které tak
    mohou být v obrazu využity pro nějaký jiný účel.  Toto však může mít někdy
    záporný účinek na uchování jemné zrnitosti a roztřesení.
    
    Nešahejte na to, pokud nemáte potíže s odstupňováním nebo s jinými
    takovými případy, kde máte potíže se zachováním jemného šumu.

en: <small><b>Psychovisual</b></small>
cs: <small><b>Psychozrakový</b></small>

en: Your selected options will appear here.
    You can edit these and add additional options.
    
    Default values will not be shown. The defaults are:
    ref=3:bframes=3:b-adapt=fast:direct=spatial:
    b-pyramid=normal:weightp=2:me=hex:merange=16:
    subme=7:partitions=p8x8,b8x8,i8x8,i4x4:8x8dct=1:
    deblock=0,0:trellis=1:psy-rd=1,0:aq-strength=1.0:
    no-fast-pskip=0:no-dct-decimate=0:cabac=1
cs: Vámi vybrané volby se objeví zde. 
            Můžete je upravovat a přidávat dodatečné volby.  
    
            Výchozí hodnoty nebudou zobrazeny. Výchozí jsou:
            ref=3:bframes=3:b-adapt=fast:direct=spatial:
            b-pyramid=normal:weightp=2:me=hex:merange=16:
            subme=7:partitions=p8x8,b8x8,i8x8,i4x4:8x8dct=1:
            deblock=0,0:trellis=1:psy-rd=1,0:aq-strength=1.0:
            no-fast-pskip=0:no-dct-decimate=0:cabac=1

en: <small><b>Current x264 Advanced Option String</b></small>
cs: <small><b>Rozšířené volby pro x264</b></small>

en: Advanced Video
cs: Pokročilý obraz

en: Chapter Markers
cs: Značky kapitol

en: Add chapter markers to output file.
cs: Přidat značky kapitol do výstupního souboru.

en: Chapters
cs: Kapitoly

en: Actors:
cs: Herci:

en: Director:
cs: Režisér:

en: Release Date:
cs: Datum vydání:

en: Comment:
cs: Poznámka:

en: Genre:
cs: Žánr:

en: Description:
cs: Popis:

en: Plot:
cs: Zápletka:

en: Tags
cs: Značky

en: Settings
cs: Nastavení

en: Edit
cs: Upravit

en: Reload
cs: Nahrát znovu

en: Mark selected queue entry as pending.
    Resets the queue job to pending and ready to run again.
cs: Označit vybraný záznam řady jako čekající na vyřízení.
    Nastaví znovu zařazený úkol jako čekající na vyřízení a připravený k opětovnému spuštění.

en: Reload All
cs: Nahrát vše znovu

en: Mark all queue entries as pending.
    Resets all queue jobs to pending and ready to run again.
cs: Označit všechny záznamy v řadě jako čekající na vyřízení.
    Nastaví znovu všechny zařazené úkoly jako čekající na vyřízení a připravené k opětovnému spuštění.

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Mark all titles for adding to the queue
cs: Označit všechny názvy pro přidání do řady

en: Clear All
cs: Vyprázdnit vše

en: Unmark all titles
cs: Odznačit všechny názvy

en: Destination files OK.  No duplicates detected.
cs: Cílové soubory jsou v pořádku. Nebylo zjištěno, že by byly některé soubory dvakrát.

en: Select this title for adding to the queue.
cs: Vybrat tento název pro přidání do řady.

en: Preferences
cs: Nastavení

en: Automatically check for updates
cs: Automaticky ověřit dostupnost aktualizací

en: When all encodes are complete
cs: Když byla všechna kódování dokončena

en: Use automatic naming (uses modified source name)
cs: Použít automatické pojmenovávání (používá změněný název zdroje)

en: Auto-Name Template
cs: Pojmenovat předlohu automaticky

en: Available Options: {source} {title} {chapters} {date} {time} {quality} {bitrate}
cs: Dostupné volby: {source} {title} {chapters} {date} {time} {quality} {bitrate}

en: Use iPod/iTunes friendly (.m4v) file extension for MP4
cs: Použít souborovou příponu iPod/iTunes friendly (.m4v) pro MP4

en: Number of previews
cs: Počet náhledů

en: Filter short titles (seconds)
cs: Filtrovat krátké tituly (sekundy)

en: Show system tray icon
cs: Ukázat ikonu v oznamovací oblasti panelu

en: General
cs: Obecné

en: Constant Quality fractional granularity
cs: Nepatrná zrnitost při stálé kvalitě

en: Use dvdnav (instead of libdvdread)
cs: Použít dvdnav (namísto libdvdread)

en: Put individual encode logs in same location as movie
cs: Dát jednotlivé záznamy o kódování do stejného umístění, kde je film

en: Activity Log Verbosity Level
cs: Úroveň podrobnosti zápisu o činnosti

en: Activity Log Longevity
cs: Délka života zápisu o činnosti

en: Scale down High Definition previews
cs: Zmenšit rozlišení náhledů ve vysokém rozlišení

en: Automatically Scan DVD when loaded
cs: Automaticky prohledat DVD při nahrání

en: Scans the DVD whenever a new disc is loaded
cs: Při nahrání disku prohlédne DVD

en: Hide Advanced Video Options Tab
cs: Skrýt kartu s pokročilými volbami pro obraz

en: Use advanced video options at your own risk.
    We recommend that you use the controls available
    on the Video tab instead.
cs: Použít pokročilé volby pro obraz na vlastní nebezpečí.
    Doporučuje se namísto toho použít ovladače dostupné na kartě Obraz.

en: Delete completed jobs from queue
cs: Odmazat dokončené úkoly z řady

en: By default, completed jobs remain in the queue and are marked as complete.
    Check this if you want the queue to clean itself up by deleting completed jobs.
cs: Ve výchozím nastavení zůstávají dokončené úkoly v řadě a jsou označeny jako hotové.
    Zaškrtněte, pokud chcete řadu uklidit sami, tím že smažete hotové úkoly.

en: Allow Tweaks
cs: Povolit vyladění

en: Allow HandBrake For Dummies
cs: Povolit HandBrake pro natvrdlé

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Folder Name:
cs: Název složky:

en: <b>Description</b>
cs: <b>Popis</b>

en: Preset Name:
cs: Název přednastavení:

en: <b>Custom Picture Dimensions</b>
cs: <b>Vlastní rozměry obrázku</b>

en: Maximum Width:
cs: Největší šířka:

en: Enable maximum width limit.
cs: Povolit nejzazší mez pro šířku.

en: This is the maximum width that the video will be stored at.
    
    Whenever a new source is loaded, this value will be applied if the source width is greater.
    Setting this to 0 means there is no maximum width.
cs: Toto je největší šířka, se kterou bude obraz ukládán.
    
    Vždy když je nahrán nový zdroj, použije se tato hodnota, pokud je šířka zdroje větší. Nastavení této hodnoty na 0 znamená, že není žádná největší šířka.

en: Maximum Height:
cs: Největší výška:

en: Enable maximum height limit.
cs: Povolit nejzazší mez pro výšku.

en: This is the maximum height that the video will be stored at.
    
    Whenever a new source is loaded, this value will be applied if the source height is greater.
    Setting this to 0 means there is no maximum height.
cs: Toto je největší výška, se kterou bude obraz ukládán.
    Vždy když je nahrán nový zdroj, použije se tato hodnota, pokud je šířka zdroje větší.
    Nastavení této hodnoty na 0 znamená, že není žádná největší výška.

en: Select preview frames.
cs: Vybrat náhledové snímky.

en: Encode and play a short sequence of video starting from the current preview position.
cs: Zakódovat a přehrát krátký úryvek obrazu počínaje nynějším místem náhledu.

en: <b>Duration:</b>
cs: <b>Doba trvání</b>

en: Set the duration of the live preview in seconds.
cs: Nastavit dobu trvání živého náhledu v sekundách.

en: Show Crop
cs: Ukázat oříznutí

en: Show Cropped area of the preview
cs: Ukázat oříznutou oblast v náhledu

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: View Fullscreen Preview
cs: Zobrazit náhled celé obrazovky

en: Title Number:
cs: Název titulu:

en: Detected DVD devices:
cs: Zjištěná zařízení DVD:

en: Setting:
cs: Nastavení:

en: Import SRT
cs: Zavést SRT

en: Enable settings to import an SRT subtitle file
cs: Povolit nastavení pro zavedení souboru s titulky SRT

en: Embedded Subtitle List
cs: Vložený seznam titulků

en: Enable settings to select embedded subtitles
cs: Povolit nastavení pro vybrání vložených titulků

en: Character Code
cs: Kód znaku

en: Offset (ms)
cs: Posun (ms)

en: Set the language of this subtitle.
    This value will be used by players in subtitle menus.
cs: Nastavit jazyk těchto titulků.
    Tato hodnota bude používána přehrávači v nabídkách s titulky.

en: Set the character code used by the SRT file you are importing.
    
    SRTs come in all flavours of character sets.
    We translate the character set to UTF-8.
    The source's character code is needed in order to perform this translation.
cs: Nastavit znakový kód používaný souborem SRT, který zavádíte.
    
    Soubory SRTs přichází ve všech druzích znakových sad.
    Znakovou sadu překládáme do UTF-8.
    Znakový kód zdroje je potřeba za účelem provedení tohoto překódování znaků.

en: Select the SRT file to import.
cs: Vybrat soubor titulků SRT k zavedení.

en: Srt File
cs: Soubor SRT

en: Adjust the offset in milliseconds between video and SRT timestamps
cs: Upravit posun v milisekundách mezi časovými razítky obrazu a souborem titulků SRT

en: Track
cs: Stopa

en: List of subtitle tracks available from your source.
cs: Seznam stop s titulky dostupných ze zdroje.

en: Forced Subtitles Only
cs: Pouze vynuceno titulky

en: Burn into video
cs: Vypálit do obrazu

en: Render the subtitle over the video.
    The subtitle will be part of the video and can not be disabled.
cs: Vložit titulky do obrazu.
    Titulky budou součástí obrazu a nepůjde je zakázat.

en: Set Default Track
cs: Nastavit výchozí stopu

en: Source Track
cs: Zdrojová stopa

en: List of audio tracks available from your source.
cs: Seznam zvukových stop dostupných ze zdroje.

en: Track Name:
cs: Název stopy:

en: Set the audio track name.
    
    Players may use this in the audio selection list.
cs: Nastavit název zvukové stopy.
    
    Tento mohou použít přehrávače v seznamu pro výběr zvuku.

en: Mix
cs: Smíchání

en: Sample Rate
cs: Vzorkovací kmitočet

en: <b>Dynamic Range Compression:</b> Adjust the dynamic range of the output audio track.
    
    For source audio that has a wide dynamic range (very loud and very soft sequences),
    DRC allows you to 'compress' the range by making loud sounds softer and soft sounds louder.
cs: <b>Komprese dynamického rozsahu:</b>
    Upravit dynamický rozsah výstupní zvukové stopy.
    
    U zdrojového zvuku, který má široký dynamický rozsah
    (velmi hlasité a velmi slabé sekvence), vám komprese
    dynamického rozsahu (DRC - Dynamic Range Compression)
    'stlačit' rozsah tím, že udělá hlasité oblasti slabšími a slabé
    oblasti hlasitějšími.

en: Enable bitrate setting
cs: Povolit nastavení datového toku

en: Enable quality setting
cs: Povolit nastavení jakosti

en: <b>Quality:</b> For output codec's that support it, adjust the quality of the output.
cs: <b>Kvalita:</b> Upravit jakost výstupu u výstupních kodeků, jež to podporují.

en: <b>Audio Gain:</b> Adjust the amplification or attenuation of the output audio track.
cs: <b>Zesílení zvuku:</b>
    Upravit zesílení nebo zeslabení výstupní zvukové stopy.

en: Skip This Version
cs: Přeskočit tuto verzi

en: Remind Me Later
cs: Připomenout později

en: <b>A new version of HandBrake is available!</b>
cs: <b>Je dostupná nová verze HandBrake!</b>

en: HandBrake xxx is now available (you have yyy).
cs: HandBrake xxx je nyní dostupný (máte yyy).

en: <b>Release Notes</b>
cs: <b>Poznámky k vydání</b>

en: First Track Matching Selected Languages
cs: První stopa odpovídá vybraným jazykům

en: All Tracks Matching Selected Languages
cs: Všechny stopy odpovídají vybraným jazykům

en: Chapters:
cs: Kapitoly:

en: Seconds:
cs: Sekundy:

en: Frames:
cs: Snímky:

en: Do Nothing
cs: Nedělat nic

en: Show Notification
cs: Ukázat oznámení

en: Quit Handbrake
cs: Ukončit Handbrake

en: Put Computer To Sleep
cs: Uspat počítač

en: Shutdown Computer
cs: Vypnout počítač

en: Week
cs: Týden

en: Month
cs: Měsíc

en: Year
cs: Rok

en: Immortal
cs: Už nikdy

en: Never
cs: Nikdy

en: Daily
cs: Denně

en: Weekly
cs: Týdně

en: Monthly
cs: Měsíčně

en: Default
cs: Výchozí

en: Fast
cs: Rychlý

en: Slow
cs: Pomalý

en: Slower
cs: Pomalejší

en: Ultralight
cs: Ultralehký

en: Light
cs: Lehký

en: Medium
cs: Střední

en: Strong
cs: Silný

en: Grain
cs: Zrnitost

en: Animation
cs: Animace

en: Spatial
cs: Prostorový

en: Temporal
cs: Časový

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Optimal
cs: Nejlepší

en: Normal
cs: Normální

en: Simple
cs: Jednoduchý

en: Smart
cs: Chytrý

en: Diamond
cs: Kosočtverec

en: Hexagon
cs: Šestiúhelník

en: Uneven Multi-Hexagon
cs: Nestejnoměrný více-šestiúhelník

en: Exhaustive
cs: Vyčerpávající

en: Hadamard Exhaustive
cs: Vyčerpávající Hadamard

en: Most
cs: Nejvíce

en: Some
cs: Některý

en: All
cs: Vše

en: Encode only
cs: Pouze zakódovat

en: Always
cs: Vždy

en: (NTSC Film)
cs: (Film NTSC)

en: (PAL Film/Video)
cs: (Film/Video PAL)

en: (NTSC Video)
cs: (Video NTSC)

en: %d (%05d.MPLS) - Unknown Length
cs: %d (%05d.MPLS) - Neznámá délka

en: %d - Unknown Length
cs: %d - Neznámá délka

en: No Titles
cs: Žádné názvy

en: No Audio
cs: Žádný zvuk

en: Foreign Audio Search
cs: Hledání zvuku v cizím jazyce

en: Chapter %2d
cs: Kapitola %2d

en: N/A
cs: Nedostupné

en: Invalid Deinterlace Settings:
    
    %s
cs: Neplatné nastavení prokládání:
    
    %s

en: Invalid Detelecine Settings:
    
    %s
cs: Neplatné nastavení odstranění filmového snímání:
    
    %s

en: Invalid Decomb Settings:
    
    %s
cs: Neplatné nastavení odstranění hřebenu:
    
    %s

en: Theora is not supported in the MP4 container.
    
    You should choose a different video codec or container.
    If you continue, FFMPEG will be chosen for you.
cs: Theora není v kontejneru MP4 podporována.
    
    Měl byste zvolit jiný obrazový kodek nebo kontejner.
    Pokud budete pokračovat, bude vybrán FFMPEG.

en: Continue
cs: Pokračovat

en: No title found.
cs: Nenalezen žádný název.

en: Only one subtitle may be burned into the video.
    
    You should change your subtitle selections.
    If you continue, some subtitles will be lost.
cs: Do obrazu můžou být vypáleny pouze jedny titulky.
    
    Měl byste změnit výběr titulků.
    Pokud budete pokračovat, budou některé titulky ztraceny.

en: Srt file does not exist or not a regular file.
    
    You should choose a valid file.
    If you continue, this subtitle will be ignored.
cs: Soubor SRT neexistuje, anebo není pravidelným souborem.
    
    Měl byste vybrat platný soubor.
    Pokud budete pokračovat, budou tyto titulky přehlíženy.

en: The source does not support Pass-Thru.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
cs: Zdroj nepodporuje průchod (Pass-Thru).
    
    Měl byste zvolit jiný zvukový kodek.
    Pokud budete pokračovat, bude pro vás jeden vybrán.

en: %s is not supported in the %s container.
    
    You should choose a different audio codec.
    If you continue, one will be chosen for you.
cs: %s není podporován v kontejneru %s.
    
    Měl byste zvolit jiný zvukový kodek.
    Pokud budete pokračovat, bude pro vás jeden vybrán.

en: The source audio does not support %s mixdown.
    
    You should choose a different mixdown.
    If you continue, one will be chosen for you.
cs: Zdrojový zvuk nepodporuje %s smíchání.
    
    Měl byste zvolit jiné smíchání (finální mixáž).
    Pokud budete pokračovat, bude pro vás jedno vybráno.

en: <b><big>Unable to create %s.</big></b>
    
    Internal error. Could not parse UI description.
    %s
cs: <b><big>Nelze vytvořit %s.</big></b>
    
    Vnitřní chyba. Nepodařilo se zpracovat popis UI.
    %s

en: Index
cs: Rejstřík

en: Duration
cs: Trvání

en: Title
cs: Název

en: Job Information
cs: Informace o úkolu

en: Track Information
cs: Informace o stopě

en: Preset Name
cs: Název přednastavení

en: The device or file to encode
cs: Zařízení nebo soubor k zakódování

en: The preset values to use for encoding
cs: Hodnoty přednastavení, které se mají použít k zakódování

en: - Transcode media formats
cs: - Překódovat multimediální formáty

en: Globals
cs: Celková nastavení

en: Presets
cs: Přednastavení

en: Folder
cs: Složka

en: %s path: (%s)
cs: %s cesta: (%s)

en: %s indices: len %d
cs: %s rejstříky: len %d

en: Type
cs: Typ

en: Failed to find parent folder when adding child.
cs: Při přidávání potomka se nepodařilo najít rodičovskou složku.

en: Failed to find parent folder while adding child.
cs: Při přidávání potomka se nepodařilo najít rodičovskou složku.

en: Can't map language value: (%s)
cs: Nelze přiřadit hodnotu jazyka: (%s)

en: Can't map value: (%s)
cs: Nelze přiřadit hodnotu: (%s)

en: Subtitles
cs: Titulky

en: %s: Folder already exists.
    You can not replace it with a preset.
cs: %s: Složka již existuje.
    Nemůžete ji nahradit přednastavením.

en: %s: Preset already exists.
    You can not replace it with a folder.
cs: %s: Přednastavení již existuje.
    Nemůžete ji nahradit složkou.

en: Import Preset
cs: Zavést přednastavení

en: All (*)
cs: Vše (*)

en: Presets (*.plist)
cs: Přednastavení (*.plist)

en: Export Preset
cs: Vyvést přednastavení

en: Confirm deletion of %s:
    
    %s
cs: Potvrdit smazání %s:
    
    %s

en: folder
cs: Složka

en: preset
cs: Přednastavení

en: No selection???  Perhaps unselected.
cs: Žádný výběr? Patrně není vybráno.

en: Gstreamer Error: %s
cs: Chyba Gstreameru: %s

en: Missing GStreamer plugin
    Audio or Video may not play as expected
    
    %s
cs: Chybí přídavný modul GStreameru
    Zvuk nebo obraz nemusí být přehrávány tak, jak je očekáváno
    
    %s

en: Done
cs: Hotovo

en: Windowed
cs: Okenní

en: Seconds
cs: Sekundy

en: Frames
cs: Snímky

en: <big><b>%s</b></big> <small>(Title %d, %s %d through %d, 2 Video Passes) --> %s</small>
cs: <big><b>%s</b></big> <small>(Název %d, %s %d skrz %d, 2 průchody obrazu) --> %s</small>

en: <big><b>%s</b></big> <small>(Title %d, %s %d through %d) --> %s</small>
cs: <big><b>%s</b></big> <small>(název %d, %s %d skrz %d) --> %s</small>

en: <b>Modified Preset Based On:</b> <small>%s</small>
cs: <b>Změněné přednastavení založené na:</b> <small>%s</small>

en: <b>Preset:</b> <small>%s</small>
cs: <b>Přednastavení:</b> <small>%s</small>

en: <b>Format:</b> <small>%s Container</small>
cs: <b>Formát:</b> <small>%s Kontejner</small>

en: <b>Container Options:</b><small>
cs: <b>Volby pro kontejner:</b><small>

en: %sChapter Markers
cs: %s Značky kapitol

en: %siPod 5G Support
cs: %s Podpora pro iPod 5G

en: %sWeb Optimized
cs: %s Vyladěno pro internet

en: %sLarge File Size (>4GB)
cs: %s Velikost velkých souborů (> 4GB)

en: <b>Destination:</b> <small>%s</small>
cs: <b>Cíl:</b> <small>%s</small>

en: (Aspect Preserved)
cs: (Poměr stran zachován)

en: (Aspect Lost)
cs: (Poměr stran ztracen)

en: (Anamorphic)
cs: (Pokřivené)

en: (Custom Anamorphic)
cs: (Vlastní anamorfický)

en: <b>Picture:</b> <small>
cs: <b>Obrázek:</b> <small>

en: Source: %d x %d, Output %d x %d %s, Crop %d:%d:%d:%d
cs: Zdroj: %d x %d, Výstup %d x %d %s, Ořez %d:%d:%d:%d

en: , Display %d x %d
cs: , Zobrazení %d x %d

en: <b>Filters:</b><small>
cs: <b>Filtry:</b><small>

en: %sDetelecine
cs: %s Odstranit filmové snímání

en: %sDecomb
cs: %s Odstranění hřebenu

en: %sDeinterlace
cs: %s Odstranit prokládání

en: %sDenoise Filter %s:
cs: %s Filtr pro odstranění šumu %s:

en: %sDeblock: %d
cs: %s Odstranit bloky: %d

en: %sGrayscale
cs: %s Odstíny šedi

en: <b>Video:</b> <small>%s
cs: <b>Obraz:</b> <small>%s

en: , Framerate: %s %s
cs: , Rychlost snímkování: %s %s

en: , Framerate: Peak %s (may be lower)
cs: , Rychlost snímkování: Vrchol %s (může být nižší)

en: , Framerate: %s (constant frame rate)
cs: , Rychlost snímkování: %s (stálý datový tok)

en: Error
cs: Chyba

en: Bitrate:
cs: Datový tok:

en: Bitrate
cs: Datový tok

en: Quality
cs: Jakost

en: <b>Turbo 1st Pass:</b> <small>On</small>
cs: <b>Turbo 1 průchod:</b> <small>Zapnuto</small>

en: <b>Video Options:</b> <small>Preset: %s</small>
cs: <b>Volby pro obraz:</b> <small>Přednastavení: %s</small>

en: <small> - Tune:
cs: <small> - Naladění:

en: <small> - Profile: %s</small>
cs: <small> - Profil: %s</small>

en: <small> - Level: %s</small>
cs: <small> - Úroveň: %s</small>

en: <b>Advanced Options:</b> <small>%s</small>
cs: <b>Pokročilé volby:</b> <small>%s</small>

en: <b>Audio:</b> <small>
cs: <b>Zvuk:</b> <small>

en: <b>Audio Tracks: %d</b><small>
cs: <b>Zvukové stopy: %d</b><small>

en: Bitrate: %d
cs: Datový tok: %d

en: %s --> Encoder: %s
cs: %s --> Kodér: %s

en: %s --> Encoder: %s, Mixdown: %s, SampleRate: %s, %s
cs: %s --> Kodér: %s, Finální mixáž: %s, Vzorkovací kmitočet: %s, %s

en: <b>Subtitle:</b>
cs: <b>Titulky:</b>

en: <b>Subtitle Tracks: %d</b>
cs: <b>Titulkové stopy: %d</b>

en:  (Force)
cs:  (Vynutit)

en:  (Burn)
cs:  (Vypálit)

en:  (Default)
cs:  (Výchozí)

en: <small> %s (%s), %s, Offset (ms) %d%s</small>
cs: <small> %s (%s), %s, Posun (ms) %d%s</small>

en: Destination: %s
    
    Another queued job has specified the same destination.
    Do you want to overwrite?
cs: Cíl: %s
    
    Jiná zařazená úloha má stanoven stejný cíl.
    Chcete jej přepsat?

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Destination: %s
    
    This is not a valid directory.
cs: Cíl: %s
    
    Toto není platný adresář.

en: Destination: %s
    
    Can not read or write the directory.
cs: Cíl: %s
    
    Nelze přečíst nebo zapisovat do adresáře.

en: Destination filesystem is almost full: %uM free
    
    Encode may be incomplete if you proceed.
cs: Cílový souborový systém je skoro plný: %uM volné
    
    pokud budete pokračovat, zakódování může být nedokončeno.

en: Proceed
cs: Pokračovat

en: Destination: %s
    
    File already exists.
    Do you want to overwrite?
cs: Cíl: %s
    
    Soubor  již existuje.
    Přejete si jej přepsat?

en: <span foreground='red' weight='bold'>Duplicate destination files detected.
    Duplicates will not be added to the queue.</span>
cs: <span foreground='red' weight='bold'>Bylo zjištěno, že některé cílové soubory jsou dvakrát.
    Soubory, které jsou dvakrát, do řady přidány nebudou.</span>

en: No Title
cs: Žádný název

en: There is another title with the same destination file name.
    This title will not be added to the queue unless you change
    the output file name.
cs: Je tu další název se stejným cílovým souborovým názvem.
    Tento název do řady přidán nebude, dokud název
    výstupního souboru nezměníte.

en: Stop
cs: Zastavit

en: Stop Encoding
cs: Zastavit kódování

en: Resume
cs: Pokračovat

en: Resume Encoding
cs: Pokračovat v kódování

en: S_top Queue
cs: Z_astavit řadu

en: _Start Queue
cs: _Spustit řadu

en: _Resume Queue
cs: Po_kračovat v řadě

en: Resume Queue
cs: Pokračovat v řadě

en: You are currently encoding.  What would you like to do?
cs: Nyní provádíte zakódování. Co chcete dělat?

en: You have %d unfinished job(s) in a saved queue.
    
    Would you like to reload them?
cs: Máte %d nezařazených úloh v uložené řadě.
    
    Chcete je nahrát znovu?

en: No
cs: Ne

en: Yes
cs: Ano

en: Usage: %s infile [outfile]
cs: Použití: %s infile [outfile]

en: Offset: %dms
cs: Posun: %dms

en: Burned Into Video
cs: Vypáleno do obrazu

en: Passthrough
cs: Průchod

en: through
cs: až

en: (Forced Subtitles Only)
cs: (Pouze vynucené titulky)

en: (Default)
cs: (Výchozí)

en: Error!
cs: Chyba!

en: Preferred Language: %s
cs: Upřednostňovaný jazyk: %s

en: Add %s subtitle track if default audio is not %s
cs: Přidat %s stopu titulků, pokud výchozí zvuk není %s

en: Type %s
cs: Typ %s

en: Type %s value %s
cs: Typ %s hodnota %s

en: Type %s value %d
cs: Typ %s hodnota %d

en: Type %s value %<PRId64>
cs: Typ %s hodnota %<PRId64>

en: Type %s value %f
cs: Typ %s hodnota %f

en: %s
    
    Expanded Options:
    "%s"
cs: %s
    
    Rozšířené volby:
    "%s"

en: %s
    
    Expanded Options:
    ""
cs: %s
    
    Rozšířené volby:
    ""

en: Any
cs: Jakýkoli

en: 0: SAD, no subpel
cs: 0: SAD, žádný subpel

en: 4: SATD, qpel on all
cs: 4: SATD, qpel na vše

en: 5: SATD, multi-qpel on all
cs: 5: SATD, více-qpel  na vše

en: 6: RD in I/P-frames
cs: 6: RD v I/P-snímcích

en: 7: RD in all frames
cs: 7: RD ve všech snímcích

en: 8: RD refine in I/P-frames
cs: 8: RD vylepšit I/P-snímcích

en: 9: RD refine in all frames
cs: 9: RD vylepšit ve všech snímcích

en: 10: QPRD in all frames
cs: 10: QPRD ve všech snímcích

en: 11: No early terminations in analysis
cs: 11: Žádná brzká ukončení rozborů

en: Your names
cs: Pavel Fric

en: Your emails
cs: fripohled.blogspot.com
